هزینه لیزر موهای زائد

یکی از روش های بسیار موثر برای رهایی از موهای زائد بدن لیزر موهای زائد است که این روش در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. به طور کلی اگر لیزر موهای زائد را در یک مرکز معتبر و توسط یک پزشک با تجربه انجام دهید، می توانید یک نتیجه مطلوب از این روش بگیرید. هنگامی که افراد تصمیم به انجام لیزر می گیرند، سوالی برایشان پیش می آید که هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟ برای مطلع شدن از هزینه لیزر موهای زائد تا این مقاله همراه ما باشید.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائد

در گذشته هزینه لیزر موهای زائد را با توجه به تعداد شات ‌های دستگاه حساب می‌ کردند. اما امروزه قیمت گذاری با توجه به قسمتی کاه تحت درمان است و همچنین جنسیت افراد تعیین می ‌شود. برای مثال هزینه لیزر موهای زیر بغل خانم‌ ها با هزینه لیزر موهای زیر بغل آقایان دارای تفاوت بسیاری است.عوامل تاثیر گذار بر هزینه لیزر موهای زائد بدن به سه علت کلی بستگی دارد: دستگاه لیزر، مهارت و تجربه‌ی کادر درمانی و همچنین ناحیه ‌ی تحت درمان. دو مورد اول باعث تعیین قیمت پایه‌ ای برای لیزر هر ناحیه می ‌شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر:

دستگاه ‌ها و تکنولوژی ‌های لیزر بهتر و پیشرفته ‌تر از قبل شده اند. اگر یک کلینیک به دستگاه ‌های جدید تر و پیشرفته‌ تری مجهز باشد، هزینه‌ ابزار و محصولات مصرفی بالا تر خواهد بود و تاثیر لیزر بر حذف موهای زائد بیشتر می شود و همچنین هزینه لیزر گران‌ تر خواهد شد. سه تکنولوژی لیزر با اختلاف زیادی نسبت به دستگاه های دیگر بهتر هستند . این تنوع باعث شده تا بتوان به همه‌ ی مراجعین با هر رنگ پوستی، بهترین و موثرترین خدمات لیزر را ارائه داد. در ادامه دستگاه‌ها و فناوری‌ های بسیار موثر شامل:

لیزر الکساندریت:

لیزر الکساندریت یکی از سریع‌ ترین و موثرترین تکنولوژی‌ های لیزر در دنیا است. از این دستگاه می‌ توان برای لیزر مناطقی که دارای موهای زائد زیادی هستند،استفاده کرد. بیشترین تاثیر الکساندریت در موهای نازک و پوست‌ های روشن مشاهده می‌ شود. برای افراد با پوست تیره، الکساندریت می‌ تواند موجب لک ‌های پوستی شود و اثر کمی بر حذف موهای زائد می‌ گذارد.

لیزر دیود:

دستگاه‌ های لیزر دیود، دوره‌ های تابش سریع‌ تری دارند و به همین علت جلسات لیزر درمانی هم کوتاه تر خواهند شد. به طور کلی این تکنولوژی با اختلاف کمی از دیگر تکنولوژ‌ی‌ها موثرتر است، اما امنیت کمتر و عوارض جانبی بیشتری دارد. این موارد و کمی درد بیشتر، به دلیل دوره ‌های تابش زود به زود روش دیود است.

لیزر ان دی یاگ:

لیزر ان دی یاگ برای همه‌ ی انواع رنگ پوست مناسب است، اما بیشتر برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که پوست‌های تیره رنگی دارند. این فناوری لیزر طول موج بالایی داشته و تعداد تابش ‌های کمتری برای حذف موهای زائد احتیاج دارد. از این لیزر می‌ توان برای موزدایی مناطق وسیع بدن هم استفاده کرد.

لیزر دکا:

این دستگاه دارای دو طول موج ان دی یاگ و الکساندریت است. این دستگاه فوق پیشرفته جزو معدود دستگاه ‌های لیزر است که می ‌تواند دو طول موج متفاوت تولید کند.

مهارت و تجربه‌ی کادر درمانی:

برای لیزر موهای زائد تجربه و مهارت تیم لیزر و پزشک با تجربه از دستگاه مورد استفاده هم مهم ‌تر است. ‌کسی که بدن شما را لیزر می ‌کند، اپراتور لیزر درمانی است نه دستگاه لیزر. پزشک با تجربه بهترین دستگاه لیزر را برای شما انتخاب می ‌کند و اپراتور لیزر هم موثرترین درمان را برای شما انجام می ‌دهد. هرچه اپراتور ماهر تر باشد، اثر گذاری لیزر بیشتر و عوارض آن کمتر خواهد بود. تیم درمانی حرفه ‌ای ‌تر، دستمزدهای بالاتری هم می گیرند. به همین دلیل، تاثیر زیادی بر هزینه لیزر در کلینیک ‌های مختلف دارد.

علت اختلاف هزینه لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه لیزر موهای زائد بدن به چندین علت مختلف بستگی دارد. به طور کلی هزینه لیزر در کلینیک ‌ها و مراکز درمانی مختلف، تفاوت زیادی با هم دارند. اگر با چند مرکز مختلف صحبت کنید، متوجه می شوید که بعضی ها هزینه ی پایین ‌تر و بعضی ها هزینه بسیار بالایی دارند. تکنولوژی و ابزار استفاده شده برای لیزر موهای زائد بدن، مختلف است. با این وجود هزینه ی بالا یا پایین، هر دوی آن ها شک برانگیزند.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به عنوان یکی از پر طرفدار ترین روش های رفع موهای زائد بدن قرار گرفته است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزايش بسیاری داشته است که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. اما لیزر موهای زائد مانند هر تكنولوژى جديدی كه ممكن است مورد سوء استفاده قرار بگيرد. بسيارى ازكساني كه بدون مطالعه قبلى و براساس تبليغات يا هزینه ارزان تر، تصمیم به انجام لیزر موهای زائد می کنند را نا امید كرده است.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌ رنگ باشد را حرارت داده و می ‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می ‌بیند و از بین می ‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن در استراحت قرار می گیرند و تعداد کمی از آن‌ ها قابل رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در حال استراحت باشند، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول ‌های فعال مو می سوزند و بالاخره بعد از مدتی تمامی‌ موها از بین می ‌روند.

علت اختلاف هزینه لیزر موهای زائد چیست؟

انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد

برای انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد باید به دو نکته توجه کنید:

 • نوع تکنولوژِی دستگاه
 • نوع برند

دوتا از شناخته شده ترین تکنولوژی های دستگاه لیزر موهای زائد شامل:

 • الکساندرایت
 • دایود
 • نوع کمتر شناخته شده 3- N دی یاگ است

نوع برند دستگاه لیزر موهای زائد با تکنولوژی الکساندرایت کندلا و سایناشور است که قوی ترین نوع الکساندرایت محصول کشور آمریکا می باشد. برند های دیگر آلما، دکا، کوتراو ونوبلکس می باشد که محصول چین و کره می باشد.

چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟

 • وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف ایزوترتینویین
 • افراد باردار
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
 • مصرف دارو های خاص
 • مصرف داروهای حاوی طلا
 • وجود بعضی بیماری ها
 • سابقه تبخال مکرر
 • سابقه عفونت فعال مثل جوش های چرکی
 • برنزه بودن
 • سابقه گوشت اضافه در محل عمل
 • سابقه بیماری هایی مانند لوپوس

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد بدن و مراقبت های بعد از آن

 • قبل از اینکه به پیاده روی بروید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
 • برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استفاده کنید.
 •  باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده کنید.
 • تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید.
 • از شما خواسته می شود تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.
 •  باید ناحیه مورد نظر لیزر را قبل از انجام بتراشید.

باید توجه داشته باشید در بعضی از بیماران که سابقه عارضه در لیزر مو های زائد در آنها دیده شده احتمال رخ دادن عارضه در آن ها زیادتر می باشد . پزشک پیش از شروع از روش تست کردن استفاده می نماید و یک ناحیه را لیزر می نماید و در هفته ی بعدی پزشک آن را بررسی می کند و اگر مشکلی وجود نداشته باشد نسبت به شروع لیزر برای صورت و بدن اقدام می نماید. گاهی اوقات بعد از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد زینک اکساید یا کرم های ترمیم کننده ی کافی است .باید ناحیه که تحت درمان است از اشعه ی خورشید محافظت شود که به همین دلیل از فرآورده های ضدآفتاب با spf بالا استفاده می شد. برای انواع پوست ها و مو موهای ضخیم و نازک و پوست های تیره و روشن لیزر الکساندرایت بسیار مناسب است و به همین دلیل این دستگاه برای نژاد های ایرانی توصیه می شود.

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

همه افراد از جمله زنان و مردان می‌تواند در تمام قسمت‌های بدن خود از لیزر موهای زائد استفاده کند، هرچقدر رنگ موها تیره‌ تر باشد، لیزر بر آن تاثیر بیشتری خواهد داشت، البته خصوصیات و ویژگی های فردی شخص نیز در نظر گرفته می شود و قوانین جاری در مورد کاربرد لیزر نیز در کلیه‌ ی موارد قابل اجرا خواهد بود. معمولا فرد برای استفاده از لیزر موهای زائد باید حداقل 12 سال داشته باشد.

لیزر مو های زائد چه مزیت های دارد ؟

در بین دستگاه های لیزر موهای زائد عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت بسیار کم است.اگر لیزر موهای زائد با دستگاه بهترین دستگاه (Alex) آمریکا با پیشرفته ترین دستگاه خنک کننده صورت بگیرد بدون وجود هیچ گونه دردی می باشد و همچنین به صورت کاملا دائمی خواهد بود.

 • بدون درد.
 • بدون عارضه.
 • اثر بخشی سریع.
 • خوشبختانه بنابر مناطق حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عوارض آن بسیار کم است.
 • به سرعت می توان مناطق وسیعی را درمان نمود.
 • در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد.
 • شما می توانید در فاصله ی کمی این نتایج را مشاهده کنید .
 • به وسیله لیزر موهای زائد ، رفع آنها اثر بخش تر می باشد.
 • در برابر روش های دیگر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .
 • این فرآیند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بکشد.
 • یکی از بهترین دستگاه های لیزر مو های زائد لیزر الکساندرایت می باشد که ساخت کشور آمریکاست و به هیچ عنوان نمی توان آن را با دستگاه های آسیایی و اروپایی مقایسه کرد.
 • نیاز به هیچ نوع بستری نخواهد بود و شما سریعا می توانید بعد از لیزر موهای زائد به فعالیت های خود ادامه بدهید.
 • این تکنولوژی توسط FAD برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است.
 • پوست در این روش درگیر نخواهد شد.

رفع موهای زائد به وسیله لیزر موهای زائد: یکی از روش های که می تواند به عنوان رایج ترین جراحی زیبایی معرفی کرد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود روش لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و رفع چین و چروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به شمار می آید.

لیزر مو های زائد چه مزیت های دارد ؟

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام لیزر می گیرند، تصور می کنند که لیزر بیکینی موجب نازایی می شود. مام این باور کاملا اشتباه است.  تمام نوآوری ها و پیشرفت های تکنولوژیکی با بدن ما اثر متقابل دارند ، هوشمندانه هستند. به همین دلیل است که مطالعات بسیاری بر روی عوارض جانبی احتمالی همچون مسائل باروری و سرطان انجام شده است. روش حذف موهای زائد با لیزر به وسیله ی هدف قرار دادن یک رنگدانه در یک فولیکول مو انجام می شود. سپس بر روی آن رنگدانه کار شده، به همین علت هیچ تاثیری بر روی باروری نخواهد داشت. میزان نفوذ لیزر ها به پوست کمتر از یک میلی متر است و این امر به این معنی است که تخمدان ها را نمی توانند تحت تاثیر قرار دهند.

راهنمای لیزر موهای زائد

اگر در انجام  لیزر، اقدامات احتیاطی و تنظیمات صحیح دستگاه استفاده شود ، لیزر موهای زائد نیز کمترین آسیب را به نسبت روش های دیگر رفع موهای زائد به پوست وارد می کند. در حالی که در روش های دیگر موها به صورت موقت حذف می شوند و استرس و فشار مکرری را به منطقه پوستی تحویل می دهند که ایده آل نمی باشد. همانطور که در طول مشاوره قبل از لیزر برای شما توضیح داده می شود این مشاوره گام مهمی است که همیشه قبل از انجام لیزر موهای زائد توصیه می شود، این روش با استفاده از نوع خاصی از لیزر که رنگدانه یا رنگ تیره مو را هدف قرار می دهد کار می کند، سپس فولیکول های مو را تخریب و به خوبی از بین می برد.

همچنان که لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد، انرژی نور به گرما تبدیل می شود و این گرما به طور انفرادی به سلول ها و فولیکول مو که باعث رشد مو می شود می تابد و در نهایت این گرما باعث حذف موهای زائد شما می گردد. این سلول ها بسیار نزدیک سلول های رنگدانه موجود در موها هستند و باعث ریزش موها بدون بازگشت می شوند. به دلیل اینکه لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد ، بهترین کاندیداها برای لیزر موهای زائد موفقیت آمیز، افرادی با موهای تیره و پوست روشن تر هستند.

انواع روش های حذف موهای زائد

بطور کلی حذف موهای زائد به دو روش دائمی و موقت انجام می شود.

 روش موقت :

شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد. از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تاثیری ندارند.

پس با لیزر کل بدن دیگر از نگرانی اینکه آیا این روش برای دختران مضر است یا خیر خلاص می شوید در واقع موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش رشد موها هفته ها به تاخیر می افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود ، دردناک نیز می باشد.

روش دائمی :

روش‌ های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن شامل لیزر و الکترولیز می باشد. توجه داشته باشید استفاده از روش های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن دردناک می باشد. اما لیزر موهای زائد یک روش با ماندگاری طولانی مدت می باشد که حداقل در ۶ جلسه ۹۰٪ موهای زائد شما را از بین می برد. اما قبل از ثبت نام در اولین جلسه لیزر، با ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری به شما ارائه دهیم.

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مانند هر روش پزشکی یا درمانی دیگری با برخی مشکلات و عوارض همراه است که در ادامه این عوارض را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد :

قرمزی پوست : از جمله مشکلات و عوارضی که پس از انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت به وجود می آید و هر فردی امکان دارد آن را تجربه کند قرمزی و تحریک شدن پوست است. این مشکل کاملا عادی می باشد و بعد از گذشت بازه زمانی کوتاهی کاملا برطرف می شود. ولی اگر دوست دارید قرمزی پوست بعد از لیزر موهای زائد را سریعا درمان کنید، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا سبب کاهش یافتن میزان تورم و قرمزی شود.

تغییر رنگدانه های پوست : کسانی که پوست بسیار سفید و روشن دارند امکان دارد که بعد از پایان جلسه های لیزر موهای زائد، نتوانند لکه های قهوه ای روی پوست خود را تشخیص دهند. علاوه بر این، اشخاصی با پوست تیره امکان دارد بعد از جلسات لیزر موهای زائد، لکه های روشن روی پوست شان را ببینند. در هر شرایطی این تغییرات زودگذر اند و بعد از بازه زمانی کاملا برطرف می شوند. در واقع در صورت تشدید و تداوم این علائم، بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید و علت را بپرسید.

پوسته پوسته شدن : عارضه دیگری که لیزر موهای زائد دارد و امکان دارد که اشخاص آن را پس از جلسات لیزر تجربه کنند، پوسته پوسته شدن پوست عضوی است که لیزر در آن انجام شده است. لایه برداری پوست بعد از لیزر به طور معمول برای کسانی که پوست خشک دارند اتفاق می افتد و در ضمن اگر سری دستگاه ها در تماس مستقیم با پوست بوده و خنک نشده باشند، این مشکل رخ می دهد. مصرف کردن لوسیون های مرطوب کننده کمک شایانی به پیشگیری از پوسته پوسته شدن پوست می کند.

رشد مو در اطراف نواحی لیزر شده : یکی از مشکلات ناشی از لیزر موهای زائد که بسیار به ندرت اتفاق می افتد، رشد مو در پیرامون نواحی لیزر شده است که جهت پیشگیری از این عارضه، دکتر متخصص توصیه می کند پیش از لیزر موهای زائد وضعیت هورمونی بدن خود را بررسی نمایید و موهای کرکی بدنتان را لیزر نکنید.

تاول : یکی از اقدامات احتیاطی پس از لیزر موهای زائد این است که دست کم به مدت چند ساعت در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. زیرا در غیر این صورت امکان دارد که تاول های متعددی روی پوست شما ظاهر گردد. در ضمن در صورتی که اپراتور لیزر صلاحیت و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است این عارضه رخ دهد.

زگیل تناسلی یا بیماری های پوستی : یکی از عوارض خطرناک و بد لیزر موهای زائد بروز زگیل تناسلی و دیگر بیماری های پوستی می باشد. در حقیقت این مشکل در صورتی رخ می دهد که ابزار و محیطی که لیزر در آن انجام می شود، استریل نشده باشد.

زخم و اسکار : بر روی پوست بدن که لیزر موهای زائد انجام داده زخم و اسکارهایی ایجاد می شود که اگر توسط یک شخص متبحر انجام گیرد، احتمال به وجود زخم و اسکارهایی روی پوست افزایش می یابد.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن هر گونه نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *