هزینه کاشت ابرو در تهران

هزینه کاشت ابرو در تهران بیشتر به پزشک بستگی دارد و طبیعتا هر چه مهارت و تجربه پزشک در کاشتن ابرو بالاتر باشد حق الزحمه بیشتری را دریافت خواهد کرد. در تهران 5 عامل، میزان هزینه کاشت را تعیین خواهند کرد.

 • میزان مهارت و سابقه کاری پزشک
 • تکنیک پزشک در کاشتن ابرو
 • کاشت ابرو به طور مناسب از زوایای مختلف و طبیعی بودن خواب ابرو
 • کاشت ابرو بدون هیچ کوتاهی
 • عدم عوارض و دروان نقاهت

یک نکته قابل ذکر در رابطه با هزینه کاشت ابرو تخفیفات و قیمت های پایین مراکز غیرمجاز است که نباید فریب خورد زیرا ابرو نقش زیادی را در زیبایی دارد و ممکن است نتیجه قابل قبولی را به شما تحویل ندهد. هزینه کاشت ابرو در تهران بیشتر از سایر استان های کشورمان است زیرا پزشکان از تخصص و تجربه بالایی برخوردارند.

در ضمن کاشت ابرو در شهرستان ها بیشتر به صورت تجربی و به روش های  FUT و FIT انجام خواهد شد. همچنین میزان هزینه کاشت ابرو متغیر است و رنج قیمت از مرز یک میلیون شروع شده و تا بالاتر ادامه دارد. برای مشاوره آنلاین در مورد کاشتن ابرو از طریق شبکه های مجازی با کلینیک آوینا در تهران ارتباط برقرار کنید تا کلینیک میزان هزینه را برای شما برآورد کند.

آیا کاشتن ابرو دارای عوارض است ؟

ببینید، کاشتن ابرو در صورتی دارای عوارض است که در مراکز غیرمعتبر به صورت تجربی انجام شده باشد. از عوارض کاشت ابرو در مراکز نامعتبر

 • اثر اسکار در قسمت سر ( پشت )
 • ورم
 • درد
 • کاشت به صورت کج و ضخیم
 • تفاوت داشتن با خواب ابرو

اشاره کرد. علت عوارض گفته شده، سنتی بودن روش است چون ابرو در زوایای خوبی کاشته نشده و خواب ابرو غیرطبیعی است و به جزء عوارض ظاهری، ضرر مالی به شخص وارد شده است. بهترین راه جلوگیری از ضرر و زیان جانی و مالی استفاده از روش های جدید توسط تیم مجرب است و دیگر شاهد عوارض جراحی نخواهید بود. در ضمن اگر ابروی خود را تتو کرده اید بدون پاک کردن با لیزر، کاشت ابرو را انجام دهید تا ابرویتان طبیعی به نظر برسد.

آیا کاشتن ابرو دارای عوارض است

کاشتن ابرو با قیمت مناسب

روش های کاشت ابرو به یک صورت بوده و تنها تفاوت در روش های کاشت ابرو در شیوه برداشت گرافت ها است.

 • FUT

اولین روش پرکاربرد برای کاشت ابرو،  FUT است. روش  FUT یک روش اصلی در کاشت ابرو و موی سر است. بدین صورت که گرافت ها به شکل نوارهای یک سانتی با بی حسی از بانک مو شخص برداشته شده و در قسمت ابرو کاشته خواهد شد.

 • SUT

گرافت های SUT تکی بوده و به قسمت ابرو پیوند زده خواهد شد.

 • MICRO FIT

یک روش بسیار جدید که در انواع کاشت ها کاربرد دارد و هر روز بر طرفدارن کاشت  MICRO FIT اضافه خواهد شد. در روش  MICRO FIT لزومی به تراشیدن وکوتاه کردن مو نیست زیرا گرافت ها کم و ظریف است و جای کاشت خیلی مشخص نیست و همین ویژگی ( مشخص نبودن اثرات کاشت ) باعث ترغیب اشخاص شده است.

کاشتن ابرو با عوارض همراه است ؟

هر چند که کاشت ابرو مزایای زیادی دارد اما نباید از عوارض کاشتن ابرو هم غافل شد. باید بگوییم که عوارض کاشتن ابرو مثل کاشت مو نیست و چون محدود است به چشم نخواهد آمد. ( یعنی عوارض خیلی ناچیز است و اصلا نباید نگران شوید. ) پس از انجام دادن کاشت ابرو قادر خواهید بود که به کارهای خود بپردازید و اطمینان داشته باشید که مشکلی برایتان وجود ندارد.

خارش ناحیه کاشت ابرو طبیعی بوده اما اگر خارش ادامه دار باشد بهتر است به نزد یک پزشک بروید تا خدای ناکرده عفونتی به وجود نیاید. در صورت مشاهده رشد بد موها ( ابرو ) نگران نشوید زیرا باز هم طبیعی است و با کوتاه کردن ابرو زیبایی ظاهری ابرو حفظ خواهد شد. اگر فاصله بین ابروهایتان زیاد بود صبر کنید تا مو رشد کند چون فاصله با رشد مو از بین خواهد رفت. شدت عوارض جراحی کاشت ابرو هم بستگی به تخصص و تجارب دکتر دارد.

 هزینه انجام کاشت ابرو

در سال های اخیر با گسترده شدن جراحی های زیبایی کلینیک های زیادی در حال فعالیت کردن هستند و تقریبا کاشت ابرو در همه کلینیک ها دیده خواهد شد. تعرفه کاشت ابرو تقریبا یکسان است اما چون انجام جراحی ( کاشت ابرو ) رقابتی است، ممکن است تعرفه های کمتری نیز ببینید. بعضی از مراکز و پزشکان به منظور جذب کردن مشتری از تکنیک های خاصی بهره خواهند گرفت.

تکنیک تعرفه های جراحی معمولا پایین آوردن یا کمتر کردن هزینه است تا بیماران جذب شوند. اگر شاهد چنین تعرفه ای در کلینیک یا مرکزی بودید خوب است اما به شرطی که نتیجه کار بی کیفیت و نامناسب نباشد. در میان مراکز زیبایی، مراکزی وجود دارند که استفاده از روش های موثر و عالی داشته اند و نتیجه خوبی را ارائه داده اند و تعدادشان ( مراکز ) محدود است اما در نهایت هزینه بالاتری را از بیماران دریافت خواهند کرد.

اما منظور ما این نیست که هر مرکزی هزینه بالایی دریافت کرد لزوما نتیجه ای عالی دارد. پس معیار قرار دادن هزینه برای انجام جراحی کاشت ابرو معیار خوب و مناسبی نیست. چنانچه قصد انجام دادن کاشت ابرو (  transphant eyebrow ) را گرفته اید پس به یک مرکز خوب بروید تا تعرفه مناسبی در قبال کیفیت کار بپردازید.

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو

فاکتور های بسیار زیادی هستند که می توانند در هزینه کاشت ابرو تاثیر گذار باشند. شما می توانید با شناخت این عوامل، تا حد زیادی نسبت به هزینه ها آشنایی پیدا کرده و صرفه جویی های لازم را در این خصوص انجام دهید. در این قسمت عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو آورده شده است:

 • روش کاشت ابرو

یکی از مهم ترین نکاتی که بر قیمت جراحی کاشت ابروی طبیعی تاثیر گذار است، روش کاشت ابرو است. تکنیک های مختلفی در این خصوص استفاده می شود که هر یک از آن ها زمان بر بوده و در هر یک از روش ها از تجهیزات منحصر به فردی استفاده می شود.

 • میزان تراکم ابرو

به هر میزان که میزان بلندی، پهنا و پر پشت بودن و همچنین قد ابرو بیش تر باشد، هزینه بیش تری را نیز در بر خواهد داشت. با توجه به این که برای طراحی چنین ابرو هایی به زمان و تعداد تار های بیش تری نیاز است، قیمت آن نیز بیش تر خواهد بود.

 • محل جغرافیایی کلینیک

یکی دیگر از فاکتور های تاثیر گذار بر هزینه کاشت مو، محل جغرافیایی کلینیک مورد نظر است. در شهر های بزرگ تر به دلیل وجود امکانات و تجهیزات بیش تر و پیشرفته تر، هزینه مربوط به کاشت ابرو طبیعی نیز بیش تر است. همچنین شما می توانید این هزینه را در رابطه با نقاط مختلف شهر نیز در نظر بگیرید.

 • تعداد گرافت های مورد نیاز

به هر میزان که بخواهید ابرویی پهن تر و یا بلند تری داشته باشید، به میزان گرافت بیش تری نیاز خواهید داشت. پزشک متخصص باید زمان بیش تری برای استخراج گرافت های مورد نیاز بگذارد. در نتیجه این امر، هزینه کاشت ابرو افزایش می یابد.

 • مهارت پزشک متخصص

به هر میزان که پزشک مربوطه تخصص و مهارت بیش تری در زمینه کاشت ابرو داشته باشد، دستمزد پزشک و در نتیجه هزینه تمام شده این عمل نیز افزایش می یابد. قطعا پزشکی با مهارت و تجربه بالا، نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه حقوق بیش تری نیز دریافت می کند.

 هزینه انجام کاشت ابرو

ارزش اقتصادی پیوند و کاشت ابرو :

راه های مختلفی برای کم پشتی موهای ابرو وجود دارد از جمله راه های زیاد کردن ابرو؛ تتو، رنگ کردن و در نهایت کاشت ابرو است. معمولا دو روش اول گفته شده موقتی بوده و بعد از مدتی باید دوباره ترمیم شوند مثلا تتو ابرو هر چند که خیلی طبیعی نیست و با گذشت زمان کمرنگ خواهد شد و شخص مجبور است دوباره تتو را ترمیم کند.

یکی از مزایای مهم کاشت ابرو دائمی بودن کاشت است و دیگر نیازی به ترمیم ابرو نیست. ارزش اقتصادی کاشت ابرو بالاست زیرا نتیجه بسیار خوبی را دارد. با کاشت ابرو نتایج طبیعی ابرو را خواهید دید و شخص دارای ابروهای پر و ظاهری زیبا خواهد شد و خیلی سخت است که بفهمید شخص ابرو کاشته است.

بیمه درمانی و کاشت ابرو :

معمولا خیلی از اشخاصی که دوست دارند نسبت به کاشت و پیوند ابرو اقدام کنند برایشان سوال است که بیمه درمانی هزینه پیوند ابرو را پوشش خواهد داد یا نه؟ هر چند که سازمان بیمه به صورت ماه به ماه یا سالانه مقداری از هزینه های درمانی را پرداخت خواهد کرد اما کاشت ابرو جزء جراحی های زیبایی است و چون میزان هزینه بالاست بیمه هزینه را پوشش نخواهد داد.

به عبارتی انجام کاشت ابرو جراحی غیرضروری است و سودی برای سازمان بیمه ندارد. در صورتی بیمه هزینه کاشت ابرو و پیوند ابرو را تقبل خواهد کرد که برای شخص ضروری باشد یعنی سلامتی اش به خطر افتاده است و به اصطلاح جنبه ترمیمی دارد.

در مورد پیوند ابرو بیشتر بدانیم :

از اعضای که به ظاهر نقش خاصی در بدن ندارد، ابرو است. ابرو یکی از اعضای مهم صورت است زیرا کار محافظت از عضو بینایی ( چشم ) بر عهده ابرو خواهد بود. معمولا اشخاص با ابروهای پر زیباتر هستند و اشخاص با ابروهای کم به خاطر نازکی ابرو جلب توجه خواهند کرد. کاشت یا پیوند ابرو روشی ایمن است که نتایج عادی و طبیعی برای اشخاص دارد. کاشت ابرو یک روش ترمیمی برای اشخاصی است که به نحوی ابرو پرپشتی ندارند.

ترمیم کردن ابرو به وسیله کاشت ابرو با کمک پزشکان متخصص انجام خواهد شد و مدت زمان کاشت فقط 4_7 ساعت است. کاشت ابرو یک راه درمانی و البته هنری برای زیباتر شدن شخص است و پزشک متخصص قادر است ابرویی متناسب با ویژگی های خواسته شده طراحی نماید. اگر پزشک حاذق باشد کاشت ابرو بر اساس رعایت فاصله کافی و ضخامت ایجاد خواهد شد و بعد از انجام کاشت نتایج خوبی را خواهید دید.

در مورد پیوند ابرو بیشتر بدانیم

ابرو، عضوی تشکیل شده از مو

ابرو همان عضو تشکیل شده از مقداری مو است که ویژگی های زیر را دارد.

 • ابرو در زوایای مختلفی رشد خواهد کرد و تاج ابرو پرپشت ترین قسمت ابرو و دم ابرو کم پشت ترین قسمت ابرو است.
 • رشد و ریزش ابرو کند بوده و اگر ابرو کوتاه شود زمان لازم دارد تا دوباره به حالت قبل برگردد.
 • ابرو وظیفه محافظت از چشم در مقابل عرق، آفتاب و چربی های پایین آمده از طرف پیشانی را دارد.
 • یک عضو حیاتی در ابراز احساسات و برقرار کردن ارتباط است.

عوامل موثر کاهش موهای ابرو :

برخی عوامل کم بودن ابرو موارد زیر است.

 • ضربات ناشی از جراحت، سوختگی، تصادفات، رادیوتراپی و غیره
 • بیماری های پوستی
 • وراثت
 • اصلاح طولانی مدت ابرو
 • تتو
 • بیماری های هورمونی
 • جراحی در قسمت ابرو

اشخاص مناسب برای انجام پیوند ابرو :

اول از هر چیز باید دلیل کم شدن یا ریزش ابرو بررسی گردد زیرا برای برخی اشخاص کاشت ابرو هم جوابگو نیست و احتمال ریزش ابروهای کاشته شده نیز وجود دارد. اما اشخاص مناسب برای کاشت ابرو موارد زیر هستند.

 • اشخاصی که اصلا ابرو ندارند.
 • اشخاصی که بخش اعظمی از ابرو را ندارند.
 • اشخاصی که به پوست سالم در قسمت کاشت نیاز دارند.

اکثریت مراجعه کنندگان برای کاشت ابرو زنانی هستند که اصلاح نامناسبی داشته اند یا ابروی خود را تراشیده اند. هر چند که قریب به اتفاق بیشتر به تتو روی خواهند برد اما باز یا اقدام به کاشت ابرو در محل تتو یا طراحی و کاشت ابرو در محل تتو خواهند پرداخت، دسته اول کسانی هستند که از تتو کردن خود راضی بوده اند و دسته دوم برعکس. ( راضی نبوده اند از تتوی خود )

مشخصات بهترین کلینیک کاشت ابرو

یکی از اشتباهات رایجی که افراد در رابطه با انتخاب کلینیک مناسب برای کاشت ابرو انجام می دهند، این است که ابتدا به دنبال ارزان ترین گزینه است. باید بدانید که کم تر بودن هزینه در بسیاری از موارد، می تواند منجر به ناموفق بودن عمل کاشت ابرو شما باشد. به همین خاطر لازم است ابتدا بهترین کلینیک کاشت ابرو را شناسایی کرده و سپس نسبت به هزینه های آن اطلاعات لازم را کسب کنید. در این قسمت مهم ترین ویژگی های بهترین کلینیک کاشت ابرو آورده شده است.

 • مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 • کادر پزشکی متخصص و مجرب
 • رعایت بهداشت و پروتکل های مربوطه
 • مدیریت حرفه ای
 • تجهیزات پیشرفته و به روز
 • انجام مشاوره های لازم
 • رفتار محترمانه و مناسب با مشتریان

 

مشخصات بهترین کلینیک کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

برای کاشت ابرو باید مراحلی را طی کنید که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

در این مرحله از متقاضی خواسته می شود تا شکل ابروی مورد نظر را روی صورت بکشد. سپس جراح با مشاهده طرح مورد نظر بیمار و اندازه گیری های مختلف طرح را زیبا می کند و سعی می کند تقارن بین ابروها را حفظ کند. در این مرحله می توان از طرح های از پیش آماده شده استفاده کرد. اما ظاهر این طرح ها کمی ساختگی به نظر می رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه اهداکننده استفاده می شود. موهای پشت سر ضخیم، بلند و معمولاً چند تایی است. اما موهای پشت گوش یا پایین نازک‌تر و کوتاه‌تر هستند و واحدهای فولیکول مو بیشتری دارند. معمولا برای مردانی که ابروهای پرپشت تری دارند از ناحیه پشت سر و پشت گوش استفاده می شود. برای خانم هایی که ابروهای نازک تری دارند، بیشتر در ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت :

کادر پزشکی پس از کشیدن گرافت ها، گرافت ها را برای کاشت زیر میکروسکوپ آماده کرده و محصول کار خود را به جراح ارائه می دهند. قبل از شروع کاشت مو، جراح متخصص ناحیه ابرو را با بی حسی موضعی کاملاً بی حس می کند.

سپس با استفاده از همان تیغه های بسیار کوچک، در طرح از پیش تعیین شده ابرو سوراخ هایی ایجاد می شود و گرافت ها داخل آن قرار می گیرند. در این مرحله باید به جهت رویش موها و زاویه آنها نسبت به پوست توجه شود. اگر جراح تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت نداشته باشد، نتیجه کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد بود.

مراحل کاشت ابرو

در روز جراحی چه اتفاقی می افتد ؟

پس از اینکه جراح و متقاضی در مورد طراحی ابرو به توافق رسیدند و معاینات کامل شد، تاریخ جراحی مشخص می شود. در روز جراحی، پزشک باید فولیکول های مو را از بانک موی تعیین شده گرفته و به محل مورد نظر ابرو منتقل کند. برای کاشت ابرو، بانک مو معمولا در پشت سر، گردن و پشت گوش قرار دارد. نکته مهم این است که فولیکول های استخراج شده باید تک مویی باشند. در غیر این صورت خود پزشک باید فولیکول استخراج شده را بشکند و به یک تار مو تبدیل کند.

تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو حدود 400 عدد می باشد اما بسته به تراکم ابرو تعداد آنها ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. پس از برداشت پیوندها از جایی که موها از نظر رنگ، ضخامت و رشد بیشتر شبیه موهای ابرو هستند، زمان کاشت آن ها فرا می رسد. توجه داشته باشید که پیوندها با استفاده از سوزن های بسیار کوچک برداشته می شوند و در نتیجه هیچ آسیب یا خونریزی در محل برداشتن ایجاد نمی شود. پیوندهای برداشت شده باید برای کاشت آماده شوند که توسط کادر پزشکی حاضر در اتاق عمل انجام می شود.

پس از تهیه گرافت ها، پزشک متخصص با تیغه های بسیار کوچک سوراخ هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد کرده و گرافت ها را داخل این سوراخ ها قرار می دهد. در مرحله کاشت، توجه به زاویه کاشت مو و جهت رویش آن بسیار مهم است. عدم توجه به این مشکل فرم ابروها را خراب می کند یا حتی ممکن است باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در تمام این مراحل پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. به همین دلیل، فرد دیگر عوارض مربوط به بیهوشی را تجربه نخواهد کرد و به دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نیاز دارد.

کلام آخر

ممنون از این که ما تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *