جوانسازی صورت با لیزر

جوانسازی صورت با لیزر خورشید، اختلالات پوستی، پیری و حتی وراثت می تواند به ناهنجاری های پوستی و دیگر جاهای بدن کمک کند در واقع خورشید باعث از بین رفتن بافت های پوست می شود و مشکلاتی که به وجود می آورد عبارتست از : چین و چروک و زخم های آکنه، تغییرات رنگدانه هایی مانند کرم ها، لکه های قرمز و یا رگ های خونی که به خوبی قابل مشاهده است.

علاوه بر این شادابی و جوانی پوست را از بین می برد و باعث می شود که فرد دارای چهره ی مسن تری با شود . پیری، آکنه یا بیش از حد زمان درمعرض خورشید قرار گرفتن باعث ایجاد لکه و چین و چروک می شود و باعث می شود چهره شما مسن تر به نظر برسد .لایه برداری پوست به پوست شما کمک می کند تا پوستی جوانتر زیباتر و سالم تر داشته باشید .

انواع لیزر های موثر در جوانسازی پوست

لیزر های مختلفی جهت جوانسازی پوست استفاده می شوند. پزشک متخصص با توجه به شرایط پوستی شما، مناسب ترین لیزر را پیشنهاد می دهند. در این قسمت انواع مختلف لیزر های جوانسازی پوست معرفی شده اند.

لیزر CO2 فرکشنال

امروزه یکی از متداول ترین دستگاه هایی که در راستای جوانسازی پوست استفاده می شود، لیزر CO2 فرکشنال است. این دستگاه از طریق تحریک کلاژن سازی روند پیری پوست شما را به تعویق می اندازد. همچنین برای درمان جای جوش و اسکار نیز تاثیر فوق العاده ای دارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای داشتن پوستی بدون ایراد باید 3 الی 4 ماه یک بار باشد. برای برداشتن خال های صورت با استفاده از این دستگاه تنها به یک جلسه نیاز خواهید داشت. این دستگاه خال های صورت شما را بدون ایجاد جای لک، به طور کامل از بین می برد.

از دستگاه لیزر CO2 فرکشنال، برای از بین بردن چربی و کیست های زیر پوستی نیز استفاده می شود. یکی از نکات مهم بعد از استفاده از این دستگاه، استفاده مداوم از ضدآفتاب و کرم های ترمیم کننده است. شما باید پس از یک ماه برای ترمیم پوست خود به پزشک متخصص مراجعه کنید.

دستگاه لیزر c&b

این دستگاه دارای طول موج های مختلف می باشد. هندپیس اوریجینال، طول موج 1440 نانومتر را دارا است. دستگاه لیزر c&b، با نفوذ به عمق بیش تر باعث تحریک کلاژن و جمع شدن منافذ پوست می شود. درمان با کرم بی حسی موضعی انجام شده و اثر آن حدود 40 دقیقه روی صورت باقی می ماند. به همین خاطر، این لیزر کاملا بدون درد بوده و قابل تحمل است.

لیزر co2

یکی از موثر ترین راه های جوانسازی پوست استفاده از لیزر co2 است. در این فرآیند، انرژی گرمایی ساطع شده جهت محدود کردن کلاژن هایی که در درم های تحتانی پوست قرار دارند، به کار می روند. پس از انجام این فرآیند، با استفاده از روش هایی سطح پوست نرم و محکم می شود. از این لیزر می توان برای درمان جای جوش، خال و زگیل استفاده کرد.

لیزر اربیوم

با استفاده از این لیزر می توانید خطوط سطحی و چین و جروک هایی که عمق زیادی ندارند را درمان کنید. در این فرآیند، لایه های نازک پوست از بین می روند. این روش برای افرادی که پوست تیره تری دارند مناسب است. همچنین از این لیزر برای درمان بهبود منافذ باز صورت، ترک های ناشی از بارداری، درمان جای جوش و اسکار و همچنین برای درمان لک های مقاوم نیز استفاده می شود.

لایه برداری پوست

یکی از روش های جوانسازی پوست استفاده از لایه برداری پوست است لایه برداری پوست باعث می شود لایه های آسیب پوست از بین برود و پوست به صورت شاداب و جوان به نظر برسد. اقدامات لازم قبل از جوانسازی پوست با لایه برداری پوست بهتر است در صورتی که جای زخم بر روی صورتتان دارید مدتی صبر کنید تا زخم ها به طور کامل بهبود یابد بعد از بهبود می توانید با استفاده از لیزر به جوانسازی پوست خود بپردازید .

در صورت هر گونه بیماری پوستی بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید بهتر است در صورت مصرف هر گونه دارویی پزشک خود را در جریان قرار دهید اگر جزء افرادی هستید که سیگار مصرف می کنید بهتر است از یک هفته قبل از مصرف عملیات جوانسازی پوست را قطع کنید .بهتر است قبل از انجام عملیات جوانسازی پوست خود را به طور کامل بشویید تا هیچگونه آرایشی نداشته باشید .

لایه برداری پوست

جوانسازی پوست با استفاده از میکرودرم :

جوانسازی پوست با استفاده از لیزر میکرودرم مناسب برای افرادی است که دارای خط و خطوط های کمتری و سطحی تری هستند و بعد از چندین جلسه با لایه برداری پوست شما می تواند تمام لکه ها و جای جوش و بافت های آسیب دیده را از بین ببرد .بعد از انجام میکرودرم پوست شما کمی قرمز و متورم خواهد شد جای نگرانی نیست زیرا بعد از چند ساعت به طور کامل برطرف خواهد شد .

جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ :

جوانسازی صورت با لیزر یا با استفاده از میکرونیدلینگ مناسب برای افرادی است که دارای لکه ، جای جوش و هر گونه ضایعه پوستی است و برای پوست های عمیق تر استفاده می شود و در بیشتر موارد برای تاثیر بیشتر می توان با روش های ترکیبی دیگر استفاده کرد .

جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی :

جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی مناسب برای افرادی که دارای چین و چروک و شلی پوست هستند با انجام یک جلسه از هایفوتراپی متوجه تغییرات عمده بر روی پوست خواهید شد زیرا با یک جلسه انجام هایفوتراپی تمامی خط و خطوط های عمیق پوست از بین می رود ، لیفت پوست پیدا می کند و شاداب و سرحال می شود .

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست استفاده از روش مزوتراپی است روش بسیار مفید که تمام مواد مغزی را به بدن می رساند در واقع مزوتراپی پوست با استفاده از تزریق مواد مورد نیاز بدن و ویتامین به پوست است و باعث جوانسازی پوست می شود .

مزایای جوانسازی پوست

مناسب برای از بین بردن لکه های قرمز، نقاط قهوه ای و زخم، و همچنین کاهش اندازه منافذ، حذف و کاهش چین و چروک ها، و بهبود بافت کلی پوست
یک روش عالی برای کمک به مبارزه با اثرات پیری است و به ظاهر جوان تر می رسد
هر کدام از روش های ذکر شده را می توان برای هر جای از بدن مورد استفاده قرار داد

جزئیات استفاده از لیزر در جوانسازی پوست :

نور شدید از طیف وسیعی از طول موج ها بر روی قسمت های خاص پوست شما متمرکز می شود سپس دستگاه لیزر را بر ناحیه مورد نظر قرار می دهیم این نور کمک می کند تا به تولید کلاژن تأثیر بگذارد و کمک می کند تا خطوط و چین و چروک و یا زخم های کم عمق را پر کند، در حالی که همزمان قرمزی، تغییر رنگ و نقاط را کاهش می دهد.

برای محافظت از چشم ها و بینایی در طول روش، یک ماسک چشم استفاده می کنید و ممکن است پزشک از ژل های موضعی بر روی پوست برای جلوگیری از گرمای بیش از حد استفاده شود.همچنین ممکن است داروهای درد قبل و بعد از عمل به شما داده شود، اما شما هیچ نوع بیهوشی را انجام نمی دهید. کل عملیات بسیار سریع است و تقریبا نیم ساعت طول می کشد تا اینکه کامل شود.

جوانسازی صورت با لیزر بهتر است بدانید بسیاری از فن آوری های جدید وجود دارند که از قدرت نور برای تحریک رشد کلاژن، چهره های صاف و جوانسازی شده، درمان آکنه ، کاهش خطوط و چروک های پوستی و از بین بردن رنگدانه های ناخواسته و مو استفاده می کنند. این تغییرات کوچک باعث بهبود چشمگیر چشم انداز و شیوه زندگی شما می شود.

جوانسازی صورت با بوتاکس :

بوتاکس، برای مبارزه با چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرند. بوتاکس با مسدود کردن اعصاب که عضلات را متصل می کنند کار می کنند و ظاهر چین و چروک را تسکین می دهند.در واقع یکی از روش های جوانسازی پوست محسوب می شود که با تزریق به ناحیه پیشانی و دور چشم خط و خطوط های آن را از بین می برد .

مزایا و اثرات جانبی بوتاکس موثر بر روی چین و چروک است این چروک های “پویا” که در هنگام حرکت چهره شما ظاهر می شوند. عوارض جانبی ممکن است: سردرد، کبودی، درد در محل تزریق باشد که جای نگرانی نیست ودر مدت کوتاهی برطرف می شود .

جوانسازی پوست با تزریق ژل :

تزریق ژل وبوتاکس یکی دیگر از مواردی است که باعث جوانسازی پوست می شود که به داخل پوست تزریق می شود و موجب جوانسازی پوست می شود در واقع شما با تزریق ژل می توانید قسمت هایی از صورت که چین و چروک افتاده را پر کنید و در صورتی که خط خنده داشته باشید پر کنید .تزریق شامل ترکیبات ژل و مولکول آب است که هیچگونه خطری برای بیمار ندارد و قابل جذب است البته تزریق ژل به دو دسته تقسیم بندی می شود که شامل ژل های قابل جذب و ژل های دائم هستند که استفاده از ژل های دائم توصیه نمی شود .

بهتر است بدانید ژل های موقت حدود 8 تا 12 ماه ماندگاری دارد و بستگی به شما دارد که ماندگاری چقدر باشد و هر چه از قرار گرفتن در محیط های گرم یا تماس با محیط گرم دوری کنید ماندگاری بهتر خواهد بود . جوانسازی پوست صورت با لایه بردارهای شیمیایی جوانسازی پوست با لایه برداری شیمیایی شامل یک محلول اسیدی از گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید است که بر روی پوست مالیده می شود و باعث لایه برداری پوست می شود در واقع با تاثیر گذاشتن بر روی لایه های عمقی می تواند نوعی متفاوت از لایه برداری باشد و هر گونه لکه های پیری ایجاد شده و اسکار های سطحی را از بین ببرد .

مزایای جوانسازی پوست

نکات مهم در جوانسازی پوست

جوانسازی صورت با لیزر سعی کنید هر روز چهره خود را با آب بشویید شست و شوی روزانه باعث می شود پوست همیشه مرطوب باشد و چربی های اضافه از بین برود در نتیجه چین و چروک دیر تر ایجاد شود توجه داشته باشید شست و شوی بیش از حد مناسب نیست زیرا امکان دارد چین و چروک جدید ایجاد کند .طبق نظریه پزشک شست و شوی صورت دو بار در روز کافی است .

استفاده از مرطوب کننده با کیفیت بسیار می تواند به جوانسازی پوست کمک کند و از ایجاد شدن چین و چروک جلوگیری کند بهتر است از مرطوب کننده مناسب یک بار در صبح و یک بار در عصر استفاده کنید . از تماس با نور خورشید خودداری کنید .طبق اطلاعات بدست آمده نشان داده شده تماس بیش از اندازه باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود به شما توصیه می شود حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید . سیگار نکشید زیرا سیگار یکی از مواردی است که باعث پیری زودرس می شود .

از مصرف زیاد الکل خودداری کنید زیر الکل می تواند به رگ های خونی در پوست نفوز کند و موجب آسیب شود به به تدریج موجب آسیب به کبد می شود و در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود و یکی از عامل های مهمی است که با رعایت آن می توانید به پوست خود کمک کنید . آب یکی از مواردی است به شاداب و سرحال بودن پوست کمک بسیاری می کند به شما توصیه می شود تا می توانید آب بخورید تا پوستی سالم و شاداب داشته باشید .

طبق مطالعات انجام شده نشان داده شده که مصرف ویتامین ها به خصوص k می تواند بسیار تاثیر گذار بر سلامت پوست باشد و به جوانسازی پوست کمک بسیاری می کند. یکی دیگر از مواردی که به جوانسازی کمک می کند خواب کافی و لازم است بسیاری از افراد که خاطر مشغله کاری که دارند شاید به این مورد کمتر توجه کنند توجه داشته باشید با خواب کافی می توانید موجب جوانسازی پوست شوید.

در صورتی که خواب کافی نداشته باشید بدن کورتیزول تولید می کند که سلول های پوست را از بین می برد اما در صورتی که خواب شما کافی باشد بدن هورمون رشد انسانی زیادی تولید می کند که باعث شادابی ، ضخیم شدن و انعطاف پذیری پوست می شود بهتر است برای جوانسازی پوست خواب منظم ، تغذیه مناسب داشته باشید .

چگونه باید برای جوانسازی پوست با لیزر آماده شد ؟

اگر بر اساس تحقیقات و مشاهده نتایج لیزر جوانسازی پوست، علاقه مند به استفاده از خدمات زیبایی و ترمیم پوست با لیزر هستید، حتما با متخصص پوست مشورت کنید و از استفاده از این روش طبق توصیه پزشک اطمینان حاصل کنید. اگر تبخال دارید یا سرماخوردگی، جوش یا عفونت در سطح پوست دارید، حتما صبر کنید تا کاملاً بهبود یابد. انجام لیزر جوانسازی پوست در چنین شرایطی نتایج مطلوبی ندارد.

10 روز قبل از زیبایی و ترمیم پوست با لیزر از مکمل ها، ویتامین E و رقیق کننده های خون مانند آسپرین استفاده نکنید. دو هفته قبل از جوانسازی پوست با لیزر سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی ممنوع است. اگر سابقه عفونت های پوستی باکتریایی و ویروسی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک ممکن است از آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد ویروسی برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی و ویروسی استفاده کند.

مراقبت های بعد از جوان سازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. این روش بسیار ساده و آسان است. روش درمان و قسمت های درمان شده با لیزر توسط پزشک تعیین می شود. پزشک تصمیم می گیرد چه زمانی چین و چروک های اطراف لب و چشم وارد فرآیند جوان سازی پوست با لیزر شوند. مدت زمان زیبایی و ترمیم پوست با لیزر حدود 30-45 دقیقه می باشد.

پس از هر بار لیزر، نواحی تحت درمان با بانداژ به مدت 24 ساعت پوشانده می شود. در این 24 ساعت باید حدود 5-4 بار بانداژ را باز کرد و با دست استریل پماد مخصوصی را که پزشک تجویز کرده روی نواحی مورد نظر مالید. این پماد از عفونت نواحی تحت درمان جلوگیری می کند. التهاب در مناطقی که زیبایی و ترمیم پوست با لیزر انجام شده است کاملا طبیعی است. در صورت لزوم پزشک دارو یا اسپری استروئیدی را برای از بین بردن این التهاب ها تجویز می کند.

مراجعه به پزشک برای جوانسازی پوست با لیزر چه ضرورتی دارد ؟

یکی از مهم ترین و موثرترین مسائلی که برای جوانسازی لیزر باید به آن توجه کنید، مشورت با پزشک متخصص است. بسیاری از افراد به این سوال حساس نیستند و در این زمینه تحقیق نمی کنند. اما باید بدانید که بخش زیادی از موفقیت درمان به اپراتور دستگاه لیزر بستگی دارد. استفاده از لیزر توسط متخصص پزشکی با اپراتور لیزر بسیار متفاوت است. پس حتما با مشورت پزشک از وجود آن در هنگام جوانسازی پوست با لیزر مطمئن شوید.

مراقبت های بعد از جوان سازی پوست با لیزر

نکته مهم در جوانسازی با لیزر :

یکی دیگر از مواردی که به جوانسازی موفق با لیزر کمک می کند، برنامه ریزی و اراده است. بسیاری از افراد تحت هیجان تبلیغات و مشاهده نمونه کارهای جوانسازی بدون توجه به بودجه و زمان این درمان را آغاز می کنند. اما پس از مدتی به دلیل کمبود بودجه و کمبود وقت برای ادامه درمان، آن را متوقف می کنند.

بزرگترین مسئله ای که بر نتایج جوانسازی لیزر تأثیر می گذارد برنامه ریزی است. اگر به هر دلیلی در فرآیند لیزر درمانی وقفه ای ایجاد شود، اثربخشی و موفقیت به همین نسبت کاهش می یابد. بنابراین، زمانی که بودجه کافی برای ادامه درمان دارید و زمان خوبی برای اختصاص دادن به جلسات درمانی خود دارید، مطمئن شوید که جوانسازی را شروع کنید. در غیر این صورت شروع تدریجی درمان جوانسازی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

کلام آخر

سپاس گذاریم که مارا تا آخر این مقاله همراهی کردید. پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *