بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران

بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران کلینیکی است که بتواند بهترین نتایج را بر جای بگذارد. ریزش مو مشکل رایجی است که بسیاری از افراد صرف نظر از جنسیت با آن مواجه هستند. زنان به دلایل مختلفی از جمله تغییرات هورمونی، افزایش سن، استرس، ژنتیک و شرایط پزشکی مستعد ریزش مو هستند. کاشت مو یک راه حل محبوب و موثر برای خانم هایی است که می خواهند تراکم و حجم موهای خود را بازگردانند. با این حال، درک شرایطی که می تواند بر موفقیت یک عمل کاشت مو تأثیر بگذارد، برای زنان مهم است. در ادامه مطالب به کاشت مو زنانه، کاندیدای مناسب برای کاشت موی زنانه، دلایل کاشت مو در زنان و بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران می پردازیم.

کاشت مو زنانه

کاشت موی زنانه یک عمل زیبایی است که برای کمک به زنان برای بازیابی تراکم و حجم موهای خود طراحی شده است. این روش شامل پیوند فولیکول‌های مو از یک ناحیه از پوست سر، به نام ناحیه اهداکننده، به ناحیه دیگری از پوست سر که دچار ریزش مو شده است، به نام ناحیه گیرنده است. فولیکول های پیوند شده به رشد طبیعی خود ادامه می دهند و راه حلی دائمی برای ریزش مو ارائه می دهند. شایع ترین علت ریزش مو در زنان آلوپسی آندروژنتیک است که یک بیماری ژنتیکی و هورمونی است که باعث نازک شدن تدریجی موها می شود. سایر علل ریزش مو در زنان ممکن است شامل تلوژن افلوویوم، آلوپسی کششی، آلوپسی آره آتا، آلوپسی آره آتا و مشکلات پزشکی باشد.

کاشت مو برای زنان با استفاده از یکی از دو روش پیوند واحد فولیکولی یا استخراج واحد فولیکولی انجام می شود. FUT شامل برداشتن نواری از پوست از ناحیه اهداکننده و تشریح آن به فولیکول‌های موی فردی است که سپس به ناحیه گیرنده پیوند می‌شوند. از سوی دیگر، FUE شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده و پیوند آن ها به ناحیه گیرنده است.

کاشت مو یک راه حل مطمئن و موثر برای زنانی است که از ریزش مو رنج می برند، اما انتخاب یک متخصص کاشت مو با تجربه و ماهر برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن مهم است. این روش چندین ماه طول می کشد تا نتایج نهایی را مشاهده کنید و موهای کاشته شده ممکن است ابتدا قبل از رشد مجدد در محل جدید خود، ریزش کنند.  کاشت موی زنان می تواند راه حلی دائمی برای ریزش مو به زنان ارائه دهد و به آن ها کمک کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بازیابند. برای انجام این روش به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه فرمایید.

کاشت مو زنانه

کاشت مو به روش میکروگرافت

موهای سر و موهای بدن به صورت جدا و خوشه ای رشد می کند و هر خوشه 3 فولیکول مو است. جراحان ترمیم مو به این گرافت های خوشه ای می گویند. کاشت موی میکروگرافت یکی از بهترین تکنیک های مورد استفاده برای بازگرداندن موهای از دست رفته است. در این روش پیوندهای کوچک و ساده با توجه به ویژگی های خاص خود در حالت های مختلف به محل مورد نظر منتقل می شوند. به دلیل کوچک بودن پیوندها، این روش به میکروگرافت معروف است. برای از بین بردن موهای ناحیه پر مو پشت گوش یا پشت سر استفاده می شود.

این عمل با دستگاه های اتوماتیک که توسط جراحان واجد شرایط کنترل می شود، با کمترین مداخله دستی انجام می شود و بنابراین نسبت به روش های دیگر به زمان کمتری نیاز دارد. در روش میکروگرافت، گرافت های کوچک و تکی در محل ترمیم مو قرار داده می شود. این روش به جای پیوند کامل استفاده می شود. این مشکل به دلیل کوچک بودن گرافت ها منجر به دقت و دقت بیشتر در کاشت مو می شود. استفاده از روش میکروگرافت در ترمیم موهای از دست رفته به دلیل عدم وجود درد و نیاز به بیهوشی کل بدن به عنوان یکی از بهترین روش های ترمیم مو شناخته می شود. بنابراین، این روش یک گزینه مطمئن و موثر برای بازگرداندن موهای از دست رفته در نظر گرفته می شود.

ویژگی بهترین کلینیک زیبایی:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از انجام کاشت مو افراد باید با یک پزشک با تجربه مشورت کنند که آیا این روش برای آن ها مناسب است یا خیر. پزشک با معاینه می تواند علت ریزش مو را بررسی کند و بهترین روش را برای شما انتخاب کند. برای انجام کاشت مو باید بهترین کاندیدای کاشت مو را انتخاب کرد زیرا کاتش مو دارای محدودیت های زیادی است. پزشک برای این که دریابد شخص مورد نظر کاندیدای مناسبی است قبل از انجام این روش از آن ها آزمایشاتی می گیرد و موهای سر آن ها را بررسی می کند. افراد قبل از انجام کاشت مو باید در صورت استفاده از داروهای خاص یا بیماری آن ها را با پزشک در میان بگذارند. کاشت در صورت امکان یک هفته قبل از کاشت مو، رعایت دستور پزشک الزامی است. کاشت مو جدیدترین روش ترمیم مو است. بنابراین بهتر است قبل از کاشت مو ابتدا علت ریزش مو را شناسایی کنید و سپس سایر روش های ترمیم را امتحان کنید. انتخاب کاشت مو به خصوص برای خانم ها یک فرآیند تک بعدی نیست و نیاز به معاینه و مشاوره قبلی متقاضی و همچنین مشاوره پزشک متخصص دارد.

کاندیدای مناسب برای کاشت موی زنانه

کاشت مو ممکن است برای خانم هایی که دچار ریزش یا نازک شدن مو شدند و به دنبال راه حلی دائمی برای ترمیم موهای خود هستند مناسب باشد. در ادامه با کاندیدای مناسب کاشت مو برای زنان آشنا می شوید :

سلامت عمومی :

زنانی که سالم هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه دارند، کاندیدهای خوبی برای کاشت مو هستند.

الگوی ریزش مو :

زنان مبتلا به طاسی با الگوی زنانه یا نازک شدن منتشر ممکن است کاندیدهای خوبی برای کاشت مو باشند، اما کسانی که دارای آلوپسی آره آتا یا سایر اشکال ریزش مو هستند ممکن است مناسب نباشند.

در دسترس بودن موی اهدا کننده :

موفقیت کاشت مو بستگی به در دسترس بودن منبع کافی از موی سالم دارد که بتوان آن را در ناحیه گیرنده کاشت کرد. زنان با تعداد محدودی از موهای اهدا کننده ممکن است کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نباشند.

تغییرات هورمونی :

زنانی که به دلیل تغییرات هورمونی مانند بارداری یا یائسگی دچار ریزش مو می شوند، ممکن است تا زمانی که سطح هورمونی آن ها تثبیت نشود، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نباشند. مهم است که با یک جراح کاشت مو مجرب مشورت کنید که بتواند الگوی ریزش مو، تراکم و سلامت کلی شما را ارزیابی کند تا تشخیص دهد که آیا جراحی کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر. جراح می‌تواند به شما یک ایده واقعی از آنچه می‌توانید از این عمل انتظار داشته باشید، از جمله نتایج مورد انتظار، خطرات و عوارض احتمالی و الزامات پیگیری ارائه دهد. برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای خانم ها با بهترین پزشکان مشورت کنید.

آیا عوارض کاشت مو برای زنان بیشتر از مردان است ؟

جراحی کاشت مو برای مردان و زنان بی خطر است و عوارض جانبی احتمالی برای هر دو جنس مشابه است. زنان ممکن است در طول فرآیند کاشت مو به دلیل تفاوت در الگوی مو و الگوی ریزش مو بین دو جنس با ملاحظات و چالش‌های منحصر به فردی مواجه شوند. به عنوان مثال، طاسی الگوی زنانه متفاوت از طاسی با الگوی مردانه است، به طوری که زنان اغلب ریزش مو را در قسمت تاج و شقیقه‌ها تجربه می‌کنند، موهای نازک در سرتاسر سر پراکنده می‌شوند. این امر می تواند دستیابی به نتایج مطلوب با کاشت مو را دشوارتر کند و زنان ممکن است برای پوشاندن ناحیه آسیب دیده به پیوندهای بیشتری نیاز داشته باشند. زنان ممکن است نگران ایجاد جای زخم پس از کاشت مو باشند، زیرا معمولا موهای بلندتری نسبت به مردان دارند. با این حال، روش‌های مدرن کاشت مو مانند FUE منجر به زخم‌های بسیار کوچکی می‌شود که معمولاً توسط موهای اطراف پنهان می‌شوند.در ادامه این عوارض را بررسی می کنیم :

 • نتایج زیبایی نامطلوب
 • عفونت
 • بهبودی ضعیف یا شکستگی زخم
 • خون ریزی
 • بی حسی یا گزگز
 • تورم
 • جای زخم

کاندیدای مناسب برای کاشت موی زنانه

تفاوت دیدگاه زنان و مردان نسبت به کاشت مو :

زنان در مورد کاشت مو انتظارات متفاوتی نسبت به مردان دارند. در مردان، کاهش میزان طاسی برای اکثر آن ها رضایت بخش است، در حالی که زنان انتظار دارند مشکل به طور کامل حل شود. ایجاد توقعات واقع بینانه و معقول از بیماران برای جراح مهم است. اگرچه ممکن است زنان با یک بار پیوند خط موی یکنواخت داشته باشند، اما ممکن است به اندازه دوران جوانی آن ها متراکم نباشد. خانم هایی که موهای نازکی در جلو، بالا و پشت سر دارند باید مهمترین ناحیه را برای ترمیم مو انتخاب کنند.

افزایش تراکم مو در تمام نواحی پوست سر بهترین انتخاب برای دستیابی به بهترین نتایج نیست. زنانی که از ریزش موی قابل توجه رنج می برند باید روی بازگرداندن خط مو یا ناحیه ای که در آن در حال عقب نشینی است تمرکز کنند. این افراد می توانند از رنگ مو و محصولات آرایشی استفاده کنند تا کل موهای خود را پرپشت نشان دهند. جراح می تواند تمام گزینه های ابزار آرایشی و آرایش مو را برای دستیابی به بهترین نتایج برای بیماران مورد بحث قرار دهد.

بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران

در ادامه با ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران آشنا می شوید :

بررسی سابقه دارویی و پزشکی 

گزینه های محدودی برای افرادی که قصد کاشت مو را دارند وجود دارد، اما به دلیل سابقه فیزیکی، پزشکی، دارویی یا روانی، کاشت مو برای آن ها مناسب به نظر نمی رسد. این مشکل از طریق بررسی پزشکان و مشاوران به اطلاع مشتریان می رسد.

مشاوره :

نتایج کاشت مو هرگز به طور کامل زنان را راضی نمی کند، زیرا زنان معمولاً انتظارات غیر واقعی از نتایج کاشت مو دارند. بنابراین لازم است قبل از انجام عمل، تغییر و بهبود ریزش مو به طور دقیق پیش بینی و به بیمار اطلاع داده شود. تفاوت مهم بین کاشت موی مردانه و زنانه، احتمال ریزش تلوژن یا ریزش مو در اطراف ناحیه کاشت مو پس از جراحی است. زنانی که از هیپوپلازی عمومی رنج می برند بیشتر مستعد ریزش مو بعد از جراحی هستند. لازم است مراجعه کنندگان بدانند که موهای از دست رفته به تدریج رشد می کنند. ریزش مو موقتی است، اما برای بیمارانی که موهای نازک دارند بسیار آزاردهنده است.

بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران

استفاده از روش های مناسب :

روش های کاشت مو برای زنان با روش های کاشت مو برای مردان تفاوتی ندارد. ضخیم و ضخیم کردن نواحی ریخته شده و جلوگیری از آسیب رساندن به فولیکول های موی مجاور، حفظ مو از ناحیه اهدا کننده و پیوند آن به نواحی ریخته شده، به طوری که حداکثر پوشش پوست سر در ناحیه گیرنده فولیکول مو به حداکثر برسد. و زیبایی به حداکثر می رسد. برای به حداکثر رساندن اثربخشی کاشت مو و پوشش بهتر در ناحیه گیرنده مو از گرافت مو در اندازه های مختلف استفاده کنید. در صورت لزوم، پوست سر ناحیه طاسی گیرنده برداشته می شود. جای زخم در ناحیه اهداکننده مو باید به حداقل برسد. داشتن موهای پر در فرهنگ و جامعه برای زنان در هر سنی پذیرفته شده است. بنابراین زنانی که دچار ریزش مو یا ریزش مو هستند به دنبال کاشت مو هستند. تکنیک‌های اخیر برای برداشت موثر مو از ناحیه اهداکننده و کاشت دقیق مو، بسیاری از زنان را برای انتخاب کاشت مو جذب کرده است. اما با این وجود ارزیابی اینکه آیا کاشت مو برای بیمار مناسب است یا خیر مهم است.

آیا خانم ها برای کاشت مو نیاز به تراشیدن سر دارند ؟

یکی از بزرگترین و آزاردهنده ترین چالش های کاشت مو به خصوص برای خانم ها، اصلاح قبل از کاشت مو است. مو تاثیر زیادی در ظاهر افراد دارد و خانم ها به این موضوع بسیار حساس هستند. در کلینیک ها برای کاشت مو فقط قسمتی از پشت سر شما را تراشیده می کنند تا  بتوانند فولیکول های موی سالم را راحت کنند. با این حال، می توانید نواحی تراشیده شده را با موهای موجود خود بپوشانید یا برای مدتی از پروتز مو استفاده کنید.

دلایل کاشت مو در زنان

زنان ممکن است به دلایل مختلف نیاز به کاشت مو داشته باشند. اما باید در نظر داشت که در خانم ها ریزش مو یا طاسی معمولا در قسمت جلوی سر اتفاق می افتد. زنان در برداشت واحدهای فولیکولی محدودیت هایی دارند و امکان کشیدن پیوند مو از پشت سر یا پهلو وجود ندارد. باعث ریزش مو در قسمت جلو و قسمتی از سر می شود. در این نوع ریزش مو، کاشت مو به خانم ها توصیه می شود. گاهی اوقات خانم ها به دلیل مدل مویی مانند دم اسبی، موهای خود را بیش از حد می کشند. این به تدریج ریشه مو را ضعیف می کند و در نهایت منجر به طاسی می شود. چندین عمل سفت کردن پوست صورت می تواند منجر به ریزش مو در جلوی سر شود. به همین دلیل، بازگشت موهای از دست رفته تنها از طریق کاشت مو انجام می شود.

گاهی اوقات در اثر حوادث و سوختگی ناشی از آتش سوزی یا مواد شیمیایی صدمات جدی به ناحیه سر وارد می شود که ریشه مو را از بین می برد و تنها راه پرکردن مو در این نواحی کاشت مو است. عوامل ارثی خط موی آن ها بالاتر از حد معمول است. به همین دلیل است که در این مورد برای ایجاد تعادل، کاشت مو توصیه می شود. تریکوتیلومانیا یا اختلال وسواسی کشیدن مو یکی از دلایل ریزش مو است. در این اختلال فرد به طور ناخودآگاه مقدار قابل توجهی از موهای خود را می کشد که می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود ابتدا با روانپزشک مشورت شود و پس از درمان این اختلال برای جبران ریزش مو از روش های مختلف کاشت مو استفاده شود.

دلایل کاشت مو در زنان 

مزایای کاشت مو در زنان

در حقیقت هر یک از روش های کاشت مو که برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای برخی مزایا و فواید است که همین مسئله موجب شده تا اشخاص برای داشتن ظاهری زیباتر، از این تکنیک ها استفاده کنند. درست است که انجام دادن کاشت مو با بعضی مشکلات و نگرانی ها همراه است اما با این وجود خانم ها تمایل دارند این روش را در هر شرایطی انجام دهند. در ضمن کاشت مو برای خانم ها در مقایسه با آقایان از دو مزیت خاص برخوردار می باشد که در ادامه این دو مورد را برایتان ذکر خواهیم کرد :

 1. موی پشت سر منبع خوبی برای کاشت مو می باشد : از جمله فواید و مزایایی که کاشت مو در قسمت جلو سر خانم‌ها دارد، می توان به داشتن یک بانک موی پرپشت اشاره کرد. در صورت استفاده کردن از موهای پشت سر در بخش کاشت، خانم‌ها موهایی بسیار زیباتر و پرپشت تر در آینده می توانند داشته باشند. با این حال، خانم‌ها هم ممکن است با برخی مشکلات در رابطه با بانک موی ضعیف روبرو شوند که دکتر متخصص می تواند بهترین روش را بیابد.
 2. هیچ جای نگرانی در رابطه با زخم در ناحیه اهدا نیست: از جمله فواید و مزایای اصلی که کاشت موی ناحیه جلوی سر خانم‌ها دارد، این می باشد که حتی در صورتی که زخم های بزرگی در قسمت پشت سر به وجود آید، جای هیچ نگرانی نیست. این مسئله بدین دلیل است که خانم ها با داشتن موهای بلند، می توانند این نوع زخم‌ها را راحت تر بپوشانند و دیگر نگران تاثیر بد آن ها روی ظاهر نباشند. این اتفاق در رابطه با کاشت مو در آقایان برعکس است، زخم های به وجود آمده معمولا قابل مشاهده هستند.

معایب کاشت مو در زنان :

در ضمن لازم به ذکر است که کاشت مو در زنان علاوه بر مزایایی که ذکر شد، دارای برخی معایب و مشکلات نیز می باشد که در ادامه به دو مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 1. محدود بودن بانک مو: به علت این که خانم ها محدودیت‌هایی در زمینه خارج کردن موها از بخش مختلف بدن دارند، تعداد موهایی که جهت کاشت استفاده می شوند به طور معمول در مقایسه با آقایان کمتر است و این می‌تواند نوعی مشکل و عیب محسوب شود.
 2. مراقبت سخت از زخم‌ها: خانم ها در دین اسلام و در کشور ایران می بایست حجاب اسلامی داشته باشند و از این رو ممکن است که به علت استفاده کردن از حجاب در محیط بیرون، محافظت از زخم‌ها و پانسمان‌ها برایشان کمی سخت‌تر باشد. جمع کردن موها به سمت بالا جهت محافظت از زخم‌ها ممکن است مشکلاتی به وجود آورد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. از شما سپاس گذاریم که تا آخر مقاله بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران ما را همراهی کردید. امیدواریم که این مطالب برای شما کارآمد باشد. سایت آوینا تهران پاسخگوی سوالات شما همراهان همیشگی است.

5/5 - (2 امتیاز)

mahtab

من مهتاب شهریاری هستم. 5 سال سابقه در زمینه تولید محتوا دارم و علاقه زیادی به تولید محتوا در زمینه پزشکی و سلامت دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *