بهترین کلینیک کاشت مو

شاید برای شما هم سوال باشد بهترین کلینیک کاشت مو کجا و چگونه است؟ ما در این مقاله سعی داریم کلینیک کاشت مو را برای شما معرفی کنیم. امروزه برای درمان ریزش مو، کاشت مو بهترین گزینه است. اما ممکن است برای افراد مختلفی که قصد دارند با کاشت مو زیبایی ظاهر خود را بهبود دهند، این سوال مطرح باشد که چگونه می توانند یک مرکز معتبر کاشت مو را انتخاب کنند. ما در این مقاله سعی کرده ایم ویژگی های یک کلینیک کاشت مو معتبر به همراه روش هایی که می توانید آن را پیدا کرده و انتخاب کنید را مورد بررسی قرار داده ایم. اگر شما به عنوان فردی قصد دارید کاشت مو انجام دهید، و به دنبال مراکز معتبر هستید، بهتر است ویژگی بهترین کلینیک کاشت مو را بدانید.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو باید ویژگی های آن را دانست، زیرا با دانستن این ویژگی ها، تشخیص کلینیک مورد نظر در میان تبلیغات انبوه در فضای مجازی کاری دشوار است.از طرف دیگر شما به عنوان مراجعه کننده شاید مساله هزینه کاشت مو برایتان مهم باشد و به دنبال این باشید که هزینه های این عمل برایتان مقرون به صرفه باشد. از این رو در ادامه مقاله به این مساله پرداخته ایم که چگونه می توانیم بهترین کلینیک معتبر کاشت مو در تهران را پیدا کنیم.

مهمترین فاکتور برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو انتخاب قطعی پزشک است، یکی از مهمترین تصمیمات است.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

روش های کاشت مو

در بهترین کلینیک های کاشت مو روش های مختلفی جهت کاشت مو وجود دارد که با توجه به نوع ریزش موهایتان پزشک متخصص بهترین روش را برای شما در نظر می گیرد. روش های کاشت مو عبارت است از :

 • کاشت مو به روش میکروگرافت
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش SUT
 • کاشت مو به روش BHT
 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUE

فواید کاشت مو

عمل کاشت مو یک روش درمانی است برای ریزش مو، بدون نیاز استفاده از دارو و حتی داروهای دوره ای که برای رویش مجدد مو ها می باشد. اساسا یک روش پزشکی است و کاملا اثبات شده می باشد. یکی از مهمترین فواید کاشت مو دارد، طبیعی بودن و بی خطر بودن آن است، در واقع اگر شما کلینیک معتبری را برای کاشت مو خود انتخاب کنید، هیچ خطری نمی تواند شما را تهدید کند. موهایی که از طریق پیوند به دست می آیند قابل کنترل هستند، این موها دقیقا مانند موی سر رشد می کنند و برای حفظ تراکم آنها نیازی به استفاده از دارو و مواد شیمیایی ندارید. به همین دلیل است که اکثر افراد برای درمان ریزش موهای خود این روش را انتخاب می کنند.

عوامل موثر در ریزش مو

عوامل بسیاری باعث ایجاد ریزش مو و یا تشدید آن می شود، مانند کم مویی و یا طاسی ارثی و ژنتیکی، کم خونی، کمبود پروتئین، کمبود ویتامین های مختلف مانند ویتامین ب، تغییرات هورمونی، فشار های عصبی و روانی، قرار گرفتن طولانی مدت در شرایط استرس آور، و همینطور پرتو درمانی سر، استفاده از بعضی مواد شیمیایی خاص، استفاده  نادرست و بیش از حد از لوازم حالت دهنده مو مانند سشوار و اتوی مو، برخی بیماری ها، مصرف برخی از داروها مانند قرص ها هورمونی و قرص های ضد افسردگی، اختلال در کارکرد غده تیروئید، مصرف مواد مخدر و استعمال دخانیات مانند سیگار و… می باشد.

فرایند کاشت مو

فرایند کاشت مو در عمل کاشت مو با در نظر گرفتن انواع روش های کاشت مو ریشه از بانک برداشته می شود منظور از بانک مو می توان پشت سر یا هر قسمت از بدن باشد که  ریشه مو را بتوان برداشت کرد، سپس  فولیکول های مو بصورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر یا کمتر پیوند زده می شوند. لازم به ذکر است که بدن و سیستم ایمنی به مو های پیوند زده واکنشی نشان نمی دهند از این رو  روش کاشت مو طبیعی نسبت به سایر روشها برتری دارد و می تواند حجم زیادی از مو های از دست رفته را برگرداند.

مراقبت های قبل از کاشت مو

 •  از یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف داروهایی باعث غلظت خون است باعث باید قطع شوند،  دارو هایی مانند ویتامین E یا آسپرین همچنین از خوردن  خوراکی هایی مثل سیر قبل از کاشت مو پرهیز کنید.
 •  استراحت کردن و خواب کافی قبل خواب بسیار مهم است، همچنین در صبح روز عمل خوردن صبحانه کامل خورده فراموش نشود.
 • ضمنا برای عدم مصرف داروهایی مثل وارفارین، پلاویکس و یا آسپرین حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف نوشیدنی های الکلی دو روز قبل از عمل باید متوقف شود وگرنه خونریزی در زمان کاشت افزایش می یابد.
 • استحمام در صبح روز عمل و پوشیدن پیراهنی که از جلو با دکمه بسته می شود بسیار توصیه می شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو

 •  ناحیه ای برداشت مو انجام شده تا یک هفته باید بعد از روز اول مرتب با شامپو ملایم شسته شود و روی آن پماد ترمیم کننده استفاده شود.
 • برای انجام ورزش و فعالیت های بدنی بعد از یک هفته موردی ندارد و برخی توصیه ها مبنی بر پرهیز از فعالیت ها ورزشی تا چند ماه غیر علمی و بی پایه است .
 •  بعد از 7 روز شستشوی کامل سرانجام شود. برای این کار باید کف شامپو را به مدت یک ساعت بر روی سر قرار دهید تا لخته های خون تماما نرم شوند پس از آن زیر دوش آب ولرم با کشیدن دست به آرامی  به آرامی شستشو شوند تا تمامی پوسته ها از ناحیه کاشت شده برداشته شوند .
 • آنتی بیوتیک خوراکی تا یک هفته بعد از عمل باید مرتب استفاده شود .
 • استفاده از مولتی ویتامین های دارای زینک و ویتامین های گروه B تا چند ماه بعد از کاشت در رشد موها موثر است .
 • ناحیه کاشت مو در جلوی سر تا سه روز نیازی به شستشو ندارد و پس از آن در روزهای چهار الی ششم بعد از کاشت روزی یکبار با اسپری آب و شامپو بدون کشیدن دست شستشو شود .
 • بعد از شستشوی کامل سر و برداشته شدن پوسته ها از ناحیه کاشت بر حسب عادت هر فرد ممکن است روزانه یا یک روز در میان سر را شستشو دهد .
 • چنانچه لازم است به دلایل شغلی ساعت های طولانی در معرض آفتاب باشید پس از شستشوی کامل می توانید از کلاه استفاده کنید .

مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو برای چه افرادی مناسب است ؟

کاشت مو برای افرادی که بر اثر سوختگی یا آسیب به سر مقداری از موهای خود را از دست دادند. افرادی که بانک موی قویی دارند و می توانند از این نقطه برای قسمت های میانی و جلویی سر استفاده کنند. این عمل برای بسیاری از افراد مناسب می باشد اما بعضی از افراد با داشتن شرایط خاصی که دارند نمی توانند از این عمل بهره ببرند.

قبل از انجام کاشت مو یکسری آزمایشات بر روی فرد انجام می شود تا وضعیت دقیق موهای فرد و شرایط جسمی آن بررسی شود. افرادی که به هر دلیلی مانند بیماری زمینه ای،  نمی توانند کاشت مو را پشت سر بگذارند و از سمت پزشک برای این کار منع خواهند شد. این عمل برای بیشتر افراد نتیجه بخش به نظر می سد اما امکان دارد مثل هر عمل زیبایی دیگری مناسب گروه دیگری از افراد نباشد.  بنابراین برای اینکه بدانید مناسب کاشت مو هستید باید آزمایشات و مشاوره اولیه را پشت سر بگذارید.

فاکتور های مهم برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو :

 • قطعا شما هم در محل سکونت خود کلینیک های زیبایی متعددی را دیده اید، اما نمی توان به همه این کلینیک ها اطمینان کرد، برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه حتماً می‌بایست فرآیند کاشت را در مرکز زیبایی انجام دهید که از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک مورد اطمینان برخوردار باشد. برخی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب کلینیک عبارتند از:
 • اولین مهم ترین معیار بررسی توانایی پزشکان و متخصصان فعال در کلینیک است، اگر پزشکان و پرسنل یک مرکز زیبایی پوست و مو از تبحر و توانایی کافی برای درمان افراد برخوردار باشند، تعداد افراد زیادی از مراجعه به آن کلینیک نتیجه خواهند گرفت. بنابراین یکی از شیوه های انتخاب  بهترین کلینیک کاشت مو  است که درصد رضایتمندی مراجعه کنندگان آن را بررسی کنید.
 • داشتن ابزار و تجهیزات لازم مدرن و به روز یکی از اساسی ترین معیار انتخاب است.
 • داشتن مدارک قانونی برای کار و عملکرد قانونی کلینیک باید مورد بررسی قرار گیرد.

موارد فوق برای پیدا کردن بهترین کلینیک در تهران با سایر استان های کشور است، که می تواند در انتخاب به شما کند. البته ممکن است در موارد خاص در استان ها، کلینیک خوبی نباشد، و شما مجبور به سفر به یک استان دیگر برای کاشت مو خود داشته باشید.

روش های مختلف خدمات به مشتریان

امروزه افراد مختلفی با هدف های مختلف پزشک و زیبایی قصد دارند که در مو ها، ریش و سبیل، پوست و چهره خود تغییراتی را ایجاد کنند. همچنین امروزه برای هر کدام از موارد عنوان شده روش ها و متدهایی وجود دارند که هر کدام می توانند برای افرادی مختلف مناسب باشند.

به عنوان مثال برای کاشت مو انواع روش های مختلف مانند روش کاشت مو FUT، FIT، BHT، SUT، PRP  و HRT  وجود دارند که هر کدام می تواند مزایا و معایب خاص خود را دارند.کلینیک کاشت مو باید خدمات متنوعی به مشتریان خود ارائه کند. همچنین کلینیک  کاشت مو باید مطابق با استانداردهای روز دنیا به روز شود و از پزشکان متبحر و متخصص استفاده کند که بتواند نیاز مشتریان را به خوبی برطرف کند.

آیا امکان برداشت مو از نواحی مختلف بدن وجود دارد ؟

برای کاشت مو سر ترجیحا بهتر از مو های سر استفاده شود، چون میزان رشد و خط رویش، جنس و کیفیت بهتر و مناسب تر است، ولی در موارد خاص نیز می توان از مو های سایر نقاط بدن هم استفاده کرد، مثلا در موارد که بانک موی پشت سر بیمار کم باشد و موهای بدن پرپشت باشد و یا مواردی که کاشت موی ابرو انجام شود می توان از سایر نواحی برداشت نمود. برای برداشت مو از سایر نواحی غیر از سر از روش FIT استفاده می شود.

خط کاشت چیست ؟

کاشت مو سر به صورت همیشگی و واقعی است،  و به خصوص در مورد خط رویش مو در جلوی سر باید بیمار را کاملا توجیه کرد که از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. در غیر این صورت در آینده مشکلاتی ممکن است پیش می آید. قبل از کاشت مو باید خط کاشت را دقیق بر روی سر بیمار مشخص کرد زیرا این خط همیشگی است و مابقی عمر بیمار باقی می ماند.

طراحی خط کاشت یکسری محاسبات دارد که رعایت آنها برای بدست آوردن نتیجه خوب طبیعی بسیار مهم است. به طور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسایی چهره، خط رویش مو در جلوی سر می باشد. این خط جز اولین قسمتی از چهره است که جلوی دید بیننده است و می تواند نمادی از سن، جوانی و خوش تیپ بودن  باشد. این خط قاب صورت را تشکیل می دهد بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آِینده وی، مهمترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

روش های مختلف خدمات به مشتریان

کلام آخر

انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو با توجه به زیاد بودن تعداد کلینیک ها بسیار دشوار است و لازم است که افراد ابتدا به ویژگی های کلینیک توجه داشته باشند.  همان طور که ذکر شد برای گرفتن بهترین نتیجه از انجام عمل کاشتن مو باید علاوه بر رعایت شخصی نکات مهم از انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو و سابقه  درخشان پزشکان و متخصصان آن اطمینان حاصل کرد . چرا که این عمل بسیار حساس و نیازمند دقت و ظرافت بالایی می باشد و تجربه و تخصص بالای پزشک را می طلبد. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *