بهترین کلینیک کاشت مو

کاشت مو یک روش جراحی است که به عنوان راهی برای افزایش تراکم موها استفاده می شود. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد از جمله کاشت مو با روش FUT و FUE این فرآیند معمولا زمان بر و پرهزینه است، اما برای افرادی که با مشکل کمبود مو روبرو هستند می تواند راهکاری موثر باشد. برای انجام کاشت مو باید به پزشکان متخصص یا کلینیک های معتبر مراجعه کنید. بهترین کلینیک کاشت مو باید دارای ویژگی هایی از قبیل مجهز بودن به تجهیزات پیشرفته و مدرن برای انجام کاشت مو، داشتن تیم پزشکی متخصص و مجرب در زمینه کاشت مو، ارائه مشاوره تخصصی به مراجعین و غیره باشد. در ادامه مطالبی را در ارتباط با ویژگی ها و نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، روش های کاشت مو، فواید کاشت مو و مراقبت های قبل و بعد از آن بیان می کنیم.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو باید ویژگی های آن را دانست، زیرا با دانستن این ویژگی ها، تشخیص کلینیک مورد نظر در میان تبلیغات انبوه در فضای مجازی کاری دشوار است.از طرف دیگر شما به عنوان مراجعه کننده شاید مساله هزینه کاشت مو برایتان مهم باشد و به دنبال این باشید که هزینه های این عمل برایتان مقرون به صرفه باشد. از این رو در ادامه مقاله به این مساله پرداخته ایم که چگونه می توانیم بهترین کلینیک معتبر کاشت مو در تهران را پیدا کنیم.

مهمترین فاکتور برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو انتخاب قطعی پزشک است، یکی از مهمترین تصمیمات است.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

هزینه کاشت مو

کاشت مو یکی از روش های پرطرفدار است که برای افزایش تراکم و زیبایی موها در سنین مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه این روش نمی توان را نمی توان تخمین زد زیرا به شرایط مختلفی بستگی دارد و همین موضوع سبب شده هزینه کاشت مو برای افراد مختلف متفاوت باشد. به همین خاطر در ادامه عوامل تاثیرگذار بر هزینه کاشت مو را بیان می کنیم.

 • نوع روش کاشت: وجود انواع مختلف روش های کاشت مو از قبیل روش FUT و FUE می تواند تاثیر مستقیمی بر هزینه داشته باشد. برخی از روش ها هزینه بیشتری داشته و به طور متناسب قیمت بالاتری دارند.
 • تعداد موهای مورد نیاز: میزان تعداد موهای مورد نیاز برای پوشش منطقه کاشت شده نیز به عنوان یک عامل تعیین کننده در هزینه ها محسوب می شود. هرچه تعداد موها بیشتر باشد، هزینه نیز بیشتر خواهد بود.
 • تجربه و مهارت پزشک: پزشکان با تجربه و مهارت بیشتر ممکن است هزینه بیشتری دریافت کنند. اما با انتخاب پزشک با تجربه می توانید از نتایج بهتری برخوردار شوید.
 • لوکیشن مرکز: موقعیت مرکز کاشت مو می تواند تاثیر بسزایی بر هزینه داشته باشد. در شهرهای بزرگ و پرجمعیت با هزینه های زندگی بالا، هزینه کاشت مو ممکن است بیشتر باشد.
 • سطح تکنولوژی و تجهیزات: استفاده از تجهیزات و فناوری های پیشرفته ممکن است هزینه را افزایش دهد. کلینیک هایی که از تجهیزات به روز استفاده می کنند و کادری از متخصصان مجرب و کارآزموده دارند، ممکن است هزینه بیشتری دریافت کنند.
 • نیاز به جلسات پیگیری: در برخی موارد نیاز به جلسات پیگیری پس از کاشت مو برای مراقبت و پیگیری بیشتر وجود دارد که هزینه را افزایش می دهد.
 • استفاده از مواد و محصولات اضافی: استفاده از مواد و محصولات اضافی مانند محصولات تقویت کننده مو، می تواند هزینه نهایی را تغییر دهد.
 • شرایط پیشین بیمار: برخی شرایط بیمار مانند بیماری های خاص ممکن است نیاز به مراقبت های خاص داشته باشند که در نتیجه منجر به افزایش هزینه می شوند.
 • عوامل اقتصادی: عواملی چون نرخ ارز، شرایط اقتصادی کلی کشور و غیره نیز می توانند بر هزینه کاشت مو تاثیر مستقیم بگذارند.

ویژگی های بهترین کلینیک:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

روش های کاشت مو

در بهترین کلینیک های کاشت مو روش های مختلفی جهت کاشت مو وجود دارد که با توجه به نوع ریزش موهایتان پزشک متخصص بهترین روش را برای شما در نظر می گیرد. روش های کاشت مو عبارت است از :

 • کاشت مو به روش میکروگرافت
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش SUT
 • کاشت مو به روش BHT
 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUE

فواید کاشت مو

عمل کاشت مو یک روش درمانی است برای ریزش مو، بدون نیاز استفاده از دارو و حتی داروهای دوره ای که برای رویش مجدد مو ها می باشد. اساسا یک روش پزشکی است و کاملا اثبات شده می باشد. یکی از مهمترین فواید کاشت مو دارد، طبیعی بودن و بی خطر بودن آن است، در واقع اگر شما کلینیک معتبری را برای کاشت مو خود انتخاب کنید، هیچ خطری نمی تواند شما را تهدید کند. موهایی که از طریق پیوند به دست می آیند قابل کنترل هستند، این موها دقیقا مانند موی سر رشد می کنند و برای حفظ تراکم آنها نیازی به استفاده از دارو و مواد شیمیایی ندارید. به همین دلیل است که اکثر افراد برای درمان ریزش موهای خود این روش را انتخاب می کنند.

عوامل موثر در ریزش مو

عوامل بسیاری باعث ایجاد ریزش مو و یا تشدید آن می شود، مانند کم مویی و یا طاسی ارثی و ژنتیکی، کم خونی، کمبود پروتئین، کمبود ویتامین های مختلف مانند ویتامین ب، تغییرات هورمونی، فشار های عصبی و روانی، قرار گرفتن طولانی مدت در شرایط استرس آور، و همینطور پرتو درمانی سر، استفاده از بعضی مواد شیمیایی خاص، استفاده  نادرست و بیش از حد از لوازم حالت دهنده مو مانند سشوار و اتوی مو، برخی بیماری ها، مصرف برخی از داروها مانند قرص ها هورمونی و قرص های ضد افسردگی، اختلال در کارکرد غده تیروئید، مصرف مواد مخدر و استعمال دخانیات مانند سیگار و… می باشد.

عوامل موثر در ریزش مو

فرایند کاشت مو

فرایند کاشت مو در عمل کاشت مو با در نظر گرفتن انواع روش های کاشت مو ریشه از بانک برداشته می شود منظور از بانک مو می توان پشت سر یا هر قسمت از بدن باشد که  ریشه مو را بتوان برداشت کرد، سپس  فولیکول های مو بصورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر یا کمتر پیوند زده می شوند. لازم به ذکر است که بدن و سیستم ایمنی به مو های پیوند زده واکنشی نشان نمی دهند از این رو  روش کاشت مو طبیعی نسبت به سایر روشها برتری دارد و می تواند حجم زیادی از مو های از دست رفته را برگرداند.

مراقبت های قبل از کاشت مو

 •  از یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف داروهایی باعث غلظت خون است باعث باید قطع شوند،  دارو هایی مانند ویتامین E یا آسپرین همچنین از خوردن  خوراکی هایی مثل سیر قبل از کاشت مو پرهیز کنید.
 •  استراحت کردن و خواب کافی قبل خواب بسیار مهم است، همچنین در صبح روز عمل خوردن صبحانه کامل خورده فراموش نشود.
 • ضمنا برای عدم مصرف داروهایی مثل وارفارین، پلاویکس و یا آسپرین حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف نوشیدنی های الکلی دو روز قبل از عمل باید متوقف شود وگرنه خونریزی در زمان کاشت افزایش می یابد.
 • استحمام در صبح روز عمل و پوشیدن پیراهنی که از جلو با دکمه بسته می شود بسیار توصیه می شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو

 •  ناحیه ای برداشت مو انجام شده تا یک هفته باید بعد از روز اول مرتب با شامپو ملایم شسته شود و روی آن پماد ترمیم کننده استفاده شود.
 • برای انجام ورزش و فعالیت های بدنی بعد از یک هفته موردی ندارد و برخی توصیه ها مبنی بر پرهیز از فعالیت ها ورزشی تا چند ماه غیر علمی و بی پایه است .
 •  بعد از 7 روز شستشوی کامل سرانجام شود. برای این کار باید کف شامپو را به مدت یک ساعت بر روی سر قرار دهید تا لخته های خون تماما نرم شوند پس از آن زیر دوش آب ولرم با کشیدن دست به آرامی  به آرامی شستشو شوند تا تمامی پوسته ها از ناحیه کاشت شده برداشته شوند .
 • آنتی بیوتیک خوراکی تا یک هفته بعد از عمل باید مرتب استفاده شود .
 • استفاده از مولتی ویتامین های دارای زینک و ویتامین های گروه B تا چند ماه بعد از کاشت در رشد موها موثر است .
 • ناحیه کاشت مو در جلوی سر تا سه روز نیازی به شستشو ندارد و پس از آن در روزهای چهار الی ششم بعد از کاشت روزی یکبار با اسپری آب و شامپو بدون کشیدن دست شستشو شود .
 • بعد از شستشوی کامل سر و برداشته شدن پوسته ها از ناحیه کاشت بر حسب عادت هر فرد ممکن است روزانه یا یک روز در میان سر را شستشو دهد .
 • چنانچه لازم است به دلایل شغلی ساعت های طولانی در معرض آفتاب باشید پس از شستشوی کامل می توانید از کلاه استفاده کنید .

مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو برای چه افرادی مناسب است ؟

کاشت مو برای افرادی که بر اثر سوختگی یا آسیب به سر مقداری از موهای خود را از دست دادند. افرادی که بانک موی قویی دارند و می توانند از این نقطه برای قسمت های میانی و جلویی سر استفاده کنند. این عمل برای بسیاری از افراد مناسب می باشد اما بعضی از افراد با داشتن شرایط خاصی که دارند نمی توانند از این عمل بهره ببرند.

قبل از انجام کاشت مو یکسری آزمایشات بر روی فرد انجام می شود تا وضعیت دقیق موهای فرد و شرایط جسمی آن بررسی شود. افرادی که به هر دلیلی مانند بیماری زمینه ای،  نمی توانند کاشت مو را پشت سر بگذارند و از سمت پزشک برای این کار منع خواهند شد. این عمل برای بیشتر افراد نتیجه بخش به نظر می سد اما امکان دارد مثل هر عمل زیبایی دیگری مناسب گروه دیگری از افراد نباشد.  بنابراین برای اینکه بدانید مناسب کاشت مو هستید باید آزمایشات و مشاوره اولیه را پشت سر بگذارید.

فاکتور های مهم برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو :

 • قطعا شما هم در محل سکونت خود کلینیک های زیبایی متعددی را دیده اید، اما نمی توان به همه این کلینیک ها اطمینان کرد، برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه حتماً می‌بایست فرآیند کاشت را در مرکز زیبایی انجام دهید که از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک مورد اطمینان برخوردار باشد. برخی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب کلینیک عبارتند از:
 • اولین مهم ترین معیار بررسی توانایی پزشکان و متخصصان فعال در کلینیک است، اگر پزشکان و پرسنل یک مرکز زیبایی پوست و مو از تبحر و توانایی کافی برای درمان افراد برخوردار باشند، تعداد افراد زیادی از مراجعه به آن کلینیک نتیجه خواهند گرفت. بنابراین یکی از شیوه های انتخاب  بهترین کلینیک کاشت مو  است که درصد رضایتمندی مراجعه کنندگان آن را بررسی کنید.
 • داشتن ابزار و تجهیزات لازم مدرن و به روز یکی از اساسی ترین معیار انتخاب است.
 • داشتن مدارک قانونی برای کار و عملکرد قانونی کلینیک باید مورد بررسی قرار گیرد.

موارد فوق برای پیدا کردن بهترین کلینیک در تهران با سایر استان های کشور است، که می تواند در انتخاب به شما کند. البته ممکن است در موارد خاص در استان ها، کلینیک خوبی نباشد، و شما مجبور به سفر به یک استان دیگر برای کاشت مو خود داشته باشید.

روش های مختلف خدمات به مشتریان

امروزه افراد مختلفی با هدف های مختلف پزشک و زیبایی قصد دارند که در مو ها، ریش و سبیل، پوست و چهره خود تغییراتی را ایجاد کنند. همچنین امروزه برای هر کدام از موارد عنوان شده روش ها و متدهایی وجود دارند که هر کدام می توانند برای افرادی مختلف مناسب باشند.

به عنوان مثال برای کاشت مو انواع روش های مختلف مانند روش کاشت مو FUT، FIT، BHT، SUT، PRP  و HRT  وجود دارند که هر کدام می تواند مزایا و معایب خاص خود را دارند.کلینیک کاشت مو باید خدمات متنوعی به مشتریان خود ارائه کند. همچنین کلینیک  کاشت مو باید مطابق با استانداردهای روز دنیا به روز شود و از پزشکان متبحر و متخصص استفاده کند که بتواند نیاز مشتریان را به خوبی برطرف کند.

آیا امکان برداشت مو از نواحی مختلف بدن وجود دارد ؟

برای کاشت مو سر ترجیحا بهتر از مو های سر استفاده شود، چون میزان رشد و خط رویش، جنس و کیفیت بهتر و مناسب تر است، ولی در موارد خاص نیز می توان از مو های سایر نقاط بدن هم استفاده کرد، مثلا در موارد که بانک موی پشت سر بیمار کم باشد و موهای بدن پرپشت باشد و یا مواردی که کاشت موی ابرو انجام شود می توان از سایر نواحی برداشت نمود. برای برداشت مو از سایر نواحی غیر از سر از روش FIT استفاده می شود.

خط کاشت چیست ؟

کاشت مو سر به صورت همیشگی و واقعی است،  و به خصوص در مورد خط رویش مو در جلوی سر باید بیمار را کاملا توجیه کرد که از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. در غیر این صورت در آینده مشکلاتی ممکن است پیش می آید. قبل از کاشت مو باید خط کاشت را دقیق بر روی سر بیمار مشخص کرد زیرا این خط همیشگی است و مابقی عمر بیمار باقی می ماند.

طراحی خط کاشت یکسری محاسبات دارد که رعایت آنها برای بدست آوردن نتیجه خوب طبیعی بسیار مهم است. به طور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسایی چهره، خط رویش مو در جلوی سر می باشد. این خط جز اولین قسمتی از چهره است که جلوی دید بیننده است و می تواند نمادی از سن، جوانی و خوش تیپ بودن  باشد. این خط قاب صورت را تشکیل می دهد بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آِینده وی، مهمترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

مشخصات بهترین کلینیک کاشت مو

با توجه به معیارهایی که در انتخاب کلینیک کاشت مو دخیل است، نکته مهم نحوه بررسی این معیارها در پروسه تحقیق برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو است. زیرا حتما شما هم این تجربه را داشته‌اید که با وجود این که معیار‌های مناسب برای انتخاب کلینیک خوب را می‌دانید، اما در انبوهی از تبلیغات مختلف سردرگم شوید.

مشخصات بهترین کلینیک کاشت مو

بررسی رزومه مرکز کاشت مو :

اولین کار برای انتخاب یک کلینیک خوب، بررسی سوابق و رزومه آنجاست. امروزه اکثر مراکز درمانی و زیبایی تصاویری از مراجعین خود در سایت و صفحات اجتماعی خود منتشر می‌کنند. این عکس‌ها قبل و بعد از درمان و جراحی را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با مشاهده این عکس‌ها  تا حدودی به کیفیت و توانایی پزشکان حاضر در آن مجموعه پی ببرید. علاوه بر این شما باید از میزان تجربه یک کلینیک آگاه باشید. این مورد را می‌توانید با سال تاسیس آن متوجه شوید.

پرس و جو از دیگر مراجعین کلینیک :

یکی دیگر از کارهایی که توصیه می‌شود برای انتخاب یک کلینیک خوب درمانی و زیبایی انجام دهید، این است که از مراجعینی که از خدمات درمانی مرکز مورد نظر استفاده کرده‌اند پرس و جو کنید. این روش به خوبی می‌تواند ما را از کیفیت کلینیک مربوطه مطلع کند.

نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادند :

یکی از روش‌هایی که به لطف گسترش اینترنت شما می‌توانید از آن استفاده کنید و از نظرات سایر مراجعین مطلع شوید، مراجعه به صفحات اجتماعی و وبسایت کلینیک کاشت مو مورد نظر است. شما با مطالعه کامنت‌های افراد مختلف می‌توانید میزان رضایت افراد مختلف را از کلینیکی که انتخاب کرده‌اید متوجه شوید.

با دست زدن به موهای کاشته شده امکان دارد چه اتفاقاتی رخ دهد ؟

دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث آسیب به آنها شود و همچنین باعث افت کیفیت و زیبایی موهای کاشته شده شود. به علاوه، در برخی موارد، دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث ریشه‌کن شدن موها شود که می‌تواند منجر به از دست دادن موها شود. دلیل اصلی اینکه نباید به موهای کاشته شده دست زد، این است که موهای کاشته شده در ابتدا ضعیف و حساس هستند و به مرور زمان قوی‌تر و پایدارتر می‌شوند.

هرگونه دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث جابجایی آن‌ها و خراشیدگی‌هایی در پوست سر شود که می‌تواند باعث آسیب و کاهش کیفیت موهای کاشته شده شود. دست زدن به موهای کاشته شده همچنین ممکن است باعث خروج زودهنگام موهای کاشته شده شود. هرگونه فشار و تماس بیش از حد با موهای کاشته شده، می‌تواند باعث آسیب به ریشه موهای کاشته شده شود و در نتیجه، آن‌ها را از محل کاشت خارج کند. بنابراین، برای حفظ موهای کاشته شده، باید از لمس و دست زدن به آن‌ها خودداری کرد.

مدت زمانی که نباید به موهای کاشته شده دست زد، به روش کاشت مو بستگی دارد. برای مثال، در برخی از روش‌های کاشت مو، مانند روش  FUE، پس از کاشت موها، باید حداقل ۳ روز تا ۱ هفته از لمس موهای کاشته شده خودداری کرد. همچنین، پس از کاشت مو، پزشک معالج ممکن است دستورالعمل‌های خاصی را برای مراقبت از موهای کاشته شده ارائه کند که باید به آن‌ها توجه کرد و به طور دقیق پیروی کرد.

با دست زدن به موهای کاشته شده امکان دارد چه اتفاقاتی رخ دهد

کلام آخر

کاشت مو یک روش رایج و موثر برای افزایش حجم و تراکم موهاست که اگر توسط افراد متخصص انجام شود می تواند نتایج ماندگاری داشته باشد. کاشت مو بسیار حساس است و نیازمند دقت و ظرافت بالایی می باشد و تجربه و تخصص بالای پزشک را می طلبد. برای انجام این روش می توانید به مراکز و کلینیک های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید. اما انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو با توجه به زیاد بودن تعداد کلینیک ها بسیار دشوار است. یافتن بهترین کلینیک کاشت مو بستگی به چندین عامل اساسی دارد. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کلینیک دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و تجربه کافی در انجام این روش را دارد. همچنین باید نظرات و تجربیات بیماران قبلی را مطالعه کرده و از کیفیت خدمات آن ها اطمینان حاصل کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله از سایت کلینیک آوینا همراه ما بودید بسیار سپاس گزاریم. ما در این وب سایت همواره تلاش می کنیم اطلاعاتی مفید و کاربردی در زمینه زیبایی پوست و مو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *