تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

کاشت مو در تهران

کاشت مو در تهران

کاشت مو در تهران

ما در این مقاله شما را با روش های کاشت مو در تهران آشنا کنیم،احتمالا شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که درباره کاشت مو تحقیق می کنند اگر متقاضی پیوند مو هستید در این مطلب پاسخ اکثر سوالات خود را دریافت خواهید کرد. مو نقش پررنگی در زیبایی چهره دارد. به همین دلیل همیشه ترس و نگرانی از ریزش و طاسی در بین مردم به ویژه آقایان وجود دارد. روش‌های متفاوتی برای درمان طاسی پیشنهاد می شود اما موثر ترین آنها درمانی به نام ترمیم یا پیوند مو است. این عمل زیبایی به روش‌های متفاوتی در دنیا انجام می‌ شود.

کاشت مو چیست؟

پیوند مو در واقع یک روش جراحی برای بهبود طاسی و رفع کم پشتی نواحی سر می‌ شود. در این روش، موی برداشته شده از بانک مو و سایر نواحی بدن به بخش‌های خالی انتقال داده می‌ شود. به لحاظ تکنیکی و با توجه به شرایط مختلف از چندین روش برای این پیوند میتوان استفاده کرد. این عمل در مراکز مختلف به روش‌ های مختلفی و با توجه به شرایط بیمار انجام می شود.

فرایند کاشت مو

فرایند کاشت مو در عمل کاشت مو با در نظر گرفتن انواع روش های کاشت مو ریشه از بانک برداشته می شود منظور از بانک مو می توان پشت سر یا هر قسمت از بدن باشد که بتوان از آنجا ریشه مو را برداشت کرد سپس با به کار گیری میکروسکوپ های مخصوص فولیکول های مو بصورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر یا کمتر پیوند زده می شوند. لازم به ذکر است که بدن و سیستم ایمنی به مو های پیوند زده واکنشی نشان نمی دهند از این رو  روش پیوند مو طبیعی نسبت به سایر روشها برتری دارد و می تواند حجم زیادی از مو های از دست رفته را برگرداند.

فرایند کاشت مو

روش‌ های کاشت مو

روش‌ های کاشت مو را می‌ توان در دو گروه کلی طبقه‌بندی کرد:

روش جراحی : به آن کاشت موی نواری یا FUT گفته می‌ شود.

روش بدون جراحی: تکنیک انتقال واحد های فولیکولی یا FUE که در ایران با نام FIT شناخته می‌ شود. روش‌ هایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس روش FIT انجام می‌ شوند.

هم FUT و FIT، نوعی عمل جراحی محسوب می‌ شوند؛ اما کاشت مو به روش FIT به کاشت مو بدون جراحی یاد می‌شود. چون روش FIT یک جراحی با حداقل تهاجم است و بدون درد، زخم و خون‌ ریزی انجام می‌ شود. همچنین سایر عوارض جراحی مانند عفونت‌ ها و جای زخم (اسکار) به حداقل ممکن می‌ رسند و تقریباً رخ نمی‌ دهند. البته صرف کم تهاجمی بودن دلیل بر این نیست که FIT بهترین روش کاشت مو است.

کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش SUT بدون نیاز به برش و جراحی در سطح پوست سر کاشت مو انجام می شود . در این روش از ایجاد زخم و پانسمان جلوگیری شده است و طول زمان دوره بهبودی پس از کاشت هم بسیار کمتر می شود . برتری روشsut در مقایسه با روش های دیگر در آن است که برداشت مو در این روش به سرعت انجام گرفته و فولیکول های مو را پس از برداشت تا مرحله کاشت می توان در شرایط خاص نگهداری کرد.

در این روش با استفاده از ابزارهای مناسب و اسلیفت های نازک کاشت گرافت مو در فواصل بسیار نزدیک به هم (کمتر از یک میلیمتر) صورت می پذیرد که همین امر موجب افزایش تراکم مو های کاشته شده می شود. سرعت عمل در کاشت مو به روش SUT باعث می شود که مراجعه کننده در همان جلسه ابتدایی تفاوت را احساس کند . رضایت مشتریان در این روش بیشتر از سایر روش های کاشت مو مشاهده می شود.

کاشت مو به روش FUE 

کاشت مو به روش FUE یکی از روش های پرطرفدار می باشد می توان گفت FUE روش تکامل یافته روش FUT می باشد . در این روش برداشت موها از پشت سر به صورت اتوماتیک و تک به تک انجام می شود بنابراین هیچ اثری از خط ترسیم شده در پشت سر که بصورت نواری برداشت می شد باقی نمی ماند . در این روش با بی حسی موضعی محل برداشت مو ها باعث می شود که درد و خون ریزی به حداقل برسد .تاکنون عوارضی برای این نوع کاشت مشاهده نشده است . در کل می توان با توجه به موارد اشاره شده کاشت مو به روش FUE را جدیدترین روش بعد از روش FUT برای درمان طاسی و ریزش مو دانست .

کاشت مو به روش FIT

در سال های اخیر برای درمان قطعی کم پشتی و طاسی موهای سر از روش های متعدد کاشت مو استفاده می شود. این عمل که بصورت جراحی و توسط جراح و پزشک متخصص  انجام می گیرد، بسیار روش موثری برای درمان است.

در کاشت مو به روش FIT برای مراحل کاشت مو در ابتدا یک منبع از مو برای برداشتن مو که به آن اصطلاح بانک مو گفته می شود از پشت سر انتخاب می شود. سپس در روز جراحی، موهای ضخیم و با تراکم بالا که ریشه مقاومی دارند، با کمک دستگاه ظریف و سوزنی شکل که به طور کامل و همراه با فولیکول های مو برداشته می شوند.  فولیکول های مو پس از برداشت، در سرم نمکی قرار می گیرند و سپس در همان روز جراحی به قسمت هایی که نیاز به مو دارند، منتقل می شوند.

کاشت مو به روش MICRO FIT
این روش تلفیقی از چند روش کاشت مو می باشد و به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی و دستگاه های کاشت مو انجام گرفته است عوارض کمتری دارد و نتیجه آن روش که تلفیقی از چند روش کاشت مو می باشد به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی و دستگاه های کاشت مو انجام گرفته است از عوارض بسیار کم و نتیجه موثر می باشد. یکی از مهم ترین مزایای کاشت مو به روش Micro FIT در این است که این روش از کمترین میزان تهاجمی بودن برخوردار بوده که خود دلیل مهمی برای افرادی است که قصد انجام پیوند مو را دارند.

تجهیزاتی که مورد استفاده در این روش انجام می شود از دقت بسیار بالایی برخوردار است که این امر سبب طبیعی بودن کاشت مو و نتیجه نهایی ایده آل شود.  روش انجام کاشت مو به روش Micro FIT با استفاده از مته مخصوص که قادر به ایجاد سوراخ های بسیار کوچک (قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر) انجام می شود. با استفاده از این دستگاه سوراخ هایی در پوست و دور فولیکول مو ایجاد می شود که با استفاده از آن می توان فولیکول های مو را بدون هرگونه آسیب به آن از پوست خارج نمود و سپس با همین روش در قسمت های مورد نظر اقدام به کاشت آن نمود.این روش بدون جراحی و خونریزی بوده و در آن نیازی به زدن بخیه نیست.

روش کاشت مو ترکیبی

در این روش با ترکیب دو روش FIT و FUT به طور همزمان در یک جلسه تعداد زیادی گرافت حدود ۶۰۰۰ گرافت ( بالغ بر ١۵۰۰۰ تار مو ) پیوند می گردد.در افرادی که می خواهند در یک جلسه پیوند کامل انجام دهند و طاسی وسیع دارند قابل انجام می باشد.مراکز  معدودی وجود دارند که با حضور پزشک متخصص پیوند موی طبیعی از هر دو روش FIT ، FUT و یا در موارد محدود ترکیب هر دو روش جهت پیوند مو  طبیعی استفاده می نماید.

روش کاشت مو ترکیبی

پس از کاشت مو چه اتفاقی رخ می دهد ؟

 • پس از اتمام فرایند کاشت مو می‌توانید به تدریج شاهد نتایج مورد نظر باشید رعایت نکاتی که پزشک به شما گوشزد می­ کند مهمترین نکات در کاشت مو محسوب می­ شود.
 • پس از انجام جراح به شما داروهایی مثل  استروئید ( ضد التهاب )، داروی مسکن، و آنتی بیوتیک ( ضد عفونت ) می دهد.پس اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه مصرف آنها را در اختیار شما قرار می­ دهد. پس اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه مصرف آنها را در اختیار شما قرار می ­دهد.
 • معمولا پس از کاشت مو دردی احساس نمی کنید اما باید از لمس کردن و تعریق بیش از حد جلوگیری کرد.
 • برداشت واحد فولیکولی یک روش کم تهاجم برای کاشت مو است، با این حال باید انتظار قرمز شدن پوست را در محل برداشت فولیکول و پیوند آن داشته باشید. قرمزی پوست بر اساس جنس پوست و شرایط بدنی شما، ظرف مدت چند روز بهبود می­ یابد.

چه کسانی برای کاشت مو  مناسب هستند ؟

بهترین فرد برای کاشت مو طبیعی کسانی است که در دارای موهای ضخیم با تراکم کافی بوده و طاسی قابل ملاحظه و محدود (کوچک ) باشد.  اگر تراکم موهای قبلی بیمار در منطقه گیرنده مو زیاد باشد ممکن است وی پس از کاشت مو متوجه متوجه بیشتر شدن موها نشود و رضایت کافی نداشته باشد.

خط کاشت چیست ؟

کاشت مو سر به صورت دائمی است و بخصوص در مورد خط رویش مو در جلوی سر باید بیمار را کاملا توجیه کرد که از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. در غیر این صورت در آینده مشکلاتی پیش می آید. قبل از کاشت مو باید خط کاشت را دقیق بر روی سر بیمار مشخص کرد زیرا این خط همیشگی است و مابقی عمر بیمار باقی می ماند

طراحی خط  کاشت یکسری محاسبات دارد که رعایت آنها برای بدست آوردن نتیجه خوب طبیعی بسیار مهم است. به طور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسایی چهره، خط رویش مو در جلوی سر می باشد. این خط اولین قسمتی از چهره است که در جلوی چشم بیننده به نظر آمده و می تواند نمادی از سن، زيبايی، جوانی و خوش تیپ بودن وی باشد. این خط قاب صورت را تشکیل می دهد بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آِینده وی، مهم ترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

 

مراقبت های بعد از انجام جراحی کاشت موی طبیعی

 • با توجه به حساسیت بالای پیوندهای ایجاد شده، به مدت 2 هفته بعد از جراحی باید به شدت مراقب باشید.
 • میزان فعالیتهای ورزشی خود را تا زمان بهبود زخمها کاهش دهید.
 • بعد از 2 تا 5 روز، معمولاً بانداژ برداشته می شود. اما نباید پیوندها را لمس کنید.
 • روز ششم: می توانید موهای خود را به آرامی با دست بشویید.
 • بعد از 10 تا 14 روز، بخیه های زده شده قابل برداشت خواهند بود.
 • بعد از چند هفته پیوندهای زده شده می ریزند تا مجدداً رشد کنند.
 • g>بعد از 6 ماه، معمولاً موهای جدید ظاهر می شوند.

زمان مناسب برای انجام کاشت مو :

زمان مناسب برای کاشت مو اهمیت بسیار زیادی دارد. برای افراد زیر 25 سال نمی توانند کاشت مو انجام دهند ممکن است باعث ریخته شدن موهای دیگر شوند در نتیجه باعث کاشت مو مجدد شود. به همین دلیل متخصصان این حوزه معتقدند بهتر است افراد زیر این سن از تقویت تقویت کننده ها برای بهبود وضعیت موهایشان و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنند. البته بهترین زمان برای انجام کاشت مو به طور کل به شرایط هر فرد بستگی دارد. وضعیت ریزش موی فرد، توانمندی ناحیه برداشت، انتظار و توقعی که از کاشت موی خود دارید، فصلی که در آن کاشت مو را انجام می ­‌دهید، شرایط جسمی و روانی و بسیار عوامل دیگر از شرایط مختص به هر فرد هستند که می­‌ تواند زمان مناسب را برای هر شخص متفاوت کند.

زمان مناسب برای انجام کاشت مو
هزینه  کاشت مو در تهران 

هزینه کاشت مو در تهران بر اساس روش انجام کاشت و عواملی مانند میزان طاسی ،نوع موی سر، تاثیر گذار می باشد. و همچنین هزینه کاشت مو در تهران، در کلینیک ها مختلف می باشد.

عوارض جانبی کاشت مو

کم پشت شدن مو، یک عارضه جانبی متداول است که معمولاً موقتی است. وجود قطعات مختلف طاسی بر روی سر نیز متداول است به طوری‌ که ۵۰ درصد موها در هر روز از دست می‌روند. سکسکه‌ های بعد از عمل هم در حدود ۵٪ بیمارانی که متحمل کاشت مو شده‌اند، دیده می‌شود. دیگر عوارض جانبی شامل تورم نواحی نظیر پوست سر و پیشانی می‌شود. اگر چنین امری ناراحت‌کننده است، داروهایی برای آرام سازی ورم وجود دارد. به علاوه، بیماران باید اگر پوست سر آن‌ها شروع به خارش کرد مراقب باشند، چون خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری گردی های پوستی می‌شود. از یک مرطوب‌کننده یا شامپو برای برطرف کردن خارش می‌شود استفاده کرد.

کلام آخر 

قبل از انجام کاشت موی طبیعی، بهتر است چند نفر که این عمل را انجام داده اند را از نزدیک مشاهده نمایید و با آگاهی لازم و دید باز درباره این موضوع تصمیم بگیرید. هدف از کاشت مو پر کردن و پوشاندن محل طاسی و خالی سر می باشد، نه پرپشتی بسیار زیاد که تنها کلاه گیس می تواند آن را انجام دهد. در عمل پیوند موی طبیعی باید تا مقدار زیادی واقع بین بود. افرادی که در مراکز نا معتبر دروغ های بسیاری شنیده اند و نیز برایشان بزرگنمایی شده است، متاسفانه انتظارات غیر واقعی پیدا می کنند.

گرچه که یافتن کلینیک های معتبر و بسیار خوب و با تجربه و همچنین نوع روش کاشت مو تاثیر بسیاری بر نتیجه نهایی و پرپشت شدن موها دارد. پس پیشنهاد می کنیم که ابتدا قبل از انجام این عمل، حتما چند نفر که کاشت مو انجام داده اند را ببینید و سپس کلینیک و پزشک معتبر و با تجربه و مطمئن انتخاب کنید. ممنون که تا ادامه مقاله  کاشت مو در تهران همراه ما بودید لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23