انواع روش کاشت ابرو

کاشت ابرو روش های مختلفی دارد، ما در این مقاله شما را با روش های کاشت ابرو آشنا می کنیم، کاشت ابرو هم مانند کاشت مو اصول و قوانین خاص خودش را دارد، نکته اصلی آن این است که کاشت ابرو حساسیت بیشتری از کاشت ابرو دارد، اگر می خواهید ابرو های زیبا و پرپشتی داشته باشید کاشت ابرو بهترین گزینه است، برای کاشت ابرو از مو های کناره گوش  شباهت ببشتری به  ابرو دارد استفاده می شود. و پزشک این موهارا از این قسمت برداشته و در جاهایی که فاقد مو است پیوند می زند، و کاشت ابرو یک عمل کم تهاجم است برای کسانی که ابروهایشان کم پشت است، برای پیوند ابرو از موهای ناحیه پشت گوش، گردن و سر استفاده می شود. موهای کاشته شده پس از گذشت مدتی رشد می کنند و می توان آن ها را مانند موی طبیعی اصلاح نمود.

کاشت ابرو

ابرو یکی از موثر ترین روش های زیبایی در فرد است، و باعث افزایش اعتماد به نفس به شخص می شود.  و پیشرفت به واسطه پیشرفت در روشهای کاشت مو در گذشته، کاشت ابرو ممکن شده است و وقتی بدرستی انجام می شود نتایج مطلوبی بجا می گذارد حال چه ابرو ریخته باشد و چه نازک شده باشد فرقی ندارد کاشت ابرو می تواند ابروهای شما را بازسازی کند.
گر چه اکثر افراد متوجه نمی شوند که چه زمانی ابروهایشان نازک شده است. اما وقتی اتفاق بیوفتد تاثیر بدی روی شخص می گذارد. کاشت ابرو به معنای ترمیم قسمت های ریخته شده و کم پشت شده می باشد که کاشت ابرو طبیعی را جایگزین قسمت های کم پشت می کند. تا ابرو شخص پر پشت و زیبا به نظر برسد.

و همچنین گاهی یک پیوند ساده ابرو می تواند 180 درجه رفتار شخص و روحیاتش را تغییر دهد، آنها را به سمت تحقق رویاهایشان پیش می برد، از همه مهم تر لبخند گرمی را روی چهره آنها بنشاند. پس جدای از همه اهداف ظاهری پیوند ابرو، تحول بزرگ درونی نیز از نتایج و آوردهای پیوند ابرو در افراد است.

کاشت ابرو

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

 • بیمار باید از یک هفته قبل مصرف مشروبات و دخانیات را کنار بگذارد. سیگار در جریانات خون تاثیر دارد اگر رعایت نشود بهبودی به تاخیر می افتد.
 • پزشک معالج باید سابقه پزشکی بیمار را به دقت مطالعه و بررسی کند. زیرا مصرف بعضی از داروها ضد التهابی و مکمل، می تواند خونریزی را افزایش دهد.
 • ابروها مطابق با چهره بیمار طراحی می شود، تا نتیجه طبق میل بیمار باشد.

چه کسانی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

افرادی که به دلایلی مثل سوختگی تتو ابرو و… دچار ریزش شده اند با مراجعه به پزشک و بعد از مشاوره های لازم اقدام به کاشت ابرو می کنند، تا زیبایی از دست رفته خود را بازگردانند.  امروزه کلینیک های زیادی هستند که کاشت ابرو انجام می دهند. یکی از دلایل کاشت ابرو برای خانمها میتواند یک روش برای حالت دادن به چهره باشد، یکی از دلایل محبوبیت کاشت ابرو در بین خانم ها ماندگاری بالا و طبیعی آن است. بعد از انجام کاشت ابرو معمولا دو هفته بعد از آن، موهای طبیعی کاشته شده می ریزند اما جای نگرانی نیست زیرا که این اتفاق عادی و طبیعی است و بعد از آن موهای جدید جوانه می زنند و رشد می کنند و نتیجه نهایی پیوند مو پس از 6 الی 9 ماه به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود.

علت ریزش ابرو

 • آسیب به ابرو از طریق ضربه مانند تصادف، سوختگی، موادشیمیائی، برق گرفتگی و…
 • بیماریهای موضعی پوست مانند لوپوس پوستی، آلوپسی
 • کندن ابرو با دست به دلیل وسواس
 • بیماری های هورمونی
 • اشعه درمانی، شیمی درمانی
 • عدم رویش مو به دلیل مادرزادی
 • کندن مکرر موهای ابرو توسط موچین در خانمها

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو، از طریق  دو روش FUT  و FIT  قابل انجام است .

در روش  FUT، یک نوار پوستی به عرض حدود 1-2 سانتی متر و طول 20-25 سانتی متر،توسط پزشک ماهر از پشت سر بیمار برداشته می شود، و سپس تقسیم به قطعات کوچکتر به اسم گرافت، فولیکول ها جدا می شود، با توجه به خواب ابروی شخص ، کاشته می شود .

در روش FIT پوست سر بیمار برداشته نمی شود، بعد از بی حسی فولیکول های مو دانه دانه از منطقه ای که اهدا کننده است برداشته می شود، و در محل پیوند کاشته می شود.

روش میکرو گرافت

کاشت ابرو به روش میکرو گرافت، با دستگاه های پیشرفته و مدرن انجام می شود، و همین پیشرفت باعث شده که احتمال خطا و شکست ایمپلنت ابرو پایین بیاید، یکی از بهترین روش‌های کاشت طبیعی ابرو، پیوند ابرو با روش میکروگرافت است که به صورت زیر اجرا می‌ گردد:

بعد از استریل کردن پوست بانک مو و بی حسی زدن استخراج کردن گرافت  با هولدر های اتوماتیک آغاز می گردد.  بسته به تعداد گرافت مورد نیاز برای پیوند ابرو، متخصص از یکی از تکنیک های  اسکارلت و هولدر‌ های اتوماتیک برای برداشت گرافت استفاده خواهد کرد. در نهایت، کاشت فولیکول با دستگاه صورت می‌ گیرد.

تفاوت میان روش های کاشت

همان طور که در قسمت بالا مشاهده کردید در میان روش های کاشت ابرو تفاوت هایی وجود دارد که باعث شده از هم متمایز شوند.

از جمله مهمترین تفاوت میان آن ها در هزینه آن است که کاشت به روش SUT گران ترین نوع کاشت است که برای انجام آن باید هزینه بیشتری در مقایسه با روش های دیگر در نظر گرفت.

تفاوت دیگری که وجود دارد در میان میزان طبیعی شدن ابرو های کاشته شده است که، در روش SUT درصد طبیعی تر شدن ابرو ها بیشتر از سایر روش ها است.

در انواع روش های کاشت  FUT و FUE پیوند ابرو به صورت دستی انجام می شود، در حالی که در روش SUT برداشت و کاشت گرافت های مویی، دست هیچ دخالتی ندارد و تمامی عملیات رداشت و کاشت با استفاده از تجهیزات پزشکی انجام می گردد.

تفاوت میان روش های کاشت 

دلایل ریزش ابرو

ریزش مو دلایل مختلفی را دارد، مثل تغذیه نا مناسب بیماری پوستی، استرس، شیمی درمانی و… بسیاری از افراد می خواهند که موهای ابرو خود را ترمیم کنند، زیرا داشتن ابروهای زیبا به اعتماد به نفس شخص کمک زیادی می کند. البته عوامل دیگری در ریزش ابرو نقش دارند که یکی از  آنها کم کاری تیروئید است. عامل دیگر کندن بیش از حد ابرو توسط فرد و یا برداشتن بیش از حد در اصلاح ابرو است که منجر به از دست دادن بخش هایی از فولیکول موی ابرو به صورت جریی یا تمام آن شود. همچنین زخم ها ، تصادفات ، درمان های منوط به سرطان پوست و یا جراحی های در ناحیه ابرو همگی از جمله دلایل ریزش موی ناحیه ابرو هستند. برخی افراد نیز با ابروهای نازک به دنیا می آیند و کاشت ابرو را انتخاب می کنند تا به ابر وهایی ضخیم تر و پرتر دست یابند تا قاب مناسبی به چشمانشان بدهند و صورت و چشمانی جذاب تر داشته باشند.

اقدامات لازم پس از کاشت ابرو

 •  از اسپری آب پاش برای ابروهای خود استفاده نمایید.
 • آنتي بيوتيك خوراكي تجويز شده توسط جراح معالج را حتما مصرف کنید .
 • از فردای کاشت می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید اما توصیه ما به شما این است که از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید و بعد از یک ماه می توانید شروع کنید.
 • از مصرف سيگار و قليان تا حد امكان قبل و بعد از كاشت ابرو جلوگیری كنيد .
 • ابروهای کاشته شده را تا 15 ماه دستکاری نکنید.
 • دو روز قسمت برداشت گرافت مو در پشت سر پانسمان تميز داشته باشد و پس از دو روز پانسمان برداشته شود و پماد مخصوص را روزي دو بار بر روي زخم پشت سر زده شود .
 • دو روز پس از كاشت ،سر خود را جوری بشویید و شامپو بزنید که آب به ابرو ها نخورد.
 • به منظور برداشتن بخيه پشت سر ده روز بعد به جراح خود مراجعه كنيد .
 • روزی سه بار تا دووهفته پس از کاشت پماد جنتامایسین روی ابرو های خود به آرامی بزنید.
 •  بعد از روز 4 ام شتسشوی ابرو روزانه به صورت ترکیب آب شامپو بچه را ترکیب کرده و به آرامی با کف روی ابروی خود با کف دست مالش دهید و با اسپری آب پاش بدون تماس دست اسپری کنید.

مزیت کاشت ابرو طبیعی

مزیت های کاشت ابرو طبیعی، این است که پس از انجام عمل پیوند و سپری شدن دوره نقاهت، موهای کاشته شده مثل موی طبیعی رشد می کند، و می توان آن ها را کوتاه کرد. اما چند روز بعد از کاشت ابرو موهای کاشته شده ریزش می کند. و اصلا جای نگرانی ندارد و بعد از سه  ابرو های جدید رشد می کند، و حداکثر ۹ ماه پس از پیوند ابرو طبیعی، ابروهایی پرپشت و کشیده خواهید داشت.

رویای داشت ابرو پرپشت و طبیعی، و امروزه یک واقعیت شیرین است، که همه افراد می توانند داشته باشند، کاشت موی طبیعی از موهای خود فرد از طریق متد ها شیوه های پیشرفته به نام های SUT  و FUE ، در کمترین زمان ممکن و دریافت بهترین نتیجه، برای آقایان و بانوان انجام می شود.

اقدامات لازم قبل از کاشت ابرو

 • انجام آزمایش و بررسی سلامت عمومی فرد
 • باید از خوردن آسپرین جلوگیری کنید
 • موها نباید بیش از اندازه کوتاه باشند و اندازه آن حداقل دو سانتی متر باشد
 • روز قبل از کاشت ابرو موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید.

کاشت ابرو عوارض دارد ؟

کاشت ابرو جز عمل های زیبایی است، هر کدام از عمل های زیبایی غیر تهاجمی و یا کم تهاجمی باشند، عوارضی دارند، کاشت ابرو دارای عمل‌های حساس است که در صورت رعایت نکردن استانداردها می‌تواند فرد را با مشکلات زیادی روبرو کند.

استفاده نادرست و یا استفاده از وسایل بی کیفیت و غیر بهداشتی باعث عفونت و کیست می شود. و در نهاییت مشکلات و عارضه هایی به وجود می آورد. هم چنین اگر کادر درمان دقت کافی نداشته باشند و ابروها را به صورت نا متقارن و در جهت مناسب کاشت نکنند با رشد نامنظم و نامرتب روبرو خواهید شد. در برخی از کاشت های ابرو به دلیل عدم تجربه پزشک اعصاب ناحیه چشم و ابرو صدمه می بیند. در نهایت با تورم و کبودی روبرو می شود.

دلایل کاشت ابرو

زخم صورت ناشی از حوادثی مانند حوادث جاده‌ ای، حوادث صنعتی، سوختگی‌ های حرارتی و شیمیایی. درمان جراحی آسیب یا تومور که منجر به برداشتن فولیکول‌ های ابرو و زخم بافت می‌شود. پرتو درماني يا شيمي درماني براي سرطان نيز مي‌تواند باعث از دست دادن موي ابرو شود.
کندن اجباری ابروها و دیگر موهای بدن که اختلال کندن موی وسواسی نامیده می شود.
عدم وجود مو در تمام قسمت های بدن به عنوان عارضه مادرزادی، هم چنین می تواند دلیل جراحی ابرو باشد. اکثریت به اتفاق بیماران یا به طور طبیعی با ابروهای نازک متولد شده اند یا به طور دائمی در رژیم ها ابروهایشان آسیب دیده اند. که اغلب ابروهایشان را با مداد می‌کشند.

کاشت ابرو عوارض دارد ؟

کلام آخر

کم پشتی یا ریزش ابرو دلایل زیادی دارد، این عوامل می تواند ناشی از ژنتیک، برداشتن بیش از اندازه ابرو، بیماری و ضربه های جسمی باشد. کاشت ابرو یک روش پیشرفته است که شامل برداشتن فولیکول های مو از پشت سر یا پشت گردن، و بعد از کاشت آن ها در منطقه ابرو می باشد، تا به همین ترتیب برای فرم دهی مجددو تقویت ابروها موهای دائمی تهیه کرد. کاشت ابرو یکی از روش های زیبایی چالش برانگیز است، اما زمانی که توسط پزشک ماهر انجام شودمی تواند نتایج موثر و مفیدی را به همراه داشته باشد. ممنونیم که تا انتهای مقاله روش های کاشت ابرو همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *