دوره نقاهت بعد از کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دوره نقاهت بعد از کاشت ریش آشنا کنیم. امروزه در جامعه، داشتن ریش کامل و ضخیم به عنوان نشانه مرد بودن و قدرت مردانگی محسوب می‌شود. هرچند این دلیل در مورد ریش، یا توانایی رشد آن ها درست نیست. روش های بسیاری برای رشد ریش به وجود آمده است یکی از این روش ها، کاشت ریش است. در این مقاله قصد داریم در مورد دوره نقاهت کاشت ریش صحبت کنیم.

دوره نقاهت بعد از کاشت ریش چگونه است ؟

در دوره نقاهت بعد از کاشت ریش مانند خود عمل کاشت ریش بدون درد است و برای پنج روز اول بعد از عمل باید از قسمت پیوند شده به شدت مراقبت شود تا کاملا خشک شود. سپس شما از روز دوم می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید. به شما توصیه می شود که از نظافت آن قسمت یا لمس کردنش تا جایی که ممکن است خودداری کنید تا فولیکول های کاشته شده در محل جدید خود قرار گرفته و از عدم اختلال یا قطع جریان خون به آن ها مطمئن شوید.

موهای کاشته شده بعد از گذشت دو روز جوانه می زنند و حدود سه ماه بعد دوباره به صورت دائمی رشد می کنند. پیوند ریش می ‌تواند جای زخم یا سوختگی و جای جوش را پنهان کند. به دلیل این که کاشت فولیکول‌ های مو در قسمت هایی که پوست آن آسیب دیده ، باعث می ‌شود این ریش ها جایگزین زخم ها شوند.

دوره نقاهت بعد از کاشت ریش چگونه است ؟

عوارض کاشت ریش چیست ؟

اگر بیماران توصیه هایی که توسط پزشک تجویز می ‌شود را به درستی و با دقت انجام دهند، عوارض کاشت ریش به حداقل خواهد رسید. کاشت ریش یک عمل جراحی است که بیماران بعد از جراحی کاشت ریش بعضی از حساسیت های عمومی مانند قرمزی و تورم در سمت پایینی صورت را مشاهده می کنند.

اصولا این عوارض با مراقبت و صبر از بین می ‌رود و به شما توصیه هایی در مورد مراقبت از ریشه جدید خود می‌ شود. در واقع بعد از انجام ریش مهم است که به فولیکول های جدید موی فرصت داده شود تا در زمان مورد نیاز در محل جدید خود ثابت شود و بهبود پیدا کند . به همین علت دو هفته اول لازم است که از ایجاد اصطکاک بیش از حد در قسمت هایی که ریش کاشته شده است خود داری کنید.

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است رخ دهد، ریختن مو است که کاملا طبیعی است و اثر موقت کاشت ریش است. به دلیل اینکه موی اهدا شده در حالت خواب خود قرار دارد هر چند ماه ها خود به خود شکسته شده و می ریزند. اما خود فولیکول ها زیر پوست سالم و زنده باقی می مانند و تارهای موی جدیدی را تولید می ‌کنند. این موهای کاشته شده در طول یک دوره سه ماه رشد می کنند.

آیا بعد از کاشت ریش افراد می ‌توانند اصلاح و مدل زدن ریش را تغییر دهند ؟

بعد از کاشت ریش می توانید مو های صورت خود را هر مقدار که مورد دلخواهتان بود، اصلاح کنید. برای به وجود آوردن ظاهری کاملا طبیعی، موها به صورت پیوند های منفرد، پیوند زده می شود. اصولا افراد توجه بسیاری به طبیعی بودن ظاهر ریش ها دارند. بعد از کاشت گرافت هایی که به صورت میکروسکوپی جدا می شوند و پیوند می زنند. در واقع این پیوند ریش کاملا طبیعی و دائمی است. به همین علت هنگامی گه مو های جدید بعد از دوره سه ماهه شروع به رشد طبیعی کردند، می توانید ریش خود را اصلاح کنید و به آن مدل بدهید.

بعد از عمل جراحی کاشت ریش از انجام چه فعالیت هایی باید اجتناب کنید ؟

بعد از عمل جراحی کاشت ریش، از فعالیت‌های زیر اجتناب کنید :

 •  لمس کردن، مالیدن، و خراشیدن چانه و گونه‌ها
 •  قرار دادن صورت یا پوست سر در معرض نور مستقیم خورشید
 •  فعالیت بدنی شدید یا قوی
 •  استفاده از رقیق کننده‌های خون یا داروهای مشابه
 •  سیگار کشیدن و استفاده از محصولات تنباکو
 •  نوشیدن مشروبات الکلی
 • شنا کردن
 •  استفاده از وان حمام داغ
 •  رفتن به اتاق بخار و سونا

برای آشنا شدن با سن کاشت ریش به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا از دست دادن موهای ناحیه کاشت ریش طبیعی است؟

حدود دو تا سه هفته بعد از جراحی کاشت ریش مو های پیوند زده شده می ریزند که این وضعیت کاملا طبیعی و موقت است از دست دادن ناگهانی مو و در جراحی کاشت ریش برای همه افراد اتفاق می‌افتد و مو دوباره رشد کند و قسمت ریش می شود.

مویی که بعد از ۴ ماه رشد می‌کند دائمی است یا موقت؟

حدود چهار ماه بعد از کاشت ریش فولیکول های پیوند شده دوباره رشد می کنند و رشد مو طبیعی به نظر می درصد و شما ضخیم خواهید داشت که این موها کاملا دائمی هستند.

چه افرادی کاندید مناسب کاشت ریش هستند؟

افرادی که می ‌خواهند ریش های ضخیم‌ تر و پر تر در صورت خود داشته باشند، کاندید مناسبی برای کاشت ریش هستند. مردانی که دچار ریزش ناخوشایند ریش خود هستند و ظاهر زیبایی برای موهای صورت خود می‌ خواهند، می ‌توانند از این روش استفاده کنند.

مردانی که دارای جای جوش و جای زخم بعد از جراحی و سوختگی و سایر آسیب ها هستند، می توانند از این روش استفاده کنند. مو های پیوند شده را می توان به طور مستقیم به اسکارها انتقال داد تا هر علامتی که روی صورت قرار دارد را به طور دائم پوشاند.

چه افرادی کاندید مناسب کاشت ریش هستند؟

مراقبت های بعد از کاشت ریش

اصولا کاشت ریش یک روش بدون ریسک محسوب می شود که عوارض جانبی جدی نخواهد داشت. البته بعد از انجام این جراحی مراقبت‌ های ویژه ‌ای لازم است تا از انجام این جراحی نتیجه مناسبی بگیرید که این مراقبت ها شامل:

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ریش این است که به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت نباید در مکان های مرطوب حضور داشته باشید. اگر احتیاج به دوش دارید می ‌توانید طوری دوش بگیرید که صورت شما خیس نشود. حداقل به مدت دو هفته در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید به دلیل اینکه می‌تواند آسیب های بسیاری به فولیکول‌ های موی کاشته شده در محل ریش برساند. اگر مجبور شدید از خانه خارج شوید حتما از کلاه های نقاب دار استفاده کنید.

از مصرف دخانیات به مدت یک ماه قبل و یک ماه بعد از کاشت ریش به شدت خودداری کنید. به دلیل اینکه نیکوتین موجود در دخانیات نه تنها در خون رسانی اختلال به وجود می آورد ، بلکه باعث کاهش سطح اکسیژن خون می ‌شود و این مسئله قطعاً باعث از دست رفتن فولیکول های پیوندی می شود. همچنین از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید الکل خون را رقیق می کند محدودی در حین کاشت و بعد از آن بیشتر خواهد شد از آن جایی که کاشت رشته طبیعی عمل زیبایی غیر تهاجمی است نیازی به استراحت های طولانی مدت نیست و خیلی سریع می توانید به زندگی روزمره خود باز گردید.

در واقع استراحت مطلق و مثل مناسب می‌تواند باعث بهبود سلامتی و گردش خون شود. شما باید به مقداری که پزشک توصیه می کند استراحت کنید. همچنین داشتن رژیم غذایی مناسب از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت ریش است. الگوی غذایی سالم که حاوی مقدار زیادی ویتامین پروتئین و موادمعدنی است نه تنها در ترمیم زخم ها نقش تاثیرگذاری دارد، بلکه باعث بهبود و تقویت فولیکول های پیوندی می شود تا مدتی که متخصص تجویز می کند، باید سر بالاتر از بدن و در زاویه ۴۵ درجه باشد تا مایعات در محل پیوند جمع نشوند و ورم پوستی تشدید نشود.

همچنین مصرف روزانه آب را افزایش دهید مصرف روزانه آب را افزایش دهید. استفاده از آب اهمیت بسیاری دارد به دلیل اینکه آب باعث بهبود خون رسانی به فولیکول ها و تقویت آنها می ‌شود و کمبود آب باعث دهیدراته شدن پوست می ‌شود که خشکی پوست فولیکول ها را هم خشک می ‌کند تا مدت معلوم باید از شوینده تجویز شده توسط پزشک برای شستن سر و صورت استفاده کنید. بهترین گزینه برای شستن سر و صورت شامپوی بچه است به دلیل این که مواد شیمیایی خطرناک نداشته و به فولیکول ها آسیب نمی‌ رساند.

همچنین رفتن به سونا و جکوزی به دلیل دمای بالا برای نتیجه پیوند ریش بسیار مضر خواهد بود و تا مدتی بهتر است از سشوار برای خشک کردن موی سر استفاده نکنید، چون باد گرم به ریش برخورد می کند. داروهایی که پزشک تجویز کرده است را باید به طور کامل مصرف کنید.

آیا بعد از کاشت ریشه طبیعی می توان ورزش کرد ؟

بعد از انجام کاشت ریش طبیعی به شما توصیه می شود که از انجام دادن هر گونه فعالیت سنگین مانند ورزش خودداری کنید. به دلیل این که ورزش و فعالیت های پر جنب و جوش باعث آسیب به فولیکول های تازه کاشته شده در قسمت ریش می‌ شوند که این آسیب از طریق افزایش تعریق پوستی اتفاق می ‌افتد.

اصلاح ریش بعد از کاشت چگونه است ؟

حدود سه ماه بعد از کاشت طبیعی ریش از تیغ برای اصلاح کردن صورت خود استفاده نکنید. به دلیل این که تیغ و ماشین اصلاح صورت قسمت کاشت ریش تحریک می‌کند و ممکن است به فولیکول های کاشته شده در قسمت ریش آسیب برساند. اگر لازم است ریش خود را کوتاه کنید و تا زمان بهبودی کامل زخم ها از قیچی به جای تیغ برای اصلاح صورت استفاده کنید.

آیا بعد از انجام کاشت ریش می توان به استخر رفت ؟

استخر بعد از کاشت ریش مشکلی برای فرد به وجود نخواهد آورد اما تا زمان بهبودی زخم ها از استخر رفتن به شدت بپرهیزید. بهبود یافتن زخم ها حدود دو هفته تا یک ماه زمان می‌برد که توصیه می شود حداقل تا دو ماه از شنا کردن دوری کنید تا مشکلی برای موهای کاشت شده در قسمت ریش به وجود نیاید. به نکات گفته شده برای مراقبت بعد از کاشت ریش توجه بسیار داشته باشید و آنها را با دقت و به درستی انجام دهید تا مشکلی برای پیوند ریش رخ ندهد

آیا پیوند سبیل و ریش درد دارد ؟

بعضی از افراد از درد حین عمل کاشت‌ ریش نگران هستند، اما باید بدانید که متخصصان در هنگام جراحی از بی حسی موضعی استفاده می کنند و در نتیجه در قسمت اهدا کننده و در قسمت پیوند ذره ای احساس درد و ناراحتی نخواهید داشت.

حتی ماندگاری این بی‌حسی به قدری است که احتمالا تا چند ساعت آینده در قسمت بالای لب و چانه هیچ حسی نخواهید داشت. با در نظر گرفتن تمامی این نکات به راحتی می توان به متقاضیان اطلاع داد که پیوند ریش دردناک نیست و عارضه‌ ای به همراه ندارد.

آیا بعد از انجام کاشت ریش می توان به استخر رفت ؟

بعد از کاشت ریش چه زمانی می توان ریش ها را اصلاح کرد ؟

کسانی که به اقتضای شغل خود مجبور هستند ریش ها را اصلاح کنند یا حداقل در سطح مناسبی نگه دارند، باید بدانند که چه زمان باید ریشه ها را اصلاح کرد. ممکن است اصلاح کردن ریش ها مقداری طول بکشد تا ریشه ها به طور کامل در جای جدید خود قرار بگیرند. بعد از گذراندن این مدت زمان می توانید با خیال راحت با تیغ یا یک ماشین ریش تراش صورت خود را اصلاح کنید. اما در کل برای اصلاح صورت باید ابتدا از پزشک متخصص اجازه بگیرید..

کاشت ریش چند ساعت طول می کشد ؟

زمان دقیق و مشخصی برای کاشت‌ ریش وجود ندارد و برای هر فرد متفاوت خواهد بود و بستگی به نوع ریش مورد نظر بیمار دارد. با این حال کاشت ریش اصولا حدود دو تا چهار ساعت زمان می ‌برد. در واقع برای گرفتن یک نتیجه با کیفیت زمان زیادی لازم است به دلیل اینکه یک روش بسیار ظریف نیازمند مهارت و دقت بالای پزشک جراح است بعضی از بیماران به جلسه دوم هم نیاز دارند هر چند کاشته اصولا در یک جلسه قابل انجام خواهد بود.

اهمیت ریش و سبیل :

ریش و سبیل موی رشد یافته در صورت هستند که بیشتر در مردان بعد از سن بلوغ رشد پیدا می کنند و از گذشته تا به حال دچار تغییرات فراوانی بودند به صورتی که داشتن ریش و سبیل در برخی دوره ها بسیار با اهمیت و با ارزش بوده است.

سبیل:

موی رشد پیدا کرده در قسمت فوقانی لب را سبیل می نامند که در گذشته یکی از نشانه های مهم مردانگی و دینی بوده و بسیار حرمت داشته است. در فرآیند رشد ریش، نخستین موی رشد یافته در ناحیه ی پشت لب و یا همان سبیل است، که به مرور بعد از بلوغ رشد کرده و در ادامه ریش رشد می یابد.

ریش:

در حالت کلی در صورت مردان، بعد از بلوغ رشد می یابد که در نواحی چانه و گونه است. با افزایش هورمون تستوسترون بعد از بلوغ، موجب تحریک فولیکول مو شده و ریش رویش پیدا می کند که در فصول گرم سرعت رویش بیشتر است.

علت عروسکی شدن ریش کاشته شده چست؟

همانطور که قبلا گفته شد، هر کدام از مراحل  کاشت ریش و سبیل باید با دقت و ظرافت و مهارت بالایی انجام شود، اشتباه و اشکال در هر مرحله ممکن است در نهایت منجر به نتیجه نامطلوب شود. اما یکی از کلیدی ترین نکات در جلوه طبیعی ریش و سبیل کاشته شده، آن است که شکاف های ایجاد شده در محل گیرنده پیوند و خط رویش که واحد فولیکول مو در آن قرار می گیرد بسیار با دقت و ظرافت ایجاد شود تا در نهایت ریش کاشته شده حالت مصنوعی و عروسکی نگردد. امروزه با ابزارهای مدرن در حوزه کاشت مو، می توان تعداد قابل قبولی شکاف را در مساحت مرد نظر پوست ایجاد کرد.

توصیه های کلیدی بعد از کاشت ریش

شرایط موهای مناطق دهنده یا منبع یا بانک مو در شکل نهایی ریش و سبیل موثر است. تشخیص انتخاب منبع مو برای کاشتن آن ها در منطقه صورت را به پزشک مجرب بسپارید. این موهای جدید پیوندی همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد و دچار ریزش نخواهند شد پس دیگر جای نگرانی ندارد. از دست زدن، مالیدن، خاراندن محل کاشت، خراشیدن و… ریش و سبیل جدا پرهیز نمایید. از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نمایید.

شنا کردن تا مدتی که پزشک تایید کند ممنوع است. عدم رفتن به استخر و سونای گرم، استفاده از سونا، جکوزی و دوش آب گرم تا زمانی که دکتر پوست اجازه دهد باید پرهیز نمایید. بهتر است تا مدتی پوست و محل عمل در معرض مستقیم خورشید نباشد. ممکن است تا مدتی بعد از کاشت ریش و سبیل موهای پیوند زده شده بریزد که کاملا طبیعی است و دوباره مو رشد کرده و از پر بودن آن کاسته نخواهد شد.

توصیه های کلیدی بعد از کاشت ریش

مزایای کاشت ریش

روش کاشت ریش هم مثل بسیاری از روش های دیگر، دارای مزایا و فواید بسیار است که این مزایا موجب جلب نظر مردم شده است. ما سعی داریم در این بخش از مقاله، چند مزایای این روش را برای شما شرح دهیم :

 • کسانی که دارای ریش بسیار بهم ریخته اند، کاشت ریش و سبیل انتخاب بسیار خوبی است.
 • در صورت کاشت ریش برای آقایان، آن ها بسیار جذاب به نظر می آیند.
 • کاشت ریش و سبیل بر اساس سلیقه شخص و حتی با تراکم زیاد امکان پذیر است.
 • پس از کاشت، موهای ریش و سبیل مثل سایر موها به طور مداوم رشد می کنند.
 • زمان درمان پس از کاشت ریش و سبیل بسیار کوتاه مدت می باشد.
 • اعتماد به نفس آقایان در صورت کاشت ریش و سبیل بهبود بیشتر می شود و میان مردم احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.
 • با کاشت ریش و سبیل به راحتی می توانید اثر سوختگی های پوستی را پنهان کنید.

هزینه کاشت ریش چقدر است؟

کاشت ریش مانند هر روش دیگر نیاز به پرداخت هزینه هایی دارد زیرا پزشکان متخصص مو برای انجام این روش، دستمزد به خصوصی دریافت می کنند. هزینه نهایی حاصل از انجام این روش، وابسته به عوامل متعددی است زیرا برخی عوامل می توانند موجب بیشتر یا کمتر شدن هزینه کاشت ریش شوند. برخی از بیماران تقاضا دارند که پیش از مشاوره با دکتر متخصص، از هزینه نهایی مطلع شوند اما این کار قابل انجام نیست زیرا دکتر پس از بررسی شرایط شما می تواند قیمت کاشت ریش را اعلام کند.

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در کاشت ریش، میزان کم حجمی و طاسی تکه ای ریش بستگی دارد زیرا زمانی که به تعداد فولیکول های بیشتری برای کاشت ریش نیاز باشد، دکتر متخصص هزینه بیشتری را جهت انجام آن دریافت می کند. در ضمن روشی که دکتر متخصص برای کاشت ریش انتخاب می کند بسیار حائز اهمیت است چون برخی روش ها از هزینه بالاتری برخوردار می باشند.

همچنین پزشکی که توسط متقاضیان انتخاب می شود بسیار مهم است چون در صورتی که دکتر مورد نظر از تبحر و تخصص بیشتری برخوردار باشد، نتایج حاصل از کاشت ریش بسیار بهتر می شود و در نهایت احتمال بیشتر شدن هزینه های کلی افزایش می یابد. علاوه بر انتخاب پزشک، انتخاب کلینیک نیز بسیار مهم است زیرا برخی کلینیک ها به دلیل داشتن تجهیزات و ابزار مدرن تر و خدمات منحصر به فردتر، هزینه بیشتری از بیماران دریافت می کنند.

در کل لازم به ذکر است که عوامل متعددی می توانند بر روی هزینه کاشت ریش تاثیر بگذارند که اگر شما تمایل دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به کلینیک آوینا مراجعه کنید یا تماس بگیرید تا از پزشکان یا پرسنل در این باره پرس و جو نمایید.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را در انتهای مقاله دوره نقاهت بعد از کاشت ریش همراه کردید در صورت داشتن هر گونه نظر یا پیشنهاد می توانید آن را به اشتراک بگذارید امیدواریم که مطالب ارائه داده شده برای شما مفید بوده باشد.

3.5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *