قیمت کاشت ابرو

امروزه روش های بسیاری برای از بین بردن کم پشتی وجود آمده است که کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای افرادی است که ابروهای خود را از دست دادند و یا ابرو های آن ها ریزش شدید دارد که با استفاده از این روش می توانند حالت دلخواه به ابروها بدهند و برای همیشه از مشکل کم پشتی ابروها خلاص شوند. این روش، روشی کاملا طبیعی است و افراد زیادی متقاضی کاشت ابرو هستند. هنگامی که افراد تصمیم به انجام این عمل می گیرند، یکی از سوال هایی که برایشان پیش می آید این است که قیمت کاشت ابرو چقدر است؟ برای مطلع شدن از قیمت کاشت ابرو همراه ما باشید.

علت ریزش ابرو

در واقع شناخت علت های ریزش ابرو به شما کمک می کند تا از این مشکل جلوگیری کنید و بهترین راه را برای درمان انتخاب کنید. علت های ریزش ابرو شامل بیماری های داخلی مانند: تغییرات هورمونی، بیماری های عفونی، کمبود آهن و اختلالات تیروئید، بیماری ها و دراماتیک پوستی مانند: پسوریازیس، سبورئیک و اتوپیک ، افزایش سن و حساسیت به بعضی از مواد آرایشی و ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند: طاسی منطقه‌ای و حرارت و عوامل شیمیایی، ابتلا به سرطان های پوستی، داشتن رژیم غذایی فاقد اسیدهای چرب و پروتئین های مفید برای رشد ابرو و مصرف بعضی از داروها مثل داروهای روانپزشکی، تشنج، ضد التهاب و کاهش وزن ابتلا به عفونت های قارچی شپش و هانسن که بر روی فولیکول ها و ساقه مو تاثیر می گذارد.

علت ریزش ابرو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو شبیه به کاشت مو است که از آن برای رفع دائمی مشکلات به وجود آمده از ریزش ابرو، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان یک روش درمان قطعی دائمی و غیر تهاجمی شناخته می‌شود که می‌تواند کم پشتی ابروها را برطرف کند و از ریزش آن ها پیشگیری کند. با این روش می توان ابروها را افزایش داد هم حالت آن ها را تغییر داد.
در عمل کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز برای کاشت با استفاده از روش هایی مانند:FIT ،SUT یا MICRO FIT از قسمت کنار گوش برداشته می‌شود و در ابرو کاشته می‌شود. این موها از نظر ضخامت و نرمی شباهت زیادی به موهای ابرو دارند، به همین علت نتیجه کاملا طبیعی خواهند داشت. دقت زیادی در زمان قرار دادن گرافت ها و تعیین زاویه کاشت آنها مورد نیاز است. این عمل حتما باید توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کاشت مو

یکی از عواملی که باید در زمان برنامه‌ ریزی برای انجام این عمل مورد بررسی قرار بگیرد، این عوامل شامل روش های کاشت ابرو ک یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت کاشت ابرو روشی است که برای برداشت گرافت ها از بانک و کاشت آن ها در محل مورد نظر استفاده می شود. برای این کار از روش‌های مختلفی مانندFUT , SUT , FIT استفاده می‌شود. در روش FUT هزینه کم تر است. اما در روش SUT به دلیل استفاده از دستگاه پیشرفته برای برداشت گراف که احتمال آسیب به آن ها را کمتر کرده است، هزینه کاشت مو را کم تر خواهد بود.

 • تراکم و تعداد گرافت های مورد نیاز: هر مقدار که ابرو های شما نیاز به ترمیم داشته باشند و بخواهید مدل آن را تغییر دهید، تعداد گراف های مورد نیاز برای کاشت ابرو متفاوت خواهد بود، به طور معمول ۲۰۰ تا ۳۰۰ فولیکول برای ترمیم ابروها کافی است.
 • کلینیک کاشت ابرو: کلینیک های مختلف با توجه به ابزار ها و دستگاه های برای کاشت ابرو استفاده میکنند و هزینه مختلفی برای انجام این عمل خواهند داشت. کاشت ابرو در کلینیک هایی با ابزار های پیشرفته گران تر خواهد بود.
 • دستمزد پزشک: به تجربه و مهارت پزشک در کاشت ابرو بستگی دارد. با توجه به این عوامل دستمزد پزشک متفاوت خواهد بود. اگر همه قسمت های ابرو شما دچار ریزش شده باشد، تیم پزشکی زحمت بیشتری خواهد کشید به همین علت از شما هزینه بیشتری دریافت می کنند.
 • مدل ابرو: مدل ابرو یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت ابرو است. ابرو هایی که پهن تر هستند یا دنباله بلندتری دارند نیاز به گرافت های بیشتری خواهند داشت. به همین دلیل یک برداشت آن ها بیشتر طول می‌ کشد و در نتیجه هزینه این عمل بیشتر خواهد بود.

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟

تاتو هیچ مانعی برای کاشت ابرو به وجود نمی آورد. بلکه در موارد خاص به عنوان پیش زمینه لازم برای انجام این کار است. بسیاری از پزشکان متخصص کاشت ابرو از افراد متقاضی می‌ خواهند که قبل از کاشت از تاتو یا میکروبلیدینگ برای پرکردن ابروهای خود از تاتو استفاده کنند. البته بلافاصله بعد از انجام تاتو نباید برای کاشت ابرو اقدام کنید. به دلیل اینکه تاتو باعث ایجاد زخم در ابرو ها و ملتهب شدن آن ها می شود. در نتیجه باید تا زمان کاهش التهاب و بهبود یافتن زخم ها دست نگه دارید بعد از گذشت دو هفته می توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو و مانند عوارض کاشت مو نیست، بسیار کم و بی خطر است و به سرعت بعد از عمل می توانید به فعالیت روزانه خود برسید. تا یک هفته بعد از کاشت ابرو باید از استرس دور بمانید، به‌دلیل این که استرس باعث ریزش فولیکول های مو می شود. بعد از انجام جراحی ممکن است به دلیل استفاده از داروهای بی حسی در قسمت پیشانی و قسمت ابروها مقدار ورم را مشاهده کنید که از بین می‌ رود. همچنین به دلیل به وجود آمدن زخم هایی در قسمت کاشت ممکن است که کبودی هایی به وجود بیاید که بسیار کم است. در قسمت ابروی کاشته شده خارشی به وجود می‌ آید که کاملا طبیعی است و یکی از مراحل بهبودی است. اما اگر این خارش ادامه پیدا کرد و به پزشک مراجعه کنید تا عفونت در قسمت کاشت به وجود نیاید.
بعد از کاشت ابرو رشد نامناسب مو های آن قسمت قابل مشاهده خواهد بود که این موضوع به دلیل برداشت گرافت ها از قسمت سر کاملا طبیعی است و شما باید کوتاهی به موقع آن ظاهر زیبای ابروهایتان را حفظ کنید. البته ضعف و شدت این موارد به تخصص و تجربیات پزشکی بر می‌ گردد که عمل کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد.

عوارض کاشت ابرو

چه افرادی کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند؟

ابتدا افراد باید در جلسه مشاوره مورد بررسی پزشک قرار بگیرند و پزشک تشخیص می‌ دهد که آن ها کاندید مناسبی برای پیوند ابرو هستند یا خیر. در این جلسه پزشک در مورد ظاهر و شکل ابروی مورد نظر فرد صحبت می کند. افرادی که کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند شامل:

 • افرادی که به طور مادرزادی از داشتن ابروی طبیعی محروم هستند.
 • افرادی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار بعضی بیماری‌ ها مانند: آلوپسی هستند که باعث ریزش ابرو هایشان می‌شود.
 • افرادی که از تمدید هاشور، تاتو  و فیبروز ابروهای خود خسته شده‌اند.
 • افرادی که طی اتفاقاتی مانند: سوختگی یا شکستگی ابرو های خود را از دست داده‌ اند.
 • افرادی که جای زخم و بخیه روی ابرو خود دارند.
 •  افرادی که طی اصلاح غیر اصولی ابروهایشان دچار کچلی دائمی ابرو شده‌ان

بهترین کلینیک برای کاشت ابرو چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع کاشت ابرو یک عمل زیبایی بسیار حساس است که حتما باید توسط پزشک متخصص کاشته شود تا آسیب و مشکلی برای افراد پیش نیاید. یکی دیگر از ویژگی های بهترین کلینیک برای کاشت ابرو بهداشت آن محیط است.  در پیوند ابرو طبیعی، رعایت کردن نکات بهداشتی و حفظ سلامت اهمیت بسیاری دارد. به دلیل این که کوچک ترین خطا می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند: عفونت شدید در قسمت بانک مو یا قسمت ابرو شود.

 • مجهز بودن به تجهیزات پیشرفته برای انجام کاشت ابرو: روش های بسیاری برای کاشت ابرو وجود دارد که این روش آسان کرده است و دوران نقاهت بعد از آن را کم و کوتاه کرده است.
 • کادر درمانی متخصص و با تجربه: بیشترین تاثیر در نتیجه کاشت ابرو و مهارت و توانایی پزشک متخصص است. در این مورد ابتدا باید پزشک متخصص و باتجربه باشد و بعد از آن کادر کمکی باعث و باتجربه نیز حضور داشته باشند.
 • استفاده از روش های جدید: کلینیک هایی که از روش‌های جدید ایمپلنت ابرو استفاده کنند، همچنین این کار را به صورت کاملا غیر تهاجمی و بدون زخم و خونریزی انجام دهند.

قیمت کاشت ابرو به روش FUT

این روش یکی از قدیمی ترین و بهترین روش های کاشت ابرو است.  در تین روش فولیکول های مو از پشت سر به صورت نواری از پوست برداشته می‌ شود و بعد از آماده سازی در زیر میکروسکوپ، در قسمت ابرو کاشته می‌ شود. برداشت نواری باعث به وجود آمدن زخم‌ های زیادی در پوست سر می‌ شود. هزینه این روش مانند: روش های دیگر کاشت مو است.

قیمت کاشت ابرو به روش FIT:

این روش جدیدتر از همچنین عوارض کمتری نسبت به بقیه روش ها دارد. در این روش از ابزار های خاص و کاراتر برای برداشت فولیکول استفاده می شود و بعد از آماده سازی به قسمت ابرو پیوند داده می‌ شود. استفاده از ابزار های دقیق و حساس که به آن پانچ می‌ گویند، باعث ایجاد زخم نمی‌ شود و هزینه آن نسبت به برداشت گرافت ها متغیر است.

قیمت کاشت ابرو برای آقایان چقدر است؟

در واقع کاشت ابرو فقط متخصص خانم ها نیست. همچنین آقایانی که دچار ریزش ابرو هستند یا ابروهای کم پشت و نازکی دارند، می‌ توانند این عمل را انجام دهند. کاشت ابرو در آقایان مانند کاشت ابرو در خانم ها است که با استفاده از این روش ها آقایان می تواند ابروهای پرپشت و خوش حالت داشته باشند. قیمت کاشت ابرو برای مردان هم تعداد گرافت ها بستگی دارد.

قیمت تاتوی ابرو چقدر است؟

در واقع قیمت تاتو و یا میکروبلیدینگ ابرو بسیار کم تر از قیمت کاشت ابروی طبیعی است این روش‌های موقتی نیازمند ترمیم های دوره ای هستند که هر دوره باید هزینه ای پرداخت کنید. اما در کاشت ابروی طبیعی و یکبار نیازمند پرداخت هزینه هستید و بعد از آن موهای کاشته شده به صورت دائمی رشد می کنند و نتیجه کاشت ابرو کاملا طبیعی خواهد بود.

مزایای کاشت ابرو

امروزه کاشت ابروی طبیعی به دلیل داشتن مزایا و فواید بسیاری که نسبت به سایر روش‌ های دیگر دارد مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزایا و مزایای کاشت ابرو انجام سریع آن می باشد پیوند ابروی طبیعی معمولا در یک جلسه توسط پزشک انجام می‌ شود و نیازی به مراجعه دوباره نخواهد بود.
یکی دیگر از مزایای کاشت ابرو طبیعی بودن نتیجه آن است که بعد از انجام این عمل مو های کاشته شده به صورت کاملا طبیعی و زیبایی قابل مشاهده خواهد بود. همچنین یکی از عوامل دیگر کاشت ابرو مدت زمان ماندگاری و دوام کاشت ابرو شده است.

مزایای کاشت ابرو

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

بعد از انجام کاشت ابرو می‌توانید طرح کلی آن را مشاهده کنید، اما بعد از آن یک دوره بهبودی وجود دارد که ممکن است ۱۲ ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی کاشت ابرو کامل  قابل مشاهده باشد. همچنین کاشت ابرو ماندگاری دارد. اما برای ماندگار کردن آن لازم است نکاتی را رعایت کنید که این نکات شامل:
افراد باید یک کلینیک معتبر و یک پزشک متخصص و باتجربه را برای انجام این عمل انتخاب کنند تا کاشت ابروی آن ها نتیجه ماندگاری داشته باشد. همچنین برای ماندگاری کاشت ابرو بیمار باید مراقبت هایی که توسط پزشک تجویز شده است را به طور کامل و درست انجام دهند تا از ابتلا به خطر عوارض و تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه این کاشت ابرو در امان باشد. به طور کلی موهای جدیدی که از پوست رشد می‌ کنند و برای حفظ طور صحیح و متناسب با نیاز به اصلاح دوره‌ای دارند، اما کم کم شبیه به موهای ابرو خود فرد خواهند شد و رشدشان مانند موی سر نخواهد بود.

اصلاح بعد از کاشت ابرو :

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند. از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد. حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی :

متقاضی با مراجعه به دکتر پوست در ابتدا مشاوره های لازم را به فرد می دهد و سپس پروسه را شروع می کند. مدت زمان این پیوند 4 تا 7 ساعت می باشد که برای این که فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی های موضعی و یا پمادهای حاوی لیدوکایین استفاده می نماید. پزشک با گرفتن 200 تا 400 مو اقدام به کاشت آن در ناحیه ابرو می کند. کاشت ابرو هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد مخصوصا این که پزشک پوست در ابتدا ناحیه کاشت را بی حس می نماید تا متقاضی  دردی را متوجه نشود. چون ناحیه دور چشم بسیار حساس است به همین دلیل ممکن است که مقداری ورم و کبودی رخ دهد که با گذر چند روز کاملا محو خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

طراحی ابرو

به طور معمول در این بخش از کاشت ابرو از فرد مراجعه کننده می خواهیم که فرم ابروی مورد نظر را روی صورت بکشد. در ادامه دکتر متخصص با ارزیابی فرم مورد نظر شخص و اندازه های مختلف طرح را زیباسازی می کند و سعی دارد که تناسب بین ابروها را حفظ کند. در این بخش می توان از فرم های از قبل آماده شده استفاده نمود. ولی شکل این مدل ها به طور معمول کمی غیر عادی به نظر می آید.

استخراج گرافت ها

در این مرحله از کاشت ابرو می بایست گرافت ها را استخراج کرد. جهت کاشت ابرو به طور معمول از پشت سر، پشت گوش یا پایه گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه اهداکننده کمک گرفته می شود. موهای پشت سر ضخامت زیادی دارند، بلند اند و معمولاً چندتایی می باشند، اما موهای پشت گوش یا زیر آن نازک تر و کوتاه تر هستند و واحد های تک فولیکول موی بیشتری دارند. معمولا برای مردانی که ابروهای پرپشت تری دارند از پشت سر و پشت گوش استفاده می کنند. برای آن دسته از خانم هایی که ابروهایشان نازک تر است، عمدتا از ناحیه پشت گوش و زیر گردن کمک می گیرند.

کاشت گرافت ها

کادر پزشکی پس از برداشتن پیوندها، پیوندها را جهت کاشت در زیر میکروسکوپ آماده کرده و نتیجه کارشان را به جراح ارائه می دهند. قبل از آغاز کاشت مو، جراح متبحر با بی حسی موضعی، ناحیه ابرو را به طور کامل بی حس می کند. در ادامه با کمک این تیغه های بسیار کوچک (که قطری بین 0.5 تا 0.7 میلی متر دارند)، سوراخ هایی در حالت از قبل مشخص شده ابرو ایجاد می گردد و گرافت ها داخل آن قرار می گیرند. در این بخش می بایست به جهت رویش مو و زاویه آن نسبت به پوست توجه شود. در صورتی که دکتر متخصص تجربه و مهارت کافی جهت کاشت پیوند نداشته باشد، نتایج کاشت ابرو غیرعادی و نامطلوب خواهد بود.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

در کل می توان گفت که کاشت ابرو یک روش بدون خطر محسوب می شود که می تواند مزایای زیادی برای متقاضیان به همراه داشته باشد. ولی تمام اشخاص نمی توانند از این روش مفید و موثر برای داشتن ابروهای پرپشت کمک بگیرند. از این رو کسانی که جهت کاشت ابرو به کلینیک زیبایی مراجعه می کنند، می بایست همه اطلاعات بیماری ها و داروهای شان به دکتر متخصص شان ارجاع دهند تا ایده آل ترین نتیجه را بدست بیاورند. در صورتی که می خواهید بدانید کاشت ابرو برای چه کسانی نامناسب است، به نکات زیر توجه کنید:

 • کاشت ابرو برای کسانی که به برخی بیماری های خاص مانند تریکوتیلومانیا، اختلال انعقاد خون و سیستم ایمنی ضعیف مبتلا هستیند، توصیه نمی گردد.
 • کسانی که از داروهای به خصوص مانند رقیق کننده های خون استفاده می کنند، نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • اشخاصی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند هم از کاشت طبیعی ابرو نتیجه خوبی دریافت نمی کنند.
 • در بدن افرادی که زخم هایشان به آرامی و به سختی خوب می شود، کاشت ابرو مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.
 • برای اشخاصی که نمی توانند به خوبی از ابروهای خود مراقبت کنند و نکات قبل و بعد از کاشت ابرو را رعایت نکنند، بهتر است از انجام آن خودداری کنند.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید امیدوارم که مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد همچنین در صورت داشتن هر گونه نظر یا پیشنهاد می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *