مدل کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو یکی از روش های رایج و ماندگار برای افزایش حجم ابروهاست که افراد بسیاری به آن علاقه مند هستند و تمایل دارند آن را انجام دهند. برای انجام کاشت ابرو از تکنیک های متنوعی استفاده می شود که این تکنیک ها با توجه به نیاز هر فرد متفاوت است. مدل کاشت ابرو طبیعی روشی بسیار ظریف و هنرمندانه است که در آن ابرو به طور خاص برای هر فرد طراحی می شود. خواب و جهت کاشت ابرو باید به شدت رعایت شود تا پس از بالا کشیدن و رشد ابروها به صورت نامنظم و عمود بر روی پوست قرار نگیرد. به همین دلیل این عملیات به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد. به همین خاطر برای انجام این روش باید به متخصصی ماهر و با تجربه مراجعه کنید تا پزشک بتواند این کار را با دقت و مهارت بالا برای شما انجام دهد و نکات مراقبتی لازم را به شما را ارائه کند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با همه چیز درباره کاشت ابرو، مراحل کاشت ابرو طبیعی، نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی آشنا شوید.

همه چیز درباره کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی دائمی است که باعث می شود ابروهای شما پرتر به نظر برسند یا جایگزین ابروهای از دست رفته شوند. این عمل با کاشت مو یا پوست سر برای جایگزینی موهای فعلی ابرو انجام می شود. کاشت ابرو نوعی کاشت مو است که در آن پزشک قسمت کوچکی از پوست سر شما را معمولاً بالای گوش برمی دارد تا بین 2 تا 15 فولیکول مو در آن پوست کاشته شود. فولیکول های مو لوله هایی هستند که باعث رشد موهای شما می شوند. روش کاشت موها را به ابروهای شما منتقل می کند. هنگامی که پوست شما پس از جراحی بهبود یافت، ابروهای شما برجسته تر به نظر می رسند و دیگر نیازی به استفاده از آرایش یا مداد ابرو نخواهید داشت.

افرادی که ابروهای خود را از دست دادند، تاتوی ابروهای خود را کم رنگ کردند یا به دلایل زیبایی می خواهند ابروهای پرتر داشته باشند، ممکن است تصمیم به کاشت ابرو بگیرند. اگر شرایطی مانند تریکوتیلومانیا دارید که باعث ریزش مو می شود یا آسیبی مانند سوختگی یا زخم دارید که روی پوست شما تأثیر می گذارد. کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای داشتن ابروهای پرتر به جای تکیه بر آرایش برای پرکردن آن ها است. برای انجام این روش به بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران مراجعه فرمایید.

کاشت ابرو چیست ؟

مزایای شگفت انگیز کاشت ابرو

کاشت ابرو یک فرآیند زیبایی است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است و دارای مزایای فراوانی است و افراد بسیاری تمایل به انجام دارند. در ادامه به مزایای شگفت انگیز کاشت ابرو اشاره خواهیم کرد:

 • تغییر شکل و ظاهر صورت: کاشت ابرو باعث تغییر شکل و ظاهر صورت فرد می شود و می تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.
 • طبیعی بودن: ابروهای کاشته شده به صورت طبیعی به نظر می رسند و حالتی غیرطبیعی ندارند.
 • پوشش دهی برای نقاط بدن مو: کاشت ابرو، برای پوشش دادن نقاط خالی و نواقص موجود در ابروها، مناسب است.
 • ماندگاری بالا: ابروهای کاشته شده، ماندگاری بالایی دارند و اغلب نیازی به ترمیم ندارند.
 • عدم نیاز به آرایش ابرو: پس از کاشت ابرو، نیاز به استفاده از محصولات آرایشی جهت تغییر شکل ابرو وجود ندارد و باعث کاهش هزینه های مربوط به خرید محصولات آرایشی جهت تغییر شکل ابرو می شود.
 • بازگشت سریع به فعالیت های روزمره: پس از کاشت ابرو، فرد می تواند به سرعت به فعالیت های روزمره خود بازگردد.
 • عدم نیاز به تحمل درد: کاشت ابرو، یک روش بسیار ایمن است و فرد نیازی نیست درد بسیاری را تحمل کند.
 • عدم خطر عفونت: با توجه به اینکه کاشت ابرو یک روش غیر جراحی است، خطر عفونت بسیار کم است.
 • تاثیرگذار در تغییر شکل صورت: کاشت ابرو، یک روش تاثیرگذار در تغییر شکل صورت است و می تواند به شما شکل و ظاهر دلخواه را هدیه بدهد.
 • قابل تنظیم بودن: با توجه به نیاز فرد، ابروهای کاشته شده قابل تنظیم هستند و می توانند با تغییرات دلخواه فرد، تنظیم شوند.

با در نظر گرفتن این مزایا، کاشت ابرو ممکن است گزینه ای مناسب برای شما باشد تا شکل و ظاهر خود را بهبود بخشید. بنابراین شما می توانید در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید و با آگاهی اقدام به انجام کاشت ابرو کنید. بهتر است برای این کار با متخصص پوست و مو مشورت نمایید و مشاوره های اولیه را سپری نمایید.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو به روش های FUT، FUE و SUT انجام می شود که مراحل هر کدام متفاوت است. به عنوان مثال، در روش FUT، یک نوار نازک از بانک موی فرد برداشته شده و در زیر میکروسکوپ به پیازهای مو جدا می شود. سپس با سوزن مخصوص سوراخ های بسیار کوچکی با دقت زیادی در ناحیه ابرو ایجاد می شود و موها در ناحیه فریم ابرو کاشته می شوند. از آنجایی که ابرو نقش مهمی در زیبایی چهره دارد، امروزه بیشتر افراد برای رفع مشکلات ابرو به دنبال کاشت طبیعی ابرو هستند. کاشت به صورت کاملا تخصصی توسط مراکز معتبر و پزشکان مجرب انجام می شود که به همین دلیل کار کاملا طبیعی خواهد بود. سیم های کاشته شده به هیچ وجه نمی ریزند و با مراقبت ویژه و موثر می توانید از کاشت و زیبایی آن نهایت لذت را ببرید. امروزه روش های کاشت متنوع بوده و هر کدام کارکرد خاص خود را دارند. دستگاه های مورد استفاده برای کاشت دارای سرعت و دقت و همچنین ظرافت بالایی هستند.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

اولین قدم مشاوره است. در این مرحله ابتدای ابروهای فرد مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلات وی مشخص شود. در مرحله بعد وضعیت جسمانی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشکل یا بیماری خاصی از خود بروز ندهد. در این مرحله، یک نوبت برای کاشت رزرو می شود و فرد باید قبل از کاشت مراقبت کند. شکل ابروها قبل از کاشت با دقت زیادی مشخص و کج می شود. طراحی مطابق با اصول زیبایی شناسی و چهره فرد است. در مرحله سوم، فرد برای عمل جراحی آماده می شود. قسمتی که قرار است بانک مو باشد به خوبی تمیز می شود و قیمت کاشت ضدعفونی می شود. در این مرحله گرافت های استخراج شده طبق برنامه روی ابرو کاشته می شوند. گرافت های آماده شده برای کاشت باید با ابرو مطابقت داشته باشد. در این زمان بیهوشی تزریق می شود و لانه گزینی شروع می شود. در مرحله آخر، پس از اتمام کار، متقاضی باید توجه ویژه ای به پیگیری روند جراحی داشته باشد تا کاشت ابرو طبیعی بهترین نتیجه را داشته باشد.

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد ؟

کاشت ابرو گاهی اوقات ممکن است نیاز به روش های لمس یا ترمیم داشته باشد، اما نه همیشه. کاشت ابرو اولیه ممکن است به دلیل عواملی مانند توزیع ناهموار مو، ظاهر غیر طبیعی یا تراکم ناکافی، انتظارات بیمار را برآورده نکند. اگر فردی بخواهد شکل، ضخامت یا تراکم ابروهای خود را اصلاح کند، می‌تواند روش تاچ‌ آپ را برای رسیدن به ظاهر دلخواه انتخاب کند. روش های ترمیم می تواند این مشکلات را حل کند. مانند هر موی دیگری، کاشت موی ابرو یک چرخه رشد طبیعی را طی می کند که شامل مرحله ریزش است. برخی از موهای کاشته شده ممکن است در ابتدا ریزش کنند و ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای جدید دوباره رشد کنند.

ممکن است برای پر کردن شکاف های باقی مانده از پوست اندازی مورد نظر باشد. در موارد نادر، عوارضی مانند عفونت یا مشکلات بقای پیوند ممکن است پس از عمل اولیه رخ دهد. ممکن است نیاز به ترمیم این عوارض و دستیابی به نتایج مطلوب باشد. با گذشت زمان، ویژگی‌های چهره و ترجیحات فرد می‌تواند تغییر کند. برخی از افراد ممکن است برای تنظیم ابروهای خود به منظور هماهنگی بهتر با ظاهر یا ترجیحات در حال تغییر خود، از لمس کردن استفاده کنند. هنگامی که عمل اولیه توسط یک جراح مجرب و با تجربه انجام می شود که نتایج طبیعی را تضمین می کند، نیاز به ترمیم را می توان به حداقل رساند. بسته به روش کاشت مورد استفاده، جلسات نگهداری ممکن است در طول زمان توصیه شود تا از ماندگاری و ظاهر مطلوب ابروهای کاشته شده اطمینان حاصل شود.

به همین دلیل است که برای افرادی که قصد کاشت ابرو را دارند مهم است که انتظارات واقع بینانه داشته باشند و در اولین مشاوره اهداف خود را به طور کامل با یک متخصص در میان بگذارند. اگر ترمیم یا تاچ آپ مورد نظر باشد، ارتباط باز با جراح برای تعیین بهترین روش برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. همه کسانی که کاشت ابرو انجام دادند نیازی به ترمیم یا لمس ندارند. بسیاری از افراد از نتایج اولیه خود راضی هستند و شاهد بهبودهای طولانی مدت در ظاهر ابروهای خود هستند.

افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند باید انتظارت و خواسته های آن ها واقع بینانه باشد و برای انجام کاشت ابرو با یک پزک با تجربه مشورت کنند. اگر ترمیم یا تاچ آپ مورد نظر باشد، ارتباط آشکار با جراح برای تعیین بهترین روش برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. به خاطر داشته باشید که هر کسی که تحت کاشت ابرو قرار می‌گیرد نیازی به ترمیم یا تاچ‌آپ ندارد. بسیاری از افراد از نتایج اولیه خود راضی هستند و بهبودهای طولانی مدت در ظاهر ابروهای خود را تجربه می کنند.

چه زمانی نیاز به ترمیم کاشت ابرو است ؟

بین کاشت ابرو و ترمیم ابرو تفاوت وجود دارد. در کاشت ابرو از موهای خود افراد استفاده می کنند و افرادی که بانک مو خوبی داشته باشند نتیجه مناسبی از این روش می گیرند. در این روش موهای کاشته شده با توجه به الگوی رشد و ویژگی های ابروهای طبیعی به خوبی رشد خواهند کرد و این امر نتایج بسیار طبیعی و طولانی مدتی را به همراه خواهد داشت. اما ترمیم ابرو برای افرادی که بانک موی خوبی ندارند یا از طاسی شدید رنج می برند مناسب است. به عنوان مثال در افرادی که از آلوپسی آره آتا یا آلوپسی یونیورسالیس رنج می برند، ریزش مو در نقاط مختلف بدن اتفاق می افتد و کاشت ابرو برای این افراد مناسب نیست. آن ها کم پشت هستند، از الیاف مو یا مصنوعی استفاده می شود.

کاشت ابرو طبیعی برای چه افرادی مناسب است ؟

کاشت ابرو طبیعی برای تمامی افرادی که دارای ابروهای افتاده، نازک و عدم رشد هستند بسیار مناسب است. دلایل متعددی برای کاهش رشد یا نازک شدن ابروها وجود دارد. برخی از افراد به دلیل عوامل ارثی، ابروهای کمی دارند و رشد کافی ندارند. چنین مورد ارثی را می توان در بین اعضای مختلف یک خانواده مشاهده کرد. در چنین شرایطی می توان به راحتی کاشت ابرو طبیعی انجام داد. عواملی مانند افزایش سن و کوتاهی مکرر ابرو می تواند منجر به کاهش موهای ابرو شود و کاشت ابرو اقدام مناسبی برای رفع این مشکل است. ابروهای برخی افراد در اثر حوادثی مانند سوختگی، شکستگی و بخیه آسیب فیزیکی می بینند و ممکن است مو در ناحیه مورد نظر رشد نکند.

بنابراین از طریق کاشت طبیعی ابرو می توان قسمت هایی از ابرو را که به دلیل چنین مشکلاتی به طور جزئی یا کامل از بین رفتند، ترمیم کرد. وجود برخی بیماری های داخلی مانند اختلالات غده تیروئید، بیماری های خود ایمنی و عدم تعادل هورمونی می تواند منجر به کم پشتی ابرو شود. در این میان، کم کاری تیروئید به عنوان یکی از علل اصلی کاهش رشد، ضخامت و ریزش ابرو شناخته می شود. در این شرایط پس از اطلاع از وضعیت سلامت جسمانی و انجام اقداماتی در جهت بهبود بیماری زیر نظر متخصص ذیصلاح، می توانند برای مدل کاشت ابرو طبیعی اقدام کنند. نازک شدن ابروها می تواند در اثر استفاده از برخی داروهای درمانی ایجاد شود. داروهای شیمیایی که برای کنترل و درمان بیماری هایی مانند سرطان استفاده می شود، عوارض زیادی مانند ریزش مو و ابرو دارد و پس از طی دوره درمان، با صلاحدید پزشک امکان کاشت ابرو وجود دارد.

برخی از افراد ابروهای خود را تاتو می کنند و ممکن است از آن راضی نباشند یا بخواهند آن را تغییر دهند. در چنین حالتی با وجود تکنیک های پیشرفته امروزی، کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است و افراد به راحتی می توانند این کار را انجام دهند. مسائل روحی مانند استرس و استفاده از داروهای ضد افسردگی باعث ریزش ابرو می شود و این افراد کاندیدای مناسبی برای کاشت هستند. وجود عفونت های قارچی، سیفلیس، ریزش مو، آلوپسی. همچنین باعث کم پشتی ابرو می شود و کاشت یک راه حل موثر خواهد بود. اختلالات روانی و وسواس به ابروها به مرور زمان از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند به همین دلیل پس از درمان کاشت آن ها توصیه می شود.برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو طبیعی با بهترین پزشکان مشورت کنید.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

توصیه می شود یک ماه قبل از کاشت ابرو طبیعی، رژیم غذایی سالم و اصول تغذیه را رعایت کنید تا بدن برای دریافت پیوند آماده شود. مصرف آب، میوه ها و سبزیجات به تقویت فولیکول ها و حفظ ابروهای کاشته شده کمک می کند. قبل از اقدام به کاشت، تمام سوابق پزشکی، درمان‌ها، بیماری‌ها و داروها را با متخصص در میان بگذارید، زیرا گاهی اوقات به دلیل استفاده از برخی داروها یا عدم کنترل برخی بیماری‌ها، کاشت ابرو ممکن است جواب ندهد و این باید ابتدا انجام شود. این بیماری تا حد قابل قبولی درمان می شود. همچنین لازم است پزشک سوابق پزشکی و انواع آلرژی های شما را بداند تا احتمال تداخل دارویی و استفاده از هر گونه موادی که باعث حساسیت و تضعیف عملکرد کاشت ابرو می شود به حداقل برسد.

نکته مهم دیگر قبل از کاشت ابرو طبیعی، قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون است. داروهایی مانند آسپرین، وارفارین از لخته شدن خون جلوگیری می کند و بنابراین فرآیند کاشت را دشوار می کند. همچنین در مورد استفاده از هر دارویی به متخصص اطلاع دهید. مصرف الکل و دخانیات باید حداقل 2 هفته قبل از کاشت ابرو طبیعی قطع شود تا بعد از کاشت ابرو با مشکل و عارضه ای مواجه نشوید. ممکن است بلافاصله بعد از کاشت ابرو شرایط حمام برای خشک کردن زخم ممکن نباشد، بنابراین پیشنهاد می شود یک روز قبل از کاشت یا همان روز قبل از عمل استحمام شود و روزهای بعد پس از کاشت ابرو از استحمام خودداری شود.

زمان بهبودی برای کاشت ابرو چقدر است ؟

روند بهبودی پس از کاشت ابرو در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی بسیار سریع است. در چند هفته اول، باید بتوانید به فعالیت های سبک مانند ورزش کردن بازگردید. در این مدت ابروهای شما باید شروع به خارش کنند. خاراندن ابروها ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما از آن اجتناب کنید زیرا می تواند در روند بهبودی شما اختلال ایجاد کند. اکثر افراد می توانند پس از چند هفته، بنا به صلاحدید پزشک، به فعالیت های شدید بازگردند. اما اگر فعالیت های شما باعث خونریزی می شود، باید بلافاصله انجام آن فعالیت را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید. معمولاً 6 تا 12 هفته طول می کشد تا متوجه رشد موهای جدید در ناحیه پیوند شده شوید. به خاطر داشته باشید که ریزش مو پس از جراحی یک فرآیند طبیعی است. این به ایجاد فضایی در فولیکول های مو برای رشد موهای جدید کمک می کند.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو در بارداری :

بارداری یکی از حساس ترین دوران برای زنان است، زیرا می تواند تأثیر زیادی در رشد و رشد کودک داشته باشد. بنابراین احتیاط در این دوران یکی از مهم ترین موارد برای داشتن یک بارداری کامل و ایمن است. در فرآیند کاشت مو یا ابرو به دلیل استفاده از مقدار کمی بی حس کننده و ترکیب سالین با اپی نفرین هیچ آسیبی به بدن انسان و جنین وارد نمی شود. اما در برخی موارد، اپی نفرین می تواند ضربان قلب مادر یا جنین را افزایش دهد. زیرا بسیاری از اعمال مانند کاشت ابرو توسط پزشکان در دوران بارداری در زنان ممنوع شده است که این به دلیل استرس روحی یا جسمی در دوران بارداری است که می تواند برای جنین خطرناک باشد. بنابراین بهتر است کاشت ابرو را قبل یا بعد از بارداری به تعویق بیندازید. البته باید در نظر داشته باشید که در صورت تغذیه با شیر مادر باید چند روز از این کار خودداری کنید و غذای جایگزین برای کودک خود انتخاب کنید و یا عمل خود را به بعد از دوران شیردهی موکول کنید.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

موهای تازه کاشته شده در ناحیه ابرو به دلیل اینکه از سر برداشته شدند برای مدتی به همان شکل رشد می کنند تا به حالت طبیعی خود برسند، بنابراین ممکن است ابروها مانند موهای سر شما نیاز به کوتاهی منظم داشته باشند. علاوه بر این، ظاهر ابروهای شما ممکن است خیلی به چیزی که انتظار دارید نزدیک نباشد، اما این مشکل از بین می رود و ابروها به حالت طبیعی مطلوب می رسند. پس از کاشت ابرو، ابروهای شما ممکن است تراکم ابروهای طبیعی را نداشته باشند و این طبیعی است زیرا حتی اگر این موها با ابزار دقیق و ظریف کاشته شوند، باز هم ممکن است کمی دورتر از حد انتظار باشند، اما نه به شکلی که واضح و غیر معمول باشد.

با توجه به زاویه و خواب موهای ابرو و قرارگیری تا حدی سخت آن ها، خواب ابروها ممکن است مانند ابروهای طبیعی نباشد و کمی متفاوت باشد. به خصوص در قسمت تاج که کج کردن آن بسیار دشوار است. البته این عناصر به تجربه و تخصص فردی که کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد بستگی دارد. سوالات زیادی در مورد اینکه چقدر طول می کشد تا ابروها بعد از کاشت به حالت طبیعی خود برگردند، پرسیده می شود. حدود 9-6 ماه طول می کشد تا ابروها به حالت طبیعی خود برگردند و به نتیجه مطلوب برسند. قبل از آن، ابروها همچنان با ابروی طبیعی تفاوت دارند و این صبر شما در صرف این زمان است که نتیجه مطلوب را برای شما به ارمغان می آورد.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه نمی شود؟

برخی از افراد به دلیل شرایطی که دارند، نمی توانند کاندیدای خوبی برای کاشت ابرو باشند و در این صورت نتایج خوبی از این تکنیک کسب نمی کنند. در ادامه کاندیدای نامناسب کاشت ابرو را برای شما شرح خواهیم داد :

 • کسانی که تا به حال ریزش موی تکه ای را تجربه کرده اند یا در حال حاضر مبتلا به عارضه آلوپسی آره آتا هستند. این دسته از اشخاص ممکن است در نواحی مختلف بدن خود با ریزش تکه ای برخورد کنند.
 • کاندیدای نامناسب کسانی اند که به اختلالات خونریزی یا مشکل لخته شدن خون مبتلا می باشند.
 • اشخاصی که به آلوپسی توتالیس و آلوپسی یونیورسالیس مبتلا می باشند نباید اقدام به کاشت ابرو کنند. افراد مبتلا به بیماری آلوپسی توتالیس، ممکن است دچار ریزش تمامی موهای سر و حتی مژه ها و ابروها شوند. در صورت مبتلا بودن اشخاص به بیماری آلوپسی یونیورسالیس، ممکن است که ریزش تمامی موهای بدن از جمله مژه ها، ابروها، صورت، سر و بدن رخ دهد.
 • افراد مبتلا به بیماری یا عارضه تریکوتیلومانیا یا کسانی که خواهان کندن موهای خود را دارند.
 • کسانی که تا به امروز دچار عوارض بسیار بد در مورد جراحی زیبایی شده اند.

نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو

پس از این که کاشت ابرو انجام دهید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید تا بتوانید از رخ دادن برخی عوارض پیشگیری نمایید. برخی از این نکات در ادامه ذکر می شوند :

 1. زمان شستن اصلا به ناحیه کاشت ابرو دست نزنید.
 2. از پمادها و کرم‌هایی که دکتر متخصص برایتان تجویز نموده مثل دستورالعمل استفاده نمایید.
 3. زمانی که می خوابید سعی خود را کنید تا سرتان را رو به بالا نگه دارید.
 4. پس از جراحی کاشت ابرو در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 5. پس از جراحی کاشت ابرو دست کم به مدت 1 هفته سعی کنید تا سرتان را رو به پایین نگیرید.
 6. به مدت چندین روز پس از کاشت ابرو ورزش های سنگین نکنید.
 7. پانسمانی که در قسمت بانک مو موجود است می بایست به مدت دست کم 2 روز باقی بماند و در این بازه زمانی باید هر روز تعویض و تمیز گردد.
 8. پس از این که پانسمان قسمت بانک مو به توصیه دکتر متخصص برداشته شد؛ آن محل می بایست با توجه و دقت زیاد شسته شود.
 9. دکتر متخصص پس از کاشت ابرو، یک مایع را برایتان توصیه می کنند که هر دو الی سه ساعت می بایست آن را روی ابروهایتان اسپری نمایید.
 10. بعد از عمل چندین لخته‌ خونمرده مشاهده می شود که شما نباید به آن ها دست بزنید تا به تنهایی بهبود پیدا کنند.
 11. جهت کمتر شدن میزان التهاب ناحیه کاشت، از کمپرس‌های یخ استفاده نمایید.
 12. پس از گذشت 2 روز از کاشت ابرو، می‌توانید استحمام کنید.
 13. در حمام طوری دوش بگیرید که آب به طور مستقیم روی ابروهای شما برخورد نکند.
 14. 10 روز پس از کاشت جهت کشیدن بخیه‌ها به کلینیک دکتر متخصص مراجعه نمایید.
 15. دکتر متخصص برایتان چندین دارو و پماد توصیه می کند که باید آن ها را مرتبا استفاده کنید.
 16. از استعمال دخانیات از جمله سیگار و قلیان و در ضمن مشروبات الکلی دوری کنید.
 17. شما نباید ابروهای کاشته شده را تا مدتی دستکاری کنید و اصلاح نمایید.

کلام آخر 

کاشت ابرو یکی از روش های رایج و پرطرفدار برای افزایش زیبایی ابروهاست که سبب پرپشت شدن و خوش حالت شدن آن ها می شود و به طور کلی تاثیرات مثبتی بر ظاهر می گذارد. این روش برای افرادی که دارای ریزش ابرو هستند و ابروهای آن ها کم پشت است مناسب است زیرا آن ها با انجام این روش می توانند ابروهایی پرپشت داشته باشند و پس از کاشت ابرو زمان زیادی را صرف آرایش ابروهای خود نکنند. برای انجام این روش باید به پزشکی متخصص و کاربلد مراجعه کنید تا نتایج خوبی را از کاشت ابرو دریافت نمایید.

پزشک قبل از انجام کاشت ابرو ابروهای شما را معاینه می کند و با توجه به نوع موهای ابرو و فرم ابروی شما بهترین روش را برای شما انتخاب می کند. از اینکه ما را انتخاب کردید و به یکی از همراهان ما در سایت آوینا تهران اضافه شدید خیلی متشکریم. ما در مقاله مدل کاشت ابرو طبیعی جدیدترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر سوالی در رابطه با کاشت ابرو دارید، نظرتان را کامنت بگذارید تا در سریع ترین زمان به شما پاسخ داده شود.

4.3/5 - (3 امتیاز)

mahtab

من مهتاب شهریاری هستم. 5 سال سابقه در زمینه تولید محتوا دارم و علاقه زیادی به تولید محتوا در زمینه پزشکی و سلامت دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *