مدل کاشت ابرو طبیعی

ما در این مقاله سعی داریم شما را مدل کاشت ابرو طبیعی آشنا کنیم. کاشت ابرو روشی بسیار ظریف و هنرمندانه است که در آن ابرو به طور خاص برای هر فرد طراحی می شود. از طرفی زاویه رویش مو در سطح ابرو بسیار مهم است و با زاویه رویش مو در سر تفاوت زیادی دارد. در هر نقطه از ابرو، زاویه رشد هم نسبت به سطح پوست و هم نسبت به محل آن متفاوت است. خواب و جهت کاشت ابرو باید به شدت رعایت شود تا پس از بالا کشیدن و رشد ابروها به صورت نامنظم و عمود بر روی پوست قرار نگیرد. زاویه و جهت رشد مو در ناحیه ابرو به سه قسمت تاج، تنه و دم تقسیم می شود. به همین دلیل این عملیات به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد. در ادامه برای آشنا شدن با مدل کاشت ابرو طبیعی با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی دائمی است که باعث می شود ابروهای شما پرتر به نظر برسند یا جایگزین ابروهای از دست رفته شوند. این عمل با کاشت مو یا پوست سر برای جایگزینی موهای فعلی ابرو انجام می شود. کاشت ابرو نوعی کاشت مو است که در آن پزشک قسمت کوچکی از پوست سر شما را معمولاً بالای گوش برمی دارد تا بین 2 تا 15 فولیکول مو در آن پوست کاشته شود. فولیکول های مو لوله هایی هستند که باعث رشد موهای شما می شوند. روش کاشت موها را به ابروهای شما منتقل می کند. هنگامی که پوست شما پس از جراحی بهبود یافت، ابروهای شما برجسته تر به نظر می رسند و دیگر نیازی به استفاده از آرایش یا مداد ابرو نخواهید داشت. افرادی که ابروهای خود را از دست دادند، تاتوی ابروهای خود را کم رنگ کردند یا به دلایل زیبایی می خواهند ابروهای پرتر داشته باشند، ممکن است تصمیم به کاشت ابرو بگیرند. اگر شرایطی مانند تریکوتیلومانیا دارید که باعث ریزش مو می شود یا آسیبی مانند سوختگی یا زخم دارید که روی پوست شما تأثیر می گذارد. کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای داشتن ابروهای پرتر به جای تکیه بر آرایش برای پرکردن آن ها است. برای انجام این روش به بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران مراجعه فرمایید.

کاشت ابرو چیست ؟

مراحل کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو به روش های FUT، FUE و SUT انجام می شود که مراحل هر کدام متفاوت است. به عنوان مثال، در روش FUT، یک نوار نازک از بانک موی فرد برداشته شده و در زیر میکروسکوپ به پیازهای مو جدا می شود. سپس با سوزن مخصوص سوراخ های بسیار کوچکی با دقت زیادی در ناحیه ابرو ایجاد می شود و موها در ناحیه فریم ابرو کاشته می شوند. از آنجایی که ابرو نقش مهمی در زیبایی چهره دارد، امروزه بیشتر افراد برای رفع مشکلات ابرو به دنبال کاشت طبیعی ابرو هستند. کاشت به صورت کاملا تخصصی توسط مراکز معتبر و پزشکان مجرب انجام می شود که به همین دلیل کار کاملا طبیعی خواهد بود. سیم های کاشته شده به هیچ وجه نمی ریزند و با مراقبت ویژه و موثر می توانید از کاشت و زیبایی آن نهایت لذت را ببرید. امروزه روش های کاشت متنوع بوده و هر کدام کارکرد خاص خود را دارند. دستگاه های مورد استفاده برای کاشت دارای سرعت و دقت و همچنین ظرافت بالایی هستند.

اولین قدم مشاوره است. در این مرحله ابتدای ابروهای فرد مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلات وی مشخص شود. در مرحله بعد وضعیت جسمانی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشکل یا بیماری خاصی از خود بروز ندهد. در این مرحله، یک نوبت برای کاشت رزرو می شود و فرد باید قبل از کاشت مراقبت کند. شکل ابروها قبل از کاشت با دقت زیادی مشخص و کج می شود. طراحی مطابق با اصول زیبایی شناسی و چهره فرد است. در مرحله سوم، فرد برای عمل جراحی آماده می شود. قسمتی که قرار است بانک مو باشد به خوبی تمیز می شود و قیمت کاشت ضدعفونی می شود. در این مرحله گرافت های استخراج شده طبق برنامه روی ابرو کاشته می شوند. گرافت های آماده شده برای کاشت باید با ابرو مطابقت داشته باشد. در این زمان بیهوشی تزریق می شود و لانه گزینی شروع می شود. در مرحله آخر، پس از اتمام کار، متقاضی باید توجه ویژه ای به پیگیری روند جراحی داشته باشد تا کاشت ابرو طبیعی بهترین نتیجه را داشته باشد.

کاشت ابرو طبیعی برای چه افرادی مناسب است ؟

کاشت ابرو طبیعی برای تمامی افرادی که دارای ابروهای افتاده، نازک و عدم رشد هستند بسیار مناسب است. دلایل متعددی برای کاهش رشد یا نازک شدن ابروها وجود دارد. برخی از افراد به دلیل عوامل ارثی، ابروهای کمی دارند و رشد کافی ندارند. چنین مورد ارثی را می توان در بین اعضای مختلف یک خانواده مشاهده کرد. در چنین شرایطی می توان به راحتی کاشت ابرو طبیعی انجام داد. عواملی مانند افزایش سن و کوتاهی مکرر ابرو می تواند منجر به کاهش موهای ابرو شود و کاشت ابرو اقدام مناسبی برای رفع این مشکل است. ابروهای برخی افراد در اثر حوادثی مانند سوختگی، شکستگی و بخیه آسیب فیزیکی می بینند و ممکن است مو در ناحیه مورد نظر رشد نکند.

بنابراین از طریق کاشت طبیعی ابرو می توان قسمت هایی از ابرو را که به دلیل چنین مشکلاتی به طور جزئی یا کامل از بین رفتند، ترمیم کرد. وجود برخی بیماری های داخلی مانند اختلالات غده تیروئید، بیماری های خود ایمنی و عدم تعادل هورمونی می تواند منجر به کم پشتی ابرو شود. در این میان، کم کاری تیروئید به عنوان یکی از علل اصلی کاهش رشد، ضخامت و ریزش ابرو شناخته می شود. در این شرایط پس از اطلاع از وضعیت سلامت جسمانی و انجام اقداماتی در جهت بهبود بیماری زیر نظر متخصص ذیصلاح، می توانند برای کاشت ابرو طبیعی اقدام کنند. نازک شدن ابروها می تواند در اثر استفاده از برخی داروهای درمانی ایجاد شود. داروهای شیمیایی که برای کنترل و درمان بیماری هایی مانند سرطان استفاده می شود، عوارض زیادی مانند ریزش مو و ابرو دارد و پس از طی دوره درمان، با صلاحدید پزشک امکان کاشت ابرو وجود دارد.

برخی از افراد ابروهای خود را تاتو می کنند و ممکن است از آن راضی نباشند یا بخواهند آن را تغییر دهند. در چنین حالتی با وجود تکنیک های پیشرفته امروزی، کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است و افراد به راحتی می توانند این کار را انجام دهند. مسائل روحی مانند استرس و استفاده از داروهای ضد افسردگی باعث ریزش ابرو می شود و این افراد کاندیدای مناسبی برای کاشت هستند. وجود عفونت های قارچی، سیفلیس، ریزش مو، آلوپسی. همچنین باعث کم پشتی ابرو می شود و کاشت یک راه حل موثر خواهد بود. اختلالات روانی و وسواس به ابروها به مرور زمان از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند به همین دلیل پس از درمان کاشت آن ها توصیه می شود.برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو طبیعی با بهترین پزشکان مشورت کنید.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

توصیه می شود یک ماه قبل از کاشت ابرو طبیعی، رژیم غذایی سالم و اصول تغذیه را رعایت کنید تا بدن برای دریافت پیوند آماده شود. مصرف آب، میوه ها و سبزیجات به تقویت فولیکول ها و حفظ ابروهای کاشته شده کمک می کند. قبل از اقدام به کاشت، تمام سوابق پزشکی، درمان‌ها، بیماری‌ها و داروها را با متخصص در میان بگذارید، زیرا گاهی اوقات به دلیل استفاده از برخی داروها یا عدم کنترل برخی بیماری‌ها، کاشت ابرو ممکن است جواب ندهد و این باید ابتدا انجام شود. این بیماری تا حد قابل قبولی درمان می شود. همچنین لازم است پزشک سوابق پزشکی و انواع آلرژی های شما را بداند تا احتمال تداخل دارویی و استفاده از هر گونه موادی که باعث حساسیت و تضعیف عملکرد کاشت ابرو می شود به حداقل برسد.

نکته مهم دیگر قبل از کاشت ابرو طبیعی، قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون است. داروهایی مانند آسپرین، وارفارین از لخته شدن خون جلوگیری می کند و بنابراین فرآیند کاشت را دشوار می کند. همچنین در مورد استفاده از هر دارویی به متخصص اطلاع دهید. مصرف الکل و دخانیات باید حداقل 2 هفته قبل از کاشت ابرو طبیعی قطع شود تا بعد از کاشت ابرو با مشکل و عارضه ای مواجه نشوید. ممکن است بلافاصله بعد از کاشت ابرو شرایط حمام برای خشک کردن زخم ممکن نباشد، بنابراین پیشنهاد می شود یک روز قبل از کاشت یا همان روز قبل از عمل استحمام شود و روزهای بعد پس از کاشت ابرو از استحمام خودداری شود.

زمان بهبودی برای کاشت ابرو چقدر است ؟

روند بهبودی پس از کاشت ابرو در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی بسیار سریع است. در چند هفته اول، باید بتوانید به فعالیت های سبک مانند ورزش کردن بازگردید. در این مدت ابروهای شما باید شروع به خارش کنند. خاراندن ابروها ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما از آن اجتناب کنید زیرا می تواند در روند بهبودی شما اختلال ایجاد کند. اکثر افراد می توانند پس از چند هفته، بنا به صلاحدید پزشک، به فعالیت های شدید بازگردند. اما اگر فعالیت های شما باعث خونریزی می شود، باید بلافاصله انجام آن فعالیت را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید. معمولاً 6 تا 12 هفته طول می کشد تا متوجه رشد موهای جدید در ناحیه پیوند شده شوید. به خاطر داشته باشید که ریزش مو پس از جراحی یک فرآیند طبیعی است. این به ایجاد فضایی در فولیکول های مو برای رشد موهای جدید کمک می کند.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو در بارداری :

بارداری یکی از حساس ترین دوران برای زنان است، زیرا می تواند تأثیر زیادی در رشد و رشد کودک داشته باشد. بنابراین احتیاط در این دوران یکی از مهم ترین موارد برای داشتن یک بارداری کامل و ایمن است. در فرآیند کاشت مو یا ابرو به دلیل استفاده از مقدار کمی بی حس کننده و ترکیب سالین با اپی نفرین هیچ آسیبی به بدن انسان و جنین وارد نمی شود. اما در برخی موارد، اپی نفرین می تواند ضربان قلب مادر یا جنین را افزایش دهد. زیرا بسیاری از اعمال مانند کاشت ابرو توسط پزشکان در دوران بارداری در زنان ممنوع شده است که این به دلیل استرس روحی یا جسمی در دوران بارداری است که می تواند برای جنین خطرناک باشد. بنابراین بهتر است کاشت ابرو را قبل یا بعد از بارداری به تعویق بیندازید. البته باید در نظر داشته باشید که در صورت تغذیه با شیر مادر باید چند روز از این کار خودداری کنید و غذای جایگزین برای کودک خود انتخاب کنید و یا عمل خود را به بعد از دوران شیردهی موکول کنید.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

موهای تازه کاشته شده در ناحیه ابرو به دلیل اینکه از سر برداشته شدند برای مدتی به همان شکل رشد می کنند تا به حالت طبیعی خود برسند، بنابراین ممکن است ابروها مانند موهای سر شما نیاز به کوتاهی منظم داشته باشند. علاوه بر این، ظاهر ابروهای شما ممکن است خیلی به چیزی که انتظار دارید نزدیک نباشد، اما این مشکل از بین می رود و ابروها به حالت طبیعی مطلوب می رسند. پس از کاشت ابرو، ابروهای شما ممکن است تراکم ابروهای طبیعی را نداشته باشند و این طبیعی است زیرا حتی اگر این موها با ابزار دقیق و ظریف کاشته شوند، باز هم ممکن است کمی دورتر از حد انتظار باشند، اما نه به شکلی که واضح و غیر معمول باشد.

با توجه به زاویه و خواب موهای ابرو و قرارگیری تا حدی سخت آن ها، خواب ابروها ممکن است مانند ابروهای طبیعی نباشد و کمی متفاوت باشد. به خصوص در قسمت تاج که کج کردن آن بسیار دشوار است. البته این عناصر به تجربه و تخصص فردی که کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد بستگی دارد. سوالات زیادی در مورد اینکه چقدر طول می کشد تا ابروها بعد از کاشت به حالت طبیعی خود برگردند، پرسیده می شود. حدود 9-6 ماه طول می کشد تا ابروها به حالت طبیعی خود برگردند و به نتیجه مطلوب برسند. قبل از آن، ابروها همچنان با ابروی طبیعی تفاوت دارند و این صبر شما در صرف این زمان است که نتیجه مطلوب را برای شما به ارمغان می آورد.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کلام آخر 

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *