کاشت ابرو با موی طبیعی

کاشت ابرو با موی طبیعی یکی از روش هایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. ابروهای پرپشت و خوش فرم در ایجاد تعادل در فریم صورت موثر هستند، می توانند زیبایی شما را بیشتر نشان دهند. ابروهای نازک یا عدم وجود آن ها می تواند ناخواسته توجه دیگران را به چهره فرد جلب کند. کاشت ابرو روشی عالی برای جایگزینی ابروهای از دست رفته است. در ادامه مطالب به آشنایی با کاشت ابرو، دلایل ریزش ابرو، مراحل کاشت ابرو و مراقبت های بعد از کاشت ابرو می پردازیم.

کاشت ابرو با موی طبیعی

یکی از راه حل هایی که باعث می شود ابروهای شما مانند قبل بلند و پرپشت به نظر برسند و یا قسمت پشتی ذاتی ابروهای شما را از بین ببرد، کاشت ابرو طبیعی است. اصول و قواعد کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو است با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل حساس بودن شرایط، دقت و ظرافت زیادی لازم است، دقت زیادی در انتخاب کلینیک تخصصی لازم است.

با توجه به حساسیت بالای این روش، کاشت ابرو نیازمند یک کلینیک تخصصی و استاندارد با بهترین روش های کاشت زیر نظر بهترین متخصص درمان است. کاشت ابرو طبیعی یا کاشت ابرو روشی است که در آن کلینیک ابتدا موهای کنار گوش را برداشت می کند و در امتداد ابروهای فرد کاشته می شود.

اصول و قواعد کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو می باشد، یعنی بعد از گذشت چند روز موهای ابروی کاشته شده می ریزند و موهای جدید ابرو در عرض حدود 3 ماه و در نهایت در عرض 9 ماه رشد می کنند. پس از کاشت ابرو، موهای ابرو رشد می کنند، پر و کامل است و بهتر است افراد از بهترین روش های کاشت مو برای کاشت ابرو استفاده کنند تا در مدت زمان کوتاه تری بهترین تراکم رشد ابرو را با ظاهری طبیعی تجربه کنند. برای دریافت اطلاعات و مشاوره به سایت آوینا تهران مراجعه نمایید.

کاشت ابرو چیست ؟

ویژگی های کاشت ابرو طبیعی :

خواب و رشد ابرو در قسمت های مختلف ابرو کاملا متفاوت است. موهای ابرو به صورت افقی تا پوست صورت رشد می کنند و بر خلاف موهای سر که به صورت عمودی تا پوست سر رشد می کنند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که دلیل این مشکل است.

بر خلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2، 3 یا حتی 4 تایی رشد می کنند، موهای ابرو یکی یکی رشد می کنند. بین چرخه رشد مو و ابرو از نظر زمان تفاوت زیادی وجود دارد. به همین خاطر است که کاشت ابروی طبیعی نیاز به تجربه بالا و دقت بالایی از متخصصین این حوزه دارد. کاشت طبیعی ابروها باید با چهره فرد تطابق داشته باشد و ظاهری طبیعی داشته باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کاشت مو هستند ؟

از جمله دلایل مهم روی آوردن افراد به کاشت ابرو داشتن ابروهای زیبای بی عیب و نقص در زیبایی چشم و حتی کل صورت فرد تاثیر بسزایی دارد و اهمیت آن بیش از پیش است. نسبت به کاشت مو دلیل اینکه چهره و ابروهای هر فرد بیش از موهای او مورد توجه قرار می گیرد.  تنظیم ابروها با فرم صورت و حتی فرم چشم های فرد تاثیر زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت، بنابراین ریزش موهای ابرو باعث می شود ابرو کم پشت شود و در نتیجه بر زیبایی چهره فرد تاثیر منفی می گذارد.

Who are suitable candidates for hair transplantation?

دلایل ریزش ابرو

ریزش ابرو دلایلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

شیمی درمانی :

شیمی درمانی می تواند باعث ریزش مو نه تنها در پوست سر بلکه در سراسر بدن شود. گاهی اوقات مژه ها، ابروها، موهای زیر بغل، موهای ناحیه تناسلی و سایر قسمت های بدن شروع به ریزش می کنند. این داروها نه تنها به سلول های سرطانی در حال رشد سریع حمله می کنند، بلکه سایر سلول های در حال رشد از جمله فولیکول های مو را هدف قرار می دهند.

برداشتن بیش از اندازه :

اولین دلیلی که می تواند باعث ریزش موی ابرو شود کندن بیش از اندازه موهای ابرو با موچین است. برداشتن ابرو با موچین یکی از رایج ترین روش های تمیز کردن ابرو برای خانم ها است.  برداشتن ابرو با موچین ماندگاری بیشتری دارد و حدود 6 هفته طول می کشد تا موهای برداشته شده دوباره رشد کنند.

اگزما :

اگزما یا درماتیت آتوپیک یک بیماری پزشکی است که باعث نازک شدن موهای ابرو می شود. این ناهنجاری باعث التهاب پوست می شود و باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن، خارش و تورم پوست می شود.  اگزما در جوانان شایع است، اما امکان دارد هر کسی را مبتلا کند.

سن :

با بیشتر شدن سن، موهای بدن نه تنها نازک و خشک می شوند، بلکه شروع به ریزش می کنند. تقریباً همه به دلیل روند طبیعی پیری موهای خود را از دست می دهند. با گذشت زمان و افزایش سن، سرعت رشد مو در تمام قسمت های بدن از جمله پوست سر، بدن و صورت کم می شود.

بیماری هانسن :

بیماری هانسن یا جذام می تواند باعث ریزش مو شود. این عارضه بیشتر پوست ناحیه ابرو را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث از بین رفتن حس و ریزش دائمی موهای ابرو می شود. از آنجایی که این بیماری توسط باکتری ایجاد می شود، در چنین مواقعی پزشکان بیشتر آنتی بیوتیک تجویز می کنند و بیماران طبق نظر پزشک باید بین ۶ ماه تا ۲ سال این دارو را مصرف کنند.

کمبود مواد مغذی :

کمبود یا بیشتر شدن برخی مواد مغذی می تواند باعث ریزش موی سر و بدن از جمله ابروها و مژه ها شود. به ویژه کم خونی فقر آهن یکی از دلایل ریزش مو است. وجود سلنیوم اضافی در خون می تواند باعث ریزش مو شود.

تاسی منطقه ای :

آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه ای یک بیماری پوستی شایع است که در اثر اختلالات خود ایمنی در بدن ایجاد می شود و باعث ریزش مو در پوست سر و سایر قسمت های بدن می شود. بروز چنین ناهنجاری هایی در ناحیه ابرو چندان رایج نیست، اما می تواند باعث ریزش مو از ابرو شود. نوع جهانی آلوپسی آره آتا باعث ریزش مو در مردان و زنان می شود.

کم کاری تیروئید :

این بیماری باعث ریزش و نازک شدن مو می شود. مشکلات تیروئید یا به عبارتی بیماری پرکاری یا کم کاری تیروئید یکی دیگر از علل شناخته شده ریزش مو است. هورمون تیروئید بیش از اندازه در خون باعث می شود موهای تمام نواحی پوست سر به تدریج نازک و نازک شوند. از طرفی کمبود این هورمون می تواند باعث ریزش مو در سر و تمام قسمت های بدن شود.

مدت زمان لازم برای کاشت ابرو با موی طبیعی چقدر است ؟

کاشت ابرو با موی طبیعی حدود 4 تا 7 ساعت طول می کشد و با بی حسی موضعی انجام می شود. در یک جلسه درمانی، بین 200 تا 400 گرافت به هر ابرو اعمال می شود. این گرافت ابتدا روی یک ابرو کاشته می شود سپس با بیمار در میان می گذاریم و تا زمانی که بیمار از ابروی خود راضی شود این درمان را برای ابروی دوم ادامه می دهد و در صورت نیاز پس از تحقق ابرو دوم می توان ابروی اول را انجام داد. این روش درمانی سریع و بدون درد است، البته تا چند روز پس از جراحی احتمال تورم و کبودی در اطراف چشم وجود دارد، اما پس از گذشت یک هفته هیچ اثری از کاشت ابرو مشاهده نمی شود.

مدت زمان لازم برای کاشت ابرو با موی طبیعی چقدر است ؟

مراحل کاشت ابرو

موهای لازم برای کاشت ابرو از سطح سر و در بیشتر موارد از سطح گوش گرفته می شود. برای این کار ابتدا یک برش کوچک در سر ایجاد می کنند تا قسمت کوچکی از مو را از پشت سر جدا کنند، سپس موهای برداشته شده را زیر میکروسکوپ به پیازهای مو تقسیم می کنند. سپس این پیازهای مو یکی یکی در ناحیه ابرو کاشته می شوند تا ظاهری طبیعی برای ابرو ایجاد شود.

چون موهای کاشته شده به ابرو از پوست سر گرفته می شود، این مو مانند موهای خود بیمار رشد می کند. برای حفظ ظاهر طبیعی موهای ابرو، باید آن را مرتباً کوتاه و تمیز کنید. بعد از کاشت ابرو می توانید این را در ظاهر خود بعد از عمل مشاهده کنید. پس از کاشت ابرو، در یک دوره می افتد و پس از سه تا چهار ماه رشد طبیعی خود را از سر می گیرد. بعد از شش ماه می توانید نتایج نهایی کاشت ابرو را مشاهده کنید.

هزینه کاشت ابرو با موی طبیعی چقدر است ؟

قیمت کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

سابقه پزشک :

کلینیک هایی که تجربه بیشتری در کاشت ابرو دارند هزینه بیشتری دریافت می کنند. پزشکان این کلینیک ها به دلیل شهرتشان نزد مشتریان و تجربه طولانی در کاشت ابروهای طبیعی، هزینه بیشتری دریافت می کنند. بیمارانی که به این کلینیک ها مراجعه می کنند برای رضایت بیشتر از نتایج به متخصص کاشت ابرو مراجعه می کنند.

مهارت و تخصص پزشک :

پزشکانی که در کاشت طبیعی ابرو مهارت کافی دارند و می توانند زاویه کاشت موی ابرو را به خوبی تعیین کنند، نتیجه کارشان طبیعی تر است و در نهایت رضایت بیمار حاصل می شود. این پزشکان برای کارهایی که انجام می دهند هزینه بیشتری دریافت می کنند زیرا زمان و هزینه بیشتری را برای کسب مهارت و تخصص صرف کردند. این گروه از پزشکان با تجربه تر هستند و می توانند ابروها را مطابق میل بیمار طراحی و رشد دهند.

هزینه پرسنل کلینیک :

در زمان کاشت ابرو، تنها پزشک نیست که برای کاشت ابرو آماده می شود. کارکنان دیگری در کنار او مشغول به کار هستند که حقوق آن ها از طریق کاشت ابرو تامین می شود. بنابراین پزشک بخشی از هزینه های دریافتی را برای پرداخت حقوق پرسنل درمانگاه در نظر می گیرد.

تجهیزات و دستگاه کلینیک :

در کلینیک هایی که از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و استاندارد استفاده می شود، نتیجه نهایی بهتر است. تهیه چنین تجهیزات و وسایلی برای کاشت ابرو مستلزم صرف هزینه زیادی است. در کلینیک هایی که از پیشرفته ترین دستگاه های دنیا استفاده می کنند، هزینه کاشت ابرو طبیعی را بیشتر محاسبه می کنند.

هر چه پزشک معالج و تیم او با تجربه و حرفه ای تر باشند، هزینه بیشتری دریافت می کنند، اما مهمترین عامل نتیجه نهایی است که بسیار مهم است و قبل از هر چیزی باید در نظر گرفته شود سلامتی و زیبایی افراد است. هزینه ای که در این بین پرداخت می شود، در مقایسه با آنچه برای یک عمر دریافت می کنید، امکان دارد چندان قابل توجه نباشد.

کاشت ابرو با موهای طبیعی دارای مزایایی از جمله درمان قطعی و دائمی ابروهای کم پشت است که نتیجه کاشت ابرو پس از زمان مقرر مشابه ابروهای خود فرد و با ظاهری طبیعی، کاشت ابرو می باشد. ابرو تنها در یک جلسه انجام می شود و افرادی که مایلند می توانند با انجام یک سفر یک روزه به شهر دیگر از این روش درمانی استفاده کنند. به دلیل استفاده از بی حسی موضعی این روش دردناک نمی باشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • موهای ابرو به آرامی رشد می کنند. همانطور که موها در محل جدید کاشته می شوند، برخی از ویژگی های اصلی ابرو را به دست می آورند.
 • بیشتر بیماران در حین و بعد از عمل احساس راحتی می کنند و بسیاری از آن ها روز بعد از عمل به سر کار باز می گردند.
 • اصلاح و مرتب کردن ابروها برای آراستگی و در بهترین حالت آن ها ضروری است. می توانید موهای ابروی خود را به اندازه دلخواه صاف، کوتاه، رنگ کنید.
 • صبح روز بعد، باید ناحیه پیوند شده را به آرامی با آب بشویید تا هرگونه آلودگی از بین برود. روز بعد از عمل، این باید سه بار و برای هفته بعد دو بار در روز انجام شود.
 • پس از هر بار شستشو باید پماد آنتی بیوتیک به ابروها زده شود. ابروها را نرم می کند. همچنین حذف آلودگی و لایه ایجاد شده در شستشوی بعدی را تسهیل می کند.
 • کبودی بعد از عمل شایع است و در عرض یک هفته از بین می رود.

دلایل و عوامل ریزش ابرو

انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FUT : از جمله کهن ترین تکنیک های کاشت طبیعی ابرو، تکنیک FUT است که در سال ها قبل در این حوزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه کاشت نواری یکی از مشهور ترین تکنیک های کاشت می باشد، ولی نمی تواند روش مناسبی جهت کاشتن ابرو باشد. به طور معمول از طریق این روش کاشت ابرو، فرم طبیعی ابروها از دست می رود و ظاهری کرکی به آن ها داده می شود. در ضمن، در روش FUT ضرورت به برش و بخیه زدن است، به همین علت دوره نقاهت طولانی‌تر است.

کاشت مو به روش FUE : روش FUE تکنیکی برای کاشت ابرو بِ نوار و بی جراحی می باشد که هم زنان و هم مردان می توانند از تکنیک کمک بگیرند. در این تکنیک، تارهای مو از ناحیه پشت سر که بیشتر هستند استخراج می شود، چون موهای این قسمت شباهت زیادی به موهای عادی ابرو دارند. روش FUE در مقایسه با دیگر روش های کاشت ابرو روشی بسیار راحت تر است و به همین دلیل از دوره نقاهت بسیار کوتاه تری برخوردار می باشد. بعد از عمل هیچ جای زخمی روی ابرو باقی نمی ماند و شخص به آسانی به کارهای روزانه خود می تواند بپردازد.

کاشت ابرو به روش SUT : اخیرا تکنیک های متعددی بر پایه SUT جهت  کاشت ابرو طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. در این تکنیک ها، دکتر متخصص از روش های متفاوتی جهت برداشت فولیکول یا پیوند مو کمک می گیرد، بنابراین در هیچ یک از این تکنیک ها نمی توانید جای بریدگی، بخیه، زخم یا خونریزی مشاهده کنید. نتایج حاصل شده با استفاده از این تکنیک ها بسیار عادی بوده و دوام آن ها کاملاً دائمی است.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

کاشت ابرو طبیعی نیازی به بیهوش کردن عمومی افراد متقاضی ندارد و فقط با بی حسی موضعی با کمک گرفتن از داروهای متداول از جمله لیدوکائین انجام می شود. در حین کاشت ابرو و در همان آغاز کار، می بایست جهت تزریق بی حسی به ناحیه تحت نظر از سرنگ های بسیار باریک استفاده نمود. بعد از تزریق کردن مقدار لازم بی حسی و ارزیابی کامل اثر آن، عمل کاشت ابرو شروع می شود.

در حین تزریق کردن ماده بی حسی امکان دارد که شخص درد بسیار اندکی احساس کند که کمتر از حد انتظار است. پس از این، شخص دیگر در طول جراحی احساس درد نمی کند و زمانی که اثر لیدوکائین به مرور زمان از بین برود، بعد از چند ساعت مجددا ناحیه مورد نظر توسط لیدوکائین بی حس می شود.

نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو

 • پانسمان روی بانک مو و قسمت کاشت ابرو می بایست به مدت 2 روز باقی بماند و در این بازه زمانی باید عوض شود و تمیز نگه داشته شود.
 • هنگامی که دکتر متخصص پانسمان را از ناحیه بانک مو برداشت، آن ناحیه را به طور کامل شستشو دهید.
 • دکتر متخصص مایع خاصی را برایتان تجویز می نماید که می بایست هر 2 تا 3 ساعت یک بار روی ابروهای خود اسپری کنید.
 • به لخته های خون یا دلمه هایی که پس از جراحی روی ابرو به وجود می آیند دست نزنید تا خودشان بهبود یابند.
 • شما می توانید جهت کمتر شدن میزان تورم و التهاب از کمپرس سرد کمک بگیرید. کمپرس را بیش از 20 دقیقه روی ابروها قرار ندهید.
 • 2 روز پس از کاشت ابرو می توانید استحمام کنید.
 • به گونه ای استحمام کنید که آب مستقیماً به ابروهای شما نرسد.
 • ده روز پس از کاشت ابرو، می توانید بخیه های پشت سر را بردارید.
 • به طور مرتب از داروها و پمادهای تجویز شده توسط دکتر متخصص مصرف نمایید.
 • تا چندین ماه پس از کاشت ابرو از مصرف سیگار، قلیان و نوشیدنی های الکلی اجتناب نمایید.
 • از برداشتن ابروهای کاشته شده قبل از 15 ماهگی اکیدا اجتناب کنید.

کلام آخر

برای انجام کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله کاشت ابرو با موی طبیعی همراه ما بودید. ما سعی کردیم جدیدترین مطالب را برای شما ارائه دهیم. امیدواریم که این مطالب برای شما کارآمد باشد. سایت آوینا تهران پاسخگوی سوالات شما می باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *