عوارض هایفوتراپی

امروز قصد داریم شما را با عوارض هایفوتراپی آشنا کنیم. با بالارفتن سن تغییرات فیزیکی در بدن افراد به وجود می آید. یکی از حساس ترین اندام های بدن پوست می باشد که ایجاد تغییرات در آن بسیار قابل مشاهده می باشد. افراد برای درمان مشکلات پوستی خود می توانند از روش های مختلف جوانسازی استفاده کنند. یکی از روش های جوانسازی پوست، هایفوتراپی نام دارد. ما در این مقاله، شما را با عوارض هایفوتراپی آشنا کرده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

هایفوتراپی چیست؟

با افزایش سن مشکلات و تغییراتی در پوست افراد رخ می دهد که در این صورت افراد می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی این تغییرات را درمان کنند. یکی از روش های جوانسازی پوست هایفوتراپی نام دارد. از این روش برای رفع چین و چروک پوست استفاده می شود. در جراحی ها از برش هایی برای درمان استفاده می کنند، ولی در روش هایفوتراپی به دلیل غیر تهاجمی بودن آن از جراحی استفاده نمی شود. برای انجام این روش می توانید به بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران مراجعه نمایید.

چگونگی انجام هایفوتراپی

قبل از هرکاری باید تمام مواد آرایشی را از روی پوست خود پاک نمایید. بعد از پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست، پزشک ناحیه مورد نظر درمان را تعیین می کند و آن نواحی را تمیز و پاک می کند، گاهی پزشک برای انجام هایفوتراپی از بی حسی موضعی استفاده می کند. بعد از انجام این کار پزشک شما از ژلی مانند لوبریکانت در نواحی مورد نظر و بر روی پوست استفاده می کند. دستگاه هایفو دستگاهی است که پزشک با آن به از بین بردن چین و چروک ها و مشکلات پوست شما می پردازد.

پزشک دستگاه هایفو را روی پوست قرار می دهد و شدت و میزان امواج فراصوت را تنظیم می کند. بعد از تنظیم امواج از این دستگاه در نواحی که باید درمان شود استفاده می کند. بعد از انجام تمامی این کارها جلسه اول هایفوتراپی به پایان می رسد.

هایفوتراپی چیست؟

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی به دلیل غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به بیهوشی و جراحی دارای فواید بسیاری می باشد. تعداد جلسات هایفوتراپی ۱ تا ۳ جلسه می باشد که مدت کم درمان این روش، یکی از مزایای آن است. همچنین ماندگاری این روش ۱ الی ۲ سال می باشد. روش هایفوتراپی دوره نقاهت ندارد و بعد از انجام این روش می توانید به تمامی فعالیت های خود رسیدگی کنید. جلساتی که برای هایفوتراپی برگزار می شود بسیار کوتاه هستند و حدود نیم ساعت تا ۹۰ دقیقه زمان می برد.

همچنین از دیگر مزایای هایفوتراپی این است که در انجام این درمان هیچ گونه برش، تزریق و همچنین خونریزی ندارد و بدون درد و پانسمان انجام می شود. یکی دیگر از فواید این روش، انجام با سایر روش های درمانی نظیر میکرونیدلینگ می باشد. همچنین روش هایفوتراپی دارای هزینه بسیار کمی می باشد که همه افراد می توانند از آن به دلیل هزینه کم استفاده کنند. برای انجام هایفوتراپی می توانید به بهترین کلینیک هایفوتراپی مراجعه نمایید.

کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی دارای کاربردهای بسیاری می باشد. از کاربردهای هایفوتراپی به کاهش چین و چروک های پوست، صاف و سفت کردن پوست، اصلاح خط لبخند، بهبود خط چانه، لیفت گردن و دکلته، لیفت گونه، ابروها و پلک ها و همچنین سفت کردن افتادگی و شل شدگی هایی در پوست و همچنین در ناحیه گردن و غبغب می توان اشاره کرد. روش هایفوتراپی یکی از بهترین روش جوانسازی پوست می باشد، زیرا روشی غیر تهاجمی است و از عوارض موقتی و کمی نسبت به روش های تهاجمی برخوردار می باشد.

عوارض هایفوتراپی

روش هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی می باشد که بسیار ایمن است ولی عوارضی می تواند برای افراد داشته باشد. برخی از این عوارض شامل:

 • یکی از عوارض هایفوتراپی صورت ایجاد درد در ناحیه درمان می باشد. این عوارض معمولا موقتی می باشد و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت ولی در برخی از مواقع نیز حالت مزمن دارد و باعث آزار افراد می شود.
 • در برخی از مواقع امواج اولتراسوند دستگاه هایفو ممکن است به عمق پوست نفوذ کند و سبب تحریک اعصاب موجود زیر پوست شود که این امر سبب بی حس شدن ناحیه درمان می شود. البته این امر موقتی است و بعد از گذشت مدتی کوتاه از بین خواهد رفت. اگر این حالت در شما طولانی شد حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • امکان قرمزی و تورم بعد از انجام این درمان وجود دارد که در بیشتر مواقع این امر به دلیل بی تجربگی و غیر متخصص بودن پزشک اتفاق می افتد. پس سعی کنید برای انجام این روش به بهترین پزشک و کلینیک مراجعه نمایید.
 • همچنین ممکن است احساس سوزن سوزن شدن پوست را داشته باشید که این امر اذیت کننده نیست و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

شما می توانید از عوارض روش هایفوتراپی بکاهید. با انتخاب یک پزشک خوب و مجرب و همچنین مراجعه به یک کلینیک معتبر می توانید عوارض هایفوتراپی را کاهش دهید. البته رعایت کردن توصیه ها و دستورالعمل های پزشک شما نیز در کمتر شدن این عوارض تاثیر دارد.

تعداد جلسات هایفوتراپی

تعداد جلسات هایفوتراپی در بسیاری از مراکز ۲ جلسه درمانی در طول سال اول می باشد. همچنین برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال های بعد نیز ۱ تا ۲ جلسه توصیه می شود. جلسات ذکر شده بهترین نتایج را دارد. ولی شما می توانید این جلسات را تغییر دهید.

اقدامات قبل از هایفوتراپی

 • قبل از مراجعه برای درمان سعی کنید به پزشکی مجرب، جهت انجام درمان مراجعه نمایید.
 • قبل از انجام این روش از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید، زیرا پوست آفتاب سوخته با روش هایفوتراپی قابل درمان نمی باشد.
 • در صورت مصرف داروهای خاص و همچنین داشتن بیماری خاص حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از درمان توسط پزشک نمونه کار های قبل ایشان را مشاهده نمایید.
 • در صورت داشتن آلرژی و یا حساسیت به دارویی، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت مبتلا بودن به بیماری عفونی مانند ایدز و هپاتیت پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • در روز درمان از آرایش کردن و استفاده از مرطوب کننده ها پرهیز کنید و با پوستی پاک نزد پزشک بروید.
 • اگر از آن دسته افرادی می باشید که از اقدامات درمانی ترس دارید می توانید با اطلاع به پزشک از داروی ضد اضطراب استفاده کنید.
 • سعی کنید در روز درمان با خود همراهی را ببرید تا هنگام برگشت به خانه بتواند شما را همراهی کند تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

اقدامات بعد از هایفوتراپی

 • تا مدتی بعد از انجام درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید. زیرا این کار سبب سوختن پوست شما می شود و به پوست شما آسیب می رساند. همچنین در زمان قرار گرفتن در آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • بعد از انجام هایفوتراپی سعی کنید از آب زیادی استفاده کنید، زیرا نوشیدن آب سبب کلاژن سازی می شود و می توانید با نوشیدن آب بدن را هیدراته نگه دارید.
 • از مصرف الکل بعد از درمان بپرهیزید، زیرا سبب اختلالاتی در درمان شما می شود.
 • سعی کنید پوست خود را بعد از انجام این روش نخارانید، زیرا پوست بسیار حساس می باشد و خاراندن آن سبب آسیب رسیدن به پوست می شود. به همین دلیل اگر زخمی هم در پوست شما ایجاد شده باشد نباید آن را از بین ببرید و باید بگذارید خودش به صورت طبیعی از بین رود.
 • بعد از استفاده از هایفوتراپی از استحمام با آب داغ و گرم بپرهیزید و هنگام استحمام از آب سرد و یا حداقل ولرم استفاده کنید، زیرا استفاده از آب داغ سبب آسیب رساندن به پوست شما می شود.
 • سعی کنید در محل درمان فشاری وارد نکنید و هنگام خواب روی صورت نخوابید.
 • اگر پزشک شما پماد و یا دارویی برایتان تجویز کرد از آن به طور مرتب استفاده کنید.
 • بعد از انجام هایفوتراپی از استعمال دخانیات پرهیز کنید، زیرا این امر سبب کند شدن روند بهبود می شود.

اقدامات بعد از هایفوتراپی

میزان تاثیرگذاری هایفوتراپی

همه افرادی که از روش هایفوتراپی صورت برای جوانسازی پوست استفاده می کنند تقریبا ۳ ماه بعد از انجام این روش نتیجه دلخواه خود را مشاهده می کنند. تاثیرات هایفوتراپی بسیار سریع تر از روش های دیگر می باشد ولی اثران آن ماندگاری کمی دارد. با افزایش سن و شروع فرایند پیری پوست، کلاژن های تازه ساخته شده از بین می روند و همچنین پوست به حالت قبلی باز می گردد. میزان ماندگاری روش هایفوتراپی یک تا ۲ سال بعد از درمان می باشد.

کاندیدای نامناسب هایفوتراپی

استفاده از روش هایفوتراپی برای برخی از افراد نامناسب می باشد. افرادی که سن آن ها بسیار بالا می باشد و با افتادگی شدید و گسترده پوست مواجه شده اند و یا کسانی که پوست آن ها بسیار آویزان بر روی گردن می باشد افراد مناسبی برای انجام هایفوتراپی نمی باشند و امکان دارد نیاز به جراحی داشته باشند. همچنین کسانی که دارای عفونت و ضایعات پوستی باز مانند تبخال در ناحیه درمان می باشند افرادی نامناسب هستند.

کسانی که دارای آکنه و جوش های شدید و یا کیستیک هستند، افرادی که دارای بیماری های قلبی هستند و دارای تشنج می باشند نیز مناسب نیستند و باید حتما با پزشک خود مشورت کنند. بانوان باردار و شیرده و افرادی که مبتلا به بیماری های خاصی مانند دیابت هستند نیز کاندیدای مناسبی برای استفاده از هایفوتراپی نیستند. در صورت مبتلا بودن به هرکدام از موارد بالا حتما قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی به عوامل بسیاری بستگی دارد. یکی از این عوامل تعداد نقاطی در بدن می باشد که می خواهید از هایفوتراپی برای آن نقاط استفاده کنید. مورد دیگر میزان جلسات می باشد، میزان جلساتی که هر فرد برای انجام این روش باید بگذراند متفاوت است. همچنین نوع دستگاه و برندی که از آن استفاده می شود در هزینه هایفوتراپی نقش مهمی دارد.

ویژگی های بهترین دکتر هایفوتراپی

برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب و خوب بعد از استفاده از این روش باید به دنبال پیدا کردن یک پزشک مجرب و کلینیکی معتبر باشید. برخی از ویژگی های یک پزشک خوب و کلینیک معتبر عبارت است از:

 • از مهمترین ویژگی های بهترین دکتر هایفوتراپی داشتن مدرک و تخصص در زمینه فعالیت خود می باشد. قبل از درمان مدرک و تخصص پزشک خود را مشاهده نمایید.
 • تجربه و مهارت دکتر کمک بسیاری در نتیجه مطلوب درمان شما می کند. اگر پزشک شما دارای تبحر و تجربه باشد نتیجه درمان شما بسیار مطلوب و خوب خواهد شد.
 • یک پزشک مجرب در کلینیکی فعالیت می کند که دارای کادر درمان مجرب و متخصص باشد و همچنین در کلینیکی دارای تجهیزات کامل و تمیز مشغول فعالیت می باشد.
 • بهترین دکتر همواره علم خود را به روز نگه می دارد و سعی می کند همواره از تکنیک ها و روش های به روز استفاده کند.
 • سلامت بیمار برای یک دکتر خوب همواره اولویت می باشد. پس به دکتری مراجعه نمایید که سلامت بیماران خود را در اولویت قرار دهد.
 • از دیگر ویژگی های یک پزشک مجرب پاسخ دادن با صبر و حوصله و با رفتاری مناسب به سوالات بیماران خود می باشد.
 • قبل از انجام هرگونه درمان جلسه مشاوره ای از سوی پزشک شما برایتان برگزار می شود که در آن جلسه پزشک شما تمامی نکات مربوط به درمان را به شما توضیح خواهد داد و شما باید تمامی انتظارات خود را بازگو کنید.
 • یک پزشک خوب کلینیک خود را در محلی تاسیس می کند که از نظر رفت و آمد برای بیمارانش مشکلی ایجاد نکند. همچنین در قبال خدمات با کیفیتی که در اختیار بیماران خود قرار می دهد، هزینه مناسبی را دریافت می نماید.

کلام آخر

هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به جراحی و بیهوشی و بستری ندارد. افراد می توانند برای از بین بردن چین و چروک های صورت، خط لبخند، صاف و سفت کردن پوست و لیفت گردن از روش هایفوتراپی استفاده کنند. این روش به دلیل غیر تهاجمی بودن آن، دارای عوارضی می باشد که این عوارض موقتی بوده و بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با عوارض هایفوتراپی آشنا کنیم، امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده باشند. در صورت داشتن نظرات می توانید به سایت مراجعه کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.