کاشت مو به روش DHI

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت مو به روش DHI آشنا کنیم. بسیاری از افراد امکان دارد بنا به دلایلی دچار ریزش مو شوند که این مسئله می تواند برای آن ها نگران کننده باشد و به دنبال راهی برای پرپشت کردن موها و حجیم تر کردن آن ها باشند. امروزه روش های زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از آن ها کاشت مو است. کاشت مو روش های مختلفی دارد که با توجه به نوع و و شرایط افراد از این روش ها استفاده می شود. یکی از این روش ها، کاشت مو به روش DHI است. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت مو به روش DHI با ما همراه باشید.

کاشت مو به روش DHI چیست ؟

کاشت مو DHI یا کاشت مستقیم مو یک روش کاشت مو بر اساس FUE است. در روش FUE، فولیکول های مو به طور جداگانه از ناحیه اهداکننده یا از بانک مو برداشته می شوند. سپس سوراخ هایی در ناحیه کاشت ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده در داخل این سوراخ ها قرار می گیرند.

در کاشت مو DHI همزمان با برداشت فولیکول ها، سوراخ هایی در ناحیه کاشت ایجاد می شود و فولیکول های استخراج شده در داخل این سوراخ ها قرار می گیرند. در واقع در کاشت مستقیم مو، فولیکول ها از محل برداشت استخراج می شوند و در محل کاشت قرار می گیرند.

کاشت مو به روش DHI چیست ؟

نحوه انجام کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو DHI، پیوندها با استفاده از ریزتراشه ها برداشت می شوند. پیوندهای برداشت شده در محلول غنی از مواد مغذی قرار می گیرند. به این ترتیب پیوندها در فاصله زمانی بین برداشت پیوند و کاشت آن سالم می مانند.

پیوندها در این روش با استفاده از ابزار خاصی به نام Choi Pin کاشته می شوند. تفاوت اصلی بین کاشت مو DHI و FUE استفاده از قلم چوی در حین کاشت است. به همین دلیل گاهی اوقات روش DHI را روش چوی می نامند.

DHI Implanter یک سوزن توخالی با ابعاد مختلف است که توسط یک لوله به یک مخزن متصل می شود. سوراخ های کوچکی در ناحیه گیرنده با استفاده از حفره های کوچک ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده در داخل این سوراخ ها قرار می گیرند.

این سوزن با زاویه 40 تا 45 درجه روی پوست سر قرار می گیرد و برش کوچکی در پوست ایجاد می کند. سپس پیستون ادغام شده در قسمت بالایی آن فشرده شده و فولیکول ها داخل آن آزاد شده و در برش ایجاد شده قرار می گیرند.

چه افرادی برای کاشت مو به روش DHI مناسب هستند ؟

افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک یا ریزش مو با الگوی مردانه بهترین کاندید برای کاشت مو با DHI هستند. استفاده از این روش در افرادی که بانک موی مناسبی ندارند توصیه نمی شود. در ادامه با شرایط کاشت مو آشنا می شوید :

سن :

سن مناسب برای کاشت مو بالای 27 سال است. زیرا ریزش مو در افراد قبل از این سن ادامه دارد. وسعت ناحیه طاس و وضعیت بانک مو در کمتر از این سن هنوز مشخص نشده است.

ضخامت مو :

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نتیجه کاشت مو ضخامت مو است. افرادی که موهای پرپشتی دارند نسبت به افرادی که موهای نازک دارند نتایج بهتری دریافت می کنند.

تراکم موها :

کاشت مو برای افرادی که تراکم مو در محل برداشت کمتر از 40 فولیکول در سانتی متر مربع است توصیه نمی شود.

رنگ مو :

در افرادی که رنگ موهایشان به رنگ پوست نزدیک است و یا موهای روشن دارند، نتیجه کاشت مو مناسب تر است.

کاشت مو به روش DHI چه مراحلی دارد ؟

کاشت مو DHI مشابه FUE است با این تفاوت که فولیکول ها پس از برداشت قرار می گیرند. مراحل کلی این روش مشابه روش FUE می باشد. در ادامه با مراحل کاشت مو آشنا می شود :

معاینه پزشک و تزریق بی حسی :

اولین قدم در کاشت مو، مشورت با پزشک و انجام معاینات اولیه است. در این جلسه وضعیت بانک سر و موی بیمار بررسی می شود. پزشک از انتظارات بیمار اطلاعات کسب می کند. بسته به تراکم مورد نظر بیمار، وسعت ناحیه طاس و وضعیت بانک مو، تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت در این مرحله تعیین می شود. هزینه کاشت مو و زمان لازم برای کاشت در این جلسه مشخص می شود.

در این جلسه پزشک با توجه به شرایط بیمار مناسب ترین روش کاشت مو را برای وی انتخاب می کند. اگر روش خاصی مورد نظر بیمار باشد، پزشک بررسی می کند که آیا این روش برای بیمار مناسب است یا خیر. قبل از شروع برداشت و کاشت پیوندها، پوست سر بی حس شده و ضد عفونی می شود. با بی حس کردن پوست، بیمار در حین برداشتن و کاشت گرافت ها دردی احساس نمی کند. ضدعفونی قبل از کاشت مو برای جلوگیری از عفونت الزامی است.

برداشت و کاشت فولیکول :

در کاشت مستقیم مو یا DHI برداشت و کاشت فولیکول ها در یک مرحله انجام می شود. فولیکول ها با استفاده از میکرو پانچ برداشت و به ناحیه کاشت منتقل می شوند. در محل کاشت با استفاده از قلم چوی شیارهایی ایجاد می شود و با فشرده شدن پیستون دستگاه، فولیکول ها آزاد شده و در داخل حفره های ایجاد شده قرار می گیرند.

قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که افراد دچار خطرات و عوارض نشوند قبل از کاشت مو باد مراقبت های را انجام دهند. در ادامه با مراقبت های قبل از کاشت مو به روش DHI آشنا می شوید :

 • حداقل 10 روز قبل از جراحی استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین را متوقف کنید. این داروها روند انعقاد خون را مختل می کنند و ممکن است بیمار دچار مشکلات خونریزی شود.
 • لازم است بیمار قبل از کاشت مو یک وعده غذایی سبک خورده باشد.
 • برخی از بیماران از اتاق عمل می ترسند، لازم است پزشک قبل از شروع عمل متوجه شود.
 • موها باید یک روز قبل از عمل با شامپو شسته شوند.
 • اگر بیمار به آنتی بیوتیک هایی مانند سفالکسین، اریترومایسین، پنی سیلین یا هر نوع داروی دیگری حساسیت دارد، لازم است به پزشک اطلاع داده شود.
 • بیمار باید تمام داروها، مکمل‌های دارویی، گیاهان دارویی و ویتامین‌هایی را که مصرف می‌کند به پزشک اطلاع دهد.
 • اگر بیمار به دلیل بیماری های دیگری مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت، آسم یا بیماری های دیگر از دارو استفاده می کند، لازم است داروها را طبق دستور پزشک مصرف کند، مگر اینکه پزشک دستور قطع داروها یا جایگزینی آنها با داروهای دیگر را بدهد.

قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

معایب کاشت مو به روش DHI

کاشت مو با این روش مانند سایر روش های دیگر کاشت مو دارای مزایا و معایبی است که افراد باید از آن اطلاع داشته باشند. در ادامه معایب کاشت مو با این روش را بررسی می کنیم :

هزینه زیاد :

در این روش با استفاده از ابزار دقیق‌تر کاشت، دقت کاشت بیشتر شده است و موها طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. هزینه کاشت مو با این روش بیشتر از FUE است.

زمان طولانی تر :

به دلیل دقت بالاتر این روش، زمان آن نسبت به کاشت مو SUT کمی بیشتر است.

آلرژی به مواد بی حسی :

در تمام روش های کاشت مو مانند کاشت مو DHI احتمال واکنش آلرژیک به داروهای بیهوشی وجود دارد.

کبودی و تورم :

بعضی از عوارض کاشت مو در همه روش ها دیده می شود. البته شدت این عوارض بسته به روش ها متفاوت است. عوارض جانبی مانند تورم، کبودی، خارش و بی حسی در این روش دیده می شود. بسیاری از این عوارض به مرور زمان خود به خود از بین می روند.

کاشت مو به روش DHI چه مزایایی دارد ؟

تفاوت روش کاشت گرافت با استفاده از قلم چوی در کاشت مو DHI باعث افزایش کیفیت کاشت مو با این روش شده است. در ادامه با مزایای این روش آشنا می شوید :

 • با استفاده از قلم جویدنی، پزشک می تواند در ایجاد سوراخ ها و زاویه گرافت ها دقت بیشتری داشته باشد. با توجه به این مشکل در هنگام کاشت مو با این روش موها بسیار طبیعی تر به نظر می رسند. تمام تلاش بر این است که از فناوری های پیشرفته تر و روش های نوین کاشت مو استفاده شود تا پس از کاشت موهای طبیعی تری با تراکم بیشتر داشته باشیم.
 • گرافت های برداشت شده در این روش پس از برداشت در محل کاشت قرار می گیرند. بنابراین احتمال از بین رفتن آن ها در فاصله بین برداشت و کاشت کم می شود. در این روش حدود 95 درصد از گرافت های برداشت شده سالم می مانند و پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند.
 • سرعت رشد بالای فولیکول ها از دیگر مزایای این روش کاشت مو است. در 90-95 درصد افرادی که از کاشت مو DHI استفاده می کنند، سرعت رشد مو زیاد است.
 • کاشت مستقیم گرافت ها پس از برداشت باعث بیشتر شدن سرعت کاشت مو با این روش نسبت به کاشت مو FIT شد.
 • فولیکول های برداشت شده توسط کاشت کننده کاشته می شوند، امکان انتقال عفونت در این روش بسیار کم است.
 • این روش یک روش تهاجمی با کمترین عوارض است. اسکارها به حداقل رسیده و دوره نقاهت بسیار کوتاه است.

کاشت مو به روش DHI چه مزایایی دارد ؟

برای کاشت مو به روش DHI چه مدت زمانی نیاز است ؟

به خاطر دقت این روش کاشت مو، سرعت این روش کمتر از روش FUT است و کاشت مو به یک جلسه 10 ساعته نیاز دارد. البته زمان لازم برای کاشت مو تنها به روش کاشت مو بستگی ندارد. ویژگی های فردی مانند اندازه ناحیه طاس از جمله عوامل موثر بر طول مدت کاشت مو هستند.

هزینه کاشت مو با روش DHI

هزینه کاشت موی سر با این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

ویژگی های فردی :

هر چه ناحیه کاشت بیشتر باشد و ریزش مو بیشتر باشد، فولیکول های بیشتری برای ایجاد حداکثر تراکم مورد نیاز است و زمان لازم برای کاشت بیشتر می شود. هزینه کاشت مو در چنین شرایطی بالاتر است.

روش کاشت مو :

در روش های جدیدتر و بهتر که نیاز به ابزار دقیق و تخصصی تری دارند، هزینه کاشت مو افزایش می یابد. در روش DHI به دلیل دقت بیشتر و سرعت بیشتر این روش هزینه کمی بیشتر از روش FIT است.

تراکم مدنظر :

بعضی از افراد تمایل به ایجاد تراکم بیشتر با کاشت مو دارند که این امر نیاز به برداشت و کاشت فولیکول های بیشتری است و هزینه کاشت مو را بیشتر می کند.

تبحر و دانش پزشک :

تاثیر تصمیمات و عملکرد پزشک در همه جراحی های زیبایی مانند جراحی کاشت مو بسیار زیاد است. برخی از روش ها به خاطر پیچیدگی و تازگی توسط همه پزشکان انجام نمی شود و نیاز به دوره های خاصی دارد. بنابراین دانش، مهارت و تجربه پزشک در هزینه نهایی کاشت مو موثر است.

کلینیک کاشت مو :

هزینه کاشت مو در کلینیک های مختلف کمی متفاوت است. در کلینیک هایی که در مناطق مجهزتر شهر قرار دارند و یا در کلینیک هایی که از امکانات و تجهیزات پیشرفته تر استفاده می کنند، هزینه کاشت مو بیشتر می شود.

کلینیک کاشت مو :

تعداد اعضای تیم درمان :

در بعضی از روش های کاشت مو، تعداد اعضای تیم درمان بیشتر است که باعث به بیشتر شدن هزینه نهایی کاشت مو می شود.

آیا موها بعد از کاشت مو دچار ریزش می شوند ؟

کاشت مو یک درمان دائمی برای ریزش مو است. اگر فولیکول ها به درستی برداشت و کاشته شوند و در مراحل برداشت و کاشت آسیب نبینند، پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند. چرخه مو شامل سه فاز آناژن، تلوژن یا کاتاژن است. پس از گذراندن مرحله ریزش، موها به طور طبیعی رشد می کنند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

توجه و مراقبت های بعد از کاشت مو در نتیجه نهایی تاثیر بسیاری دارد. حتی اگر برای کاشت مو از یکی از بهترین روش های کاشت مو مانند DHI استفاده شده باشد و کاشت مو توسط پزشکانی با تجربه در تخصصی ترین مرکز کاشت مو  مانند کلینیک خانه سفید انجام شود، باز هم لازم است که به توصیه های پزشک در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت مو توجه و دقت کافی داشته باشید. توصیه می شود که به مدت دو ماه بعد از انجام کاشت مو از استعمال دخانیات، سیگار، قلیان و مشروبات الکلی خودداری شود. این مواد با انقباض عروق خونی و کاهش جریان خونی، سبب کاهش خون رسانی به زخم ها و کند شدن روند بهبود آن ها می شوند.

برای شستشوی موها از شامپوهای تجویز شده توسط پزشک استفاده شود؛به منظور پیشگیری از عفونت ها، مصرف آنتی بیوتیک ها در زمان مشخص شده توسط پزشک انجام شود؛با توجه به اینکه این روش کاشت مو یک روش کم تهاجمی است، از فردای روز جراحی، فرد امکان زندگی روزمره را دارد؛ اما برای انجام فعالیت های ورزشی باید دقت داشته باشد. انجام فعالیت های ورزشی سنگین به مدت ۲ الی ۳ هفته بعد از کاشت مو، ممنوع است. اگر شما اهل ورزش حرفه ای هستید، بهتر است در رابطه با زمان شروع فعالیت های خود با پزشک مشورت کنید. در نظر داشته باشید که شروع زودهنگام فعالیت های ورزشی سنگین سبب آسیب رسیدن به فولیکول های تازه کاشته شده می شود؛ بهتر است که جلسات معاینه بعد از کاشت مو در موعد مقرر انجام شود.

در این جلسات پزشک روند رشد موها و بهبود عوارض بعد از کاشت مو را بررسی می کند. ممکن است نیاز به درمان های تکمیلی به منظور ایجاد تراکم بهتر باشد یا پزشک به منظور بهبود عوارض جراحی از روش های درمانی مختلف استفاده کند؛ معمولا ۷ الی ۱۰ روز بعد از کاشت مو، شستشوی موها به روش همیشگی امکان پذیر است؛ لازم است که در ۵ روز اول بعد از کاشت مو، پوست سر مرطوب نگه داشته شود. استفاده از اسپری مرطوب کننده به منظور مرطوب نگه داشتن پوست سر توصیه می شود؛ از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، خودداری شود. نور آفتاب دارای اشعه های مضر برای فولیکول های تازه کاشته شده است. در صورتی که شرایط شغلی و زندگی فرد به گونه ای است که ناگزیر از قرار گفتن در معرض نور خورشید باشد، باید حتما از کلاه استفاده کند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

آیا روش های دیگری برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند؟

بله برای کاشت مو از چندین روش بسیار مناسب دیگر نیز می توان استفاده کرد که هر یک از این روش ها به نوعی روی موهای از دست رفته تاثیرگذار اند و می توانند بهترین نتایج را به دست آورند. در ادامه شما را با چند روش دیگر کاشت مو آشنا خواهیم کرد :

کاشت مو به روش FUE : این روش یک فناوری مدرن می باشد که به طور بسیار قابل توجهی در حوزه زیبایی و آرایشی تأثیرگذار بوده است. این تکنیک از کاشت مو، موجب بهبود و تقویت دوباره موهای فرد می شوند و به دلیل داشتن نتایج کاملا طبیعی و دائمی، طرفداران بسیار زیادی بین مردم عزیز دارند. در روش FUE با استفاده از دستگاه های مخصوص، بصورت تک به تک هر فولیکول مو را جدا می کنند و در ناحیه مورد نظر پیوند می زنند. این روش موقعیت مناسبی را برای داشتن موهای پرپشت فراهم می کند.

کاشت مو به روش SUT : کاشت مو با این روش یکی از تکنیک های بسیار پیشرفته و تاثیرگذار در زمینه زیبایی موها می باشد. این روش برای حل کردن مشکل ریزش مو افراد به کار گرفته می‌شود. در روش SUT، فولیکول های موهای طبیعی را به حالت تک به تک می کارند. به عبارت دیگر، موهایی که در قسمت پشت سر وجود دارند به صورت جداگانه، جداسازی می‌شود و در ادامه در نواحی مورد نظر، مجددا کاشته می‌شوند.

با استفاده از روش SUT، فرآیند کاشت مو بسیار دقیق و حساس صورت می‌گیرد. در این روش، هر فولیکول مورد نظر به صورت جداگانه برداشت شده و در مناطق کمبود موی فرد کاشته می‌شود. این روش برای تقویت خط مو، پرکردن ناحیه‌های کم مو و حتی اصلاح خط لبه طبیعی مو بسیار مناسب است. کاشت مو به این روش به فرد این امکان را می دهد تا بتواند تغییرات زیاد و قابل توجهی در ظاهر او ایجاد کند و به ظاهر جذاب پیش از ریزش مو بازگردد. با استفاده از روش SUT، فرآیند کاشت مو ساده‌تر، سرعت بالاتر و نتایج قابل قبول‌تر خواهد داشت.

کاشت مو به روش DHI : کاشت مو با کمک این روش، می تواند تکنیکی بسیار مناسب و تاثیرگذار جهت حل مشکلات ریزش و کمبود مو باشد. در این روش، از تکنولوژی های پیشرفته استفاده می شود و به طور مستقیم فولیکول های مورد نیاز در ناحیه ای که نیاز به مو است، کاشته می شوند. روش DHI موجب گردیده است که تکنیک کاشت مو با سرعت بالایی انجام شود و نتایج طبیعی تر و قابل تحمل تر برای بیماران حاصل شود.

کاشت مو به روش FIT : در صورت کاشتن موها با روش FIT، نگرانی بسیاری از افرادی که با مشکل ریزش مو مواجه هستند برطرف می شود. این تکنیک مدرن و کارآمد، تحول بزرگی در حوره کاشت مو ایجاد کرده است. در این روش از فرایندهای بسیار دقیقی استفاده می شود که موجب کاشت مو بسیار طبیعی می گردند. برای انجام این روش، دکتر می بایست فولیکول های مو را به صورت تکی از ناحیه بانک مو با دستگاه مخصوص بردارد و به ناحیه مورد نظر پیوند زند. در این روش نیازی به انجام جراحی نیست و همین مسئله موجب شده که دکتر نتواند تعداد زیادی فولیکول را در 1 جلسه بکارد.

کلام آخر

قل از انجام کاشت مو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت مو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. از افرادی با تجربه و پزشکان متخصص مشورت کنید و درباره مزایا و معایب این روش اطلاع کافی را به دست آورید تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3.6/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *