هزینه میکرونیدلینگ صورت

هزینه میکرونیدلینگ صورت یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست است که در اجرای آن با استفاده از سوزن های بسیار ریز سوراخ های سطحی در پوست ایجاد می شود. این روش برای رفع ترک های پوستی در اثر زایمان چاقی و بلوغ، رفع جای سوختگی، بستن منافذ پوست، درمان لکه های پوستی، رفع چین و چروک و از بین بردن جای زخم بخیه و رفع جای جوش موثر است. حال می‌خواهید بپرسید ، هزینه میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟ این روش مانند دیگر روش های زیباسازی به عوامل مختلفی مربوط می شود.

اگر به تعداد جلسات بیشتری برای انجام میکرونیدلینگ نیاز داشته باشید، هزینه این روش بیشتر خواهد شد. اما معمولاً این روش در ۴ جلسه درمانی به فاصله یک ماه  اجرا می شود. موارد دیگری که بر روی هزینه میکرونیدلینگ صورت تاثیر گذار است، ناحیه درمان و دستمزد پزشک است. در واقع هر چقدر پزشک شما در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه این روش بالاتر می رود. همچنین اگر این روش را همراه با دیگر روش های جوانسازی انجام دهید تا اثربخشی بیشتری داشته باشد، طبیعتاً قیمت میکرونیدلینگ بالاتر خواهد بود.

میکرونیدلینگ چکونه انجام می شود؟

برای انجام عمل میکرونیدلینگ، ابتدا دستگاهی مخصوص به شکل غلتک بر روی پوست صورت کشیده می شود. امروزه از دستگاه دستی به نام Skin Pen استفاده می کنند که می تواند سوراخ هایی میکروسکپی را در سطح بافت سطحی پوست ایجاد کند. این سوراخ ها به قدری کوچک هستند که بعد از عمل هم متوجه آن نخواهید شد. وجود زخم های ریز، بدن را مجبور می کند تا خود را بازسازی کرده و سلول های پوستی سالم و جدید را تولید کند. همچنین سیستم ایمنی نیز برای جلوگیری از عفونت، جریان خون را افزایش داده و در جهت از بین بردن بقایا و ناخالصی ها کار می کند.

بدین ترتیب، بدن با رشد کلاژن و الاستین تازه، قسمت های آسیب دیده پوست را ترمیم می کند. در حقیقت، کلاژن و الاستین به پوست قدرت و قابلیت کشسانی داده و باعث می شود جوان تر و شاداب تر به نظر برسد. با توجه به اینکه سلول های پوستی جدید در روز های بعد درمان شده و به رشد خود ادامه می دهد، جای سلول های ضعیف و قدیمی را می گیرد. به همین خاطر پوست سفت، محکم و جوان تر به نظر می رسد. چین و چروک ها و خطوط کم تر به چشم می آید و رنگ پوست شفاف تر و روشن تر خواهد شد. میکرونیدلینگ می تواند آسیب های ناشی از آفتاب و زخم های سطحی را نیز برطرف کرده و سلامت کلی پوست را ارتقا دهد.

فواید میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ یک روش ایمن برای رفع مشکلات پوستی است. اما مانند دیگر روش های زیباسازی باید نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کرد. چرا که در صورت عدم رعایت مشکلات مختلفی ایجاد می شود و فرد با حساسیت های پوستی التهاب و تورم بسیار شدید روبه‌رو خواهد شد. از جمله مزایای این روش درمانی، شامل موارد زیر می باشد:

 • تولید کلاژن
 • افزایش جریان خون در قسمت پوست صورت
 • رفع بسیاری از مشکلات پوستی برای انواع رنگ های پوستی. یعنی پوست های تیره هم می توانند از این روش استفاده کنند.
 • جنس سوزن های میکرونیدلینگ از تیتانیوم است. این فلز هنگام حرکت هیچ حرارتی تولید نمی کند و پوست را نمی سوزاند. همچنین هیچ حساسیتی برای فرد به همراه نخواهد داشت.
 • این روش برای رفع مشکلات پوستی در نواحی زاویه دار و کوچک مانند بینی بالا و پایین، چشم، لب بالا و لب پایین بهترین گزینه است. در حالی که دیگر روش ها مانند لیزر توانایی رفع مشکل این قسمت ها را ندارد.
 • هزینه میکرونیدلینگ در مقایسه با دیگر روش‌ها مانند لیزر بسیار مناسب تر است.
 • آسیب‌های ناشی از روش های لیزر و پرتو درمانی را به همراه ندارد.

فواید میکرونیدلینگ 

چه عواملی در هزینه میکرونیدلینگ تاثیر گذار است ؟

زمانی که به کلینیک های مختلف برای انجام میکرونیدلینگ تماس می گیرید، ممکن است با تفاوت قیمت بسیار زیادی رو برو شوید. برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که این تفاوت قیمت به چه دلیل است؟ معمولا برای قیمت گذاری عمل میکرونیدلینگ پارامتر هایی دخیل هستند. در این قسمت قصد داریم هر یک از این پارامتر ها را با یکدیگر بررسی کنیم:

 • روش انجام میکرونیدلینگ: قیمت این کار تا حد زیادی به روش انجام این کار وابسته است. برای مثال ممکن است پزشک برای تاثیر گذاری بیش تر از سرم های تقویت کننده مانند اسید هیالورونیک استفاده کند. همچنین برای نتیجه گیری بهتری می توان از میکرونیدلینگ با فرکانس های رادیویی نیز استفاده کرد؛ این روش علیرغم جوانسازی پوست، جای زخم یا اسکار را در صورت درمان می کند. یکی دیگر از روش ها ی درمان میکرونیدلینگ همراه با تزریق prp انجام می شود.این کار بافت صورت را تحریک کرده و موجب سفت شدن و رفع چین و چروک های پوستی می شود.
 • تجربه و مهارت پزشک: به هر میزان که پزشک متخصص از تجربه و مهارت بیش تری در زمینه انجام خدمات زیبایی برخوردار باشد، نتیجه عمل بهتری را به ارمغان خواهد آورد. به همین خاطر طبیعی است که دستمزد پزشکان با یکدیگر تفاوت داشته باشد. این موضوع روی هزینه کلی میکرونیدلینگ نیز تاثیر بسزایی دارد.
 • استان و موقعیت مکانی کلینیک: قیمت عمل میکرونیدلینگ در تمامی استان های کشور و کلینیک ها یکسان نیست. به هر میزان که کلینیک مربوطه به مرکز شهر نزدیک تر باشد، هزینه های آن نیز بیش تر خواهد بود. همچنین قیمت خدمات زیبایی در تهران نسبت به دیگر استان ها نیز بیش تر است.
 • ناحیه مورد نظر: وسعت ناحیه تحت درمان و میزان حساسیت نقطه مورد نظر نیز در قیمت نهایی میکرونیدلینگ تاثیر بسزایی دارد. اگر ناحیه مورد نظر نیاز به حساسیت و دقت بالا تری داشته باشد، هزینه آن بیش تر خواهد بود. همچنین به هر میزان که وسعت ناحیه بیش تر باشد، نیازمند مواد و صرف وقت بیش تری است که می تواند بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار باشد.
 • مراقبت های بعد از انجام: میکرونیدلینگ با خونریزی  و زخم همراه است. بنابر این در روز های ابتدایی با التهاب و قرمزی زیادی مواجه خواهید شد. برای تسریع در روند درمان این زخم ها پزشک مربوطه کرم های ترمیمی، کرم ضدآفتاب، مرطوب کننده، سرم شستشو و تغذیه مناسب را توصیه می کند.

در جلسه مشاوره هزینه دقیق میکرونیدلینگ  مشخص می شود :

برای آگاهی از هزینه دقیق این روش باید به صورت حضوری نزد متخصص مراجعه کنید تا او در جلسه مشاوره با بررسی‌های لازم هزینه دقیق را به شما اعلام کند. به طور کلی، هزینه میکرونیدلینگ برای هر جلسه ۳۵۰ هزار تومان به بالا می باشد.  هزینه بیان شده برای عمل زیبایی و بازسازی صورت بسیار به صرفه است.

کار میکرونیدلینگ تحریک کلاژن سازی و یک روش غیر تهاجمی است :

از روش میکرونیدلینگ برای کلاژن سازی استفاده می کنند و به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود. التهابی که در این روش ایجاد می‌شود پوست را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک می کند. میکرونیدلینگ توسط یک قلم مخصوص که بر روی آن سوزن های بسیار ریزی قرار گرفته شده است انجام می شود. سوزن های مخصوص را می توان در شکل ها و سایزهای مختلفی مشاهده کرد که با توجه به شرایط فرد انتخاب می شود. برای انجام این روش هیچ نگرانی بابت انتقال بیماری و ویروس وجود ندارد. چرا که هر شخصی از سری مخصوص به خودش استفاده می کند. در صورتی که روش میکرونیدلینگ را همراه با داروهای مزوتراپی انجام دهید، نتایج بسیار موثری را مشاهده  خواهید کرد.

کاربرد های میکرونیدلینگ

با استفاده از روش میکرونیدلینگ می‌توانید نتایج گفته شده در زیر را مشاهده کنید:

 • پاک کردن تاتو
 • درمان جای جوش
 • رفع اسکار و آکنه
 • تحریک رویش مو
 • رفع لک
 • جوانسازی صورت

آیا با به کار گیری محصولات دیگر اثر گذاری میکرونیدلینگ بیشتر می شود ؟

بیشتر متخصصان برای اثرگذاری بهتر میکرونیدلینگ همزمان با ایجاد سوراخ هایی بر روی صورت از محصولاتی که باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود استفاده می‌کنند. مانند اسید هیالورونیک یا سرم ویتامین c و همچنین روشن کننده پوست. بعد از انجام میکرونیدلینگ بر روی صورت زخم های ایجاد می شود که همین زخم ها هم باعث بازسازی پوست خواهند شد. بهتر است بین جلسات درمانی این روش فاصله ای حدود ۴ الی ۶ شما قرار بگیرد تا پوست زمان کافی برای بازسازی دوباره و کلاژن سازی داشته باشد.

معمولا متخصصان برای رفع جای جوش حدود ۴ جلسه میکرونیدلینگ در نظر می‌گیرند. اما برای رفع زخم های حاصل از سوختگی حدود ۵ جلسه درمانی نیاز است. مزیتی که این روش در مقایسه با دیگر روش های زیباسازی دارد این است که برای انواع پوست ها مناسب است و به راحتی می توان از آن برای مناطق بسیار حساس و شکننده پوست مانند اطراف چشم، گردن و پشت دست ها بدون هیچ نگرانی استفاده کرد.

کاربرد های میکرونیدلینگ 

قبل از انجام میکرونیدلینگ باید چه کاری انجام دهید ؟

قبل از این که متخصص، میکرونیدلینگ را شروع کند پوست شما را پاکسازی می‌کند تا از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک شود. سپس  برای اجرای بهتر میکرونیدلینگ و راحتی فرو رفتن سوزن ها به داخل پوست لایه برداری انجام می دهد. دقت داشته باشید قبل از مراجعه، پوست خود را تمیز نگه دارید و از هیچ گونه لوازم آرایشی و مراقبتی پوست استفاده نکنید.

آیا میگرونیدلینگ درد دارد ؟

  خیلی از کسانی که قصد دارد این روش را انجام دهند، نگران عوارض میکرونیدلینگ و درد حاصل از اجرای آن هستند و سوال می پرسند که آیا فرو رفتن سوزن ها به داخل پوست دردناک است یا نه. اما مسئله ای که وجود دارد این است که اندازه سوزن ها کاملا متفاوت است. به همین خاطر سبب می‌شود درد زیادی را حس نکنید.

برخی از متخصصان برای حس بهتر شما از ماده بی حس کننده استفاده می کنند تا درد حاصل از فرو رفتن سوزن ها را احساس نکنید. پس اگر فکر می کنید نسبت به اجرای این روش نگران هستید یا آستانه تحمل درد تان کم است، از دکتر خود بخواهید حتماً از کرم بی حس کننده برای شما استفاده کند.

جلسات ابتدایی میکرونیدلینگ چگونه است ؟

این روش مانند دیگر روش های جوانسازی پوست نیاز به دقت فراوانی دارد و برای اثرگذاری بیشتر ابتدا متخصص از سوزن‌های ریزی استفاده می کند که در جلسات بعدی اندازه سوزن ها را افزایش می دهد تا بتوانید از فواید این روش نهایت استفاده را داشته باشید. به طور کلی، سوزن ها با طول ۳ میلی متر یا بیشتر هستند که هر چقدر طول سوزن بیشتر باشد، احتمال خونریزی بسیار کمی وجود دارد. پس اگر هنگام استفاده از سوزن های کوتاه نتیجه موثر مشاهده نکردید، به سراغ سوزن های بلندتر بروید.

چه افرادی نمی توانند میکرونیدلینگ انجام دهند ؟

اگرچه بیان کردیم که روش میکرونیدلینگ برای همه افراد مناسب است و هر فردی با رنگ پوستی می تواند این روش را انجام دهد. اما در صورت وجود جوش های فعال، روزاسه، اگزما و پسوریاریز یا ابتلا به بیماری های پوستی مزمن، انجام این روش برای شما توصیه نمی شود. نکته دیگری که باید حین انجام میکرونیدلینگ رعایت شود، نکات بهداشتی است.

پیش از شروع جوانسازی تمام وسایل مربوط به میکرونیدلینگ باید به خوبی تمیز  و وسایل داغ شسته تا سوزن ها کاملا استریل شود. چراکه در اجرای این روش هنگامی که پوست خونریزی می کند ممکن است در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی به مصرف‌ کننده بعدی بیماری های خطرناک انتقال داده شود.  دقت کنید زمانی که شما برای انجام این روش انتخاب شده اید نباید اجازه دهید به طور همزمان فرد دیگری از وسایل مورد استفاده شما استفاده نماید.

مطمئن شوید پیش از شروع درمان تمام وسایل با استفاده از الکل و مواد ضدعفونی کننده به خوبی تمیز شده است تا آلودگی های روی دستگاه به پوست شما وارد نشود. در غیر این صورت نتیجه میکرونیدلینگ خلاف تصور شما خواهد بود و احتمال بروز عفونت افزایش پیدا می کند.

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

این روش برای کسانی که در شرایط زیر قرار دارند غیر قابل انجام است:

 • افرادی که حدود سه ماه پیش از روش های درمانی رفع اسکار و جای آکنه مانند لیزر یا درم ابریژن استفاده کردند.
 • در صورت وجود هر نوع عفونت فعال در هر قسمت از بدن
 • وجود آکنه فعال
 • در صورت سابقه ایجاد گوشت اضافه در محل زخم
 • افرادی که ترکیبات رتینوئید خوراکی یا موضعی مانند قرص روآکوتان و کرم ایزوترتینوئین در سه ماه گذشته مصرف کردند.
 • خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند.
 • کسانی که طی سال گذشته تحت روش های پرتو درمانی و اشعه درمان قرار گرفتند.
 • کسانی که زخم هایشان خیلی دیر التیام پیدا می کند.

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ :

 • قبل از شروع درمان پوست خود را از هرگونه کرم مواد آرایشی و محصولات مراقبتی و لوسیون پاک کنید.
 • در صورتی که دچار بیماری خاصی هستید یا مجبورید از داروی خاصی استفاده نمایید، قبل از شروع میکرونیدلینگ حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر ضایعه پوستی مثل تبخال در ناحیه مورد نظر دارید به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر به تازگی از روش‌های درمانی دیگری به منظور جوانسازی پوست استفاده کرده اید، برای انجام میکرونیدلینگ با پزشک خود مشورت کنید.

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

بعد از میکرونیدلینگ باید از چه داروهایی استفاده کنید ؟

معمولاً متخصص بعد از انجام میکرونیدلینگ توصیه می کند، بر روی پوست خود از کرم های محافظت کننده استفاده نمایید. حداقل دو روز نباید به پوستتان آب بزنید و کرم محافظت کننده و ضد آفتابی که بعد از میکرونیدلینگ استفاده می کنید، باید فاقد رنگدانه باشد و بعد از گذشت چند روز کرم های موضعی برای رفع تیرگی، لک و ضد چروک توصیه می‌ شود تا دوره درمانی کامل شود. پس خوب دقت کنید تمام توصیه های پزشک را به طور کامل انجام دهید تا دوره درمانی شما با موفقیت به پایان برسد و از نتیجه میکرونیدلینگ رضایت کامل را کسب کنید.

برای انجام میکرونیدلینگ به کجا مراجعه کنیم؟

اگر نمی دانید برای انجام میکرونیدلینگ به کجا مراجعه کنید ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم. کلینیک تخصصی پوست و مو آوینا یکی از بهترین کلینیک های تخصصی داخل کشور است که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان می باشد. این کلینیک تمام تلاش خود را انجام می دهد تا خدمات تخصصی را متناسب با نیاز مشتریان ارائه دهد. همچنین کلینیک آوینا با بهره مندی از دستگاه های روز دنیا بهترین نتیجه را در زمینه خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی، کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش و سیبیل به همراه دارد و این افتخار را دارد با پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه پوست و جراحی همکاری دارد.

خدمات کلینیک آوینا شامل موارد زیر می باشد:

 • تزریق ژل و بوتاکس
 • لیزر موهای زائد
 • جوان سازی پوست
 • کاشت مو
 • کاشت ریش
 • تزریق چربی
 • لیفت با نخ
 • کاشت ابرو
 • فراکشنال
 • کربوکسی تراپی

خبر خوبی که درباره مجموعه آوینا وجود دارد این است که برای مشتریان خود جشنواره پاییزه در نظر گرفته است. پس برای انجام میکرونیدلینگ این فرصت ویژه را از دست ندهید.

انواع دستگاه های میکرونیدلینگ

بعد از میکرونیدلینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید و نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. پس از پایان دوره درمان، پوست شما ملتهب، قرمز و گاهی کبود می شود که جای نگرانی نیست. این التهاب پس از 1-2 روز به طور کامل برطرف می شود. در دوران ریکاوری بهتر است پوست خود را لمس نکنید.

برای بهبودی سریعتر، میوه هایی مانند آناناس بخورید. مصرف این میوه باعث درمان التهاب و کاهش کبودی روی پوست شما می شود. هرگز از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید تا زودتر از شر التهاب و قرمزی پوست خلاص شوید و اجازه دهید روند بهبودی طبیعی انجام شود. سعی کنید تا دو روز بعد از میکرونیدلینگ دوش نگیرید.

از انجام ورزش ها و فعالیت هایی که باعث تعریق بیش از حد پوست می شود خودداری کنید. سعی کنید تا دو هفته بعد از میکرونیدلینگ زیر نور آفتاب نروید. اگر مجبورید بیرون بروید، حتما از بهترین ضد آفتاب استفاده کنید. زمانی که پوست در حال لایه برداری است، به هیچ وجه با آن دست نزنید و به طور مداوم از مرطوب کننده ها استفاده کنید. در روزهای اول از محصولات اسید رتینول گلیکولیک حاوی اسید و فعال کننده استفاده نکنید.

کلام آخر

فراموش نکنید که این روش مانند دیگر روش های درمانی پوست برای تمام افراد نتیجه یکسان ندارد و ممکن است برای حل مشکل برخی از افراد کاملاً بی تاثیر باشد یا این که حداقل نتیجه حاصل شود.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *