تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

کربوکسی تراپی

جوانسازی صورت با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی ازآنجایی‌که طراوت و شادابی پوست همیشه مسئله مهمی بوده و اغلب خانم‌ها با این مسئله درگیر هستند و همیشه به این مسئله توجه می‌کنند که چه روش‌هایی می‌تواند بر پوست آن‌ها تأثیر مثبتی داشته باشد و یا اینکه با چه‌کارهایی می‌توانند پوست شاداب‌تری داشته باشند. روش‌های متفاوتی برای داشتن پوست بهتر و زیبا برای اشخاص مختلف وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به کربوکسی تراپی اشاره کرد.

کربوکسی تراپی
این روش نوعی از مزوتراپی است، با این تفاوت که در آن به جای تزریق مایع‌های مزوتراپی از گاز دی‌اکسید کربن استفاده می‌گردد و این تزریق می‌تواند در لایه مزودرم پوست یا لایه‌های عمیق‌تر پوست انجام گیرد. این روش یک درمان سریع و بدون بیهوشی انجام می‌گیرد. انجام این کار موجب بیشتر شدن جریان خون موضعی، افزایش قابلیت ارتجاعی پوست، بهبود سلولیت و درنهایت تولید کلاژن می‌گردد. در ادامه به بررسی جزئیات این عمل می‌پردازیم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

مکانیسم تأثیر کربوکسی تراپی

مکانیسم تأثیر کربوکسی تراپی

در این مکانیسم با بهره‌گیری از گاز دی‌اکسید کربن که یک گاز غیر سمی است که به صورت نرمال توسط سلول‌های بدن تولید می‌شوند و توسط فعالیت متابولیسم به خون بدن وارد شده و درنهایت از راه ریه‌ها از بدن دفع می‌گردد. پس اگر این گاز به بدن تزریق گردد کاملاً برای‍ بدن‍‍‍ بی‌خطر است و در اثر تزریق دو حالت در بدن اتفاق می‌افتد، در ابتدا با ورود دی‌اکسید کربن، هموگلوبین به دی‌اکسید کربن می‌چسبد و در انتها اکسیژن آزاد می‌گردد و این عمل موجب آزاد شدن اکسیژن در بافت بدن می‌گردد. درنهایت منجر به افزایش جریان خون، ساخت و تولید کلاژن و الاستین در ناحیه تزریق می‌گردد.

بعد از اینکه دی‌اکسید کربن با فشار به بافت چربی تزریق می‌گردد، موجب می‌شود یک سلسله فعالیت‌ها به‌صورت آبشاری عمل کنند که نتیجه به‌صورت تجزیه چربی است که موجب افزایش جریان خون در رگ‌ها و درنهایت افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می‌گردد. در کل سه نوع تزریق برای این روش جراحی زیبایی وجود دارد که به‌صورت مختصر شامل این مراحل می‌باشد:
تزریق ساب کوتانوس: برای رفع اثرات لیپولیز استفاده می‌شود.
تزریق سوزن G30: برای طراوت و شادابی پوست به کار می‌رود.
تزریق اینترادرمال: برای جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مکانیسم تأثیر کربوکسی تراپی

کاربردهای کربوکسی تراپی

یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که برای درمان این موارد به‌کاربرده می‌شود که شامل این موارد است:
برطرف کردن خطوط اطراف چشم و پف دور چشم
مکمل درمان لیپوساکشن برای صاف نمودن ناهمواری‌های پوستی
برطرف نمودن خطوط چاقی و لاغری
برطرف کردن افتادگی پوست
درمان اسکارهای هایپرتروفیک و قرمز بعد از زخم
از بین بردن سلولیت های بدن
درمان چروک های پشت دست
درمان چروک های دور دهان
درمان جای جوش، سوختگی، آکنه و جراحی
درمان اگزمای پوستی
درمان التهابات حاصل از بیماری آلوپسی

مراقبت‌های بعد از کربوکسی تراپی

مراقبت‌های بعد از کربوکسی تراپی

این نکته را باید مدنظر قرار داد که برای جوانسازی پوست بدن عوارض قابل‌توجهی ایجاد نمی‌کند و هرچند در مواردی بعضی از افراد ممکن است یک درد خفیفی را در مکان تزریق‌شده داشته باشند که بعد از چند ساعت از محل تزریق این علائم از بین می‌رود. در برخی از موارد نیز ممکن است خش‌خش پوست و یا کبودی نیز برای پوست ایجاد گردد که اکثر این عوارض از بین می‌رود.
ولی در کل افرادی که تحت این عمل زیبایی قرار می‌گیرند باید بعد از انجام عمل یک سری مراقبت‌هایی را انجام دهند که شامل این موارد است:
بیماران بعد از 24 ساعت از انجام عمل می‌توانند استحمام کنند و یا شنا بروند.
باید از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش خودداری کنند.
تا حدود یک ماه نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند.
از کرم‌ها و قرص‌هایی که پزشک تجویز می‌نماید باید به‌صورت مرتب مصرف نمایند.
باید معاینات لازم بعد از انجام عمل را انجام داد.

تأثیر کربوکسی تراپی بر بدن

برای درمان پیری و یا پوست‌های آسیب‌دیده بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این عمل بر روی پوست‌های آسیب‌دیده و یا پیر منجر به بهبود وضعیت سلامت پوست می‌گردد که درنهایت ظاهری ضخیم‌تر به پوست می‌دهد و این بدین معنا می‌باشد که کربوکسی برای التیام بخشیدن به بافت های اسکار از طریق افزایش رسوب کلاژن و سازمان‌دهی و بهبود بافت و تنالیته پوست کمک بسیار زیادی می‌نماید.

 

تأثیر کربوکسی تراپی بر بدن
بنابراین این روش به عنوان بهترین درمان زیبایی برای بهبود سفتی پوست استفاده می‌گردد. این نوع از درمان برای پیری صورت، تیرگی چشم، استرچ مارک، سلولیت و لایه‌های چربی موضعی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. تیرگی ناحیه دور چشم دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد و مهم‌ترین دلیل کبودی دور چشم به علت عدم رسیدن اکسیژن به این ناحیه است. هم‌چنین می‌تواند به التیام بخشیدن شبکه مویرگی چشم کمک نماید.

با استفاده از گاز دی‌اکسید کربن به ناحیه تیره چشم جریان خون در این ناحیه افزایش می‌یابد. این کار باعث می‌گردد که شبکه مویرگی زیر چشم بهبود یابد و به ‌مرور زمان تیرگی زیر چشم از بین می‌رود.
علاوه بر این منجر می‌گردد که کلاژن پوست در این ناحیه افزایش یابد و رنگ چشم بهبود پیدا کند. ولی باید این نکته را مدنظر قرارداد تأثیر این روش زیبایی برای درمان تیرگی چشم به‌صورت همیشگی نیست ولی می‌توان تا 6 ماه روی ماندگاری و دوام این درمان حساب کرد. میزان تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت و نسبت به نوع درمان نیز متغیر است. به‌صورت میانگین بین 8 تا 10 جلسه باید استفاده نمود که درمان به‌ شکل کامل بر روی پوست تأثیر گذار باشد و فاصله بین جلسات نیز در حد یک یا دو هفته می تواند تغییر کند. برای اینکه نتایج حاصل از درمان کاملا ماندگار شود لازم است سالی یک‌بار درمان تکرار گردد. برای برطرف کردن سلولیت در حدود 6 تا 10 جلسه به فاصله یک یا دو هفته لازم است درمان انجام گیرد.

 

چه افرادی نباید از کربوکسی تراپی استفاده نمایند؟

در ضمن افراد زیر هر گز نباید از کربوکسی تراپی استفاده نمایند:
بیماران کلیوی
بیماران مبتلا به صرع
بیماران مغزی
بیماران کم‌خون شدید
بیماران سرطانی
خانم‌های باردار
بیماران مبتلا به آب‌سیاه

نتیجه:

درهرحال از موفق‌ترین روش‌ها برای جوان‌سازی و التیام بخشیدن به پوست‌های آسیب‌دیده، کربوکسی تراپی است. از حداقل عوارض برخوردار است که به ندرت برای افراد روی می‌دهد و بعد از چند روز به‌صورت کامل از بین می‌رود. بسیاری از مراجعه‌کنندگان برای التیام بخشیدن به بافت های آسیب‌دیده پوست خود، در ناحیه صورت و اطراف چشم به پزشک مراجعه می‌کنند که از این روش برای درمان استفاده می نماید که در صورت تخصص و مهارت پزشک نتیجه خوبی به دست می‌آورند.

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23