هزینه لیزر موهای زائد در ونک

در این مقاله در رابطه با هزینه لیزر موهای زائد در ونک صحبت خواهیم کرد؛ از گذشته تا کنون مردم جهان با موهای بدن خود مشکل داشتند و همیشه در تلاش اند تا آن ها را به صورت موقت یا دائم از بین ببرند؛ بیشتر بانوان موهای زائد را در بدن خود تجربه کرده اند که این موها در نواحی از بدنشان رشد می کند که از این بابت رنج می برند اما با استفاده از لیزر می توان از شر موهای زائد بدن خلاص شد. در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر چیست ؟

لیزر روشی بسیار موثر در از بین بردن موهای زائد است که سبب نازک تر شدن موهای زائد و کاهش آن ها می شود؛ در لیزر توسط نور لیزر و گرمای خود دستگاه می توان به عمق پوست نفوذ کرد و روی فولیکول ها تاثیر گذاشت و آن ها را از بین می برد؛ دلیل هدف قرار دادن فولیکول ها این است که آن ها خود دلیل اصلی رویش مو هستند و اگر به آن ها نور لیزر تابیده شود به سرعت آسیب می بیند و از بین می رود؛ در حقیقت لیزر خود می تواند سلول های تولید کننده را مورد هدف قرار دهد و برای دوره طولانی یا به طور دائمی آن ها را از بین ببرد؛ لیزر در برابر روش های دیگر مانند بند انداختن یا شیو کردن یا کرم های موبر روشی بسیار موثر است و ماندگاری بیشتری دارد.

لیزر چیست

انواع لیزر

برای از بین بردن موهای زائد از روش های مختلفی استفاده می شود که هرکدام طول موج و کارایی خاص خود را دارند و در ادامه شما را با تمام این دستگاه ها آشنا می کنیم:

لیزر الکساندرایت : این دستگاه جزء دستگاه های پرقدرت برای از بین بردن موهای زائد است که طولی موجی برابر 775 نانومتر است که بین تمام دستگاه ها کمترین طول موج را دارد؛ این دستگاه به دلیل ای که می تواند مقدار ملانین بیشتری را جذب کند، می تواند موهای زائد را بهتر از بین ببرد و همچنین پوست را به مرور روشن تر کنند؛ لیزر الکساندرایت خود دارای انواع مختلفی است، لیزر الکساندرایت دارای مزایای خاصی است که این مزایا شامل موارد زیر است:

 • این دستگاه توانایی جذب موهای نازک را دارد و بیمار نتیجه مطلوبی را کسب می کند.
 • این دستگاه با انواع رنگ و جنس پوست سازگاری دارد.
 • برای از بین بردن موهای زائد در این لیزر، به تعداد جلسه های کمتری احتیاج است.
 • این نوع لیزر از نرخ نفوذ مناسبی برخوردار است.

لیزر دایود : این لیزر می تواند به عمق پوست نفوذ کند و طول موجش 808 است و سبب می شود تا آسیب کمتری به پوست برسد و رنگ پوست شما دچار آسیب نشود؛ هدف این لیزر این است که به عمق فولیکول اثر بگذارد و دلیل شهرت آن این است که می تواند برای موهای زخیم و تیره گزینه مناسبی باشد، در حقیقت می توان از آن برای بیکینی به عنوان بهترین نوع لیزر استفاده کرد؛ این نوع لیزر همانند دیگر لیزر ها دارای عوارضی مانند خارش پوست، خونریزی سطحی، التهاب و تغییر رنگدانه است؛ در کنار این عوارض، لیزر دایود دارای فوایدی است که این فواید شامل موارد زیر است:

 • ریسک این لیزر بسیار کمتر است و دلیل آن استفاده از پالس های یکنواخت است.
 • قابل استفاده برای موهای زخیم و تیره است.
 • دستگاه خنک کننده سطحی دارد و پوست را خنک می کند.
 • تفاوت این دستگاه با الکساندرایت در این است که نفوذ بیشتری در عمق پوست دارد.

لیزر SHR : این نوع لیزر در واقع نوعی تکنولوژی جدید و روشی موثر در از بین بردن موهای زائد است، در حقیقت نام این لیزر مخفف Super Hair Removal است؛ در این لیزر از فرکانس لیزر الکساندرایت استفاده می شود اما سرعتی بالاتر از لیزر دایود را داراست، به دلیل سرعت بالای آن می توان گفت این لیزر توانایی از بین بردن تمام موهای زائد بدن در 30 دقیقه را دارد؛ تغذیه این لیزر از نوعی منبع نوری است که این نور را به می تواند به عمق فولیکول برساند و آن را از بین ببرد؛ در برابر دیگر لیزر ها گزینه مناسب تری برای انجام این کار است و دلیل آن نداشتن عارضه سوختگی و درد است.

لیزر IPL : می توان گفت که IPL  لیزر محسوب نمی شود و در حقیقت نوعی سیستم نوری است که توانایی ساطع کردن پرتوهای تقویت شده نور را دارد که منبع این نور، فلشهای لامپ زنون است و همین نور و گرمای آن سبب از بین بردن موهای زائد می شود؛ از این دستگاه در امرهای مختلف استفاده می کنند مانند جوان سازی پوست، درمان آکنه و روشن کردن پوست، از بین بردن موهای زائد؛در رابطه با عوارض این دستگاه می توان گفت که بسیار ناچیز اند و عوارضی مانند تورم و قرمزی پس از گذشت چند ساعت به طور کامل از بین می برد، بیشترین کاربرد این لیزر در ناحیه پشت بدن و صورت و پاها است و گزینه کاملا مناسب برای افراد با پوست تیره و موهای روشن است.

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد مانند هر امر دیگری دارای عوارضی است که در ادامه این عوارض را برایتان نام می بریم:

 • پوسته پوسته شدن
 • تورم و التهاب
 • قرمز شدن پوست
 • بنفش شدن پوست
 • آسیب به چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • سوختگی و تاول
 • عفونت پوستی

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر برای چه کسانی مناسب نیست؟

بسیاری از افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر نیستند و باید از روش های دیگر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند، این دسته شامل ای موارد است: افراد باردار، کسانی که سابقه تبخال دارند، افرادی که بیماری خاص دارند و از داروهای خاص استفاده می کنند، کسانی که اختلالات هورمونی دارند و کسانی که رنگ موهایشان روشن و بلوند است.

تعداد جلسات لیر موهای زائد

سازمان غذا و دارو تائید کرده است که لیزر می تواند تا 70 درصد موهای زائد را از بین ببرد و می توان گفت که تعداد جلسات لیزر در بین افراد مختلف متفاوت است اما در کل تعداد جلسات معمولی انجام لیزر بین 6 الی 8 جلسه برای بدن است اما برای صورت می توان گفت که تعداد این جلسات بین 4 تا 6 جلسه است.

توصیه های قبل از انجام لیزر

قبل از انجام لیزر باید به نکات زیر توجه کنید:

 • 24 ساعت قبل از لیزر ناحیه مورد نظر را شیو کنید تا برای لیزر آماده باشید.
 • از برنزه کردن پوست خود قبل لیزر خودداری کنید.
 • در صورت داشتن هرگونه بیماری پوستی یا سابقه تبخال با پزشکتان در میان بگذارید.
 • تا یک ماه قبل از لیزر از گرفتن حمام آفتاب اجتناب کنید.
 • روز انجام لیزر از استفاده هر گونه کرم و لوازم آرایشی روی پوست خود خودداری کنید.
 • در صورت استفاده از دارو حتی داروی معمولی، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • باید پیش از لیزر هورمون های خود را بررسی کنید و آزمایشات هورمونی خود را به پزشک نشان دهید.

توصیه های پس از انجام لیزر

در رابطه با لیزر می توان گفت که بعد آن باید نکاتی را رعایت کنید و این نکات شامل موارد زیر است:

 • از گرفتن حمام آفتاب و قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب تا 48 ساعت خودداری کنید.
 • در دوره درمان از ضد آفتاب استفاده کنید و از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.
 • برای کم کردن عوارض لیزر مانند قرمزی از ژل آلوئه ورا استفاده کنید.
 • روش دیگر در از بین بردن عوارض لیزر قرار دادن بسته یخ برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر است.
 • در تسکین درد خود می توانید از قرص های مسکن استفاده کنید.
 • تا مدت 48 ساعت پس ا لیزر از انجام هرگونه ورزش و فعالی سنگین خودداری کنید.
 • برای حفظ رطوبت نقاط لیزر شده، از مرطوب کننده های مخصوص پوست حساس استفاده کنید.

هزینه لیزر موهای زائد در ونک

در انجام لیزر موهای زائد مسئله ای که برای عده ای مهم تلقی می شود هزینه لیزر است، می توان گفت که لیزر برای هر ناحیه از بدن دارای تعرفه متفاوتی است و در واقع این هزینه به پزشک معالج شما و کلینیک انتخابی شما بستگی دارد و همچنین دستگاه مورد استفاده شده در لیزر در برآورد کردن هزینه لیزر تاثیر بسیار زیادی دارد، باید ذکر کرد که تخمین هزینه در این دوران کار آسانی نیست چون با توجه به نوسانات بازار این تخمین درست نیست و شما می توانید برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد به سایت ما مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد چه مزایایی دارد ؟

لیزر موهای زائد با ارسال پالس های نور بسیار متمرکز به طور مستقیم به فولیکول های مو عمل می کند. سپس فولیکول ها گرمای این نور را جذب می کنند و باعث ریزش مو می شوند. لیزر موهای زائد مزایایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

دقت بالا :

در لیزر موهای زائد، اشعه لیزر با دقت زیادی به فولیکول مو هدایت می شود و آن را از بین می برد تا بافت های مجاور آسیب نبینند.

سرعت درمان بالا :

اگرچه زمان درمان برای هر فرد بسته به اندازه ناحیه مورد نظر شما متفاوت است، اما سرعت لیزر بسیار بیشتر از آن است. همچنین نتایج موهای خود را در چند هفته اول اولین درمان مشاهده خواهید کرد.

قیمت و هزینه :

امکان دارد در ابتدا نیاز به سرمایه گذاری بیشتر برای لیزر موهای زائد داشته باشید، اما در دراز مدت لیزر موهای زائد برای شما مقرون به صرفه تر است زیرا زمان کمتری برای اپیلاسیون، کرم موبر یا اصلاح و اپیلاسیون دارید. لیزر درمانی طولانی مدت است، پس از اتمام جلساتی که کلینیک برای شما تعیین می کند، تنها باید هر چند ماه یک بار برای تمدید به کلینیک مراجعه کنید که در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود.

درد کمتر :

پس از شروع درمان، دیگر نیازی به برخورد با موهای زشتی مانند موهای زائد که در اپیلاسیون ایجاد می شود، ندارید، در مورد تیغ ها چنین است، شدت درد بسته به افراد متفاوت است و در برخی از قسمت های بدن امکان دارد دردناک تر اما در دستگاه های لیزری جدید این درد به صفر رسیده است و در بقیه دستگاه ها مانند ضربه بند لاستیکی است و با خنک شدن قوی دستگاه ها و استفاده از کرم ها و لوسیون ها احساس بسیار زیادی خواهید داشت. بی حسی یا درد کمی داشته باشید وگرنه هیچ احساسی نخواهید داشت.

استفاده در همه نواحی بدن :

شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر جایی از بدن خود انجام دهید: صورت، پاها، پشت، زیر بغل، ناحیه بیکینی یا هر جایی که موهای ناخواسته دارید.

از بین رفتن موهای زیر پوستی :

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد از ریشه از بین می روند و جایی برای رشد ندارند، اما پس از اصلاح یا اپیلاسیون، فولیکول مو همچنان سر جای خود است و احتمال زیادی وجود دارد که موهای مورد نظر آن ها با رشد پیچ ​​خورده دوباره رشد کنند و باعث عفونت پوست می شود. با وجود اینکه بعد از لیزر موهای زائد NIR امکان رویش مو وجود دارد اما به دلیل دقت بالای لیزر این موها کاملا صاف و بدون خمیدگی رشد خواهند کرد.

لیزر مو برای آقایان ورزشکار بهترین گزینه است :

مردانی که روزهای زندگی خود را با ورزش کردن می گذرانند؛ مانند فوتبالیست ها، دوچرخه‌سواران، شناگران و… مجبور هستند برای اصلاح مداوم موهای بدنشان از ژیلت یا تیغ استفاده کنند. استفاده مداوم از این ابزارها باعث جوش زدن بدن و خارش بعد از در آمدن مو خواهد شد. آنها با انجام لیزر برای همیشه از شر موهای زائد رها می شوند.

لیزر مو برای آقایان ورزشکار بهترین گزینه است :

بعد از انجام لیزر امکان دارد چه عوارضی رخ دهد ؟

لیزر موهای زائد مانند هر روش زیبایی عوارض جانبی دارد، اما با رعایت نکات نگهداری به راحتی می توان از آن ها جلوگیری کرد، اما در صورت مشاهده هر یک از عوارض غیر طبیعی، حتما با کلینیک لیزر موهای زائد تماس بگیرید. در ناحیه تحت درمان احساس درد خواهید کرد و می توانید از کمپرس سرد برای کم شدن درد استفاده کنید.

این عارضه کاملا طبیعی است و بعد از چند روز به راحتی برطرف می شود و جای نگرانی نیست. قرمزی و التهاب این عارضه مانند عارضه قبلی است. موقتی است و جای نگرانی برای بروز آن نیست و با استفاده از کمپرس سرد یا ژل های پس از لیزر می توانید به راحتی قرمزی و التهاب را کم کنید. استفاده از استروئیدهای موضعی کمک می کند.

سوختگی ها و تاول های این عارضه تا حدودی شدید بوده و در مواردی مشاهده می شد که متخصص از دستگاه های قدیمی و فرسوده برای لیزر درمانی استفاده می کرد و یا تجربه و مهارت کافی برای انجام این عمل را نداشت. می توانید از پمادهای مخصوص سوختگی و مسکن استفاده کنید تا دوره درمان را بدون مشکل سپری کنید.

گاهی اوقات لیزر موهای زائد باعث ایجاد آکنه های پوستی روی پوست می شود این عارضه بسیار نادر است و بسیار به ندرت اتفاق می افتد. تغییر رنگ پوست یکی از عوارض دائمی تغییر رنگ پوست با لیزر است و برای رفع این مشکل باید از کرم های لایه بردار و کرم های سفید کننده تزریقی استروئیدی استفاده کرد.

بهترین لیزر برای رفع موهای زائد :

 ليزر الكساندرايت با طول موج ٧٥٥ نانومتر :

لیزر الکساندریت (Apogee) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه های لیزر دنیا برای رفع موهای زائد است، این لیزر توسط شرکت آمریکایی Cynosure ساخته شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه فوق العاده قابلیت تنظیم طول موج و میزان انرژی مورد نیاز برای درمان انواع مختلف مو و پوست است. در میان روش های موجود در دنیا برای از بین بردن موهای زائد، این دستگاه دارای بیشترین کارایی و کمترین خطر است. لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت برای طولانی مدت باقی خواهد ماند و هیچ عوارضی ندارد و انتظارات بیمار را برآورده می‎ کند.

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر :

این لیزر برای تمام انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده است و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای که زیر پوست قرار دارند را نیز از بین ببرد. در حال حاضر بهترین لیزر دایود؛ لیزر Lightsheer ساخت کمپانی Lumenis آمریکاست.

ليزر ان دى ياگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠٦٤ نانومتر :

این لیزر برای رفع موهای زائد در پوست های تیره تيره و بسیار تیره (نوع ۵ و ۶) کاربرد دارد و استفاده از آن برای به موارد خاص می باشد.

IPL :

كه به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسیار رايج شده است اصلاً لیزر نیست و در واقع نور شدید پالسی است كه توسط یک لامپ گزنون توليد می شود و مانند ليزر روى سطح پوست تابید می شود، اما هم از نظر تأثير روى موهاى زائد و هم تعداد جلسات درمانى با لیزر موهای زائد متفاوت است.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات کافی در رابطه با هزینه لیزر موهای زائد در ونک و چگونگی انجام آن و انواع دستگاه های لیزر در اختیارتان قرار داده باشیم، از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا انتهای متن همراهی کردید؛ اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *