بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

تمامی افرادی که می خواهند لیزر موهای زائد انجام دهند می پرسند که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ در دنیایی که اینک زندگی می کنیم به دلیل پیشرفت بشریت تکنولوژی ها و دستگاه‌های بسیاری در زمینه لیزر موهای زائد وجود دارد، و برای اینکه تبلیغات در این حیطه بسیار زیاد است تقریبا اکثر افراد با نام هایشان آشنا هستند، اما متاسفانه یکی از بدی هایی که اینگونه تبلیغات دارند این است که بسیاری از این تبلیغات صحیح نیست و این اطلاعات غلطی به افراد می دهند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که امروز بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

یکی از امن ترین و موثر ترین روش ها برای حذف مو های زائد لیزر بدن است، البته نتایج لیزر زمانی موثر و فوق‌العاده است که در مرکزی معتبر و مجهز به بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام شود. یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد لیزر می باشد، که در این روش از پرتوهای متمرکز نور برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می گردد. در این روش نور لیزر به صورت مستقیم، به فولیکول مو برخورد می کند و آن ها را تخریب می کند، فولیکول شامل کیسه های کوچکی درون پوست است که مو در آن جا رشد می کند. لیزر با استفاده از گرما این کیسه های کوچک را نابود و یا تخریب میکند.

مزیت های لیزر موهای زائد

یکی از مزیت های لیزر موهای زائد این است که می توانید برای از بین بردن مو های زائد در تمامی نقاط بدن استفاده کرد که بیشترین نقاط شامل :
زیر بغل، سینه، صورت،نواحی بیکینی و بقیه ی نقاط مهم دیگر می باشد اما لیزر موهای زائد شامل برتری های دیگری به نسبت وکس یا شیو کردن است که شامل موارد زیر می باشد: لیزر موهای زائد دارای سرعت بیشتری به نسبت روش های دیگر برای رفع موهای زائد می باشد اما باز هم بستگی به وسعت ناحیه ای دارد که می خواهید لیزر را انجام دهید دارد. برای مثال لیزر پاها زمان بیشتری به نسبت لیزر زیر بغل طلب می کند در لیزر موهای زائد ، لیزر ماندگاری بسیار بالاتری نسب به دیگر چیز ها مانند: وکس کردن یا اصلاح کردن.اگر فردی پس از اینکه لیزر می کند باز هم موهای زائد آن رشد نمایدیگر همانند قبل نیستند و نازک تر و دارای تراکم کمتری به نسبت قبل خواهند بود. لیزر موهای زائد دارای دقت بسیاری بالایی می باشد اگر شما در یک مرکز معتبر همراه با تکنسین مجرب از این روش استفاده کنید مطمئنا نتیجه ی مطلوبی خواهید گرفت بدون آنکه پوست شما آسیبی ببیند.

مزیت های لیزر موهای زائد

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

 • IPL
 • لیزر دایود
 • لیزر ND:Yag اِندی یَگ
 • لیزر کندلا

در دامه این مقاله هر یک از این انواع دستگاه های لیزر را به صورت جداگانه و کامل برای شما عزیزان توضیح می دهیم، پس با ما همره باشید.

دستگاه IPL

 در این روش به دلیل اینکه  ارزان و در دسترساست و همچنین در قدیم بسیار کاربرد داشته است هزینه کمتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد. اما در اصل فقط نوعی پرتو تقویت شده می باشد که به اشتباه گاها به آنها لیزر هم می گویند. در لیزر های خانگی نیز از IPL استفاده می شود که نتیجه مطلوبی برای فرد به دنبال ندارد.

دستگاه لیزر دایود

لیزر دایود تقریبا برای اکثر رنگ پوست ها مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین قدرت نفوذ این لیزر به فولیکول های مو نسبتا زیاد است، و یکی از عوارض جانبی آن می توان به قرمزی بعد از انجام لیزر اشاره کرد. تکنولوژی دایود هم خیلی خوب و موثر است اما برندهای مطرح این تکنولوژی در ایران نیستند به این علت که اکثرا ساخت اسرائیل می باشند.

 • سطح تماس لیزر دایود : در دستگاه دایود هندپیس کاملا در تماس با بدن است و سر آن قابل تعویض نیست، این به معنی نیست که غیربهداشتی است اما اول اینکه واکنش پوست حین لیزر را سخت تر میتوان مشاهده کرد و دوم به لحاظ بهداشتی کمی سخت تر است.
 • سطح مقطع لیزر دایود : سطح مقطع دایود کوچکتر است که احتمالا درد به همراه دارد. در نهایت طول موج دایود ۸۰۸ نانومتر هست این در حالیست که دستگاه هایی مثل جنتل مکس پورو با دو تکنولوژی الکساندرایت و اندی یگ با طول موج های ۷۵۵ و ۱۰۶۴ تمام تایپ های پوستی تیره و روشن را تحت پوشش قرار می دهند.

 دستگاه لیزر

این لیزر با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر، منحصرا برای نواحی تیره و پوست گندمی و تیره طراحی شده است. استفاده از لیزر الکساندرایت بر روی پوست های سبزه و نواحی تیره بدن دو حالت دارد:

۱. درجات پایین = عدم جوابگیری کامل
۲. درجات بالا = سوختگی و ایجاد عارضه

اما این لیزر برای نواحی سبزه و گندمی بدن طراحی شده و می توان این نواحی را با توان بالا لیزر کرد. دستگاه لیزر و این دو دستگاه جزو پیشرفته ترین بهترین دستگاه های لیزر در حال حاضر هستند که انقلابی در نوع خود می باشند چه از نظر تکنولوژی و چه از نظر کیفیت، مزیت این دستگاه بر رقبای دیگر خود این است که تمامی تکنولوژی 3 دستگاه الکساندرایت، Nd:YAG و دایود را در خود جای داده است یعنی هر 3 طول موج دستگاه های نامبرده شده را دارد، اگر دارای موی بلوند یا روشنی هستید یا موهای نازکی دارید و یا پوست تیره و برنزی دارید این دستگاه با تغییر فرکانس مناسب برای پوست و موی شما می تواند به راحتی موهای زائد شما را از بین ببرد. با ترکیب 3 طول موج متفاوت این دستگاه می تواند به بهترین نحو ممکن به ساختار و عمق پوست شما نفوذ نماید تا موهای زائد شما را از بین ببیرد. سه طول موج به اختصار شامل موارد زیر هستند:

تکنولوژی Alex  (طول موج دستگاه الکساندرایت) : دارای طول موج 755 نانومتر می باشد که انرژی و قدرت بالاتری را به پوست منتقل می کند که برای پوست و موهایی با رنگ های مختلف بسیار مناسب می باشد. تکنولوژی Speed  (طول موج دستگاه دایود): دارای طول موج 810 می باشند که این قابلیت را دارد بیشتر در پوست نفوذ کند و بتواند فولیکول مو را تخریب نماید، سطح مقطع برزگی را در زمان لیزر پوشش می دهد بنابراین سرعت بالایی را در زمان درمان به بیمار ارائه می کند. تکنولوژی YAG (طول موج دستگاه Nd:YAG ): دارای طول 1064 نانومتر که عمیق ترین نفوذ در پوست را انجام میدهد که بهترین گزینه برای پوست های تیره و یا کسانی که مایل هستند بعد از برنزه کردن یا سولار رفتن لیزر موهای زائد را انجام دهند.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد که افراد می پرسند

 • طول موج مناسب برای لیزر موهای زائد چیست؟
 • مدت ماندگاری لیزر موهای چقدر است؟
 • جلسات لیزر موهای زائد چند وقت یک بار باید انجام گیرد؟
 • دلیل سوختگی بعد از لیزر موهای زائد چیست؟
 • لیزر موهای زائد برای چه کسانی منع دارد؟
 • هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟
 • بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

در ادامه می خواهیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم پس اگر حتی یکی از این سوال ها ذهن شما را درگیر کرده است تا پاین این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوال ها برسید.

 

طول موج مناسب برای لیزر موهای زائد چیست؟

هر دستگاه طول موج منحصر به فرد خود را دارد دستگاه الکساندرایت  750 نانومتر می باشد، دستگاه دایود دارای طول موج 800 نانومتر می باشد، دستگاه IPL  هم طول موج های مختلفی دارد ولی در تکنولوژی جدید آن که E-LIGHT  نامیده می شود از نور و رادیو فرکانس استفاده می شود که برای موهای روشن مناسب است.

مدت ماندگاری لیزر موهای چقدر است ؟

ماندگاری لیزر مو های زائد بستگی به دستگاهی دارد که استفاده می کنید اما با دستگاه های  ICE Platina Plus و ICE Platinum به 5 تا 6 جلسه و با دستگاه الکساندرایت در مرحله اول 6 تا 8 جلسه و بعد از آن هر 6 ماه یکبار به لیزر موهای زائد نیاز دارید تا رفته رفته موهای بدن شما از بین برود و تراکم خود را از دست دهد و نازک شوند.

دلیل سوختگی بعد از لیزر موهای زائد چیست؟
در صورتی سوختگی بعد از لیزر مو های زائد صورت می گیرد که دستگاهی که برای لیزر انتخاب شده برای پوست شما مناسب نمی باشد، انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد باید منطبق بر پوست شما انجام گیرد به طور مثال چه رنگی پوست یا مویی دارید که این وظیفه کلینیک لیزر موهای زائد یا متخصص می باشد که این انتخاب درست را برای شما انجام دهد.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی منع دارد؟
افرادی که در محل مورد نظر لیزر دچار عفونت و زخم هستند، باید تا زمان بهبودی عفونت و زخم خود منتظر بمانند، زنان باردار باید بعد از دوران باردهی و شیر دهی اقدام کنند و در آخر کسانی که در طول روز زیاد در معرض آفتاب قرار می گیرند.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر مو های زائد در همه مراکز یکسان نیست و با یکدیگر بنا بر منطقه ای که هستند و همچنین مرکز تخضیی و پزشکان مجربی که دارند متغیر است پس به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی برای لیزر مو های زائد به شما دوستان عزیز گفت.

ویژگی های فنی لیزر مو های زائد

 •  دارای هندپیس بزرگ 20 میلیمتری (بزرگترین هندپیس در بین لیزرهای الکساندرایت)
 •  دارای دو طول موج 755 و 1064 نانومتر
 •  مجهز بودن به سیستم کولینگ قوی
 •  دارای سرعت 10 هرتز (بالاترین سرعت در بین لیزرهای الکساندرایت)

ویژگی های بهترین دستگاه لیزر مو های زائد

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا لیزر الکساندرایت Motus AY به عنوان بهترین لیزر موی زائد در دنیا مطرح است این لیزر دارای ویژگیهای منحصر به فردی است که در هیچکدام از موارد مشابه تا به حال استفاده نشده است.

قدرت نفوذ بالا:

دستگاه لیزر Motus AY دارای یک هندپیس اختصاصی است که به هندپیس Moveo معروف است. این هندپیس را می توان برای موهای ضخیم تر که عمق بیشتری دارند بکار برد. به این ترتیب شما می توانید حتی از شر موهای زائد ضخیم خود هم راحت شوید.

شاید سوال شما هم باشد که چرا لیزر الکساندرایت Motus AY بعنوان بهترین لیزر موی زائد در دنیا مطرح است؟ این لیزر دارای ویژگیهای منحصربفردی است که در هیچکدام از موارد مشابه تابحال استفاده نشده است.

مدت ماندگاری لیزر موهای چقدر است ؟

 تعداد جلسه درمان

 1. برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد برای هر جلسه درمان با لیزر هزینه مشخصی را درخواست می‌کنند. این هزینه می‌تواند بر اساس درمان هر ناحیه باشد یا بر مبنای پکیج درمان مشخص شود.
 2. برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد برای همه افراد صرف نظر از مقدار موهای زائد یک هزینه مشخص درخواست می‌شود یا ممکن است هزینه درمان بر اساس الگوی رشد موهای زائد مشخص گردد.
 3. برخی دیگر از مرکز نیز هزینه درمان با لیزر را پس از انجام ارزیابی‌های اولیه و بررسی الگوی رشد موها و موضعی که قرار است درمان شود مشخص می‌‌کنند.

 مهارت کادر درمانی

یکی از بخش هایی که در لیزر مو های زائد نقش بسیار مهمی دارد و بر روی قیمت تاثیر بسیاری دارد، تجربه و مهارت تیم لیزر درمانی است یادتان باشد، کسی که بدن شما را لیزر می‌کند، اپراتور لیزر درمانی است نه دستگاه لیزر. پزشک باتجربه بهترین دستگاه لیزر را برای شما انتخاب می‌کند و اپراتور لیزر هم موثرترین روش درمان را برای شما انجام می‌دهد. هرچه اپراتور ماهرتر باشد، اثر گذاری لیزر بیشتر و عوارض آن کمتر می‌شود. منطقی است که تیم درمانی حرفه‌ای‌تر، دستمزدهای بالاتری هم بگیرند. لذا این عامل هم تاثیر زیادی بر هزینه لیزر در کلینیک‌های مختلف دارد.

اندازه ناحیه ای درمان

اندازه و ناحیه ای که می خواهد لیزر شود، میتواند در هزینه لیزر موهای زائد تاثیر گذار باشد هر چه ناحیه وسیع تر و تاکم مو در ناحیه بیشتر باشد قطعا نیازمند زمان بیشتری جهت درمان خواهد بود پس اندازه ناحیه و تراکم مو در آن ناحیه یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت لیزر موهای زائد خواهد بود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگذاریم که ما را تا انتهای مقاله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ همراهی کردید در صورت درخواست مشاوره می توانید با شماره هایی که داخل سایت قرار دارد تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.