هزینه کاشت مو در ونک

هزینه کاشت مو در ونک یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که تصمیم به انجام کاشت مو دارند. این گونه افراد مطمئنا روش های مختلف برای درمان ریزش مو و طاسی سرشان امتحان کردند، اما به نتیجه نرسیده اند و در آخر متوجه شدند تنها کاشت ‌مو می تواند مشکلشان را حل کند. در واقع اگر بخواهیم هزینه کاشت مو را بیان کنیم باید ابتدا در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه این راه حل درمانی و زیباسازی صحبت کنیم. عوامل مختلفی بر روی هزینه کاشت مو تاثیرگذار است که مهم ترین آن میزان  طاسی سر و مهارت متخصص است. هر چقدر متخصص در زمینه کاشت مو مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری بابت این عمل جراحی دریافت می کند.

و اگر هم در منطقه ونک قرار دارید و می خواهید قیمت کاشت مو در این منطقه را بدانید، باید به سراغ کلینیک های مختلف بروید تا هزینه کاشت مو به طور دقیق برایتان مشخص شود. اما به طور کلی، متخصص هایی که در شهر تهران و یا منطقه ونک فعالیت دارند، جزء بهترین متخصص های کاشت مو هستند. پس احتمال این که کاشت مو در محدوده ونک نسبت به مناطق پایین‌تر تهران و دیگرشهرها بیشتر باش، بسیار زیاد است.

 عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو در ونک

همانطور که گفتیم هزینه کاشت مو بر اساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود که در این قسمت به بررسی هر یک از عوامل می پردازیم:

 1.در ابتدا هزینه کاشت مو با توجه به روش انتخابی مشخص می شود:

برای این که بدانید هزینه کاشت مو شما چقدر می شود، ابتدا باید روش انجام آن  توسط متخصص مشخص شود. در حقیقت کاشت مو به روش های مختلفی مانند FUT، FIT و SUT قابل اجراست که در هر کدام از این روش ها از تکنیک های خاصی برای انتقال گرافت مو استفاده می شود.

 کاشت مو به روش FUT:

ابتدا در این روش ناحیه بانک مو که معمولا پشت سر می باشد، مشخص می شود. سپس یک برش نواری از سطح پوست در ناحیه پشت سر ایجاد و جدا شده تا گرافت های روی برش نواری به صورت تک تار به ناحیه طاسی سر انتقال داده شود.
مشکل رایجی که در روش FUT وجود دارد این است که برش ایجاد شده باعث زخم در ناحیه پشت سر می شود که متخصص برای رفع آن بخیه انجام می دهد. اما احتمال این که آثار بخیه در پشت سر باقی بماند، بسیار زیاد است.
معمولا کیفیت انجام این روش بستگی به مهارت متخصص و شرایط دارد.

کاشت مو به روش FUT:

 کاشت مو به روش SUT:

روش SUT جز جدیدترین روش های کاشت مو می باشد که روند و مراحل کاشت به وسیله دستگاه اتوماتیک انجام می شود. در واقع  برداشت و کاشت فولیکول ها بر عهده دستگاه اتوماتیک است که این تکنولوژی موجب افزایش درصد موفقیت پیوند مو روش SUT شده است. فرد با استفاده از این روش تنها با یک جلسه به تراکم بالایی از موهای کاشته شده می رسد و نیازی به تکرار جلسه کاشت مو ندارد.

همچنین، از آنجا  که دستگاه برای برداشت فولیکول ها به صورت تکی اقدام می کند نیازی نیست نسبت به برش نواری نگران باشید. در حقیقت این روش بدون بخیه و خونریزی و نیاز به جراحی انجام می‌شود و تنها جراحتی که در روند آن شکل می گیرد برش های بسیار ریزی است. این برش ها هم برای قرارگیری فولیکول ها مو می باشد و جای نگرانی نخواهد بود. 

کاشت مو به روش FIT:

در این روش فولیکول ها توسط سوزن های بسیار ریزی به صورت تک تاری از ناحیه بانک مو جدا و به ناحیه طاسی سر انتقال داده می شود. این روش سرعت کمتری دارد. اما در مقایسه با روش FUT نیاز به ایجاد بخیه و برش ندارد. به همین خاطر اکثر افرادی که برای کاشت مو از روش FIT استفاده می‌کنند، برای رسیدن به تراکم دلخواه به تکرار جلسه کاشت نیاز دارند.

 دیگر عامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو تعداد گرافت های مورد نیاز است :

با توجه به این که هر کدام از روش های کاشت مو هزینه مشخصی دارند، تعداد گرافت های مورد نیاز هم بر روی قیمت کاشت مو تاثیر گذار است. در واقع  هر کدام از روش های کاشت مو  برای انجام هر تعداد گرافت هزینه مشخصی دارند و هر چقدر تعداد گرافت های مورد نیاز بیشتر باشد هزینه کاشت بیشتر خواهد شد.

 دیگر عامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو تعداد گرافت های مورد نیاز است

 هر چقدر امکانات کلینیک بیشتر باشد، مسلماً هزینه کاشت مو بیشتر خواهد بود :

امکانات و تجهیزاتی که توسط کلینیک کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد، بر روی هزینه کاشت مو تاثیر بسیاری می گذارد. در واقع هرچقدر کلینیک برای ارائه  کاشت مو از تجهیزات به روزتری استفاده  و خدمات منحصر به فردی برای مراجعین آماده کند، هزینه کاشت مو افزایش پیدا می کند.
البته فراموش نکنید، هرگز برای کاهش هزینه  کاشت مو به سراغ کلینیک های نامعتبر نروید. کلینیک برای ارائه خدمات کاشت باید دارای متخصصین حرفه ای در این زمینه باشد و از تجهیزات به روز استفاده کند تا روند کاشت مو بدون هیچ عارضه و خطری انجام شود.

 گذراندن دوران بهبودی پس از عمل ممکن است هزینه بر باشد :

شما بعد از این که مراحل کاشت مو را طی می کنید وارد دوره بهبودی می شوید که برای گذراندن این دوره نیاز به تجهیزات و اقدامات لازم دارید. در واقع دکتر برای گذراندن بهتر دوره شما داروهای لازم را تجویز می‌کند و توصیه می‌کند برای شستن موها از شامپوی مخصوص استفاده کنید. بنابراین برای کاشت مو حتماً هزینه‌ای بابت بعد از عمل در نظر بگیرید تا بعد از کاشت دچار مشکل نشوید و تمام لوازم و وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید.

معمولا هزینه های بعد از کاشت شامل موارد زیر می باشد:

 • داروهای مسکن، جهت بهبود و تسکین درد بعد از کاشت مصرف
 • داروهای ضد التهاب برای کاهش تورم و کبودی
 • مصرف آنتی بیوتیک ها که موجب کاهش احتمال بروز عفونت می شود.

معمولا هزینه های بعد از کاشت شامل موارد زیر می باشد:

 ارزان ترین روش برای کاشت مو کدام است؟

معمولا افرادی که هزینه کاشت مو برایشان بسیار اهمیت دارد و دوست دارند این روش را با کمترین هزینه انجام دهند، این سوال برای شما پیش می آید که ارزان‌ترین مراحل کاشت مو کدام است؟ هزینه کاشت مو به روش FUT نسبت به دیگر روش ها هزینه کمتری به همراه دارد و دلیل آن هم به خاطر نوع برداشت فولیکول های مو است. از آنجا که در روش FUT فولیکول ها به صورت یکجا و با سرعت بالا انجام می شود، مدت زمان جراحی کاهش پیدا می کند و متخصص نیاز به دقت کمتری برای برداشت فولیکول ها دارد. به همین خاطر این روش نسبت به دیگر روش ها ارزان تر است.

 کاشت مو چگونه است؟

کاشت مو به درمانی گفته می‌شود که موهای مقاوم از ناحیه مشخص به ناحیه طاسی منتقل می شود تا نواحی دچار ریزش شده با موهای طبیعی پر و ظاهر شخص به ظاهری بهتر و جوانتر تبدیل شود. امروزه کاشت مو با روش های جدید و پیشرفته انجام می شود که درصد موفقیت آن بسیار افزایش پیدا کرده است. همانطور که گفتیم نحوه کاشت مو با توجه به روش انتخاب شده مشخص می شود.

اما به طور کلی، این روش شامل دو مرحله است؛ یک برداشت و دو پیوند فولیکول هاست. اگر برداشت فولیکول ‌ها به صورت نواری نباشد نیاز است برای برداشت آنها سوراخ های بسیار ریزی که کمتر از یک میلی‌متر قطر دارند در ناحیه بانک ایجاد شود. انتخاب روش مناسب به شرایط فرد بستگی دارد و هر کدام از روش های کاشت مو دارای مزایا و معایبی هستند که قبل از کاشت و شروع جراحی توسط متخصص مورد بررسی قرار می گیرد.

 چه کسی برای کاشت مو  گزینه مناسبی است؟

قبل از هر کاری باید مشخص شود که شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا نه و یا میزان طاسی سر شما با استفاده از کاشت مو قابل رفع می باشد یا خیر. اگر مشکل ریزش مو شما نامشخص است و  یا به خاطر بیماری خاصی با مشکل طاسی سر مواجه شده اید و هنوز بیماری تان درمان نشده است نمی توانید برای کاشت مو مراجعه کنید. اما اگر ریزش موتان به دلایل گفته شده در زیر باشد، به راحتی برای انجام کاشت مو اقدام کنید.

 • آلوپسی آندروژنیک
 • طاسی سر به خاطر سوختگی
 • طاسی سر به خاطر آسیب
 • مشکل ریزش مو به خاطر بیماری درمان شده

در حقیقت مهمترین کاری که باید قبل از کاشت مو انجام شود، مشخص شدن علت ریزش است که ابتدا باید علت آن در صورت قابل رفع بودن رفع شود و سپس وضعیت بانک مو مورد بررسی قرار می گیرد. با داشتن بانک مو مناسب و برخوردار بودن از سلامتی کامل، برای کاشت مو آماده می شوید.

 کاشت مو چگونه است؟

کلینیک معتبر در کاشت مو :

حال که با حساسیت کاشت مو آشنا شدید بهتر است برای انجام آن به هر کلینیکی اطمینان نکنید. این روزها کلینیک های بسیار زیادی در زمینه مراحل کاشت مو فعالیت دارند که مطمئنا انتخاب را برای شما سخت می کند. اما مهم ترین ویژگی برای انتخاب یک کلینیک مناسب داشتن مجوز رسمی می باشد. در واقع کلینیکی که مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان دارد، تمام خدمات خود را زیر نظر وزارت بهداشت انجام می‌دهد و مطابق با دستورات و قوانین وزارت فعالیت می کند. دیگر ویژگی های مهم یک کلینیک برای کاشت مو شامل موارد زیر می باشد:

 • برخوردار بودن از متخصص حرفه ای در زمینه کاشت مو
 • انجام کاشت مو به روش های مختلف
 • بهره مندی از تیم درمانی مجرب و با اخلاق
 • استفاده از به روز ترین و حرفه ای ترین وسایل و ابزار کاشت مو

کدام روش کاشت مو بیشترین تراکم را دارد ؟

امروزه روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. روش میکرو تنظیم تراکم بیشتری نسبت به سایر روش های کاشت مو می دهد که باعث محبوبیت بیشتر این روش نسبت به سایر روش ها شده است. در روش میکروفیت، فولیکول های مو با استفاده از سوزن های مخصوص از ناحیه اهداکننده خارج می شوند. در این روش از دستگاه کوچکی برای برداشتن فولیکول های مو، باز کردن سوراخ های کوچک و کاشت مو استفاده می شود و امکان برداشت و کاشت مو به صورت همزمان در این روش وجود دارد.

در روش میکروفیت، فولیکول های برداشت شده در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند، در حالی که در روش های دیگر کاشت مو، فولیکول ها در محلول های مخصوص نگهداری می شوند و پس از مدتی به ناحیه جدید منتقل می شوند. در روش میکروفیت خونریزی و درد وجود ندارد و تراکم زیادی به موهای افراد داده می شود. بنابراین بیماران پس از مدتی متوجه رشد خوب موهای خود شده و از عمل کاشت مو رضایت کامل خواهند داشت.

در روش FUE حدود 60 گرافت در هر سانتی متر از ناحیه سر انجام می شود اما در روش میکروفیت این تعداد به 90 گرافت می رسد و بنابراین افراد پس از عمل موهای پرپشت تری خواهند داشت. در روش میکروفیت نیازی به اصلاح نیست و فقط ناحیه دهنده برش داده می شود. روش میکروفیت مزایای زیادی دارد و عوارضی که ممکن است در روش های دیگر کاشت مو برای افراد ایجاد شود در این روش وجود نخواهد داشت.

بیمارانی که نیاز به پیوند خط اول دارند یا افرادی که به دنبال پیوند ریش و سبیل هستند می توانند گزینه خوبی برای انتخاب روش میکروفیت باشند. خانم هایی که به دنبال تراکم بیشتر در موهای خود هستند می توانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند و بهترین نتیجه را بگیرند.

مزایای فوق العاده کاشت مو در ونک

کاشت مو مانند سایر روش های زیبایی، مزایای بسیار زیادی دارد. شما می توانید با انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو در ونک از مزایای انجام این عمل بهره مند شده و یک عمر با موهای طبیعی و زیبا زندگی کنید. در ادامه هر یک از این مزایای شرح داده شده است:

 • رشد موی طبیعی: کاشت مو برای افرادی که رویای موهای طبیعی و سالم را دارند، بیش تر شبیه به یک معجزه است. با توجه به این که موهای کاشته شده از بانک مو بدن خود فرد گرفته می شود، این موها تطابق زیادی با بافت و ظاهر فرد دارد.
 • دوره بهبودی کوتاه: پس از انجام عمل کاشت مو تنها چند روز برای بهبودی نیاز خواهید داشت. پس از این دوران می توانید فعالیت روزانه خود را مانند روز های گذشته انجام دهید.
 • بدون درد و اسکار: این عمل از طریق بی حسی موضعی انجام می شود؛ به همین خاطر در حین عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد. در صورتی که عمل خود را زیر نظر یک متخصص حرفه ای و با تجربه انجام دهید، جای نگرانی از بابت پیدایش اسکار نخواهید داشت.
 • مقرون به صرفه در طولانی مدت: اگر چه راه های غیر جراحی دیگری برای درمان ریزش مو، مقرون به صرفه به نظر می رسند، اما تاثیرات آن ها دائمی نبوده و ممکن است از آن به هیچ عنوان نتیجه نگیرید. این در حالی است که با استفاده از کاشت مو می توانید یک بار برای همیشه از موهایی سالم و طبیعی لذت ببرید.
 • درصد بالای موفقیت: علیرغم وجود روش های دیگر برای جلوگیر از ریزش مو و بازگرداندن موهای طبیعی و زیبا، هیچ یک از روش ها به اندازه کاشت مو، احتمال موفقیت زیادی ندارند. این موضوع یکی از دلایلی است که محبوبیت این عمل را به شدت افزایش داده است.

کدام روش کاشت مو بیشترین تراکم را دارد ؟

چطور می توان بهترین کلینیک کاشت مو در ونک را شناخت؟

برخی از افراد تنها معیار انتخاب بهترین کلینیک را قیمت آن می دانند. اما باید بدانید که این دسته از افراد بزرگ ترین اشتباه ممکن را می کنند. چرا که ممکن است با انجام این عمل در کلینیک های ارزان قیمت بدن دچار عوارض شدیدی شده و نتیجه نهایی آن مطلوب نباشد. در این قسمت ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو آورده شده است:

 • سابقه کلینیک: در اولین قدم شما باید از داشتن مجوز وزارت بهداشت و درمان در مرکز مربوطه اطمینان حاصل کنید. در قدم بعدی نیز لازم است مدت زمان راه اندازی آن را بررسی نمایید. زیرا اگر کلینیک در مدت زمان زیادی دایر بوده باشد، می توانید در رابطه با تجربیات بیماران قبلی اطلاعات کسب کنید. همچنین می دانید که در صورت بروز عوارض و یا مشکلاتی مربوط به مراقبت می توانید همچنان به این مراکز مراجعه کنید.
 • تنوع در درمان های ارائه شده: معمولا بهترین کلینیک باید از جدید ترین و پیشرفته ترین امکانات و جدید ترین متد های روز برای کاشت مو استفاده کند. همچنین باید درمان های مختلف ریزش مو را نیز در کنار کاشت مو ارائه دهد. برای مثال اگر به تازگی دچار ریزش مو شده اید ابتدا باید درمان هایی مانند میکروپیگمنتیشن پوست سر یا دارو های ریزش مو را امتحان کنید. پزشکان باید بهترین درمان را برای شما پیش بینی کرده و مشورت های لازم در این خصوص را به شما بدهند.
 • مشاوره رایگان: بسیاری از افرادی که ریزش مو پیدا کرده اند، تصور می کنند که کاشت مو برای آن ها بهترین گزینه خواهد بود. اما ممکن است با مشورت پزشک در یک جلسه مشاوره متوجه شوند که راهکار های دیگری به غیر از جراحی نیز برای درمان آن ها وجود دارد. به همین خاطر بهترین کلینیک ها ابتدا مشاوره رایگان را با بیمار انجام می دهند تا وضعیت فرد به درستی مشخص شود.
 • سابقه و مهارت پزشکان: یک کلینیک معتبر از کادر درمانی باتجربه، ماهر و در عین حال مهارت ارتباطی بالا و دلسوز استفاده می کند. پزشکان با تجربه و با مهارت بالا کلید اصلی موفقیت درمان موی شما هستند. در این راستا لازم است در رابطه با پزشک تحقیق کرده و اطلاعات آن را به صورت آنلاین بررسی کنید. اگر هیچ گونه اطلاعاتی در این خصوص پیدا نکردید، لازم است قید آن کلینیک را بزنید.

 کلام آخر

کاشت مو در مراکز نامعتبر ممکن است عوارض خطرناکی مانند خونریزی شدید، ایجاد اسکار، زخم و عفونت را به همراه داشته باشد. بنابراین در کنار در نظر گرفتن هزینه کاشت مو به اعتبار مرکز هم توجه کافی داشته باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *