هزینه عمل کاشت مو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه عمل کاشت مو آشنا کنیم. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تصمیم به کاشت مو دارید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه و از کجا باید شروع کرد و هزینه عمل کاشت مو چقدر است ؟ به طور کلی زمانی که شما تصمیم به کاشت ابرو می کنید از همان جا مراحل کاشت مو برای شما شروع شده است . در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مختلف کاشت مو و چگونگی و هزینه کاشت مو آشنا کنیم، ممنون می شویم که با ما همراه باشید .

چگونگی کاشت مو

شما قبل از انجام هر کاری ابتدا باید با چگونگی کاشت مو آشنا شوید . کاشت و یا پیوند به یک روش درمانی گفته می شود که موهای مقاوم فرد را در بدن یا سر و مناطقی که دچار طاسی و یا ریزش شده اند انتقال داده می شود که به این روش گفته شده کاشت مو طبیعی و یا پیوند طبیعی می گویند . در گذشته تنها یک یا دو کلینیک جراحی برای کاشت مو وجود داشت اما امروزه روش های طبیعی کاشت مو بسیار افزایش یافته و تنوع آن نسبت به گذشته بیشتر شده .

به طور روش های کات مو با دو روش شناخته شده است که در مراحل کاشت مو با هم تفاوت هایی را دارند که در ادامه به این دو روش اشاره می کنیم و شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

کاشت نواری : در این روش کاشت برای خارج نمودن فولیکول ها و یا گرافت برشی را در پوست ناحیه ی پشت سر که به آن بانک مو نیز گفته می شود ایجاد می کنند . بعد از انجام این کار فولیکول های برداشته شده در زیر میکروسکوپ از درون پوست خارج می شوند و برای کاشت آماده می شود . این روش کاشت مو نواری نسبت به روش های دیگر تهاجمی هستند ، به این دلیل که برش های ایجاد شده نیاز به بخیه دارند و عوارض بیشتر را دارد و مدت زمان درمان آن بیشتر از روش های دیگر کاشت مو است که این ها از معایب این روش است . از طرفی هم کیفیت گرافت های برداشته شده در این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر است که این موضوع از مزیت خوب این روش است .

چگونگی کاشت مو

روش های کاشت مو نواری :

  • روش FUT
  • روش ترکیبی

 کاشت با استخراج واحدهای فولیکولی : در این روش کاشت نیازی به برش در ناحیه پشت سر نیست و فولیکول به شکل واحدی و با ایجاد سوراخ های ریز که کم تر از یک میلی متر قطر دارند خارج می شوند . این روش نسبت به روشی که در بالا توضیح داده ایم کم تهاجمی تر هستند و به آن لقب کاشت موی بدون جراحی را داده اند که با این روش جراحی شناخته شده است .

روش کاشت مو با استخراج واحد های فولیکول :

به طور کلی که بخواهیم بگوییم دسته اول روش FUT است و دسته دوم کاشت مو به روش FIT است که تا اینجای مقاله تفاوت این دو را با هم خوب متوجه شدیم این که کدام یک از این روش های گفته شده برای شما مناسب است به وضعیت ریزش مو شما کاملا بستگی دارد که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خودش را دارند که این مزایا و معایب در جلسه مشاوره پزشک و یا جراح برای شما مطرح می کنند و با هم فکری یکدیگر بهترین روش را انتخاب می کنید .

عوامل موثر در هزینه کاشت مو

به طور کلی عوامل مختلفی در تعیین هزینه کاشت مو و قیمت نهایی آن تاثیر دارد ، از جمله این عوامل سن ، دلیل کاشت و تعداد گرافت های کاشته شده است که از اصلی ترین موارد نیز می باشند. اگر شما به یک کلینیک مراجعه کردید و در جلسات مشاوره پزشک یک عملی را مشخص کرد شما باید تا آن جایی که می توانید این فاکتور ها را در زمینه قیمت نهایی کاشت مو در نظر داشته باشید .

عوامل موثر در هزینه کاشت مو

عمل کاشت برای افرادی امکان دارد که دارای بانک موی مناسبی باشند و در نواحی پشت سر گرافت ها به اندازه کافی وجود دارند به طوری که بتوان آن ها را به راحتی از نواحی سر جدا کرده و در نواحی دریافت کننده که دچار طاسی و یا ریزش شده است کاشت . در غیر این صورت اگر نواحی طاسی سر بیشتر باشد و یا بانک موی فردی ضعیف باشد نمی توان این عمل را انجام دارد .

برخی از افرادی که در سن کاشت مو هستند و برای انجام این عمل اقدام می کنند ممکن است مشکل هزینه کاشت مو آن را داشته باشند که این مسئله هم مشکل چندان بزرگی نیست و خوشبختانه امروزه این امکان در بسیاری از کلینیک های کاشت  مو وجود دارد که افراد بتوانند طی دو یا چند هفته اقدام به کاشت مو کنند و همین موضوع باعث شده است که دیگر نیازی نیست همه هزینه کاشت مو را یک و به طور کامل بپردازید .از آنجایی که بین 12 تا 18 ماه طول می کشد تا موهای کاشته بطور کامل و طبیعی رشد کنند، این افراد این امکان را دارند که در چند مرحله اقدام به کاشت مو کنند .

برخی هم به صورت خودسرانه اقدام به استفاده از دارو های ماینوکسیدیل می کنند در صورتی که انتخاب بهترین روش درمان ریزش مو به عهده پزشک متخصص می باشد . در ظاهر هزینه درمان این روش برای افراد کمتر باشد ولی در عوض نتایج عمل کاشت مو ماندگار تر و در دراز مدت باقی می ماند . استفاده از این چنین دارو ها عوارض های بسیاری را برای افراد به وجود می آورد و ممکن است برای همیشه از این دارو ها به درستی جواب نگیرید . استفاده خودسرانه از این دارو ها در مواردی باعث تیره شدن موها و نازک شدن موهای سر می شود و در نهایت پس از قطع این دارو ممکن است پس از گذشت مدتی موهای جدید بیشتر و یا تمام آن ها بریزند و فرد دچار ناراحتی و نا امیدی از روش های درمانی دیگر شوند .

افراد مناسب برای کاشت مو

در مرحله اول برای انجام کاشت مو باید بدانید که آیا فرد مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر . بسیاری از ریزش ها و طاسی ها با انجام عمل کاشت مو جبران می شود و بهتر از قبل خود می شود . اگر شما از آن دسته افراد هستید که از طاسی های پراکنده با الگوی نا مشخص و یا ریزش موی سکه ای و یا ریزش موی شما به علت بیماری های زمینه ای است شما فرد مناسبی برای انجام عمل کاشت مو نیستید . در این صورت می توانید که عمل کاشت را انجام دهید که ریزش موی شما ناشی از لوپسی آندروژنی، سوختگی، آسیب، بیماری درمان شده باشد .

یکی از مهم ترین کار ها قبل از اقدام به عمل کاشت مو مراجعه به یک متخصص پوست و مو است که دلیل ریزش موهای شما را به درستی تشخیص دهد . اگر دلیل ریزش موی شما جزو مواردی است قابل درمان با کاشت است باید عوامل دیگر را هم مورد بررسی قرار دهند . قدرت بانک مو، جنس موها، وضعیت سلامت عمومی، سن و … از جمله‌ی این عوامل هستند که توسط پزشک متخصص کاشت مو در جلسات مشاوره مورد بررسی قرار می‌ گیرند .

افراد مناسب برای کاشت مو

هزینه کاشت مو

یکی از مهم ترین فاکتور ها در زمان انتخاب کلینیک برای کاشت مو هزینه کاشت مو و قیمت آن است که حتی روشی که فرد برای کاشت مو انتخاب می کند به هزینه آن بستگی دارد . هزینه کاشت مو با توجه به مرکز انتخابی شما و روش انتخابی در حال تغییر است و نمی توان به طور کامل یک هزینه را برای کاشت مو گفت ، در ادامه شما را با عوامل تاثیر گذار در کاشت مو آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید .

  • شناسایی الگوی ریزش مو
  • تعداد گرافت های مورد نیاز
  • روش انتخابی جهت انجام کاشت مو

همان طور که در بالا گفتیم هزینه کاشت مو به روشی که برای کاشت مو انتخاب می کنید کاملا بستگی دارد و اگر بخواهید که از روش سنتی و رایج برای کاشت مو انتخاب کنید هزینه کاشت مو کم تر می شود اما به این نکته هم توجه داشته باشید که در روش های سنتی از هیچ ابزار و وسایلی استفاده نمی شود و تمام مراحل برداشت و کاشت مو توسط نکنیسین های کاشت مو و با دست صورت می گیرد که از معایب این روش زیاد بودن درصد خطا است و بسیاری از افراد از این روش نتیجه خاصی را نمی گیرند .

به طور کلی هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت ها محاسبه می شود . گرافت و یا همان پیوند به تعدادی از تار ها گفته می شود که کاملا طبیعی بوده و این واحد های فولیکولی مو در جراحی کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) به صورت تک به تک با استفاده از وسایل مخصوص مستقیما از بخش های دیگری از پوست سر جدا می ‌شود .اما در روش کاشت موFUT یک باریکه از بافت حاوی مو از آن جدا می شود و سپس واحد های فولیکولی یک به یک از بافت یا باریکه اهدا کننده گرفته می شود .روش FUE معمولاً گران ‌تر است ، چون استخراج گرفت ‌ها به دلیل ماهیت دقیق و دشوار عمل زمان ‌برتر است.

هزینه کاشت مو

چرا باید انواع روش های کاشت مو را شناخت ؟

جراحان ایرانی مهارت و شایستگی بالایی در جراحی دارند و هزینه های درمان در ایران پایین است و به همین دلیل ایران به یکی از قطب های جراحی زیبایی در جهان تبدیل شده است. اما از طرفی با توجه به اینکه افراد زیادی تمایل به انجام این عملیات دارند متاسفانه افراد بدون تخصص و یا با تخصص غیر مرتبط وارد این عرصه شدند. برخی از کارشناسان با اغراق در اطلاعات سعی در جذب مشتریان بیشتری دارند. در زمینه کاشت مو بیشتر تبلیغات مربوط به روش های کاشت مو می باشد.

بسیاری از کلینیک های زیبایی معتقدند که از روش خاصی برای کاشت مو استفاده می کنند و بهترین ها را در زمینه درمان ارائه می دهند و یا معتقدند روشی انحصاری برای انجام این عمل زیبایی دارند. هیچ روشی در این زمینه بهترین نیست و هیچ روش انحصاری وجود ندارد. برعکس، تفاوت نمی تواند این باشد که یک کلینیک خاص دستگاهی را خریداری کرده است که سایر کلینیک ها ندارند، یا اینکه ترکیبی از روش های مختلف را اتخاذ می کند که منجر به نتایج بهتر می شود.

حتی اگر جدیدترین دستگاه های پیشرفته توسط افراد کم تجربه استفاده شود، نتایج ضعیف و نامطلوبی خواهد داشت. اما اگر روش های اولیه مانند FUT یا FUE توسط جراح حرفه ای انجام شود، قطعا بهترین نتیجه را خواهند داشت. وقتی اطلاعات کافی داشته باشید، انتظارات درستی در مورد درمان دارید. می توان گفت افرادی که درک و انتظارات درستی از روش درمانی دارند قطعا بهترین گزینه برای کاشت مو هستند. در بیشتر موارد، مشتریان انتظارات نادرستی در مورد تراکم مو دارند.  هر چه بیشتر در مورد یک روش درمانی بدانید، در عمل برای شما بهتر است.

وقتی اطلاعات درستی داشته باشید، می توانید تصمیم بهتری بگیرید و بهترین روش کاشت مو را برای خود انتخاب کنید. این جمله را به خاطر بسپارید که اگر بیشتر بدانید قطعا انتخاب عاقلانه ای خواهید داشت. در عمل های زیبایی نسبت به روش های پزشکی انتخاب های بیشتری خواهید داشت. در درمان باید از دارویی که پزشک به شما نشان داده است استفاده کنید. تا زمانی که بیماری شما درمان نشود و حق انتخاب نداشته باشید و نتوانید بگویید من این دارو را نمی خواهم و من این دارو را می خواهم.

اما در روش های زیبایی، می توانید هر یک از روش های متعددی را که می خواهید انتخاب کنید. بنابراین انتخاب با شما است. کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می شود. اگر انتخاب مناسبی برای انواع روش های کاشت مو هستید. شما این حق را دارید که روشی را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارد. برای مثال اگر تراکم مو برای شما مهم است می توانید از روش کاشت مو Super FUE Plus استفاده کنید یا اگر تحمل درد را ندارید می توانید یکی از روش های SFUE، FIT یا SUT را انتخاب کنید. در فرآیند کاشت مو، افراد می توانند از بین روش های کاشت مو، آنچه را که برایشان مناسب است انتخاب کنند. دانستن این روش ها به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

چرا باید انواع روش های کاشت مو را شناخت

کاشت مو به روش ترکیبی

دنیای علم و تکنولوژی در همه موارد در حال تکامل است. در دنیای کاشت مو نیز تقریباً همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد و می‌تواند نتایج کاملاً طبیعی را ارائه دهد. روش های زیادی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از اصلی ترین روش های آن کاشت مو به روش ترکیبی است. از اصلی ترین ویژگی های این روش حداکثر محدوده پوشش ممکن با تراکم بالا است. FUT و FUE دو تکنیک اصلی در کاشت مو هستند. این تکنیک‌ها پیشرفت زیادی کردند تا معایب هر دو تکنیک را رفع کنند. تا حدودی هم موفق بودند. در این روش کاشت که شامل برداشت، پیوند فولیکول از ناحیه اهدا کننده است که معمولاً از پشت و کنار سر است و سپس کاشت آن ها در محل گیرنده انجام می‌شود.

هر دوی این تکنیک‌ها از روش یکسانی با تفاوت روش برداشت در پیوند استفاده می‌کنند. به دلیل افزایش میزان ریزش مو در مردان و زنان یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است. تکنیک های قبلی قدیمی، ابتدایی و ناکارآمد بودند و نتایج نامطلوبی از خود به جای می‌گذاشتند. امروزه در بین افراد طاس، تمایل به کاشت مو با چگالی بالا بسیار رایج شده است. اکثر بیماران با این امید که با حداکثر پوشش بعد از کاشت مواجه می شوند، این کار را انجام می‌دهند. درجه نوروود، درجه VI و VII مراحل طاسی گسترده و پیشرفته‌ای است که باعث ایجاد طاسی وسیع تری می‌شود و فقط یک تار مو در پشت و کنار سر باقی می‌گذارد.

در نتیجه بیماران برای به دست آوردن پوشش قابل قبول در آن ناحیه به تعداد بیشتری پیوند فولیکول نیاز دارند. اگر چه تعداد پیوندهای مورد نیاز تنها با کاشت مو به روش FUT یا FUE قابل انجام نیست، کاشت مو به روش ترکیبی این کار را انجام می‌دهد. تکنیک ترکیبی ارائه استخراج بیش از 4000 پیوند فولیکولار را ارائه می‌دهد؛ بنابراین تکنیک خوبی برای انجام کاشت مو در موارد خاص است. در این روش فولیکول‌ها را از ریش، که «منطقه سایه» نامیده می‌شود و در زیر چانه وجود دارد، می‌گیرند.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز درمیان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *