هزینه کربوکسی تراپی دور چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کربوکسی تراپی دور چشم آشنا کنیم. داشتن پوستی روشن تر، شاداب تر، بدون چروک و سالم در صورت و بدن یکی از رازهای جوانی و زیبایی است. یکی از عوارضی که امروزه در بیشتر افراد دیده می شود، سیاهی دور چشم است که باعث ناراحتی آن ها و خسته به نظر رسیدن چهره آن ها می شود. سیاهی دور چشم به دلایل مختلفی مانند سبک زندگی نادرست، استرس، کم خونی، ساعات خواب نامنظم و ناکافی ایجاد می شود. به همین خاطر مردم همیشه به دنبال راهی برای از بین رفتن آن ها هستند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه کربوکسی تراپی دور چشم با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

تیرگی دور چشم یکی از انواع مشکلاتی است که به خاطر کمبود اکسیژن به پوست دور چشم ایجاد می شود. این مشکل در بعضی موارد به دلیل ژنتیک و در برخی موارد به دلیل بیشتر شدن سن رخ می دهد. با افزایش سن، میزان اکسیژن رسانی به پوست دور چشم کاهش می یابد و اطراف چشم کمی سیاه می شود. کربوکسی تراپی یکی از روش هایی است که به روشن شدن پوست دور چشم کمک می کند.

در روش کربوکسی تراپی، دی اکسید کربن به پوست نفوذ کرده و باعث تشکیل مویرگ های جدید و بیشتر شدن خون رسانی می شود. این مشکل باعث می شود رگ های خونی به مرور زمان گشاد شوند و خون به راحتی از آن ها عبور کند. دی اکسید کربن یکی از گازهایی است که باعث کلاژن و الاستین می شود. این دو ماده باعث جوان سازی نواحی مختلف پوست بدن و صورت می شود.

کربوکسی تراپی چیست ؟

چگونگی عملکرد کربوکسی تراپی :

با بیشتر شدن سن، به خصوص اگر رژیم یویو داشته باشید، مویرگ های زیر پوست با کم شدن سلول های اکسیژن غیرفعال می شوند. این ترکیب با استرس محیطی و سایر متغیرها، توانایی سلول ها را برای بازسازی و عملکرد صحیح مهار می کند و پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی و کلاژن خود را از دست می دهد.

در سن 30 سالگی، سطح اکسیژن در پوست شما 25٪ و 40-50٪ کم می شود. بدن به طور طبیعی اکسیژن خود را از طریق تنفس دریافت می کند، اما عواملی مانند آلودگی سطح آن را کم می شود. بدن ابتدا از اکسیژن در اندام های اصلی استفاده می کند و در نهایت اکسیژن به پوست می رود. هنگامی که پوست اکسیژن کافی دریافت نمی کند، بیشتر مستعد پیری، آکنه، قرمزی، تحریک و لکه های پیری می شود.

کربوکسی تراپی شامل تزریق مقادیر کمی دی اکسید کربن به زیر پوست برای شکستن رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن است. درمان هیچ زمان استراحتی ندارد و یک جلسه می تواند بین پانزده دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. کربوکسی تراپی دی اکسید کربن را به زیر سطح پوست تزریق می کند. بدن این را به عنوان کمبود اکسیژن درک می کند و با تامین اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان، بهتر شدن گردش خون و در نتیجه ترمیم سلول ها واکنش نشان می دهد. این افزایش غلظت اکسیژن باعث بهتر شدن احتباس آب یا ادم در ناحیه می شود.

برای بهبود اثرات پوستی، این افزایش جریان خون باعث تحریک کلاژن می شود که خطوط ریز را صاف می کند، سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد و رشد مو را تحریک می کند. برای کم شدن چربی، گاز گرم شده در حجم زیادی به عمق چربی وارد می شود که سپس سلول چربی را تجزیه می کند و رگ های خونی جدید را تحریک و جوان می کند.

برای کم شدن سلولیت، درمان تخلیه لنفاوی گردش خون را در این ناحیه بیشتر می کند و در نتیجه تجمع سمومی را که علت اصلی سلولیت هستند، کم می کند. هنگامی که گاز به پوست نفوذ می کند، چربی سطح را می شکند و سطح کلاژن پوست را تحریک می کند. همه این ها باعث بهتر شدن بافت و ظاهر سلولیت یا فرورفتگی پوست می شود.

برای ترک‌های پوستی، این تنها درمانی برای ترک‌های قدیمی و جدید است که کلاژن شکسته را به وضوح ترمیم می‌کند و برای انواع پوست بی‌خطر است. کربوکسی تراپی باعث تحریک تشکیل کلاژن جدید و متعاقبا ضخیم شدن پوست برای بهتر شدن ظاهر ترک‌ها و بازسازی ماتریکس کلاژن می‌شود.

کربوکسی تراپی چه ناحیه و مشکلاتی را درمان می کند ؟

درمان ناحیه چشم دشوار است، اما با کربوکسی تراپی، می توان این ناحیه را درمان کرد. با بیشتر شدن اکسیژن رسانی به ناحیه زیر چشم، تیرگی زیر چشم را بهبود می بخشد. با سفت کردن پوست و کم شدن چربی متوسط ​​پف زیر چشم را کاهش می دهد. به دلیل تحریک کلاژن، خطوط ریز و چین و چروک پنجه کلاغی و خطوط خواب دور چشم را از بین می برد.

افتادگی پلک را درمان می کند. به دلیل بازسازی کلاژن جدید و انقباض پوست ابرو، ابرو لیفت و لیفت می کند. بافت پوست اطراف چشم به دلیل تحریک کلاژن بهتر می شود. ریزش ابروها به لطف بازسازی کلاژن جدید و انقباض بهبود می یابد. چین و چروک های پوست به دلیل تحریک کلاژن بهتر می شود.

چین و چروک های لب با تحریک کلاژن بهتر می شود. افتادگی فک از طریق بازسازی کلاژن جدید و انقباض خطوط بهبود می یابد. چین و چروک های گردن از طریق تحریک کلاژن بهتر خواهد شد. تورم به خاطر کم شدن چربی و سفت شدن پوست کاهش می یابد. افتادگی یا افتادگی گونه ها به دلیل کم شدن چربی و سفت شدن پوست کم می شود.

چین و چروک های نرم گوش از طریق تحریک کلاژن بهتر می شود. به لطف تحریک کلاژن، ناحیه دکلته را جوان می کند. اگر از کربوکسی به عنوان سابسیژن استفاده شود که باعث تشکیل کلاژن در زیر اسکار می شود، جوش بهتر می شود.

کربوکسی تراپی دور چشم

سیاهی دور چشم یا چین و چروک دور چشم یکی از مشکلاتی است که بیشتر باعث پیری پوست و کم شدن زیبایی فرد می شود. بیشتر افراد تمایل دارند از روش های مختلفی برای درمان سیاهی دور چشم استفاده کنند. کربوکسی تراپی دور چشم یکی از انواع درمان سیاهی دور چشم انسان است که توسط چشم پزشکان و جراحان چشم انجام می شود.

چه زمانی باید کربوکسی تراپی را شروع کرد ؟

با بیشتر شدن سن، خاصیت ارتجاعی پوست به میزان قابل توجهی کم می شود و پوست شل و شل می شود. تغییرات مربوط به آسیب نور خورشید آشکارتر می شود و یکی از اولین نشانه های پیری صورت ایجاد چین و چروک های پنجه کلاغی در دهه 30 زندگی، افتادگی خط فک در دهه 40 و پف چشم های پنجاه و چند ساله است. در گذشته هیچ چیزی نمی توانست جایگزین جراحی لیفت صورت و لیفت چشم یا بلفاروپلاستی شود.

درمان هر دو ناحیه بدون جراحی بسیار دشوار بود. با ظهور دستگاه‌های جدید مانند کربوکسی تراپی و لیزرها و لایت های سفت کننده پوست، هر بیمار سی سال به بالا می‌تواند سفت کردن و لیفت فک و چانه و اطراف خط فک، چشم‌ها و هر چه سن بیمار کمتر باشد را انجام دهد.

از هر 10 بیمار، 8 بیمار پس از دو درمان اولیه کربوکسی تراپی، متوجه بهتر شدن قابل توجهی در افتادگی پوست می شوند و بیشتر آن ها متوجه بهبود رنگ، درخشندگی و بافت پوست می شوند. اگر سی و چند ساله ها روش های پیشگیرانه غیرتهاجمی مانند کربوکسی تراپی را انتخاب کنند، روند جدیدی ایجاد می شود که به پیری بسیار متفاوت از نسل های قدیمی منجر می شود.

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم :

بیشتر پزشکان زمان دقیقی را تعیین نمی کنند زیرا میزان تیرگی، تعداد جلسات درمانی، نحوه مراقبت های بعد از عمل در پایداری کربوکسی تراپی نقش دارند. اما درمان سیاهی دور چشم با روش کربوکسی تراپی بیش از 6 ماه طول می کشد و در صورت تکرار مدت زمان آن بیشتر می شود.

قبل از کربوکسی تراپی دور چشم چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت ای قبل از کربوکسی تراپی دور چشم آشنا می شوید :

 • اگر سابقه بیماری، مصرف دارو، حساسیت دارویی دارید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • 24 ساعت قبل از کربوکسی تراپی از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • قبل از شروع کربوکسی تراپی، صبحانه و نوشیدنی های مغذی و سالم بخورید.
 • در صورت امکان از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مواد غذایی مانند آسپرین، ویتامین E، جینسینگ، ویتامین های روغنی مانند امگا 3، ایبوپروفن، ادویل و سایر داروهای مشابه خودداری کنید. رقیق کننده های خون خطر کبودی را بیشتر می کنند.
 • اگر باردار یا شیرده هستید، از این درمان خودداری کنید.
 • اگر سرماخوردگی یا هر بیماری دارید، قرار ملاقات خود را تا بهبودی کامل تغییر دهید.

کربوکسی تراپی دور چشم

برای آشنا شدن با عوارض کربوکسی تراپی دور چشم به سایت مربوطه مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم آشنا می شوید :

 • 2 روز پس از تزریق از پماد یا کرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن یا تکان دادن ناحیه درمان پرهیز کنید. مگر اینکه پزشک به شما توصیه کند که این کار را انجام دهید.
 • برای جلوگیری از کبودی از مصرف الکل و نمک خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت پس از درمان ورزش نکنید.
 • به مدت 72 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا دمای بالا خودداری کنید.

آیا گاز کربن دی اکسید سمی است ؟

دی اکسید کربن سمی نیست. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود. این گاز محصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون می شود و از طریق ریه ها دفع می شود، بنابراین برای بدن سمی نیست. روشی که برای درمان سیاهی زیر چشم استفاده می شود با روشی که برای از بین بردن چربی استفاده می شود متفاوت است. کربوکسی تراپی برای از بین رفتن سیاهی زیر چشم، چربی زیر پلک را از بین نمی برد.

هزینه کربوکسی تراپی دور چشم

هزینه کربوکسی تراپی دور چشم به دلایل مختلفی بستگی دارد. برخی از این دلایل عبارتند از : کیفیت مواد تزریقی، کلینیک پوستی که به آن مراجعه می کنید، میزان دی اکسید کربن مورد نیاز برای درمان کامل و تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد. به عنوان مثال مراکزی هستند که به دلیل نمایش تبلیغات متعدد در بین مردم محبوبیت پیدا کردند.

به همین خاطر از مردم مبالغ اضافی دریافت می کنند اما کیفیت کارشان راضی کننده نیست. مراکزی هم هستند که برای جذب مشتری بیشتر مبالغ بسیار ناچیزی می گیرند اما کیفیت کارشان بسیار ضعیف است و یا حتی امکان دارد باعث آسیب شوند. باید در انتخاب مرکز خود دقت کنید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کربوکسی تراپی هستند ؟

کربوکسی تراپی دور چشم برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نمی توانند از این روش استفاده کنند. این افراد عبارتند از :

 • بیماران مبتلا به آب سیاه
 •  بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی
 • بیماران مبتلا به بیماری مغزی
 •  اشخاصی که تحت دیالیز هستند.
 •  اشخاصی که صرع دارند.
 •  بانوان باردار
 • بیماران مبتلا به صرع
 • افرادی که بعد از جراحی خون فعال در محل زخم دارند.
 • افراد مبتلا به کم خونی شدید
 • بیماران مبتلا به سرطان
 •  اشخاصی که تحت درمان شیمی درمانی هستند.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی دور چشم

تعداد جلسات کربوکسی تراپی بستگی به درمان و ناحیه تزریق دارد. اگر می خواهید با کربوکسی تراپی به طور کامل چربی های موضعی را از بین ببرید، بهتر است 8 تا 10 جلسه هر هفته یا هر دو هفته یکبار انجام دهید و برای ثابت شدن بهتر بعد از تمام شدن کامل درمان، طبق توصیه پزشک، انجام شود. اگر از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت استفاده می کنید، توجه داشته باشید که از بین رفتن کامل آن بین 6 تا 10 جلسه در 1 یا 2 هفته زمان می برد.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

هر تزریق با احساس سوزش شبیه نیش حشره است، شدت درد تزریق کربوکسی تراپی در سطح الکترولیز است. متخصصان بر این باورند که درمان سلولیت به روش کربوکسی تراپی دردناک تر است، اما اثر قابل توجهی که به دست آمده ارزش آن را دارد. برای کم شدن احساس سوزن سوزن شدن هنگام وارد کردن سوزن کربوکسی تراپی می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. این در مواردی که فرد از سوزن می ترسد یا بسیار حساس است استفاده می شود و برای همه لازم نیست.

علت و عوامل موثر در سیاهی دور چشم

ناحیه چشم بیشترین تأثیر را از روند پیری دارد و ناحیه ای است که این علائم را با سرعت بیشتری نشان می‌دهد. با این حال، نقص زیبایی در اطراف چشم نه تنها با افزایش سن، بلکه در همه سنین ظاهر می‌شود. حلقه‌های سیاه که در اطراف چشم ظاهر می‌شود می‌تواند به این علت باشد که ناحیه چشم تعداد زیادی سلول چربی دارد، بنابراین در معرض تجمع چربی است و ناحیه زیر چشم تعداد زیادی مجرا برای رسوب رنگ‎دانه‌های خون و ملانین دارد. وقتی پوست اطراف چشم در اکسیژن‌رسانی خون مشکل دارد، این خون جمع می‌شود و آهن موجود از هموگلوبین آزاد شده و در پوست رسوب می کند.

سپس یک سری واکنش‎‌های اکسیداسیون اتفاق می‌افتد و رنگدانه‌ای به نام هموسیدرین را تشکیل می‌دهد. رسوب هموسیدرین هم‌چنین می‌تواند به دلیل افزایش گردش خون در ناحیه چشم رخ دهد. حلقه‌های تیره و غالبا شکل غاری زیر چشم، حالت خسته و آزار دهنده‌ای به صورت می‌دهد. حلقه‌های تیره می‌تواند علت اصلی یا ثانویه داشته باشد و از چندین عامل ناشی شود. سبک زندگی یکی از عوامل هم در این رابطه است. شب‌های بی خوابی، استرس، قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و سیگار، علاوه بر روند طبیعی پیری، در ظهور آن نقش دارند. عوامل ژنتیکی و بیماری‌هایی مانند آلرژیک نیز در این امر نقش دارد. حلقه‌های تیره بعد از 30 سالگی بیشتر مشاهده می‌شود و به این دلیل رخ می‌دهد که با افزایش سن، پوست کلاژن را از دست می‌دهد و نازک و شل می‌شود.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی دور چشم

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. درباره هزینه کربوکسی تراپی دور چشم با پزشکان متخصص مشورت کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *