مراحل کاشت مو به روش SUT

مراحل کاشت مو به روش SUT جز جدیدترین روش کاشت است که نیاز به انجام جراحی و ایجاد برشی ندارد و عوارض خاصی شما را تهدید نمی‌کند. در واقع تنها فرق کاشت مو به روش SUT نوع برداشت فولیکول های مو است. این روش فولیکول های مو توسط دستگاه تمام اتوماتیک زیر نظر متخصص برداشت و پیوند می شود.یکی از مزایای بسیار مهم کاشت مو به روش SUT نماندن هیچگونه اسکار در ناحیه برداشت و کاشت مو می باشد. اگر تصمیم به انجام کاشت مو دارید، باید بگوییم که با این روش می توانید در یک جلسه ۳ برابر بیشتر از دیگر روش ها مو بکارید. همچنین، در روش sut هیچ گاه فولیکول های برداشت شده از بین نمی روند و در تمام مراحل سالم باقی می مانند. اگر می خواهید بیشتر در مورد این روش بدانید، در این مقاله همراه ما باشید.

روش های کاشت مو

مرحله برداشت فولیکول ها: در روش SUT برای برداشت فولیکول های مو به جای ابزارهای دستی، از دستگاه مخصوصی استفاده می کنند. به خاطر تکنولوژی این روش، آسیب رسیدن به گرافت های مو بسیار پایین است. در این مرحله برشی به اندازه یک میلیمتر ایجاد و تمام ساختار مو بدون آسیب دیدگی توسط دستگاه استخراج می شود.

مرحله کاشت فولیکول ها: کاشت فولیکول ها هم توسط دستگاه، با ایجاد یک برش بسیار ریز انجام می‌شود.

فرایند کاشت به روش sut در مقایسه با دیگر روش ها بسیار دقیق تر انجام می شود. کاشت مو به روش SUT در کوتاه ترین زمان ممکن، با حداقل ترین تهاجم انجام می‌شود و دوره نقاهت آن در مقایسه با دیگر روش ها بسیار کوتاه تر است. به همین خاطر، با انتخاب این روش، هم می‌توانید به نتیجه دلخواه برسید و هم از نظر اقتصادی گزینه مناسب تری است. چرا که شما با عوارض خاصی مواجه نمی‌شوید و هیچ جای اسکار و بخیه ای در ناحیه بانک مو مشاهده نمی کنید.

روش های کاشت مو

توسط روش SUT می توانید از مناطقی به غیر از پوست سر فولیکول مو دریافت کنید.

تکنولوژی که در روش SUT قرار گرفته است، به شما این اجازه را می‌دهد که از دیگر مناطق بدن به غیر از سر، فولیکول مو دریافت کنید‌. اگر فردی بانک موی مناسبی ندارد، متخصص برای دریافت فولیکول مو از قسمت سینه یا ریش برداشت می‌کند و به ناحیه طاسی سر پیوند می زند. همچنین این روش کمک می کند تا فرد به تراکم ایده‌آل و دلخواه خود برسد؛ در حالی که در دیگر روش های کاشت مو این امکان فراهم نیست.

این روش مناسب کسانی است که قبلاً از روش های ترکیبی یا FUT برای پیوند مو استفاده کردند، اما به نتیجه دلخواه نرسیدند. پیوند مو توسط روش SUT، بسیار سریعتر از دیگر روش ها به نتیجه می رسد و شخص دوره نقاهت کمتری را طی می‌کند. در حقیقت فرد بعد از یک ماه می‌تواند موهایش را به هر مدلی که دوست دارد آرایش کند؛ بدون این که جای بخیه و اسکار در ناحیه سر مشاهده شود. تکنیکی که در این روش پیاده سازی می شود به پزشک کمک می‌کند که بهتر بتواند بر روی ابعاد زیباشناسی تمرکز داشته باشد و کمک کند فرد به نتیجه بهتری نسبت به ظاهر موها برسد.

 

مراحل کاشت مو به روش SUT چه مزایایی دارد؟

مزایای SUT شامل موارد زیر می باشد:

 • کاشت مو بدون جراحی، خونریزی و درد
 • طبیعی بودن خط رویش مو
 • امکان کاشت مو حدود سه برابر بیشتر از روش های سنتی
 • به حداقل رسیدن آسیب دیدگی گرافت ها
 • به جای نماندن هیچ گونه اسکار و زخمی در قسمت برداشت و کاشت مو

چه کسانی برای مراحل کاشت مو به روش SUT کاندید مناسبی هستند؟

کسانی که این روش برای آنها مناسب ترین گزینه است؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • مشکل طاسی پس از سوختگی
 • طاسی پس از شیمی درمانی
 • طاسی پس از ضربه
 • اسکار های به جا مانده از جراحی
 • طاسی ایجاد شده به خاطر التهابات پوستی
 • نواقص مو در نواحی مختلفی مانند ابرو، مژه، سبیل و ریش
 • نواقص مو در ناحیه تناسلی
 • ترمیم موهای سینه توسط روش SUT
 • آلوپسی آندروژنیک در مردان

چه کسانی برای مراحل کاشت مو به روش SUT کاندید مناسبی هستند؟

به همان تعداد مو برداشته شده، مو کاشته می شود. اگر در این روش هزار مو برداشته شود، به همان تعداد می توان مو کاشته می شود. چرا که هیچ آسیبی به فولیکول های برداشت وارد نمی شود. اگر موهای فرد به صورت ۴ تایی باشد، موهای برداشت شده به ۴ تا ارتقا داده می شود و تراکم بیشتر خواهد شد. این شرایط کاملا به حالت و نوع موهای فرد بستگی دارد. یکی از مشکلاتی که در روش های قدیمی کاشت مو وجود دارد این است که سه روز پشت سر هم نمی توان حدود ۶ الی ۷ هزار تار مو کاشت شود و تکرار جلسات به صورت پشت سر هم باعث خستگی فرد و در نهایت افزایش سختی دوران نقاهت می شود. اما روش SUT این مشکل را کاملاً برطرف می‌کند و فرد تنها با انجام یک جلسه به تراکم و دلخواه خود روبه رو خواهد شد که در دوران ‌نقاهت بدون درد و خستگی را تجربه خواهد کرد.

نکاتی که باید قبل از کاشت مو انجام شود :

قبل از شروع کاشت مو به روش SUT یکسری نکات و مراحل وجود دارد تا آمادگی لازم برای کاشت و پیوند مو را داشته باشید، این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

 • حدود دو هفته قبل از شروع کاشت مو باید تست ها و آزمایشات لازم را انجام دهید.
 • اگر سیگاری هستید بهتر است حداقل یک روز قبل از شروع کاشت مو مصرف سیگار را کنار بگذارید و همچنین یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف الکل پرهیز کنید.
 • حدود دو هفته قبل از کاشت مو نباید داروهای ضد التهاب و آسپرین مصرف کنید.
 • حدود یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف ترکیبات مولتی ویتامین خودداری کنید. زیرا خوردن مولتی ویتامین خونریزی بیشتر را برای شما در حین درمان به همراه خواهد داشت.
 • حدود سه هفته قبل از کاشت از مصرف داروهای حاوی ماینوکسیدیل خودداری کنید.

 

 کاشت مو به روش SUT

کارهایی که لازم است برای روز کاشت مو انجام دهید؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • ابتدا سر خود را با شامپو بشویید و از هیچ گونه مواد مراقبتی و زیبایی مو مانند ژل، اسپری نرم کننده استفاده نکنید.
 • برای رفتن به مطب حتما یک وعده غذایی سبک و مقوی میل کنید و هر گونه داروی خاصی که قرار است، مصرف کنید را فراموش نکنید.
 • یک لباس راحت بپوشید تا هنگام عمل احساس ناراحتی نداشته باشید.
 • هر ناحیه ای از بدن که قرار است پزشک از آنجا مو برداشت کند، حتما شیو کنید. طول موها باید به اندازه یک میلیمتر باشد.
 • هنگام عمل لباس سرتاسر استیل خواهید پوشید.
 • فرایند عمل شما با توجه به شرایط حدود ۴ الی ۸ ساعت طول می کشد.
 • هنگام عمل اگر احساس خستگی کردید؛ امکان تغییر موقعیت بدن و یک استراحت کوتاه وجود دارد. پس خیالتان بابت این موضوع راحت باشد.

 کاشت مو به روش SUT

توصیه هایی که بعد از کاشت مو رعایت آنها الزامی است.

بلافاصله بعد از انجام کاشت مو فرد به خانه بر می گردد. اما ممکن است نیاز باشد، کلاه سر سبکی بر روی سر قرار دهد. بعد از انجام کار بهتر است چند ساعت استراحت کنید. توصیه می‌شود  در دوره بهبودی مصرف الکل، سیگار و تنباکو را کنار بگذارید. استفاده از کمپرس سرد هر چند ساعت یک بار می‌تواند برای کاهش تورم و کبودی شما کمک کننده باشد. هنگام خوابیدن سعی کنید سر خود را تا زاویه ۴۵ درجه به سمت بالا نگه دارید. روز بعد از جراحی می توانید سر خود را با استفاده از آب گرم به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه بشویید. اما نباید به قسمت هایی که عمل شده است، دست بزنید. ممکن است در ناحیه پیشانی کمی تورم ایجاد شود که ۲ الی ۴ روز باقی می ماند. در صورتی که تورم بیش از اندازه شود؛ با پزشک خود تماس بگیرید. از انجام فعالیت های سنگین ورزشی مانند شنا کردن حدود دو الی سه هفته خودداری کنید و سعی کنید حدود ۶ الی ۷ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و بهتر است هنگام خارج شدن از منزل از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید.

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

حدود چند روز بعد از کاشت مو پیازهای مو ریشه دار می شوند و بعد از یک هفته می توانید از شامپو بچه برای شستشوی سر استفاده کنید. دقت داشته باشید قسمت عمل شده را به آرامی شستشو دهید تا زخم های ایجاد شده پس از عمل بهبود یابد. از ریزش موها در ناحیه زخم نترسید. چرا که پیاز های کاشته شده در محل خود مقاوم هستند. بعد از سه ماه موهای کاشته شده کاملا رشد می کند که ممکن است پس از رشد کامل دوباره دچار ریزش شود‌. این ریزش به خاطر تاثیرات جراحی و شکی می باشد که به فولیکول‌های مو وارد شده است. در واقع فولیکول ها پس از این که دو هفته در فاز استراحت قرار می گیرند، به فاز رشد منتقل می شود. سپس موها شروع به رشد مناسب خواهند کرد. رسیدن به رشد کامل مو ممکن است حدود یک سال طول بکشد. در مرحله اولیه رشد موها ممکن است التهاب خفیفی در اطراف گرافت های کاشته شده ایجاد شود. به همین دلیل، رشد موهای جدید زیر اپیدرم قرار می گیرند و باعث می‌شود تاول های بسیار کوچک التهابی شکل بگیرد. این التهاب ها را می توان با استفاده از کمپرس گرم کاهش داد.

چه کسانی نمی توانند از روش SUT برای کاشت مو استفاده کنند؟

کسانی که با مشکلات گفته شده در زیر روبرو هستند، نمی توانند برای انجام کاشت مو به روش SUT اقدام کنند:

 • دیابت پیشرفته
 • فشار خون پایدار نشده
 • اختلالات انعقاد خون
 • بروز حساسیت به بی حسی های موضعی
 • کسانی که سن کمی دارند؛ اما دچار طاسی آندروژنیک شدند.

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

آیا روش SUT برای کاشت مو بهترین روش است؟

کاشت مو به روش  SUT یکی از جدیدترین کاشت های مو در سراسر دنیا است که هیچ جای زخمی بعد از انجام کاشت مو بر روی سر باقی نمی ماند. این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید شده است. بسیاری از بانوان و آقایان با این روش توانستند مشکل طاسی سر و ریزش موی خود را به راحتی حل کنند. نتیجه این روش برای مراجعه کنندگان و کاندیدهای کاشت مو بسیار طبیعی بوده است. اگر قصد دارید کاشت مو خود را به روش SUT انجام دهید، باید به سراغ بهترین و پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو بروید. در صورتی که انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشید، مطمئناً به خط رویش کاملاً طبیعی با تراکم بالا خواهید رسید. همانطور که گفتید، تکنولوژی که در این روش به کار برده شده است، کمک می کند در یک جلسه چند برابر بیشتر از روش های قدیمی کاشت مو انجام گیرد و همین نکته به تنهایی رضایت بسیاری از بیماران را به همراه داشته است.

مقایسه کاشت مو به روش SUT با روش FIT : 

در هر دو روش فولیکول های مو از قسمت بانک مو برداشته و به قسمت طاسی سر انتقال داده می شود. اما SUT نسبت به روش FIT جدید تر است و به صورت کاملا اتوماتیک کاشت مو را انجام می دهد؛ بدون این که توسط ابزارهای جراحی در ناحیه پوست سر برش ایجاد شود. در واقع برداشت فولیکول ها توسط پانچ لیزری صورت می‌گیرد و پس از این که فولیکول ها فریز شدند، در ناحیه کم پشت مو کاشته می شوند. در این روش بدون ریسک تخریب یا از بین رفتن فولیکول ها می توان کاشت مو را انجام داد.

آیا کاشتمو به روش SUT معایبی هم دارد یا نه؟

تمام روش های زیبایی یک سری معایب و خطرهایی هنگام انجام آن به همراه دارند. برای این که بدانید، روش SUT چه معایب و اثراتی به همراه دارد، موارد گفته شده در زیر را بخوانید:

 • احتمال تخریب در ناحیه گیرنده و دهنده
 • احتمال انتقال بیماری به خاطر استریل نشدن قسمت های دستگاه به خصوص انتقال دهنده گرافت مو
 • احتمال از بین رفتن گرافت های برداشت شده به دلیل بی‌کیفیت بودن دستگاه

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

هزینه کاشت موی یکی از عوامل بسیار مهم است که فرد هنگام انتخاب کلینیک یا دکتر به آن دقت می کند. انتخاب روش مناسب توسط دکتر هم به هزینه کاشت بسیار تاثیرگذار است. مهم ترین عاملی که هزینه کاشت مو به روش SUT را مشخص می کند مرکزی است که در آن کاشت مو انجام می شود. در واقع این روزها مراکز زیادی هستند که در زمینه کاشت مو فعالیت دارند. هر کدام از مراکز، شرایط، ویژگی ها و امکانات مختلفی دارند و همین باعث شده است کاشت مو به روش SUT با نوسان زیادی همراه باشد و هر مرکز قیمت مشخصی برای خود در نظر بگیرد. نخستین نکته‌ای که باید هنگام کاشت مو در نظر گرفت، تعداد گرافت در ناحیه بانک مو سر است. هر چقدر بانک موی شما قوی تر و ریشه موها استحکام بیشتری داشته باشد، مطمئنا کاشت موی شما نتیجه بهتری خواهد داشت. دیگر عامل های تعیین کننده هزینه کاشت مو شامل موارد زیر می باشد:

 • دلیل ریزش مو
 • تعداد گرافت های مورد نیاز برای قسمت طاسی سر
 • روش انتخاب برای انجام کاشت مو

چرا دستگاهی برای کاشت مو مناسب تر است؟

برای انجام مراحل کاشت مو به روش SUT اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید، دستگاه مورد استفاده برای کاشت مو است. چه دستگاهی بهتر است؟ امروزه مراکز زیادی وجود دارند که به خاطر نداشتن تجربه کافی و اخذ مدرک لازم و نبود دستگاه های پیشرفته برای اجرای روش SUT نتوانستند به نتیجه خوبی برسند و متقاضی کاشت مو را با مشکلات زیادی روبرو کردند. گاهی اوقات به خاطر به جا گذاشتن اسکار در پشت سر حفره هایی بر روی سر ایجاد می‌شود که فرد بعد از مدت ها با کاهش تراکم موهای کاشته شده روبه‌رو می شود. این مشکل به خاطر عدم آگاهی و تجربه تکنسین های کاشت مو است.

چه زمانی برای کاشت مو مناسب است؟

این روزها کلینیک های بسیار زیادی وجود دارند که با تبلیغات بسیار پررنگ افراد زیادی را برای انجام کاشت مو تشویق می کنند. اما در حقیقت زمانی انجام کاشت مو بهترین راه است که فرد دوران ریزش مو خود را به پایان رسانده باشد. بنابراین جوانانی که به تازگی دچار ریزش مو شدند، نباید خیلی سریع برای کاشت مو اقدام کنند .چرا که دوره ریزش موی آنها هنوز کامل نشده است و ممکن است بعد از کاشت مو باز هم دچار ریزش مو و طاسی سر شوند. توصیه می‌شود قبل از ۲۵ سالگی از روش های درمانی استفاده شود تا الگوی ریزش کاملاً به تثبیت برسد. در غیر این صورت احتمال ریزش  موهای کاشته شده بسیار زیاد است.

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

اگر فولیکول های مو به درستی پیوند زده شوند تا آخر عمر رشد خواهند کرد.

بعد از کاشت مو، موها به رشد خود ادامه می دهند. به طوری که موهای اهدا دهنده رشد می کنند و به راحتی اسکار های ایجاد شده را می پوشانند. اگر فولیکول های مو به درستی پیوند شده باشند، بیمار تا پایان عمر شاهد رشد موها خواهد بود. برای این که از وضعیت موهای خود مطمئن شوید، بعد از دو هفته برای معاینه نزد پزشک می روید تا خیالتان بابت موهای پیوند شده و دیگر موهای سر راحت شود.

عوارض کاشت مو به روش SUT

عوارض کاشت مو به روش SUT نسبت به دیگر روش ها بسیار کمتر است. اما در برخی موارد ممکن است مشکلات گفته شده در زیر اتفاق بیفتد.

 • تورم ناحیه پیشانی (اگر خط رویش موها کمی پایین تر باشد، فرد ممکن است با این مشکل مواجه شود.)
 • احساس بی حسی در ناحیه دهنده پس از چند هفته
 • رشد نامتعادل برخی موهای کاشته شده
 • ریزش موها پس از عمل، در صورت مواجه شدن با این مشکل اصلاً نگران نباشید. چرا که دوباره موها به رشد طبیعی خود باز می گردند.

آیا کاشت مو دردناک است یا نه ؟

خیلی از متقاضیان کاشت مو در مورد درد این روش سوال می پرسند. آیا حین عمل دردی احساس می شود یا نه؟ جراحی کاشت مو مانند دیگر روش ها مطمئناً با کمی درد همراه است که پزشک برای حس بهتر مراجعه کننده از داروی بی حسی در ناحیه بانک مو استفاده می کند‌.  اما بعد از عمل زمانی که اثرات بی حسی از بین می رود، فرد با کمی درد همراه است. چه میزان درد بستگی به آستانه تحمل فرد دارد؟ در صورتی که آستانه تحمل شما کم است، حتما به پزشک اطلاع دهید تا داروهای تسکین دهنده درد برای شما تجویز کند. برخی متقاضیان کاشت مو هم به خاطر رعایت نکردن توصیه های پزشکی با تورم چشم پیشانی همراه می‌شوند که این تورم با کمی درد و ناراحتی همراه است و باعث می شود آنها دوره بهبودی را کمی سخت تر به پایان بگذرانند. پس اگر می‌خواهید درد کمتری را تحمل کنید، حتماً توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید و نسبت به رعایت کردن آن کوشا باشید.

کلام آخر

ممنون از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.