کاشت ابرو طبیعی در کلینیک آوینا تهران

کاشت ابرو با توجه به مشکل ریزش ابرو در بین خانم‌ها که دلایل بسیاری دارد که می‌توان به این موارد اشاره نمود: استرس، تغذیه نامناسب، سرطان که با شیمی‌درمانی باعث ریزش مو در ناحیه ابرو نیز می‌شود و تأثیر بسیاری در زیبایی ظاهری هر فردی دارد. بنا به همین علت خانم‌ها به دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند ابروهای خوش‌حالتی داشته باشند.

اغلب خانم‌ها بر این باور هستند که فقط با انجام هاشور و تاتو می‌توانند به نتیجه دلخواه از حالت ابروهای خود برسند ولی متأسفانه این دو روش دارای یک سری معایبی است که در ظاهر صورت تأثیرگذار است ازجمله مصنوعی بودن شکل ابرو، کاربرد رنگ‌های شیمیایی در طرح ابرو، محدودیت در مدل‌های ارائه ‌شده ابرو و درد و خطراتی است که این روش به همراه دارد که باعث می‌شود که شکل ظاهری ابرو جذاب نباشد. برای اینکه از مزایای کاشت و ترمیم ابرو اطلاع یابید، بهتر است در ادامه به مراحل مختلف و نکاتی که در مورد کاشت ابرو بیان می‌گردد دقت کنید.

کاشت ابرو طبیعی در کلینیک آوینا تهرانکاشت ابرو چیست؟

یکی دیگر از مراحل زیبایی که می‌تواند زیبایی را به‌صورت افراد ببخشد، کاشت ابرو است. مراحل این عمل نیز همانند کاشت مو است با این اختلاف که به علت ظرافتی که ابرو دارد نیاز به‌دقت بالاتری نیز است. کاشت ابرو یا در اصطلاح همان پیوند ابرو یک فرآیندی است که در طی آن یک نوار باریک از پشت سر بین دوتا گوش جدا می شود و سپس در ناحیه ابرو کاشت می شود. بعد از کاشت موهای ابروهایی که کاشته می‌شود ریزش می‌یابد و بعد از گذشت تقریبا یک سال به‌صورت کامل رشد می کند.

 

روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست. در این فرآیند علاوه بر موها، ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد موردنیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شوند. همین موضوع است که باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند؛ بنابراین شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابروها بعد از کاشت خواهید داشت.

 

کاشت ابرو چیست؟مراحل کاشت ابرو در کلینیک آوینا تهران

در روش FUT، از قسمت پشت گوش‌ها موها به‌دقت کامل برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابروها جهت کاشت انتقال داده می‌شود. علاوه بر این پزشک با نظر بیمار باید از قبل طرح ابرو را تعیین کرده باشد و بر اساس طرح، فولیکول‌های برداشت‌شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود. موها دقیقاً همانند کاشت مو طبیعی قرار داده می‌شوند و فولیکول‌های مو با سوزن‌های مخصوصی کاشت می‌شود تا میکرو گرافت نای به‌دست‌آمده در ناحیه‌ای که کاشت انجام می‌شود به‌درستی قرار داده شود. زمانی که کاشت در کلینیک انجام شد مانند موهای طبیعی رشد می‌کند و می‌توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید.

راحت‌ترین روشی که برای کاشت در بین خانم‌ها و آقایان مورداستفاده قرار می‌گیرد، روش FUE به همراه نیوگرافت است که ازجمله راحت‌ترین روش‌های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به‌کاربرده می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت راحت‌تر است و درنهایت نیز هیچ جای اسکاری به‌جا نمی‌گذارد. در ضمن دوران نقاهت پایین‌تری نیز به همراه دارد و فرد به‌راحتی می‌تواند بعد از کاشت به کار خود بپردازد و نیازی به استراحت بعد از کاشت نیست. با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و درعین‌حال قطر کمتری دارد، کاشت به‌صورت دقیق و باظرافت بالا انجام می‌شود.

عوامل مؤثر در هزینه کاشت ابرو

به‌صورت کلی هزینه کاشت بر مبنای چند عامل تعیین می‌گردد که عبارتند از:
تجربه و تخصص پزشک: پزشکانی که دارای مهارت بالاتری هستند به‌راحتی می‌توانند زاویه کاشت را تعیین نمایند که نتیجه کار طبیعی‌تر است. پس این پزشکان درازای کاری که انجام می‌دهند پول بیشتری نیز دریافت می‌نمایند. چراکه این پزشکان برای کسب مهارت زمان و هزینه بالاتری نیز صرف کرده‌اند.

نوع کلینیک: هزینه‌های کاشت در تمام کلینیک‌ها به‌صورت یکسان محاسبه نمی‌شود و عوامل مختلفی مانند محل کلینیک، هزینه‌های جانبی کلینیک مانند عوارض و اجاره‌بها در محاسبه هزینه کاشت تأثیرگذار است.
نوع تجهیزات: از عوامل دیگری که در کاشت تأثیرگذار است، استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و استاندارد است که درنتیجه نهایی کاشت تأثیر بسیار زیادی دارد. در کلینیک‌هایی که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای کاشت استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

 

عوارض بعد از کاشت ابرو

اگر کاشت توسط متخصص صورت بگیرد، هیچ‌گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و یا اینکه احتمال دارد یک سری عوارض کم مانند خارش در محل ابرو، کمی تورم و التهاب ایجاد شود که به‌ مرور از بین خواهد رفت؛ اما به‌صورت کلی عوارض جانبی شامل این موارد است:
ازآنجایی‌که گرافت های که برای ناحیه ابرو انتخاب می‌شود از قسمت پشت گوش برداشته می‌شود، این جابه‌جایی گرافت مو باعث می‌شود که رشد مو پایین‌تر باشد. بیمار باید در حدود 6 الی 9 ماه تحمل نماید تا رویش ابروها کاملاً مشخص گردد و درصورتی‌که نتیجه به‌صورت دلخواه نباشد می‌تواند مجدداً اقدام نماید.
درصورتی‌که فرد باردار باشد به علت استفاده از مواد بیهوشی ممکن است برای جنین دارای عوارضی باشد.
ممکن است بعد از کاشت یک سری التهابات و تورم‌هایی ایجاد گردد که با کمپرس گرم از بین می‌رود.
خارش نیز احتمال دارد بعد از کاشت ایجاد گردد که با مالیدن پماد احساس خارش کمتر می‌شود.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

افرادی که شرایط زیر در موردشان صدق می‌کند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

  • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
  • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
  • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
  • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
  • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
  • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

کاندیدای مناسب کاشت ابرومراحل کاشت ابرو در کلینیک آوینا

  • طراحی ابرو : معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.
  • استخراج گرافت‌ها : برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند؛ ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند.

به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

  •  کاشت گرافت‌ها : بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب‌تر است؟

تکنیک‌هایی که برای ترمیم ابرو در کلینیک‌های مختلف به‌کاربرده می‌شود، FUE و SUT است؛ که در این روش نیازی به جراحی و یا به ‌جا ماندن جای اسکار در قسمت پشت سر فرد نیست و در طی یک جلسه با زاویه و خواب طبیعی ابروها امکان‌پذیر است. اگر ابروی فرد دارای تاتو نیز باشد می‌توان بدون استفاده از لیزر و پاک نمودن، کاشت ابرو را انجام داد.

 

در حالت کلی افرادی می‌توانند ترمیم ابرو انجام دهند که دچار ریزش ابرو و یا از بین رفتن آن شده‌اند. برای به حداقل رساندن عوارض ترمیم ابرو، فرد باید ازلحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد تا مشکلی ایجاد نگردد. اشخاصی که ابروهای خود را براثر ژنتیک، اصلاح زیاد و یا اینکه در اثر تروما ازدست‌داده‌اند می‌توانند کاشت را انجام دهند. افرادی که براثر بیماری های مختلفی همانند کچلی های ناحیه ای، نواری و یا اغلب مشکلاتی که منجر به از دست دادن ابرو می‌گردند نیز می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

 

شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان کلینیک آوینا تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به کلینیک آوینا مراجعه کنید.

کلام آخر

به‌هرحال در دنیای امروزی فقط یک‌راه حل برای ترمیم موهای ازدست‌رفته در ناحیه ابرو است و آن‌هم کاشت ابرو است. در این نوع عمل زیبایی پیوند موهای طبیعی در ابرو کمک بسیار زیادی به ترمیم حالت ابرو می‌نمایند. ولی باید در انتخاب متخصص این کار، نوع روش کاشت بر روی نتیجه نهایی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. امید است با خواندن مطالب این مقاله بتوانید تصمیم خوبی در این زمینه بگیرید.