کاشت مو طبیعی در کلینیک آوینا

کاشت طبیعی مو یک فعالیت زیبایی است که به انتقال فولیکول­‌های مو از یک نقطه در سر یا بدن به قسمت‌های جلویی و میانی سر در افراد می‌­گویند. قسمتی که فولیکول‌­ها از آن برداشت می­‌شوند، «بانک مو» و نواحی بدون موی سر که فولیکول­‌ها در آن قرار می­‌گیرند، قسمت «دریافت کننده» نام دارد.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به­ هوش بوده و فقط بی­‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می­‌شود. جراحی با برداشتن موهای سالم توسط متخصص پوست آغاز می­‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌­تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌­دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می­‌دهد. زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می­‌کند.

قبل از انجام پیوند، تکنسین­‌ها موهای برداشته شده و جراح پوست سر را برای عمل پیوند، آماده می­‌کنند. پس از پیوند کامل موها، پوست سر بانداژ شده و دستورالعمل‌­های مراقبت در منزل به شما داده می‌­شود.

کاشت مو زنانه چیست ؟

انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک آوینا

در کل کلینیک‌هایی که عمل کاشت مو را انجام دهند از این سه روش استفاده می‌نمایند:

  • روش fit: در این روش موها به صورت دستی و یا به روش پانچ‌های بسیار ظریفی جدا می‌شود.
  • روش fut: در این روش نیز برداشت موها به شکل یک نوار باریکی از ناحیه پشت سر جدا می‌شود که زیر میکروسکوپ دانه‌دانه است.
  • کاشت موی ترکیبی: این روش که ترکیبی از دو روش بالا است در مواردی استفاده می‌گردد که فرد طاس باشد.

 

بررسی روش FUT در کاشت مو

این نوع از کاشت شامل یک جراحی بسیار کوچکی در قسمت پشت سر است، به‌گونه‌ای که یک نوار باریک جدا می‌شود که این نوار نیز در زیر میکروسکوپ به یک‌تکه بسیار کوچک تبدیل می‌شود که هر یک از این تکه‌ها شامل یک تا چهارتار مو است. در این‌گونه از مدل برداشت مو است که می‌شود موها را با ظرافت و تراکم بالاتری بر روی سر فرد کاشت. به علت اینکه موها در زیر میکروسکوپ جدا می‌شوند اتلاف موی جداشده از قسمت پشت سر در حد صفر است و تمام مویی که جداشده است، کاشت می‌شود.

ازآنجایی‌که گرافت هایی که از قسمت پشت سر به‌صورت یکی و دوتایی و سه‌تایی و چهارتایی جدا می‌گردد، می‌توان قسمت جلوی سر و خط مو را با ظرافت بالاتری کاشت نمود. درجاهایی که تراکم بالاتری لازم باشد، از گرافت های سه الی چهارتایی استفاده می‌شود. این نوع از کاشت دارای یک مزیتی است که در قسمت پشت سر نیاز به بخیه دارد که این روش کاشت باید توسط یک متخصص انجام شود. جای بخیه‌ای که باقی می‌ماند بسیار ریز است و کاملاً زیر موها پنهان می‌شود.

 

روش FIT در کاشت مو

کاشت مو به روشFIT ، موها به شکل تک تک از قسمت پشت سر جدا می‌شود و از طریق قسمت های جزئی به نام پانچ انجام می‌گیرد. این نوع کاشت نیازی به‌ جای بخیه ندارد و می‌توان بدون هیچ اسکار یا زخمی این کار را انجام داد که ازجمله بزرگ‌ترین مزیت‌های این روش است.

در ضمن در قسمت جدا نمودن مو هر تکه اسکار کوچکی به صورت یک نقطه کوچک سفید بر جای می‌ماند که به صورت کامل زیر موها مخفی است.
این روش نسبت به روش قبلی از دوران نقاهت کمتری برخوردار است، درد کمتری دارد و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به‌ راحتی استراحت نماید. به علت اینکه این نوع از کاشت، راحت‌ترین نوع جراحی است، بسیاری از مراکز به‌ صورت غیرمجاز این کار را انجام می‌دهند.

در این روش سر فرد باید به‌ صورت کامل تراشیده می‌شود تا موها به‌ صورت کامل و سالم خارج شوند. این روش برای طاسی نای بسیار بزرگ مناسب نیست و فقط برای طاسی های بسیار کوچک کاربرد دارد. مبنای جدا کردن مو از سر، پشت سر است. این نکته را نیز باید مدنظر قرارداد که جدا نمودن مو از نواحی بدن ازجمله سینه، پشت، نواحی ریش و ناحیه زهار بدن است نیز به روش fit صورت می‌گردد و برای هر بیمار به ‌ندرت این کار انجام می‌شود.

دلایل کاشت مو در زنان 

این روش بهترین روش کاشت است که برای طاسی‌های بسیار بزرگ قابل‌استفاده است. در اینجا از ترکیب دو روش قبل و به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. به این صورت که موهایی که در مرحله fut جدا می‌شود در جلوی سر کاشته می‌شود که از ظرافت بیشتر و تراکم بالاتری برخوردار است. بعد از آن نیز کمی از مو به شکل fit جدا می‌شود تا کمبود موهایی که در قسمت قبلی ایجادشده، جایگزین گردد و از این موهای برداشت‌شده در قسمت پشت سر استفاده می‌گردد.

 

کاندیدای مناسب برای کاشت موی زنانه

این روش بسیار کاملی است و با استفاده از این روش فرد می‌تواند موی بیشتر را با تراکم بالاتر به همراه داشته باشد در ضمن متخصص می‌تواند وسعت بیشتری از سر فرد را مورد درمان قرار دهد. در ضمن در این روش خط بخیه وجود دارد که باید موها کوتاه گردد و با مقداری درد همراه است. پس این روش مناسب افرادی است که دارای طاسی بسیاری هستند و می‌خواهند که مشکل طاسی خود را سریع و در یک جلسه برطرف نمایند.
ولی باید این نکته را مدنظر قرارداد که اگر شخصی با جای بخیه مشکل دارد، هر گز نباید از این روش برای کاشت استفاده نماید و باید یکی از دو روش fit یا fut را استفاده کند.

اقدامات قبل از کاشت مو

قبل از اینکه فرد بخواهد کاشت انجام دهد باید در مورد این مسائل تحقیق نماید:
کاشت مو برای فرد مورد نیاز هست یا خیر: اینکه فرد بفهمد که آیا نیاز دارد که کاشت را برای خود انجام دهد یا خیر باید به متخصص این عمل مراجعه نماید و مشورت های لازم را انجام دهد. اغلب افرادی که دچار مشکلات کم‌پشتی مو و یا طاسی موی سر هستند، پیشنهاد می شود که کاشت را انجام دهند.
علت کم پشت شدن مو: دلایل کم پشتی مو می‌تواند مختلف باشد شامل: استرس های ناشی از کار، تغذیه بد، کچلی و یا اینکه ارثی باشد.
سن کاشت: معمولاً زیر سن 23 سال توصیه و انجام نمی‌شود. از طرف دیگر افرادی که دارای سن بالایی هستند نیز ممکن است بعد از کاشت هم چنان دچار ریزش مو شوند.

 

بررسی هزینه: افراد باید قبل از کاشت، نسبت به هزینه آن نیز تحقیق نمایند و بعدازآن شروع به کاشت نمایند.انتخاب نوع روش کاشت: انتخاب تکنیک کاشت تأثیر بسیار زیادی درنتیجه نهایی کاشت دارد، قبلاً کاشت به‌صورت FIT و FUT انجام می‌شد ولی امروزه روش‌های جدید  کاشت مو به روش SUT و FUT نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آگاهی کامل از عوارض بعد از عمل: فرد باید نسبت به نتیجه بعد از عمل نیز کاملاً تحقیق کند و برحسب نتایج عمل این کار را انجام دهد.

اقدامات بعد از کاشت مو در کلینیک آوینا

• برای جلوگیری از عفونت می توانید از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید.

• برای از بین بردن درد، مسکن هایی مانند ایبوپروفن مناسب هستند.

• داروهای ضد التهابی مانند استروئید خوراکی برای کم کردن تورم مناسب بوده و قابل مصرف می باشد.

• سعی کنید تا ۳ روز اول پس از کاشت مو طبیعی موهای کاشته شده را شانه نزنید تا شاهد ریزش موی بیشتری نباشید.

• ۳ روز اول پس از پیوند مو کمی بیشتر استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین جلوگیری نمایید همچنین سعی کنید تا حد امکان به محل کار خود نروید.

• از استفاده از لباس هایی که شامل روسری یا کلاه می باشند مانند انواع سویشرت ها خودداری به عمل آورید تا فولیکول های موها آسیب نبینند.

• به مدت یک هفته از انجام انواع ورزش های سنگین و غیر سنگین پرهیز نمایید.

• می توانید از داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل برای افزایش رشد موهای خود پس از عمل استفاده نمایید.

عوارض جانبی کاشت مو

یکی از مهم ترین نکاتی که باید پس از عمل به آن توجه کرد خطرات و عوارض جانبی عمل زیبایی پیوند مو می باشد. از رایج ترین عوارض جانبی، زخم های ناشی از پیوند مو طبیعی هستند که پس از انجام پیوند مو با هر دو روش ظاهر می شوند. عدم مشورت و مراجعه به پزشک در صورت مشاهده عوارض جانبی ممکن است مشکلاتی بوجود آورد. در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی گفته شده و یا عوارض جانبی دیگر، به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه کاشت مو در کلینیک آوینا

کاشت مو تنها روش درمان موهای از دست رفته می باشد. این عمل از گروه عمل های زیبایی بوده و اکثر بیمه های کشور تعهدی نسبت به پرداخت هزینه کاشت مو ندارند. به همین دلیل یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان عمل پیوند مو هزینه آن می باشد.

عوامل زیر در تعیین هزینه کاشت مو تاثیر گذار می باشند:

  • روش کاشت مو
  • تجهیزات کلینیک
  • میزان ریزش مو
  • تعداد گرافت کاشته شده
  • میزان تجربه و تخصص جراح
  • سن متقاضی کاشت مو
  • نوع و ناحیه بانک مو

شما می توانید با کلینیک آوینا تماس بگیرید و از کارشناسان کلینیک از هزینه ها مطلع شوید.

نتیجه:

کاشت مو یک عمل زیبایی تخصصی است که در جامعه ما جایگاه بسیار خوبی پیداکرده است و کاشت مو برای افرادی که در معرض ریزش مو هستند بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل تست که کاشت و شناخت بهترین روش برای کاشت تأثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد دارد. امیدواریم با مطالبی که در این مقاله ارائه شد تا حدود زیادی به سؤالات شما دراین‌باره پاسخ داده باشیم.