کاشت مو طبیعی درکلینیک آوینا

در اصل فرآیند کاشت مو شامل تغییر دادن مکان موهای سر شما می‌باشد از جایی که موهای پرپشتی دارید به قسمتی از سر که در اثر عوامل مختلفی دچار کم‌پشتی شده است. بنابراین عمل کاشت اضافه کردن موی جدید نیست بلکه فقط تغییر جای مو است. پس عاملی که در این نوع عمل زیبایی تأثیرگذار است میزان مویی است که به‌صورت اضافه در قسمت پشت سرخود دارید.

 

انواع روش‌های کاشت مو

در کل کلینیک‌هایی که عمل کاشت مو را انجام دهند از این سه روش استفاده می‌نمایند:

  • روش fit: در این روش موها به صورت دستی و یا به روش پانچ‌های بسیار ظریفی جدا می‌شود.
  • روش fut: در این روش نیز برداشت موها به شکل یک نوار باریکی از ناحیه پشت سر جدا می‌شود که زیر میکروسکوپ دانه‌دانه است.
  • کاشت موی ترکیبی: این روش که ترکیبی از دو روش بالا است در مواردی استفاده می‌گردد که فرد طاس باشد.

 

بررسی روش FUT در کاشت مو

این نوع از کاشت شامل یک جراحی بسیار کوچکی در قسمت پشت سر است، به‌گونه‌ای که یک نوار باریک جدا می‌شود که این نوار نیز در زیر میکروسکوپ به یک‌تکه بسیار کوچک تبدیل می‌شود که هر یک از این تکه‌ها شامل یک تا چهارتار مو است. در این‌گونه از مدل برداشت مو است که می‌شود موها را با ظرافت و تراکم بالاتری بر روی سر فرد کاشت. به علت اینکه موها در زیر میکروسکوپ جدا می‌شوند اتلاف موی جداشده از قسمت پشت سر در حد صفر است و تمام مویی که جداشده است، کاشت می‌شود.

ازآنجایی‌که گرافت هایی که از قسمت پشت سر به‌صورت یکی و دوتایی و سه‌تایی و چهارتایی جدا می‌گردد، می‌توان قسمت جلوی سر و خط مو را با ظرافت بالاتری کاشت نمود. درجاهایی که تراکم بالاتری لازم باشد، از گرافت های سه الی چهارتایی استفاده می‌شود. این نوع از کاشت دارای یک مزیتی است که در قسمت پشت سر نیاز به بخیه دارد که این روش کاشت باید توسط یک متخصص انجام شود. جای بخیه‌ای که باقی می‌ماند بسیار ریز است و کاملاً زیر موها پنهان می‌شود.