هزینه لیزر صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر صورت آشنا کنیم. در گذشته افراد برای از بین بردن موهای زائد خود از موم، تیغ، اپلاسیون استفاده می کردند که انجام این کارها زمان بر بود و باعث آزار و اذیت افراد می شد. امروزه با روش های جدید می توان موهای زائد را برای همیشه از بین برد که یکی از این روش ها لیزر موهای زائد است. با لیزر می توانید حجم موهای زائد خود را کم کنید و یا با آن ها برای همیشه خداحافظی کنید. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیزر صورت با ما همراه باشید.

لیزر موهای صورت چیست ؟

در کنار فولیکول های مو، رنگدانه های پوست ما به نام ملانین قرار دارند. این رنگدانه ها رنگ طبیعی پوست ما را ایجاد می کنند. لیزر گروهی از پرتوهای نور با انرژی و طول موج خاص است که پس از برخورد به ملانین فولیکول های مو را از بین می برد. وقتی فولیکول مو از بین می‌رود، دیگر نمی‌تواند مو تولید کند و دیگر مویی در این ناحیه رشد نمی‌کند.

به این ترتیب لیزر موهای زائد را از بین می برد. پوست صورت حساس است و موهای زائد در این ناحیه به زیبایی چهره آسیب می زند. به همین خاطر افراد مختلف روش های متفاوتی را برای از بین بردن موهای زائد صورت انتخاب می کنند. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت یکی از تاثیر گذار ترین روش های موجود است.

لیزر موهای صورت چیست ؟

کاربرد لیزر موهای زائد صورت :

لیزر موهای زائد می تواند کاربردهایی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • پشت سر و گردن
 • دور ابروها
 • خط ریش آقایان
 • مابین ابروها
 • گردن
 • پشت لب فوقانی
 • چانه

بهترین کاندیدای لیزر موهای صورت چه افرادی هستند ؟

دو ویژگی می تواند تاثیر زیادی در اثر گذاری لیزر موهای صورت داشته باشد که این ویژگی ها رنگ پوست روشن و موهای ضخیم و تیره است. بین رنگ مو و رنگ پوست افراد برای لیزر باید اختلافی وجود داشته باشد. لیزر موهای زائد بدن برای افرادی که موهای نازک، بور یا کرکی شکل دارند، مثل تیپ های پوستی و مدل موی زائد تاثیر ندارد.

اگر رنگ پوست شما سبز و تیره است، اما ضخامت و رنگ موهای شما مناسب است، می توانیم از فناوری های لیزر ویژه مانند Nd:Yag برای لیزر موهای زائد استفاده کنیم. توانایی شما برای اینکه کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد صورت باشید به نظر پزشکان و متخصصان کلینیک بستگی دارد.

لیزر موهای زائد صورت برای مردان :

لیزر موهای زائد برای مردانی که از اصلاح مداوم خسته شدند گزینه خوبی است. در برخی بیماری ها لیزر موهای زائد صورت یک روش درمانی است. به عنوان مثال، فولیکولیت کاذب، یک بیماری پوستی در صورت مردان است که در آن موهای ریش روی پوست برگشته و به آن نفوذ می کنند.

این بیماری باعث به وجود آمدن جوش های پراکنده و التهاب پوست می شود. تنها درمان موثر برای فولیکولیت کاذب، لیزر موهای زائد صورت است. به همین خاطر، جای تعجب نیست که امروزه تعداد مشتریان مرد برای لیزر موهای زائد در حال بیشتر شدن است.

آیا با یک بار لیزر موهای صورت از بین می رود ؟

لیزر فقط روی موها در مرحله رشد کار می کند. همه موهای ناحیه ای از بدن، مثل صورت، در مرحله ای از چرخه زندگی خود نیستند. به همین خاطر با یک جلسه لیزر نمی توان تمام موهای صورت را از بین برد. برای جبران این، چندین جلسه لیزر را توصیه می شود که شانس موفقیت موهای زائد صورت را بیشتر می کند.

عوارض لیزر صورت

لیزر موهای زائد صورت مانند روش های دیگر می تواند دارای عوارضی باشد که در ادامه با عوارض لیزر آشنا می شوید :

قرمزی و درد زیاد :

این عوارض می تواند بسیار دردسرساز باشد، اما در بیشتر موارد نگران کننده نیست و به صورت موقت اتفاق می افتد. با گذشت زمان این عوارض از بین می رود و دیگر به وجود نمی آید.

پوسته پوسته شدن :

بروز این عوارض بستگی به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده دارد. اما جای نگرانی نیست و این عوارض دائمی نیست.

به وجود آمدن تاول :

اگر دستگاه مورد استفاده برای پوست شما مناسب نباشد یا اپراتور دستگاه به اندازه کافی صلاحیت نداشته باشد،  امکان دارد تاول هایی در سطح لیزر ایجاد شود.

به وجود آمدن اسکار :

اگر اپراتور مهارت کافی نداشته باشد یا در تنظیمات دستگاه مشکلی وجود داشته باشد به ندرت امکان ایجاد اسکار وجود دارد که  عوارضی دائمی و غیر قابل برگشت است.

آیا لیزر کردن روش دائمی برای از بین رفتن موهای صورت است ؟

اگر لیزر با استفاده از دستگاه استاندارد، مناسب و با برنامه درمانی صحیح صورت گیرد، موهای زائد صورت را در مردان و زنان برای همیشه از بین می برد. یعنی  با انجام صحیح لیزر 60 تا 90 درصد موهای صورت از بین می رود.

مزایای لیزر صورت :

لیزر صورت یکی از روش های رفع موهای زائد صورت است. نگرانی در مورد رفع موهای زائد از گذشته تا به امروز برای افراد به خصوص خانم ها همیشه وجود داشته است. روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد، اما امروزه لیزر بیش از هر روش دیگری محبوبیت دارد. لیزر مزایا و فوایدی برای پوست صورت دارد. یکی از مزایای اصلی این روش، سهولت و کوتاهی زمان است.

این روش درد و ناراحتی کمتری نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد دارد. یکی دیگر از مزایای لیزر این است که پوست را روشن می کند. از بین بردن موهای بسیار ضخیم و عدم کم شدن رشد و ضخامت آن ها با روش های دیگر از دیگر مزایای لیزر برای موهای صورت است. بسیاری از افراد موهای زیر پوستی دارند و برخی از روش های از بین بردن موهای زائد موهای زیر پوستی را تشدید می کند. لیزر موهای زیر پوستی ایجاد نمی کند و حتی همه آن ها را از بین می برد.

آیا امکان رشد دوباره موهای حذف شده وجود دارد ؟

اگر فولیکول مو آسیب ببیند و از بین برود، مو دیگر رشد طبیعی نخواهد داشت. اما در شرایط خاصی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک که در آن بیشتر شدن تستوسترون در زنان اتفاق می افتد، امکان فعال شدن دوباره فولیکول لیزر وجود دارد.

عوارض لیزر صورت

آیا لیزر موهای زائد صورت دردناک است ؟

تجربه شما از لیزر موهای زائد به طور مستقیم به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد. یک گروه از افراد اشاره می کنند که لیزر موهای صورت فقط کمی تحریک می کند، در حالی که گروهی دیگر این فرآیند را برخورد با پوست صورت توصیف می کنند و می گویند کمی دردناک است.

اگر آستانه درد پایینی دارید، استفاده از داروهای مسکن قبل از لیزر، کمپرس سرد یا استفاده از ژل های بی حس کننده موضعی می تواند کمک کننده باشد. اگر درد در هر مرحله از درمان تشدید شود، اپراتور می تواند لیزر را متوقف کند.

هزینه لیزر صورت

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد باید خدمات عالی و قیمت مناسب داشته باشد. مجهز به فناوری های مختلف و بهره مندی از تیم پردازش حرفه ای. مرکز لیزر درمانی باید مجوزهای لازم را داشته باشد و همه درمان ها زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

آیا موهای کرکی صورت لیزر می شود ؟

لیزر به عوامل زیادی مانند جنسیت، رنگ پوست، ضخامت مو بستگی دارد. دستگاه لیزری که استفاده می کنید برای از بین بردن موهای زائد صورت یا بدن بسیار مهم است. یکی از بهترین دستگاه های لیزر دنیا دستگاه کندال الکساندرایت است. با استفاده از این دستگاه می توان تا حد زیادی موهای کرکی صورت و بدن را از بین برد. این کار باید در چند جلسه و با مشورت پزشک متخصص انجام شود. لیزر موهای زائد صورت و بدن روی موهای پرپشت تر تاثیر بهتری دارد.

آمادگی قبل از لیزر موهای صورت :

برای این که نتیجه مناسبی از لیزر موهای زائد صورت بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های قبل از لیزر صورت آشنا می شوید :

 • 6 هفته قبل از انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب برای برنزه شدن خودداری کنید.
 • از استفاده کردن داروهایی مانند راکوتان پرهیز کنید.
 • قبل از انجام لیزر اطمینان داشته باشید که به اختلالات هورمونی مانند مشکلات تیروئیدی و کیستیک تخمدان مبتلا نباشید.
 • از انجام هر روش موزدایی که باعث کنده شدن موها از ریشه می شود مانند اپلاسیون و یا وکس خودداری کنید.
 • سعی کنید در انتخاب پزشک و کلینیک معتبر برای انجام لیزر دقت زیادی داشته باشید.
 • قبل از لیزر نباید التهاب، زخم، عفونت در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد.
 • استفاده نکردن از محصولاتی که امکان دارد پوست صورت را تحریک کند.

آیا استفاده از لیزر برای موهای زائد سرطان زا است ؟

پرتوهای استفاده شده در لیزر به صورت سطحی به پوست نفوذ می کنند و عمیق نیستند. انرژی حاصل از این پرتوها توسط ملانین جذب می شود و تأثیر کمی بر سایر ساختارهای پوست دارد. به همین خاطر است که گفته می شود استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن شما را تهدید نمی کند. توجه داشته باشید که لیزر برای درمان بعضی بیماری های پوستی استفاده می شود. به همین خاطر در صورت استفاده صحیح نمی تواند وسیله مضری باشد.

تفاوت کلینیک های لیزر موها زائد با یکدیگر

کلینیک های لیزر موها زائد با هم تفاوت هایی دارند که در ادامه با ان ها آشنا می شوید :

پزشک معالج :

کلینیک های لیزر باید تحت مسئولیت یک متخصص پوست باشد. انتخاب دستگاه مناسب برای پوست، تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد صورت و مدیریت هرگونه عارضه بر عهده پزشک معالج می باشد.

اپراتورهای لیزر :

به فردی که تحت نظر پزشک لیزر درمانی می کند اپراتور گفته می شود. تجربه، مهارت و تعهد اپراتور از عوامل مهم در نتیجه نهایی لیزر موهای زائد صورت است.

دستگاه لیزر :

دستگاه های متفاوتی برای لیزر موهای زائد وجود دارد و هر ساله دستگاه های جدیدی وارد بازار می شود. این دستگاه ها از نظر کیفیت، اثربخشی، ایمنی و عوارض جانبی احتمالی مختلفی دارند.

چرا نمی توان 100 درصد موهای زائد را از بین برد ؟

فولیکول ها برای ساختن هر مو باید سه مرحله را طی کنند. در طی سه مرحله این چرخه، فولیکول ساخته شده و یک مو از دست می دهد. هر فولیکول از ابتدا تا پایان عمر خود چندین بار این چرخه را طی می کند. سه فاز چرخه رشد مو عبارت است از :

فاز رشد یا آناژن :

80 تا 90 درصد موهای زائد در یک زمان در این مرحله هستند. فولیکولی که در فاز آناژن است باعث رشد مو و رشد فولیکول های موی ساخته شده در فولیکول می شود.

فاز موقت یا کاتاژن :

در این مرحله رشد مو متوقف شده و ارتباط پیاز مو با فولیکول قطع می‌شود.

فاز استراحت یا تلوژن :

۱۰ تا ۲۰ درصد موهای زائد در این مرحله قرار دارند. فولیکولی که در فاز استراحت قرار داشته باشد، مویی نمی‌سازد. لیزر موهای زائد فقط روی موهای در حال رشد کار می کند و از آنجایی که همه موها به طور همزمان رشد نمی کنند، نمی تواند همه آن ها را از بین ببرد. برای بهتر شدن این وضعیت، دوره های طولانی درمان و فواصل بین جلسات طولانی است. که می توان بیشتر موهای زائد را از بین برد. عوامل دیگری وجود دارد که ما را از برداشتن همه موهای زائد باز می دارد.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری یا بعد از یائسگی می تواند برخی از فولیکول هایی را که لیزر غیرفعال کردند، فعال کند. برخی از فولیکول‌های بدن موهای مختلفی تولید می‌کنند، مانند موهای روشن‌تر، سفیدتر، ظریف‌تر و کرکی تر. لیزر در این موارد بی اثر است. همین فولیکول‌ها می‌توانند موها را در آینده ضخیم‌تر و تیره‌تر کنند. با در نظر گرفتن همه متغیرها می توان پیش بینی کرد که با لیزر درمانی بین 60 تا 90 درصد موهای زائد بدن از بین می رود. لیزر باعث ریزش دائمی مو می شود نه حذف دائمی موهای زائد.

تفاوت کلینیک های لیزر موها زائد با یکدیگر

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد از افراد با تجربه کمک بگیرد و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های لازم و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از ان روش بگیرید. سعی کنید در انتخاب پزشک و کلینیک دقت کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *