هزینه لیزر موهای زائد برای آقایان

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر موهای زائد برای آقایان آشنا کنیم. بسیاری از آقایان ایرانی بدن پرمویی دارند و سوال خیلی رایجی که برایشان پیش می‌آید این است که بهترین راه برای کاهش یا رهایی از این موهای زیاد چیست؟تیغ، ماشین‌های اصلاح مختلف، کرم‌های موبر و حتی موم یا وکس روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید ولی در این مقاله می‌خواهیم روشی را معرفی کنیم که از همه این موارد موثرتر است و نتایجش ماندگارتری دارد: لیزر موهای زائد. اگر تا کنون فکر می‌کردید که لیزر فقط برای خانم‌ها انجام می‌شود، باید بگوییم که لیزر موهای زائد برای آقایان نیز بسیار رایج بوده و این روش هر روز بیشتر مورد توجه آقایان قرار می‌گیرد. برای مطلع شدن از هزینه لیزر موهای زائد برای آقایان همراه ما باشید.

لیزر موهای زائد مردان چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش کلینیکی برای حذف موهای بدن است که در آن اشعه‌ی نوری پرانرژی به پوست تابیده و باعث غیرفعال شدن چرخه‌ی رشد موها می‌شود. این اتفاق بدون این که به پوست بدن آسیبی برسد، رخ می‌دهد. در واقع با لیزر ارگان‌های کوچکی به نام «فولیکول مویی» را از بین می‌بریم. وقتی فولیکول آسیب می‌بیند، ساقه‌ی مو ضعیف و شل می‌شود. طی چند جلسات درمانی آن قدر به فولیکول‌ها آسیب می‌زنیم که نهایتا فولیکول می‌میرد و دیگر مویی از آن رشد نمی‌کند.

آیا لیزر برای از بین بردن همیشگی مو در مردان موثر است؟

 یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر در مردان، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است. اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد.
در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد در خصوص آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانید، که لیزر در بدن آقایان به اندازه خانم ها موثر نیست، این به این معناست که یقینا آقایان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیاز به جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند. در ۹۰ درصد خانم ها معمولا لیزر پس از ۴ الی ۶ جلسه جوابدهی دارد، ۱۰ درصد خانم ها نیز به جلسات بیشتر نیاز دارند. ابتدایی ترین حق شما به عنوان مراجعه کننده لیزر این است که تمام حقایق و احتمالات را صادقانه بدانید و با علم به آن لیزر را شروع کنید.
آیا لیزر برای از بین بردن همیشگی مو در مردان موثر است؟

آیا لیزر موی زائد آقایان درد دارد؟

بسیاری از بیماران، حذف موهای زائد با لیزر را به حس شبیه برخورد یک نوار لاستیکی به پوست تشبیه می کنند. اما مطالعات نشان می دهد این درد خفیف است و کمتر از ۱ درصد از بیماران نیاز به کرم بی حس کننده دارند. انجام لیزر در مراکزی که پزشک متخصص حضور نداشته باشد، می تواند عوارض جدی را برای فرد ایجاد کند.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

کار با لیزر نیاز به تجربه، تخصص و مهارت دارد. در غیر این صورت عوارض لیزر موهای زائد باعث ایجاد سوختگی و لکه‌های پوستی شود. احتمال رخداد عوارض جانبی و آسیب‌های ناشی از لیزر به صورت کلی بسیار پایین است و بیشتر زمانی دیده می‌شود که دستگاه لیزر در دست اپراتور کار نابلد باشد. اما اگر لیزر را اپراتورهای حرفه‌ای و تحت نظر پزشک متخصص انجام بدهند، با یکی از کم خطرترین و کم‌عارضه‌ترین روش‌های حذف موهای زائد طرف هستیم و شاید تنها عارضه‌ی آن درد خفیفی باشد که برخی از مراجعین تجربه می‌کنند.

لیزر بدون این که به لایه‌ی سطحی پوست یعنی اپی‌درم آسیب بزند از آن عبور می‌کنند. جالب است بدانید که لیزر نه تنها آسیبی به پوست وارد نمی‌کند، بلکه می‌تواند کلاژن سازی را در لایه‌های عمقی پوست تحریک و باعث بهبود بافت پوست هم بشود. البته اتفاق آنقدرها چشم گیر نخواهد بود ولی تا حد جزئی رخ می‌دهد.

آقایان به چند جلسه لیزر نیاز دارند؟

برای موهای پشت و سینه‌ی آقایان معمولا ۶ تا ۸ جلسه‌ی درمانی با فواصل حدود ۲ ماه (۶ تا ۸ هفته) می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. باید اشاره کنیم که در مورد لیزر موهای زائد ما تنها می‌توانیم بگوییم که «کاهش» دائمی موهای بدن اتفاق می‌افتد و نه «حذف» دائم موها. چون در پوست تعداد زیادی فولیکول وجود دارند که غیرفعال هستند و وقتی فولیکول‌های مجاور آن‌ها از بین می‌رود، این فولیکول‌های غیر فعال شروع به ساخت مو می‌کنند.

رشد مو در چند مرحله‌ی مختلف صورت می‌گیرد و تعداد موهایی که در مراحل مختلف قرار دارند در هر فرد مختلف است. معمولا ۳۰ تا ۶۰ درصد از موهای بدن در مرحله‌ی آناژن هستند که فاز رشد موها است. باقی موها در مراحل ریزش مو یا استراحت هستند.

لیزر فقط می‌تواند موهایی را از بین ببرد که در مرحله‌ی رشد یا آناژن هستند. وقتی فولیکول در اثر برخورد لیزر می‌میرد، موی مربوط به آن فولیکول می‌ریزد. فواصل جلسات لیزر طوری تنظیم می‌شوند که سایر موهای شما که در فاز استراحت یا ریزش هستند، به فاز رشد مو برسند تا ما بتوانیم آن‌ها را مورد هدف قرار بدهیم. اگر جلسات درمانی را در فواصل تنظیم شده تکمیل کنید، تراکم موها در منطقه‌ی تحت درمان بین ۵۰ تا ۸۵ درصد به صورت مادام‌العمر و دائمی کاهش می‌یابد.

آقایان به چند جلسه لیزر نیاز دارند؟

 

نکاتی که باید قبل از شروع لیزر موهای زائد بدانید

  • اصلاح (شیو) کنید: حتما باید قبل از جلسه‌ی لیزر موهای بدن خود را اصلاح یا شیو کنید. این که دقیقا چند روز قبل و به چه شکل باید این کار را انجام دهید، توسط مشاور کلینیک برای شما با جزئیات توضیح داده می‌شود. علت این است که انرژی لیزر برای رسیدن به فولیکول باید از ساقه‌ی مو گذر کند. هرچه ساقه‌ی مو کوتاه‌تر باشد، انرژی مسیر کوتاه‌تری را طی می‌کند و درصد بیشتری از انرژی به فولیکول می‌رسد. ولی اگر موها بلند باشند، انرژی کمی به فولیکول می‌رسد و فولیکول آسیب نمی‌بیند.
  • از آفتاب دوری کنید: یکی از دلایلی که بسیاری ترجیح می‌دهند در زمستان لیزر موهای زائد را انجام دهند این است که در معرض نور خورشید قرار نگیرند. شما باید حداقل ۳ هفته پیش از جلسه‌ی لیزر، از رفتن در زیر آفتاب مستقیم خودداری کنید. بهترین نتیجه‌ی لیزر موهای زائد در مردان زمانی حاصل می‌شود که فرد پوست‌ روشن و موهایی تیره داشته باشد. هرچه اختلاف کانتراست بیشتری بین پوست و مو باشد، لیزر عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر پوست شما برنزه شده باشد یا موهایتان در اثر برخورد اشعه‌ی UV کمرنگ شوند، لیزر تاثیر مناسبی نخواهد داشت. حتی ممکن است به پوست آسیب بزند و ایجاد سوختگی کند. یادتان باشد که استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های برنزه کننده نیز ممنوع است.
  • رنگ پوست شما در انتخاب دستگاه لیزر مهم است:برخی از دستگاه‌های لیزر به نحوی طراحی شده‌اند که بر پوست‌های روشن بهترین اثر را بگذارند. برخی هم برای لیزر موهای زائد آقایان با پوست تیره بهینه‌سازی شده‌اند. کاندید ایده‌آل برای لیزر موهای زائد کسی است که پوستی روشن و موهای تیره داشته باشد. لیزر موهای زائد برای  کسانی که موهای قرمز، بسیار بور و سفید دارند بی‌اثر است و این افراد نباید لیزر دریافت کنند. آقایانی که پوست روشنی دارند در طبقه‌بندی رنگ پوست در گروه‌های ۱، ۲ یا ۳ قرار می‌گیرند. برای این افراد بهترین دستگاه لیزر همان لیزر الکساندرایت است. این فناوری لیزری از طول موج پایین (۷۵۵ نانومتر) استفاده می‌کند که استرس کمی به پوست وارد می‌کند و برای حذف موهای روشن‌تر نیز موثر است. آقایانی که پوست سبزه و تیره دارند در طبقه‌بندی رنگ پوست در گروه‌های ۴، ۵ و ۶ قرار می‌گیرند. در گروه ۴ افراد سبزه و در گروه ۶ افراد سیاه پوست قرار می‌گیرند.
  • انجام لیزر موهای زائد آقایان سرعت بالایی دارد: لیزر کل موهای سینه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. لیزر کل پشت (از کتف تا زیر کمر) در ۳۰ دقیقه تکمیل می‌شود. معمولا اپراتور برای این که مطمئن شود تمام سطح پوست را پوشش داده و لیزر کرده است، یک جدول روی پوست شما رسم می‌کند. بعد از پایان جلسه، اپراتور کرم آرام بخش یا آلوئه‌ورا به پوستتان می‌زند تا التهاب و قرمزی خفیفی که ایجاد می‌شود را بهبود ببخشد. نهایتا حسی که بعد از لیزر خواهید داشت مثل آفتاب سوختگی خفیف است.
  • نمی‌توانید بعد از لیزر ورزش کنید: در واقع تعدادی کار هستند که باید بعد از لیزر موهای زائد از انجام آن‌ها پرهیز کنید. در جلسه‌ی لیزر آسیب‌هایی انتخابی به پوست وارد کرده‌ایم. پس پوست شما به طور موقت صدمه دیده است و باید تا زمانی که کاملا التیام یابد مراقبت بیشتری از آن بکنید. گرمای زیاد در این شرایط می‌تواند باعث آزار و تورم پوست شود. پس توصیه می‌شود که تا ۴۸ ساعت بعد از جلسه‌ی لیزر از ورزش کردن، قرار گرفتن در آفتاب مستقیم، رفتن به سونا، جکوزی و حمام آب داغ خودداری کنید.

هزینه لیزر موهای زائد برای آقایان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت لیزر موهای بدن آقایان شما عزیزان می توانید با توجه به شماره تلفن های درج شده در سایت با همکاران ما تماس بگیرید و این نکته را در مورد قیمت لیزر موهای بدن آقایان باید خدمت شما عرض کنم که:

حتماً شما این ضرب المثل قدیمی را در کشور ما زیاد شنیده اید که هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی هم بی حکمت نیست پس ما به شما توصیه می کنیم حتما با مراجعه حضوری به مرکز تخصصی ندای سلامت از امکانات و تجهیزات مدرن این مرکز دیدن فرمایید.

حتماً با متخصصان و کارآمد ما درباره نوع درمان خود و مراحل انجام آن مشاوره لازم را کسب نمایید و سوالات مختلف خود را پیرامون قیمت لیزر موهای زائد بدن آقایان قیمت لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی قیمت لیزر موهای صورت خانم ها قیمت لیزر صورت قیمت لیزر موهای زائد کل بدن آقایان تعرفه انجام لیزر موهای زائد آقایان و سوالاتی از این دست را از همکاران ما بپرسید و علت اینکه ما قیمت لیزر موهای بدن آقایان را  این قسمت درج نکرده‌ایم این است که با توجه به نوع لیزر درمانی که شما می خواهید انجام دهید قیمت لیزر موهای بدن می تواند شرایط متفاوتی را داشته باشد پس بهترین را برای کسب اطلاع در مورد قیمت لیزر موهای بدن آقایان تماس گرفتن با مرکز تخصصی ندای سلامت می باشد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در ۹۰% خانمها ۴ الی ۶ جلسه کافی است اما لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی مردان هم به دلیل هورمون های مردانه احتمالاً در برخی افراد به دوست یا سه جلسه بیشتر نیاز باشد اما اما برای اطمینان کامل درباره این موضوع بهتر است با همکاران ما در مرکز تخصصی ندای سلامت تماس حاصل فرمایید.

لیزر الکساندرایت آقایان مرکز لیزر درمانی ندای سلامت این افتخار را دارد که خدمات لیزر ویژه آقایان را نیز ارائه دهد مرکز ندای سلامت با در اختیار داشتن بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت ساخت کمپانی زایس آلمان بهترین خدمات را برای ورزشکاران و بدنسازان عزیز ارائه می کند این دستگاه اولین دستگاهی است که کاملاً بدون درد بوده و خطر بروز عفونت های ناشی از لیزر را به حداقل رسانده است.

دستگاه لیزر الکساندرایت آقایان به علت استفاده از سلفون یکبار مصرف برای هر شخص بسیار ایمن و کارآمد می باشد و می توانند موهای زائد بدن شما را به خوبی برطرف نماید مزیت دیگر دستگاه لیزر الکساندرایت آقایان این است که این دستگاه بر روی انواع موها جوابدهی بسیار فوق العاده ای دارد و شما می توانید بدون نگرانی از آن استفاده نمایید.

 

آیا لیزر موهای زائد مردان دائمی است؟

یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد با لیزر در مردان، این است که لیزر موهای زائد آقایان در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است. اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد. در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانید، که لیزر در بدن آقایان به اندازه خانم ها موثر نیست، این به این معناست که یقینا آقایان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیاز به جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند.

آیا لیزر موهای زائد مردان دائمی است؟

نکات جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد بدن :

همانطور که اشاره شد، لیزر کردن موهای زائد به طور کلی عارضه خاصی ندارد. اما شما عزیزان می‌تواند با رعایت یک سری نکات، تا حد زیادی از بروز مشکلات سطحی و خفیف نیز جلوگیری کرده و با خیال راحت این کار را انجام دهید. اگر پوست خشکی دارید، حتما قبل از لیزر موهای زائد از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید. تا 3 ساعت پس از لیزر کردن موهای زاید به هیچ وجه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. پیش از لیزر حمام استحمام کرده و بهداشت فردی را رعایت کنید و پس از انجام لیزر بهتر است تا دو ساعت از برخورد آب با پوستتان جلوگیری کنید. در صورت مصرف دارویی خاص، حتما با پزشک متخصص درباره انجام لیزر مشورت کنید. از نو و یا استرلیزه بودن سری دستگاه لیزر حتما اطمینان حاصل فرمایید. انتخاب مرکزی معتبر و با محیطی بهداشتی را فراموش نفرمایید.

از لیزر کردن موهای کرکی و نازک کاملا خودداری کنید. چرا که در اکثر مواقع انجام این کار باعث بیش‌تر شدن‌، ضخیم‌تر شدن و تیره شدن موهای زائد خواهد شد. حداقل 20 روز قبل از مراجعه به مرکز لیز از مواردی چون وکس، بند، اپیلاسیون و … جهت از بین بردن موهای زائدتان استفاده نکنید. در رابطه با افزایش رشد مو در نواحی لیزر شده باید گفت که این عارضه ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی مانند بیماری‌های تخمدان و تیروئید بروز کند. بنابراین توصیه می‌شود که اگر روی بازو، چانه، سینه و گردن‌تان موهای ضخیم و تیره وجود دارد، حتما پیش از اولین جلسه لیزر به دکتر متخصص مراجعه کرده و برای انجام این کار از او تاییدیه بگیرید تا رشد موهای بیشتر جلوگیری بشود. برای گرفتن نتیجه بهتر حتما تا سه ماه قبل از لیزر از آفتاب گرفتن و سولار خودداری نمایید.

راهنمای لیزر موهای زائد

اگر در انجام  لیزر، اقدامات احتیاطی و تنظیمات صحیح دستگاه استفاده شود ، لیزر موهای زائد نیز کمترین آسیب را به نسبت روش های دیگر رفع موهای زائد به پوست وارد می کند. در حالی که در روش های دیگر موها به صورت موقت حذف می شوند و استرس و فشار مکرری را به منطقه پوستی تحویل می دهند که ایده آل نمی باشد. همانطور که در طول مشاوره قبل از لیزر برای شما توضیح داده می شود این مشاوره گام مهمی است که همیشه قبل از انجام لیزر موهای زائد توصیه می شود، این روش با استفاده از نوع خاصی از لیزر که رنگدانه یا رنگ تیره مو را هدف قرار می دهد کار می کند، سپس فولیکول های مو را تخریب و به خوبی از بین می برد.

همچنان که لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد ، انرژی نور به گرما تبدیل می شود و این گرما به طور انفرادی به سلولها و فولیکول مو که باعث رشد مو می شود می تابد و در نهایت این گرما باعث حذف موهای زائد شما می گردد. این سلول ها بسیار نزدیک سلول های رنگدانه موجود در موها هستند و باعث ریزش موها بدون بازگشت می شوند. به دلیل اینکه لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد ، بهترین کاندیداها برای لیزر موهای زائد موفقیت آمیز ، افرادی  با موهای تیره و پوست روشن تر هستند.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *