معایب کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معایب کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش ابرو و موها از مشکلاتی است که امکان دارد امروزه بیشتر افراد به آن دچار باشند. این ویژگی امکان دارد در بعضی از افراد در جوانی و در بعضی دیگر در پیری اتفاق بیفتد و دلیل این اتفاق فعالیت بدنی زیاد، مصرف غذای ناسالم، استرس و سبک زندگی نادرست است. بسیاری از افراد از این بابت رنج می‌برند و به دنبال راهی برای درمان ریزش ابرو و موهای بدن هستند که یکی از این روش ها کاشت ابرو است. ابرو یکی از اعضای مهم در صورت است که باعث زیبایی چهره می‌شود و کم پشت بودن یا نداشتن ابرو باعث کم شدن اعتماد به نفس در افراد می‌شود. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بعضی از خانم‌ها فکر می‌کنند که تاتو و هاشور یکی از بهترین روش ها برای فرم دهی و پرحجم کردن ابروها است اما این موضوع به دلیل نشناختن این روش ها و مزیت ها و معایب آن ها است. تاتو و هاشور دو روش موقتی هستند که نمی توانند ظاهر طبیعی به ابروی افراد بدهند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی افراد فرق دارد و بعد از مدتی باید برای تمدید آن اقدام کرد. در هر بار تمدید شما باید درد و زخم هایی را تحمل کنید و امکان دارد در آخر هم به نتیجه نرسید.

کاشت ابرو یکی از روش هایی است که به صورت همیشگی می تواند زیبایی را به شما هدیه دهد. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر و کناره های گوش برداشته می‌شود و در ناحیه ابرو کاشته می شوند و به همین خاطر نتیجه طبیعی دارد. روش کاشت ابرو مانند روش کاشت مو یکسان است و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد. همین موضوع باعث می‌شود نتیجه کاشت ابرو دائمی باشد و ابروهای طبیعی به شما هدیه دهد.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابروها

پیدا کردن دلیل ریزش ابرو می تواند به شما کمک کند تا از این مشکلات جلوگیری کنید و یا بهترین راه را برای این درمان انتخاب کنید. در ادامه با دلایل ریزش ابروها آشنا می شوید :

 • مبتلا بودن به سرطان های پوستی مثل SCC و BCC
 • حساسیت به بعضی از مواد آرایشی
 • بیماری ها و درماتیت های پوستی مثل سبورئیک، آتوبیک، پسوریازیس
 • برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • مبتلا شدن به بیماری های خود ایمنی مانند طاسی منطقه ای
 • بیماری های داخلی مثل تغییرات هورمونی، کمبود آهن، بیماری‌های عفونی و اختلالات تیروئید
 • ضربه های فیزیکی، حرارت، عوامل شیمیایی، تصادف، سوختگی
 • داشتن رژیم غذایی بدون اسید های چرب و پروتئین های مفید برای رشد ابرو
 • بیشتر شدن سن
 • مبتلا شدن به عفونت های قارچی، هانسن، شپش
 • مبتلا بودن به بیماری تریکوتیلومانیا
 • استفاده از بعضی داروها مثل داروهای تشنج، کاهش وزن، روانپزشکی، ضد التهاب

مراحل کاشت ابرو :

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه به مراحل کاشت ابرو می پردازیم :

طراحی ابرو :

در طراحی ابرو از افرادی که می‌خواهند کاشت ابرو انجام می‌دهند درخواست می‌شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کنند و پزشک با بررسی این طرح و اندازه گیری آن طرح را زیباسازی می‌کند و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. می توان از طرح هایی که از قبل آماده شده است هم استفاده کرد اما این طرح ها امکان دارد باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن ابروها شود.

استخراج گرافت :

برای کاشت ابرو از ناحیه پایین گردن، پشت سر و پشت گوش به عنوان بانک موی ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر بلند و ضخیم و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین گردن کوتاه تر و ظریف تر هستند و واحدهای فولیکولی تک تار موی بیشتری دارند. برای مردانی که ابروهای ضخیم تری دارند از ناحیه پشت گوش و پشت سر استفاده می‌شود و برای خانم ها که ابروی ظریف تری دارند از ناحیه پشت گردن و پشت گوش استفاده می‌شود.

دلیل ریزش ابروها

کاشت گرافت :

بعد از استخراج گرافت ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ گرافت ها را برای کاشت آماده می کنند و آن را به پزشک می دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت موها کند ناحیه ابرو را با بی حسی، بی حس می‌کند و با استفاده از همان تیغ های ریز سوراخ هایی در طرح های از قبل تعیین شده ابرو به وجود می‌آورد و گرافت ها را در آن قرار می دهد. در این مرحله باید برای رشد موها و زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت زیادی شو. اگر پزشک از مهارت زیادی در کاشت گرافت ها برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیرطبیعی و نامناسب می شود.

برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد اما بهتر است که از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نشود زیرا درصد کمتری از گرافت هایی که از بدن استخراج می شود در جای جدید رشد می‌کند و امکان فر خوردن این موها وجود دارد و به همین خاطر برای ابرو و از موهای بدن نباید استفاده شود. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو بیشتر از 400 عدد نیست. برای استخراج گرافت ها در روش FIT و بقیه روش ها تیغ های کوچکی که قطر کمتری دارند استفاده می‌شود.

اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی آن ها برای ابرو مناسب است از هر طرف 200 گرافت برداشت می شود. تعداد گرافت ها می تواند با توجه به وضعیت تراکم ابرو متفاوت باشد. برداشت گرافت ها با استفاده از روش FIT بدون خونریزی و درد انجام می شود زیرا پوست ناحیه برداشت با داروی بی حسی، بی حس می شود و بعد از جراحی به دلیل کوچک بودن زخم ها به سرعت خوب می شود.

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که خواستار ابروهای پرپشت و پر حجم هستند. بعضی از افراد به طور مادرزادی ابروهای نازک و کم پشت دارند یا به خاطر دلایلی ابروهای آن ها ریخته است. این افراد کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند. بعضی از افراد امکان دارد ابروهای بی حالت داشته باشند یا فرم ابرو های آن ها قرینه نباشد که با استفاده از کاشت ابرو می تواند این مشکلات را از بین ببرند و ابرو های زیبا داشته باشند.

کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی و بیماری های مربوط به مو مانند آلوپسی آره آتا، یونیورسالیس، توتالیس دچار ریزش ابرو شدند مناسب نیست. اگر افراد بیماری های دیگری داشته باشند باید قبل از انجام کاشت آن را درمان کنند و بعد اقدام به جراحی کنند. افرادی که به خاطر سوختگی و شکستگی ابروهای خود را از سدت دادند می توانند از این روش استفاده کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • اگر به خاطر آسیب، شکستگی، سوختگی، جراحی، بخیه، شکستگی همه یا بخشی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستید.
 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشت دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو یا هاشور زدند و می خواهند ابروهایی طبیعی داشته باشند می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که از ظاهر و فرم ابروی خود راضی نیستند می توانند از این روش بهره بگیرند.
 • بعضی از خانم ها ابروهای خود را بیشتر از اندازه بر می دارند و همین اتفاق باعث کم پشت شدن و نازک شدن ابروها می شود که بهترین راه کاشت ابرو است.

دلیل ریزش ابروها

آیا کاشت ابرو روی تاتو انجام می شود ؟

تاتو هیچ مشکلی در کاشت ابرو ندارد و می تواند به عنوان پیش زمینه برای انجام این کار باشد. مثلا بعضی از پزشکان کاشت ابر از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند می خواهند قبل از کاشت از میکروبلدینگ و تتو برای پر تر شدن ابرو استفاده کنند.  با این کار هیچ فاصله ای خالی در ابروها وجود ندارد و با دقت زیادی می توان آن را انجام داد.

بعد از این که تاتو انجام دادید می توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید زیرا تاتو باعث به وجود آمدن زخم و التهاب در ابروها می شود. باید تا زمان کم شدن التهاب و خوب شدن زخم ها صبر کنید اما بعد از گذشت 2 هفته می توانید کاشت ابرو انجام دهید.

معایب کاشت ابرو

معایب کاشت ابرو مثل معایب کاشت مو نیست و محدود تر از آن است. این معایب خیلی کم هستند و به زودی از بین می رود. بعد از کاشت ابرو شما می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید. یکی از معایب کاشت ابرو استرس است پس سعی کنید برای 1 هفته از استرس دور باشید زیرا استرس دشمن فولیکول مو است. بعد از انجام کاشت مو امکان دارد به خاطر استفاده از داروهای بی حسی در قسمت پیشانی و ابرو کمی ورم وجود داشته باشد که به زودی از بین می رود. به خاطر به وجود آمدن زخم هایی در ناحیه کاشت امکان دارد کبودی هایی محدود وجود داشته باشد.

از دیگر معایب کاشت ابرو خارش است که این بسیار طبیعی است و بعد از مدتی از بین می ورد اما اگر برطرف نشد باید حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا دچار عفونت در ناحیه کاشت ابرو نشوید. بعد از کاشت ابرو امکان دارد موهای شما به طور نامناسب رشد کند که این اتفاق به خاطر برداشت گرافت از بخش سر طبیعی است و می توانید با کوتاه کردن به موقع ظاهر ابرو را حفظ کنید. امکان دارد بعد از کاشت ابرو فاصله کمی در داخل ابرو مشاهده کنید که طبیعی است و بعد از مدت کمی از بین می رود.

آیا آقایان هم می توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

ابروهایی سالم و پرپشت باعث زیباتر شدن ابروها می شود. ابروها یکی از ویژگی های صورت است که می تواند در زیبایی، متقارن و متعادل دیده شدن ساختار چهره تاثیر زیادی داشته باشد. بعضی از مردان امکان دارد دچار ریزش مو شود و داشتن ابروهای نازکی بدون چین و چروک در پوست امکان دارد در داشتن چهره ای پیر تاثیر داشته باشد. در کاشت ابرو آقایان آن ها می توانند با داشتن بانک مو سالم و سیاه کاشت ابرو انجام دهند و ابروهای خود را ترمیم کنند و ظاهری زیبا داشته باشند.

برای کاشت ابرو چند ساعت زمان نیاز است ؟

بعضی از افراد فکر می کنند برای کاشت ابرو و نتیجه مناسب باید زمان زیادی سپری کنند اما این طوری نیست. بعد از مشاوره و بحث درباره طرح مورد نظر کاشت ابرو 5 تا 6 ساعت طول می کشد که این مدت به تعداد فولیکول های مورد نظر برای کاشت بستگی دارد که امکان دارد از 200 تا 300 عدد تغییر کند و امکان دارد کمتر یا بیشتر شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت اهمیت زیادی در نتیجه جراحی دارد زیرا مراقبت نادرست باعث آسیب به موهای تازه کاشته شده می شود و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن ها شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • بعد از کاشت ابرو امکان دارد پوسته ها و لخته هایی در ابرو به وجود بیاید، سعی کنید آن ها را دستکاری نکنید تا از بین بروند.
 • پانسمان باید 2 روز در ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت باقی بماند و در این مدت باید پانسمان را عوض کنید و آن را تمیز نگه دارید.
 • برای کم شدن التهاب می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید بیشتر از 20 دقیقه از یخ استفاده کنید.
 • بعد از این که پانسمان را برداشتید سعی کنید آن ناحیه را به آرامی بشویید.
 • اگر بعد از مدتی پوسته و لخته ها از بین رفتند می توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • بعد از کاشت ابرو پزشک مایه ای به شما می دهد که باید 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. سعی کنید این کار را در اسرع وقت انجام دهید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کلام آخر

سعی کنید قبل از کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگیرید و از پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به خوبی انجام دهید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. برای انجام کاشت ابرو دقت کنید که بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *