معایب کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معایب کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش ابرو و موها از مشکلاتی است که امکان دارد امروزه بیشتر افراد به آن دچار باشند. این ویژگی امکان دارد در بعضی از افراد در جوانی و در بعضی دیگر در پیری اتفاق بیفتد و دلیل این اتفاق فعالیت بدنی زیاد، مصرف غذای ناسالم، استرس و سبک زندگی نادرست است. بسیاری از افراد از این بابت رنج می‌برند و به دنبال راهی برای درمان ریزش ابرو و موهای بدن هستند که یکی از این روش ها کاشت ابرو است. ابرو یکی از اعضای مهم در صورت است که باعث زیبایی چهره می‌شود و کم پشت بودن یا نداشتن ابرو باعث کم شدن اعتماد به نفس در افراد می‌شود. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بعضی از خانم‌ها فکر می‌کنند که تاتو و هاشور یکی از بهترین روش ها برای فرم دهی و پرحجم کردن ابروها است اما این موضوع به دلیل نشناختن این روش ها و مزیت ها و معایب آن ها است. تاتو و هاشور دو روش موقتی هستند که نمی توانند ظاهر طبیعی به ابروی افراد بدهند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی افراد فرق دارد و بعد از مدتی باید برای تمدید آن اقدام کرد. در هر بار تمدید شما باید درد و زخم هایی را تحمل کنید و امکان دارد در آخر هم به نتیجه نرسید.

کاشت ابرو یکی از روش هایی است که به صورت همیشگی می تواند زیبایی را به شما هدیه دهد. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر و کناره های گوش برداشته می‌شود و در ناحیه ابرو کاشته می شوند و به همین خاطر نتیجه طبیعی دارد. روش کاشت ابرو مانند روش کاشت مو یکسان است و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد. همین موضوع باعث می‌شود نتیجه کاشت ابرو دائمی باشد و ابروهای طبیعی به شما هدیه دهد.

کاشت ابرو چیست

دلیل ریزش ابروها

پیدا کردن دلیل ریزش ابرو می تواند به شما کمک کند تا از این مشکلات جلوگیری کنید و یا بهترین راه را برای این درمان انتخاب کنید. در ادامه با دلایل ریزش ابروها آشنا می شوید :

 • مبتلا بودن به سرطان های پوستی مثل SCC و BCC
 • حساسیت به بعضی از مواد آرایشی
 • بیماری ها و درماتیت های پوستی مثل سبورئیک، آتوبیک، پسوریازیس
 • برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • مبتلا شدن به بیماری های خود ایمنی مانند طاسی منطقه ای
 • بیماری های داخلی مثل تغییرات هورمونی، کمبود آهن، بیماری‌های عفونی و اختلالات تیروئید
 • ضربه های فیزیکی، حرارت، عوامل شیمیایی، تصادف، سوختگی
 • داشتن رژیم غذایی بدون اسید های چرب و پروتئین های مفید برای رشد ابرو
 • بیشتر شدن سن
 • مبتلا شدن به عفونت های قارچی، هانسن، شپش
 • مبتلا بودن به بیماری تریکوتیلومانیا
 • استفاده از بعضی داروها مثل داروهای تشنج، کاهش وزن، روانپزشکی، ضد التهاب

مراحل کاشت ابرو :

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه به مراحل کاشت ابرو می پردازیم :

طراحی ابرو :

در طراحی ابرو از افرادی که می‌خواهند کاشت ابرو انجام می‌دهند درخواست می‌شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کنند و پزشک با بررسی این طرح و اندازه گیری آن طرح را زیباسازی می‌کند و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. می توان از طرح هایی که از قبل آماده شده است هم استفاده کرد اما این طرح ها امکان دارد باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن ابروها شود.

استخراج گرافت :

برای کاشت ابرو از ناحیه پایین گردن، پشت سر و پشت گوش به عنوان بانک موی ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر بلند و ضخیم و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین گردن کوتاه تر و ظریف تر هستند و واحدهای فولیکولی تک تار موی بیشتری دارند. برای مردانی که ابروهای ضخیم تری دارند از ناحیه پشت گوش و پشت سر استفاده می‌شود و برای خانم ها که ابروی ظریف تری دارند از ناحیه پشت گردن و پشت گوش استفاده می‌شود.

دلیل ریزش ابروها

کاشت گرافت :

بعد از استخراج گرافت ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ گرافت ها را برای کاشت آماده می کنند و آن را به پزشک می دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت موها کند ناحیه ابرو را با بی حسی، بی حس می‌کند و با استفاده از همان تیغ های ریز سوراخ هایی در طرح های از قبل تعیین شده ابرو به وجود می‌آورد و گرافت ها را در آن قرار می دهد. در این مرحله باید برای رشد موها و زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت زیادی شو. اگر پزشک از مهارت زیادی در کاشت گرافت ها برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیرطبیعی و نامناسب می شود.

برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد اما بهتر است که از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نشود زیرا درصد کمتری از گرافت هایی که از بدن استخراج می شود در جای جدید رشد می‌کند و امکان فر خوردن این موها وجود دارد و به همین خاطر برای ابرو و از موهای بدن نباید استفاده شود. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو بیشتر از 400 عدد نیست. برای استخراج گرافت ها در روش FIT و بقیه روش ها تیغ های کوچکی که قطر کمتری دارند استفاده می‌شود.

اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی آن ها برای ابرو مناسب است از هر طرف 200 گرافت برداشت می شود. تعداد گرافت ها می تواند با توجه به وضعیت تراکم ابرو متفاوت باشد. برداشت گرافت ها با استفاده از روش FIT بدون خونریزی و درد انجام می شود زیرا پوست ناحیه برداشت با داروی بی حسی، بی حس می شود و بعد از جراحی به دلیل کوچک بودن زخم ها به سرعت خوب می شود.

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که خواستار ابروهای پرپشت و پر حجم هستند. بعضی از افراد به طور مادرزادی ابروهای نازک و کم پشت دارند یا به خاطر دلایلی ابروهای آن ها ریخته است. این افراد کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند. بعضی از افراد امکان دارد ابروهای بی حالت داشته باشند یا فرم ابرو های آن ها قرینه نباشد که با استفاده از کاشت ابرو می تواند این مشکلات را از بین ببرند و ابرو های زیبا داشته باشند.

کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی و بیماری های مربوط به مو مانند آلوپسی آره آتا، یونیورسالیس، توتالیس دچار ریزش ابرو شدند مناسب نیست. اگر افراد بیماری های دیگری داشته باشند باید قبل از انجام کاشت آن را درمان کنند و بعد اقدام به جراحی کنند. افرادی که به خاطر سوختگی و شکستگی ابروهای خود را از سدت دادند می توانند از این روش استفاده کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • اگر به خاطر آسیب، شکستگی، سوختگی، جراحی، بخیه، شکستگی همه یا بخشی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستید.
 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشت دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو یا هاشور زدند و می خواهند ابروهایی طبیعی داشته باشند می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که از ظاهر و فرم ابروی خود راضی نیستند می توانند از این روش بهره بگیرند.
 • بعضی از خانم ها ابروهای خود را بیشتر از اندازه بر می دارند و همین اتفاق باعث کم پشت شدن و نازک شدن ابروها می شود که بهترین راه کاشت ابرو است.

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو :

آیا کاشت ابرو روی تاتو انجام می شود ؟

تاتو هیچ مشکلی در کاشت ابرو ندارد و می تواند به عنوان پیش زمینه برای انجام این کار باشد. مثلا بعضی از پزشکان کاشت ابر از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند می خواهند قبل از کاشت از میکروبلدینگ و تتو برای پر تر شدن ابرو استفاده کنند.  با این کار هیچ فاصله ای خالی در ابروها وجود ندارد و با دقت زیادی می توان آن را انجام داد.

بعد از این که تاتو انجام دادید می توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید زیرا تاتو باعث به وجود آمدن زخم و التهاب در ابروها می شود. باید تا زمان کم شدن التهاب و خوب شدن زخم ها صبر کنید اما بعد از گذشت 2 هفته می توانید کاشت ابرو انجام دهید.

معایب کاشت ابرو

معایب کاشت ابرو مثل معایب کاشت مو نیست و محدود تر از آن است. این معایب خیلی کم هستند و به زودی از بین می رود. بعد از کاشت ابرو شما می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید. یکی از معایب کاشت ابرو استرس است پس سعی کنید برای 1 هفته از استرس دور باشید زیرا استرس دشمن فولیکول مو است. بعد از انجام کاشت مو امکان دارد به خاطر استفاده از داروهای بی حسی در قسمت پیشانی و ابرو کمی ورم وجود داشته باشد که به زودی از بین می رود. به خاطر به وجود آمدن زخم هایی در ناحیه کاشت امکان دارد کبودی هایی محدود وجود داشته باشد.

از دیگر معایب کاشت ابرو خارش است که این بسیار طبیعی است و بعد از مدتی از بین می ورد اما اگر برطرف نشد باید حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا دچار عفونت در ناحیه کاشت ابرو نشوید. بعد از کاشت ابرو امکان دارد موهای شما به طور نامناسب رشد کند که این اتفاق به خاطر برداشت گرافت از بخش سر طبیعی است و می توانید با کوتاه کردن به موقع ظاهر ابرو را حفظ کنید. امکان دارد بعد از کاشت ابرو فاصله کمی در داخل ابرو مشاهده کنید که طبیعی است و بعد از مدت کمی از بین می رود.

آیا آقایان هم می توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

ابروهایی سالم و پرپشت باعث زیباتر شدن ابروها می شود. ابروها یکی از ویژگی های صورت است که می تواند در زیبایی، متقارن و متعادل دیده شدن ساختار چهره تاثیر زیادی داشته باشد. بعضی از مردان امکان دارد دچار ریزش مو شود و داشتن ابروهای نازکی بدون چین و چروک در پوست امکان دارد در داشتن چهره ای پیر تاثیر داشته باشد. در کاشت ابرو آقایان آن ها می توانند با داشتن بانک مو سالم و سیاه کاشت ابرو انجام دهند و ابروهای خود را ترمیم کنند و ظاهری زیبا داشته باشند.

برای کاشت ابرو چند ساعت زمان نیاز است ؟

بعضی از افراد فکر می کنند برای کاشت ابرو و نتیجه مناسب باید زمان زیادی سپری کنند اما این طوری نیست. بعد از مشاوره و بحث درباره طرح مورد نظر کاشت ابرو 5 تا 6 ساعت طول می کشد که این مدت به تعداد فولیکول های مورد نظر برای کاشت بستگی دارد که امکان دارد از 200 تا 300 عدد تغییر کند و امکان دارد کمتر یا بیشتر شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت اهمیت زیادی در نتیجه جراحی دارد زیرا مراقبت نادرست باعث آسیب به موهای تازه کاشته شده می شود و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن ها شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • بعد از کاشت ابرو امکان دارد پوسته ها و لخته هایی در ابرو به وجود بیاید، سعی کنید آن ها را دستکاری نکنید تا از بین بروند.
 • پانسمان باید 2 روز در ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت باقی بماند و در این مدت باید پانسمان را عوض کنید و آن را تمیز نگه دارید.
 • برای کم شدن التهاب می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید بیشتر از 20 دقیقه از یخ استفاده کنید.
 • بعد از این که پانسمان را برداشتید سعی کنید آن ناحیه را به آرامی بشویید.
 • اگر بعد از مدتی پوسته و لخته ها از بین رفتند می توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • بعد از کاشت ابرو پزشک مایه ای به شما می دهد که باید 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. سعی کنید این کار را در اسرع وقت انجام دهید.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

ابرو یکی از عناصر مهم در زیبایی چهره افراد است که راههای زیادی برای پرپشت کردن آن وجود دارد. در اغلب مواقع خانم ها از شایع ترین روش که تتو و یا آرایش کردن است جهت حجیم نمودن آن استفاده می کنند، اما باید بگوییم که این روش مصنوعی است و علاوه بر این که جذابیتی ندارد بلکه سن را افزایش می دهد. به توصیه بهترین دکتر کاشت ابرو موثرترین روش برای پرپشت کردن و حجیم نمودن ابرو، کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو روشی است که نیاز به مهارت و تکنیک خاصی می خواهد که می توان با روش  FUT برای تمام صورت ها انجام داد. این پروسه غیر تهاجمی هیچ گونه خطری برای فرد به همراه ندارد و چنانچه به دکتر پوست حاذقی مراجعه شود بهترین کارایی را برای متقاضی به همراه خواهد آورد. پیوند ابرو را همه افراد می توانند انجام دهند، چه کسانی که ابروهای آنان شکسته شده است و چه افرادی که ابروهای آنان تتو و یا نازک می باشد.

دوره رشد ابرو بعد از کاشت چگونه می باشد؟

بعد از پیوند ابرو، مو 2 تا 3 هفته ریزش می کند، اما جای نگرانی ندارد چرا که بعد از 4 ماه مو رشد مجدد می کند و با رویش دوباره بسیار زیبا به نظر می رسد گویا که ابروی خود فرد است و هر چه زمان بیشتر بگذرد ابرو پرپشت تر می شود و به ماه 9 که برسد، ابرو کامل رشد کرده و نتایج بهتر قابل رویت است. کاشت ابرو بدون درد بسیار مناسب افرادی است که ابروهای کم پشت، به دلایل ژنتیکی و وراثتی فاقد ابرو هستند و یا ابروی سوخته و شکسته دارند، افرادی که با مواد اسیدی و شیمیایی فعالیت می کنند، افرادی که جراحات و زخم کوچک در ناحیه ابرو دارند به طوری که رشد ابرو در آن قسمت متوقف شده است، بسیار کاندیدای مناسب کاشت ابرو هستند.

دوره رشد ابرو بعد از کاشت چگونه می باشد

روش های کاشت ابرو

برای کاشت ریش از چندین روش استفاده می شود که هر یک از این روش ها می توانند به نوعی برای برخی از افراد متقاضی مناسب باشند. در ادامه روش های رایج و متداول برای کاشت ریش شامل موارد زیر می باشند :

روش کاشت باند (FUT) : یکی از کهن ترین تکنیک های مورد استفاده برای کاشت طبیعی ابرو، روش FUT است که در سال های قبل در این حوزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته می شد. اگرچه کاشت نواری از جمله معروف ترین تکنیک های کاشت مو است، ولی نمی تواند روش ایده آلی برای کاشت ابرو در نظر گرفته شود. به طور معمول از طریق این روش از کاشت ابرو، فرم طبیعی ابروها از بین می رود و ظاهری کرکی به آن ها می بخشد. در ضمن، تکنیک FUT مستلزم برش و بخیه است و به همین علت، دوره نقاهت طولانی تر دارد.

روش غیر جراحی (FUE) : تکینک FUE یک تکنیک غیر جراحی بدون نوار برای کاشت ابرو است که هم زنان و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند. در این تکنیک، تارهای مو از پشت سر که حجیم تر هستند برداشته می شوند، چون موهای این ناحیه بسیار شبیه به موهای طبیعی ابرو هستند. روش FUE در مقایسه با روش های دیگر کاشت ابرو روشی بسیار بهتر است و به این دلیل، دوره نقاهت کوتاه مدت تری دارد. بعد از عمل اصلا جای زخمی روی ابرو مشاهده نمی شود و شخص می تواند به آسانی به کارهای روزانه خود بپردازد.

روش SUT : اخیرا تکنیک های متعددی بر پایه SUT از جمله FIT، Micro FIT و Super FUE جهت کاشت ابرو طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. در این تکنیک ها، دکتر متخصص از روش های مختلفی جهت برداشت فولیکول یا پیوند مو استفاده می نماید، بنابراین در هیچ یک از این تکنیک ها هیچ بریدگی، بخیه، اسکار یا خونریزی دیده نمی شود. نتایج حاصل شده با استفاده از این روش ها بسیار طبیعی بوده و دوام آن ها کاملاً همیشگی است.

کاشت ابرو چه مزایایی دارد؟

در صورتی که کاشت ابرو طبیعی با روش های ذکر شده انجام گیرد ممکن است با برخی مزایا و فواید همراه باشد. در ادامه برخی از این مزایا را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد :

 • ابروهایی که در گذشته هیچ فرمی نداشته اند، کاملا فرم و حالت می گیرند.
 • ابروها با کاشت طبیعی ابرو، بسیار پرپشت و حجیم می شوند.
 • ابروهایی که هیچ تقارنی نداشته اند، کاملا متقارن می شوند.
 • برخی از افراد به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها، دارای ابروهای کم پشت هستند که می توانند از روش های کاشت ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که به دلیل سوختگی قسمتی و یا تما ابروی خود را از دست داده‌اند که با این روش ها، می توانند ابروهایی پرپشت داشته باشند.
 • برخلاف روش های دیگر مانند تاتو یا هاشور که نتایج موقتی دارند، این تکنیک کاملا ماندگار و دائمی است.
 • در صورت استفاده از این روش های کاشت ابرو، دیگر افراد نگران کشیدن ابروهایشان با مداد ابرو نیستند.
 • زیبایی چهره با کمک روش های کاشت ابرئ چندین برابر می شود.

کلام آخر

سعی کنید قبل از کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگیرید و از پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به خوبی انجام دهید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. برای انجام کاشت ابرو دقت کنید که بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *