هایفوتراپی

ما در این مقاله می خواهیم راجع به هزینه هایفوتراپی صورت در تهران با شما صحبت کنیم. هایفوتراپی روشی درمانی برای جوان سازی پوست می باشد که از امواج فراصوت استفاده می کند. از این روش غیر تهاجمی می توان برای سفت کردن پوست، لیفت صورت، شکستن چربی های بدن و رفع چین و چروک پوست استفاده کرد. عوارض کم، ایمنی بالا، سرعت زیاد و هزینه های مناسب هایفوتراپی باعث شده که به یکی از پرطرفدارترین روش های جوان سازی پوست تبدیل شود. یکی از پر تکرار ترین سوال ها در مورد روش های درمانی زیباسازی، هزینه های آن ها است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مقاله ای در مورد هزینه هایفوتراپی صورت در تهران و عوامل موثر بر آن برای شما بنویسیم.

چه کسی می تواند تحت درمان با هایفو قرار بگیرد؟

مواردی که می توان از هایفو برای صورت استفاده کرد شامل موارد زیر است:

  • خطوط ریز و ظریف و چین و چروک
  • افتادگی پوست در گونه ها و پلک ها
  • پوستی که نازک است و بافتی مانند کاغذ کرپ دارد.
  • افتادگی پوست در اطراف دهان

به عنوان یک روش جوان سازی پوست، هایفوتراپی می تواند به سفت و لیفت کردن و بهبود خطوط و چین و چروک بر گردن، پیشانی و قفسه سینه کمک کند.

چه کسی می تواند تحت درمان با هایفو قرار بگیرد

هزینه هایفوتراپی صورت در تهران

شاید تا کنون هزینه های زیادی را جهت تزریق بوتاکس و ژل انجام داده باشید اما بعد از 6 ماه مجددا با چین و چروک های پوست خود مواجه شده باشید. باید بدانید که هایفوتراپی یک روش موقت نیست و با انجام آن بعد از مدتی با بهتر شدن وضعیت پوست خود مواجه می شوید. همان طور که قبلا گفته شد  هایفوتراپی یک روش درمانی برای پوست های افتاده و دارای چین و چروک است. در این روش پوست در معرض امواج فراصوت قرار می گیرد و خود چین و چروک پوست را از بین می برد. هایفوتراپی می تواند پوست را تحریک به کلاژن سازی کند و این کلاژن طبیعی پوست است که پوست گردن و صورت شما را لیفت نموده و همچنین چین و چروک ها را پر می کند. پس شاید هزینه بیشتری برای این کار انجام دهید اما دیگر نیازی نیست هر چند ماه یک بار برای تجدید درمان مراجعه نمایید. هزینه هایفوتراپی در تهران در کلینیک های مختلف متفاوت است. شاید این از نظر شما منصفانه نباشد اما باید دقت کتید همیشه کیفیت هزینه دارد. از مهم ترین عواملی که باعث تفاوت قیمت در کلینیک های مختلف می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در کلینیک های معتبر هزینه هایفوتراپی بیشتر است

داشتن مجوز از وزارت بهداشت نشان می دهد که مرکز هایفوتراپی که به آن مراجعه کرده اید استانداردهای لازم را دارد. اولین استاندارد حضور پزشک متخصص در مرکز است. پزشک متخصص می تواند مشکلات پوستی شما را بررسی کند و بهترین روش درمانی را پیشنهاد دهد. همچنین انتخاب لایه ای از پوست که در معرض امواج هایفو قرار می گیرد نیز به عهده پزشک است. تمیز بودن محیط کلینیک، استفاده از تجهیزات یک بار مصرف کلینیک، استفاده از دستگاه هایفوتراپی استاندارد و … همگی از نشانه های یک مرکز هایفوتراپی معتبر است.

استفاده از دستگاه هایفوتراپی استاندارد

دستگاه هایفوتراپی امروزه دارای کارتریج های مختلفی هستند. تنظیم میزان امواج و نوع کارتریج برای بهبود هرچه سریع تر مشکلات پوستی موثر است.

استفاده از تجهیزات یکبار مصرف

استفاده از روتختی، دستکش، کارتریج و … یک بار مصرف همگی باعث افزایش هزینه هایفوتراپی در تهران می شود. رعایت این نکات بسیار اهمیت دارد و بهتر است برای کم کردن هزینه هایفوتراپی این موارد را نادیده بگیرید.

تعداد جلسات هایفوتراپی

معمولا هایفوتراپی بین یک تا دو جلسه انجام می شود. اما اگر مشکلات پوستی شما عمیق باشد شاید نیاز باشد که تعداد جلسات بیشتری مراجعه کنید. از این رو اگر زودتر از این که مشکلات پوستی شما عمیق شود، برای درمان مراجعه داشته باشید با هزینه کمتری می توانید مشکلات را برطرف کنید.

کاربرد هایفوتراپی

  • از بین بردن چین و چروک
  • لیفت پوست صورت
  • لاغر کردن قسمت های مختلف بدن

محل تاسیس مرکز هایفوتراپی

از جمله مواردی که در هزینه هایفوتراپی در تهران تاثیر دارد محل قرار گرفتن مرکز هایفوتراپی است. در صورتی که مرکز هایفوتراپی در مناطق بالای شهر قرار گرفته باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

بیشتر درمان های هایفوتراپی همان روشی را که در زیر ذکر شده دنبال می کنند:

پرستاران آموزش دیده به طور کامل صورت را تمیز و آماده برای انجام هایفو می کنند.

پزشک از ژل اولتراسوند بر روی صورت و گردن بیمار استفاده می کند.

دستگاه هایفو دستی بر روی پوست بیمار قرار می گیرد. این دستگاه انرژی اولتراسوند را به پوست تحمیل می کند، سلول های پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید کند و بافت بهبود می یابد و جوان سازی را بهبود می بخشد. با توجه به شرایط پوست بیمار، پزشک تنظیم میزان عمق نفوذ پوست را به صورت دستی تنظیم می کند. تحت درمانی که با این روش انجام می شود، بیمار ممکن است حرارت در زیر پوست و یا اندکی سوزش داشته باشد. برای این که هیچ گونه دردی احساس نشود، آرام سازی را می توان توسط یک متخصص بیهوشی واجد شرایط در کلینیک انجام داد. با توجه به شدت مشکل پوست فرد هر جلسه درمان با هایفو بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

پس از درمان

برخی از بیماران درد خفیف را گزارش کرده اند که به طور معمول خود به خود از بین می رود. در صورت وجود این علائم، پزشک ممکن است داروهای ضد درد را تجویز کند. برخی از پزشکان همچنین کرم های مخصوص صورت را برای محافظت از پوست از اشعه های UV از خورشید و سایر عوامل مضر در محیط تجویز می کنند. بیمار پس از درمان هایفو به هیچ گونه خوابی نیاز ندارد. بیمار می تواند بلافاصله فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد اما مجددا لازم است که کرم های ضد آفتاب برای حفاظت از پوست خود استفاده شود.

پس از درمان

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی برای بسیاری از علائم پوستی مانند اکسیر جوانی عمل می کند. این روش در سال های اخیر به عنوان روشی سریع، ایمن و بدون نیاز به استراحت یا دوره ریکاوری طرفداران زیادی پیدا کرده است. هایفوتراپی دارای سه مزیت مهم می باشد:

نتایج سریع و ماندگاری مناسب

بعد از جلسه درمانی بسیاری از مراجعین شاهد نتایج اولیه هایفوتراپی مانند سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه ی صورت و گردن خواهند بود. اما نتایج کامل هایفوتراپی بین 6 تا 12 هفته بعد از درمان پدیدار می شود. این وقفه به دلیل زمان بر بودن تولید و بازآرایی رشته های کلاژن در محل های تحت درمان است. هایفوتراپی همیشه باعث ایجاد رشته های کلاژن جدید می شود ولی این که تولید کلاژن های جدید چه تاثیری بر ظاهر پوست بگذارند و نتایج آن چقدر ماندگار باشد، به سرعت فرآیند پیری پوست در شما بستگی دارد.

هایفوتراپی نتایج ماندگاری دارد و حدود یک سال پایدار خواهد بود. هرچند که این اثر دائمی نیست، پایداری تقریبا یکسانی در مقایسه با روش های تهاجمی مانند جراحی لیفت با نخ دارد. اگر بعد از هایفوتراپی از پوست خود به درستی مراقبت کنید ممکن است ماندگاری نتایج از آن چه گفته شد بیشتر شود.

تعداد جلسات کم

بسیاری از بیماران برای هایفوتراپی تنها به یک جلسه نیاز دارند. این که برای رسیدن به نتایج و اهداف دلخواه به چند جلسه ی درمانی نیاز دارید به میزان افتادگی پوست، واکنش بدن به امواج هایفو، شرایط فرآیند پیری پوست در شما و موارد این چنینی بستگی دارد. دو جلسه با فاصله ی 6 ماه یا ترمیم سالانه ی هایفو از جمله برنامه های مناسب برای حفظ جوانی پوست هستند.

انعطاف پذیری بالا

به علت محدود بودن عوارض هایفوتراپی و ایمنی بالای این روش، می توان از آن برای جوان سازی تمام نقاط بدن، حتی مناطق حساس مانند پلک ها، استفاده کرد. از جمله کاربردهای هایفوتراپی می توان به ورم پلک ها، لیفت صورت، رفع غبغب و افتادگی گردن، بهبود شکل کلی صورت و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. همه این مراحل با سرعت بالا و بدون دردسرهای عمل جراحی انجام می شوند.

 

معایب هایفوتراپی

از معایب هایفوتراپی این است که برای همه افراد قابل استفاده نیست. در صورتی که پوست دارای چین و چروک زیاد یا افتادگی پوست باشد همچنین در سنین بالا، انجام هایفوتراپی توصیه نمی شود. همچنین اگر موارد زیر در شما وجود دارد ممکن است به کلی یا در محل های خاصی نتوانید هایفوتراپی را انجام دهید:

  • اگر به اختلالات خونی دچار هستید.
  • اگر در فک خود ایمپلنت دارید.
  • اگر قبلا در محل مورد نظر، تزریق ژل انجام داده اید، باید 6 ماه از زمان آن گذشته باشد.

چه کسانی نمی توانند از هایفوتراپی استفاده کنند

کسانی که دیابت دارند و خانم های باردار و بیماران صرعی و افرادی که دارای پروتز فلزی هستند از این روش نباید استفاده کنند زیرا در صورت استفاده باعث ایجاد عارضه های جدی توسط امواج مافوق صوت خواهند شد. به طور کلی هایفوتراپی دارای ضرر نمی باشد و نتایج خارق العاده ای دارد که تمامی گروه های سنی می توانند برای از بین بردن چین و چروک پوست خود از آن بهره مند شوند. امتیاز مثبت هایفوتراپی این است که بیمار بدون هیچ گونه عارضه ای در طول مدت 3 تا 6 ماه به نتایج ایده آل خود دست یابند. در ایران این روش با کمک دستگاه دابلو انجام می شود. حتی افرادی که وزن خود را پایین می آورند و نگران شل شدن پوست خود هستند می توانند از این روش استفاده کنند و با استفاده از این روش نتایج بهتری در طول دوره کاهش وزن برسند . هایفو با مجبور کردن سلول ها به کلاژن سازی، پوستی زیبا و بدون نقص را به شما خواهد داد.

عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی روشی ایمن و کم عارضه می باشد. اما باید در نظر داشت که تمامی روش های درمانی ،چه تهاجمی و چه غیرتهاجمی، عوارض جانبی احتمالی دارند. هایفوتراپی هم ممکن است دارای عوارض احتمالی باشد. اما احتمال بروز عوارض شدید در این روش درمانی بسیار کم است و عوارض شایع آن بسیار خفیف است. ای عوارض شامل موارد زیر است:

درد: در حین جلسه درمانی ممکن است احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید. این درد خفیف است و بعد از اتمام درمان از بین می رود.

قرمزی: یکی از از شایع ترین عارضه بعد از هایفوتراپی قرمز شدن پوست است. این عارضه ناشی از واکنش طبیعی بدن به آسیب بوده و معمولا خیلی زود از بین می رود.قرمزی معمولا در عرض چند ساعت و در موارد کم پس از یکی دو روز برطرف می شود.

تورم: این عارضه به ندرت بعد از هایفوتراپی دیده می شود و در واقع از عوارض نادر هایفو به شمار می رود.

بی حسی: به علت قدرت نفوذ بالای امواج هایفو، ممکن است قسمت های کوچکی از پوست بعد از تمام شدن درمان بی حس شوند. این عارضه ی نادر، موقتی است و در عرض 2 هفته بهبود می یابد.

تیره شدن رنگ پوست: هایپرپیگمنتیشن یا تیره شدن پوست یکی از عوارض بسیار نادر هافوتراپی بوده که علت آن مشخص نیست. برای پیشگیری از این عارضه، قبل از شروع درمان از شما تست پچ گرفته می شود.در این تست قسمت کوچکی از پوست تحت درمان قرار می گیرد تا واکنش بدن نسبت به هایفوتراپی سنجیده شود
بی اثر بودن هایفوتراپی: حتی اگر کاندیدای مناسب این روش باشید، بازهم احتمال بسیار کمی وجود دارد که هایفوتراپی اثر چندانی روی پوست شما نگذارد. متاسفانه گاهی اوقات اثرات کلاژن سازی در لایه های سطحی پوست قابل مشاهده است.

عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه های زیر پوست استفاده می کند. انرژی فراصوت دمای بافت را به سرعت افزایش می دهد. وقتی سلول ها در منطقه مورد نظر به دمای معینی رسیدند، دچار آسیب سلولی شده و برای ترمیم شروع به کلاژن سازی طبیعی می کنند و این امر باعث جوان سازی و لیفت پوست می شود.

چقدر طول می کشد تا نتایج هایفوتراپی مشخص شود؟

بعد از انجام هایفو شما می توانید تاثیر اولیه را ببینید. اما نتیجه نهایی حدود 2 تا 3 ماه بعد نمایان می شود. زیرا این بدن شما است که به طور طبیعی کلاژن را بازسازی می کند و این مدت زمان به بدن شما بستگی دارد. زیرا این فرآیند تولید کلاژن شما را تحریک می کند، تا چه مدت نتایج به شما بستگی دارد.

دستگاه هایفوتراپی در کلینیک ها چگونه عمل می کند ؟

دستگاه‌های هایفوتراپی به کمک امواج و هدف قرار دادن لایه عمیقی از پوست صورت و گردن، کلاژن ها را تحریک می کنند. در میان تمام روش های درمانی، استفاده از دستگاه هایفوتراپی یکی از جدیدترین روش های درمانی است که به جوان سازی پوست صورت و رفع مشکلات پوستی در دیگر قسمت های بدن کمک می کند. اولترا، دستگاه هایفوتراپی با یک فناوری پزشکی غیرتهاجمی است که برای جوانسازی پوست و لیفتینگ غیر جراحی صورت استفاده می‌شود. این فناوری از امواج فوق صوت با فرکانس بالا استفاده می‌کند تا بتواند حرارت و انرژی را به بافت‌های پوستی رسانده و تغییرات ظاهری را ایجاد کند. عملکرد دستگاه هایفوتراپی بر پایه اصل ترمیم بافت است. امواج فوق صوتی به طور دقیق به لایه‌های عمیق پوست و بافت های زیرین نفوذ کرده و در آنجا حرارت تولید می‌کنند.

این حرارت باعث انقباض و تنگ شدن بافت‌های پوستی، لیفتینگ و تقویت آن ها می شود. همچنین، این فرآیند موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست شده و بازسازی بافت‌های پوستی را تحریک می نماید. مزیت اصلی این دستگاه این است که بدون نیاز به جراحی، بخیه، یا تزریق مواد خارجی، تاثیرات لیفت و جوان سازی را بر روی پوست ایجاد می‌کند. همانطور که گفتیم، این فرآیند غیرتهاجمی است و عموماً به صورت خارجی بر روی پوست انجام می ‌شود؛ بنابراین دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به روش های جراحی دارد و بیشتر افراد قادرند بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. امکان درمان برخی از مشکلات پوستی مانند افتادگی گونه ها، چین و چروک ها و افزایش حساسیت پوست با دستگاه اولترا امکان پذیر است.

مراحل هایفوتراپی :

پیش از اینکه برای انجام هایفوتراپی اقدام کنید، بهتر است مراحل درمانی آن را بدانید تا با آگاهی برای درمان اقدام کنید. پزشک مورد نظر ابتدا ناحیه مورد نظر را به طور کامل تمیز می کند. توجه داشته باشید که هنگام مراجعه هیچ گونه وسایل آرایشی و کرم را استفاده نکنید. در صورت استفاده از کرم های مرطوب کننده، حتما صورت خود را تمیز کنید یا از اپراتور بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

اگر تکنسین از کرم بی حسی موضعی استفاده کرد، تعجب نکنید؛ برخی از پزشکان یا تکنسین ها با این روش درد را به طور کل از بین می برند. در این مرحله ژل اولتراسیون از طریق دستگاه اولترا در مدت حداقل 30 دقیقه و حداکثر 90 دقیقه در ناحیه مورد نظر تحت تاثیر امواج قرار می گیرد. کار پزشک در جلسه اول تمام می شود و در صورت نیاز برای شما ادامه درمان را توصیه می کنند.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری هایفوتراپی حداکثر 2 سال است که البته افزایش میزان ماندگاری به دستگاه مورد استفاده و تکنسین یا پزشک بستگی دارد. هرچقدر تجهیزات مورد استفاده جدیدتر و البته مهارت پزشک بیشتر باشد میزان ماندگاری هم بالاتر خواهد بود. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری، افزایش سن است که باعث افتادگی پوست می شود؛ این بدان معناست که اگر در سنین پایین از این روش درمانی استفاده کنید، احتمالا با افزایش سن دچار افتادگی پوست می شوید. در صورتی که میزان ماندگاری برای شما اهمیت بالایی دارد در جلسه اول و پیش از شروع درمان از تکنسین خود اطلاعات لازم را بدست آورید.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذارم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما درمیان بگذارید. همچنین در صورت داشتن سوال می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *