تزریق ژل چانه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل چانه آشنا کنیم. امروزه انجام جراحی پلاستیک و زیبایی طرفداران زیادی دارد و راه حلی موفق برای بهبود زیبایی و فرم اندام و بدن افراد است، تزریق ژل یکی از آن راهکارهای موثری است که برای بیماران زن و مرد در سنین مختلف توصیه می شود. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق ژل چانه با ما همراه باشید.

تزریق ژل چانه چیست ؟

امروزه، ژل تزریقی غیر تهاجمی به طور فزاینده ای محبوب می شود زیرا افراد بیشتری به دنبال جایگزینی برای روش های جراحی برای بهبود ظاهر خود برای اهداف زیبایی هستند. با تزریق ژل به چانه برای شکل دادن و بزرگ شدن چانه، شما می توانید خط فک مشخص تری داشته باشید.

پرکننده های چانه در طول سال ها به دلیل علاقه روزافزون به ژل های صورت محبوب شده اند. محبوبیت تزریق ژل چانه به این دلیل است که بر خلاف کار چانه که نیاز به کاشت دارد، آنها یک راه حل کوتاه مدت شخصی برای بهبود ظاهر و شکل چانه هستند. هدف اصلی از تزریق ژل به چانه و خط فک کمک به ایجاد ویژگی های متعادل صورت است. تاثیر خیره کننده ای که تقارن در ظاهر شما ایجاد می کند غیرقابل انکار است.

تزریق ژل چانه یک روش غیر تهاجمی تایید شده توسط FDA است که می تواند برای تغییر شکل صورت شما استفاده شود. همچنین، همه ما با افزایش سن مقداری از استخوان خود را از دست می دهیم و با کوچک شدن استخوان فک، متوجه افتادگی گردن می شویم. تقریباً هر کسی که به دنبال تقویت خط فک خود یا ایجاد یک چانه مشخص تر است، کاندیدای تزریق ژل به چانه است.

تزریق ژل چانه چیست ؟

روش تزریق ژل چانه :

پس از موافقت متخصص، پوست صورت استریل می شود و چانه بی حس می شود. البته مقداری بی حس کننده در ژل وجود دارد، اما پزشک همچنان از بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. تزریق با استفاده از سرنگ های بسیار ظریف انجام می شود. این کار بسیار حساس است و پزشک باید بسیار ظریف باشد تا بعد از تزریق ژل، تقارن فک حفظ شود و رگ های خونی پاره نشود. در نهایت از کمپرس یخ برای رفع التهاب و کبودی پوست استفاده می شود.

تزریق ژل به چانه چه تاثیراتی دارد ؟

انجام تزریق ژل روی چانه مجموعه ای از مزایا و عوارض دارد که پس از جلسه درمان قابل مشاهده خواهد بود. فیلرها می توانند خط فک پایین را تقویت کرده، نیمرخ را متعادل کرده و شکل کلی چانه را اصلاح کنند. تصادفی نیست که مشهورترین و موفق ترین افراد چانه محکم و محکمی دارند و این یکی از ویژگی هایی است که به تنهایی می تواند هاله ای از اعتماد به نفس و جذابیت را به افراد بدهد. تزریق ژل به چانه یک روش ساده و غیر جراحی است که می تواند نتایج فوری را بدون خونریزی، زمان بهبودی و بستری شدن در بیمارستان ارائه دهد.

فرم دهی صورت با تزریق ژل چانه

با استفاده از تزریق ژل می توان شکل و فرم چانه را تغییر داد و بهبود بخشید. بزرگ کردن چانه به ایجاد یک تغییر چشمگیر در یک سوم پایینی صورت کمک می کند و هنگامی که با برجسته کردن گونه و فک ترکیب شود، می تواند چهره مورد نظر را برای اکثر زنان و مردان ایجاد کند. هدف از تزریق ژل چانه عبارت است از :

تغییر اندازه کلی و حجم چانه : 

با استفاده از تزریق ژل می توان حجم چانه را به اندازه دلخواه افزایش داد و مدل سازی صورت را اجرا کرد.

تغییر اندازه طول چانه :

برخی از افراد چانه کوتاه و کوچکی دارند، بنابراین ممکن است بخواهند اندازه خود را تغییر دهند. به منظور افزایش طول چانه کوتاه از تزریق ژل پرکننده استفاده می شود.

افزایش استحکام و از بین رفتن فرورفتگی چانه :

با افزایش سن، حجم چانه مانند سایر قسمت های بدن فرد کاهش می یابد و دچار افسردگی و پسرفت خواهد شد. برای بهبود و رفع این موارد از تزریق ژل چانه برای تقویت بافت چانه استفاده می شود.

متقارن کردن چانه :

با استفاده از تزریق فیلر می توان چانه های نامتقارن را اصلاح و متقارن کرد تا تناسب بین قسمت های صورت به درستی برقرار شود.

تزریق ژل چانه چه مزایایی دارد ؟

لازم است قبل از انجام هر گونه فعالیت زیبایی از فواید و عوارض احتمالی این روش اطلاعات کافی کسب کنید. پس از کسب اطلاعات، انتخاب یک مرکز معتبر و با تجربه در زمینه زیبایی مهمترین قدم در این مسیر است. تزریق ژل چانه و فک مانند سایر روش های زیبایی عوارض و مزایای منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • از بین بردن لک و عدم تقارن چانه
 • بادوام و ایمن در مقایسه با جراحی های پروتز
 • از بین بردن چانه‌های دوقلو
 • از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌های ناحیه چانه
 • حجیم سازی طبیعی برای افرادی که چانه‌های بسیار کوچک دارند
 • کوتاه بودن روند بهبودی و نداشتن دوران نقاهت
 • همگون و متوازن کردن خط فک و چانه با یکدیگر
 • ایمن بودن و تایید آن توسط FDA
 • قابل استفاده بودن برای خانم‌ها و آقایان بالای 21 سال

برای آشنا شدن با تزریق ژل به صورت به سایت مربوطه مراجعه کنید.

عوارض تزریق ژل چانه :

تاکنون عوارض جانبی خاصی در مورد تزریق ژل به چانه گزارش نشده است. با این حال، اگرچه این نوع تزریق یک روش غیر جراحی است، اما می تواند عوارض جانبی رایجی مانند درد خفیف، تورم، کبودی خفیف، قرمزی و بی حسی داشته باشد. نکته ای که به آن اشاره می شود این است که برخی از افراد با مراجعه به آرایشگاه ها و مراکز زیبایی غیر معتبر برای تزریق ژل چانه توسط یک فرد آموزش ندیده عوارض شرم آور را تجربه کردند که در ادامه به این عوارض می پردازیم :

 • عدم حصول نتیجه دلخواه
 • قرمزی و التهاب شدید پوست و بافت
 • گلوله شدن ژل در ناحیه تزریق
 • آسیب شدید بافتی به علت تجربه کم اپراتور یا پزشک

گاهی اوقات عوارض جانبی مراجعه به متخصصین زیبایی و افراد بی تجربه جدی خواهد بود، به عنوان مثال مواردی مانند ضعف عضلات صورت، لبخند ناهموار، مشکل در بلع یا آسیب به اعصاب فک ممکن است رخ دهد.

عوارض تزریق ژل چانه :

قبل از تزریق ژل چانه چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

بسیاری از موفقیت تزریق ژل در چانه به مهارت متخصص بستگی دارد، اما مشتری باید نکات خاصی را قبل و بعد از تزریق رعایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد. در ادامه مراقبت قبل از تزریق ژل چانه را بررسی می کنیم. افرادی که عادت به مصرف الکل و دخانیات دارند باید برای مدتی این مواد را کنار بگذارند. اگر حساسیت دارویی دارید یا از بیماری خاصی رنج می برید، حتما در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهید.

مصرف داروها و غذاهای رقیق کننده خون و مواد منعقد کننده حداقل دو هفته قبل از تزریق ژل در چانه ممنوع است. اگر آستانه تحمل بسیار پایین دارید، حتماً چند ساعت قبل از آن مسکن مصرف کنید. در روزی که قرار است تزریق پرکننده چانه انجام دهید، نباید آرایش صورت داشته باشید. یک روز قبل از تزریق فیلر حمام کنید. تا زمانی که آلودگی پوست از بین برود و دیگر خطر عفونت وجود نداشته باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

پرکننده های پوستی از موادی مانند اسید هیالورونیک یا کلاژن ساخته می شوند که به پوست تزریق می شوند تا به کاهش چین و چروک و سایر علائم پیری پوست کمک کنند. برای تزریق پرکننده چانه، مهم است که یک پزشک مجرب را انتخاب کنید که آناتومی بافت پوست، به ویژه رگ ها و اعصابی را که نیاز به مراقبت دارند، درک کند. آن ها پس از تکمیل کار خود، توصیه های مراقبتی را به شما اطلاع خواهند داد که ممکن است شامل موارد زیر باشد :

کم شدن فعالیت‌های سنگین : 

انجام فعالیت‌های شدید، به ویژه آن هایی که باعث فشار بر روی یک سوم پایینی صورت می‌شوند، باید به مدت ۱ هفته محدود شود، زیرا باعث گردش خون بیشتر و ایجاد تورم، التهاب و به خطر افتادن نتیجه تزریق فریز می‌شوند.

شستشو :

پس از 24 ساعت تزریق ژل چانه، صورت خود را به طور منظم تمیز کنید و با آب ولرم بشویید تا خطر عفونت کاهش یابد.

استفاده از کمپرس یخ :

استفاده از کیسه یخ بعد از تزریق ژل به چانه در کاهش درد و جلوگیری از تورم و کبودی بسیار موثر است.

عدم ماساژ ناحیه تحت درمان :

برای جلوگیری از کبودی، درد و تغییر در نتایج تزریق ژل چانه، باید از ماساژ دادن خودداری کنید. اگر احساس می‌کنید ژل بر روی چانه‌تان تکان می‌خورد، بدون ماساژ یا دست زدن به آن با پزشک خود تماس بگیرید.

عدم قرار گیری در محیط‌های گرم و آفتاب مستقیم :

توصیه می شود حداقل به مدت یک هفته پس از تزریق فیلر به چانه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استفاده از سولاریوم، سونا و حمام آب گرم خودداری کنید زیرا این کار باعث از بین رفتن ژل، خراب شدن و یا انتقال آن به سایر قسمت های صورت می شود.

نحوه خوابیدن درست :

تا چند روز پس از تزریق روی صورت خود نخوابید تا به آن ها فشار وارد نشود. توصیه می کنیم به پشت بخوابید و سر خود را با بالش بلند کنید.

مصرف داروهای تجویزی پزشک :

در چند روز اول احتمالاً درد جزئی در نواحی تحت درمان خواهید داشت، در این مدت حتماً از داروهای تجویز شده به طور منظم استفاده کنید.

هزینه تزریق ژل چانه چقدر است ؟

قیمت تزریق ژل در چانه به عواملی مانند منطقه جغرافیایی کلینیک زیبایی، نوع و برند ژل مصرفی، هزینه مواد مصرفی مانند بیهوشی، دستمزد پزشک و میزان ژل مورد نیاز بستگی دارد. برای تزریق ژل به چانه کلینیک تخصصی پوست و مو رز با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و بهترین برند ژل های پرکننده به همراه کادر فنی مجرب حداکثر رضایت را برای زیبایی جویان که در سال های اخیر برای انجام روش های مختلف از جمله تزریق چربی به این مرکز مراجعه می کنند، به ارمغان آورده است.

ماندگاری تزریق ژل

با این حال، مشتریان می‌خواهند در ازای پولی که می‌پردازند، بهترین نتایج را بگیرند. بنابراین از پزشک خود در مورد ماندگاری تزریق فیلر چانه سوال می کنند. باید بدانید که عوامل متعددی در این مورد تاثیر دارند. متخصص باید از بهترین ژل برای شما استفاده کند. ژل های تقلبی نه تنها ماندگاری زیادی ندارند، بلکه عوارض جانبی دارند. همچنین مهارت و روش پزشک بسیار مهم است.

پزشک باید دانش کافی برای تعیین دوز لازم ژل را داشته باشد و در هنگام تزریق هیچ اشتباهی مرتکب نشود. مراجعه کننده باید مراقبت های بعد از تزریق فیلر را رعایت کند تا سلامت بدن حفظ شود و زیبایی ایده آل خود را به دست آورد. مثلاً آب کافی بنوشید. در ژل اسید هیالورونیک وجود دارد که در صورت جذب بدن، اثر تزریق به تدریج از بین می رود. بنابراین، برای کاهش سرعت جذب اسید هیالورونیک، باید آب کافی بنوشید.

مارک مناسب برای تزریق ژل :

در حال حاضر ژل های تقلبی در بازار وجود دارد. برخی افراد سودجو از محبوبیت تزریق فیلر در بین مردم سوء استفاده کرده و برای کسب درآمد ایده آل اقدام به تولید محصولات بی کیفیت کردند. این به ضرر مشتریان خواهد بود. سعی کنید مارک ژل استفاده شده را از کارشناس بپرسید و سپس بررسی کنید که آیا از برندهای اصلی و برتر است یا خیر. در حال حاضر، چندین مارک ژل عالی در بازار وجود دارد، از جمله : ژل ژوویدرم، ژل تئوسیال، ژل رستیلن، ژل استایلج، ژل بلترو.

ژل های تزریقی و فیلرهای پوستی چگونه ساخته می شوند ؟

فیلرهای پوستی مختلفی در بازار وجود دارد که مورد تایید سازمان جهانی غذا و دارو هستند و ما در کلینیک ها از این نوع ژل ها استفاده می شود. طبق مطالعات و بررسی ها، این فیلرهای تایید شده خطر کمتری دارند و عوارض کم و غیر جدی را در بین علاقه مندان به زیبایی ایجاد می کنند.

قبل از تزریق ژل مطمئن شوید که برند مورد تایید FDA است. فیلرهای پوستی به دو دسته کلی تقسیم می شوند. یک گروه از پرکننده های پوست بر اساس مواد تشکیل دهنده و گروه دیگر بر اساس ماندگاری دسته بندی می شوند. البته برخی از فیلرهای پوست ترکیبی از این دو دسته هستند.

تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

چانه یکی از اجزای مهم صورت می‌باشد که فرم و شکل آن تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد. گاهی اوقات امکان دارد چانه فرد با ترکیب صورتش همخوانی مناسبی نداشته باشد و همین موضوع منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن چهره او شود. در صورتی که این افراد از فرم چانه خود راضی نباشند و یا عواملی مثل بالا رفتن سن و پیری، بافت‌های نرم چانه‌شان را از بین برده باشد به طوری که چانه به سمت عقب سوق داده شده باشد، می‌توان از روش بی خطری مثل تزریق ژل در چانه استفاده کرد.

تزریق ژل چانه یکی از انواع خدمات زیبایی پرطرفدار می‌باشد که در صورت انجام تحت شرایط مناسب نتایج رضایت بخش و ماندگاری به دنبال خواهد داشت. ابتدا پزشک پوست ناحیه تزریق را ضد عفونی می‌کند. گاهی به درخواست افراد می‌توان از بی حسی موضعی مثل لیدوکائین پیش از شروع درمان استفاده کرد. در بعضی موارد لیدوکائین از قبل در سرنگ همراه با پرکننده پوستی مخلوط شده است. به شما اجازه داده می‌شود بنشینید تا پزشک ژل را تزریق کند. در طول تزریق، چند سی سی با توجه به فرم چانه و مدل ایده‌آل افراد در چانه و فک وارد می‌شود. تزریق پرکننده چانه با احتساب مرحله بی‌حسی و آماده سازی حدود 30 الی 60 دقیقه زمان می برد.

تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای تزریق انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *