آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

بسیاری از افراد هنگامی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند این سوال را از خود می پرسند که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ ما در این مقاله می خواهیم پاسخ این سوال شما را بدهیم خانم هایی که دوست دارند کاشت ابرو انجام دهند، معمولاً نسبت به عوارض و خطرهای کاشت ابرو دچار دلهره و نگرانی می شوند. اما کاشت ابرو مانند دیگر روش های زیباسازی خطرات و عوارض احتمالی به همراه دارد که رخ دادن  هر یک از آنها به انجام مراقبت های بعد از کاشت و مهارت متخصص بستگی دارد. بنابراین هرچقدر انتخاب دکتر  یا کلینیک کاشت مو دقت بیشتری به خرج دهید، احتمال بروز عوارض خطرهای احتمالی کاهش پیدا می‌کند. همچنین اگر مراقبت های لازم قبل و بعد از کاشت مو به طور دقیق رعایت کنید، می تواند بر روی نتیجه کاشت ابرو تاثیر بگذارد و شما را از بروز عوارض خطرناک در امان نگه دارد. در  ادامه به عوارض و اتفاقات ناخوشایند و احتمالی کاشت ابرو می پردازیم و رخ دادن هر کدام از آنها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

کاشت ابرو چیست؟

یکی از عمل های زیبایی بسیار موثر و در عین حال طبیعی، عمل کاشت ابرو است. این فرآیند به منظور جبران ریزش ابرو و کم پشتی آن انجام می شود. از طریق کاشت ابرو می توانید چهره جذاب و در عین حال طبیعی را به چشمان و چهره خود هدیه دهید. این عمل نیز همچون سایر عمل های زیبایی دارای عوارض خاصی است؛ اما به طور کلی جزوی از کم خطر ترین عمل های زیبایی به حساب می آید.

در کاشت مو طبیعی، تار هایی از ناحیه پشت سر و پشت گوش که شباهت بسیار زیادی با تار های ابرو دارد، استفاده می شود. این تار ها با استفاده از روش های مختلف برداشته شده و در ناحیه عمل کاشته می شود. این عمل با استفاده از تکنیک های گوناگونی انجام می شود؛ اما تقریبا تمامی عوارض احتمالی آن به یک شکل است. به یاد داشته باشید که بیش تر این عوارض موقتی بوده و به خودی خود برطرف می شود. اما در صورتی که شدت آن ها بیش تر شد و یا علائمی برای بهبود آن مشاهده نکردید، لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.

 آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

اکثر افراد این سوال را دارند که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ در ادامه این مقاله به شما عزیزان می گوییم که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ یا خیر با ما همراه باشید. ممکن است بعد از کاشت ابرو ظاهر ابرو های شما ناخوشایند به نظر برسد و تقارن در بین دو ابرو ایجاد نشود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که کاشت ابرو به درستی و اصولی انجام نشود و فولیکول های مو در زاویه مشخص قرار نگیرند. به خاطر همین، فولیکول های کاشته شده در جهات مختلف رشد می کنند.  در چنین مواقعی بیمار نسبت به انجام کاشت ابرو احساس پشیمانی می کند و رضایت کامل از نتیجه کاشت ابرو به دست نمی‌آورد.

پس از توصیه می‌شود قبل از هرکاری نسبت به معتبر بودن مرکز و تخصص کافی متخصص اطمینان لازم را بدست آورید و در صورتی که پزشک مهارت کافی در این زمینه را ندارد از انجام کاشت ابرو خودداری کنید. در واقع انتخاب درست شما موجب  پیشگیری از عوارض ناگوار و نتایج ناخوشایند می شود.

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

از عوارض ناگوار کاشت ابرو چیست ؟

یکی از اتفاقات ناگوار و خطرناکی که بعد از انجام این روش ممکن است رخ ‌دهد، خونریزی است. انجام کاشت ابرو مانند دیگر روش های زیباسازی احتمال خونریزی به همراه دارد که اگر از این عارضه به خوبی جلوگیری نشود احتمال رخ دادن آن افزایش پیدا می کند. اولین کاری که باید برای پیشگیری از خونریزی انجام داد، عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون است. در واقع شما موظف هستید حدود یک هفته قبل از کاشت ابرو مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی کنار بگذارید. در صورتی که مجبور به مصرف چنین داروهایی هستید، حتما قبل از شروع کاشت ابرو و در جلسه مشاوره به اطلاع پزشک برسانید.

موارد بسیاری مشاهده شده است که فرد با رعایت نکردن این نکته، با خونریزی در حین انجام عمل و بعد از آن مواجه شده است. خونریزی نه تنها روند کاشت ابرو را با مشکل روبرو می کند بلکه خطر های بسیاری برای فرد ایجاد خواهد کرد. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی استفاده از گاز استریل و پارچه تمیز توصیه می شود که هر ۵ دقیقه یک بار برای متوقف کردن خونریزی در ناحیه ابرو باید قرار داده شود. در صورت عدم متوقف شدن باید نزد پزشک و کلینیکی که کاشت ابرو انجام دادید، مراجعه کنید. البته نسبت به اتفاق افتادن این مشکل نگران نباشید. اگر مصرف چنین داروهایی را کنار بگذارید احتمال خونریزی بسیار کم است.

  قرمز شدن پوست ابروها بعد از چند روز :

ممکن است بعد از چند روز شاهد قرمزی جزئی در ناحیه ابرو ها باشید که این مشکل کاملا طبیعی است و بعد از گذشت مدتی رفع می شود. البته اگر لکه های قرمز  به صورت دائم ماندگار بودند، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

 تورم در ناحیه ابرو :

وجود تورم در ناحیه ابرو یکی از عارضه های احتمالی انجام این روش می باشد که افراد بسیاری بعد از کاشت با این عارضه مواجه می‌شوند. برای پیشگیری از آن بهتر است در ناحیه ابرو از کمپرس گرم و سپس کمپرس سرد استفاده کنید و از خم کردن صورت و یا برداشتن شی از روی زمین خودداری نمایید و تا حدالامکان از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید. اما انجام کارهای عادی و پیاده روی سبک مانعی ندارد.

 احساس درد در ناحیه ابرو :

بعد از این که احساس بی حسی در ناحیه ابرو از بین می رود ممکن است  با کمی درد همراه شوید. احساس درد در ناحیه ابرو کاملاً طبیعی است و مصرف داروهای مسکن به راحتی برطرف می‌شود. همچنین دقت داشته باشید هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بدن قرار گیرد. این کار به کاهش درد و بهبود سریعتر بسیار کمک می کند و سعی کنید، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک را برای داشتن خوابی آرام و آسوده و بدون درد در اسرع وقت میل کنید.

از عوارض ناگوار کاشت ابرو چیست

 احساس خارش در ناحیه کاشت :

یکی دیگر از اتفاق های احتمالی و رایج کاشت ابرو احساس خارش در ناحیه ابرو می باشد. بسیاری از افراد بعد از کاشت ابرو دچار خارش می شوند که این اتفاق نشان دهنده بهبودی زخم های ایجاد شده است. اما دقت داشته باشید هنگام احساس خارش به ناحیه ابرو دست نزنید  و از خاراندن این ناحیه خودداری کنید. برای کاهش این مشکل بهتر است از کمپرس های سرد و پماد و لمس استفاده نمایید و حتی می توانید ناحیه ابرو را به آرامی لمس کنید.

 ریزش موهای کاشته شده در ناحیه ابرو :

یکی از اتفاقاتی که بعد از کاشت ابرو رخ می دهد، ریزش ناگهانی موها کاشته شده است که خیلی اوقات  فرد دچار نگرانی و از دست رفتن موهای کاشته شده می شود. اما این مسئله اصلا نگران کننده نیست و موها بعد از ریزش دوباره رشد خواهند کرد و شما بعد از مدتی دوباره شاهد رشد موهای کاشته شده در ناحیه ابرو خواهید بود. ممکن است رویش موها حدود ۳ الی ۴ ماه طول بکشد. بنابراین در این بازه نسبت به ریزش ابروها نگران نباشید.

 وجود التهاب در محل کاشت ابرو :

وجود التهاب بعد از انجام این روش بسیار شایع است. این التهاب برای هر فردی به یک شکل  اتفاق می‌افتد که برای رفع آن لازم است در روزهای اولیه بعد از کاشت از پارچه خیس و مرطوب در محل التهاب استفاده کنید. همچنین مصرف آنتی بیوتیک به کاهش التهاب بسیار کمک می کند.

 وجود التهاب در محل کاشت ابرو :

 عفونت :

یکی از خطرناکترین عوارض کاشت ابرو احتمال عفونت در ناحیه ابرو است. بروز این اتفاق بسیار کم است و در مواقع خاص به او خواهد داد. برای پیشگیری از بروز عفونت می توانید آنتی بیوتیک مصرف کنید و مصرف آن به مدت چند روز بعد از جراحی لازم است. البته مصرف چنین دارویی باید توسط پزشک صورت گیرد. بنابراین از مصرف خودسرانه داروهای آنتی‌بیوتیک خودداری کنید.

عوارض کاشت ابرو در دوران بارداری و شیردهی چیست؟

یکی از سوالات متداولی که در خصوص کاشت ابرو برای خانم ها مطرح می شود این است که عوارض کاشت ابرو در دوران بارداری و شیردهی چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که این دوران یکی از حساس ترین زمان های رشد و تکامل فرزند به حساب می آید. تغذیه جنین کاملا وابسته به مادر است و کوچک ترین داروی مصرفی توسط مادر می تواند بر روی جنین نیز تاثیر بگذارد. در حقیقت فرآیند کاشت ابرو هیچ خطری برای سلامتی فرزند ندارد. در این عمل تنها داروی بی حس کننده، سرم نمکی به همراه داروی اپی نفرین استفاده می شود که هیچ یک از آن ها برای سلامتی مادر و فرزند خطری ندارد. البته در برخی مواقع داروی اپی نفرین می تواند منجر به افزایش ضربان قلب کودک شود.

در رابطه با انجام کاشت ابرو در دوران شیردهی می توان گفت که مادران می توانند با خیال راحت تری این کار را انجام دهند. چرا که دارو های مصرفی پس از گذشت چند ساعت در بدن دچار تجزیه و تحلیل شده و از بین می روند. اما همچنان برخی از پزشکان بر این باورند که نباید در این دوران اقدام به چنین کاری کرد. علیرغم این که خطرات خاصی در این خصوص گزارش نشده است اما همچنان خطر برای سلامتی مادر و فرزند وجود دارد. همچنین دلیل قطعی ریزش مو در این افراد به طور دقیق مشخص نیست. چرا که ممکن است این ریزش به دلیل مشکلات هورمونی و یا سایر مشکلات ایجاد شده باشد. با توجه به این که قبل از کاشت ابرو باید علت دقیق ریزش آن مشخص شود، باید گفت که در این دوران این تشخیص بسیار سخت و حتی ناممکن است. به همین خاطر این دسته از متخصصان توصیه می کنند انجام کاشت ابرو را به زمانی بعد از این دوران واگذار کنند.

کاشت ابرو برای چه افرادی ممنوع است؟

در شرایط خاص، عمل کاشت ابرو برای عده ای از افراد توصیه نمی شود. این افراد باید برای انجام این عمل و سایر عمل های زیبایی بسیار حساس باشند. زیرا ممکن است دچار عوارض بسیار شدید شده و نتیجه مطلوب را از عمل نگیرند. در صورتی که افراد دارای شرایط زیر باشند، کاشت ابرو به هیچ عنوان توصیه نمی شود:

 • افراد دارای بیماری آلوپسی آره آتا
 • داشتن مشکلات انعقاد خون
 • بیماران مبتلا به آلوپسی توتالیس (ریزش موی کامل سر) یا آلوپسی سالیس (ریزش کامل موی بدن)
 • بیماران مبتلا به تریکوتیلومانیا (اختلال موکنی)
 • دارای سوابق حساسیت شدید مربوط به جراحی های زیبایی

 انجام مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو

 • یک سری نکات باید بعد از کاشت ابرو رعایت کنید تا این روش بدون هیچ مشکلی انجام شود  و مطمئنا شاهد بهترین نتیجه از آن خواهید بود:
 • به مدت دو هفته بعد از کاشت می توانید ابروهای خود را مثل قبل بشویید. اما قبل از آن از دست زدن به ناحیه ابرو و دستکاری زخم های ایجاد شده خودداری کنید.
 • مصرف بعضی داروها بعد از کاشت الزامی است. بنابراین به توصیه های پزشک و مصرف داروها توجه کافی داشته باشید و نکات گفته شده توسط پزشک را در زمان مشخص انجام دهید.
 • شستن ناحیه ابروها بعد از دو روز امکان پذیر است و انجام این کار به جلوگیری از بروز عفونت بسیار کمک می کند.
 • یک روز بعد از جراحی پانسمان روی کاشت توسط پزشک برداشته می شود که هنگام این کار باید استرس و نگرانی خود را کنار بگذارید و با آرامش به مطب پزشک مراجعه کنید.
 • برای رفع پوسته های تشکیل شده بر روی ابرو بعد از یک هفته می توانید به آرامی ابروهایتان را تمیز کنید. اما از فشار دادن بیش از اندازه به ناحیه ابرو خودداری کنید.
 • یکی از نکاتی که باید بعد از انجام این روش باید رعایت کنید اجتناب از پرخوری است . مخصوصاً در مصرف داروهایی که موجب پرخوری می شود، دقت بیشتری داشته باشید.

 انجام مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو

 چه زمانی می توان برای اصلاح ابرو ها اقدام کرد؟

معمولاً این سوال برای اکثر خانم هایی که تصمیم بر انجام کاشت مو می گیرند، پیش می آید. اصلاح ابرو بعد از دو هفته در صورتی که موهای کاشته شده به رشد  طبیعی خود برگشته باشند، امکان پذیر است. اما نکته ای که باید هنگام اصلاح ابرو رعایت شود این است که از برداشتن بیش از اندازه آن باید خودداری و برای اصلاح بهتر است نزد متخصص حرفه ای مراجعه نمایید. همچنین موهای کاشته شده نسبت به موهای طبیعی ابرو ها رشد بیشتری دارند و زودتر  به کوتاهی نیاز پیدا می کنند که برای کوتاهی می توانید ابروها به سمت بالا برس و قسمتی از دم ابرو را توسط قیچی کوتاه کنید.

همچنین می توانید بعد از دو هفته از ریمل ابرو استفاده کنید. اما رنگ کردن ابرو ها برای چند ماه توصیه نمی شود که لازم است زمان دقیق این کار را توسط متخصص کاشت ابرو بپرسید.

دلایل و عوامل ریزش ابرو

کلینیک هایی که تجربه بیشتری در کاشت ابرو دارند هزینه بیشتری دریافت می کنند. پزشکان این کلینیک ها به دلیل شهرتشان نزد مشتریان و تجربه طولانی در کاشت ابروهای طبیعی، هزینه بیشتری دریافت می کنند. بیمارانی که به این کلینیک ها مراجعه می کنند برای رضایت بیشتر از نتایج به متخصص کاشت ابرو مراجعه می کنند.

برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسیدهای چرب استفاده کنید. مصرف امگا 3 و امگا 6 در کم شدن ریزش مو بسیار موثر است. علاوه بر این، استفاده از غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت مرغ، تخم مرغ باعث ریزش مو می شود و ضعف علاوه بر این، استفاده از بادام، بادام زمینی، فندق، انبه که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E است.

غلاتی مانند جو و برنج می توانند نیاز شما به ویتامین B را برآورده کنند استفاده از برخی داروها باعث ریزش ابرو می شود. داروهای ضد التهاب مانند سولینداک، داروهای روانپزشکی مانند لیتیوم یا دوکسپین، داروهای کم شدن وزن و ضد تشنج ها همگی داروهایی هستند که می توانند باعث ریزش ابرو شوند.

علاوه بر این، داروهایی مانند ضد بارداری از جمله داروهایی هستند که باعث ریزش ابرو و مو می شوند. اختلالات رفتاری، سرطان و مراحل درمان آن، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و آسیب های جسمی، افزایش سن، حساسیت ها و آلرژی ها و عوامل ژنتیکی از عوامل ریزش ابرو هستند.

کاشت ابرو چه ویژگی هایی دارد ؟

یکی از مهمترین ویژگی های ابرو رشد موهای ابرو است. ابرو از 3 قسمت سر، تنه و دم تشکیل شده است که هر قسمت از این 3 قسمت جهت رشد مو متفاوت است. اساس قرار دادن مو در این نواحی باید کاشت ابرو باشد.

یکی دیگر از ویژگی های ابروها زاویه رویش موهای ابرو است. زاویه قرارگیری و رشد موهای ابرو با زاویه صورت متفاوت است، بنابراین ابرو روی صورت قرار می گیرد. بهترین نوع مو برای کاشت روی ابرو، موهای پشت گوش است که زاویه آن است که با زاویه ابرو مطابقت دارند و در حین کاشت طبیعی ابروها، پزشک فولیکول های مو را در محل کاشت می کند.

کاشت ابرو چه ویژگی هایی دارد

 کلام آخر

معمولا متخصص کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز را از پشت گوش برداشت می‌کند که هنگام جابجایی آنها باید دقت و ظرافت بسیاری به خرج دهد تا رویش موهای پیوندی مانند موهای طبیعی باشند و در جهت درست رشد کنند. پس در انتخاب متخصص خود دقت کافی داشته باشید. امید بر این است که جواب سوال آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ را گرفته باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *