تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

بسیاری از افراد هنگامی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند این سوال را از خود می پرسند که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ ما در این مقاله می خواهیم پاسخ این سوال شما را بدهیم خانم هایی که دوست دارند کاشت ابرو انجام دهند، معمولاً نسبت به عوارض و خطرهای کاشت ابرو دچار دلهره و نگرانی می شوند. اما کاشت ابرو مانند دیگر روش های زیباسازی خطرات و عوارض احتمالی به همراه دارد که رخ دادن  هر یک از آنها به انجام مراقبت های بعد از کاشت و مهارت متخصص بستگی دارد. بنابراین هرچقدر انتخاب دکتر  یا کلینیک کاشت مو دقت بیشتری به خرج دهید، احتمال بروز عوارض خطرهای احتمالی کاهش پیدا می‌کند. همچنین اگر مراقبت های لازم قبل و بعد از کاشت مو به طور دقیق رعایت کنید، می تواند بر روی نتیجه کاشت ابرو تاثیر بگذارد و شما را از بروز عوارض خطرناک در امان نگه دارد.

در  ادامه به عوارض و اتفاقات ناخوشایند و احتمالی کاشت ابرو می پردازیم و رخ دادن هر کدام از آنها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

 آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

اکثر افراد این سوال را دارند که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ در ادامه این مقاله به شما عزیزان می گوییم که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ یا خیر با ما همراه باشید.

ممکن است بعد از کاشت ابرو ظاهر ابرو های شما ناخوشایند به نظر برسد و تقارن در بین دو ابرو ایجاد نشود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که کاشت ابرو به درستی و اصولی انجام نشود و فولیکول های مو در زاویه مشخص قرار نگیرند. به خاطر همین، فولیکول های کاشته شده در جهات مختلف رشد می کنند.  در چنین مواقعی بیمار نسبت به انجام کاشت ابرو احساس پشیمانی می کند و رضایت کامل از نتیجه کاشت ابرو به دست نمی‌آورد.

پس از توصیه می‌شود قبل از هرکاری نسبت به معتبر بودن مرکز و تخصص کافی متخصص اطمینان لازم را بدست آورید و در صورتی که پزشک مهارت کافی در این زمینه را ندارد از انجام کاشت ابرو خودداری کنید.

در واقع انتخاب درست شما موجب  پیشگیری از عوارض ناگوار و نتایج ناخوشایند می شود.

عوارض کاشت ابرو

 یکی از عوارض ناگوار کاشت ابرو خونریزی بعد از عمل است

یکی از اتفاقات ناگوار و خطرناکی که بعد از انجام این روش ممکن است رخ ‌دهد، خونریزی است. انجام کاشت ابرو مانند دیگر روش های زیباسازی احتمال خونریزی به همراه دارد که اگر از این عارضه به خوبی جلوگیری نشود احتمال رخ دادن آن افزایش پیدا می کند. اولین کاری که باید برای پیشگیری از خونریزی انجام داد، عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون است. در واقع شما موظف هستید حدود یک هفته قبل از کاشت ابرو مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی کنار بگذارید. در صورتی که مجبور به مصرف چنین داروهایی هستید، حتما قبل از شروع کاشت ابرو و در جلسه مشاوره به اطلاع پزشک برسانید.

موارد بسیاری مشاهده شده است که فرد با رعایت نکردن این نکته، با خونریزی در حین انجام عمل و بعد از آن مواجه شده است. خونریزی نه تنها روند کاشت ابرو را با مشکل روبرو می کند بلکه خطر های بسیاری برای فرد ایجاد خواهد کرد. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی استفاده از گاز استریل و پارچه تمیز توصیه می شود که هر ۵ دقیقه یک بار برای متوقف کردن خونریزی در ناحیه ابرو باید قرار داده شود. در صورت عدم متوقف شدن باید نزد پزشک و کلینیکی که کاشت ابرو انجام دادید، مراجعه کنید.

البته نسبت به اتفاق افتادن این مشکل نگران نباشید. اگر مصرف چنین داروهایی را کنار بگذارید احتمال خونریزی بسیار کم است.

  قرمز شدن پوست ابروها بعد از چند روز

ممکن است بعد از چند روز شاهد قرمزی جزئی در ناحیه ابرو ها باشید که این مشکل کاملا طبیعی است و بعد از گذشت مدتی رفع می شود. البته اگر لکه های قرمز  به صورت دائم ماندگار بودند، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

 تورم در ناحیه ابرو یکی از عارضه های احتمالی کاشت ابرو می باشد.

وجود تورم در ناحیه ابرو یکی از عارضه های احتمالی انجام این روش می باشد که افراد بسیاری بعد از کاشت با این عارضه مواجه می‌شوند. برای پیشگیری از آن بهتر است در ناحیه ابرو از کمپرس گرم و سپس کمپرس سرد استفاده کنید و از خم کردن صورت و یا برداشتن شی از روی زمین خودداری نمایید و تا حدالامکان از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید. اما انجام کارهای عادی و پیاده روی سبک مانعی ندارد.

 مطمئناً احساس درد در ناحیه ابرو بعد از کاشت امری طبیعی است.

بعد از این که احساس بی حسی در ناحیه ابرو از بین می رود ممکن است  با کمی درد همراه شوید. احساس درد در ناحیه ابرو کاملاً طبیعی است و مصرف داروهای مسکن به راحتی برطرف می‌شود. همچنین دقت داشته باشید هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بدن قرار گیرد. این کار به کاهش درد و بهبود سریعتر بسیار کمک می کند و سعی کنید، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک را برای داشتن خوابی آرام و آسوده و بدون درد در اسرع وقت میل کنید.

 احساس خارش در ناحیه کاشت

یکی دیگر از اتفاق های احتمالی و رایج کاشت ابرو احساس خارش در ناحیه ابرو می باشد. بسیاری از افراد بعد از کاشت ابرو دچار خارش می شوند که این اتفاق نشان دهنده بهبودی زخم های ایجاد شده است. اما دقت داشته باشید هنگام احساس خارش به ناحیه ابرو دست نزنید  و از خاراندن این ناحیه خودداری کنید. برای کاهش این مشکل بهتر است از کمپرس های سرد و پماد و لمس استفاده نمایید و حتی می توانید ناحیه ابرو را به آرامی لمس کنید.

 ریزش موهای کاشته شده در ناحیه ابرو

یکی از اتفاقاتی که بعد از کاشت ابرو رخ می دهد، ریزش ناگهانی موها کاشته شده است که خیلی اوقات  فرد دچار نگرانی و از دست رفتن موهای کاشته شده می شود. اما این مسئله اصلا نگران کننده نیست و موها بعد از ریزش دوباره رشد خواهند کرد و شما بعد از مدتی دوباره شاهد رشد موهای کاشته شده در ناحیه ابرو خواهید بود. ممکن است رویش موها حدود ۳ الی ۴ ماه طول بکشد. بنابراین در این بازه نسبت به ریزش ابروها نگران نباشید.

 وجود التهاب در محل کاشت ابرو

وجود التهاب بعد از انجام این روش بسیار شایع است. این التهاب برای هر فردی به یک شکل  اتفاق می‌افتد که برای رفع آن لازم است در روزهای اولیه بعد از کاشت از پارچه خیس و مرطوب در محل التهاب استفاده کنید. همچنین مصرف آنتی بیوتیک به کاهش التهاب بسیار کمک می کند.

 عفونت یکی از عوارض ناگوار کاشت ابرو است.

یکی از خطرناکترین عوارض کاشت ابرو احتمال عفونت در ناحیه ابرو است. بروز این اتفاق بسیار کم است و در مواقع خاص به او خواهد داد. برای پیشگیری از بروز عفونت می توانید آنتی بیوتیک مصرف کنید و مصرف آن به مدت چند روز بعد از جراحی لازم است. البته مصرف چنین دارویی باید توسط پزشک صورت گیرد. بنابراین از مصرف خودسرانه داروهای آنتی‌بیوتیک خودداری کنید.

 انجام مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو

یک سری نکات باید بعد از کاشت ابرو رعایت کنید تا این روش بدون هیچ مشکلی انجام شود  و مطمئنا شاهد بهترین نتیجه از آن خواهید بود:

به مدت دو هفته بعد از کاشت می توانید ابروهای خود را مثل قبل بشویید. اما قبل از آن از دست زدن به ناحیه ابرو و دستکاری زخم های ایجاد شده خودداری کنید.

مصرف بعضی داروها بعد از کاشت الزامی است. بنابراین به توصیه های پزشک و مصرف داروها توجه کافی داشته باشید و نکات گفته شده توسط پزشک را در زمان مشخص انجام دهید.

شستن ناحیه ابروها بعد از دو روز امکان پذیر است و انجام این کار به جلوگیری از بروز عفونت بسیار کمک می کند.

یک روز بعد از جراحی پانسمان روی کاشت توسط پزشک برداشته می شود که هنگام این کار باید استرس و نگرانی خود را کنار بگذارید و با آرامش به مطب پزشک مراجعه کنید.

برای رفع پوسته های تشکیل شده بر روی ابرو بعد از یک هفته می توانید به آرامی ابروهایتان را تمیز کنید. اما از فشار دادن بیش از اندازه به ناحیه ابرو خودداری کنید.

یکی از نکاتی که باید بعد از انجام این روش باید رعایت کنید اجتناب از پرخوری است . مخصوصاً در مصرف داروهایی که موجب پرخوری می شود، دقت بیشتری داشته باشید.

 چه زمانی می توان برای اصلاح ابرو ها اقدام کرد؟

معمولاً این سوال برای اکثر خانم هایی که تصمیم بر انجام کاشت مو می گیرند، پیش می آید. اصلاح ابرو بعد از دو هفته در صورتی که موهای کاشته شده به رشد  طبیعی خود برگشته باشند، امکان پذیر است. اما نکته ای که باید هنگام اصلاح ابرو رعایت شود این است که از برداشتن بیش از اندازه آن باید خودداری و برای اصلاح بهتر است نزد متخصص حرفه ای مراجعه نمایید. همچنین موهای کاشته شده نسبت به موهای طبیعی ابرو ها رشد بیشتری دارند و زودتر  به کوتاهی نیاز پیدا می کنند که برای کوتاهی می توانید ابروها به سمت بالا برس و قسمتی از دم ابرو را توسط قیچی کوتاه کنید.

همچنین می توانید بعد از دو هفته از ریمل ابرو استفاده کنید. اما رنگ کردن ابرو ها برای چند ماه توصیه نمی شود که لازم است زمان دقیق این کار را توسط متخصص کاشت ابرو بپرسید.

 کلام آخر

معمولا متخصص کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز را از پشت گوش برداشت می‌کند که هنگام جابجایی آنها باید دقت و ظرافت بسیاری به خرج دهد تا رویش موهای پیوندی مانند موهای طبیعی باشند و در جهت درست رشد کنند. پس در انتخاب متخصص خود دقت کافی داشته باشید. امید بر این است که جواب سوال آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ را گرفته باشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23