تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

هزینه بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس صورت

امروزه بسیاری از افراد درباره بوتاکس و هزینه بوتاکس صورت صحبت می کنند. با بالا رفتن سن چین و چروک هایی در صورت ایجاد می شود که بسیاری از افراد از این بابت نگران می شوند و رنج می برند. اما با روش هایی می شود این نگرانی را از بین برد و پوست را جوان تر کرد که یک از این روش ها تزریق بوتاکس است که امروزه خیلی طرفدار پیدا کرده است. تزریق بوتاکس روش های مختلفی دارد که در این مقاله ما سعی داریم شما را با این روش ها آشنا کنیم.

بوتاکس چیست؟

مواد تشکیل دهنده بوتاکس از صد سال قبل هم وجود داشته است و در همه خانه ها یافت می شود. این ماده باکتری کلستریدیوم بوتولینم نام دارد. این باکتری سمی خطرناک است که انسان را دچار بوتولیسم می کند به همین دلیل محققان از این باکتری برای فلج کردن عضله ها استفاده می کنند. بوتاکس نام تجاری سم بوتولیسم است که برای فلج کردن عضلات استفاده می شود و برای از بین بردن چین و چروک پوستی مناسب است.

بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس چه کاربردی دارد

تزریق بوتاکس کاربرد هایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید:

 • بالا بردن و شکل دادن به ابرو
 • بالا بردن نوک بینی
 • کم کردن عمق چاله چانه
 • از بین بردن چین اخم
 • از بین بردن خط پیشانی
 • از بین رفتن خط دور چشم
 • از بین رفتن خط دور لب
 • بالا بردن گوشه لب

سن مناسب برای تزریق بوتاکس : بهترین سن برای تزریق بوتاکس زمانی است که هنوز چین و چروک ها عمیق نشده است. برای تزریق بوتاکس سن 18 سال تا 60 سال مناسب است و در غیر این صورت یعنی سن کمتر از 18 سال و یا بالای 60 سال ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد البته شروع تزریق بوتاکس در افراد متفاوت است. افرادی که حرکات میمیک صورت بیشتری موقع حرف زدن دارند یا هنگام تمرکز عادت دارند کمی اخم کنند و گوشه چشم را جمع می کنند بیشتر مستعد چروک های زودرس می شوند و با کار انداختن موقتی از عمیق شدن آن و با تزریق بوتاکس می توانند از آن جلوگیری کنند. فردی که در 20 سالگی با کشیدن سیگار و مصرف الکل لذت برده است نسبت به فردی که در همان سن به پوست خود رسیدگی کرده است پوست بهتری دارد. این همان دلایلی است که هر فردی باید رعایت کند و برنامه ای برای سبک زندگی و نوع پوست خود تهیه می کند. بعضی ها گمان می کنند تزریق بوتاکس برای افرادی است که فقط صورتشان دچار چین و چروک شده است در حالی که در کشور های توسعه یافته از سن 18 سالگی تا 20 سالگی با تزریق بوتاکس از چین و چروک جلوگیری می کنند.

اثرات بوتاکس چقدر ماندگاری دارد ؟

اثرات بوتاکس برای جوانسازی بین 4 تا 6 ماه بعد از تزریق پایدار است و موثرترین عوامل ماندگاری اثرات بوتاکس محل تزریق و میزان آن است. عوامل دیگری از جمله سن، میزان انعطاف پذیری پوست، عمق چین و چروک یا خط های پوستی بر پایداری اثرات تاثیر می گذارد اگر از بوتاکس برای درمان چین و چروک های عمیق استفاده کنید احتمال اینکه خطوط محو نشده باشد و احتمال اینکه اثرات تزریق سریع تر از بین بروند بیشتر است.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 • قبل از انجام بوتاکس سعی کنید پرس و جو کنید و بهترین کلینیک ها و پزشک ها را انتخاب کنید.
 •  از مصرف قرص های آسپرین، ایبوپروفن، روغن ماهی و ویتامین E خودداری کنید. زیرا باعث خونریزی و کبودی می شود.
 • از مصرف الکل و کشیدن سیگار پرهیز کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس از اپلاسیون، وکس و بند اجتناب کنید.
 • قبل از تزریق در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس

 • بعد از تزریق بوتاکس می توانید آرایش کنید.
 • محل تزریق را 2 تا 4 ساعت لمس نکنید.
 • بعد از تزریق به صورت دراز نکشید و خم نشوید.
 • از انجام حرکت های سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس تا 4 الی 5 روز بعد از آن متوجه تغییرات پوست می شوید.
 • تورم و کبودی یکی از عوارض تزریق بوتاکس هستند که امری طبیعی است و بعد از چند ساعت از بین می رود.
 • بعد از تزریق بوتاکس از ماساژ صورت، استفاده از میکرودرم تا 14 روز بعد از درمان خودداری کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس از ضد آفتاب استفاده کنید.

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس صورت

قرمزی : یکی از عوارض تزریق بوتاکس قرمزی است و این عوارض معمولا خفیف تا متوسط است که بعد از چند ساعت بر طرف می شود و نیازی به درمان هم ندارد. شدت قرمزی بعد از تزریق به ضخامت سوزن بستگی دارد. استفاده از سوزن با کیفیت و تزریق آهسته و استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق می تواند از شدت قرمزی بکاهد.

درد : درد یکی دیگر از عوارض تزریق بوتاکس است که این درد به آستانه شما بستگی دارد. برای کاهش این درد می توانید یا مشورت از پزشک خود از قرص استامینوفن استفاده کنید. قبل از تزریق از کرم های بی حسی و یا کمپرس سرد استفاده می شود که درد را کاهش دهد و ممکن است بعد از 30 دقیقه بعد از تزریق درد باعث رنجش شما بشود.

سر درد و حالت تهوع : سر درد و حالت تهوع یکی دیگر از عوارض بوتاکس است که در 2 تا 15 درصد از بیماران دیده می شود. سر درد و تهوع خفیف بوده و برای افرادی اتفاق می افتد که اولین تزریقات بوتاکس را انجام دادند. این عوارض تا چند ساعت یا چند روز بعد بهبود می یابند. عواملی کانند آسیب های ایجاد شده در ناحیه تزریق، داشتن استرس و سردرد های میگرنی موثرند که برای کاهش درد می توان از داروهای مسکن استفاده کرد.

کبودی : کبود بعد از تزریق به دلیل سوراخ شدن عروق خونی در محل تزریق است که این اتفاق ناحیه عروق خونی شناسایی نشده است. پزشکان و افرادی که بوتاکس تزریق می کنند باید ماهر باشند و با آناتومی صورت و گردن آشنا باشند که در هنگام تزریق به عروق خونی آسیب نزنند. کبودی زمانی مشاهده می شود که پزشک مهارت و تجربه کافی نداشته باشد.
برای پیشگیری از این عوارض باید از آسپیرین و داروهایی مثل ژلوفن تا 7 از روز بعد از تزریق خودداری کنید. استفاده از کرم های ویتامین K یا کرم های که دارای عصاره گیاه ارنیکا هستند برای رفع کبودی موثرند. سعی کنید در هنگام تزریق بوتاکس به حالت نشسته باشید و قبل از تزریق بوتاکس عروق خونی باید شناسایی شود به خصوص در ناحیه اطراف چشم. پزشک با فشار دادن انگشت بر محل تزریق هم می تواند کبودی را کاهش دهد.

عفونت : عفونت هم از عوارض دیگر تزریق بوتاکس است که تا الان گزارشی در این بابت منتشر نشده است. تمامی محلول های بوتاکس مایع نرمال سالین  هستند. 30 روز بعد از باز کردن این محلول نشانه ای از رشد باکتری ها یافت نمی شود به همین دلیل قبل از تزریق بوتاکس صورت خود را استریل کنید تا خطر عفونت کم شود.

بوتاکس در ناحیه تزریق چه عوارضی دارد؟ 

این عوارض به دلیل انتشار بوتاکس به عضلات مجاور تزریق و اثر گذاری آن بر ماهیچه هایی است که مد نظر ما نیستند. این عوارض زمانی زیاد می شود که تزریق توسط پزشکان غیر متخصص و یا افراد غیر پزشک انجام شود. عوارض تزریق بوتاکس در یک سوم بالایی صورت کم است زیرا تکنیک ها در این نواحی بهینه سازی شده اند اما تزریق در یک سوم پایینی صورت و گردن کاربرد کمی دارد و ضعیف تر است و باید با احتیاط بیشتری انجام شود احتمال بروز عوارض در این مناطق بیشتر است.

عوارض تزریق بوتاکس صورت بین دو ابرو :

افتادگی پلک : افتادگی پلک در افرادی مشاهده می شود که در مراکز غیر درمانی و یا غیر معتبر تزریق بوتاکس انجام می دهند. این اتفاق به دلیل تزریق نادرست و اثر گذاری ماده بوتاکس بر عضله بالا برنده پلک اتفاق می افتد. افتادگی پلک معمولا بین 2 تا 15 روز بعد از تزریق بوتاکس دیده می شود و 2 تا 8 هفته طول می کشد تا بهبود یابد. برای پیشگیری از این اتفاق باید بعد از تزریق بوتاکس به جلو خم نشوید و به ناحیه تزریق را نمالید و دست نزنید پزشک باید بوتاکس را به آرامی و کم کم تزریق کند و نواحی تزریق را ماساژ دهد.
قبل از تزریق پزشک باید عوامل خطرساز را بررسی کند تا اگر مشکلی بود آن را برطرف کند. بعضی از عوامل وجود دارد که باعث افتادگی پلک می شود که از این عوامل می توان به افراد مسن، کسانی که سابقه آسیب یا جراحی در آن ناحیه داشتند، کسانی که به طور ژنتیکی عضله بالا برنده پلک ضعیفی دارند می توان اشاره کرد.

افزایش خط های مجاور بینی : با فلج شدن عضله های بین ابرو فعالیت عضله های اطراف بینی بیشتر می شود و خط های مجاور بینی موقع خندیدن و اخم کردن مشاهده می شود. با تزریق بوتاکس در ناحیه بینی این مشکل بر طرف می شود.

تورم در ناحیه ابرو و پلک : این عوارض خیلی کم اتفاق می افتد و در کسانی مشاهده می شود که سابقه تورم در ناحیه ابرو و پلک داشته اند و یا حتی کسانی که پف صبحگاهی چشم دارند دچار این عارضه می شوند.

عوارض تزریق بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس صورت چقدر است ؟

هزینه تزریق بوتاکس صورت متفاوت است. این هزینه بستگی به نوع پزشک و نوع ماده بوتاکس و یا به نوع افراد دارد.

کلام آخر

بهتر است قبل از تزریق بوتاکس صورت با پزشک خود مشورت کنید و از کسانی که این کار را انجام دادند پرس و جو کنید تا با شرایط تزریق آشنا شوید. ممنون که تا ادامه مطلب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23