سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل  از آنجایی اهمیت دارد که اگر زودتر زمان مقرر انجام شود ممکن است کاری اضافه و عبث باشد. اصولا رشد موهای ریش و سبیل تا  25 سالگی ادامه دارد به همین دلیل ابتدا باید تحمل کنید و منتظر رشد کامل موهای طبیعی بمانید. اما اگر همچنان ریش شما پر پشت نشد می توانید بعد از این سن موهای ریش و سبیل خود را به کمک موهای پشت سر و یا قسمت های دیگر بدن پر پشت نمایید.

اگر در اثر سانحه موهای ریش و سبیل خود را از دست داده باشید محدودیت سنی برای کاشت آن وجود ندارد و در صورت امکان پزشک می تواند موهای ریش و سبیل شما را کاشت بزند. سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل ،داشتن ریش و سبیل پر پشت و زیبا یکی از آیتم های جذابیت آقایون به شمار می آید و طبق آمارهای جهانی مردانی که ریش و سبیل دارند نسبت به دیگر آقایون جذابیت بیشتری دارند. از این رو این موضوع تا حدی برای آقایون اهمیت پیدا می کنند که آنها ترجیح می دهند موهای ریش و سبیل خود را پر پشت نمایند. اما در بعضی آقایون به دلایلی امکان رشد موها وجود ندارد. از این رو فرد ترجیح می دهد با این کار زیبایی صورت خود را افزایش دهد. کاشت ریش و سبیل در هر سنی در کلینیک تخصصی آوینا تهران انجام می شود. کافی است برای گرفتن مشاوره با شماره های موجود در این سایت تماس حاصل فرمایید.

مشکلات کاشت ریش و سبیل قبل از 25 سالگی

در حقیقت، عمل کاشت ریش و سبیل فرآیندی بدون خطر است. اگر چه گفته می شود سن مناسب برای کاشت از 25 سالگی آغاز می شود. اما این به معنای بروز مشکلات جدی در صورت انجام جراحی نیست. بلکه دلیلی که متخصصان محدوده سنی مشخص می کنند این است که امکان افزایش طبیعی رشد ریش و سبیل وجود دارد. با توجه به اینکه ترشح هورمون مردانه تا قبل از 22 سالگی ادامه دارد؛ برخی از پزشکان سن کاشت ریش و سبیل را از 22 سالگی به بعد در نظر می گیرند. به طور کلی، بهتر است حداقل تا 22 سالگی صبر کنید و در صورتی که همچنان شاهد عدم رشد ریش و سبیل خود بودید می توانید تصمیمی جدی در رابطه با این عمل بگیرید.

دلایل کاشت ریش و سبیل

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل ، کاشت برای فردی اهمیت دارد که ریش و سبیل صورت او را زیبا نماید و یا ایرادات صورت او را برطرف نماید. اما دلیل رشد نکردن و یا ریزش موهای ریش و سبیل چیست؟

 • ژنیتیک

قبل از اینکه برای درمان کم پشتی ریش خود اقدام کنید بهتر است به اطرافیان خود در خانواده نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که آیا کم پشتی موی ریش و سبیل شما طبیعی است و یا بر عکس دیگر اعضا این شما هستید که این مکشل را دارید. اگر به صورت کلی در تمام خانواده شما کم پشتی ارثی است بهتر است به فکر درمان کم پشتی نباشید و از همان ابتدا برای کاشت ریش و سبیل اقدام نمایید؛ چرا که عوامل ارثی راه حل درمانی ندارد. برای این کار بهتر است صبر کنید تا سن 25 سال شما کامل شود و رشد موهای شما نیز کامل گردد بعد از این سن امکان کاشت مو برای شما فراهم است.

 • به وجود آمدن زخم در صورت

اگر در صورت خود زخمی دارید که باعث شده است موی قسمت ریش و سبیل شما تنک شده و یا به صورت کامل ریزش داشته باشد تفاوتی نمی کند که سن شما چند سال است. سن کاشت ریش و سبیل در این مورد بعد از درمان جای زخم انجام می شود.

 • بروز حادثه

اگر سانحه و یا تصادفی برای شما ایجاد شده است که باعث شده موی ریش و سبیل شما از بین برود، بعد از بهبود کامل می توان تشخیص داد که می توان کاشت ریش و سبیل را انجام داد و سن بیمار تفاوتی نخواهد داشت.

دلایل کاشت ریش و سبیل

 • مشکلات عصبی

یکی از دلایل ریزش موهای ریش و سبیل مشکلات عصبی، استرس و فشار عصبی است. این مشکل در روند رشد موهای ریش و سبیل اختلال ایجاد می کند و بیمار قبل از درمان کم پشتی موهای خود ابتدا باید به درمان مشکل عصبی خود بپردازد. با این کار امکان رشد مجدد موها نیز وجود دارد. فرقی ندارد که شما چند سال دارید اگر مشکلات عصبی دارید بهتر است بعد از درمان خود اقدام به انجام کاشت موی ریش و سبیل خود نمایید.

 • التهاب

گاهی التهابات پوستی باعث ریزش مو ریش و سبیل است. به صورت کلی بیماری های پوستی برای رشد موهای ریش و سبیل مشکل آفرین هستند و گاه باعث ریزش مو نیز می شوند. بهتر است قبل از هر کاری بیماری که باعث التهاب پوستتان شده است را درمان نموده و سپس اقدام به کاشت ریش و سبیل نمایید.

 • بیماری های هورمونی

بیماری هایی مانند تیروئید و الوپسی باعث می شوند موهای ریش و سبیل رشد کمی داشته و یا به شدت ریخته شوند. از این رو قبل از کاشت باید ابتدا درمان را آغاز نمایید. بعد از طی کردن دوران درمان می توایند کاشت را انتخاب نموده و یا توسط داروهای دیگر رشد موها را تقویت و تسریع نمایید.

 • سوختگی

متاسفانه سوختن پوست باعث خواهد شد که موهای این قسمت را از دست بدهید. این باعث می شود که زیبایی ظاهری فرد از بین رفته و اعتماد به نفس او کم شود. حضور در جامعه برای آنها سخت است و کاشت ریش و سبیل بهترین گزینه برای پوشاندن عیوب پوست به شمار می آید. سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل در این افراد اهمیتی ندارد چرا که رشد مو در این افراد کاملا متوقف شده است و بیمار بعد از بهبود کامل می تواند کاشت را انجام دهد.

 

 • ایجاد عفونت پوستی

عفونت پوستی نیز از دیگر مسائلی است که باعث ریزش مو و تنک شدن ریش و سبیل می شود. بهتر است که قبل از درمان کامل، به فکر کاشت ریش و سبیل نباشید. اگر عفونت از پوست ریشه کن نشود امکان برگشت آن و شکست کاشت ریش و سبیل بسیار زیاد است. اگر به صورت کامل درمان شدید و سن شما کمتر از 25 سال بود صبر کنید تا سن شما به حد نصاب برسد و سپس اقدام به کاشت ریش و سیبی بزنید.

حال که با دلایل ریزش ریش و سبیل آشنا شدید مطمئنا متوجه این قضیه شدید که سن کاشت ریش و سبیل از قانون خاصی پیروی نمی کند و برای همه نمی توان یک نسخه پیچید. اگر پوست شما سوخته است و یا در سانحه ای دچار مشکلی در پوست صورت شده اید که امکان رشد مجدد ریش و سبیل میسر نیست فرقی نمی کند چند سال دارید می توانید با کاشت ریش و سبیل را انجام دهید حتی اگر تنها 20 سال دارید. با اینکار نه تنها زیبا شده اید بلکه عیوب صورت شما نیز پوشش داده می شود. به عبارتی با یک تیر دو نشان زده اید.

مراحل انجام کاشت ریش و سبیل

پس از مراجعه به کلینیک برای کاشت ریش و سبیل، برای شما یک جلسه مشاوره برگزار می شود. در این جلسه ساختار موی بدن شما و علت ریزش آن بررسی می گردد. برخی از افراد به دلیل بیماری دچار ریزش ریش و سبیل می شوند. به همین خاطر، احتمال وجود بیماری در آن ها نیز بررسی می شود. پس از تصمیم گیری در رابطه با روش کاشت ریش، نمونه هایی برای بررسی ریشه مو گرفته شده تا مناسب ترین نمونه پیدا شود. کاشت ریش و سبیل درست همانند کاشت مو فرآیندی زمانبر است. با توجه به اندازه هر ناحیه ممکن است این عمل 4 تا 8 ساعت طول بکشد. در قسمت زیر مراحل کاشت ریش و سبیل آورده شده است.

 • ابتدا بی حسی موضعی در نواحی اهدا کننده و گیرنده تزریق می شود.
 • فولیکول های مو با توجه به روش های انتخابی مو، با استفاده از دستگاه های مخصوص استخراج می شود.
 • سوراخ هایی در ناحیه ای که قرار است کاشت انجام شود، ایجاد می گردد.
 • فولیکول های جمع آوری شده در این محل ها قرار می گیرد.

بهترین روش کاشت ریش و سبیل

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل ،کاشت ریش و سبیل دقیقا مانند روش کاشت مو انجام می شود و پزشک روش های مختلفی را می تواند انتخاب نماید. اما بهترین روش کاشت که بتواند تراکم مناسبی در ریش و سبیل ایجاد نماید کدام روش است؟

 • کاشت روش و سبیل به روش FUT

در این روش پزشک یک نوار باریک از قسمت پشت سر جدا نموده و گرافت موی سر را به قسمت های خالی ریش و سبیل پیوند می دهد. این کار باعث می شود ریش و سبیل شما تراکم بیشتری داشته باشد اما در قسمت موی سر من بعد نمی توانید موی خود را کاملا کوتاه کنید چرا که اسکار به جای مانده از جراحی همیشه همراه شما است. این روش از آنجایی مورد توجه قرار دارد که تراکم ایجاد شده بسیار مناسب است و فولیکول مو کمتر آسیب می بیند. این روش قیمت مناسبی دارد و برای پزشکان دردسر کمتری خواهد داشت. اما خونریزی و درد بعد از جراحی را نیز باید تحمل کنید.

 • کاشت ریش و سبیل به روش FIT

در این روش پزشک به صورت رندم از قسمت های پر پشت سر به صورت نقطه به نقطه فولیکول مو را برداشته و همزمان به ریش و سبیل پیوند می دهد. به بانک مو آسیب زیادی وارد می شود و قسمت های بیشتری از سر شما زخم می شود و شما مجبور هستید موی سر خود را قبل از انجام پیوند کاملا کوتاه نمایید. اما در عوض در این روش شما اسکار ندارید و می توانید به هر میزان که مایلید موی خود را کوتاه کنید. در این روش تعداد فولیکول های بیشتر آسیب می بینند. روش FIT از محبوبترین روش های کاشت ریش و سبیل به شمار می آید.

بهترین روش کاشت ریش و سبیل

 • کاشت ریش  سبیل به روش SUT

روش SUT از جمله روش های رایج کاشت ریش و سبیل است. در این روش کار با دستگاه انجام می شود و به عبارتی پزشک هیچ دخالتی در این کار ندارد. ابتدا دستگاه گرافت مو را از قسمت های پر پشت جدا نموده و آن را به قسمت های صورت، سبیل و چانه پیوند می زتد. در این روش نیاز نیست که موی سر خود را کاملا کوتاه کنید. جای اسکار روی سر شما باقی نمی ماند و اگر پزشک از دستگاه های جدید برای کاشت ریش و سبیل استفاده نماید می توان گفت SUT از جمله موفقترین روش های کاشت مو به شمار می آید.

 • کاشت ریش  سبیل به روش BHT

اما اگر موی سر شما برای کاشت ریش و سبیل تراکم کافی نداشته باشد و یا شما برای کاشت آن تمایل به برداشت از موی سرتان نباشید، چگونه می توان کاشت ریش و سبیل را انجام داد؟ در جواب این سوال باید گفت روش BHT راه حلی مناسب برای شما به شما می آید. در این روش می توانید از موی قسمت های دیگر بدن مانند دست، پا، پشت گردن و سینه  استفاده کرده و آنها را به ریش و سبیل پیوند داد.

با اینکار نه تنها به موی سر دست زده نمی شود بلکه ریش و سبیل نیز زیبا می شود. این روش برای کاشت ابرو نیز روش مناسبی به شمار می آید. اما به دلیل اسکار ایجاد شده بعد از این روش بهتر است از قسمت هایی از بدن استفاده شود که چندان در چشم نیستند. این روش زیر مجموعه روش FUT است و نوار باریکی از موی فرد برداشته شده و پیوند انجام می شود.

مزایای کاشت ریش و سبیل

امروزه جوانان بسیار زیادی به سمت کاشت ریش و سبیل می روند. چرا که این عمل می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر روی چهره و جذابیت آن ها داشته باشد. در این قسمت تنها برخی از مزایای این عمل آورده شده است.

 • دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است.
 • به فولیکول مو آسیبی وارد نمی شود.
 • عمل بدون بیهوشی بوده و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • موهای کاشته شده ظاهر طبیعی و زیبایی دارند.
 • در یک جلسه تعداد بسیار زیادی از گرافت ها کاشته می شود.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

همانطور که می دانید کاشت ریش و سبیل از جمله عمل های جراحی به شمار می آید و بیمار بعد از انجام آن باید یک دوره یک تا دو هفته ای کاملا استراحت داشته باشد. برای این که عمل شما موفقیت آمیز باشد بهتر است که مراقبت هایی را رعایت نمایید. این مراقبت ها شامل موارد زیر می شود.

 • دست نزدن به قسمت پیوند زده شده

به هیچ عنوان نباید ریش و سبیل خود را بمالید و یا بخارانید. ممکن است احساس درد در پوست داشته باشید اما نباید به پوست صورت دست بزنید.

 • عدم استفاده از مشروبات الکلی

از آنجایی که مشروبات الکی خون را رقیق می کنند نباید از این نوشیدنی ها استفاده کنید چرا که امکان خونریزی در زخم های شما تشدید می شود.

 • عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات

مصورف سیگار رگ ها تنگ می کند. این تنگی در رگ ها باعث می شود که خونرسانی به پوست صورت کاهش یابد و همین در موفقیت پیوند ریش و سبیل تاثیر خواهد داشت.

 • هماهنگی با پزشک در مورد داروهای مصرفی

داروهایی مانند رقیق کننده های خون می توانند در کاشت مو تاثیر داشته باشند از این رو اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید قبل از انجام کاشت باید پرونده پزشکی خود را برای پزشک تشریح نمایید. با این کار داروهای شما تنظیم می شود تا حین و بعد از جراحی کاشت ریش و سبیل با مشکل خاصی مواجه نشوید.

 • شنا کردن ممنوع

تا چند ماه بعد از کاشت مو به استخر نروید. با اینکار کاشت ریش و سبیل شما موفقیت بیشتری خواهد داشت.

 • حمام آب داغ ممنوع

بهتر است پوست خود را بعد از کاشت مو با آب ولرم و تقریبا خنک بشویید. این کار به بهبود سریع زخم ها و همچنین عدم خونریزی آنها کمک می کند.

 • وان آب داغ، سونا و جکوزی ممنوع

به صورت کلی در محیط های گرم و مرطوب کمتر حضور داشته باشید تا فولیکول های مو به درستی پیوند بخورند.

 • در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید

بهتر است تا چند ماه بعد از انجام کاشت ریش و سبیل در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. قرار گرفتن در زیر نور خورشید به پوست آسیب وارد می کند و لایه هایی از پوست را می سوزاند. از این رو ممکن است روند درمان کاشت ریش و سبیل را مختل نماید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

 

کلام آخر

در کلینیک آوینا بسته به شرایط بیمار از بهترین روش های کاشت ریش و سبیل استفاده می شود. در این کلینیک تلاش متخصصین ما این است که شما ریشی پر پشت و متراکم داشته باشید. این کار باعث خواهد شد که جذابیت شما چندین برابر شده و فردی جذاب شناخته شوید. سن کاشت ریش و سبیل فاکتور مهمی است که در این کلینیک نیز به آن اهمیت داده می شود و در صورتی که رشد ریش و سبیل کامل نشده باشد پیوند انجام نخواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *