عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم آشنا کنیم. قطعا داشتن چهره ای شاداب و بدون هیچ گونه چین و چروک و خط در نواحی مختلف صورت یکی از خواسته های همه افراد در طول زندگی است. برای رفع چین و چروک صورت از روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از این روش ها تزریق بوتاکس به چین و چروک صورت است. بوتاکس پیشانی و دور چشم یکی از روش های قدیمی و پرطرفدار جوان سازی صورت است که برای از بین بردن خطوط پوستی پیشانی و اطراف چشم استفاده می شود و به کاهش چین و چروک این نواحی کمک می کند. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس دور چشم چیست ؟

بوتاکس از سه ماده اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: سم بوتولینوم، آلبومین و کلرید سدیم. ماده اصلی بوتاکس سم بوتولینوم است که توسط نوعی باکتری تولید می شود. این سم نقش مهمی در رفع چین و چروک دارد، زیرا از انقباض عضلات جلوگیری می کند. دستورات حرکت عضلانی توسط سیگنال های عصبی ارسال می شود. هنگامی که بوتاکس به ماهیچه های یک ناحیه تزریق می شود، این سیگنال های عصبی توسط سم بوتولینوم غیرفعال می شوند و از حرکت عضلات جلوگیری می شود. با تزریق بوتاکس به عضله مورد نظر، تکانه های عصبی آن به طور موقت مسدود شده و عضله نمی تواند حرکت کند. به این ترتیب ماهیچه ها شل شده و چین و چروک های پوست برطرف می شود. بوتاکس بسیار موثر است، اما فقط برای رفع چین و چروک های ناشی از حرکت عضلات استفاده می شود.

تزریق بوتاکس به طور کلی برای از بین بردن خطوط بین ابروها، خطوط پیشانی، چین و چروک های پنجه کلاغی و خطوط اطراف چشم استفاده می شود. خطوط ثابت روی صورت به تنهایی با بوتاکس رفع نمی شوند و باید با سایر روش های درمانی ترکیب شوند. بوتاکس نمی تواند به طور دائم چین و چروک ها را از بین ببرد زیرا اثربخشی آن موقتی است. تزریق بوتاکس دور چشم بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و پس از این مدت می توان چین و چروک را برگرداند. پس از 6 ماه مسیر ارسال تکانه های عصبی فعال شده و ماهیچه ها دوباره منقبض می شوند. برای حفظ نتایج دائمی، تزریق بوتاکس باید طولانی شود. برای انجام این روش به بهترین مرکز بوتاکس در تهران مراجعه فرمایید.

تزریق بوتاکس دور چشم چیست ؟

تاثیر گذاری تزریق بوتاکس

مطالعات کمی در مورد اثربخشی تزریق بوتاکس برای درمان سیاهی و پف زیر چشم انجام شده است و پزشکان از اثربخشی آن اطمینان کافی ندارند. تیرگی و پف زیر چشم با روش های دیگری از جمله کربوکسی تراپی، لیزر درمانی و استفاده از پرکننده ها قابل درمان است. شواهد حاکی از اثربخشی این ماده در کاهش چین و چروک است. تزریق بوتاکس زیر و اطراف چشم می تواند خطوط پوستی این نواحی را برطرف کند. تزریق بوتاکس می تواند پلک پایینی را پر کرده و چین و چروک های این ناحیه را صاف کند. اما اثربخشی این ماده برای رفع سیاهی و گودی زیر چشم ثابت نشده است.

تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم چگونه است ؟

تزریق بوتاکس بسیار ساده و آسان است و تمام مراحل تزریق 30 دقیقه طول می کشد. ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک برگزار می شود تا پزشک از خواسته های بیمار و هدف از تزریق بوتاکس و نتیجه نهایی آگاه شود. پزشک از سابقه بیماری ها و داروهای مصرفی فرد مطلع می شود. پس از انتخاب برند مناسب و مقدار مورد نیاز بوتاکس، نوبت به تزریق می رسد. محل تزریق به خوبی ضد عفونی و تمیز می شود و در صورت نیاز از بی حسی موضعی در محل تزریق استفاده می شود. تزریق توسط پزشک با سرنگ انجام می شود. زمان تقریبی تزریق بوتاکس بین 15 دقیقه تا نیم ساعت است. در نهایت پس از تزریق بوتاکس، پزشک تمامی نکات مراقبتی را که فرد باید طی 24 ساعت آینده و پس از آن رعایت کند، توضیح می دهد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی :

مراقبت بعد از بوتاکس بسیار ساده است. ریتم و شدت ضربان قلب خود را در محدوده طبیعی نگه دارید تا شدت جریان خون افزایش نیابد. این کار باعث تشدید کبودی و التهاب پوست می شود. به همین دلیل است که توصیه می شود تا چند روز به فعالیت های سنگین خودداری کنید. بلافاصله پس از تزریق، سر خود را به مدت 24 ساعت بالا و صاف نگه دارید. تزریق بوتاکس در صورت ممکن است گاهی اوقات باعث ایجاد برآمدگی شود. مقدار کمی باید به نواحی تزریق شود. در صورت برخورد با این موارد می توانید یخ را روی این نواحی قرار دهید. به این ترتیب این برجستگی ها خود به خود و در عرض چند ساعت با سرعت زیاد از بین می روند. توصیه می شود بعد از بوتاکس از داروها و داروهای رقیق کننده خون مانند چای سبز، ویتامین E و امگا 3 استفاده نکنید. زیرا حاوی موادی هستند که باعث خونریزی و کبودی پوست می شوند. بهتر است یک یا دو روز از حمام، سونا و استخر دوری کنید. تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس، ناحیه آسیب دیده را ماساژ یا مالش ندهید.

قبل از بوتاکس پیشانی و دور چشم چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

یک هفته قبل از تزریق بوتاکس در اطراف چشم و پیشانی نباید از دارو، غذا یا نوشیدنی که باعث رقیق شدن خون می شود از جمله مسکن ها، ویتامین های گروه E، چای و شراب استفاده کنید. از آنجایی که تنباکوهایی مانند سیگار، قلیان و… قدرت دفاعی و بازسازی بدن را کاهش می دهند، در نتیجه روند درمان، التیام و بهبودی را کاهش می دهند. این امر باعث بروز عوارض بعد از تزریق بوتاکس به دلیل تاخیر در سازگاری با شرایط می شود، بنابراین بهتر است حداقل یک هفته قبل از تزریق بوتاکس سیگار نکشید. حدود 2 هفته قبل از تزریق بوتاکس، تمام استفاده های خود را در زمینه نوشیدنی های الکلی باید متوقف کنید. پوست تحت تاثیر نور خورشید یا شرایطی که برای برنزه شدن ایجاد می شود حساس می شود. چنین پوست هایی مستعد مشکلات جانبی هستند و تا زمانی که این شرایط وجود نداشته باشد، پزشک تزریق بوتاکس را انجام نمی دهد. با انجام اقدامات مناسب قبل و بعد از تزریق بوتاکس به کنترل عوارض بیماری و دارو کمک می کند و نتیجه تزریق بهتر خواهد بود. برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس در ونک با بهترین پزشکان مشورت کنید.

تاثیر گذاری تزریق بوتاکس 

بهترین فواید بوتاکس دور چشم و پیشانی

در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان به روش های نوین جوان سازی پوست جلب شده است. در بین این روش ها، بوتاکس یکی از روش های قدیمی و پرطرفدار است و هنوز هم افراد زیادی از آن برای رفع چین و چروک پوست خود استفاده می کنند. در ادامه با بهترین فواید بوتاکس دور چشم و پیشانی آشنا می شوید :

تغییرات چهره طبق نظر افراد :

می توانید تغییراتی را که می خواهید در صورت خود ایجاد کنید به پزشک خود بگویید و از او بخواهید با تزریق بوتاکس این تغییرات را در صورت شما ایجاد کند. شما به راحتی می توانید با پزشک خود در مورد نقاطی که می خواهید تغییر دهید صحبت کنید و آن تغییرات را در آن قسمت از صورت خود اعمال کنید. می توانید بسته به بودجه ای که برای بوتاکس اختصاص دادید جلسات درمانی خود را کاهش یا افزایش دهید.

ایجاد زیبایی برای پوست :

با تزریق بوتاکس می توان زیبایی کاملا طبیعی را برای پوست به ارمغان آورد. با استفاده از این روش می توان به راحتی چین و چروک دور چشم و پیشانی را از بین برد. از چین و چروک های ریز پوست گرفته تا خطوط عمیق روی پیشانی و سایر قسمت های صورت، بوتاکس قابل حذف است.

غیر تهاجمی :

بوتاکس یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای کسانی است که به دنبال یک روش درمانی غیرتهاجمی و سریع هستند. تزریق بوتاکس در اولین فرصت ممکن در قسمت هایی از پوست که چین و چروک ها در آن قرار دارند انجام می شود. متخصصان بوتاکس را با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به چین و چروک دور چشم و پیشانی تزریق می کنند. یکی از مهمترین فواید بوتاکس روی پیشانی و دور چشم، غیرتهاجمی بودن آن است. به همین دلیل پس از تزریق بوتاکس، بیمار نیازی به صرف زمان زیادی برای بهبودی ندارد و می تواند به سرعت به فعالیت های روزانه خود بازگردد.

نتیجه فوری :

یکی دیگر از مهمترین فواید بوتاکس دور چشم و پیشانی که افراد زیادی را به استفاده از آن ترغیب می کند، نتایج سریع و فوری آن است. بعد از تزریق بوتاکس بعد از 3 تا 10 روز می توانید اثرات آن را روی صورت خود مشاهده کنید. بعد از این مدت متوجه می شوید که چین و چروک هایتان از بین رفته و زیبایی و جوانی صورتتان بازگشته است.

بهتر شدن شرایط جسمی :

با استفاده از بوتاکس نه تنها می توانید زیبایی و جوانی را به پوست بازگردانید، بلکه بسیاری از شرایط جسمی ناخوشایند را از طریق تزریق بوتاکس بهبود بخشید. برخی از افرادی که با درد عضلانی مواجه هستند، می توانند به پزشک مراجعه کنند و با توصیه او بوتاکس تزریق کنند. این ماده باعث شل شدن عضلات و تسکین درد می شود. بوتاکس فعالیت عصبی عضلات پوست را فلج می کند. به همین دلیل، برخی از پزشکان از آن برای جلوگیری از فعالیت غیر ضروری در برخی اعصاب و عضلات در بیماران خود استفاده می کنند.

هزینه مناسب :

اگر بخواهیم سایر روش های مدرن رفع چین و چروک را بررسی کنیم، متوجه می شویم که قیمت بوتاکس نسبت به سایر روش های زیبایی بسیار مناسب تر است. بنابراین می توانید با صرف هزینه اندک چین و چروک های پوست خود را از بین ببرید و زیبایی را به خود هدیه دهید.

نتیجه طولانی مدت :

از فواید بوتاکس در پیشانی و دور چشم باید به نتایج پایدار و طولانی مدت آن اشاره کرد. پس از استفاده از بوتاکس در ناحیه چشم و پیشانی، چین و چروک روی پوست شما به مدت 10 ماه یا بیشتر از بین می رود. پس از آن می توانید با متخصص پوست خود مشورت کنید و پس از مشورت با او مجددا بوتاکس را تزریق کنید یا از روش درمانی دیگری برای زیباسازی صورت خود استفاده کنید.

بهترین فواید بوتاکس دور چشم و پیشانی 

مدت زمان ماندگاری بوتاکس دور چشم چقدر است ؟

بسیاری از کسانی که قصد تزریق بوتاکس به پوست خود را دارند می خواهند در مورد مدت زمان این تزریق بیشتر بدانند. نمی توان زمان دقیق و تعریف شده ای را مشخص کرد. زیرا بستگی به نوع پوست و کیفیت بوتاکسی که به پوست خود تزریق می کنید دارد. اما معمولا کسانی که قصد تزریق بوتاکس به پوست خود را دارند، پس از اولین تزریق، 3 تا 4 ماه بعد برای تکرار تزریق به کلینیک مراجعه می کنند. این روند تا زمانی که تمام چین و چروک های پوست به طور کامل از بین برود ادامه می یابد. بعد از 3 تا 10 روز می توانید نتایج تزریق بوتاکس را روی صورت خود مشاهده کنید. تجربه نشان می دهد که ماندگاری بوتاکس دور چشم بین ۲ تا ۷ ماه است. پس از این مدت بوتاکس در بدن حل می شود و به آرامی از بین می رود. نوع پوست، میزان چین و چروک، نوع بوتاکس و بسیاری عوامل دیگر می توانند این مدت را طولانی یا کوتاه کنند.

عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم

در ادامه عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم را بررسی می کنیم :

 • بیحسی هر دو چشم
 • افتادگی پلک بالا یا پایین
 • اشکی شدن چشم ها
 • ایجاد درد و قرمزی در ناحیه تزریق
 • کبودی پس از تزریق بوتاکس
 • اختلال در بینایی
 • خونریزی در محل تزریق
 • افتادگی و سنگین شدن پلک ها

نتایج درمان بوتاکس برای چین و چروک به چه صورت است ؟

اگر چین و چروک های اطراف چشم و پیشانی شما را مسن تر از آنچه هستید نشان می دهد، لایه برداری آرایشی چین و چروک ها را صاف می کند و شما را جوان تر و زیباتر نشان می دهد. حالت طبیعی صورت تغییر نمی کند. اثر بوتاکس بعد از 3 تا 10 روز قابل مشاهده است و تقریبا 3 تا 6 ماه باقی می ماند. با این حال، این درمان برای چین و چروک هایی که به عنوان مثال در اثر آسیب آفتاب به پوست ایجاد می شود، مناسب نیست، زیرا این چین و چروک ها نتیجه فعالیت ماهیچه های زیرین نیستند.

عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم

آیا تزریق بوتاکس دور چشم و پیشانی، محدودیت سنی دارد؟

ممکن است همیشه این تصور اشتباه در ذهن افراد نقش ببندد که تنها تزریق کردن بوتاکس برای افراد مسن می تواند موثر واقع شود ولی می بایست به این نکته اهمیت دهید که در رابطه با تزریق کردن بوتاکس به خطوط ریز و درشت پیشانی و دور چشم، هیچ محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. دلیل این مسئله این است به وجود آمدن چین و چروک در پیرامون اعضای صورت تنها مربوط به بازه زمانی خاصی نمی باشد و اکثر انسان ها حتی در سن بیست سالگی نیز متوجه چین و چروک های ریز دور چشم خود شده اند؛ از این رو اصلا نمی توان شرایط خاصی را برای آن ها قائل بود.

در کل همه اشخاصی که شرایط مناسبی برای تزریق کردن بوتاکس دارند، می‌ توانند اقدام به تزریق بوتاکس از سن ۱۸ سالگی کنند، ولی جهت انجام اینکار می بایست از یک دکتر متخصص در خواست کمک کنند و با ایشان مشورت کنند زیرا امکان دارد که در این بازه زمانی، هیچ نیازی به تزریق کردن بوتاکس نداشته باشند. بر اساس تحقیقات انجام شده، میانگین سنی اشخاص راغب به تزریق بوتاکس، سی و پنج سال می باشد.

لازم به ذکر است که سن سی الی پنجاه سال، بهترین زمان جهت تزریق بوتاکس می باشد اما اکثر اشخاص مراجعه کننده به کلینیک ها از سن کمتری برخوردار می باشند. در واقع این کار هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما توصیه پزشکان به این دسته از افراد این است که در سنین پایین از پوست خود بیشتر مراقبت کنند تا نیازی به بوتاکس نداشته باشند.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس دور چشم و پیشانی

در حقیقت برای انجام دادن هر یک از روش زیبایی یا درمانی، می بایست مطمئن شد که این روش برای فرد ضرری دارد یا خیر. زیرا برخی از افراد به دلیل شرایط جسمانی شان، نمی توانند گزینه خوبی برای تزریق بوتاکس به دور چشم یا پیشانی باشند. از این رو در ادامه قصد داریم کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس را برای شما ذکر کنیم :

 • کسانی که سن شات بالاتر از 18 سال می باشد.
 • افرادی که نسبت به نتایج حاصل از تزرق بوتاکس؛ انتظارات واقع بینانه ای دارند.
 • اشخاصی که در چند وقت گذشته تصمیم نگرفته اند تا پوست شان را برنزه کنند.
 • کسانی که اطراف چشم یا در پیشانی شان خطوط یا چین و چروک‌های متوسط تا شدید دارند.
 • افرادی که پوست شان هیچ گونه التهاب و ورم ندارد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

mahtab

من مهتاب شهریاری هستم. 5 سال سابقه در زمینه تولید محتوا دارم و علاقه زیادی به تولید محتوا در زمینه پزشکی و سلامت دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *