تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

تزریق فیلر برای خط خنده

تزریق فیلر برای خط خنده

ما در این مقاله می خواهیم راجع به تزریق فبلر برای خط خنده با شما صحبت کنیم. خط خنده با وجود نام زیبایش، آثار زیبایی بر چهره ندارد. بعضی ها معتقدند این خطوط از بارزترین نشانه های پیری پوست و چهره محسوب می شود. امروزه روش های درمانی موثر و مفیدی برای درمان خطوط چهره اختراع شده که از پس رفع خطوط خنده نیز به خوبی بر خواهند آمد. در ارتباط با رفع خط خنده، یکی از بهترین و پرطرفدارترین  روش ها، تزریق فیلر برای خط خنده است. در ادامه به ذکر مزایا و معایب و نکات مربوط به تزریق فیلر برای خط خنده می پردازیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

خطوط خنده چیست؟

چین هایی که از بینی شروع شده و تا گوشه های لب امتداد می یابند، خط لبخند یا خط خنده نامیده می شوند. این چین های پوستی که در اطراف بینی وجود دارند از چربی های اطراف دهان پشتیبانی می کنند. اگر خط خنده به مرور زمان بسیار عمیق شود، چهره خسته تر به نظر می رسد. عمیق تر شدن چین های بینی زمانی اتفاق می افتد که بافت چربی زیر پوست شروع به آویخته شدن از استخوان گونه می کند. در واقع حجم اضافی در گونه شروع به آویزان شدن روی چین های بینی می کند که باعث عمیق تر شدن این چین ها می شود. خطوط لبخند می توانند ظاهر شما را پیرتر، خسته یا ناراحت نشان دهند، حتی اگر از درون احساس جوانی داشته باشید.

خطوط خنده چیست؟

دلایل به وجود آمدن خط خنده

 • قرارگرفتن در معرض نور خورشید
 • وضعیت بدن در هنگام خواب
 • حرکات دینامیک صورت
 • سالخوردگی و پیری
 • مصرف سیگار

نحوه تزریق ژل خط خنده

با تزریق ژل خط خنده چین های خطوط لبخند کاهش داده می شود. این چین ها از دو طرف کناره های پایینی بینی آغاز شده و تا کنار لب ها ادامه دارند.

ابتدا محل تزریق ضدعفونی می شود و کمی بی حس می شود.

به وسیله سرنگ، تزریق های کوچکی در دو طرف صورت در امتداد خطوط لبخند انجام می شود.

بعضی از نتایج بلافاصله و بقیه در مدت یک هفته بعد از تزریق ژل در ناحیه خط لبخند ظاهر می شود. ماندگاری این تزریق از 6 ماه تا یک سال طول می کشد. با گذشت زمان، ژل ها جذب بدن شده و دوباره به تدریج چین و چروک ها ظاهر می شود.

موارد منع تزریق فیلر برای خط خنده

 • عفونت فعال پوستی مانند تبخال
 • سابقه حساسیت به تخم مرغ
 • دوران بارداری و شیردهی
 • سابقه تشکیل کلوئید در پوست
 • انجام لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی به طور هم زمان با تزریق ژل تداخل داشته و غیر مجاز می باشند.
 • ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون
 • مصرف داروهای ضد انعقادی مانند وارفارین و مسکن های غیر استروئیدی  مثل ایندومتاسین و آسپرین و دیکلوفناک و…

تفاوت بوتاکس و فیلر

پرکننده های پوست یا فیلر بر خلاف بوتاکس که ماهیچه های زیر چروک را شل می کند، خطوط یا چین های این ناحیه را با مواد مختلفی پر می کنند، در نتیجه نقاط دچار مشکل تقریبا ناپدید می شوند.

تفاوت بوتاکس و فیلر

مزایای تزریق فیلر برای خط خنده

از مهم ترین مزایای تزریق فیلر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع خطوط لبخند، خط لبخند به دلیل از بین رفتن چربی های زیر پوست در ناحیه صورت ایجاد می شود. در واقع بخش هایی از پوست به سمت دور دهان کشیده می شود و خط لبخند در همان ناحیه ایجاد می شود.
 • برطرف کردن حالت افتادگی و شل شدگی پوست صورت
 • جوانسازی صورت، صورت هایی که در آن ها خط لبخند ایجاد شده است به مرور زمان و هم زمان با عمیق تر شدن خطوط لبخند صورت حالت خسته و بی حالی به خود می گیرد. با تزریق فیلر می توان این حالت خستگی را بهبود بخشید.

عوارض تزریق فیلر

تزریق فیلر نیز مانند تمامی عمل های زیبایی با عارضه های خفیف و موقتی همراه است که طی دو الی سه روز اولیه بهبودی حاصل خواهد شد.

از جمله این عوارض می توان موارد زیر را نام برد:

 • التهاب
 • کبودی

این عوارض در دو روز اولیه مشاهده خواهد شد اما با پرهیزهای دارویی مانند داروهای ضد انعقاد خون می توانید به روند بهبودی این عوارض سرعت بخشید.

اقدامات قبل از تزریق فیلر خط خنده

 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از رفع خط خنده، انتخاب یک پزشک مجرب می باشد.
 • برای انتخاب پزشک مورد نظر می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جست و جو کنید.
 • پس از انتخاب پزشک مورد نظر برای مشاوره حتما به مطب او رفته و مشاوره کنید.
 • نمونه کارهای پزشک مورد نظر را برای اطمینان از انتخاب خود مشاهده نمایید.
 • به مدت یک هفته قبل از تزریق ژل از مصرف داروهای رقیق کننده خون، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

اقدامات بعد از تزریق فیلر خط خنده

 • بعد از تزریق ژل از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان پرهیز کنید.
 • به مدت 24 ساعت از آرایش کردن صورت خودداری نمایید.
 • تا مدتی که پزشک معین کرده است از رفتن به سونا،استخر و حمام طولانی بپرهیزید.
 • بیمار برای کاهش کبودی و ورم بعد از تزریق ژل خط خنده از کمپرس یخ استفاده کند.
 • بعد از تزریق ژل خط خنده داروهایی را که پزشک برایتان تجویز نموده است راس ساعت استفاده نمایید.

اقدامات بعد از تزریق فیلر خط خنده

قسمت هایی از بدن که به آن ها فیلر تزریق می شود

فیلرها معمول برای رفع چروک های صورت، دور دهان، چشم ها، ابروها، لیفت گونه ها و برجسته کردن لب ها و رفع چین های بینی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از این محصولات برای رفع چروک های چانه، جوانسازی دست ها و رفع جای زخم استفاده می شود. بعضی از پزشکان از آن ها برای زاویه سازی صورت و رفع نقوص بینی استفاده می کنند. همچنین اگر جزء آن دسته از افراد هستید که با تغییر رژیم غذایی صورتتان بلافاصله لاغر می شود، این روش بسیار موثر است.زیرا با استفاده از این محصولات می توانید فرورفتگی های صورت را کاملا پر کنید.

این روش به شما کمک می کند بدون اضافه وزن و یا استفاده از محصولات چاق کننده صورت که اثرات منفی بر سلامتی دارند، صورت پر داشته باشید.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل خط خنده نحوه خوابیدن شما تا مدتی تغییر می کند و لازم است به توصیه هایی که در این خصوص می شود توجه نمود زیرا ماندگاری ژل ها به همین مراقبت ها بستگی دارد. توصیه های زیر در خصوص نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل می باشد:

 1. هرگز بر روی صورت خود و بر پهلو های خود نخوابید، شما تنها مجاز به خوابیدن بر روی کمر خود هستید و هر نوع حالت خواب دیگری، ژل های تزریق شده در نواحی مختلف را به خطر خواهد انداخت.
 2. بر زیر سر خود دو بالش قرار دهید تا سر شما کمی بالاتر از حد معمول قرار گیرد.

ترفندهایی برای جلوگیری از ایجاد خط لبخند

 • بعضی از دلایل ایجاد خط خنده با عادت های خوب در شیوه زندگی در سنین جوانی قابل پیشگیری می باشد. برای مثال شما می توانید هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید تا از چروک های مرتبط با آسیب آفتاب جلوگیری کنید.
 • هیدراته کردن پوست نیز از دیگر نیازهای پوست می باشد و علاوه بر این که برای تزریق ژل خط خنده بسیار ضروری است بلکه از ایجاد چین و چروک در آن جلوگیری می کند. به همین دلیل مطمئن باشید که هر روز مقدار زیادی آب بنوشید و از نوشیدن زیاد کافئین یا الکل خودداری کنید زیرا دارای اثرات دیورتیک است.
 • روزانه 1 الی 2 مرتبه صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید و با یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود، از آن محافظت کنید. این نکات باعث تغیر روال زیبایی ضد پیری شما می شود. علاوه بر این ورزش و یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاه هم می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.
 • اگر جزء افرادی هستید که به سیگار اعتیاد دارید و به دلیل دیگری برای ترک سیگار احتیاج دارید، بدانید که ترک این عادت می تواند به جلوگیری از چین و چروک های بعدی از جمله خط لبخند کمک کند.

ترفندهایی برای جلوگیری از ایجاد خط لبخند

انواع فیلر پوستی

ژل ها از نظر ماندگاری، اصل یا تقلبی بودن و نام برند، به دسته های مختلف تقسیم می شوند. اما نکته ای که اهمیت بسیار زیادی داشته و لازم است به طور اختصاصی پیرامون آن صحبت شود، بررسی ماندگاری فیلرهای پوستی است. ژل ها از این منظر به دو دسته تقسیم می شوند:

فیلرهای دائمی یا غیر قابل جذب

همان طور که از نام این دسته مشخص است، زمانی که به پوست تزریق می شوند، به هیچ عنوان جذب بدن نشده و برای همیشه اثر آن باقی می ماند. از دید مردم عادی، این دسته از فیلرها بسیار عالی هستند اما لازم است بدانید که عمده این ژل ها، مورد تایید اتحادیه های اروپا و استرالیا نیستند و عوارض خطرناکی را به دنبال دارند. برای مثال اغلب افرادی که از فیلرهای دائمی در صورت استفاده می کنند، با مشکل گلوله شدن ژل در چهره مواجه می شوند که تا 5 سال اثر آن باقی می ماند. به همین دلیل است که فیلرهای دائمی مورد تایید FDA، تنها برای برطرف کردن چروک های بسیار عمیق پوست استفاده می شوند.

فیلرهای موقت یا قابل جذب

فیلرهای قابل جذب، بهترین نوع ژل ها برای تزریق هستند که از هیالورونیک اسید، کلاژن، کلسیم هیدروکسی آپاتیت و پلی لاکتیک اسید ساخته می شوند. در حال حاضر فیلرهای قابل جذب در کلینیک های زیبایی برای تزریق ژل به صورت استفاده می شوند و عوارضی را برای مراجعه کننده نخواهند داشت. کلاژن، یکی از مهم ترین پروتئین های پوستی است که به استحکام پوست کمک می کند. با افزایش سن، کلاژن پوست کاهش یافته و پوست افتاده و شل می شود. فیلرهای حاوی کلاژن، به جوانسازی و سفت شدن پوست کمک کرده و در نتیجه چین و چروک ها کاهش پیدا می کند. اما این فیلرها ماندگاری کوتاه مدت دارند، به همین دلیل متخصص به صورت خالص از این ژل استفاده نمی کند. هیالورونیک اسید یکی از مهم ترین پلی ساکاریدهای مهم بدن است که توسط پوست نیز تولید می شود. بنابراین وقتی فیلر حاوی این ماده به پوست تزریق می شود، به افزایش حجم و جوان شدن پوست کمک می کند. این ژل حداکثر تا یک سال ماندگاری دارد.

دوران استراحت بعد از تزریق ژل چه مدت است؟

تزریق ژل یک عمل سرپایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد بعد از تزریق ژل می توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند. اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که بعد از دو روز رفع می شود.

آیا امکان تخلیه ژل بعد از تزریق وجود دارد؟

در مواردی که تزریق با ایجاد التهاب و عفونت همراه باشد و یا فرد نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلر ها حساسیت و آلرژی باشند، بهترین اقدام تخلیه فیلر است. زیرا در این صورت این تزریقات نه تنها موجب زیبایی نمی شود بلکه ایجاد عوارض نیز خواهد کرد.

ماندگاری تزریق ژل چه مدت است؟

ژل ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد. مثلا ژل های بر پایه هیالورونیک اسید حدود 6 ماه ماندگاری دارند. این ماندگاری می تواند در افراد متفاوت مدت زمان های متفاوتی طول بکشد.

فیلرهای موقت یا قابل جذب

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل با استفاده از فیلر یا پرکننده های پوست بستگی به نوع و برند ژل استفاده شده، میزان تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ های تزریق ژل و دستمزد پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است. تزریق ژل به عنوان یک راهکار درمانی برای جوان سازی پوست و برجسته سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این روش بدون جراحی می باشد و نتایج مطلوبی را به همراه دارد.

کلام آخر

از شما همراهان گرامی سپاس گذارم که ما را تا پایان مقاله تزریق فیلر برای خط خنده همراهی کردید. امیدوارم به مطالب گفته شده توجه کرده باشید. در صورت داشتن سوال می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید انتقاد و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23