مزایای آر اف فرکشنال

یکی از مهم ترین عنصر زیبایی در انسان پوست می باشد. امروز می خواهیم درباره مزایای آر اف فرکشنال صحبت کنیم با ما همراه باشید. پوست انسان با توجه به گذشت زمان دچار آسیب می شود، به مرور زمان انسان شادابی و نشاط پوست خود را از دست می دهد. انسان همواره به دنبال راه هایی است که بتواند نشاط و شادابی دوباره ای به پوست خود ببخشد. باگذشت زمان پوست انسان دچار آسیب هایی می شود که زیبایی آن را به خطر می اندازد.

ازجمله آسیب هایی که می تواند پوست را به خطر بی اندازد، می توان به استفاده از لوازم آرایشی نامناسب، دستکاری کردن جوش های صورت که گاهی اوقات ویروسی یا عفونی هستند و یا بی توجهی به آسیب های پوست اشاره کرد. موارد ذکرشده باعث می شود فرد زیبایی پوست خود را از دست بدهد و به دنبال پیدا کردن راه هایی مختلف برای برطرف کردن مشکلات پوستی خود باشد. اگر ما را تا پایان این مطلب دنبال کنید،ما روش های نوین پزشکی را که تاثیر بسیاری در زیبایی و ظاهر شما دارد را بیان خواهیم کرد. یکی از مهم ترین روش ها جوانسازی پوست صورت است. هم چنین به مزایای آر اف فرکشنال اشاره خواهیم کرد.

آر اف فرکشنال چیست؟

یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که در زمینه درمان چین و چروک صورت از آن استفاده می شود، جوان سازی پوست با آر اف است. امروزه رادیو فرکانسی( RF)گونه ای از روش های درمانی است که مورد تایید قرار گرفته است. چرا که باعث برطرف کردن چین و چروک های پوستی می شود. و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. تغییرات کلاژن پوست و ترمیم بافت پوست ازجمله مواردی است که مربوط به حوزه ی ( RF)می شود. آر اف از طریق ایجاد حرارت در سطح زیرین پوست که به آن در اصطلاح (Derm)گفته می شود، مسئولیت کلاژن سازی پوست را بر عهده دارد. مسئولیت آر اف به گونه ای است که این حرارت لایه های درم را تحریک می کند و این حرارت پراکنده می شود به طوری که باعث ترمیم سریع اپیدرم لایه سطحی پوست می شود.

جوان سازی پوست به وسیله RF با اثر گذاری بیشتر انجام می گیرد.استفاده از رادیو فرکانس احتمال آسیب و عوارض جانبی را به حداقل می رساند.که سازمان غذا و داروی امریکا که به اصطلاح به آن(FDA) می گویند،استفاده از این دستگاه را تایید کرده است. فرکانس رادیویی نوعی از انرژی است که به صورت طول موج در ثانیه اندازه گیری می شود.فرکانس رادیویی ازجمله طیف های الکترومغناطیسی است که شامل بسیاری از انواع انرژی های معمولی است که هر روز ما از آن ها استفاده می کنیم. که می توان به سیگنال های وای فای امواج ،رادیو و تلویزیون و یا مایکروویو اشاره کرد. انرژی فرکانس رادیویی استفاده شده در سفت کردن پوست در حدود 450 کیلوهرتز است و در انتهای محدوده رادیویی قرار گرفته است.

انواع آر اف ها

انواع آر اف ها

جوان سازی پوست با دستگاه آر اف گونه و انواع مختلف دارد. هم اینک با انواع آشنا خواهیم شد.

 • تک قطبی: در آر اف تک قطبی ،امواج گرمایی در لایه های عمیق پوست انجام می شود و کاربرد آن اکثرا برای لاغری و کاهش سلولیت است.
 • دوقطبی:در آر اف دو قطبی، درمان در لایه های سطحی پوست انجام می شود و هدف آن، جوان سازی پوست است.

کاربرد آر اف

دستگاه های رادیویی فرکانسی برای جوان سازی پوست بر اساس نیاز های افراد کاربرد و استفاده های متفاوتی دارد. به کاربرد های مختلف آن اشاره خواهیم کرد.

 • بازسازی پوست
 • رفع تیرگی و شلی پوست
 • رفع ترک های پوستی
 • درمان و رفع چروک دور چشم
 • جوان سازی پوست
 • درمان کرارتوز پیلاریس یا پوست مرغی
 • کاهش جوش های صورت و اسکار
 • بسته شدن منافذ باز پوست

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است؟

دستگاه آر اف امواج رادیویی را با فرکانس بالا تولید می کند و از بافت های بدن عبور می دهد.کار این دستگاه به گونه ای است که باعث ایجاد حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد

در چربی های مازاد در بدن می شود.از این دستگاه برای لاغری و درمان سلولیت موضعی ازجمله شکم، پهلو، ران، باسن، بازو، سینه و غبغب مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر کاربردی که از دستگاه RF برای لاغری موضعی دارد، این دستگاه  برای گرم کردن و کشیدن پوست جهت تقویت جریان خون و شکستن سلولیت و چربی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش می ‎تواند برای افرادی که نسبت به افتادگی غبغب، گونه و گردن خود ناراضی هستند مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد آر اف

مزایای آر اف فرکشنال

 •  یکی از مزایای آراف فرکشنال این است که درمان پوست با این دستگاه، یک روش آسان، بدون درد و  بدون جراحی است که موجب کاهش خطوط ظریف پوستی می شود.
 • نخستین مزیتی که آر اف فرکشنال نسبت به دستگاههای دیگر دارد این است که دارای  دوران نقاهت و عوارض جانبی نیست.
 • این تکنیک برای انواع پوست و با هر آسیب سطحی قابل استفاده  است و محدودیت قابل توجهی ندارد و این مورد باعث شده است که دایره فعالیت خود را نسبت به روش های مشابه دو برابر کند.
 • آر اف میکرونیدلینگ یا همان فرکشنال زمان کوتاه تری از ما می گیرد که باعث افزایش دقت در ما می شود.
 • استفاده از دستگاه آراف باعث افزایش خاصیت ارتجاعی و بافت پوست می شود.
 • یکی از مهم ترین مزایای آر اف فرکشنال  این است که این دستگاه باعث تحریک افزایش تولید کلاژن و الاستین و همچنین بهبود جریان خون می شود.

شرایط استفاده از روش(RF)

افرادی که دچار یک سری از بیماری های حساس هستند. از جمله افرادی که فشار خون بالایی دارند و یا از بیماری دیابت رنج می برند نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند.

زنان باردار از جمله افرادی هستند که نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند.و هم چنین افرادی که به تازگی در معرض  تابش نور خورشید بوده اند و پوستشان شل شده است هم، نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند.

عوارض استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال

استفاده از درمان فرکانس رادیویی و یا روش آر اف دارای معایبی است. البته این را به یاد داشته باشید که در زیباسازی با هر نوع روش  می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد که می تواند درجه ان کم یا زیاد باشد.البته عوارض جانبی یک فرد با فرد دیگری متفاوت است.اما با انجام یکسری از اقدامات می توان مانع از ایجاد این عوارض شد.از جمله عوارض آر اف فرکشنال ،می توان به موارد زیر اشاره کرد .

عوارض استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال

استفاده از دستگاه آر اف بر اساس آسیب های پوستی افراد کاربرد های متفاوتی دارد و هم چنین می تواند عوارض و معایبی را به همراه داشته باشد. از جمله عوارض های دستگاه آر اف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حساسیت جزئی و خشکی صورت
 • احتمال ایجاد گوشت اضافه
 • سوزش صورت و فرورفتگی در صورت
 • التهاب و قرمزی پوست
 • تورم ملایم
 • امکان ایجاد کبودی درصورت

تعداد جلسات درمان RF به چه صورت است؟

تعداد جلسات برای درمان پوست و جوان سازی آن همانند بسیاری از روش‌های لیزر که به چهار جلسه یا بیشتر نیاز دارند، نیست ویک جلسه درمان آر اف در بیشتر بیماران ممکن است کافی باشد. پزشک تعداد جلسات درمان را که برای هر بیمار مناسب است، بر اساس نیازها و اهداف  و نوع پوست و آسیب هایی که بیمار دارد  تعیین می‌کند.

ویژگی افراد متقاضی برای روش درمانی( RF)

بهترین متقاضیان این نوع روش درمانی کسانی هستند که  دچار شلی پوست خفیف یا متوسط هستند و نیازی به اصلاح عضله یا تزریق چربی زیر پوست ندارند. در حالت عادی داوطلبان و افراد متقاضی تنها کسانی هستند که دچار  آفتاب سوختگی خفیف هستند و دخانیات مصرف نمی‌کند.

متأسفانه آر اف برای افرادی که چربی زیر پوستشان بیش از حد باشد و یا عضلات بیش از حد سست داشته باشند نتیجه‌ی خوبی ایجاد نمی‌کند. چرا که آر اف نمی‌تواند رسوب چربی را از بین ببرد یا ماهیچه‌ها را سفت کند. همچنین آر اف فرکشنال توانایی درمان افتادگی بیش از حد پوست را ندارد اما خوشبختانه بسیاری از بیمارانی که با افزایش سن شاهد شلی پوست خفیف هستند می‌توانند با این نوع روش درمان، شلی پوست خود را ترمیم کنند.

عوارض استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال

اقدامات قبل از درمان

قبل از درمان، پزشک از پاک‌ کننده‌ها و مواد ضد عفونی کننده  استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل نماید که پوست شما کاملاً تمیز است. به همین دلیل بر پاکیزگی کامل پوست  تاکید بسیار می شود.چراکه جذب مایع استفاده شده و تماس نوک دستگاه آر اف با صورت به آسانی انجام گیرد.

مراحل انجام آر اف فرکشنال :

 • سطح صورت با مواد بی حس کننده به مدت 30 دقیقه ضدعفونی و بی حس می شود.
 • برای هر بیمار از کیت های سوزنی جداگانه ای استفاده می شود.
 • با وارد کردن نوک سوزن عمق کلاژن تحریک شده و منقبض می شود.
 • وقتی سوزن از صورت خارج می شود صورت به مدت کوتاهی دچار التهاب و قرمزی می شود.
 • شما به عنوان متقاضی می توانید  از کرم های ضد آفتاب و پوشاننده پوست برای ادامه دادن کار روزمره ی خود استفاده کنید.
 • طول درمان شما به مدت 4الی 3 هفته انجام می شود و شما کشیدگی و صافت تر شدن صورت خود را در طول این مدت رویت خواهید کرد.
 • تعداد جلسات شما به صورت ماهیانه انجام می گیرد.

هزینه آر اف فرکشنال

هزینه ی درمان پوست با روش آر اف فرکشنال به عوامل مختلفی بستگی دارد برای مثال به نوع پوست افراد و مدت زمان درمان ان به تخصص پزشک و موقعیت جغرافیایی که فرد دران زندگی می کند بستگی دارد.

کلام آخر

شما به عنوان متقاضی برای استفاده از روش آر اف بهتر است همه ی جوانب کار را در نظر بگیرید و با توجه به نوع پوست و یا سابقه ی بیماری که دارید روش مناسب با بدن خود را انتخاب کنید. از مشاوران و پزشکان متخصص در این مورد مشاوره بگیرید تا انتخاب خوبی را داشته باشید. ممنون که تا پایان مقاله مزایای آر اف فرکشنال ما را همراهی کرده اید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.