هزینه انجام کاشت ابرو

شاید برای شما سوال باشد که بوتاکس ابرو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ابرو جلوه زیبایی در صورت دارد و در مرکز صورت است و می تواند باعث زیبایی بیشتر صورت شود. با بیشتر شدن سن پوست روش پیری خود را شروع می کند و خط اخم و و چروک دور چشم و بین ابروها زودتر از بخش های دیگر دیده می شود. یکی از این راه ها که باعث می شود از این اتفاق جلوگیری شود و می تواند تاثیر گذار باشد تزریق بوتاکس ابرو است. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق بوتاکس ابرو با ما همراه باشید.

بوتاکس ابرو چیست ؟

یکی از اولین علائمی که بعد از بیشتر شدن سن دیده می شود خطوط و چین و چروک هایی است که در ناحیه ابرو و اطراف آن دیده می شود که این موارد می تواند با تزریق بوتاکس از بین برود و از افتادگی پلک در سن بالا تر جلوگیری می کند. ابروهای کمانی نشان دهنده زیبایی است و هر چقدر این ابرو پایین کشیده شود پوست پلک بالایی را می توان پوشاند و چشم ها خسته و ناراحت به نظر می رسند. در سن بالا افتادگی را نمی توان درمان کرد و شدت آن بالاتر می رود و از روش های دیگری مثل بالا کشیدن ابرو استفاده می شود که روش پیچیده تری دارد و عوارض و دوران نقاهت آن بیشتر از بوتاکس است.

با بیشتر شدن سن کلاژن در لایه عمیق پوست کم می شود و کلاژن باعث استحکام و جوان سازی پوست می شود و با از دست دادن آن پوست شل می شود. هنگامی که اخم می کنید پیشانی و ابروهای شما با فعالیت ماهیچه های دور چشم به پایین کشیده می شود که این اتفاق در افتادگی ابرو تاثیر زیادی دارد. از دست دادن کلاژن و کشیده شدن زیاد روزانه پوست از طریق عضلات اخم باعث می شود که ابرو و پیشانی روی پلک حالت افتادگی ایجاد کند و سن را بالاتر نشان می دهد.

بوتاکس ابرو چیست ؟

چگونگی جراحی بوتاکس برای لیفت ابرو :

بوتاکس برای لیفت ابرو روش درمانی است که در آن خطوط اخم بین ابرو ها درست می شود. این روش ابرو ها را به سمت بالا می برد و با چند تزریق بوتاکس به اطراف ابرو انجام می شود. نحوه عمل این تزریق ها به این صورت است که ماهیچه های زیر پوست را آرام می کند تا پوست کشیده و صاف شود. این کار به پیشانی اجازه می دهد که ماهیچه در حال استراحت بین دو ابرو را بالا بکشد و ابرو به سمت بالا کشیده شود. بقیه بوتاکس به آخر ابرو تزریق می شود تا این ماهیچه ها را وارد فاز استراحت کند و به عضلات پیشانی اجازه بالا کشیدن دهد.

میزان این تزریق به سن و میزان توانایی ماهیچه های فعالی بستگی دارد که ماهیچه های در حال استراحت را بالا می کشند. دو عضله بزرگ فرونتالیس پیشانی را به بالا می کشند در صورتی که عضلات بین دو ابرو و عضلات دور چشم باعث پایین کشیدن ابرو و پیشانی می شوند و چروک های بین دو ابرو را به وجود می آورد. هنگامی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم و یا عضله بالایی دور چشم تزریق شود عضله شل می شود و بخش خارجی پیشانی را به پایین نمی کشد و باعث بالا رفتن پوست پیشانی و کم شدن چین و چروک می شود.

بوتاکس چگونه باعث لیفت می شود ؟

بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها می‌شود. برای این کار باید به دو ناحیه ابرو بوتاکس تزریق کرد. اول عضلات پایین آورنده ابرو هستند که در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند. فلج کردن این عضلات تاثیر مستقیم و زیادی در لیفت ابرو دارد و اگر چروکی در این ناحیه باشد از بین می رود. عضلات بعدی در آخر دم ابرو قرار دارند و با فلج کردن آن ها دم ابرو به سمت بیرون لیفت می شود. تزریق در این بخش برای لیفت بیشتر تا 1 تا 2 میلی متر صورت می گیرد. با لیفت ابرو برای زیباتر کردن ابروها می توان تغییراتی در ابرو ها ایجاد کرد و یکی از این تغییرات می تواند تزریق بوتاکس به پیشانی باشد که باید با نظر پزشک صورت بگیرد.

کاندیدای مناسب برای تزریق بوتاکس ابرو

افرادی که سن آن ها بالای 18 سال است می توانند از این روش استفاده کنند هم خانم ها و هم آقایان می توانند از تزریق بوتاکس ابرو برای درمان و از بین رفتن خط اخم و بالا کشیدن ابرو استفاده کنند. روش بوتاکس ابرو روش مناسبی برای افتادگی هایی که در پوست دیده می شود است. بعضی از افراد امکان دارد همزمان با این روش بلفاروپلاستی هم انجام دهند تا نتیجه مناسبی بگیرند.

بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای افتادگی پلک است که با برداشتن چربی های اضافی پلک باعث بالا بردن پلک بالا و پایین پشم می شود. بوتاکس ابرو برای خانم های باردار یا خانم های شیرده مناسب نیست زیرا امکان دارد مواد و توکسین موجود در تزریقات به جنین آسیب برساند. قبل از تزریق بوتاکس ابرو با پزشک مشورت کنید.

آیا بوتاکس برای چشم خطرناک است ؟

برای درمان مشکلات عضلانی چشم و کشیدگی کنترل نشده پلک می توان از بوتاکس استفاده کرد و با توجه به ایمنی چشم برای این موارد ساخته و مورد تأیید FDA قرار گرفت. اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی بوتاکس آرایشی و بهداشتی مثل افتادگی پلک، دوبینی، تاری دید، کم شدن بینایی  تورم پلک و خشکی چشم نیاز است. اگر بعد از تزریق هر کدام از این مشکلات به وجود آمد با پزشک مشورت کنید.

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس ابرو :

تزریق بوتاکس یکی از روش های ایمن و تاثیر گذار در جوان سازی است اما این روش می تواند خطرات و عوارضی هم داشته باشد. امکان دارد بعد از تزریق قرمزی و التهاب و یا ورم و کبودی را تجربه کنید که بعد از 1 هفته از بین می رود. عوارض تزریق بوتاکس بیشتر در موارد درمانی دیده می شود اما در کاربرد زیبایی کمتر است و خیلی کم دیده می شود. این عوارض می تواند مانند بی حسی، درد، سر درد باشد. عوارض جدی تزریق بوتاکس خیلی کم هستند. اگر علائمی مانند دشواری در بلع یا قورت دادن، تغییر در شکل حرف زدن، تنگی نفس و دشواری در تنفس، افتادگی ابروها یا پلک داشتید حتما با پزشک مشورت کنید و به او اطلاع دهید. یکی از عوارض تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو افتادگی پلک است که در گذشته بین 1 تا 3 درصد افراد به این بیماری دچار می شدند که امروزه با پیشرفت این روش ها دیگر این بیماری ها دیده نمی شود.

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس چه مزایایی دارد ؟

بعضی از افراد می خواهند ابروهای آن ها بالاتر از حد طبیعی باشد و می توانند از این روش استفاده کنند. پزشک برای جلوگیری از افتاده شدن ابروهای افراد و این که پوست پیشانی آن ها به سمت پایین کشیده شود بوتاکس را به به بخش اطراف چشم و بالای آن تزریق می کنند. با این کار باعث متوقف شدن فعالیت عضلات اطراف چشم می شود و در آخر عضلات پیشانی با فعالیت خود باعث رفتن ابرو می شود. یکی دیگر از مزایای بوتاکس ابرو بالا بردن ابروها، داشتن ابروهایی زیبا و پوستی شاداب و جوان و از بین رفتن خط اخم است.

بعد از تزریق بوتاکس باید چه مراقبت هایی انجام دهید ؟

برای این که بعد از تزریق بوتاکس نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از بوتاکس ابرو آشنا می شوید :

فعالیت های بدنی :

در روز اول تزریق بوتاکس ابرو باید استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید. فعالیت های روزمره خود را می توانید بعد از تزریق هم انجام دهید و از سعی کنید از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری کنید.

عدم ماساژ صورت :

از لمس کردن و ماساژ صورت تا 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید زیرا مواد تزریق شده می تواند جا به جا شود و به ناحیه های دیگر برود. این ناحیه نزدیک چشم است و خطر زیادی دارد.

استفاده نکردن از مشروبات الکی و دخانیات :

استفاده از الکل و مشروبات می تواند باعث کبودی و التهاب شود و به همین خاطر سعی کنید از این موارد استفاده نکنید و در صورت استفاده سعی کنید آن را کنترل کنید و تا 2 روز اول از دخانیات و الکل استفاده نکنید.

بعد از تزریق بوتاکس باید چه مراقبت هایی انجام دهید ؟

حالت خوابیدن :

یکی از مسائل مهم برای جلوگیری از انتقال مواد بوتاکس به بخش های دیگر رهایت نکردن حالت خواب است. سعی کنید به پشت بخوابید و به ابروها و پیشانی فشاری وارد نشود.

مسافرت های طولانی مدت :

2 روز بعد از تزریق بوتاکس ابرو سعی کنید از انجام مسافرت های هوایی به خاطر نوسانات فشار هوا خودداری کنید.

قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب :

گرما و نور آفتاب برای افرادی که بوتاکس ابرو انجام دادند مناسب نیست زیرا میزان کبودی را بیشتر می کند.  سعی کنید از کلاه، عینک و ضد آفتاب با دوز بالا استفاده کنید.

بعد از تزریق بوتاکس چه کارهایی می توانید انجام دهید ؟

برای این که از عوارض و خطرات کم کنید و نتیجه مناسبی بگیرید باید مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را به خوبی انجام دهید که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • بعد از تزریق تا 24 ساعت سر خود را بالا و مستقیم نگه دارید.
 • شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس فعالیت‌های خود را انجام دهید.
 • بعد از گذشت 24 ساعت به آرامی صورت خود را ورزش دهید.
 • سعی کنید ریتم و شدت ضربان قلب خودتان را در حالت طبیعی حفظ کنید تا شدت جریان خون بالا نرود. این اتفاق کبودی و التهاب پوست را بیشتر می کند و به همین خاطر سعی کنید تا چند روز فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • به مدت 4 ساعت به حالت ‌ایستاده قرار بگیرید.
 • بعد از 4 ساعت می توانید ورزش سبک انجام دهید.
 • سعی کنید بعد از تزریق استراحت کافی داشته باشید.
 •  تا یک یا دو روز از حمام، سونا، استخر و دوش دوری کنید زیرا خطر ابتلا به عفونت توسط استخر زیاد است.
 • تزریق بوتاکس صورت بعضی اوقات امکان دارد باعث به وجود آمدن برجستگی‌های کوچکی در ناحیه تزریق شود. اگر با این موارد مواجهه شدید می توانید روی این ناحیه ها یخ بگذارید. این برجستگی‌ها خود به خود و در عرض چند ساعت از بین می ورد.
 • سعی کنید شست و شو مو بعد از تزریق بوتاکس تا 24 ساعت به تاخیر بیندازید. افرادی که شست و شو صورت برای آن ها اهمیت دارد می توانند 4 یا 5 ساعت بعد از تزریق صورت خود را بشویند. بعد از شست و شو صورت سعی کنید ناحیه تزریق را ماساژ ندهید.
 • سعی کنید بعد از بوتاکس از داروها و مواد رقیق‌کننده خون مثل چای سبز، ویتامین E و امگا 3 استفاده نکنید زیرا حاوی موادی هستند که باعث خون ریزی و کبودی پوست می شود.

ماندگاری بوتاکس ابرو

ماندگاری این روش به چند عامل بستگی دارد. این عوامل می تواند به میزان متابولیسم بدن افراد دریافت کننده تزریق، تاثیر نوع ماهیچه، تاثیر تعداد درمان اشاره داشته باشد. در ادامه با این عوامل آشنا می شوید :

متابولیسم بدن افراد دریافت کننده تزریق :

هر چقدر میزان متابولیسم و یا سوخت و ساز بدن افراد زیاد باشد بوتاکس زودتر خواص و میزان ماندگاری خود را از دست می دهد و به زودی جذب بدن می شود.

تاثیر نوع ماهیچه :

نوع ماهیچه افراد از دیگر موارد موثر بر ماندگاری روش تزریق بوتاکس به ابرو است. در این زمینه نقش قدرت ماهیچه‌های فعال پیشانی قابل توجه است. هر چقدر میزان فعالیت ماهیچه‌های ابرو زیاد باشد و بیشتر درگیر حالات چهره باشند بوتاکس زودتر ماندگاری خود را از دست می دهد.

تاثیر تعداد درمان :

هر چقدر تعداد دفعات تزریق زیاد باشد روش بوتاکس برای ابرو تاثیر بیشتری دارد زیرا این کار باعث می شود تا عضله‌های این ناحیه به مرور زمان ضعیف‌تر شوند و حرکات این بخش کم شود. با کم شدن حرکات ابرو تجزیه بوتاکس کم می شود. این عامل باعث شده تا برای دوام و یا ماندگاری زیاد این روش تکرار درمان صورت بگیرد.

با تکرار کردن تزریق بوتاکس برای ابرو و مراجعه به موقع به کلینیک می توان نتیجه این روش را برای مدت زمانی طولانی‌تر به وجود آورد. میزان ماندگاری این روش به نوع مراقبت از آن بستگی هم دارد. اولین تزریق نمی‌تواند نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد زیرا پاسخ ماهیچه ها و بدن مراجعه کننده به درمان یوتاکس مشخص نیست و نمی توان مشخص مرد که ماهیچه ها چقدر تزریق ژل نیاز دارند.

بوتاکس چگونه باعث لیفت ابرو می شود؟

گفتیم بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها می‌شود. برای اینکار باید به دو ناحیه ابرو بوتاکس تزریق کرد. اول عضلات پایین آورنده ابرو هستند که در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند. فلج کردن این عضلات تاثیر مستقیم و بسیاری در لیفت ابرو دارد به علاوه اگر چروکی در این ناحیه داشته باشید از بین می‌رود. عضلات بعدی در انتهای دم ابرو قرار دارند و با فلج کردن آنها دم ابرو به سمت بیرون لیفت می‌شود. تزریق در این قسمت در واقع جهت لیفت بیشتر تا ۱ تا ۲ میلیمتر انجام می‌شود. همزمان با لیفت ابرو برای زیباتر کردن ابروها می‌توان تغییراتی در قوس ابروها به وجود آورد. برای اینکار به تشخیص پزشک بوتاکس به بخش‌هایی از پیشانی تزریق می‌شود. در این صورت می‌توان قوس زیباتری در ابروها ایجاد کرد.

آیا بوتاکس برای چشم خطرناک است؟

بوتاکس همچنین برای درمان مشکلات عضلانی چشم و کشیدگی کنترل نشده پلک استفاده می شود و با توجه به ایمنی چشم برای این موارد ساخته و مورد تأیید FDA قرار گرفت. البته اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی بوتاکس آرایشی و بهداشتی مانند افتادگی پلک، دوبینی، تاری دید، کاهش بینایی، تورم پلک و خشکی چشم لازم است. در صورت بروز هر یک از این مشکلات پس از تزریق، آنها را به پزشک چشم و پزشک خود گزارش دهید.

ماندگاری بوتاکس ابرو

نقاط تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

با استفاده از تزریق بوتاکس می توان لیفت ابرو با بوتاکس ( سم بوتولینوم ) را انجام داد. در صورت اهمیت دادن به برخی نکات مهم، تزریق به وسیله دکتر متخصص سبب داشتن لیفت ابرو ایده آل برای همه بیماران می شود. با این وجود، برخی مواقع نتایج بسیار خوبی حاصل نخواهد شد. علت رخ دادن این مسئله این است که هر صورتی حالتی متفاوت و خصوصیات منحصر به فردش را دارد. سن، جنس، قدرت عضلانی، حالت ابرو و لیفت مورد نظر شخص، همه در ظرافت ‌های ظاهری شخص و برنامه درمانی که باید برای فرد طراحی گردد، تاثیر دارند.

در صورت انجام دادن روش بوتاکس ابرو، ما می بایست قائده یا اجزای تشکیل دهنده را درک نماییم که با کمک آن ها می توان به طور دقیق برنامه ای جهت درمان برای هر صورت و الگوهای تزریق بوتاکس لیفت ابرو برای هر شخص را طراحی کرد.

نقاط مربوط به تزریق بوتاکس جهت بالاتر رفتن ابرو می بایست به صورت یکسان در قسمت هدف قرار بگیرند. جهت کارایی و بهتر منتشر شدن سم بوتولینوم با مقدار یک الی دو واحد بوتاکس، معمولا دکتر متخصص نوعی گسترش محیطی یا اثر بر روی عضله را ۱.۵ سانتی‌متر در نظر می گیرند.

زمانی که صورت شخص بیمار تقارن داشته باشد، بسیار اهمیت دارد که تزریقات دکتر متخصص از قسمت های جانبی متقارن باشند. تغییرات بسیار کم در ناحیه تزریقات جانبی دکتر، ممکن است سبب تغییرات زیادی در مقدار تقریبی عضله درمان نشده گردد، بدین معناست که مقدار تقریبی لیفت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و در نهایت ابرو هایی نامتقارن حاصل می گردد که بسیار قابل توجه است.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق بوتاکس ابرو از افرادی که این عمل را انجام دادند پرس و جو کنید و سعی کنید با آگاهی زیاد دست به انجام این روش بزنید. توصیه می شود برای تزریق بوتاکس ابرو به کلینیک معتبر و پزشک با تجربه مراجعه کنید تا نتیجه مناسبی از تزریق خود داشته باشید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *