هزینه میکرونیدلینگ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه میکرونیدلینگ آشنا کنیم. اکثر افراد به پوست خود اهمیت می دهند و زیبایی و شادابی پوست برای آن ها اهمیت زیادی دارد زیرا پوست می تواند تاثیر زیادی در زیبایی داشته باشد و می تواند اثرات پیری و خط و خطوط را از بین ببرد. اکثر افراد با افزایش سن دچار مشکلات پوستی می وشند و به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکلات هستند که یکی از این راه ها میکرونیدلینگ است. این روش می تواند باعث زیبای و شادابی پوست صورت شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه میکرونیدلینگ با ما همراه باشید.

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های جدید برای درمان آسیب‌های پوستی به ویژه جای زخم، جوش و آکنه است که می تواند باعث شادابی و زیبایی پوست شود. این روش کم تهاجمی است و برای زیبایی پوست استفاده می شود و خشن و دردناک نیست و درد کمی دارد. میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه مخصوص میکرونیدلینگ انجام می‌شود.

این دستگاه سوزن‌های ریز و ظریفی دارد که بعد از قرار گرفتن روی پوست در آن سوراخ‌هایی به وجود می آورد. این سوراخ‌ها فضایی برای وارد کردن داروهای درمانی ایجاد می کنند. این داروها دوز و نوع آن‌ها با توجه به شرایط فرد بیمار و نوع آسیب پوستی او تعیین شده است توسط روزنه‌های به وجود آمده وارد لایه‌های پوست می شود و با تحریک سلول‌های پوستی روش ترمیم و بازسازی آن را شروع می کنند.

داروهای استفاده شده در این روش حاوی ویتامین C و هیالورونیک اسید هستند. موادی که به تحریک سلول‌های پوستی کمک می کنند و روش تولید کلاژن و بازسازی پوست را سریع تر انجام می دهد. خانمي در تصوير روي تخت دراز کشيده است و در حال جوانسازي پوست صورت خود با استفاده از روش مزونيدلينگ مي باشد. چشم هاي خانم باز مي باشد و کلاهي توري مانند به سر کرده است. پزشک با استفاده از سوزن مخصوص مزونيدلينگ در حال جوانسازي صورت خانم مي باشد و پزشک دستکش سفيد به دست دارد.

میکرونیدلینگ چیست ؟

کاربردهای میکرونیدلینگ :

یکی از اصلی ترین کاربردهای میکرونیدلینگ از بین رفتنم چین و چروک ها خط و خطوط چهره است. این روش باعث بیشتر شدن تولید کلاژن و تحریک بافت های پوست می شود و باعث ترمیم بافت های پوست و از بین رفتن چین و چروک ها و افتادگی های به وجود آمده در اثر بیشتر شدن سن اتفاق می افتد.

از این روش می توان برای از بین رفتن فرورفتگی هایی در اثر بخیه، زخم و جوش استفاده کرد. کلاژن هایی که در اثر تحرکی سلول ها با میکرونیدلینگ ساخته می شود لایه آسیب دیده پوست را ترمیم می کند. بعد از ترمیم جای روزنه های به وجود آمده در این روش جای رخم و جوش های قدیمی ترمیم می شود.

میکرونیدلینگ را می‌توان برای از بین بردن ترک‌های پوستی در اثر بیشتر یا کمتر شدن وزن و بارداری استفاده کرد. ترک‌هایی که در اثر وارد شدن فشار به پوست یا از بین رفتن خاصیت کشسانی ایجاد شده است. با استفاده از میکرونیدلینگ می‌توان جای سوختگی را از بین برد. با این روش منافذ پوستی تنگ می شود که این اتفاق باعث بهتر شدن تنفس پوست و جلوگیری از جمع شدن چربی و آلودگی در منافذ پوست و به وجود آمدن جوش و آکنه می شود.

مکرونیدلینگ چگونه انجام می گیرد ؟

میکرونیدلینگ را می توان به دو صورت دستی و با دستگاه انجام داد. روش دستی این روش با استفاده از یک دستگاه کوچک غلتک مانند به اسم درمارولر انجام می شود که سوزن‌های ظریف و ریز تیتانیومی روی خود دارد. در این روش پزشک دستگاه را روی پوست افراد می غلتاند و سوزن‌ها در عمق مشخصی از پوست نفوذ می کند و روزنه‌هایی به وجود می آورد. در این روش امکان کنترل عمق نفوذ سوزن‌ها و فشار آن‌ها محدود است. سوزن‌های موجود در این دستگاه امکان دارد از جنس شیشه، سیلیکون، فلز یا پلیمر باشند. روش میکرونیدلینگ دستی در ایران وجود ندارد و استفاده نمی شود.

در روش دوم از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که سرعت حرکت آن روی پوست، عمق نفوذ سوزن‌ها و شدت فشار وارد شده بر پوست  را می توان کنترل کرد. می‌توان با دقت زیادی منافذ را روی پوست به وجود آورد و پزشک کنترل زیادی روی ناحیه به وجود آمده دارد. این روش نتیجه بهتری دارد و ماندگاری آن بیشتر است. در این روش شما دردی را احساس نمی کنید اما امکان دارد دز بعضی از مواقع پزشک از داروهای بی حسی استفاده کند. تعداد جلسات برای درمان آسیب های پوستی به عواملی مانند سن افراد، نوع پوست، نوع شدت آسیب و شرایط ترمیم زخم بستگی دارد و می تواند تاثیر زیادی در درمان و بهتر شدن با این روش داشته باشد.

قبل از شروع درمان پزشک شرایط افراد را بررسی می کند و با توجه به شرایط او زمانی را برای جلسات در نظر می گیرد. اکثر افراد در 4 تا 6 جلسه 1 ساعته نتیجه می گیرند.  اما بعضی دیگر امکان دارد به جلسات زیادی نیاز داشته باشند تا به نتیجه دلخواه خود برسند. فاصله این جلسات 2 تا 4 هفته است و بخش زیادی از پوست بعد از 6 ماه تا 1 سال از شروع درمان ترمیم می شود.

کاندیدای نامناسب برای میکرونیدلینگ :

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای درمان آسیب‌های پوستی است که با تحریک سلول‌های تولیدکننده کلاژن به ترمیم و از بین رفتن آسیب‌های پوستی کمک می کند. به همین خاطر استفاده از آن برای بیشتر افراد در گروه‌های سنی متفاوت مانعی ندارد. هر شخصی که وضعیت سلامتی مناسبی داشته باشد و پوست او چین و چروک، جای زخم، جوش، آکنه، ترک، لک داشته باشد می‌تواند از میکرونیدلینگ برای درمان و ترمیم پوست خود استفاده کند.

اگر افراد به بعضی مواد خاص مانند مواد غذایی یا فلزات حساسیت داشته باشد باید قبل از انجام این روش با پزشک در میان بگذارند زیرا در بعضی از موارد امکان دارد مواد استفاده شده در میکرونیدلینگ باعث به وجود آمدن حساسیت‌های شدید در افراد شود و به او آسیب برساند. استفاده از میکرونیدلینگ به افرادی که کمتر از 2 هفته قبل بوتاکس، ژل یا چربی تزریق کردند توصیه نمی شود. افراد مبتلا به بعضی بیماری‌های خاص مانند حساسیت‌های پوستی، دیابت، سرطان مبتلا هستند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

افرادی که از داروهای خاصی مثل داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند یا به بیماری‌های خونی مبتلا هستند نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند. انجام پرتودرمانی یا اشعه درمانی در یک سال گذشته از مواردی است که باعث به وجود آمدن مشکل در روش درمان با میکرونیدلینگ می شود. اگر در ناحیه درمان زخم باز وجود داشته باشد یا زخم‌های افراد خیلی دیر ترمیم شوند پزشک این روش را به افراد توصیه نمی کند.

مکرونیدلینگ چگونه انجام می گیرد ؟

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است ؟

بیشتر شدن ماندگاری و اثرگذاری روش میکرونیدلینگ تا حد زیادی به روش مراقبت بعد از عمل بستگی دارد. اگر که افراد همه دستورات پزشک را به خوبی و درستی رعایت کنند و این کار را در مراکز معتبر پزشکی انجام دهد می توانند نتیجه مناسب و طولانی مدت بگیرند. مواردی مانند بیشتر شدن سن، سبک زندگی و رژیم غذایی روی روند تولید کلاژن اثر می گذارد. بعد از مدتی امکان دارد اثرات میکرونیدلینگ از بین برود و نیاز به ترمیم وجود داشته باشد.

عوارض میکرونیدلینگ :

از عوارض میکرونیدلینگ می توان به قرمزی، التهاب، زخم‌های ریز، سوزش و کبودی اشاره کرد که امکان دارد باعث نگرانی افراد شوند. این عوارض به خاطر نفوذ سوزن‌ها به عمق پوست به وجود می آید و طبیعی هستند. عوارض به وجود آمده بعد از عمل 1 هفته تا 10 روز بعد از میکرونیدلینگ صورت از بین می ورد. اگر که این عوارض بیشتر از 10 روز طول بکشد به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت رعایت نکردن توصیه های پزشک و دست‌کاری زخم‌های ریز به وجود آمده این عوارض طولانی تر می شود و امکان دارد آثار آن‌ها تا مدتی باقی بماند.

بعد از انجام میکرونیدلینگ رنگ پوست تغییر می کند و تیره شده است. این موضوع ناشی از زیاد بودن فشار وارد شده و کنترل نکردن آن توسط پزشک است. در صورت به وجود آمدن این اتفاق نگران نباشید و بعد از مدتی پوست پوسته پوسته می شود و رنگ طبیعی به دست می آید. در بعضی موارد ناحیه درمان متورم می شود یا دچار حساسیت می‌شود که این عوارض طبیعی است و تا هنگامی که بهتر شوید آن را مشاهده می کنید و عوارض برای مدت طولانی باقی نمی ماند.

میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر ؟

تاثیر میکرونیدلینگ از بقیه روش های تهاجمی مانند لیزر فراکشنال و لایه برداری شیمیایی تاثیر گذار تر بوده است زیرا که نفوذ و تاثیر لیزر در حد لایه سطحی اپیدرم است و در صورت نفوذ به لایه درم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می نماید و این اتفاق در صورتی است که در میکرونیدلینگ عمق نفوذ سوزن ها به لایه درم می باشد و روش کلاژن سازی و بازسازی پوست با بیشتر شدن جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می شود.

انجام جوان سازی پوست با روش های لایه برداری با لیزر و یا اسیدهای پیلینگ در فصل گرم سال که میزان اشعه ماوراء بنفش در سطح بالایی است محدودیت هایی داشته اما در روش میکرونیدلینگ به خاطر سالم ماندن لایه اپیدرم که نقش محافظت کننده از پوست را ایفا می کند مانعی ندارد. دوره نقاهت و خانه نشینی در لیزر دی اکسید کربن 7 تا 10 روز است و قرمزی پوست امکان دارد 3 تا 4 ماه ادامه داشته باشد در حالی که قرمزی پوست در میکرونیدلینگ عمق نفوذ بالاتر حداکثر 48 ساعت می باشد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

بعد از انجام میکرونیدلینگ باید مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ آشنا می شوید :

 • از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید و با آب گرم و پرفشار حمام نکنید.
 • 2 تا 3 هفته قبل از میکرونیدلینگ از داروهای لایه‌بردار استفاده نکنید.
 • پوست خود را تمیز کنید و از کرم آرایشی استفاده نکنید.
 • 2 هفته قبل از عمل از تزریق بوتاکس، ژل و چربی پرهیز کنید.
 • اگر قبلا به بیماری پوستی مبتلا بودید یا سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی داشتید آن را با پزشک در میان بگذارید.
 • از محصولات مراقبتی پوست که مواد لایه‌بردار یا تحریک‌کننده پوست دارد خودداری کنید.
 • اگر به ماده خاصی حساسیت دارید قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از ماساژ دادن، فشار دادن و خاراندن پوست پرهیز کنید و روی زخم‌ها را نکنید.
 • استفاده مواد غذایی ضد التهاب را در برنامه خود قرار دهید.
 • از نور خورشید دوری کنید و اگر از خانه خارج می شوید از کرم‌های ضد آفتاب حاوی زینک و تایید شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید و داروهای تجویز شده را در اصرع وقت استفاده کنید.
 • از قرص های مسکن و داروهای ضد التهاب به طور خودسرانه دوری کنید.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

تجربه و مهارت پزشک متخصص :

مهارت و تجربه پزشک متخصص در انجام عمل‌های زیبایی اهمیت زیادی دارد زیرا هرچقدر پزشک بیشتر با آناتومی صورت آشنا باشد و مهارت زیادی داشته باشد، نتیجه بهتری برای شما دارد. پزشکی که تجربه و مهارت زیادی داشته باشد دستمزد بیشتری نسبت به پزشک های دیگر دارد و این اتفاق در هزینه میکرونیدلینگ تاثیر گذار است.

موقعیت جغرافیایی :

هزینه میکرونیدلینگ در همه شهرها و استان‌های ایران متفاوت است. هزینه میکرونیدلینگ در کلینیک‌های ناحیه مختلف یک شهر مثل تهران هم امکان دارد با یکدیگر فرق داشته باشد. اگر هزینه میکرونیدلینگ برایتان اهمیت دارد باید به غیر از تجربه و مهارت به موقعیت کلینیک هم توجه کنید.

ناحیه مورد نظر و وسعت آن :

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه میکرونیدلینگ ناحیه تحت درمان و وسعت آن است. ناحیه مورد نظر اگر نیاز به حساسیت و دقت زیادی داشته باشد هزینه آن زیاد است. هر چقدر وسعت ناحیه تحت درمان زیاد باشد وقت و مواد زیادی نیاز است که این اتفاق می تواند در هزینه میکرونیدلینگ صورت تاثیر گذار باشد.

هزینه میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ چقدر است؟

میکرونیدلینگ از مزایای زیاد برخوردار می باشد و اصلی ترین مزایا، بیشتر شدن میزان کلاژن سازی پوست است. زمانی که پوست کلاژن با مقدار زیادی تولید نماید، میزان انعطاف پوست تان افزایش می یابد. در صورت انجام دادن آن، خطوط و چین و چروک‌های متعدد پوست از بین می روند و در نهایت پوست تان نسبت به گذشته بسیار زیباتر و شاداب تر به نظر می آید. این تکنیک غیر تهاجمی است و برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد، در ضمن میکرونیدلینگ در مقایسه با سایر روش های جوانسازی پوست از عوارض کمتری برخوردار است. سوزن هایی که در روش میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرند، به قدری راحت و نازک اند که حتی با استفاده از آن می توان موجب جوانسازی پوست پیرامون چشم نیز شد.

در صورت استفاده از روش میکرونیدلینگ، محصولات مراقبت از پوست به خوبی به پوست جذب می شوند و روغن هایی که برای پوست استفاده می شوند تا دویست برابر بیشتر جذب می گردند. همچنین پس از این تکنیک درمانی، شخص هیچ دوران نقاهتی را نمی گذراند و دردی را احساس نمی کند و می‌تواند مطابق روال عادی از پوست خود مراقبت کند.

آیا منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ درمان می شود؟

با استفاده از روش میکرونیدلینگ می توام منافذ باز پوست را درمان کرد و این کاربرد این روش یکی از اصلی ترین مزایا در نظر گرفته می شود. میکرونیدلینگ به وسیله قلمی که سوزن های کوچکی دارد، انجام می گیرد. این سوزن ها می توانند موجب به وجود آمدن تعداد زیادی حفره یا سوراخ بر روی پوست صورت شوند تا مواد مغذی و داروهای یه خصوص به پوست وارد شوند.

باز شدن منافذ پوستی و سایر مشکلات پوستی به علت تغذیه نکردن پوست و عدم توجه به پوست اتفاق می افتد. ميكرونيدلينگ صورت متناسب با کارکردی که دارد می تواند موجب تغذیه رسانی به عمیق ترین بخش پوست شود. این روش سبب داشتن پوستی زیبا و جذاب می شود.

بعد از به اتمام رسیدن روش میکرونیدلینگ، منافذ بازی که در پوست وجود دارند از بین می روند و سایر آسیب های پوستی، به طور قابل توجهی کاهش می یابند. متناسب با پوست صورت شخص و مشکلات پوستی، نباید بی دقت بود. پیش از آسیب رسیدن بسیار زیاد به پوست، می توان آبرسانی کردن به پوست و تامین مواد لازم پوست و انجام مرتب پاکسازی، به سلامت پوست تان اهمیت دهید. برای انجام این روش می توانید از پزشکان کلینیک آوینا کمک بگیرید.

کلام آخر

قبل از انجام میکرونیدلینگ از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید تا دچار عوارض و خطرات این عمل قرار نگیرید. دستورات پزشک را به درستی انجام دهید و داروها و پمادهایی را که تجویز کرده است را سر وقت استفاده نمایید تا بتوانید نتیجه مناسبی از این روش داشته باشید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *