جدیدترین روش کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت ابرو آشنا کنیم. ابرو یکی از اعضای مهم در صورت است که باعث زیبایی و جذابیت افراد می شود. امروزه بعضی از افراد هستند که ابروهای کم پشتی دارند و از ابروهای خود ناراضی هستند و به دنبال راهی برای پرپشت تر کردن و زیباتر کردن ابرو ها می گردند که یکی از این راه ها کاشت ابرو است. روش هایی وجود دارد که این روش ها موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند و افراد نتیجه مناسبی از این روش ها نمی گیرند. کاشت ابرو روش های جدیدی دارد که در ادامه با جدیدترین روش های کاشت ابرو آشنا می شوید.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو یکی از راه هایی است که باعث می شود ابروهایی کشیده و پرپشت داشته باشید و کم پشتی ابروهای شما از بین می رود و شما یک ابرو طبیعی دارید. قوانین کاشت ابرو مثل کاشت مو است اما در کاشت ابرو به خاطر این که شرایط حساس تر است نیاز به دقت زیادی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب کلینیک دقت داشته باشید. کاشت ابرو به خاطر حساسیت هایی که دارد به یک کلینیک استاندارد و تخصصی نیا دارد و باید زیر نظر بهترین پزشکان صورت بگیرد.

کاشت ابرو طبیعی یا همان پیوند ابرو به روشی گفته می شود که در انجام آن اول موها را از کناره های گوش یا همان بغل گوش برداشت می کنند و در آخر ابروهای افراد می کارند.  قوانین کاشت ابرو طبیعی مثل کاشت مو است یعنی بعد از چند روز موهای ابرو کاشته شده ریزش پیدا می کنند و 3 ماه موهای جدید ابرو جوانه می زند و در آخر در طول 9 ماه بعد از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در می آید و تکمیل می شود و افراد باید از بهترین روش های کاشت مو برای کاشت ابرو استفاده کنند تا عوارض و مشکلاتی برای آن ها پیش نیاید.

افزایش سن یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلالی ریزش ابرو است زیرا با بیشتر شدن سن مواد مغذی در بدن کمتر می شود و فعالیت سلول های بدن کم می شود و خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به راحتی انجام نمی شود و به همین خاطر  موها می ریزد. با بیشتر شدن سن موها 1ضخامت خود را از دست می دهد و می ریزد. افرادی که در جوانی دچار ریزش مو شدند می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که یکی از این دلایل ریزش ابروها در جوانی است. بعضی از جوانان به طور مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به همین خاطر می خواهند با روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن و پرپشت کنند. بیماری‌های متفاوتی مانند اختلالات تیروئید، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به طور مادرزادی و انواع سرطان می تواند یکی از دلایل ریزش ابرو باشد.

به غیر از این ها یکی از دلایل ریزش ابرو می تواند اصلاح نادرست و بیش از اندازه ابرو باشد که باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده می شود و رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد شیمیایی استفاده شده برای تاتو هاشور باعث ریزش ابرو ها شود مخصوصا اگر تعداد ترمیم آن ها بیشتر باشد. بیماری های مربوط به مو مثل آلوپسی آره‌تا باعث ریزش موهای سر می شود و موهای ابرو را تحت تاثر قرار می دهد. بعضی از بیماری های عفونی یا سوختگی هم هستند که می تواند دلیل کم پشتی ابروها باشد.

کاشت ابرو چیست ؟

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

در این مرحله از افرادی که می خواهند کاشت انجام دهند درخواست می شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت بکشند. پزشک با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف طرح را زیباسازی می کند و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می شود از طرح‌های از قبل آماده شده هم استفاده کرد اما ظاهر این طرح‌ها کمی غیر طبیعی است.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از ناحیه پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه پشت سر، ضخیم، بلند و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر است و واحدهای فولیکولی تک تار مویی زیادی دارد. برای آقایان که ابروی ان ها ضخیم تر است  از ناحیه پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای آن ها ظریف است از ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت ها :

بعد از خارج کردن گرافت ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ گرافت ها را آماده سازی می کنند و محصول کار خود را به پزشک می‌دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت موها کند ناحیه ابروها را بی حس می کند. با استفاده از همان تیغ‌های ریز سوراخ‌هایی در طرح از قبل تعیین شده ابرو ایجاد  می کنند و گرافت ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر پزشک از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت ها برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیرطبیعی و نامناسب می شود.

آیا برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

این امکان وجود دارد اما سعی کنید از موهای بدن برای کاشت ابروم استفاده نکنید زیرا درصد کمی از گرافت هایی که از بدن خارج می شود در جای جدید رشد می کنند و امکان دارد موها فر بخورد و به همین خاطر برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی شود. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو بیشتر از 400 عدد نیست. برای خارج کردن گرافت ها در روش FIT و روش های دیگر از تیغ های کوچکی که قطر آن ها کمتر از یک میلی متر است استفاده می شود.

اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک مو بیشتر برای کاشت ابرو است و از هر طرف 200 گرافت برداشت می شود. تعداد گرافت ها می تواند با وضعیت تراکم ابروهای شما فرق داشته باشد. برداشت گرافت ها با استفاده از روش FIT بدون درد و خون ریزی انجام می شود زیرا پوست ناحیه برداشت به کمک داروی بی حسی، بی حس می شود و بعد از جراحی به خاطر کوچک بودن زخم‌ها خیلی سریع خوب می شود و دردی احساس نمی کنید.

افراد مناسب برای کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که می خواهند ابروهایی پرپشت‌تر و خوش‌حالت داشته باشد. بعضی از افراد به طور مادر زادی ابروهای نازک یا کم پشتی دارند یا به دلایل متفاوت ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است که این افراد بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. بعضی افراد امکان دارد ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد که با کاشت ابرو می توانند این مشکلات را از بین ببرند و ابروهایی زیبا داشته باشند.

کاتش ابرو برای افرادی که به علت ارث یا بیماری های مربوط به مو مثل یونیورسالیس، آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس دچار ریزش ابرو شدند افراد مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. درباره بیماری های دیگر تا هنگامی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود نمی توان از کاش ابرو برای فرم دهی به ابرو استفاده کرد. به غیر از این افرادی که به دلایل متفاوتی مانند سوختگی یا شکستگی یا قسمتی از ابروی خود را از دست دادند می توانند از این مشکلات را از بین ببرند. در ادامه با افرادی که برای کاشت مناسب هستند آشنا می شوید :

  • اگر از شکل و حالت یا فرم ابروهای خود ناراضی هستید می توانید از این روش استفاده کنید.
  • خانم‌هایی که به خاطر برداشتن بیش از اندازه ابروها دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شدند.
  • اگر به طور مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا موهای ابروی شما رشد نمی کند.
  • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زدند و می‌خواهند ظاهر ابروی آن ها طبیعی به نظر برسد.
  • اگر به خاطر بیماری زمینه‌ای مثل اختلالات غده تیروئید یا بیماری‌های پوستی ابروهای شما دچار ریزش مو شدند بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید کاشت ابرو انجام دهید.
  • اگر به خاطر آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا بخشی از ابرو خود را از دست دادید و می‌خواهید جای زخم یا بخیه آن را بپوشانید می توانید از روش کاشت ابرو استفاده کنید.

افراد مناسب برای کاشت ابرو

تعیین طرح ابرو قبل از کاشت چگونه است ؟

یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز به جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو  ریخت شناسی است. یکی دیگر از کارهای مهمی که در جلسات قبل از عمل و بعد از ریخت شناسی ابروها باید ناحیه ای قرار بگیرند و زاویه آن‌ها باید چگونه باشد. تعیین طرح ابرو  با توجه به اصول زیبایی شناختی و بر اساس حالت فعلی ابروها و چهره افراد صورت بگیرد.

یکی از نکات مهم در تعیین طرح ابرو این است که طرح جدید باید با کل صورت و با حالت چشم‌ها یکسان باشد. در این روش باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می شود که ابروهای کاشته شده خیلی به هم نزدیک نشوند و فاصله زیادی هم نداشته باشند. به غیر از نقطه شروع باید نقطه پایانی را مشخص کرد. این نقطه نباید تا شقیقه‌ها کشیده شود یا به کناره صورت نزدیک باشد. در آخر خم ابرو که مهم‌ترین قسمت ابرو است تعیین می شود. ناحیه قرارگیری خم ابرو تاثیر زیادی در حالت چهره دارد. اگر خم ابرو بیشتر از اندازه بالا یا پایین باشد به چهره افراد حالت متعجب، خشمگین یا ناراحت می بخشد.

جدیدترین روش کاشت ابرو

از هنگامی که کاشت ابرو یک روش برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش ابرو ها است روش‌های متفاوتی به وجود آمده است.  یکی از نکات مهم در همه روش این است که در جلسات مشاوره قبل از کاشت با توجه به ترکیب چهره و صورت افراد باید طرح ابرو مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه ناحیه و با چه زاویه‌ای قرار دهد.در ادامه با جدید ترین روش کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT : 

روش کاشت نواری یا FUT یکی از روش های قدیمی کاشت ابرو است که قبل کاربرد زیادی داشته است. این روش هم یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است اما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. ابروهای کاشته شده با این روش ظاهری طبیعی ندارند و حالتی وز و شانه‌ای خواهند داشت. با دقت زیاد پزشک در آخر رشد ابروها در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کمی فرق داشت. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به همین خاطر دوران نقاهت آن طولانی است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می‌شوند. برای برداشت موها یک برش نواری در بخش موردنظر به وجود می آید و بعد از برداشت موها برش به وجود آمده بخیه می‌خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مانند روش کاشت موها است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سوزن‌های مخصوص با دقت در نواحی موردنظر کاشت می‌شوند تا برای خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشند. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به همین خاطر مثل موهای طبیعی رشد می‌کنند.

روش غیر جراحی FUE :

کاشت ابرو به روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی یکی دیگر از روش های کاشت ابرو است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان استفاده کرد و یکی از کم خطر ترین روش های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می شوند. در این ناحیه تراکم موها زیاد است و به خاطر قطر کم شباهت موها به موهای طبیعی زیاد تر است. این ظرافت موها باعث می شود که ابروهای شما طبیعی به نظر برسد و کاشت با دقت زیادتری صورت بگیرد. جراحی در این روش از بقیه روش ها سبک تر است و دوره نقاهت کمتری دارد.  بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم روی ابروها باقی نمی ماند و به خاطر نداشتن نیاز به استراحت افراد بعد از کاشت می توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند.

در روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال یک فولیکول برداشته می شود و با زاویه مناسب در ناحیه موردنظر کاشته می‌شود. این روش نیازی به برش و بخیه ندارد. این اتفاق موجب می شود که FUE یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به خاطر نبود زخم و خون ریزی و درد کمتر یکی از بهترین  روش‌های کاشت مو باشد. با پیشرفت علم و روش های جدید این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش های پرطرفدار کاشت ابرو است که بر پایه استخراج فولیکول عمل می کنند. در این روش‌ها پزشک از روش های  مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می‌کند اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خون ریزی هستند. به غیر از این ها نتیجه این روش ها طبیعی است و تا آخر عمر باقی می ماند. به همین خاطر این روش‌ها از روش های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند و از جدیدترین روش کاشت ابرو هستند.

اصلاح بعد از کاشت ابرو :

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند. از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد. حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

اصلاح بعد از کاشت ابرو :

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

کاشت ابرو مانند هر روش دیگری با برخی مشکلات و عوارض همراه است که در ادامه بعضی از این عوارض را برای شما ذکر خواهیم کرد :

تورم و کبودی: در صورتی که کاشت ابرو تحت نظر دکتر متخصص انجام گیرد عملی بی خطر است، ولی واکنش فیزیکی و توانایی التیام بخشی بدن هر شخص فرق دارد و حتی بین دو نفر یکسان نیست. جهت پیشگیری از بروز تورم، تا چندین ساعت پس از پیوند ابرو از خم شدن و پایین آوردن سرتان اجتناب کنید. زمانی که روی پیشانی و پیرامون چشم هایتان ورم و کبودی دارید، می توانید از کمپرس یخ روی پیشانی و اطراف چشم تان جهت کاهش درد استفاده نمایید. لازم به ذکر است که از تماس مستقیم کمپرس یخ روی ناحیه ایمپلنت و محل اهدا کننده باید اجتناب شود.

درد یا بی حسی: حس کردن درد پس از از بین رفتن بیهوشی برای چندین روز بعد از کاشتن ابرو، مانند سایر عمل های جراحی عادی می باشد. جهت کاهش درد می توانید با دکتر مورد نظرتان صحبت کنید و در زمان های معین شده از داروهای توصیه شده استفاده نمایید.

ظاهر غیر طبیعی ابروها : به دلیل آن که از فولیکول ها جهت پیوند ابرو استفاده می شود، اکثر متقاضیان نگران شکل ابروهایتان هستند. هر مویی که برای کاشت برداشته می شود، فولیکول مخصوص به خودش را دارد. از این رو عمق و زاویه برش تاثیر بسزایی در رشد و زیبایی شکل ابروها دارد. برگزیدن یک کلینیک زیبایی مشهور، دکتر متخصص و مجرب جهت انتخاب فولیکول های ضروری که امکان رشد در سوی رشد ابرو را داشته باشد، بسیار مهم و الزامی است تا به نتایج دلخواه و یک ابرو طبیعی دست یابید.

خارش ابروها یا ناحیه اهدا کننده: خارش از جمله عوارض پس از کاشت ابرو می باشد که می تواند تا بهتر شدن کامل زخم ها ادامه یابد. با مشاوره و تجویز دکتر مورد نظر و استفاده درست و صحیح از پماد ها، خارش قسمت مورد نظر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. لازم به ذکر است که نباید ابروهای پیوند زده شده را لمس یا خراش دهید. در هر صورت موجب بیرون آمدن ریشه های کاشته شده می شود.

خونریزی از ناحیه ابرو یا اهدا کننده: اگرچه خطر خونریزی در حین پیوند ابرو بسیار اندک می باشد، ولی میزان و مدت خونریزی بسته به برگزیدن تکنیک کاشت فرق دارد. در دوران نقاهت، خون در قسمت اهدا کننده و لانه گزینی خشک می گردد و می افتد و این یکی از مراحل درمان است. مدت زمان درمان متناسب با ظرفیت بدن فرد تفاوت دارد و معمولا امکان کاشت بدون زخم یا خونریزی وجود ندارد. هنگام خونریزی کردن به مقدار کم، گاز استریل را به مدت پنج دقیقه روی محل خونریزی قرار دهید تا خونریزی متوقف شود. در صورتی که بر اثر یک بیماری خونریزی می کنید یا از داروهای خاصی (آسپرین، موترینو …) استفاده می کنید، فوراً با متخصص خود تماس بگیرید.

عفونت یا ناحیه اهداکننده ابرو: عفونت از جمله عوارض و مضرات بحرانی پیوند ابرو است. اگرچه برگزیدن یک مرکز سرشناس و مناسب میزان عفونت را به میزان قابل توجهی کمتر می کند ولی توجه به نکات بهداشتی و اجتناب از تماس مستقیم پوست با آفتاب و آب در روزهای آغازین نیاز است.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله  جدیدترین روش کاشت ابرو همراه ما بدید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره جدیدترین روش کاشت ابرو در میان بگذارید.

1.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *