هزینه آر اف فرکشنال

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه آر اف فرکشنال آشنا کنیم. این روش یکی از روش های پیشرفته جوان سازی پوست است و روشی مطمئن و ایمن است و می تواند نتایج مناسبی برای افراد داشته باشد. در این روش از امواج رادیویی ایمنی استفاده می شود که به لایه میانی پوست نفوذ می کنند و باعث تحریک کلاژن سازی و تغییرات دیگر در ساختمان پوست می شود.  این تغییرات می تواند باعث بهتر شدن ظاهر و زیبایی پوست افراد می شود. برای آشنا شدن با هزینه آر اف فرکشنال با ما همراه باشید.

آر اف فرکشنال چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که آر اف فرکشنال چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نام دیگر آر اف فرکشنال Fractional RF است و درمانی تاثیر گذار در لایه برداری از پوست با فرکانس رادیویی فرکشنال است. از این روش برای جوان سازی پوست آسیب دیده استفاده می شود. این درمان می‌تواند چین و چروک، زخم، منافذی که دیه می شود و  رنگدانه ناهموار پوست را از بین ببرد. از آر اف برای لاغری هم استفاده می شود و تا حدی می تواند تاثیر گذار باشد.

لایه‌برداری پوست با فرکانس رادیویی نقص های پوست صورت و بدن را درمان می کند. با این روش می توان  بدون جراحی و دوره نقاهت نتیجه مناسبی دریافت کرد. آر اف فرکشنال از ترکیب فرکانس رادیویی و سوزن‌های کوچک تشکیل شده است. سوزن‌ها در بازسازی کلاژن و الاستین تاثیر گذار است. گرمای حاصل از فرکانس رادیویی سلول‌ها و فیبرهای ناسالم را متابولیزه می کند و باعث تحریک و تولید سلول‌های جدید می شود.

آر اف فرکشنال چگونه کار می کند ؟

عملکرد روش آر اف فرکشنال در لایه‌های سطحی یا عمقی پوست تاثیر گذار است. پوست از چند لایه تشکیل شده که سطحی ترین آن اپی درم نام دارد. در زیر اپی درم لایه‌ی درم قرار گرفته که در پیری از بین می‌رود و باعث پیر پوستی می‌شود. آر اف می تواند دو تا کار برای پوست انجام دهد که در ادامه به آن می پردازیم :

تحریک کلاژن سازی :

انرژی در اثر امواج رادیوفرکانسی در لایه درم باعث تحریک تولید کلاژن می شود. یک پروتئین مهم ساختاری در بافت پوستی که باعث شادابی، قوام سفت و زیبایی پوست می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می‌شود و افزایش دما یکی از عوامل تحریکی کلاژن سازی است.

تحریک کلاژن سازی :

فعال کردن فیبروزی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت‌های فیبروزی را می سازد. بافت‌های فیبروزی باعث تحریک ساخت کلاژن شده و کاری می کند که این رشته های پروتئینی کوتاه‌تر و مستحکم‌تر شوند. بافت فیبروز هنگامی به وجود می آید که به هر بافت طبیعی بدن آسیبی رسیده باشد مانند بافت ضخیم و زبری که روی زخم‌های سطحی پوست را می‌پوشاند. در آر اف فرکشنال به مناطقی از پوست آسیب‌های انتخابی وارد می شود تا بافت فیبروزی تشکیل شود و به همین خاطر لایه درم ضخیم می شود و کلاژن سازی بیشتر می شود.

به مناطقی از پوست آسیب وارد شده است  مناطقی هم سالم ما ماند تا به عمل کلاژن سازی و  از بین رفتن آسیب‌ها کمک کنند. تاثیر آر اف در مرز باریکی از آسیب‌های جزئی و مفید و آسیب‌های خطرناک و سوختگی به وجود می آید و علت موقتی بودن این روش درمانی همین است. بافت فیروزی و کلاژن‌های جدید بعد از مدتی از بین می‌روند و بافت طبیعی پوست جایگزین آن‌ها می شود یعنی بعد از مدت طولانی باید برای ترمیم و تجدید تاثیرات آر اف فرکشنال دوباره این کاراها را انجام دهید.

کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال کاربرد هایی دارد که در ادامه با کاربرد های آن آشنا می شوید :

سفت کردن غبغب و ناحیه فک :

سفت کردن غبغب و ناحیه فک یکی از کاربردهای آر اف فرکشنال است. این تاثیر آر اف بر پوست به ویژه در زنان چشمگیر است طوری که بعد از 1 یا 2 جلسه می توانند سفت شدن غبغب و ناحیه فک را مشاهده کنند. ارزش این کار هنگامی دیده می شود که این تاثیر را با لیزر لیپولیز مقایسه کنید. لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و و امکان دارد عوارضی داشته باشد. آر اف یک روش غیر تهاجمی و بدون عوارض و یک روش مناسبی است.
آر اف برای سفت کردن پوست گردن گزینه مناسبی است.

سفت کردن پوست :

برای سفت کردن پوست و از بین رفتن شلی پوست آر اف گزینه مناسبی است و در این زمینه کاربرد زیادی دارد.  آر اف فرکشنال صورت می تواند یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست به وجود بیاورد که در زیبایی پوست تاثیر گذار است. این تاثیر در دو نوبت دیده می شود، یکی چند روز بعد از آر اف و یکی سه تا چهار هفته بعد که اثر دوم چندین سال دوام دارد. لیفت پوست با آر اف طوری واضح است که می‌توان از آن برای بالا بردن ابرو و درمان افتادگی پلک استفاده کرد.

کنترل بیش از اندازه ترشح چربی پوست :

کاربرد بعدی آر اف فرکشنال در درمان ترشح بیش از اندازه چربی پوست و درمان منافذ باز پوستی است. کم شدن 70 تا 80 درصد ترشح چربی صورت فقط بعد از 1 جلسه آر اف دیده می شود. تنگ شدن منافذ پوستی  نسبی است اما برای بیشتر افراد قابل قبول است.

درمان چروک های پوستی :

برای درمان چروک های پوستی آر اف فرکشنال گزینه مناسبی است. افرادی که از این درمان استفاده کردند از این روش نتیجه مناسبی گرفتند.

درمان اسکار آکنه :

یکی دیگر از کاربرد های آر اف درمان اسکار آکنه است. آر اف در اسکارهای عمقی موثر است. این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال co2 اثر هم افزایی زیادی دارد. از خوبی های RF این است که بعد از آن نیاز به مراقبت کم است و افراد بعد از آن می توانند فعالیت های خود را انجام دهند. درمان پوست‌های سبزه با آر اف برعکس لیزر مشکلی به وجود نمی آورد.

درمان اسکار آکنه :

درمان جوش های فعال صورت :

یکی دیگر از کاربرد های آر اف فرکشنال درمان جوش های فعال پوست است. هنگام درمان جوش صورت امکان دارد بعد از درمان جوش های زیادی در پوست دیده شود. در خانم‌هایی که مشکلات هورمونی دارند امکان دارد در سن 30 تا 40 سال هنوز جوش صورت وجود داشته باشند. هنگامی که برای جوان سازی صورت آر اف انجام می‌دهند کم شدن جوش های صورت را مشاهده می کنند.

درمان ترک های پوستی :

این روش در درمان ترک های پوستی تاثیر زیادی دارد و بهترین روش درمان استریا آر اف است. این تاثیر نسبی است یعنی که ترک‌های پوستی کاملا از بین نمی ورد اما وضوح کمتری پیدا می‌کنند و خطوطی که روی استریا به وجود می آید کاملاً از بین می رود.

درمان تعریق بیش از اندازه :

آر اف می تواند یکی از بهترین روش های برای درمان تعریق بیش از اندازه زیر بغل باشد. تاثیر این روش طولانی مدت است اما طبق مکانیسم می تواند تاثیر دائمی داشته باشد. برای افرادی که از بوی بد عرق ناراضی هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

برای جوان سازی آر اف فرکشنال بهتر است یا دستگاه هایفو یا ترماژ ؟

هایفوتراپی و ترماژ یک روش مناسب برای جوان سازی پوست است که در آن از امواج فراصوت برای بهتر شدن سلول های پوست استفاده می شود. هایفوتراپی و ترماژ روشی غیرتهاجمی و ایمن برای سلامتی پوست و زیبایی آن است. هایفوتراپی و ترماژ برای لیفت صورت، از بین رفتن چین و چروک های پوستی و درمان افتادگی های پوست تاثیر زیادی دارد اما هزینه آن ها زیاد است. هزینه آر اف فرکشنال از هایفوتراپی و ترماژ کمتر است و برای سفت کردن پوست، کم شدن چین و چروک، از بین بردن جای زخم و اسکار، ترک های پوستی، کم شدن منافذ باز پوست و یکدست کردن رنگ پوست گزینه مناسبی است. می توانید هرکدام از این روش ها برای زیبایی پوست استفاده کنید. برای این که بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید کنید می توانید از نظر پزشک هم استفاده کنید.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

در روز درمان با آر اف فرشکنال پوست شما درمان می شود و باید بعد از درمان نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. در ادامه با مراقبت بعد از آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • سعی کنید در روز درمان آرایش نکنید و فقط از کرم های مرطوب کننده و بازسازی کننده استفاده کنید.
 • از التهاب پوست صورت وحشت نداشته باشید. قرمز شدن پوست و ورم صورت طبیعی است.
 • تا 1 هفته بعد از درمان به استخر و سونا نروید و از ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • صورت خود را در روز عمل شست و شو ندهید. تا 3 روز از شست و شوی صورت با آب داغ و شوینده پرهیز کنید.
 • اگر جوش یا لخته خون در صورت شما وجود دارد آن را دستکاری نکنید.
 • سعی کنید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما ملتهب است و اشعه فرابنفش خورشید می تواند به پوست شما آسیب بزند.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

در جلسات آر اف فرکشنال چه کارهایی انجام می شود ؟

قبل از شروع آر اف فرکشنال سوزنی اول باید صورت خود را تمیز کنید. برای این که احساس درد نداشته باشید می توانید از کرم های بی حسی کننده استفاده کنید. برای هر شخصی یک كارتريج نو که در آن 25 سوزن ظریف وجود دارد استفاده می شود که از آن می تواند برای 6 جلسه درمان استفاده کند. سورن ها طوری طراحی شده است که مقاوم هستند و با درمان های زیاد آسیب نمی بیند. درمان با تنظیم پارامترهای دستگاه آغاز می شود.

هر جلسه آر اف 30 دقیقه است. سورن ها با هر شات وارد پوست می شود و در آخر شات امواج رادیوفرکوئنسی را آزاد می کند. امکان دارد این درمان کمی درد داشته باشد اما این طوری است که می توان آن را تحمل کرد. بعد از تمام شدن درمان پوست تا چند ساعت قرمز است و تورم و التهاب دارد اما در سطح پوست زخمی وجود ندارد. اگر در زیر پوست دچار خون مردگی شدید تا 1 هفته بعد از بین می ورد.

تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال :

هم روش آر اف فرکشنال و هم لیزر co2 فرکشنال برای جوان سازی و زیبایی پوست به کار می رود اما هرکدام از این روش ها تاثیر و مکانیسم مختلفی دارد. اگر بین انتخاب این دو روش نمی دانید کدام روش را انتخاب کنید باید بدانید که روش آر اف برای افراد با پوست سبزه نتیجه بهتری دارد. برای افرادی که می خواهند شل شدگی و افتادگی پوستشان را درمان کنند آر اف فرکشنال تاثیر بهتری دارد. co2 فرکشنال برای درمان جای اسکار و زخم ناشی از جراحی، جوش و جای بخیه تاثیر مناسبی دارد.

آر اف تا عمق زیادی از پوست را نفوذ می کند اما CO2 فرکشنال روی لایه های سطحی پوست تاثیر گذار است.  آر اف فرشکنال برای درمان مشکلات پوستی در فصل تابستان مناسب تر است. به خاطر کوتاه بودن دوران نقاهت بعد از درمان آر اف فرکشنال برای افرادی که می خواهند زودتر فعالیت های خود را انجام دهند مناسب است. برای این که نتیجه بهتری بگیرید می توانید آر اف فرکشنال را همراه با CO2 فرکشنال انجام دهید.

آر اف فرکشنال چه مزایایی دارد ؟

آر اف فرکشنال روشی است که در آن از هیچ ماده و یا داروی شیمیایی برای درمان استفاده نمی شود. این روش بیشتر بر تحریک توانمندی بازسازی پوست از طریق فاکتورهای رشد است که با استفاده از دو ابزار سوزن های بسیار و امواج آر اف صورت می گیرد. این امواج ها ضرری ندارد و در ادامه به مزیت های آن می پردازیم :

 • بدون عوارض بلند مدت
 • کوتاه بودن دوره بهبودی بعد از درمان
 • کوتاه بودن دوره درمان و نتیجه گیری در همه افراد
 • نیاز نداشتن به برش پوست و یا آسیب به آن
 • نیاز نداشتن به استراحت در منزل
 • برتری نسبت به روش های لیزری

روش آر اف برای همه سن ها مناسب است و محدودیتی در جواب دهی ندارد. هر چقدر افرادی که پوست آن ها مشکلات و آسیب های زیادی داشته باشد باید تعداد جلسات آر اف زیادی را انجام دهند. در این روش یک جلسه هم تاثیرات زیادی می تواند داشته باشد.

هزینه آر اف فرکشنال

هزینه آر اف فرکشنال به مناطق تحت درمان، میزان، نیازها و خواسته های افراد بستگی دارد. در جلسه مشاوره با پزشک می توانید هزینه آر اف فرکشنال را از او بپرسید. و هر سوال و انتظاراتی که از او دارید می توانید از او بپرسید.

مقایسه ویواسه و هایفو :

ویواسه شبیه به سایر سیستم‌ های میکرونیدلینگی که قبلاً موجود بودند، عمل می‌کند. ویواسه یکی از معدود دستگاه‌ هایی است که تأییدیه FDA را بعد از طی مراحل دشوار مورد آزمایش قرار گرفتن، به دست آورده است. دستگاه ویواسه همچنین بنا به دلایلی از جمله درمان می‌تواند با توجه به نیاز هر بیمار تنظیم شود، در آن از بی حسی موضعی استفاده می‌شود، قابلیت تغییر فرکانس‌ و عمق نفوذ برای حصول نتایج مختلف را دارد و در مقایسه با سایر درمان‌ های پوستی کمتر تهاجمی است. در روش هایفو بدلیل تاثیر در لایه های عمقی پوست می تواند اثرات مخرب و جبران ناپذیری را برجای گذارد. همچنین هایفو تنها یک بار در تمامی طول زندگی قابل انجام می باشد و تکرار آن پس از اتمام طول درمان اکیدا توصیه نمی گردد.

نحوه اثرگذاری Fractional RF در زیبایی صورت :

با افزایش سن روی پوست تغییراتی ایجاد می‌شود که اغلب آن‌ها روی صورت و در زمان 30 تا 40 سالگی بروز می‌کنند. بدن به طور طبیعی این توانایی را دارد که وظیفه جوان‌سازی پوست را انجام دهد؛ مهم‌ترین تغییر پوست با افزایش سن این است که در انجام این مسئولیت دچار ضعف می‌شود. کاهش توانایی پوست در جوان‌سازی خودکار باعث می‌شود که روی پوست چین و چروک ایجاد شود. همچنین به دلیل نازک شدن پوست به مرور زمان ، افزایش چین و چروک ها باعث ایجاد ترک‌های پوستی بزرگ‌تر می‌شود. از طرفی کاهش گردش خون و از بین رفتن بافت طبیعی پوست، به کاهش زیبایی کمک می‌کنند.

همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا پس از 30 سالگی افتادگی گونه، لکه‌های تیره و چین و چروک روی صورت مشاهده شود. استفاده از امواج رادیویی از بروز مشکلات پوستی جلوگیری می‌کند. همچنین به کار بردن فناوری جدید در ساخت دستگاه آر اف، پوستتان را باقدرت و دوام بیشتری جوان می‌کند و التهاب‌های آن را تسکین می‌دهد. جوان‌سازی پوست توسط دستگاه فرکشنال منافذ پوست را سفت می‌کند و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد. همچنین به دلیل اینکه جوان‌سازی پوست با دستگاه فرکشنال به عمل جراحی خاصی نیاز ندارد، یک فناوری پر طرفدار در صنعت زیبایی است.

هزینه آر اف فرکشنال

عوارض آر اف فرکشنال چیست؟

همان طور که شما می دانید، روش آر اف فرکشنال از مزایای بسیار زیادی برخوردار است اما با برخی عوارض جانبی محدود همراه می باشد. پیش از آغاز انجام این روش با دستگاه، یک بی حسی موضعی روی پوست شما مالیده می شود. در کل پوست انسان ها با هم متفاوت است و ممکن است که هر شخصی برخی عوارض متناسب با جنس پوستش را تجربه نماید.

در اصل عوارض جانبی حاصل از انجام روش آر اف فرکشنال، کم می باشند و در کوتاه مدت از بین می روند. هر یک از اشخاص متقاضی، یک نوع خاص از قرمزی، تورم و سوزش پوست را تجربه می کنند که در بازه زمانی کوتاه رفع می شوند. در ضمن رعایت نکات مراقبتی پس از آر اف فرکشنال می تواند تاثیر بسزایی در بهبود پوست در دوران نقاهت داشته باشد. چند عوارض اصلی پس از آر اف فرکشنال که همه زودگذر می باشند، در ادامه ذکر می شوند :

احساس درد : در سال های قبل هنگام انجام روش آر اف فرکشنال، دستگاه مورد استفاده درد زیادی به شخص القا می کردند ولی اخیرا این دستگاه ها به قدری ترقی یافته اند که حتی مستلزم استفاده از داروی بی حسی نیز نیست.

متورم شدن پوست : متناسب با جنس و نوع پوست هر شخصی، دستگاه های مورد استفاده در آر اف می توانند موجب به وجود آمدن تورم در پوست شخص گردند. به طور معمول این تورم یک روز پس از انجام این روش برطرف می شوند ولی در بعضی اشخاص امکان دارد 1 هفته زمان ببرد و این تورم ادامه داشته باشد.

قرمز شدن پوست: بعضی از انسان ها قرمزی پوست را تجربه می کنند که به طور عادی پس از یک روز رفع می شوند. با این وجود بعضی اشخاص هم هستند که این قرمزی را تا مدت 3 روز روی پوست شان حس می کنند و پس از تقریبا 3 روز برطرف می گردد.

در هر شرایطی هر تکنیکی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، با برخی عوارض جانبی همراه هستند. شما پس از انجام آر اف فرکشنال هم امکان دارد مقداری قرمزی و خشکی در پوست احساس کنید که با مصرف کردن کرم های آنتی التهاب و یا ترمیم کننده و مرطوب کننده رفع می شوند. این تکنیک موجب سوخته شدن پوست نمی شود و لکه های تیره رنگ پوست را مقداری روشن تر می کند. در ضمن این تکنیک جایگزین خوبی برای کرم های ضد چروک و پماد های موضعی است.

کلام آخر

یکی از راه ها برای جوان سازی آر اف فرکشنال است که با آن می توانید چین و چروک ها و ایرادات پوست را از بین ببرید. برای انجام آر اف فرکشنال از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این جراحی بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه آر اف فرکشنال همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *