هزینه کاشت ابرو در ونک

در این متن قصد داریم تا شما را با هزینه کاشت ابرو در ونک آشنا کنیم؛ همه می دانیم که ابرو عضو قابل توجهی در چهره ما است و نقش مهمی در زیبا نشان دادن چهره ما دارد؛ ابروهای کم پشت نظر دیگران را بیشتر به خود جلب می کند و کاشت ابرو طبیعی می تواند کمک به سزایی به مردم کند. در ادامه متن شما را با فواید کاشت ابرو و هزینه های آن آشنا خواهیم کرد.

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

کاشت ابرو یکی از راه حل هایی است که شما می توانید برای پرپشت و حالت دار نشان دادن ابروهای خود استفاده کنید؛ عمل کاشت ابرو در حقیقت شبیه به عمل کاشت مو می باشد اما با این تفاوت که کاشت ابرو به دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارد؛ از این رو شما باید در انتخاب پزشک و مرکز درمانی خود دقت بسیار زیادی به خرج دهید؛ در عمل کاشت ابرو پزشک شما از موهای پشت گوش شما که نرم است استفاده می کند و به ابروهای شما پیوند می زند؛ در اصل موهای ابروی شما همانند موهای سرتان پس از کاشت دچار ریزش می شوند و پس از مدت 3 ماه و نهایت 9 ماه دوباره موها در آمده و به حالت طبیعی برمی گردند.

کاشت ابرو طبیعی چیست

نکات قابل توجه در کاشت ابرو:

 • موهای کاشت شده دارای نکات مشابهی هستند، اینگونه که شما می توانید همانند ابروهای طبیعی خود به آن حالت دهید و رنگ کنید.
 • موهای طبیعی ابروی شما نسبت به موهای سرتان از ضخامت کمتری برخوردار است
 • رشد موهای کاشت شده از موهای طبیعی ابرو شما بیشتر است
 • رنگ و حالت آن همانند موهای سر شما است

مراحل کاشت ابرو طبیعی در ونک

پس از شناخت بهترین مرکز کاشت ابرو در ونک، لازم است نسبت به مهارت پزشک متخصص تحقیقات لازم را انجام دهید. معمولا فرآیند کاشت ابرو طی مراحل مشخص و استاندارد توسط پزشک متخصص انجام می شود. مراحل کاشت ابرو در ونک به شرح زیر است:

 • طراحی اولیه ابرو: در اولین قدم پزشک طرح اولیه ابرو را با توجه به سلیقه و آناتومی صورت فرد رسم می کند.
 • یافتن گرافت های مناسب: گرافت های مناسب برای کاشت مو معمولا از نواحی پشت گوش یا پشت سر گرفته می شود. تار های مو این نواحی ظریف تر بوده و شباهت بسیار زیادی به تار های ابرو دارد. نحوه برداشت این گرافت ها به تکنیک مورد استفاده توسط پزشک بستگی دارد.
 • برداشت گرافت ها: در این مرحله به بانک مو بی حسی تزریق شده و گرافت ها با استفاده از تکنیک های خاصی برداشته می شود. این مرحله کاملا بدون درد و خونریزی بوده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بهبود می یابد.
 • کاشت گرافت: پس از کسب اطمینان از سلامت و مقاومت گرافت های برداشته شده، آن ها در ناحیه گیرنده با دقت بسیار بالا کاشته می شوند. برای انجام این کار برش های بسیار کوچکی بر روی ابرو ها ایجاد شده و گرافت ها با زاویه ای مشخص و مهارت بالا کاشته می شوند.

روش های کاشت ابرو

در کاشت ابرو از روش های متفاوتی استفاده می شود که امروزه دو روش FUT و FUE و SUT قابل استفاده هستند؛ پزشکان از روش FUT برای کاشت مژه و ابرو بیشتر استفاده می کنند و پس از کاشت شما می توانید ابروهای خود را به طور معمول اصلاح کنید؛ چرا که تا یک سال رشد ابروهای شما ادامه دار خواهد بود و پس از یکسال متوقف می شود؛ برای کاشت ابروی شما، گرافت ها به صورت یک نوار یک سانتی متری و با بی حسی موضعی از پشت گوش یا گردن شما که بانک موی شما است توسط پزشکان برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشته می شود.

کاشت ابرو به روش SUT:

در این روش پزشک شما دخالتی در برداشتن ابروی شما برای پیوند زدن ندارد چرا که دستگاه فولیکول های مو را بر می دارد و به ناحیه کاشت انتقال می دهد و موی پیوند زده شده دچار کمترین آسیب می شود و همچنین در این روش دوره نقاهت شما کوتاه تر است و جای زخم در چهره شما به جا نمی گذارد؛ علاوه بر آن در این روش هیچ محدودیتی در کاشت و برداشت بانک موی شما وجود ندارد و شما دچار کمترین عارضه می شوید؛ در این تکنیک پزشک از دستگاه ها و میکروسکوپ های دقیق و اتوماتیک استفاده می کند؛ این روش تنها با گذشت 3 الی 4 ساعت انجام می شود چرا که پزشک با بی حسی موضعی محل کاشت را آماده می کند و با سوزن های مخصوص بسیار نازک شکاف هایی به قطر چند میلی متر ایجاد می کند و موهای آماده کاشت را در محل شکاف ها قرار می دهد.

کاشت ابرو به روش SUT:

کاشت ابرو به روش SUT مناسب چه کسایی نیست؟

در واقع کاشت ابرو برای هر کسی مناسب نیست و بعضی از افراد باید از انجام آن خودداری کنند که این افراد شامل موارد زیر است:

 • افرادی که تاتو یا هاشور انجام داده اند
 • افراد بالای 18 سال
 • افرادی که دچار شکستگی ابرو شده اند
 • افرادی که مشتاق به داشتن ابروی پرپشت و طبیعی اند
 • افرادی که بانک موی کمی دارند
 • افرادی که برای استراحت زمان کمتری دارند و کارهایشان باید سریعا انجام شود.

کاشت ابرو به روش SUT مناسب چه کسایی نیست؟

مدت زمان مورد نیاز برای کاشت ابرو

کاشت ابرو حدود 4 تا 7 ساعت طول می کشد و با بی حسی موضعی انجام می شود. در یک جلسه درمانی بین 200 تا 400 گرافت به هر ابرو اعمال می شود. این گرافت ابتدا روی یک ابرو کاشته می شود سپس در مورد آن با بیمار صحبت می شود و تا زمانی که بیمار از ابروی خود راضی نشد این درمان را برای ابروی دوم ادامه می دهد و در صورت نیاز پس از اتمام ابروی دوم می توان ابروی اول را انجام داد. دوباره پیوند زده شود می توان گفت این روش درمانی سریع و بدون درد است، البته تا چند روز پس از جراحی احتمال تورم و کبودی در اطراف چشم وجود دارد، اما پس از گذشت یک هفته هیچ اثری از کاشت ابرو قابل مشاهده نیست.

قبل از کاشت ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. برای تعیین وضعیت سلامت بدن حتما آزمایش خون بدهید. حداقل دو هفته قبل از کاشت ابرو مصرف داروهای رقیق کننده خون، قرص ویتامین E، منعقد کننده خون ممنوع است. دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما به متخصص اطلاع دهید. یک روز قبل از عمل از مصرف غذاها و مایعات سنگین خودداری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو :

تا مدتی بعد از عمل نباید الکل یا تنباکو مصرف کنید. به هیچ عنوان روی ابرو فشار نیاورید یا اسپری کنید. از آرایش ابرو یا حتی تماس با لوازم آرایشی ابرو خودداری کنید. مصرف آب و مایعات فراوان به پوست کمک می کند تا پس از جراحی سریعتر بهبود یابد و فولیکول مو رشد بهتری داشته باشد. توصیه می شود در روزهای اول آب به ابروها نرسد.

اگر می خواهید التهاب ابرو را از بین ببرید، نباید کیسه یخ را روی ابرو قرار دهید، بلکه باید آن را در اطراف آن قرار دهید. به مدت دو روز صورت خود را نشویید سپس تا زمان توصیه شده توسط متخصص از آب ولرم و شوینده تجویز شده استفاده کنید. سشوار هم برای مدتی ممنوع است چون باد گرم به ابروها هم می خورد. برای جلوگیری از بیشتر شدن تورم پوست هنگام خواب در هفته اول باید زاویه 45 درجه بین سر و بدن حفظ شود.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب است ؟

کاشت ابرو با تراکم بالا یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو به ناحیه ابروی شما منتقل می شود و این روش به روش های مختلفی انجام می شود که هر دو از روش های FIT و FUT پیروی می کنند. بهترین روش کاشت ابرو را نمی توان به طور قطعی تعیین کرد زیرا بدن هر فردی ویژگی های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل نسبت به روش های کاشت واکنش متفاوتی نشان می دهد.

چیزی به نام کاشت ابرو ناموفق وجود ندارد و عدم دستیابی به نتایج قابل قبول به دلیل عدم توانایی در انتخاب روش مناسب با شرایط زیبایی است. انتخاب یک روش ایمن و مناسب نیاز به یک پزشک متخصص و مجرب و یک مرکز کاشت حرفه ای دارد که از جدیدترین روش کاشت ابرو استفاده کند. زمانی که یک کلینیک توانایی انجام چندین روش کاشت را داشته باشد، به راحتی می تواند حداکثر رضایت مشتری را به دست آورد.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ

احتمالا شما هم در مسیر کاشت ابرو با دو راهی کاشت ابرو و میکروبلیدینگ مواجه شده اید. میکروبلیدینگ نیز مانند کاشت ابرو نتایح طبیعی و بلند مدتی دارد. در عین حال هزینه های انجام این عمل نسبت به کاشت بسیار کم تر است. اما اگر به دنبال روشس هستید که شما را یک بار برای همیشه از شر ریزش مو ها خلاص کرده و ابرو های پرپشت و طبیعی را به شما بازگرداند، کاشت مو بهترین انتخاب برای شما است. اما اگر هزینه برای شما اهمیت زیادی دارد و نمی توانید به صورت یک جا هزینه های مربوط به کاشت را پرداخت کنید، ما به شما میکروبلیدینگ را پیشنهاد می کنیم.

البته باید بدانید که در میکروبلیدینگ از رنگ دانه ها برای پر پشت کردن ابرو ها استفاده می کند. به همین دلیل ممکن است نتایج به دست آمده در این روش ظاهر طبیعی نداشته باشد. همچنین استفاده از این روش دائمی نیست و شما باید پس از گذشت چند ماه مجدد آن را انجام دهید.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب است ؟

هزینه کاشت ابرو در ونک

هزینه کاشت ابرو در ونک به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

مهارت و تخصص پزشک :

پزشکانی که در کاشت طبیعی ابرو مهارت کافی دارند و می توانند زاویه کاشت موی ابرو را به خوبی تعیین کنند، نتیجه کارشان طبیعی تر است و در نهایت رضایت بیمار حاصل می شود. این پزشکان برای کاری که انجام می دهند هزینه بیشتری دریافت می کنند زیرا زمان و هزینه بیشتری را برای کسب مهارت و تخصص صرف کردند. این گروه از پزشکان با تجربه تر هستند و می توانند ابروها را مطابق میل بیمار طراحی و رشد دهند.

کلینیک کاشت ابرو :

کلینیک زیبایی با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های کاشت ابرو و پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های موجود در ایران با تکیه بر تجربه چندین ساله و کادری مجرب سعی در ارائه خدمات با بالاترین کیفیت ممکن مطابق با سلیقه و خواست مشتری دارد.

سابقه پزشک :

کلینیک هایی که تجربه بیشتری در کاشت ابرو دارند هزینه بیشتری دریافت می کنند. پزشکان این کلینیک ها به دلیل شهرتشان نزد مشتریان و تجربه طولانی در کاشت ابروهای طبیعی، هزینه بیشتری دریافت می کنند. بیمارانی که به این کلینیک ها مراجعه می کنند برای رضایت بیشتر از نتایج به متخصص کاشت ابرو مراجعه می کنند.

کاشت ابرو چه مراحلی دارد

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت ابرو

مراکز و پزشکان بسیار زیادی هستند که در زمینه کاشت ابرو فعالیت می کنند. از این رو پیدا کردن کلینیک خوب در ونک، کار آسانی نیست. اما شما می توانید از طریق شناخت ویژگی های بهترین کلینیک های کاشت مو، آن ها را پیدا کنید. در این قسمت برخی از مهم ترین ویژگی ها آورده شده است:

 • دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان باشد.
 • تمامی خدمات زیر نظر پزشک متخصص انجام شود
 • مراجعین قبلی از تمامی مراحل کار رضایت داشته باشند.
 • سابقه درخشان و تجربه کافی در زمینه کاشت ابرو داشته باشند.
 • از جدید ترین و پیشرفته ترین متد ها و تجهیزات برای انجام کاشت ابرو استفاده کنند.
 • کادر درمان علاوه بر مهارت و تجربه دارای اخلاق حرفه ای و مهارت های ارتباطی خوبی باشند.

کاشت ابرو چه روش هایی دارد ؟

کاشت ابرو روش هایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

روش SUT :

در کاشت ابرو طبیعی باید به طراحی زیبا و مناسب برای ابرو توجه شود تا نتیجه کار بسیار زیبا و مطلوب باشد. در کاشت ابرو به روش SUT بدون جراحی، درد، خونریزی و فولیکول مو در ناحیه بدون مو قرار می گیرد. با این روش زاویه بندی طبیعی ابروها به خوبی انجام می شود.

روش FUT :

این یک روش قدیمی است که در آن پزشک لایه نازکی از پوست را از بانک مو جدا می کند، سپس از طریق میکروسکوپ گرافت ها را از نوار مو جدا کرده و پیوند می زنند.

روش FIT :

این روش قدیمی ترین روش کاشت ابرو است که عمدتا برای افزایش تراکم ابرو استفاده می شود. در این روش هیچ شانسی برای آسیب رساندن به فولیکول مو وجود ندارد.

روش DHI :

در روش DHI، فولیکول مو با استفاده از کاشت DHI برداشته می شود و در جایی که مو وجود ندارد کاشته می شود. در نتیجه هیچ گونه عارضه ناشی از جراحی را نخواهد داشت. از طرفی میزان موفقیت آن بیشتر خواهد بود.

روش MICROGRAPHT :

در روش میکروگرافت بدون جراحی و از طریق تجهیزات اتوماتیک برای انتقال فولیکول مو از بانک مو به ابرو استفاده خواهد شد.

روش ترکیبی :

روش ترکیبی اساسا ترکیبی از روش های FUT و FIT است. ابتدا متخصص کاشت را به روش FUT انجام می دهد سپس از روش FIT برای ضخیم شدن و افزایش تراکم ابروها استفاده می شود.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

تورم: پس از جراحی، ممکن است در منطقه کاشت ابرو تورم ایجاد شود که تدریجاً کاهش می‌یابد.

احساس درد و حساسیت: برخی افراد ممکن است پس از کاشت ابرو احساس درد، تحریک یا حساسیت در منطقه کاشت را تجربه کنند. این عارضه معمولاً به‌طور موقت است و به تدریج بهبود می‌یابد.

خارش: برخی از افراد ممکن است بعد از کاشت ابرو خارش در منطقه کاشت را تجربه کنند. این مسئله نیازمند توجه و مراقبت می‌باشد و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضدحساسیتی داشته باشد.

عفونت: در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت مناسب، خطر عفونت در منطقه کاشت ابرو وجود دارد. استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی پس از جراحی مهم است.

 عوارض جانبی داروها: مصرف برخی داروها مانند ضدالتهاب‌ها و ضدبیوتیک‌ها پس از کاشت ابرو ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی را ایجاد کند.

نارسایی پیوند: در موارد نادر، ممکن است پیوند ابرو کاشته شده عدم پیوند داشته باشد و نتایج دلخواه را ندهد. در این صورت، نیاز به رفع مشکل و دوباره کاشت ابرو وجود دارد.

دلایل و عوامل ریزش ابرو :

بیماری هایی همچون تغییرات در هورمون ها ، عفونت ها ، کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن در بدن و همچنین اختلالات تیروئیدی ممکن است سبب ریزش مو ابرو شود.امروزه با تحقیقاتی که صورت گرفته است به این تتیجه رسیده شده است که بیشترین دلیل ریزش ابرو اختلالات تیروئیدی می باشد. یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریزش ابرو تغذیه نا مناسب می باشد.کمبود ویتامین E در بدن سبب ریزش مو می شود.کمبود آب بدن نیز می تواند دلیل دیگری بر ریزش ابرو باشد.کمبود پروتئین ، بیوتین ، ویتامین های گروه B و… نیز دیگر دلایل کم پشتی و ریزش ابرو است.برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسید های چرب استفاده نمایید.مصرف امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش مو بسیار موثر می باشد.همچنین استفاده مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت مرغ و ماکیان ، تخم مرغ و… سبب از بین بردن شکنندگی مو و ضعف آن می شود.

علاوه بر این استفاده از بادام ، بادام زمینی ، فندق ، انبه و … که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E می باشد.غلات هم مانند جو و برنج می تواند نیاز شما به ویتامین B را برطرف سازد.استفاده از برخی داروهای سبب ریزش ابرو می شود.داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج همگی جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها منجر به ریزش ابرو می شوند.علاوه بر این موارد داروهایی مانند داروهای ضد بارداری جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها باعث ریزش ابرو و مو می شود.

کلام آخر

سپاس گذاریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید. در ضمن برای انجام کاشت ابرو حتما توجه داشته باشید که بهترین کلینیک را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)