جوانسازی صورت با لیفت با نخ

لیفت با نخ روشی است که برای درمان چین ‌و چروک پوست به ‌کاربرده می‌شود و از بروزترین روش‌های جوان‌سازی پوست در قسمت صورت و گردن به شمار می‌آید. تأثیرات بسیار زیادی در میزان طراوت و شادابی پوست دارد و هیچ‌گونه زخم و برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌کند. در ضمن جنس نخی که در لیفت استفاده می‌گردد از پلی دی اکسانون است که برای جراحی‌های چشم و قلب نیز از آن استفاده می‌گردد که قابلیت جذب شدن دارد.

به ‌هرحال اغلب خانم‌هایی که در اثر بالا رفتن سن دچار چین ‌و چروک‌های پوستی می‌شوند از این عمل برای جوان‌سازی پوست خود استفاده می‌نمایند که از عوارض کمتری بعد از عمل برخوردار است. در ادامه به بررسی شرایط این عمل زیبایی می‌پردازیم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

روش لیفت با نخ چگونه است؟

لیفت با نخ ازجمله جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست صورت و گردن است که از تأثیرگذاری بالایی برخوردار است و هیچ‌گونه زخم و یا شکافی بر روی پوست به وجود نمی‌آورد. این روش هیچ‌گونه نیازی به بیهوشی و بستری شدن ندارد و به‌ صورت سرپایی انجام می‌شود. در این‌گونه از عمل یک سری نخ‌های مخصوص از طریق سوزن‌های بسیار باریک به پوست فرو می‌کنند و در نهایت عضلات آن قسمت را به بالا می‌کشند. این عمل موجب کلاژن سازی و در نهایت شادابی پوست می‌شود. مراقبت‌های محیطی مانند مصرف روزانه آب و سبزی‌ها، استفاده از ضد آفتاب به ماندگاری این روش کمک بسیاری می‌نماید.
وقتی فردی پیر می‌شود کلاژن و پروتئین‌های موجود در پوست تجزیه می‌شود و به ‌مرور زمان از بین می‌رود که درنهایت باعث ایجاد چین ‌و چروک هایی بر روی پوست فرد می‌گردد. با استفاده از این عمل و استفاده از نخ لیفت تجزیه‌پذیر از پوست مراقبت نموده و موجب استحکام و کشیدگی در پوست می‌شود که این عمل در نهایت موجب طراوت و شادابی پوست می‌گردد.

در ابتدا آن نواحی که نیاز به لیفتینگ دارند تعیین می‌شوند و سوراخ‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌شود و در ادامه با واردکردن سوزن و نخ لیفت به بافت زیرین پوست، باعث بالا کشیدن بافت پوست می‌شوند. پزشک برای انجام این کار ابتدا یک بی‌حسی موضعی به محل لیفت تزریق می‌کند. بعد از آن نخ لیفت در جای خود قرار داده‌شده و پزشک بافت پوست را فشار می‌دهد تا شکل موردنظر ایجاد گردد و نتیجه مطلوب از عمل ایجاد گردد. نتیجه نهایی از این عمل پوستی محکم و جوان است که نیاز به بریدگی و بخیه ندارد و درعین‌حال نیازی به استراحت بعد از عمل نیز وجود ندارد.

لیفت صورت با نخ مناسب چه افرادی است؟

لیفت صورت با نخ برای افرادی به‌کاربرده می‌شود که رده سنی بالای 30 سال هستند و می‌خواهند یک لیفت سریع و بدون جراحی را داشته باشند. در ضمن این روش مناسب افرادی است که می‌خواهند چین‌وچروک و افتادگی‌های پوستی خود را به‌صورت هم‌زمان برطرف نمایند. این نکته را نیز باید مدنظر قرارداد لیفت صورت با نخ به‌مراتب تأثیرات بهتری نسبت به ژل‌ها دارد. دلیلش آن است که به‌جای اضافه نمودن حجم زیرپوست، با این روش حالت اولیه پوست ایجاد می‌شود و تمام علائم مربوط به پیری از بین می‌رود.

اصلاح فرم بینی با لیفتینگ:

لیفت بینی در اصل یک روشی است برای داشتن بینی خوش‌فرم، که در این عمل نیازی به جراحی بینی نیست و می‌توان به فرم دلخواه بینی دست پیدا کرد. درگذشته برای داشتن بینی خوش‌فرم از جراحی برای بازسازی بینی استفاده می‌شد ولی اخیراً برای اصلاح فرم بینی از لیفت استفاده می‌گردد و دیگر نیازی به جراحی‌های بینی وجود ندارد.

ازآنجایی‌که بینی یک عضوی از بدن است که کوچک‌ترین تغییر بر روی آن موجب تغییر چهره فرد می‌شود، با تغییرات بسیار کوچک تأثیر بسیار زیادی در چهره ظاهری فرد به همراه دارد. درعین‌حال اکثر افراد تمایلی به انجام جراحی ندارند و به همین علت است که برای اصلاح فرم بینی خود از طریق لیفت این کار را انجام می‌دهند. منتها باید به این نکته توجه داشت که لیفتینگ بینی برای افرادی کارساز است که نیاز به یک سری تغییرات جزئی در بینی خود هستند.

 

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت با نخ:

لیفت با نخ ازجمله عمل‌های زیبایی است که هیچ دردی به همراه ندارد. در ضمن برای انجام چنین عملی از بی‌حسی‌های موضعی و بی‌حسی‌های قبل از عمل می‌توان استفاده نمود. احتمال دارد نخ‌های لیفت باعث قرمزی، تورم و یا کبودی در صورت شود. در کل عوارضی که احتمال دارد در پوست افراد ایجاد شود کاملاً به نوع پوست بستگی دارد و بعد از چند روز تمام این عوارض از بین می‌رود. فردی که تحت تأثیر این عمل قرار می‌گیرد باید از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی شدید و سنگین جلوگیری نماید و در ضمن از حرکات شدید که موجب تحرک زیاد در صورت گردد باید خودداری نماید. در زمان خواب نیز باید به پشت بخوابد و صورت به سمت بالا باشد.

از انجام هرگونه ماساژ صورت باید پرهیز کند تا تأثیر لیفت بر روی پوست اعمال شود. اگر پزشک برای انجام لیفت دارای مهارت لازم نباشد ممکن است تا مدت‌ها بر روی پوست آثار زخم و هم‌چنین برجستگی‌های گره مانندی ایجاد گردد. پس حتماً قبل از انجام لیفت از میزان تجربه پزشک در این زمینه اطمینان حاصل بفرمائید.

مزایای لیفت صورت با نخ

افرادی که برای جوان‌سازی پوست صورت از لیفت با نخ استفاده می‌کنند دارای یک سری مزیت‌هایی است که شامل:

  • کاهش اساسی چین‌ و چروک پوست صورت
  • افزایش منافذ پوست
  • کاهش پیری صورت
  • جوان‌سازی پوست
  • ترمیم رنگ پوست
  • آب‌رسانی بالاتر به پوست
  • کشیده شدن پوست‌های شل
  • کاهش پیری پوست که ناشی از اشعه است
  • افزایش سفتی پوست

نتیجه:

لیفتینگ یکی از درمان‌ های پوستی است که توسط متخصصین پوست برای درمان پیری صورت استفاده می‌گردد که هم موجب لیفت در صورت فرد می‌شود و هم اینکه به کلاژن سازی پوست کمک می‌نماید. میزان هزینه‌ای که برای این عمل دریافت می‌گردد وابسته به نوع نخ استفاده‌شده، تخصص پزشک و تکنیک‌هایی که در ایجاد لیفت به‌کاربرده می‌شود، دارد. برای مثال اگر لیفت صورت از طریق دوبل انجام شود، دارای ماندگاری بالاتری و طبیعتاً دارای قیمت بالاتری نیز هست. به‌هرحال اکثر خانم‌ها و اغلب آقایان برای کند شدن تأثیر پیری بر روی پوست خود از این عمل زیبایی استفاده می‌نمایند.