دوره نقاهت کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دوره نقاهت کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش مو و ابرو یکی از مشکلاتی است که گریبان بسیاری از افراد را گرفته است. شاید گمان کنید که ریزش ابرو در جوانی به سراغ شما نیاید و زمانی که پیر شدید دچار ریزش مو می شوید اما این تصور اشتباه است. در ادامه برای آشنا شدن با دوره نقاهت کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن‌ها است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی‌بخشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو متفاوت است. بعد از مدت کوتاهی باید برای تمدید آن اقدام شود. در هر بار تمدید نیز باید درد و زخم‌های آن را تحمل کرده و در نهایت امکان دارد به نتیجه دلخواه خود نرسید.

کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به صورت دائمی به شما هدیه می‌دهد. در کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره‌های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. به همین دلیل نتیجه‌ای طبیعی خواهند داشت. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست.

علاوه بر موها ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد موردنیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شوند. همین موضوع است که باعث می‌شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند. بعد از کاشت ابرو شما نیاز به اصلاح ابروها و کوتاه کردن موها خواهید داشت.

 

کاشت ابرو چیست ؟

چرا ابروها دچار ریزش می شود ؟

پیدا کردن دلیل ریزش ابروها یکی از مهم‌ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابروها باید علت ریزش آن‌ها درمان شود. موهایی که در کاشت ابرو استفاده می‌شوند موهایی طبیعی هستند و رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد.

هر دلیلی که باعث ریزش ابروها شده است می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. امکان دارد بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند اما شاید بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد. ریزش ابرو می تواند دلایلی زیادی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل کم پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مثل تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های دیگر  می‌توانند تا حدودی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوانند. در همه روش‌های زیباسازی طبیعی بودن نتیجه برای همه‌ی افراد اهمیت دارد.

موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد. اصلی‌ترین دلیل شروع ریزش ابروها افزایش سن است. با بالا رفتن سن، مواد مغذی موجود در بدن کمتر شده و فعالیت سلول‌های بدن نیز کاهش می‌یابد. در نتیجه خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به موها به خوبی انجام نمی‌شود و به همین دلیل موها شروع به ریزش می‌کنند. با افزایش سن موها کم‌کم ضخامت و استحکام خود را از دست می‌دهند و می‌ریزند.

چرا ابروها دچار ریزش می شود ؟

روش های کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو روش هایی دارد که در ادامه با روش های کاشت ابرو آشنا می شوید :

از وقتی که کاشت ابرو به عنوان روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن‌ها مطرح شد روش‌های مختلفی به وجود آمدند. در جلسات مشاوره قبل از کاشت با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح ابرو کاملا مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه محلی و با چه زاویه‌ای قرار دهد. در ادامه به روش های کاشت ابرو می پردازیم :

روش کاشت نواری یا FUT :

این روش یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است اما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. ابروهای کاشته شده با این روش جلوه‌ای طبیعی نداشتند و حالتی وز و شانه‌ای پیدا می‌کردند. حتی با وجود دقت زیاد پزشک در آخر رشد ابروها در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کمی تفاوت داشت. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به همین علت دوران نقاهت آن طولانی است.

روش غیر جراحی FUE :

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو به روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان استفاده کرد و یکی از بی دردسر ترین روش‌های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می‌شوند. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر شباهت موها به موهای طبیعی ابرو نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود. جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از سایر روش‌ها است و به همین علت دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری هم دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابروها باقی نمی‌ماند و به دلیل نیاز نداشتن به استراحت فرد بعد از کاشت می‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.

در روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول‌های آن در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل مورد نظر کاشته می‌شود به همین دلیل این روش نیازی به برش و بخیه نخواهد داشت. این موضوع باعث می‌شود که FUE یکی از جراحی‌های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خونریزی و درد کمتر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو تبدیل شود. با پیشرفت علم و پیدایش روش‌های جدیدتر این روش نیز برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

امروزه از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می‌شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش‌های رایج کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند. در کاشت ابرو به روش SUT جراح از روش های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می‌کند اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. نتیجه این روش‌ها بسیار طبیعی است و تا آخر عمر باقی می‌مانند. به همین دلیل این روش‌ها از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند.

در روز عمل چه اتفاقی می افتد ؟

بعد از اینکه جراح و شخص متقاضی درباره طرح موردنظر ابروها به توافق رسیدند و معاینات تکمیل شد تاریخ جراحی تعیین می‌شود. در روز جراحی پزشک باید از بانک موی تعیین شده فولیکول‌ های مو را بردارد و آن‌ها را به ناحیه موردنظر در ابروها منتقل کند. برای کاشت ابرو بانک موها نواحی پشت سر، گردن و پشت گوش‌ها است. فولیکول‌های استخراج شده باید تک تار مویی باشند در غیر این صورت پزشک باید فولیکول را استخراج شده را تجزیه کرده و آن را به نوع تک تار مویی تبدیل کند.

تعداد گرافت‌ های موردنیاز برای کاشت ابرو حدود 400 عدد است اما با توجه به تراکم ابروها ممکن است تعداد آن‌ها کمتر یا بیشتر نیز بشود. بعد از برداشت گرافت‌ ها از ناحیه ای که موهای آن از نظر رنگ، ضخامت و نحوه رشد بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند نوبت به کاشت آن‌ها می‌رسد. برداشت گرافت‌ها از طریق سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود و به همین دلیل هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نخواهد شد. گرافت‌های برداشته شده باید برای کاشت آماده شوند که این کار را کادر درمانی حاضر در اتاق جراحی انجام می‌دهند.

بعد از آماده‌سازی گرافت‌ها پزشک متخصص با تیغ‌های بسیار ریزی سوراخ‌هایی در ناحیه موردنظر ایجاد می‌کند و گرافت‌ ها را در داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در مرحله کاشت توجه به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن‌ها بسیار مهم است. عدم توجه به این موضوع فرم ابرو را به هم می‌ریزد یا حتی امکان دارد باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در همه این مراحل پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. به همین دلیل شخص دیگر عوارض ناشی از بیهوشی را تجربه نخواهد کرد و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری را نیاز خواهد داشت.

 

در روز عمل چه اتفاقی می افتد ؟

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه به مراحل کاشت ابرو می پردازیم :

طراحی ابرو :

در این مرحله از افراد درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. بعد جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد اما ظاهر این طرح‌ها  کمی غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و چند تایی هستند ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند. برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

کاشت گرافت ها :

بعد از استخراج گرافت‌ ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ ها برای کاشت مشغول می شوند و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص قبل از این که شروع به کاشت موها کند محل ابروها را با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند.

با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز سوراخ‌هایی در طرح از قبل تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ ها برخوردار نباشد نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب می شود.

افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

کاشت ابرو روشی مناسب برای هرکسی است که دوست دارد ابروهایی پرپشت‌تر و خوش‌حالت تر داشته باشد. افرادی به طور مادر زادی ابروهای نازک یا کم پشتی دارند یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. بعضی افراد امکان دارد ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد. با استفاده از کاشت ابرو می‌توان این مشکلات را برطرف کرده و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

معمولا کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها مانند آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. در مورد بیماری‌های دیگر نیز تا زمانی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. افرادی که به دلایل مختلف مانند سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به طور کامل از دست داده‌اند می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای  یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

دوره نقاهت کاشت ابرو

همان اندازه که تخصص و مهارت پزشک در برداشت و کاشت گرافت‌ ها اهمیت دارد دوره نقاهت کاشت ابرو هم اهمیت زیادی دارد. زیرا مراقبت نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن‌ها آسیب می‌رساند و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول‌ های مو و ریزش آن‌ها شود. نکات دوره نقاهت کاشت ابرو عبارتند از :

 • پانسمان به مدت دو روز در ناحیه بانک مو و ناحیه پیوند باقی می ماند و در این مدت، پانسمان را مرتباً تعویض کرده و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • پس از برداشتن پانسمان، ناحیه اهداکننده را کاملاً بشویید.
 • پس از کاشت ابرو، پزشک به شما مایع مخصوصی می دهد که باید هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار روی ابروهای خود اسپری کنید. طبق دستور پزشک و به طور منظم انجام دهید.
 • ممکن است یک روز بعد از کاشت ابرو، لخته روی ابرو ایجاد شود. تا زمانی که خودشان به طور کامل حل نشوند، با آن ها برخورد نکنید.
 • اگر که پوسته و لخته‌ها برطرف شده‌اند می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • می‌توانید برای کم شدن التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.

عوارض بعد از کاشت ابرو :

عمل جراحی کاشت ابرو یک عمل جراحی محدود است و به همین خاطر عوارض آن بسیار کم و ناچیز است. اگر این عمل تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود، مشکل خاصی بوجود نمی آید. در صورتی که این کار توسط افراد نا آگاه و غیرمتخصص انجام گیرد، امکان ایجاد عفونت در محل یا جهت و خواب نامناسب رویش موهای کاشته شده وجود دارد. در صورت بروز این مشکلات ترمیم ابروها بسیار مشکل می ‏باشد. در نتیجه اکیداً توصیه می ‏شود که در انتخاب متخصص پوست و موی خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید. در کاشت ابرو تزریق ماده بی حسی تا حدودی دردناک است، زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است. واکنش بدن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. در بعضی موارد ممکن است هیچ گونه ورم و کبودی پیش نیاید. در صورتی که این حالت ایجاد شود ورم اطراف چشم‌ها که به نسبت زودگذر است و معمولاً به سرعت با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین می‌رود.

عوارض بعد از کاشت ابرو :

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از روش های بسیار پرکاربرد و پرطرفدار در حوزه زیبایی می باشد که به شما این امکان را می دهد تا هر چه سریع تر بع ابروهای دلخواه و طبیعی‌تان برسید. این روش با استفاده از تکنیک های مدرن پزشکی و جراحی تحت نظر پزشکان مجرب انجام می گیرد و در واقع موجب رسیدن به نتایج بسیار مطلوب و طبیعی می شود. اخیرا، روش کاشت ابرو توانسته جزو روش های بسیار مناسب برای کسانی باشد که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند. پزشکان می توانند با استفاده از تکنیک های پزشکی ساختار و فرم ابرو ها را مطابق نظر فرد متقاضی در بیاورند.

کاشت ابرو مانند هر روش دیگری با برخی مزایا همراه است که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

1. داشتن ابروهای ضخیم: از جمله اصلی ترین و مهمترین مزایایی که کاشت ابرو در بر دارد، این می باشد که فرد می تواند مطابق میل خود، ابروهایی ضخیم و پرپرشت داشته باشد. زمانی که ابروهای فرد متقاضی به حالت ایده آل شکل می گیرند، ابروها بسیار برجسته تر می شوند و چشم ها بهتر نمایان می شوند. در نهایت در صورتی که افراد کاشت ابرو انجام دهند، حالت چهره بسیار بهتر می شود.

2. بهتر شدن ظاهر فرد: بعد از این که پیوند ابرو به پایان رسید، می توانید بدون پشت سر گذاشتن برخی مشکلات و دردسرها از جمله استفاده از ابزار آرایشی برای کشیدن ابروها در هر مهمانی یا مراسم ابروهایی بسیار زیباتر داشته باشید؛ در ضمن این تکنیک موجب می شود تا در زمان و هزینه تان هم صرفه جویی کنید.

3. افزایش اعتماد به نفس: در صورتی که برای داشتن ابروهایتان از مداد ابرو استفاده می کنید، نمی تواند به شما اعتماد به نفس تان را افزایش دهد و در مقایسه با کاشت از نقص هایی برخوردار می باشد. زمانی که فردی تصور کند که از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است، عزت نفسش به طور مستقیم بیشتر می شود. به طور کلی در صورت داشتن ابروهایی بسیار ضخیم، حالت دار و زیبا اعتماد به نفس افزایش می یابد.

4. راه حل همیشگی: اکثر انسان ها به دنبال یافتن تکنیک های موقت متعدد برای حالت دادن به ابروهایتان هستند و مجبور اند از این تکنیک ها به طور همیشگی استفاده کنند. با این وجود، نتایجی که پس از کاشتن ابرو بدست می آیند دائمی می باشند و موجب می گردند که هم در زمان و هم در هزینه کاشت ابرو صرفه جویی شود.

5. پنهان شدن جای زخم ها: کاشت ابرو یک تکنیک بسیار عالی جهت پنهان کردن جای زخم و سوختگی و اسکار در پیرامون ناحیه ابرو است.

6. نتایج بسیار طبیعی: با وجود این که تکنیک های کاشت ابرو، نوعی تکنیک زیبایی شناختی می باشند، ولی نتایج بسیار طبیعی در بر دارند. به گونه ای که سایر افراد فرق بین ابروهای کاشته شده و طبیعی را متوجه نمی شوند.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بخواهید و سعی کنید قبل از کاشت درباره دوره نقاهت کاشت ابرو اطلاعات کسب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله دوره نقاهت کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *