موارد استفاده از هایفوتراپی

ما در این مقاله می خواهیم شما را با عوارض هایفوتراپی صورت آشنا کنیم. امروزه افراد به دنبال سلامت پوست خود هستند و نمی خواهند پوستی چین و چروک دار داشته باشند پس برای از بین بردن چین و چروک های صورتشان و یا برای پیش گیری از چین و چروکی به دنبال روشی هستند، که یکی از این روش ها هایفوتراپی صورت است ، استفاده از این روش مزایای بسیاری را به همراه دارد اما در برخی موارد نیز شاهد این بوده ایم که عوارض جانبی پی در پی به دلیل استفاده از این روش داشته است، برای اینکه شما عزیزان نیز از عوارض هایفوتراپی صورت آگاه شوید ما سعی داریم در این مقاله چند نمونه از عوارض هایفوتراپی صورت را با شما به اشتراک بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

عوارض هایفوتراپی یا لیفت صورت

در حالی که هایفوتراپی خطرات و هزینه بسیار کمتری از جراحی لیفت صورت دارد اما نتیجه آن برای بهتر شدن نیاز به تکرار دوباره دارد. لیفت صورت ممکن است عوارضی را داشته باشد که شامل موارد زیر است:

 • خونریزی
 • عفونت
 • لخته های خون
 • ریزش مو

عوارض هایفوتراپی یا لیفت صورت

 

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از روش های بسیار جدید است که امروز بسیاری از افراد برای اینکه پوستی صاف و کشیده داشته باشند به این روش روی می آورند، که البته این روش ، روشی بسیار موثر و تاثیر گذار است که هر کس به منظور از بن بردن چین چروک صورت اقدام به هایفوتراپی کند بی نتیجه نخواهد بود و حتما به نتیجه مطلوب و دلخواه خود می رسد. این امواج با تحریک سلول‌های لایه‌های مختلف پوست به تولید مجدد پروتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین، موجب از بین رفت چین و چروک‌های صورت می‌شود و از این طریق زیبایی را به افراد هدیه می‌نماید. هایفوتراپی جزو فرآیند‌های زیبایی غیر تهاجمی می‌باشد و زیباجویان می‌توانند پس از طی کردن دوره‌ی درمانی خود به زندگی عادّی بازگردند. با این حال، این روش دارای عوارض جانبی متعددی نیز می‌باشد که در ادامه آن‌ها را به شما معرّفی می‌کنیم.

عوارض جانبی هایفوتراپی

هایفوتراپی همچون سایر کار های زیبایی بدون  نمی‌باشد و عوارض جانبی پی در پی را به همراه دارد. از جمله مهم‌ترین عوارض جانبی این تکنیک می‌توان به مواردی همچون:

 • ایجاد درد مزمن در ناحیه تحت درمان
 • قرمزی پوست از دیگر عوارض هایفوتراپی می‌باشد.
 • شروع التهاب و متورّم شدن پوست ناحیه مورد نظر
 • بی حس شدن پوست جزو عوارض شدید هایفوتراپی می‌باشد.
 • هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگ‌دانه‌های پوستی

اینک هر یک از موارد هایی که در بالا به آن اشاره شد را  به صورت کامل و جداگانه توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

 

ایجاد درد مزمن در ناحیه تحت درمان:

یکی از اولین عوارضی که پس از هایفوتراپی صورت به وجود می آید درد است که برای مدتی کسانی را که هایفوتراپی صورت را انجام داده اند آزار می دهد و اذیت می کند. این درد در اثر امواجی که به پوست بیمار می تابد ایجاد می‌گردد و می‌تواند برای مدّتی طولانی ادامه یابد. با این حال، درد حاصل از این فرآیند زیبایی مدّتی بعد از پایان آن به اتمام می‌رسد و جزو عوارض جانبی شدید این تکنیک محسوب نمی‌گردد ولی در برخی از موارد مشاهده شده است که درد ایجاد شده سیر مزمن به خود گرفته است و برای مدّت بیشتری موجب آزار بیمار شده است.

قرمزی پوست از دیگر عوارض هایفوتراپی می‌باشد.

یکی دیگر از عوارض هایفوتراپی صورت قرمزی پوست است. هایفوتراپی باعث تحریک شدن سلول‌های موجود در لایه‌های مختلف پوست می‌شود و آسیب‌های ناچیزی را به این سلول ‌ها وارد می‌نماید. قرمز شدن پوست نشانه‌ی تحریک بیش از حدّ این سلول‌ها در نظر می‌شود و می‌تواند موجب شروع التهاب در بافت پوست گردد. سلول‌هایی که از این روش تحریک می‌شوند با ایجاد ترکیبات خاصّی موجب تجمّع سلول‌های سیستم ایمنی در بافت پوست می‌شوند و این فرآیند با نشانه‌هایی همچون قرمز شدن پوست بافت مورد نظر خود را آشکار می‌سازد. البتّه جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد زیرا این قرمزی بعد از گذشت مدّت کوتاهی از بین می‌رود و جزو عوارض کوتاه مدّت هایفوتراپی محسوب می‌شود.

شروع التهاب و متورّم شدن پوست ناحیه مورد نظر

از عوارض هایفوتراپی صورت  می توان به التهاب و متورم شدن پوست نیز اشاره کرد. این عوارض می تواند موجب کاهش تاثیر این روش شود. متورّم شدن پوست یکی از نشانه‌های آسیب جدّی به سلول‌های پوست می‌باشد و می‌تواند سیستم ایمنی افراد را به شدّت تحریک نماید. بعد از اینکه فرد متقاضی هایفوتراپی را انجام می دهد جریان خون بافت مورد نظر به میزان قابل توجّهی افزایش می‌یابد و آب میان بافتی بیشتری در آن ناحیه جمع می‌شود و این علائم خود را به شکل تورّم نشان می‌دهند. با این وجود هیچ جای نگرانی وجود ندارد به دلیل اینکه تورم به وجود آمده با کبودی پوست همراه نمی باشد و بعد از گذشت 24 ساعت این تورم به طور کلی از بین می رود، کبودی پوست صورت به دلیل استفاده‌ ی بیش از حدّ از هایفوتراپی می‌باشد و به عنوان عدم تسلّط پزشک متخصص به این تکنیک زیبایی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، همواره این گونه خدمات زیبایی را از پزشکان باتجربه و مشهور دریافت نمایید.

بی حس شدن پوست جزو عوارض شدید هایفوتراپی می‌باشد.

از دیگر عوارض هایفوتراپی صورت بی حس شدن پوست است، که این بی خس شدن پوست ممکن است برای مدتی طولانی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد ، بافت صورت انسان از یک سیستم عصبی دقیق و ظریف برخوردار است و تراکم اعصاب در بافت صورت بالا می‌باشد، این سلول‌ها در عمق بیشتری نسبت به سایر سلول‌های تشکیل دهنده‌ی پوست قرار دارند و احتمال وارد شدن آسیب به آن‌ها پایین است. با این حال امواج موجی که در این روش می تواند تا عمق بیشتری نفوذ کند و در برخی از موارد سبب وارد شدن آسیب به سلول‌های پوستی شوند. آسیب وارد شده به این سلول‌ها می‌تواند برای مدّتی طولانی زندگی بیمار را مختل نماید و گاهاً به درمان دارویی برای بهبود کامل نیاز داشته باشد ولی بیشتر بی حسی‌های ایجاد شده پس از گذشت ۲ هفته و بدون نیاز به درمان‌های دارویی برطرف می‌شوند و نیازی به مداخله‌ی اضافی ندارند. هایفوتراپی یک تکنیک ظریف محسوب می‌شود و پزشک معالج باید از دقّت بالایی برای پیاده‌سازی این تکنیک برخوردار باشد و مشاهده‌ی چنین علائمی نشان دهنده‌ی ضعف اطّلاعات پزشک متخصص در زمینه‌ی استفاده‌ی صحیح از این فرآیند می‌باشد.

 

هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگ‌دانه‌های پوستی

ملانوسیت‌ها از دیگر سلول‌هایی هستند که در ساختار پوست انسان وجود دارند و وظیفه‌ی تولید ملانین که یکی از رنگ‌دانه‌های پوستی مهم در انسان می‌باشد را بر عهده دارند. در هایفوتراپی با تابش امواج صوتی این سلول‌ها تحریک می‌شوند و ملانین بیشتری را تولید می‌نمایند. این رفتار سلول‌های ملانوسیت یک فرآیند طبیعی در نظر گرفته می‌شود زیرا به این سلول‌ها این گونه القا می‌شود که فرد در مواجهه با تابش شدید نور خورشید قرار دارد و این سلول‌ها در تلاش هستند تا با تولید ملانین از وارد شدن آسیب به پوست جلوگیری نمایند. تولید ملانین منجر به تیره شدن پوست محل تحت درمان می‌شود و می‌تواند زیبایی افراد را با خطراتی جدّی مواجه نماید. این تغییر رنگ پوست در برخی از موارد شکلی دائمی به خود می‌گیرد و به مداخله‌های بیشتری برای از بین رفتن نیاز دارد. بنابراین، قبل از انجام هایفوتراپی تمامی موارد ذکر شده را در نظر بگیرید و با آگاهی کامل برای انجام این فرآیند اقدام نمایید.

فواید هایفوتراپی صورت یا امواج فراصوت متمرکز شده با شدت بالا

طبق مطالعات انجام شده، هایفو و دیگر جایگزین های غیر جراحی برای لیفت صورت طرفداران بسیار زیادی را در سال های اخیر به خود جذب کرده است و در واقع تعداد افرادی که این کار را انجام می دهند حدود 64.8 درصد بین سال های 2012 تا 2017 افزایش داشته است. هایفوتراپی فواید زیادی برای زیبایی دارد که شامل مواردی است که در ادامه سلامت نمناک عنوان شده اند:

 •  کاهش چین و چروک و از بین بردن خطوط روی گردن
 • لیفت گونه ها، ابروها و پلک چشم
 •  تفکیک خطوط چانه
 • صاف کردن پوست

عوارض جانبی هایفوتراپی

در جلسات هایفوتراپی چه اتفاقاتی می افتد؟

دکتر متخصص یا تکنسین قبل از انجام هر چیزی قسمت مورد نظر را کاملاً پاکسازی می کند و امکان دارد موادی مثل کرم های زیبایی را به صورت شما قبل از شروع کار بزند و سپس دستگاه هایفو روی پوست شما قرار داده می شود و نمایشگر فراصوت روی صفحه اطلاعات را نشان می دهد و باعث می شود که تنظیمات درستی را برای دستگاه اعمال کند و انرژی فراصوت به قسمت مورد نظر انتقال داده می شود که ممکن است بین 30 تا 90 دقیقه طول بکشد و سپس دستگاه را از روی صورت برداشته می شود و اگر درمان بیشتری مورد نیاز باشد حتماً باید متخصص برای شما برنامه ریزی کند. هنگامی که امواج فراصوت روی صورت شما اعمال می شود، ممکن است احساس گرما داشته باشید. می توانید برای کمتر اذیت شدن از داروهایی برای از بین بردن درد استفاده کنید. بعد از این درمان می توانید به راحتی به خانه بروید و به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که تا انتهای این مقاله را تا انتها این مقاله همراهی کرید، اگر نظر یا پیشنهادی داری با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.