هزینه کاشت ابرو در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با طریقه کاشت ابرو آشنا کنیم. کاتش ابرو یکی از روش های جدید و پیشرفته برای افرادی است که دچار ریزش ابرو شدند و به دنبال راهی برای پرپشت تر شدن ابرو ها هستند و می خواهند ابروهایی زیبا داشته باشند. بعضی از موارد مانند استرس و تغذیه های ناسالم یا ریزش مو ارثی می تواند در ریزش ابروها و موها نقش داشته باشد. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو و طریقه کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بیشتر خانم ها فک می کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابرو ها و فرم دهی به آن ها است اما از این روش شناخت کافی ندارند و این روش ها می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. این روش ها موقتی هستند و نمی توانند ظاهری طبیعی داشته باشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی افراد فرق دارد و بعد از مدتی باید ترمیم شود و در هر بار ترمیم باید درد و زخم را تحمل کندو امکان دارد افراد به نتیجه دلخواه خود نرسند.

به غیر از این روش ها روشی وجود دارد که می تواند زیبایی را به طور دائمی به چهره شما ببخشد  و شما را به نتیجه دلخواه خود برساند. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و به همین خاطر است که می تواند نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد.

روش کاشت ابروی طبیعی با روش کاشت مو یکی است و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد و این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو باقی بماند و شما ابروهایی طبیعی داشته باشید. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و شما می توانید بعد از کاشت ان را اصلاح کنید.

دلیل ریزش ابروها

یکی از مهم ترین کارها قبل از کاشت مو پیدا کردن علت ریزش موها است. قبل از کاشت ابرو ها باید دلیل ریزش آن ها درمان شود. موهایی که در روش کاشت ابرو استفاده می شود موهایی طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد. هر دلیلی که باعث ریزش موها شده است می تواند در موهای کاشته شده تاثیر گذار باشد. امکان دارد بعضی از این دلایل ارثی باشد و این روش ها قابل درمان نیست اما می توان با روش هایی آن ها را کنترل کرد. کم پشت شدن موها می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه به ان می پردازیم :

 • سوختگی
 • بیشتر شدن سن افراد
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • کندن و برداشتن بیش از اندازه ابرو
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • عفونت
 • آلوپسی آره‌تا
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهای کم پشتی دارند.

دلیل ریزش ابروها

کم پشتی و ریزش ابرو می تواند به دلیل هر یک از علت های بالا باشد که بهترین راه برای داشتن ابروهای پرپشت کاشت ابرو است. روش هایی مانند هاشور، تاتو، مداد ابرو و روش های دیگر می تواند تا حدودی ظاهر ابرو شما را بهتر کند اما در به وجود آوردن ابروهای ضخیم و طبیعی نمی تواند این کار را انجام دهد.

در همه روش های زیباسازی طبیعی بودن ابروها برای همه افراد اهمیت زیادی دارد. بیشتر شدن سن یکی از دلایل ریزش ابرو ها است. با بیشتر شدن سن مواد مغذی در بدن کم می شود و فعالیت سلول ها بدن بیشتر می شود و خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به درستی صورت نمی گیرد و به همین خاطر موها شروع به ریزش می کند. با بیشتر شدن سن موها ضخامت و استحکام خود را از دست می دهد و می ریزد.

در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شدند باید دلایل دیگری را پیدا  کرد. ارثیه خانوادگی می تواند دلیل اصلی ریزش ابروها در جوانی باشد. بعضی از افراد جوان به طور مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به همین خاطر  دوست دارند که با استفاده از روش‌های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن‌تر و پرپشت‌تر کنند.

بیماری‌های متفاوتی مانند اختلالات تیروئید، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به طور مادرزادی و انواع سرطان از دلایل ریزش ابروها هستند. به غیر از اصلاح نادرست و برداشتن بیش از اندازه ابروها باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده خواهد شد و کم‌کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود.

امکان دارد مواد شیمیایی استفاده شده برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابروها شود. اگر تعداد دفعات ترمیم  این روش‌ها زیاد باشد. بیماری‌های مربوط به مو مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می‌شوند بر موهای ابرو تاثیر می گذارد. بعضی بیماری‌های عفونی یا سوختگی می‌تواند از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موهای آن‌ها باشد.

تعیین طرح ابروها قبل از کاشت چگونه است ؟

یکی از مهم ترین دلایل برای جلسات قبل از کاشت ریخت شناسی است. یکی دیگر از کارهای مهم در جلسات قبل از جراحی و بعد از ریخت شناسی ابروها باید انجام شود تعیین طرح ابرو است. این موضوع مشخص می کند  که فولیکول های برداشته شده باید در چه ناحیه ای  قرار بگیرند و زاویه آن‌ها باید چگونه باشد. تعیین طرح ابرو با توجه به اصول زیبایی شناختی و بر اساس حالت فعلی ابروها و چهره افراد صورت می گیرد.

یکی از نکات مهم در تعیین طرح ابروها این است که طرح جدید باید با کل صورت و به ویژه حالت چشم‌ها هماهنگی داشته باشد. در این روش باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می شود که ابروهای کاشته شده به هم نزدیک نشوند و فاصله زیادی نداشته باشند. به غیر از نقطه شروع باید نقطه پایانی را مشخص کرد. این نقطه نباید تا شقیقه‌ها کشیده شود یا به کناره صورت نزدیک باشد. خم ابرو که مهم‌ترین قسمت ابرو است تعیین می شود. ناحیه قرارگیری خم ابرو تاثیر زیادی در حالت چهره افراد دارد. اگر خم ابرو بیشتر از اندازه بالا یا پایین باشد به چهره افراد حالتی متعجب، خشمگین یا ناراحت می بخشد و این مناسب نیست.

طریقه کاشت ابرو

از هنگامی که کاشت ابرو یک روش برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن‌ها شده است روش‌های متفاوتی به وجود آمده است. نکته مهم در همه روش ها این است که در جلسات مشاوره قبل از کاشت با توجه به ترکیب چهره و صورت افراد باید طرح ابرو مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه ناحیه  و با چه زاویه‌ای قرار دهد. در ادامه با طریقه کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT : 

این روش یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است اما با توجه به تجربیات افراد متفاوت این روش برای کاشت ابرو مناسب نیست.  ابروهای کاشته شده با این روش ظاهری طبیعی ندارد و حالتی وز و شانه‌ای دارند. با وجود دقت زیاد پزشک در نهایت رشد ابروها در جهت مناسب نبوده و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. این روش نیاز به برش و بخیه دارد و دوران نقاهت طولانی دارد.

روش کاشت نواری یا FUT : 

در روش کاشت نواری یا FUT موها از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می شود. برای برداشت موها یک برش نواری در بخش موردنظر به وجود می آید و بعد از برداشت موها برش به وجود آمده بخیه می‌خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مانند روش کاشت موها است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سوزن‌های مخصوص با دقت در ناحیه موردنظر کاشت می شوند تا برای خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشند. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به همین خاطر مثل موهای طبیعی رشد می کنند. بعد از ثبت شدن نتیجه کاشت می‌توانید ابروهای خود را اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE :

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. از این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان می توان استفاده کرد. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می شود. در این ناحیه تراکم موها زیاد است و به خاطر قطر کمتر شباهت موها به موهای طبیعی ابرو بیشتر است. به غیر از  این ظرافت موها باعث می شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت زیادی صورت بگیرد. جراحی انجام شده در این روش سبک‌تر از بقیه روش‌ها است و به همین خاطر دوره نقاهت کمتری دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم روی ابروها باقی نمی ماند و به خاطر نیاز نداشتن به استراحت افراد بعد از کاشت می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

در روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در ناحیه موردنظر کاشته می شود. این روش نیازی به برش و بخیه ندارد و این اتفاق باعث می شود که FUE یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به خاطر نبود زخم و خون ریزی و درد کمتر یکی از بهترین روش های کاشت مو است. با پیشرفت علم و به وجود آمدن روش‌های جدیدتر این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش‌های پرطرفدار کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می کنند. در این روش‌ها پزشک از روش های مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می کند اما همه آن ها بدون زخم و خون ریزی هستند. نتیجه این روش های طبیعی تر است و تا مدت های زیادی باقی می ماند و به همین خاطر است که بهترین روش کاشت ابرو به حساب می آید.

آیا آقایان هم می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند ؟

ابروهای سالم و پرپشت در زیبایی افراد تاثیر زیادی دارد. ابروها ویژگی هایی دارند که می تواند در متقارن و متعادل دیده شدن ساختار چهره تاثیر زیادی داشته باشد. بیشتر مردان به دلایل مختلفی امکان دارد دچار ریزش مو شوند و داشتن ابروهای نازک و بدون به وجود آمدن چین و چروک در پوست امکان دارد چهره آن ها را سالخورده تر نشان دهد که مردان می توانند در صورت داشتن بانک مو سالم و سیاه کاشت ابرو را شروع کنند و ظاهری جوان و شاداب داشته باشند.

اقدامات بعد از جراحی کاشت ابرو

به غیر از تخصص و تجربه پزشک اقدامات بعد از جراحی اهمیت زیادی دارد زیرا مراقبت های نادرست می تواند به موهای تازه کاشته شده آسیب برساند  و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن ها شود. برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • امکان دارد در روز بعد از کاشت ابرو پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو ایجاد شود. سعی کنید آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان از بین بروند.
 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای 2 روز باقی می ماند. سعی کنید در این مدت پانسمان را عوض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • می‌توانید برای کم شدن التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • اگر که پوسته و لخته‌ها از بین رفتند می توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. سعی کنید این کار را به طور مرتب انجام دهید.

اصلاح بعد از کاشت ابرو :

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند. از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد. حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی :

متقاضی با مراجعه به دکتر پوست در ابتدا مشاوره های لازم را به فرد می دهد و سپس پروسه را شروع می کند. مدت زمان این پیوند 4 تا 7 ساعت می باشد که برای این که فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی های موضعی و یا پمادهای حاوی لیدوکایین استفاده می نماید. پزشک با گرفتن 200 تا 400 مو اقدام به کاشت آن در ناحیه ابرو می کند. کاشت ابرو هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد مخصوصا این که پزشک پوست در ابتدا ناحیه کاشت را بی حس می نماید تا متقاضی  دردی را متوجه نشود. چون ناحیه دور چشم بسیار حساس است به همین دلیل ممکن است که مقداری ورم و کبودی رخ دهد که با گذر چند روز کاملا محو خواهد شد.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی :

عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو مانند هر روش دیگری ممکن است با برخی عوارض همراه باشد که هر یک از این عوارض برای همه انسان ها اتفاق نمی افتد. حتی امکان دارد که افراد هیچ یک از عوارض را تجربه نکنند. در ادامه بعضی از این عوارض و مشکلات را برای شما شرح خواهیم داد :

قرمزی پوست

قرمزی پوست قسمت های پیرامون ابرو و به وجود آمدن جوش و لکه هایی در این قسمت، جزو عوارض این روش است. ولی نباید نگران باشید چون بعد از گذشت چند روز، تمامی این مشکلات خود به خود از بین می روند و پوست به شکل گذشته خود باز می گردد.

ظاهر ناخوشایند ابروها

در صورتی که دکتر متخصص برای کاشت ابروی شما از روش های غیر اصولی استفاده کند، احتمال بروز این عارضه رخ می دهد. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که روند کاشت ابرو توسط یک دکتر متخصص و در کلینیکی کاملا تمیز انجام شود. لازم به ذکر است، زمانی که زاویه ای درست جهت کاشت فولیکول ها انتخاب نشود، ابروها به درستی رشد نمی کنند که این مسئله سبب ناراحتی و نگرانی می شود.

تفاوت رنگ بین ابروهای کاشته شده و ابروهای طبیعی

همان گونه که در جریان هستید، به طور معمول موهای ابرو با موهای دیگر اعضای بدن تفاوت هایی دارد، به همین دلیل جهت کاشت ابرو، از موهایی که در پشت گوش هستند می توان استفاده کرد که این مسئله بعضی مواقع موجب به وجود آمدن تفاوت رنگ بین ابروها می شود.

خونریزی

این جراحی مثل جراحی های زیبایی و درمانی دیگر ممکن است موجب بروز خونریزی در شخص متقاضی شود. جهت پیشگیری از بروز این عارضه دکتر متخصص تان استفاده از داروهایی مانند آسپرین را به مدت دو روز پس از کاشت ابرو را تجویز می کنند.

تورم

جهت پیشگیری از رخ دادن عارضه تورم، پیشنهاد می شود که ظرف مدت پنج ساعت پس از انجام این جراحی زیبایی از خم شدن، تند راه رفتن و دویدن جلوگیری کنید. زمانی که بعد از کاشتن ابرو با تورم مواجه شدید، می توانید از کمپرس آب گرم کمک بگیرید. در ضمن ظرف مدت 1 تا 2 هفته بعد از این جراحی، از انجام دادن فعالیت و ورزش های سنگین اجتناب نمایید.

خارش در ناحیه کاشت

اکثر انسان ها درگیر مشکل خارش در قسمت کاشت شده ابرو می شوند که این مسئله ممکن است نمایان گر ترمیم یافتن زخم ها بعد از کاشت ابرو باشد. در این موقعیت، به شما توصیه می شود که از کمپرس سرد در قسمتی که درگیر خارش شده است استفاده کنید.

پوسته پوسته شدن

این مشکل ناشی از کاشت ابرو، در پیرامون فولیکول های موهایی که کاشته شده اند رخ می دهد. لازم به ذکر است که این مشکل بعد از تقریبا ۴ تا ۵ روز خود به خود درمان می گردد ولی جهت برطرف کردن سریعتر این مشکل، می توانید از ژل های حاوی خنک کننده از جمله ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

فولیکولیت

برخی مواقع امکان دارد که مشکل فولیکولیت برای اشخاصی که کاشت ابرو انجام داده اند اتفاق بیفتد که این مشکل شباهت زیادی به آکنه یا جوش دارد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید پارچه ای را خیس و مرطوب کنید و آن را تقریبا پانزده دقیقه بر روی ناحیه ای که ملتهب شده قرار دهید. در ضمن این امکان وجود دارد که پزشک برای شما پماد آنتی بیوتیک جهت درمان این التهاب ها تجویز نمایید.

ریزش موقت مو

ریزش گذرای موهای ابرو در ناحیه اهدا کننده از جمله عوارض این جراحی زیبایی و درمانی محسوب می شود. به طور معمول این ریزش در قسمت هایی مانند بالا و زیر خط بخیه رخ می دهد. معمولا بعد از گذشت چندین روز پس از مشاهده این مشکلات، شاهد دیده شدن موهای جدیدتان در این نواحی خواهید بود.

کلام آخر

برای کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی و تحقیقات دست به انجام این جراحی بزنید. برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید و به ابروهای خود آسیب نرسانید باید مراقبت های بعد از جراحی را به درستی انجام دهید و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. سعی کنید برای کاشت ابرو بهترین کلینیک کاشت ابرو را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله طریقه کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره طریقه کاشت ابرو در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *