قیمت آر اف فرکشنال

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت آر اف فرکشنال آشنا کنیم. یکی از پیشرفته ترین روش های جوان سازی پوست روش آر اف فرکشنال است که می تواند نتیجه مناسبی برای پوست داشته باشد و باعث شادابی و جوان تر شدن پوست شما شود. در این روش امواج رادیویی ایمنی استفاده می شود که به لایه میانی پوست نفوذ می کندو باعث تحریک کلاژن سازی و تغییراتی در ساختمان پوست می شود. برای آشنا دن با قیمت آر اف فرشکنال با ما همراه باشید.

آر اف فرکشنال چیست ؟

یکی از بهترین وسایل برای زیباسازی پوست دستگاه آ اف فرکشنال است. این دستگاه از لیزر آر اف برای تاثیر بر بافت پوست و بازسازی و جوان سازی سلول های پوست استفاده می کند. استفاده از این دستگاه باعث زیبایی پوست صورت، کم شدن چین و چروک، از بین بردن آثار جای زخم و اسکار بر روی پوست، بهتر شدن بافت پوست، روشن شدن پوست، لیفت صورت و گردن، از بین بردن منافذ بافتی پوست استفاده می شود. آر اف پوستی یک روش عالی و کم تهاجمی برای جوان سازی پوست است. عملکرد اصلی دستگاه آر اف فرکشنال تأثیرگذاری بر لایه های سطحی و عمیق پوست است.

آر اف فرکشنال چیست ؟

آر اف فرکشنال چگونه عمل می کند ؟

آر اف فرکشنال در لایه های سطحی یا عمقی پوست تاثیر می گذارد. پوست از چند لایه سطحی تشکیل شده است که به ان اپی درم می گویند. در زیر اپی درم لایه درم قرار دارد که در روش پیری از بین می ورد و باعث پیر پوستی می شود. آر اف فرشکنال می تواند دو کار برای پوست شما انجام دهد که عبرت است از :

فعال کردن فیبروبلازی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت فیبری می سازد. بافت فیبری تولید کلاژن را تحریک می کند و این فیبرهای پروتئینی را کوتاه تر و قوی تر می کند. فیبروز بافتی هنگامی اتفاق می افتد که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد و بسیار شبیه بافت ضخیم و زبری که زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال، ما ضایعات انتخابی را در مناطقی از پوست اعمال می کنیم تا بافت فیبری تشکیل شود و در این صورت لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن بیشتر می شود.

مناطق آسیب دیده پوست وجود دارد اما مناطقی  وجود دارند که برای کمک به تولید و ترمیم کلاژن سالم می مانند. در واقع تاثیر آر اف بر روی مرز باریک ناشی از آسیب های جزئی و مفید و صدمات و سوختگی های خطرناک است. به همین خاطر است که این درمان موقتی است. بافت فیروزه ای و کلاژن های جدید بعد از مدتی از بین می روند و با بافت طبیعی پوست جایگزین می شوند و این یعنی بعد از مدتی طولانی، برای ترمیم آن باید دوباره به کلینیک مراجعه کنید.

تحریک کلاژن سازی :

انرژی تولید شده توسط امواج فرکانس رادیویی در درم باعث تحریک تولید کلاژن می شود. پروتئین ساختاری مهمی در بافت پوست است که باعث شادابی، استحکام و زیبایی پوست شما می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می شود و بیشتر شدن دما یکی از محرک های تولید کلاژن است.

آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد ؟

آر اف فرکشنال کاربردهای زیبایی و درمانی دارد که در ادامه به ان ها می پردازیم :

 • بهتر شدن ترک هاى پوستی
 • جوان سازی پوست صورت و بدن
 • درمان اسکار آکنه
 • لیفت پوست
 • درمان آکنه فعال
 • کم شدن چربی پوست
 • درمان منافذ باز پوستی
 • درمان شلی و افتادگی پوست صورت و بدن
 • پیلینگ بدون به وجود آمدن آسیب پوستی
 • بیشتر شدن قوام و تونیسیته پوست صورت و بدن
 • کم شدن چین و چروک در نزدیکترین مناطق به چشم
 • درمان آکنه فعال با از بین بردن باکتری مولد آکنه
 • کم شدن ترشح سبوم و درمان سبوره
 • شفاف کردن پوست
 • بهتر شدن اسکارهای سطحی
 • کم شدن استریا و استرچ مارک
 • درمان ضایعات عروقی پوست و روزاسه
 • درمان لک، پیگمنتاسیون و PIH
 • از بین رفتن خطوط خنده و اخم Fine

انواع آر اف فرکشنال :

یکی از بهترین دستگاه ها برای جوان سازی پوست دستگاه آر اف فرشکنال است. سال های زیادی پزشکان از این دستگاه برای زیباسازی و شادابی پوست افراد استفاده می کنند. میکرونیدل و کونتراج دو شکل مدرن آر اف هستند که نسبت به آر اف معمولی موثرتر و عوارض جانبی کمتری دارند.

سوزن میکرونیدل یا آر اف از سوزن های ظریف با قطر 120 میکرون استفاده می کند که به عمق 2 میلی متری پوست نفوذ کرده و امواج فرکانس رادیویی را به عمق پوست ارسال می کند. میکرونیدل و آر اف فرکشنال ترکیبی از فناوری آر اف و میکرونیدلینگ است که تولید کلاژن را تحریک می کند.

انقباض آر اف شکل دیگری از آر اف فرکشنال است که از فناوری تک قطبی و دو قطبی برای درمان مشکلات پوستی در لایه های سطحی و عمیق استفاده می کند. درمان آر اف کونتراج بسیار تاثیر گذار تر است و خطر کمی دارد. یکی از مزایای درمان پوست با آر اف فرکشنال این است که بعد از استفاده از این روش می توانید تغییرات پوست خود را ببینید.

انواع آر اف فرکشنال :

آر اف فرکشنال در یک جلسه چه کارهایی می تواند انجام دهد ؟

قبل از شروع آر اف با سوزن فرکشنال، ابتدا صورت به طور کامل با الکل تمیز می شود. برای جلوگیری از درد، یک کرم بی حس کننده به مدت 40 دقیقه روی پوست مالیده می شود. هر فرد یک کارتریج جدید با 3 سوزن بسیار ظریف باز می کند که می تواند برای 6 جلسه درمانی استفاده شود. سوزن ها قبل از هر جلسه درمانی استریل می شوند. سوزن ها به گونه ای طراحی شدند که بادوام باشند و در اثر درمان مکرر آسیبی نبینند. درمان با تنظیم پارامترهای دستگاه شروع می شود.

هر جلسه 30 دقیقه طول می کشد. سوزن ها با هر شلیک به پوست نفوذ می کنند و با پایان شات امواج رادیویی را آزاد می کنند. این درمان تا حدودی دردناک است اما بیشتر مراجعه کنندگان می توانند ان را تحمل کنند. این درمان می تواند نتایج مناسبی داشته باشد. بعد از درمان، پوست تا 24 ساعت قرمز، ملتهب و متورم است. اما هیچ زخمی روی سطح پوست وجود ندارد. اگر خون ریزی زیر پوست ایجاد شود، در نهایت ظرف 1 هفته از بین می رود.

مزایای آر اف فرکشنال :

آر اف فرکشنال روشی است که هیچ ماده و یا دارو شیمیایی برای درمان استفاده نمی شود. این روش بیشتر به بازسازی پوست اهمیت می دهد و با دو ابزار سوزن های ظریف و امواج آر اف صورت می گیرد. آر اف فرکشنال هم مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با مزایای آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • بدون عوارض بلند مدت
 • کوتاه بودن دوره بهتر شدن بعد از درمان
 • کوتاه بودن دوره درمان و نتیجه گیری در همه افراد
 • بدون نیاز به استراحت در منزل
 • نیاز نداشتن به برش پوست و یا آسیب به آن
 • برتری نسبت به روش های لیزری

آر اف فرکشنال برای همه افراد در هر سنی مناسب است و محدودیتی ندارد. هر چقدر که افراد پوستشان مشکلات و آسیب های زیادی داشته باشد تعداد جلسات برای درمان بیشتر می شود.

عوارض آر اف فرکشنال :

آر اف فرکشنال یک روش کم تهاجمی است و باعث آسیب به ناحیه های دیگر نمی شود و عوارض موقتی دارد که بعد از مدتی از بین می ورد. انجام آر اف فرکشنال کمی درد دارد اما این درد قابل تحمل برای همه افراد است. اگر آستانه درد شما پایین است قبل از درمان می توانید از کرم های بی حسی کننده برای کمتر شدن درد استفاده کنید. در بعضی از افراد احتمال به وجود آمدن تورم وجود دارد که تا 24 ساعت از بین می ورد. این اتفاق برای بعضی بیماران 3 روز بعد از بین می ورد. قرمزی پوست بعد از انجام روش به وجود می آید و حداکثر تا 24 ساعت برطرف می شود. از بیشترین عوارض این روش این 3 مورد گفته شده بود اما بعضی از عوارض به دلیل خطای پزشک و یا شرایط بیمار اتفاق می افتد که امکان دارد برای برطرف شدن آن زمان زیادی طول بکشد.

قیمت آر اف فرکشنال

قیمت آر اف فرکشنال می تواند به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد. برای مثال نوع پوست، دستمزد پزشک، موقعیت جغرافیایی، نوع کلینیک و نوع دستگاه می تواند در قیمت آر اف فرکشنال تاثیر گذار باشد. برای مثال آر اف فرشکنال در شهرستان نسبت به تهران ارزان تر صورت می گیرد و یا دستمزد یک پزشک کاربلد و متخصص می تواند بیشتر از یک پزشک بی تجربه باشد و یا امکان دارد آر اف در پوست صورت شخصی نتیجه بهتری داشته باشد.

قیمت آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال چه تفاوتی دارد ؟

لیزر فرکشنال آر اف و co2 برای جوان سازی و زیبایی پوست استفاده می شود. اما هر کدام از این روش ها اثر و مکانیسم مختلفی دارند. اگر بین این دو روش شک دارید بدانید که روش آر اف برای افرادی که پوست سبزه دارند بهترین کار را دارد. آر اف برای افرادی که می خواهند افتادگی پوست را درمان کنند موثرتر است. در مقابل، CO2  برای درمان اسکارها و زخم های در اثر جراحی، جوش و بخیه موثرتر است. آر اف به عمق پوست نفوذ می کند. اما CO2 بر لایه های سطحی پوست اثر می گذارد. آر اف فرکشنال برای درمان مشکلات پوستی در تابستان مناسب تر است. به خاطر دوره نقاهت کوتاه بعد از درمان، آر اف فرکشنال برای افرادی که می خواهند سریع به سر کار بروند ایده آل است.

برای آر اف فرکشنال چند جلسه نیاز است ؟

تعداد جلسات موردنیاز برای جوان سازی پوست با آر اف فرکشنال به نوع پوست شما، میزان آسیب های پوستی و واکنش بدن شما به این روش بستگی دارد. در افرادی که جای زخم عمیق دارند، باید تعداد جلسات زیادی روی پوستشان صورت بگیرد. تعداد جلسات درمانی آر اف توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی تعیین می شود. برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید 3 جلسه زیر نظر پزشک باشید.

روش بهتر شدن در آر اف فرکشنال :

از یک ماه اول بعد از برطرف شدن قرمزی، پوست شفاف می شود و از پایان ماه دوم درمان، کم شدن افتادگی و کم شدن عمق چین و چروک دیده می شود که بعد از آخرین جلسه تا 6 ماه ادامه دارد. روند درمان آکنه فعال در 2 جلسه اول امکان دارد تعداد جوش ها بیشتر شود که با ادامه درمان آکنه کم می شود و چربی پوست کاهش می یابد و در 4 جلسه بعدی جای زخم بهتر می شود.

در این روش بهبودی حتمی نیست و به سن پوستی و عمق چین و چروک بستگی دارد و 60 تا 70 درصد بهتر می شود و اگر نیاز باشد درمان تکمیلی با تزریق بوتاکس یا فیلر صورت می گیرد.  نتیجه درمان در افراد متفاوت مختلف است و عادات فردی، ژنتیک و مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال چیست ؟

برای این که از عوارض و خطرات آر اف کم کنید و نتیجه مناسبی از آن بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با مراقبت بعد از آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • بعد از درمان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما ملتهب است و اشعه فرابنفش خورشید می تواند پوست شما را خراب کند.
 • تا 1 هفته بعد از درمان به استخر و سونا نروید و از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • از التهاب پوست صورت خود نترسید، قرمز شدن پوست و کمی ورم صورت طبیعی است و از بین می ورد.
 • اگر جوش یا لخته خون در صورت شما وجود داشت اصلا به آن دست نزنید.
 • صورت خود را در روز عمل شست و شو ندهید. تا 3 روز از شست و شو صورت با آب داغ و شوینده های قوی پرهیز کنید.
 • سعی کنید در روز های اول بعد از درمان آرایش نکنید و فقط از کرم های مرطوب کننده و بازسازی کننده استفاده کنید.

تفاوت آر اف فراکشنال سوزنی با آر اف های معمولی :

امواج رادیویی پرفرکانس یا رادیو فرکوئنسی از سال ها قبل توسط پزشکان به عنوان درمان ضد چروک و سفت شدن پوست‌های شل و افتاده استفاده می‌شده و هنوز هم در بسیاری از مراکز لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده می‌شود، در این دستگاه‌ها ابتدا یک روغن و یک ژل رقیق روی پوست مالیده می‌شود و سپس پزشک با دستگاه رادیو فرکانس امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می‌تاباند، این امواج رادیویی بتدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست وارد می‌کند و این تاباندن این امواج بی‌عارضه بر پوست دو تاثیر دارد.

شادابی و باز شدن پوست با جلسات نهایتا تاثیرات ضد چروک و با ادامه و تکرار جلسات درمانی  تاثیر لیفت سفتی و کشیده شدن پوست  پوست‌های شل و افتاده می‌شود و چروک‌های ظریف پوست خصوصا دور دهان و دور چشم بتدریج کم و کمتر می‌شود. توضیح مهم و نکته اول اینکه این امواج یعنی رادیو فرکانس هیچ ضرری برای پوست ندارد و یک متد غیر تهاجمی و بسیار بی‌آزار برای پیشگیری و درمان چروک و شلی و افتادگی صورت می‌باشد و تاثیر درمانی آن به  مراتب از کرم‌های ضد چروک بسیار گران قیمت در بازار بهتر و بیشتر است و نکته دوم اینکه بعد از جلسات درمان به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و زخم نمی‌شود لذا عوارضی مثل لکهای تیره یا روشن در این متد ایجاد نمی‌شود، تنها موردی که بعد از جلسات درمانی ایجاد می‌شود قرمزی مختصر و خشکی پوست می‌باشد که بسرعت طی چند ساعت تا حداکثر یکی دو روز با استفاده از کرم‌های ترمیم کننده و آبرسان پوست قرمزی و خشکی پوست از بین می‌رود.

تنها مشکل در آر اف های معمولی قدیمی در پروسه جوان سازی پوست صورت  تاثیر خیلی آرام و تدریجی بود و پزشک مجبور هست برای رسیدن به نتیجه مطلوب درمانی هم تعداد جلسات درمانی برای درمان چین و چروک و شلی و افتادگی صورت را زیاد کند و یا اینکه هر جلسه باید وقت زیادی را برای انجام لیزر صرف کند تا به نتیجه مطلوب درمانی برسد، لذا اغلب مراجعینی که توسط پزشک و با این دستگاه‌های معمولی آر اف  شده‌اند خیلی راضی نبودند و وقتی علت را جویا می‌شویم متوجه می‌شویم که یا پزشک معالج حوصله وقت گذاشتن برای هر جلسه درمانی را نداشته و یا اینکه به علت تعداد زیاد جلسات مراجعه کننده خسته می‌شود و جلسات را رها می‌کند.

نکات مراقبتی پیش از انجام آر اف فرکشنال

شما می بایست پیش از انجام دادن روش آر اف فرکشنال نیز به برخی نکات مهم توجه کنید که این نکات در ادامه ذکر می شوند :

1 . پوست باید به خوبی آب داشته باشد تا نیازهای RF را برآورده کند. چند روز قبل از استفاده از دستگاه RF حتما آب کافی بنوشید.

2 . دست کم 2 هفته قبل از درمان RF، یک روتین پاکسازی و مرطوب کننده پوست را دنبال کنید و صبح و شب از ویتامین C استفاده کنید.

3 . دست کم چندین هفته قبل از درمان با فرکشنال RF پوست را لایه برداری نکنید و در صورتی که موهای زائد صورت تان را لیزر کرده اید، حداقل 2 هفته قبل از استفاده از RF اجازه دهید پوست شما بهبود یابد.

4 . اگر زگیل، تبخال دارید یا به هر نوع مشکل پوستی دیگر مبتلا هستید، حتما به دکتر مورد نظرتان اطلاع دهید تا بتوانند ابتدا با درمان هایی مانند کرم آسیکلوویر یا کرایوتراپی و روش های درمانی دیگر، مشکل پوست را درمان کنند، سپس آانجام آر اف را آغاز کنند.

5 . در روز انجام روش RF، حتماً مقدار زیادی آب (آب میوه طبیعی) بنوشید تا پوست تان مرطوب بماند.

6 . از برنزه کردن پوستتان زیر نور خورشید یا سولاریوم به مدت چند هفته تا 1 ماه قبل از انجام فرکشنال RF اجتناب کنید.

7 . اگر که هر گونه داروهای ممنوعه استفاده می کنید، می بایست به دکتر مورد نظرتان و اپراتور خود اطلاع دهید. در برخی مواقع، ممکن است از شما درخواست شود که درمان RF را تا 1 ماه به عقب بیندازید.

8 . اگر دچار مشکلات هورمونی هستید یا سابقه بیماری هایی مانند زگیل، رشد زیاد مو، مشکلات تیروئید و غیره دارید، با دکتر متخصص و اپراتور خود صحبت کنید.

9 . اگر ژل ها و پمادهای بی حس کننده مانند زایلوژل یا لیدوکائین مصرف می کنید، می بایست پوست تان را به خوبی بشویید. اسپری های بدن، لوسیون ها، کرم ها و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی را از سطح پوست خود بشویید.

10 . اگر قبلا ژل، بوتاکس و فیلر تزریق کرده اید، حتما به اپراتور خود اطلاع دهید.

کلام آخر

در صورت انجام آر اف فرکشنال درباره قیمت آر اف فرکشنال تحقیق کنید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید تا دچار عوارض و خطراتی نشوید. مراقبت های بعد از آر اف را به درستی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *