قیمت لیزر بیکینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت لیزر بیکینی آشنا کنیم. در گذشته روش های زیادی مانند شیو کردن، اپلاسون، تیغ، موم برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود که زمان بر، سخت و آزاد دهنده بود اما امروزه با روش های جدید می توان از شر موهای زائد برای همیشه راحت شد که یکی از این روش ها لیزر است. امروزه این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است و آقایان و خانم ها از این روش برای از بین رفتن موهای زائد استفاده می کنند. در ادامه برای آشنا شدن با قیمت لیزر بیکینی با ما همراه باشید.

لیزر بیکینی چیست ؟

همانطور که گفته شد ایپلاسیون و تیغ و یا شیو کردن کار بسیار زمان بری است هر چقدر هم که زمان کمی برای انجام آن صرف کنید باز هم مشاهده می کنید که موها کاملا از بین نرفته است. یکی از مشکلات موهای بیکینی تعریق است که در رابط جنسی هم تاثیر گذار است. زیرا با لیزر می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید و پول خود را صرف وسایلی مانند تیغ و اپلاسیون نکنید.

کنترل موهای ناحیه بیکینی سخت است و شما می توانید موهای زائد بیکینی را با ژیلت اصلاح کنید اما بعد از چند روز دوباره رشد می کنند. کرم های موبر در چند دقیقه می تواند موها را از بین ببرد اما به غیر از رشد موها این کرم ها می تواند بوی بد هم داشته باشد. پودر موبر می تواند حساسیت هایی برای افراد داشته باشد  که باعث خارش و قرمزی شود.

امکان دارد اپلاسیون یا موم موها را از ریشه خارج کند اما با این روش ها بعد از چند روز مجدد موهای شما رشد می کند و می تواند برای شما دردناک باشد و موها زیر پوستی رشد کند و امکان دارد پوست دچار قرمزی و خارش شود. لیزر موهای زائد بیکینی یکی از بهترین راه های برای از بین رفتن موهای زائد است. یکی از مشکلات برای خانم ها تیرگی ناحیه تناسلی است که با لیزر مو هم می توانید این مشکل را از بین ببرید و پوست خود را روشن کنید. با لیزر بیکینی می توانید از شر موم و اپلاسیون و روش های دیگر خلاص شوید زیرا لیزر یک روش بی خطر است که در چند جلسه هم از بین می رود.

وجود موهای زائد در بیکینی باعث زشتی و انواع عفونت ها به پوست و مو می شود و باعث به وجود آمدن تاثیرات منفی در روابط زناشویی می شود. استفاده کردن از تیغ و موم باعث می شود پوست شما قرمز شود و دچار عفونت های پوستی، زگیل تناسلی، ایجاد تبخال و موهای زیر پوستی شود. لیزر بیکینی به غیر از زیبایی برای بهداشت هم لازم است و به همین خاطر همه بانوان با شرایط سنی مختلف و سن بالا و با وجود شاغل بودن از لیزر برای راحتی خود استفاده می کنند. به غیر از خانم ها آقایان هم دوست دارند زیبایی و تمیزی را تجربه کنند. بیشتر آقایان برای از بین رفتن موهای زائد از لیزر استفاده می کنند.

لیزر بیکینی چیست ؟

چه افرادی برای لیزر بیکینی مناسب هستند ؟

اگر رنگ موی شما تیره است و شیو کردن ناحیه تناسلی برای شما سخت است نگران نباشید زیرا با لیزر می توانید این مشکلات را از بین ببرید. لیزر به رنگدانه یا رنگ موجود در فولیکول مو جذب می‌شود و ریشه موهای زائد را نابود می کند و امکان رشد دوباره آن ها را از بین می برد. کار کردن در موهای ضخیم زمان زیادی لازم دارد و بیشتر طول می کشد. برخی از موهای زائد مقاوم هستند و امکان دارد در بعضی موارد به علت تغییرات هورمونی یا فعال شدن بعضی از فولیکول‌ های مو در طول درمان دوباره رشد کنند.

چگونگی انجام لیزر موهای زائد بیکینی

برای لیزر موهای زائد بیکنی باید 12 ساعت قبل از لیزر موهای زائد خود را شیو کنید و از 6 هفته قبل از اپلاسیون و یا وکس خودداری کنید. اگر آستانه درد شما زیاد باشد بی حس کننده نیاز نیست اما اگر نتوانید درد را تحمل کنید می توانید از پزشک خود بخواهید برای شما از بی حس کننده برای کمتر شدن درد استفاده کند. به غیر از بی حس کننده می توان از خنک کننده برای کاهش درد استفاده کرد. رنگ پوست، روحیات افراد و ضخامت موها در میزان درد تاثیر گذار است.

آیا لیزر بیکینی خطر دارد ؟

خطرات و عوارض لیزر بیکینی بسیار کم است. افرادی که از روش لیزر برای از بین رفتن موهای زائد استفاده می کنند گمان می کنند که پرتوهای لیزر به اندام های داخلی و ساختار سلولی بدن آن ها نفوذ می کند و باعث ناباروری و یا سرطان می شود. نوع لیزری که برای از بین رفتن موهای زائد استفاده می شود کمتر از یک میلی متر به پوست نفوذ می کند و نمی تواند به هیچ یک از اندام های داخلی بدن مانند تخمدان ها برخورد کند و به آن ها آسیب بزند. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی بی خطر است اما اگر باردار هستید این کار را انجام ندهید و بعد از تمام شدن بارداری دست به انجام لیزر بزنید. لیزر موهای زائد در هنگام درمان و یا بعد از آن عوارض کمی دارد. اگر درمان به روش درست انجام شود هیچ خطر و عوارضی در پی ندارد.

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی :

در چند روز اول موهای شما از پوست بیرون می زند که این موهای سوخته شده هستند و از این بابت نگران نباشید. می توانید این موهای را ژیلت کنید اما بهتر است تا هنگامی که پوست شما ملتهب است این کار را انجام ندهید. در هنگام جلسات لیزر این موهای می ریزند و با هر بار لیزر موهای شما نازک می شوند. اگر متاهل هستید سعی کنید تا 24 ساعت بعد از لیزر درمانی رابطه جنسی نداشته باشید زیرا سلامت جسمی شما مهم تر از هر چیز دیگری است. افراد با توجه به نوع پوست و موی خود بعد از 6 تا 12 جلسه لیزر درمانی به نتیجه می رسند.

مراقبت های قبل از لیزر بیکینی :

برای این که از عوارض و خطرات لیزر بیکینی کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. باید 1 تا 2 روز قبل از لیزر بیکینی ناحیه مورد نظر را شیو کنید. 1 ماه قبل از لیزر بیکینی از موم و اپلاسیون و وکس و هر روشی که باعث کنده شدن مو می شود خودداری کنید زیرا ریشه مو باید سالم باشد تا لیزر بتواند آن ها را از بین ببرد. هر محصول پوستی مثل لوسیون، دئودورانت، عطر و پودر را از ناحیه بیکینی پاک کند.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

  • اگر پوست شما خارید سعی کنید در برابر آن مقاومت کنید و آن را نخارانید. سعی کنید قسمت هایی که ملتهب شده را دستکاری نکنید زیرا طبیعی است و بهتر می شود.
  • تا 48 ساعت از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید و سعی کنید لباس های نرم بپوشید.
  • سعی کنید در هنگام حمام کردن از درجه ملایم استفاده کنید و پوست خود را به آرامی بشویید.
  • استفاده کردن از لوسیون یا صابون های معطر که باعث تحریک پوست می شود تا 48 خطرناک است.
  • باید تا 48 ساعت بعد از از لیزر ناحیه مورد نظر را خشک و تمیز نگه داری کنید.
  • در جلسات بعدی که برای لیزر اقدام کردید اگر لیزر شما با دوره قاعدگی شما برابر شد می توانید از تامپون استفاده کنید.
  • سعی کنید از رفتن به استخر، جکوزی، سونا، سالن های ورزشی و هر فعالیت ورزشی دوری کنید.
  • برای این که از خارش و التهاب پوست کم شود از ژل آلوئه را استفاده کنید.
  • سعی کنید ناحیه درمان را لمس نکنید.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

آیا آقایان هم می توانند لیز بیکینی انجام دهند ؟

مردان هم می توانند در صورت علاقه از لیزر استفاده کنند و از شر موهای زائد بدنشان خلاص شوند. تراشیدن موهای بدن می تواند اذیت کننده باشد زیرا باعث تحریک پوست می شود. اپلاسیون هم روشی دردناک است و به همین دلیل لیزر بیکینی آقایان هم محبوب شده است. بیشتر خانم ها از لیزر استفاده می کنند و این به این معنی نیست که آقایان نمی توانند از لیزر استفاده کنند. لیزر موهای زائد مردان برای موهای پشت، شکم، شانه، سینه، پاها و ناحیه تناسلی استفاده می شود. از بین رفتن موهای زائد با لیزر برای خانم ها و آقایان روی افراد که پوست آن ها روشن و موهای تیره دارند مناسب است زیرا بخشی از فولیکول مو است که توسط لیزر مورد هدف قرار می گیرد.

این ماده برای یافتن رنگدانه تیره با ملانین طراحی شده است زیرا در ریشه مو متمرکز است. با از بین بردن ریشه ها موها رشد دوباره خود را موقف می کنند. در افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند غلظت ملانین بیشتر از هم متمایز می شود و این لیزر موهای زائد را آسان تر می کند. لیزر موهای زائد روی افرادی که این ویژگی را ندارند نتیجه می دهد اما امکان دارد جلسات زیادی طول بکشد. درمان با لیزر موهای زائد روی موهای بلوند و قرمز و یا خاکستری نتیجه کمتری دارد.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود ؟

دستگاه لیزر مو برای فولیکول مو طراحی شده است و به سطح عمیق تر نفوذ نمی کنند و نفوذ لیزر به اندازه ای عمیق نیست که بتواند روی اندام های بدن تاثیر گذار باشد. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی نمی تواند باعث نازایی شود. لیزری که متخصصان استفاده می کنند کمتر از یک میلی متر به پوست نفوذ می کند و هیچ راهی برای رسیدن به تخمدان ها ندارد.

مدت جلسات لیزر بیکینی :

بعد از 6 تا 8 جلسه رشد موها تا 80 درصد کم می شود. مو و نوع پوست ناحیه مورد نظر تعیین کننده جلسات لیزر است برای مثال لیزر موهای زائد با 6 جلسه کافی است اما لیزر موهای زائد صورت جلسه زیادی نیاز است زیرا جنس موهای این ناحیه با هم فرق دارند. تعداد جلسات لازم برای افراد متفاوت است برای مثال امکان دارد فردی به 5 جلسه نیاز داشته باشد و یا فردی با 8 جلسه به نتیجه خود برسد. ناحیه بیکینی یکی از کم دردسر ترین ناحیه ها برای لیزر است و 6 تا 8 جلسه 30 دقیقه ای برای آن نیاز است. از هر جلسه تا جلسه بعد 1 ماه فاصله است.

چرخه رشد مو سه مرحله آناژن، کاتاژن و تلوژن دارد. لیزر مو هنگامی تاثیر دارد که فولیکول مو در مرحله آناژن باشد. مو در این مرحله در حال رشد است و به همین دلیل به جلسات متعدد نیاز دارید زیرا در هر جلسه همه فولیکول های مو هم زمان در فاز آناژن قرار ندارند. تعداد جلسات تا جایی ادامه دارد که همه فولیکول های مو زمانی که در فاز آناژن هستند توسط لیزر از بین بروند. بعد از 2 جلسه موها کم پشت و نازک می شوند اما برای این که همه فولیکول ها از بین بروند و رشد موها متوقف شود باید دوره را تمام کنید.

عوارض لیزر بیکینی :

امکان دارد بعد از اولین جلسه لیزر شما دچار عوارض هایی شوید که این عوارض طبیعی هستند. که این عوارض التهاب و تورم فولیکول موها، سوختگی ملایم، قرمزی و التهاب پوست، خارش است. این عوارض طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می روند و بعد از چند جلسه لیزر موهای شما نازک و ظریف می شود و این علائم از بین می رود. مراقبت های قبل از هر جلسه، مراقبت های بعد از هر جلسه، مراقبت های بین جلسات و انتخاب یک مرکز لیزر معتبر می تواند در کم کردن عوارض لیزر کمک کننده باشد.

قیمت لیزر بیکینی

قیمت لیزر بیکینی

یکی از مهم ترین ناحیه های که بیشتر افراد اقدام به لیزر آن می کنند لیزر بیکینی است. زیرا این ناحیه حساس است و هزینه و و تعداد جلسات این ناحیه نسبت به نواحی دیگر متفاوت است. انتخاب کلینیک لیزر، انتخاب دستگاه برای لیزر مو، رنگ و نوع پوست، وسعت ناحیه درمان، رنگ و جنس مو ناحیه بیکینی می تواند در قیمت لیزر تاثیر گذار باشد. در بعضی از خانم ها ناحیه بیکینی سطح وسیعی ندارد و مقدار موهای زائد کمتر دارد و قیمت لیزر بیکینی و تعداد جلسات برای آن کمتر است.

انواع روش های حذف موهای زائد

بطور کلی حذف موهای زائد به دو روش دائمی و موقت انجام می شود.

 روش موقت :

شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد. از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تاثیری ندارند.

پس با لیزر کل بدن دیگر از نگرانی اینکه آیا این روش برای دختران مضر است یا خیر خلاص می شوید در واقع موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش رشد موها هفته ها به تاخیر می افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود ، دردناک نیز می باشد.

روش دائمی :

روش‌ های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن شامل لیزر و الکترولیز می باشد. توجه داشته باشید استفاده از روش های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن دردناک می باشد. اما لیزر موهای زائد یک روش با ماندگاری طولانی مدت می باشد که حداقل در ۶ جلسه ۹۰٪ موهای زائد شما را از بین می برد. اما قبل از ثبت نام در اولین جلسه لیزر، با ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری به شما ارائه دهیم.

کلام آخر

قبل از انجام لیزر برای این که نتیجه مناسبی از لیزر داشته باشید سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. مراقبت های قبل و بعد از لیر را انجام دهید تا از خطرات و عوارض آن کم کنید. درباره قیمت لیزر بیکینی از افراد با تجربه سوال فرمایید. ممنون از این که تا آخر مقاله قیمت لیزر بیکینی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *