معایب کاشت مو به روش SUT

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معایب کاشت مو به روش SUT آشنا کنیم. داشتن موهای خوب، پرپشت و سالم شما را جوان تر و زیباتر نشان می دهد. امروزه ریزش مو و طاسی می تواند همه را نگران کند. علاوه بر ژنتیک فرد، عواملی مانند رژیم غذایی نامناسب، فشار خون بالا، بیماری های زمینه ای، عدم تعادل هورمونی و استفاده از برخی داروها می تواند از عوامل دخیل در طاسی باشد. با گسترش علم و فناوری امروزه با کاشت مو می توان ظاهر و اعتماد به نفس افراد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید. در ادامه برای َآشنا شدن با معایب کاشت مو به روش SUT با ما همراه باشید.

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

ویژگی این روش استفاده از ابزارهای مدرن و میکروموتورهای اتوماتیک به جای تکیه گاه های دستی است که در کاشت مو به روش FIT استفاده می شد. از آنجایی که این روش توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود، نسبت به روش های قبلی عملکرد سریع تری برای پوشش طاسی خواهد داشت.

امروزه استفاده از روش SUT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو با استقبال بسیار متقاضیان و متخصصین مواجه شده است، چرا که جای زخم های قابل مشاهده ای برای متقاضی ایجاد نمی کند و نسبت به سایر تکنیک ها دوره نقاهت کمتری دارد.

یکی از مهم ترین ویژگی های این روش، احتمال کمتر آسیب دیدن پیوند مو توسط جراح است. زیرا فولیکول ها توسط ابزارهای پیشرفته از بانک موی متقاضی استخراج می شوند. اگر متقاضی در گذشته از روش های دیگر کاشت مو استفاده کرده و نتیجه مطلوبی کسب نکرده باشد، در صورت داشتن بانک موی کافی، استفاده از کاشت مو SUT گزینه مناسب تری است.

در مواردی که متقاضی دارای بانک موی متراکم و قابل قبولی باشد، امکان کاشت تا 14000 تار مو برای جراح وجود دارد که از ویژگی های ارزشمند روش SUT می باشد و قابلیت کاشت تا 3 برابر بیشتر از سایر موهای موجود است. با توجه به ویژگی های این روش، نتیجه کاشت مو بسیار طبیعی خواهد بود و هیچ اثری از کاشت مو باقی نمی گذارد. این روش در حال حاضر از نظر متخصصان پوست و مو مطلوب ترین روش برای کاشت مو است.

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

مراحل انجام کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به این روش مراحلی دارد که در ادامه با مراحل کاشت مو به روش SUT آشنا می شوید :

معاینات بالینی و آزمایشات اولیه :

در این مرحله پزشک اولین معاینات بالینی را انجام داده و معاینات لازم را تجویز می کند. انجام آزمایشات خاصی قبل از کاشت مو ضروری است. لازم است متقاضی کاشت مو آزمایشات مورد نیاز را انجام داده و نتیجه را به پزشک ارائه دهد.

وضعیت بانک موی شما بررسی می شود. کیفیت بانک مو، عمق ریشه مو، بررسی خاصیت ارتجاعی پوست سر، وضعیت چربی پوست سر، بررسی وضعیت ناحیه کاشت و تعداد فولیکول های مورد نیاز برای درمان ناحیه بدون مو توسط پزشک انجام می شود. یکی از مزایای کاشت مو با روش SUT این است که امکان استخراج گرافت های مو از سایر نواحی بدن مانند سینه، بازوها و ریش وجود دارد.

با کمک برنامه های کامپیوتری طراحی مو انجام می شود. خط مو در این روش کاشت مو حالتی کاملا طبیعی دارد. بر اساس این طرح، تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت تعیین می شود. بسته به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت، هزینه کاشت مو به روش SUT در این مرحله مشخص می شود.

تزریق بی حسی و استریل پوست سر :

بی حسی پوست سر برای از بین بردن درد در بیمار انجام می شود. پس از تزریق بی حسی موضعی، بیمار در حین برداشتن و کاشت فولیکول ها دردی احساس نمی کند. پس از مشخص شدن طی بررسی های اولیه و بررسی های منطقه اهدا و اسکان، این نواحی ابتدا تراشیده و سپس استریل می شوند.

برداشت مو از منطقه اهدا :

پس از تراشیدن و استریل شدن نواحی برداشت و کاشت، در این مرحله با استفاده از دستگاهی، گرافت های مو از محل برداشت استخراج می شود. تعداد زیادی گرافت در مدت زمان کوتاهی استخراج می شود. برداشت پیوند یک مرحله بسیار مهم در کاشت مو است. دقت و مهارت پزشک در این مرحله بسیار مهم است. اگر برداشتن مو با دقت و مهارت کافی انجام نشود، ممکن است به موهای ناحیه اهداکننده آسیب وارد شود و باعث نازک شدن آن ها شود. از طرف دیگر، فولیکول های برداشت شده امکان دارد آسیب ببینند.

در صورتی که پزشک تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، این مرحله بدون هیچ آسیبی و با کیفیت بالا انجام می شود. انتخاب پزشک و کلینیک کاشت مو نیازمند توجه دقیق است. در کلینیک ها، پزشکان با استفاده از دانش کافی و سال ها تجربه در زمینه کاشت مو، از بهترین و جدیدترین تکنیک ها برای کاشت مو استفاده می کنند.

مراحل انجام کاشت مو به روش SUT

انتقال و جاگذاری فولیکول ها در منطقه کاشت :

فولیکول های برداشت شده از ناحیه اهدا کننده برای کاشت در ناحیه بدون مو یا طاس آماده می شوند. در محل کاشت، شکافی به عمق تقریبی 0.7 میلی متر ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده در شکاف های ایجاد شده قرار می گیرند.

کاشت فولیکول ها بسیار مهم است. برای طبیعی‌تر کردن خط مو پس از کاشت، از واحدهای فولیکولی از یک رشته مو در نواحی خط مو استفاده می‌شود. بخش های 2، 3 و 4 مو در قسمت های پشت خط مو استفاده می شود. در این روش کاشت مو، خط رویش مو کاملا طبیعی به نظر می رسد.

موهای افراد به صورت تک یا چند تایی رشد می کند. اگر دو نفر را در نظر بگیرید، یکی از آن ها تک مو و دیگری دوبرابر رویش مو دارد. اگر 200 گرافت مو از هر دو کاندید گرفته شود، برای نفر اول 200 مو و برای نفر دوم 400 مو داریم. افرادی که تراکم موی بیشتری دارند باید بانک موی بهتر و قوی تری نسبت به سایرین داشته باشند.

چه افرادی برای کاشت مو به روش SUT مناسب هستند ؟

بهترین فردی که می تواند به این سوال پاسخ دهد متخصص کاشت مو است. متقاضیان مردی که دارای طاسی آندروژنیک در ناحیه سر هستند. اگر ضربه، سوختگی یا شیمی درمانی باعث ریزش مو شده باشد. اگر متقاضی پس از بهبودی از التهاب پوست دچار طاسی شود.

هرگونه کم پشتی یا طاسی در نواحی دیگر مانند ابرو، مژه، سبیل، ریش، اندام تناسلی و سینه وجود داشته باشد، شما می توانید کاشت مو انجام دهید. کاشت مو به روش SUT یک جراحی کم تهاجمی است. اما نوعی جراحی جزئی محسوب می شود. بنابراین وجود شرایط پاتولوژیک خاص می تواند برای متقاضی مشکل ایجاد کند.

کاندیدای نامناسب کاشت مو به روش SUT :

بعضی از افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند و برای آن ها ممنوعیت دارد. کاندیداهایی که طاسی دارند اما این طاسی الگوی خاصی ندارد. افرادی که دیابت کنترل نشده دارند. متقاضیانی که از بیماری های عفونی ویروسی مانند ایدز و هپاتیت رنج می برند. اگر متقاضی التهاب کنترل نشده داشته باشد. اگر متقاضی سابقه حساسیت به داروهای بی حسی داشته باشد.

اگر متقاضی فشار خون بالا داشته باشد و تحت درمان قرار نگرفته باشد. داوطلبانی که مشکلات لخته شدن خون مانند هموفیلی دارند. اگر متقاضی فشار خون بالا داشته باشد و تحت درمان قرار نگرفته باشد. توصیه می شود تمامی داوطلبان کاشت مو، سوابق پزشکی و درمانی خود را با پزشک مشاور کلینیک در میان بگذارند تا در صورت وجود مشکل، از روش های دیگر برای ترمیم موهای شما استفاده شود.

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

کاشت مو به روش SUT چه مزایایی دارد ؟

کاشت مو به روش SUT یک روش کاملا مدرن و تکمیل شده با روش های دیگر است، معایب سایر تکنیک ها تا حد امکان در این روش برطرف شده است. در کاشت مو به روش SUT، جراح سعی می کند فولیکول ها را به گونه ای استخراج کند که حداقل بافت پوست سر با آن برداشته شود.

انتقال فولیکول ها به تنهایی و بدون اتصال به بقایای بافتی پوست سر، امکان رشد حداکثر فولیکول های کاشته شده را فراهم می کند و همین عامل، نتایج کاشت مو به روش SUT را از سایر روش ها متمایز می کند. ویژگی استخراج فولیکول های خالص در روش FIT تا حدودی صادق است، اما مانند روش SUT، فرآیند استخراج به طور کامل توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود، بنابراین نتایج به دست آمده با SUT بسیار بهتر و طبیعی است.

در روش SUT ابزارهای تمام اتوماتیک و پیشرفته استخراج، جمع آوری، نگهداری و کاشت فولیکول ها را زیر نظر جراح انجام می دهند. این دستگاه به طور قابل توجهی روند کاشت را در مقایسه با سایر تکنیک ها سرعت می بخشد. علاوه بر این امکان ایجاد خطا و آسیب به فولیکول ها به حداقل می رسد. از آنجایی که در این روش از پانچ های تیز دستی استفاده نمی شود، متقاضی هیچ گونه درد، خونریزی و جای زخم را تجربه نمی کند.

در روش SUT متقاضی به هیچ وجه بیهوش نمی شود بلکه فقط از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود. روش SUT یک روش کم تهاجمی و یکی از روش های کاشت مو بدون جراحی است، بنابراین در این تکنیک درد، خونریزی، بیهوشی و بخیه را تجربه نمی کنید.

سوراخ های کوچک در بانک مو تا 7 روز و در ناحیه گیرنده تا 14 روز بعد بهتر می شوند. بلافاصله پس از عمل، درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است. اسکار و جای زخم ایجاد نمی شود. پس از درمان، محدودیتی برای فعالیت های روزانه وجود ندارد. در صورت امکان، اپیلاسیون نواحی مانند زیر ریش در این روش مجاز است.

کاشت مو به روش SUT چه مزایایی دارد

معایب کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش SUT کم است، اما علائمی امکان دارد در بعضی افراد اتفاق بیفتد که خفیف هستند و در عرض چند روز تا چند هفته برطرف می شوند. ایجاد شوک به مو و ریزش آن در کوتاه مدت،  به وجود آمدن کمی ورم به صورت موقت در پیشانی در صورت داشتن خط رویش پایین، رشد غیر هماهنگ موهای کاشته شده و موهای قبلی تا یک ماه، درد و سوزش جزئی تا روز اول بعد از کاشت از علائم معایب کاشت مو به روش SUT هستند.

سن مناسب کاشت مو به روش SUT چه سنی است ؟

روش SUT در افراد بالای 25 سال انجام می شود، زیرا الگوهای ریزش مو در جوانان را نمی توان به درستی پیش بینی کرد و امکان دارد ریزش مو پس از پیوند ادامه یابد. در واقع این افراد کاندیدای مناسبی برای هیچ یک از تکنیک های کاشت مو نیستند. البته گاهی افراد مسن پس از کاشت مو، موهای خود را از دست می دهند. بهترین سن برای زنان و مردان بالای 30 سال است.

مراقبت های بعد از کاشت مو

برای این که نتیجه مناسبی از کاشت مو بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT آشنا می شوید :

  • برای هفته دوم از فعالیت بدنی شدید، سه هفته در استخر شنا و شش هفته قرار گرفتن در معرض آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید. بهتر است از محصولات ضد آفتاب به مدت 3 هفته استفاده کنید.
  • بیمار بدون پانسمان مرخص می شود و امکان دارد نیاز به پوشیدن کلاه سبک داشته باشد. چند ساعت استراحت توصیه می شود.
  • پیشانی امکان دارد متورم شود، که در برخی بیماران اتفاق می افتد و امکان دارد 2-4 روز باقی بماند. در صورت بیشتر شدن تورم با پزشک خود تماس بگیرید.
  • به بیمار توصیه می شود الکل، سیگار و تنباکو مصرف نکند.
  • یک روز بعد از جراحی، بیمار می تواند به مدت 5 تا 10 دقیقه سر خود را زیر دوش با آب ولرم بشوید، اما نباید به قسمت های عمل شده دست بزند. از حوله یا سشوار استفاده نکنید. سر خود را به مدت 4-5 روز پس از درمان بشویید.
  • در صورت درد بیمار می تواند از مسکن هایی مانند پاراستامول یا پیرالژینوم استفاده کند.
  • تا 3 روز بعد از کاشت مو، بیمار امکان دارد احساس خارش خفیفی در نواحی عمل شده داشته باشد. احساس بی حسی را می توان برای چند روز تا چند هفته احساس کرد.
  • کمپرس سرد را می توان هر دو ساعت به مدت چند دقیقه استفاده کرد. تا چند روز پس از کاشت مو، هنگامی که بیمار می خواهد بخوابد، باید سر را با زاویه حدود 45 درجه بالا آورد.

ویژگی‌های کاشت مو به روش SUT

کاربردهای کاشت مو به روش sut

در صورتی که دکتر متخصص برای فرد متقاضی از کاشت مو به روش sut استفاده کند، از برش‌های ریز در پوست سر استفاده می کند که به وسیله آن، فولیکول های موی شخص کاشته می شوند. با کمک این روش می توان هر یک از فولیکول ها به طور بسیار واضح و مناسب در ناحیه مورد نظر قرار دارد تا با نتایج بسیار واقعی تر و بهتری همراه باشد. در ضمن در تکنیک sut به جای ماندن زخم به کمترین میزان می رسد و در برابر سایر روش‌ها، موجب درمان و بهبودی سریع‌تر می شود.

از جمله فواید و مزایای بسیار بااهمیت تکنیک sut، می توان به بوجود آمدن نتایج کاملاً طبیعی اشاره نمود. موهایی که در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند، به طور کاملا یکدست با موهایی که وجود دارد ترکیب می‌شوند، به گونه ای که نمی توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد.

علاوه بر فواید و مزیت های بسیار زیاد، این روش معایبی نیز در بر دارد. برای انجام دادن این روش از کاشت مو، نیاز به جراحانی است که مهارت بسیار بالایی در این حوزه دارند و تا به امروز توانسته اند تجربه بسیار زیادی کسب کنند، زیرا این تکنیک به توجه فوق‌العاده در حین انجام فرآیند استخراج پیوند و کاشت نیاز دارد.

در صورتی که کاشت مو با تکنیک SUT انجام می گیرد، می توان آن را به عنوان راهکاری جهت برطرف کردن مشکلات و نگرانی های ریزش مو یا مشکل نازک شدن دانست. از این رو بهتر است که آغاز کار با یک جراح بسیار باتجربه که در این روش مهارت و تخصص دارد مشورت کنید و در ادامه اقدام به انجام آن نمایید.

آمادگی قبل از کاشت مو به روش sut

زمانی که شما تمایل به انجام کاشت مو به روش sut دارید، بسیار مهم و ضروری است که پیش از آن آمادگی کافی ا داشته باشید و شما نباید از این مسئله غافل شوید. این مسئله چندین جنبه ویژه جهت مطمئن شدن از یک تکنیک موفق و نتایج رضایت بخش است.

پیش از هر مسئله ای، بسیار مهم می باشد که با دکتر متخصص کاشت مو باتجربه مشورت نمایید. این مشاوره ابتدایی به دکتر متخصص این اجازه را می دهد تا موقعیت شما را بررسی کرده و شرایط پوست سر شما را بررسی نماید. در حین انجام این مشاوره، شما می توانید که انتظارات تان را با دکتر مورد نظرتان در میان بگذارید و نتایج دلخواه و هر نوع نگرانی یا سوالی که امکان دارد در رابطه با این تکنیک داشته باشید را به او بگویید. دکتر متخصص اطلاعات بسیار خوبی در رابطه با آنچه که در حین انجام جراحی و در ضمن پروسه بهبودی باید انتظار داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

روزی که برای جراحی به کلینیک مراجعه می کنید، به شما توصیه می‌شود جهت پیشگیری از عوارض جانبی مرتبط با بیهوشی، پس از بعد از ظهر هیچ غذا یا نوشیدنی میل نفرمایید. در ضمن این گونه توصیه می‌شود که شما باید در این روز جراحی برای آرامش خود در حین و پس از جراحی، لباس‌های آزاد و راحت بپوشید.

آمادگی درست و اصولی پیش از کاشت مو به روش sut، تاثیر بسزایی در بدست آوردن اطمینان از نتایج مطلوب دارد. رعایت کردن تمامی نکات و توجه به همه دستورالعمل‌های ذکر شده مربوط به پیش از جراحی توسط جراح، به کمتر شدن میزان خطرات و بیشتر شدن میزان رضایت کلی از موهای جدید شما کمک می‌کند.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو سعی کنید درباره معایب کاشت مو به روش SUT تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. توصیه می شود بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *