کربوکسی تراپی مو

بسیاری از افرادی که اخیرا دچار ریزش مو و یا کم حجم شدن موهای خود شده اند با انجام کربوکسی تراپی می توانند موهای از دست رفته خود را به دست بیاورند ، این روش زیبایی و درمانی یک روش نسبتا امن می باشد که تقریبا هیچ عوارض جانبی را برای افراد به دنبال نخواهد داشت ، زیرا کربن دی اکسید به طور معمول در بدن افراد تولید می شود و همچنین مقدار بسیار کمی از این گاز نیز توسط پزشک متخصص مرتبط تزریق می شود ، با این وجود ممکن است که کبودی بسیار خفیفی را در محل تزریق به ندرت رخ می دهد که بعد از گذشت یک هفته این مشکل برطرف می شود ، این درمان معمولا در 4 الی 6 جلسه به فاصله یک هفته طول خواهد کشید .

برای انجام کربوکسی تراپی مو باید از دستگاه های کربوکسی استفاده نمود ، دستگاه های کربوکسی مانند یک پمپ تزریق برای افراد کار می کند ، این دستگاه ها به کپسول گاز co2 وصل می شود و پزشک متخصص به وسیله سوزن بسیار باریک و نازک و بدون هیچ گونه خونریزی گاز ها را به نقطه مورد نظر خود وارد می کنند ، این تزریق ها بسیار سطحی می باشند و سوزن به دستگاه های کپسول co۲ وصل می شوند .

باید گفت که یکی از بهترین روش هایی که به وسیله آن می توانید موهای از دست رفته خود را بازیابی کنید کربوکسی تراپی مو برای اولین بار در حدود 80 سال پیش در آسیا سلطنتی فرانسه متولد شد ، این روش درمانی و زیبایی با استفاده از گاز کربن دی اکسید موجب خون رسانی و همچنین بهبود شرایط در مو می شود ، از این روش برای از بین بردن سیاهی های دور چشم و همچنین مشکلاتی نظیر این نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، کربوکسی تراپی مو از درمانی های موقتی است که در اروپا ، آفریقا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد .

کربوکسی تراپی مو چیست ؟

کربوکسی تراپی چیست ؟ همان طور که گفته شد یکی از موفق ترین و بهترین روش هایی که می توان از آن برای بهبود حالت ارتجاعی پوست افراد و همچنین کاهش چین و چروک ، تیرگی زیر چشم ها و افزایش کلاژن سازی استفاده کرد کربوکسی تراپی می باشد ، در این روش زیبایی و درمانی از گاز کربن دی اکسید در پوست افراد استفاده می شود که این کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی مو به حساب می آید ، با کمک گاز های کربن دی اکسید شما می توانید خونرسانی را در بخش های مورد نظر خود افزایش دهید و حتی می توانید از این روش برای کاهش حجم چربی در نواحی خاص هم استفاده نمایید.

کربوکسی تراپی مو چیست ؟

یکی از روش های غیر تهاجمی برای بهبود روند رشد موها کربوکسی تراپی مو می باشد ، اگر فرد به تازگی موهای خود را از دست داده باشد و مو دچار ریزش شده باشد شانس بسیار زیادی در بهبود روند رشد موهای خود دارد ، این روش درمانی و زیبایی یکی از هایی است که در آن از گاز کربن دی اکسید به سر فرد تزریق می شود که در این مرحله بدن برای دفع گاز های کربن دی اکسید تزریق شده میزان بیشتری از اکسیژن را دریافت می کند و در نتیجه نیز خون با سرعت بسیار بیشتری در سر جریان پیدا می کند و مواد مغذی را به ریشه های مو افراد می رساند ، در آخر نیز آنچه که حاصل می شود رشد دوباره موها و تقویت آن ها می باشد ، این روش درمانی و زیبایی که شامل تزریق گاز های کربن دی اکسید کربن به پوست سر می شود که موجب پر پشت شدن موهای سر و کاهش چشم گیر ریزش موهای سر می شود ، در این روش در ترکیب با دیگر روش ها مانند مروتراپی مو اثر بخشی بیشتری را نیز برای افراد دارد .

این روش زیبایی و درمانی به دلیل ایمن بودن و هزینه بسیار کم اما نتیجه بخشی بسیار بالا به شدت به افراد توصیه می شود ،البته باید این نکته را بدانید که این روش زیبایی و درمانی علاوه بر موها کاربرد های بسیاری را نیز برای افراد به همراه دارد ، در روش درمانی آن با این دستگاه باید از دستگاه های کربوکسی تراپی استفاده نمود ، دستگاه های کربوکسی تراپی مانند یک پمپ تزریق برای شما کار می کنند ، دستگاه به کپسول های co2 وصل می شود و پزشک متخصص به وسیله سوزن های بسیار باریک و نازک و بدون هیچ گونه خونریزی گاز را به نقطه مورد نظر خود وارد می کند که این تزریق بسیار سطحی می باشد و سوزن به دستگاه کپسول co۲ متصل می‌ شود.

انتخاب بهترین پزشک کربوکسی تراپی مو

افراد از زمانی که تصمیم به انجام این روش زیبایی و درمانی می کنند باید تحقیقات لازم را در زمینه انتخاب پزشک متخصص پوست و موی خود آغاز نمایید ، باید بدانید که در این عمل زیبایی و درمانی غیر تهاجمی انتخاب پزشک متخصص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، سعی داشته باشید با یک انتخاب درست دو الی سه پزشک و دریافت وقت های مشاوره برای انجام این روش زیبایی و درمانی به ارزیابی دانش ، نوع برخورد فرد و رضایت دیگران از انجام این روش درمانی بپردازید .

شما می توانید با مشاهده نمونه کار های واقعی و صحبت با افراد مراجعه کننده در مطب پزشک متخصص مورد نظر نیز یکی از راه های تحقیق در خصوص پزشک خود داشته باشید ، معمولا بعد از این جلسات مشاوره می توانید پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید و برای دریافت وقت انجام این عمل با فرد تماس حاصل فرمایید ، این نکته را به یاد داشته باشید که چگونگی عملکرد پزشک متخصص و همچنین چگونگی انتخاب محل تزریق به شما کمک بسیاری می کند تا بازدهی بیشتری را از انجام این عمل زیبایی داشته باشید ، به این نکته نیز توجه داشته باشید که چنین اقداماتی توسط دستیار پزشک و افراد غیر متخصص ریسک بروز مشکلات بعدی را به همراه شما خواهد داشت که بعد از جلسات مشاوره حتما با پزشک متخصص خود در این باره گفت و گو کنید .

کربوکسی تراپی مو چگونه انجام می شود ؟

روش انجام این عمل زیبایی و درمانی برای موی سر مانند هر عمل درمانی دیگری پروسه خاصی را دارد که باید توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود ، پزشک متخصص زیبایی با انجام بررسی های اولیه و همچنین درمان های اولیه تصمیم به شروع درمان کربوکسی تراپی برای شما می گیرد . در بسیاری از موارد نحوه پاسخ دهی بدن افراد به درمان کربوکسی تراپی تعیین کننده دقیق تعداد جلسات مورد نیاز برای شما است ، اما در برخی از موارد پزشک متخصص 6 جلسه درمانی را برای بازدهی مطلوب این تکنیک به شما توصیه می شود .

در پروسه های انجام این روش درمانی و زیبایی سوزنی مانند آمپول های تزریقی به لوله ای وصل می شود که گاز کربن دی اکسید را به نوک سوزن شما می رساند ، پزشک متخصص با تزریق گاز ها در محل های مورد نظر تحریک فولیکول های مو به خون رسانی را انجام می دهد .

بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو

قطعا هر روش برای انجام این روش زیبایی و درمانی افراد کاندید خاص خودش را دارد که معمولا روش های مختلف برای افراد با ویژگی های مختلف کاملا مناسب می باشد ، در ادامه شما را با بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • برخی از افرادی که دچار ریزش موی موقت شده اند و به راحتی می توانند برای انجام این روش زیبایی و درمانی اقدام کنند .
 • اگر خط رویش موی شما در حال عقب نشینی می باشد فرد مناسبی برای استفاده از این روش درمانی برای موهای خود هستید .
 • برخی از افرادی که ریزش موی آن ها به صورت کاملا پراکنده می باشد ، این افراد فرد مناسبی برای استفاده از روش کربوکسی تراپی می باشند .
 • اگر بعد از بارداری و یا رویداد های خاص دچار ریزش موی خود شده اند ، کربوکسی تراپی مو یک راه درمان برای شما می باشد .

کربوکسی تراپی مو چگونه انجام می شود ؟

چه افرادی کاندید مناسبی برای کربوکسی تراپی مو نیستند؟

استفاده از روش های گوناگون درمانی معمولا توسط برخی از افراد توصیه نمی شود و این افراد کاندید مناسبی نمی باشند ، پس شما بهتر است که شما را با افراد نا مناسب انجام این عمل آشنا کنیم ، هر چند باید به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام این روش درمانی و زیبایی حتما در خصوص سوابق پزشکی خود با پزشک متخصص مشورت کنید .

 • برخی از افرادی که دچار نارسایی های کلیوی می باشند و در پروسه دیالیز کلیه قرار دارند ، این افراد به هیچ عنوان مناسب استفاده از روش درمانی و زیبایی کربوکسی تراپی مو نمی باشند .
 • خانم های باردار به هیچ عنوان افراد مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو نمی باشند .
 • برخی از افراد که تحت درمان سرطان قرار دارند هم مناسب استفاده از این روش زیبایی و درمانی نیستند .
 • برخی از افرادی که مبتلا به صرع هستند کاندید مناسبی برای درمان با کربوکسی تراپی نمی باشند .
 • برخی از افرادی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند نیز کاندید مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو نیستند .
 • اگر دچار گلوکوم و یا آب سیاه چشم هستید از انجام این روش باید اجتناب کنید .
 • افرادی که دچار برخی از مشکلات مغزی هستند نباید برای انجام این روش اقدام کنند .
 • افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند کاندید مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی نخواهند بود .
 • برخی از افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی و آسم هستند به هیچ وجه فرد مناسبی برای انجام این روش نیستند.

مدت زمان درمان کربوکسی تراپی مو

به طور حتم اطلاع از دوره های درمان کربوکسی تراپی مو به افراد کمک می کند تا برای انجام این روش زیبایی و درمانی برنامه ریزی کنید ، درمان و بازگراندن موهای از دست رفته با استفاده از این روش زیبایی و درمانی برای موی سر نتیجه آن کاملا بستگی به بدن افراد و همچنین نحوه پاسخگویی آن به این روش درمانی دارد ، اما به طور کلی نتیجه این روش زیبایی و درمانی بعد از گذشت دو تا 3 هفته کاملا قابل مشاهده می باشد .

هر چند برخی از افراد هم هستند که می توانند نتیجه درمانی با کربوکسی تراپی مو را در مدت زمان کوتاه تری نیز مشاهده فرمایند ، معمولا با توجه به صلاح دید پزشک متخصص ، درمان های جانبی در کنار کروکسی تراپی مو نیز به افراد توصیه می شود ، اما بهترین حالت اثر گذاری این روش زیبایی و درمانی را می توان بعد از گذشت 6 ماه نیز مشاهده کرد .

عوارض جانبی درمان ریزش مو با کربوکسی چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در تصمیم گیری نهایی برای انجام یک روش و یا عدم انجام خدمات زیبایی قطعا عوارض جانبی می باشد ، در روش زیبایی و درمانی کربوکسی تراپی مو درمان به صورت کاملا غیر تهاجمی برای افراد صورت می گیرد و این درمان ها هیچ درد و مشکلی را برای افراد به وجود نمی آورند ، کربن دی اکسید در بدن افراد به صورت کاملا طبیعی وجود دارند ، پس بدیهی است که این روش زیبایی و درمانی هیچ گونه عوارض جانبی را در بدن افراد ایجاد نمی کند و فرد به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی می تواند از این روش استفاده کند .

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی مو چیست؟

به طور کلی برای تصمیم به انجام این روش زیبایی و درمانی نیاز دارید تا از مزایای کربوکسی تراپی مو آشنا شوید ، افراد با دانستن مزایای هر عمل جراحی انگیزه بسیاری برای انجام این عمل زیبایی می گیرند ، اگر شما بخواهید که از مزایای کربوکسی تراپی مطلع شوید ممنون می شویم ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

 • این روش زیبایی و درمانی کاملا غیر تهاجمی می باشند که از مزایای فوق العاده آن می باشد .
 • کربوکسی تراپی مو بدون هیچ گونه آسیبی به مو و پوست سر صورت می گیرد .
 • نداشتن خونریزی و درد یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این عمل زیبایی می باشد .
 • کربوکسی تراپی مو بدون هیچ گونه بی هوشی برای شما انجام می شود
 •  درصد موفقیت بالای این روش یکی از انگیزه های بسیار قوی افراد مراجعه کننده برای انجام کربوکسی تراپی مو می باشد .
 • این روش زیبایی و درمانی تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA
 • مزایای دیگر کربوکسی تراپی مانند بهبود اعتماد به نفس و اثرات مثبت در روابط اجتماعی نیز برای انگیزه سازی انجام این عمل اثرگذار است.

چند جلسه کربوکسی تراپی برای درمان ریزش مو کافی است؟

به طور کلی تشخیص نحوه استفاده از کربوکسی تراپی برای موهای سر افراد یک کار بسیار تخصصی می باشد ، در مرحله اول پزشک متخصص زیبایی توانایی تعیین جلسات مورد نیاز را برای انجام کربوکسی تراپی مو در افراد را دارد ، این پزشک متخصص معمولا بعد از اولین جلسات استفاده از روش کربوکسی تراپی مو توانایی تخمین تعداد جلسات مورد نیاز در هر فردی را دارد .

آیا کربوکسی تراپی مو تاییدیه FDA دارد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که می توان با استفاده از آن نسبت به انتخاب و یا عدم استفاده از این روش درمانی خاص می شود تصمیم گیری کرد قطعا تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد ، معمولا برخی از روش های زیبایی و درمانی که FDA  آن ها مورد تایید می باشد می توانید بدون هیچ گونه نگرانی آن ها را انجام دهید ، همچنین طبق بررسی های FDA هیچ گونه عوارضی نیز برای درمان ریزش موهای شما و یا کربوکسی تراپی مو اعلام نشده است .

اقدامات قبل از انجام کربوکسی تراپی مو چیست؟

به طور کلی برای انجام تمامی عمل های زیبایی و درمانی باید اقداماتی را انجام دهید ، اما در زمان استفاده از عمل کربوکسی تراپی برای موی سر نیاز به هیچ گونه اقداماتی برای شما وجود ندارید ، شما می توانید بدون صرف هیچ وقت و اقدام خاصی برای استفاده از این روش به مطب پزشک خود مراجعه فرمایید ، کربوکسی تراپی معمولا هیچ نیازی به اقدامات جانبی قبلی ندارد ، مگر در شرایطی که پزشک توصیه خاصی در این خصوص داشته باشد.

آیا کربوکسی تراپی مو تاییدیه FDA دارد؟

مراقبت‌ های بعد از انجام کربوکسی تراپی مو

در روش درمانی و زیبایی کربوکسی تراپی موی سر مانند بسیاری از روش های زیبایی و درمانی دیگر شما نیاز به مراقبت هایی دارید که درصد ماندگاری و همچنین موفقیت آن را برای خود افزایش دهید ، بدون شک با جدی گرفتن برخی از مراقبت های بعد از انجام این روش درمانی می توانید تا حد بسیاری شاهد اثر گذاری این روش زیبایی و دمانی شوید ، در حالی که با عدم انجام این مراقبت ها ریسک نا موفق بودن آن نیز بیشتر می شود.

کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟

کربوکسی تراپی نوعی روش درمانی بی درد با کمترین میزان عوارض جانبی است یا این که هیچ عوارضی ندارد. زمانی که گاز دی اکسید کربن به بخش تحتانی پوست تان تزریق می گردد، امکان دارد که کمی درد یا فشار احساس کنید. ولی بعضی علائم در بازه زمانی کوتاه قابل مشاهده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

پف کردن : بخشی از پوست که این گار به آن تزریق شده نیز امکان دارد که پف کرده باشد، ولی در مدت زمان چند روز بهتر می شود چون بدن شما گاز را جذب می کند.

تورم و کبودی : روش کربوکسی تراپی به معنای تزریق دی اکسید کربن به قسمتی می باشد که تمایل دارید با جریان خون مازاد بهبود یابد. تزریق این ماده می تواند سبب کبودی شود، مخصوصا زمان تزریق گاز کربوکسی تراپی در بازوها و پاها.

صدای خش خش در پوست : بعد از گذشت تنها 1 جلسه از تزریق گاز کربوکسی تراپی، پوست تان امکان دارد که احساس گرما، خارش یا سوزن سوزن شدن داشته باشد، چون گردش خون بیشتر می شود و گاز فعالیت خود را آغاز می کند. این مشکل ممکن است که تا 1 روز پس از درمان ادامه داشته باشد.

جای سوختگی : اگر کربوکسی تراپی به خوبی انجام نشود، امکان دارد که جای سوختگی باقی بماند. البته ممکن است تا مدت چند روز پس از کربوکسی تراپی، جای سوختگی کمی در پوست های حساس مشاهده شود.

درد و قرمزی : دی اکسید کربنی که به پوست سر یا صورت شما تزریق می گردد، سبب سفتی آن می شود. از این رو دقیقا بعد از تزریق، امکان دارد که افراد دچار درد و حتی گزگز و قرمزی پوست تزریق شده شوند. لازم به ذکر است که این مشکلات در مدت زمان چند ساعت بعد از درمان ناپدید می شوند.

حباب های کشنده : در صورتی که سوزن درون ورید یا رگ خونی قرار بگیرد، ممکن است خطر داشته باشد. وجود حباب گاز در رگ می تواند راه خود را به وسیله سیستم گردش خون باز کند و موجب نامنظم شدن  ضربان قلب شود یا سبب کوری به دلیل وجود رگ های خونی در چشم گردد. از این رو در این تکنیک می بایست با دکتر متخصص و مجرب مشورت کرد تا خطری نداشته باشد.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله کربوکسی تراپی مو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *