کربوکسی تراپی شکم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کربوکسی تراپی شکم آشنا کنیم. بسیاری از افراد با وجود تلاش های زیاد و گرفتن رژیم های سخت موفق نمی شوند چربی های ناحیه شکم و قسمت پایینی کمر را از بین ببرند و به دنبال رهی هستند تا زودتر این چربی ها را از بین ببرند. یکی از این روش ها کربوکسی تراپی شکم است که بدون جراحی انجام می شود. این روش طرفدار زیادی دارد و در کلینیک های متفاوتی استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی شکم با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی شکم چیست ؟

کربوکسی تراپی شکم روند چربی سوزی را بیشتر می کند. بدن ذخایر چربی را تغییر می دهد و به نوعی آن ها را تغییر می دهد. هنگامی که دی اکسید کربن وارد این ناحیه از بدن می شود، به ذخایر چربی تزریق می شود که در نتیجه واکنش با چربی ها، شکل شیمیایی آن ها تغییر کرده و به اسید کربنیک تبدیل می شود. در واقع با این ترکیب سلول های چربی حل می شوند و در نهایت چربی آزاد می شود. کربوکسی تراپی شکم باعث بیشتر شدن متابولیسم و ​​سرعت دفع چربی در این ناحیه از بدن می شود.

کربوکسی تراپی شکم چیست ؟

دلایل ایجاد چربی زیر شکم :

دلایل زیادی برای تشکیل چربی شکم وجود دارد که هر کدام به سبک زندگی افراد بستگی دارد. در واقع جنسیت و بیشتر شدن سن از جمله عوامل موثر در ایجاد این چربی هستند و تغذیه مهمترین عامل است.

دلایل دیگری که امروزه استفاده از کربوکسی تراپی شکم را بیشتر کرده است، سبک زندگی است. افراد کم تحرک هرگز نمی توانند بدن خود را از شر چربی خلاص کنند. حتی با ورزش منظم، امکان دارد این چربی ها از بین نرود.

یکی از عوامل موثر بر چربی شکم پرخوری است. در واقع رژیم غذایی ناسالم در این مورد موثرتر است و انواع فست فودها و غذاهای چرب می توانند در بیشتر شدن چربی شکم تاثیر گذار باشد. برخی ژنتیک را در تشکیل چربی شکم موثر می دانند، اما با رژیم غذایی سالم و ورزش قابل کنترل است.

روش اجرای کربوکسی تراپی شکم چگونه است ؟

پزشک با بررسی نواحی چربی زیر شکم میزان دی اکسید کربن تزریقی را تعیین می کند. پس از آن، هر جلسه درمانی بین 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید. در این بین گاز دی اکسید کربن با سوزن گیج به این ناحیه تزریق می شود و در نهایت واکنش زیر پوست صورت می گیرد. در این روش فرآیند ساده ای وجود دارد که نیاز به استراحت ندارد و درمان بدون درد انجام می شود. این روش درمانی حداقل به 6 ماه جلسات درمانی نیاز دارد و فرد باید در طول درمان تحت نظر پزشک باشد.

بعضی از این روش درمانی برای جوان سازی پوست استفاده می کنند و به همین دلیل بیشتر استفاده از این روش صرفا برای زیبایی است. کربوکسی تراپی شکم می تواند در کم شدن وزن تاثیر گذار باشد، اما بهتر است ابتدا این روش را با ورزش و رژیم های غذایی موثر تکمیل کنید. با تزریق دی اکسید کربن به بدن میزان جریان آن در این ناحیه بیشتر می شود و در نتیجه پوست جوان شده و تیرگی و چین و چروک از بین می رود.

مزایای کربوکسی تراپی شکم

استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی شکم نسبت به سایر روش ها ارجحیت دارد زیرا این روش بدون محدودیت برای افراد با رنگ های مختلف پوست قابل انجام است. این فرآیند به سلولیت کمک کرده است و هزینه درمان آن بسیار کمتر از روش های دیگر است. کربوکسی تراپی شکم نیازی به بیهوشی، بستری شدن و حتی استراحت پس از درمان ندارد و در واقع یک روش درمانی ساده است.

اگرچه با دانستن مزایای روش کربوکسی تراپی شکم، عده ای جذب این روش درمانی می شوند، با پیشرفت علم و فناوری، بسیاری از روش های درمانی ایمن شدند و کربوکسی تراپی یکی از آن ها است. امکان دارد بعد از درمان احساس عجیبی در ناحیه شکم ایجاد شود و گاهی باعث کبودی و قرمزی این قسمت از پوست شود، اما این روش درمانی ساده است و به همین دلیل تنها نیاز به مراقبت پس از درمان برای مدت کوتاهی دارد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی چقدر است ؟

برای از بین بردن کامل سلولیت با کربوکسی تراپی باید 15 تا 20 جلسه کربوکسی تراپی انجام شود. تعداد دقیق جلسات بستگی به تشخیص پزشک دارد. اکثر افراد پس از 5 جلسه تزریق، تغییر مثبتی را احساس می کنند. مدت زمان هر جلسه تزریق به طور کلی بین 10 تا 15 دقیقه است.

اگر فرد فرآیند تزریق را کامل کند و به ورزش و رژیم غذایی مناسب ادامه دهد، می تواند دوام کربوکسی تراپی را برای چندین سال حفظ کند. دی اکسید کربن یک ترکیب سمی برای سلول های چرب محسوب می شود. چربی های واکنش نشان داده باعث ترکیدن و ناپدید شدن آن ها می شود.

عوارض کربوکسی تراپی شکم :

کربوکسی تراپی شکم مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که این عوارض بعد از مدتی از بین می روند. در ادامه با عوارض کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • به دلیل بیشتر شدن جریان خون موضعی، ناحیه اطراف محل تزریق امکان دارد به مدت 10-20 دقیقه گرمتر بماند.
 • کربوکسی تراپی برای کاهش وزن معمولا بدون درد است، اما امکان دارد فرد احساس سوزش موقتی در نزدیکی محل تزریق داشته باشد.
 • احساس وجود هوا در زیر پوست یکی از عوارض کربوکسی تراپی شکم است.
 •  یکی دیگر از عوارض کربوکسی تراپی خون مردگی است.
 • سنگینی هم می تواند از این عوارض باشد.

کربوکسی تراپی در لاغری چه تاثیراتی دارد ؟

کربوکسی تراپی در واقع همان دی اکسید کربنی است که به طور طبیعی اتفاق می افتد بدن ما وجود دارد و ما انسان ها بر خلاف گیاهان، اکسیژن تنفس می کنیم و دی اکسید کربن را از بدن خود دفع می کنیم. در واقع دی اکسید کربن سوخت طبیعی بدن ما انسان ها است اما این روش چه تاثیری می تواند در کم شدن وزن داشته باشد.

این روش در بدن ذخایر مقاوم چربی را اصلاح می‌کند بعد از ورود به ذخایر چربی co2 به اسید کربنیک تبدیل می شود که سلول چربی را حل می کند و چربی را آزاد می‌کند. بیشتر شدن تخلیه لنفاوی به ناحیه متابولیسم و دفع چربی آزاد شده را در نواحی چربی شکم و پهلو را بهتر می کند.

مزایای کربوکسی تراپی شکم 

روش های از بین بردن چربی شکم

به جز کربوکسی تراپی روش های دیگری برای از بین رفتن چربی ها وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مزوتراپی :

یکی از درمان های مناسب برای لاغری شکم و پهلو مزوتراپی است.این روش لکه های سرسخت را هدف قرار می دهد. محلول مزوتراپی به عنوان یک عامل متابولیسم چربی عمل می کند و بدون درد است. هر جلسه مزوتراپی بین 15 دقیقه تا نیم ساعت متغیر است. امکان دارد تا 3 روز درد و تورم را تجربه کنید، اما پس از 3 روز امکان دارد به سر کار برگردید.

رادیوفرکانسی :

فرکانس رادیویی یک درمان مناسب برای لاغری شکم و پهلو است. در این روش می توان از سیگنال های رادیویی متمرکز برای حذف سلول های چربی از جلوی شکم، کمر و پهلوها استفاده کرد. فرکانس رادیویی روشی سریع است و اندازه شما را کم می کند. این روش پوست شما را بدون آسیب خوش فرم می کند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روش این است که می تواند مناطق برآمده چربی را بدون دست زدن به آن ها هدف قرار داده و آن ها را درمان کند. این روش یک جایگزین مناسب برای افرادی است که می خواهند از روش هایی مثل لیپوساکشن اجتناب کنند. این یک روش غیر تهاجمی است که مناطق خاص را هدف قرار می دهد.

کرایولیپولیزر :

کرایولیپولیز یکی از روش های مدرن و غیر تهاجمی برای لاغری شکم است. در این روش می توان از فناوری خنک کننده برای حذف دائمی سلول های چربی بدون جراحی استفاده کرد. فرآیند خنک کننده کنترل شده هدفمند از یک دستگاه مکش ویژه استفاده می کند. این دستگاه روی چربی قرار می گیرد. ناحیه بدن و ناحیه تحت درمان را تا 9 درجه سانتیگراد کم می کند.

سلول های چربی در دمای 9 درجه سانتیگراد نمی توانند زنده بمانند و کشته می شوند. مزایای مهم کرایولیپولیز این است که فقط سلول های چربی از بین می روند و سلول های دیگر تحت تأثیر قرار نمی گیرند. پس از 4 هفته می توانید نتایج لاغری شکم را ببینید.

آیا این روش برای از بین بردن چربی پوست های حساس مثل اطراف چشم خطر دارد ؟

شما می توانید پوست حساس یا نرمال داشته باشید. پوست اطراف چشم برای همه حساس و بسیار نازک است. آزمایش هر گونه درمانی برای این ناحیه حساس بسیار خطرناک است. اما با کمک تزریق کربوکسی تراپی دی اکسید کربن برای نازک شدن موضعی دور چشم، می توانید این نواحی حساس چشم را به آرامی درمان کنید.

نکات مهم کربوکسی تراپی شکم :

تا 4 ساعت پس از تزریق از دوش گرفتن و خیس شدن نواحی تزریق شده پرهیز کنید، این استثنا شامل استخر، سونا و جکوزی می شود. تا 24 ساعت بعد از تزریق دوش آب سرد نگیرید. تا 30 روز پس از کربوکسی تراپی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. برای مدتی از ورزش های شدید خودداری کنید. حتما از کرم ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده کنید و به طور کامل استفاده کنید.

اگر بعد از تزریق کربوکسی تراپی، پزشک تشخیص داد که نیاز به چکاپ دارید، حتما به او مراجعه کنید و از چکاپ غافل نشوید. مدت زمان کربوکسی تراپی مورد نیاز برای هر فرد 10 تا 15 دقیقه است که زمان دقیق آن بسته به قسمتی که قرار است تزریق انجام شود متفاوت است. بی حسی در اثر تزریق پس از 30 دقیقه از بین می رود. این تزریق مثل هر تزریق دیگری دارای اثرات کبودی است که پس از 2-3 ساعت رفع می شود.

انجام کربوکسی تراپی شکم به چه افرادی توصیه نمی شود ؟

بعضی از افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند و استفاده کردن برای آن ها ممنوعیت دارد. این افراد عبارتند از :

 • بیماری های مغزی
 • بیماری های کلیوی
 • دیابت
 • تحت درمان دیالیز
 • صرع
 • خانم های باردار
 • کم خونی ماژور
 • فشار خون بالا
 • سرطان یا تحت درمان شیمی درمانی
 • بیماری قلبی شدید
 • بیماری های تنفسی شدید

هزینه کربوکسی تراپی شکم

اکثر مردم به دنبال تعیین هزینه کربوکسی تراپی شکم هستند، اما این برای همه یکسان نیست. افراد باید این هزینه را بر اساس نوع پزشک، تخصص خود و منطقه ای که مراجعه می کنند تعیین کنند. مواد مورد استفاده در هر روش پزشکی، میزان گاز تزریق شده و تعداد جلسات در این موضوع نقش دارد، بنابراین تعیین هزینه دقیق این کار دشوار است.

تعیین هزینه بستگی به میزان چربی بدن در این ناحیه دارد و هر چه دوره درمان و تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه کربوکسی تراپی باید بیشتر باشد. اگرچه انتخاب روش درمانی کربوکسی تراپی مزایای زیادی دارد، اما بهتر است ابتدا متخصصان این حوزه را بشناسید تا بتوانید پزشک واجد شرایط را انتخاب کنید. کربوکسی تراپی شکم یکی از رایج ترین و ارزان ترین روش های درمانی غیر جراحی برای از بین بردن چربی های زیر شکم و پهلو است که امروزه بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند.

آیا کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت اثر بخش است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حداقل از هر 10 خانم، 8 نفر مبتلا به سلولیت هستند. در حالی که سلولیت را یک اختلال در نظر نمی‌گیرند، اما از نظر بعضی این عارضه جذاب نیست و حتی باعث می‌شود فرد در جمع احساس ناخوشایندی داشته باشد. اغلب سلولیت در ران‌، پهلو و شکم ظاهر می‌شود. سلولیت چربی ساده‌ای است که اثر موجی ایجاد می‌کند. همچنین به تناسب اندام شما ربطی ندارد و ممکن است سلولیت داشته باشید. درمان‌های زیادی برای سلولیت پیشنهاد شده است ولی تا امروز روشی برای از بین بردن صد در صد سلولیت وجود ندارد.

با این حال آمار نشان می‌دهد که کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت موثر بوده و نتایج موفقیت آمیزی به همراه داشته است. به طور تقریبی بیماران پس از چند جلسه تزریق کربوکسی تراپی 40 درصد از سلولیت تحت درمان آن‌ها به طور کامل از بین رفته است. در این روش مقدار کمی گاز دی اکسید کربن تزریق و موجب افزایش جریان اکسیژن در ناحیه می‌شود. با افزایش میزان اکسیژن، سلول‌ها فعال‌تر می‌شوند. در نهایت موجب افزایش سرعت بهبود یا تولید سلول جدید برای جوان سازی ناحیه می‌شوند.

کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

اشخاص 30 سال به بالا می توانند در کشیدن پوست، رفع غبغب و غیره از تزریق گاز CO2 برای درمان استفاده کنند. از این رو هر چه مریض جوان تر باشد می تواند نتیجه مطلوبتری از این عمل کسب کند. معمولا از هر 10 بیمار، 8 نفر بعد از دو جلسه می توانند نتیجه قابل توجهی از رفع شلی پوست کسب کنند و وضعیت دور چشم آن ها به شکل قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. در این مواقع به راحتی تغییر رنگ و شفاف شدن پوست در بسیاری از مریض ها مشهود است.

به کسانی که در جهت از بین رفتن چین و چروک های موجود در پوستشان نگران تزریق های مختلف و نتیجه های حاصل از آن می باشند، مژده می دهیم که کربوکسی تراپی یک تکنولوژی جدید می باشد. این متد جدید می تواند به طور کاملا طبیعی، روشی موثر در جهت رفع چین و چروک، جوان و شاداب شدن پوست شود. هر جلسه درمان تزریق گاز CO2 در حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد.

هزینه کربوکسی تراپی شکم

نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی شکم

پس از انجام دادن روش کربوکسی تراپی شکم، توجه کردن به توصیه ها و نکات مراقبتی بسیار مهم می باشد تا موجب افزایش سرعت بهبودی و بهینه‌سازی نتایج این روش زیبایی شود. در ادامه به برخی از نکات مراقبتی پس از کربوکسی تراپی شکم اشاره خواهم کرد:

1. استحمام نکردن با آب سرد : شما می بایست تا مدت یک روز پس از کربوکسی تراپی شکم، از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا خودداری کنید. رعایت نکردن این نکته می تواند منجر به از بین رفتن نتایج مثبت حاصل از کربوکسی تراپی  شکم شود.

2. استفاده از کرم های ضد التهاب: در صورت نیاز، استفاده کردم از کرم‌های ضد التهاب بعد از جلسات کربوکسی تراپی شکم، به درمان عفونت و برخی التهابات پوست کمک خواهد کرد.

3. جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید: پوستی که در زمان های اخیر کربوکسی تراپی شده است، حساسیت بسیار بالایی نسبت به اشعه مضر آفتاب دارد. از این رو، محفاظت از پوست با استفاده از کرم ضدآفتاب با اس پی اف بالا و همچنین استفاده از لباس‌های مناسب در معرض آفتاب الزامی است.

4. رعایت تغذیه سالم: مصرف کردن غذاهای سالم و تغذیه مناسب پس از انجام دادن کربوکسی تراپی شکم، به بهبود و درمان کردن مشکلات پوستی شما کمک شایانی می کند. مصرف غذاهایی که دارای قند و چربی مناسب اند، مفید اند و به رشد سلول‌های جدید منجر می شوند.

5. مرطوب نگه داشتن پوست: در صورتی که شما پوست خود را با روش های مختلف مانند نوشیدن حجم مناسب آب در روز (حدود ۸ لیوان) و استفاده از مرطوب کننده‌های قوی و مناسب مرطوب نگه دارید، می توانید به بهتر شدن نتایج حاصل از کربوکسی تراپی کمک کنید.

آیا نتایج حاصل از کربوکسی تراپی دائمی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله، به طور معمول روش کربوکسی تراپی شکم با نتایج کاملا دائمی همراه می باشد. این تکنیک غیرجراحی جهت کاهش یافتن میزان چربی مازاد در ناحیه شکم مورد استفاده قرار می گیرد و تأثیرات آن بسیار قابل مشاهده می باشد. در صورت انجام دادن این تکنیک، چربی های بسیار سفت و سخت در ناحیه شکم به طور قابل توجهی کاهش می یابند.

در طول هر یک از جلسات کربوکسی تراپی شکم، دستگاه های خاصی استفاده می شوند که می توانند تاثیر بسزایی بر روی این چربی های سرسخت داشته باشند و در نتیجه این چربی ها را برای همیشه از بین می برند. البته لازم به ذکر است که نتایج کربوکسی تراپی شکم امکان دارد وابسته به عوامل فردی نیز داشته باشد زیرا رژیم غذایی، میزان فعالیت بدنی و ارث همگی بر نتایج حاصل از جلسات کربوکسی تأثیر قابل توجهی می گذارند. لذا، مشورت گرفتن از یک متخصص حرفه ای در این حوزه می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

کلام آخر

سعی کنید قبل از کربوکسی تراپی شکم بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. از افراد با تجربه و پزشکان متخصص مشورت بگیرید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *