لیفت شقیقه با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیفت شقیقه با نخ آشنا کنیم. لیفت شقیقه با نخ یکی از روش های تاثیر گذار در ظاهری زیبا و جوان است. بعضی از افراد با مشکل افتادگی پوست شقیقه و افتادگی ابرو رو به رو هستند که از این بابت رنج می برند و به دنبال راهی برای زیباتر و کشیده تر نشان دادن این ناحیه هستند که یکی از این راه ها لیفت شقیقه با نخ است. در ادامه برای آشنا شدن با لیفت شقیقه با نخ با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست ؟

لیفت شقیقه روشی است که هدف آن بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن آن ها است. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم دهید و جذابیت آن ها را دو چندان کنید. با لیفت شقیقه، چشمان شما بزرگتر به نظر می رسد و فاصله آن ها از ابروهای شما متناسب می شود. با استفاده از این روش به غیر از  لیفت ابرو می توانید چین و چروک های پنجه کلاغی را از بین ببرید و فرم چشم ها را زیبا کنید. می توان گفت که لیفت شقیقه تنها راه زیباسازی جوانان نیست و افرادی که از چین و چروک های ایجاد شده در گوشه چشم و بالا رفتن سن باعث ریزش ابروهای خود ناراضی هستند می توانند به عنوان روشی مناسب این کار را انجام دهند و یک گزینه بدون دردسر برای جوان سازی صورت است.

لیفت شقیقه چیست ؟

روش های انجام لیفت شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا غیر جراحی استفاده کرد. این روش ها دوام خوبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما به همراه دارند. روش های غیر جراحی نیازی به دوره نقاهت ندارند و می توانید بعد از لیفت فعالیت های روزانه را انجام دهید. در این روش ها نتیجه بعد از عمل مشخص می شود. در روش های غیر جراحی و جراحی باید مدتی صبر کرد تا عوارض به طور کامل از بین بروند. در ادامه با روش های انجام لیفت شقیقه آشنا می شوید :

لیفت شقیقه با نخ :

این روش که متعلق به روش های غیر جراحی است با استفاده از نخ های PDO صورت می گیرد. این بخیه ها بخیه های قابل جذبی هستند که بعد از 2 یا 3 سال جذب پوست می شوند. اثرات لیفت شقیقه با نخ بین 2 تا 3 سال باقی می ماند. در این روش، پزشک در طی جلسات مشاوره، نواحی ورودی و خروجی نخ را به دقت شناسایی می کند. بعد از آن در روز تعیین شده برای لیفت ناحیه عمل با کرم های بی حس کننده کاملا بی حسی می شود.

بعد از بیهوشی، پزشک بخیه ها را با استفاده از سوزن های ظریف و نازک وارد پوست می کند و به آرامی آن ها را به سمت بالا می کشد. هنگامی که کشش مورد نظر ایجاد شد، سوزن از ناحیه مشخص شده خارج می شود. زخم ها با این روش  در عرض چند روز قابل تشخیص هستند. بهتر است یکی دو روز از خانه بیرون نروید تا آثار جراحی از بین برود. اگر نمی توانید کار را از دست بدهید، بعد از لیفت شقیقه با نخ می توانید به سرکار بروید.

لیفت شقیقه با پلکسر :

در این روش که با استفاده از دستگاه پلاسما جت صورت می گیرد مقداری حرارت به بافت پوست وارد شده و پوست از حالت جامد به حالت گاز تبدیل می شود. این کار باعث بلند شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک می شود. این روش خیلی دردناک یا سوزاننده نیست. در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت لکه های ریزی در پوست به وجود می آید و لایه سطحی پوست می سوزد. پس از لیفت شقیقه با پلکسور، هیچ جای زخمی روی صورت باقی نمی ماند. نتیجه لیفت با این روش 1 هفته بعد از جراحی دیده می شود.

لیفت شقیقه با پلکسور در یک جلسه کامل نمی شود. پزشک بسته به میزان افتادگی و نوع پوست، 3 تا 4 جلسه تجویز می کند تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. این جلسات با فاصله 1 یا 2 ماه برگزار می شود. نتایج لیفت پلکسور حدود 5 سال دوام می آورد. با توجه به نوع پوست، سن و سبک زندگی افراد، ماندگاری این روش و سایر روش های لیفت شقیقه فرق دارد.

لیفت شقیقه با جراحی :

در طول جلسات مشاوره قبل از لیفت صورت، پزشک شما را به طور کامل معاینه می کند تا با اطلاع از وضعیت شما، میزان لیفت مورد نیاز و نوع لیفت مناسب برای صورت شما را مشخص کند. پس از آن زمان برای جراحی تعیین می شود و باید با مشاهده مشکلات مطرح شده در جلسات مشاوره و در اختیار داشتن تجهیزات لازم در روز توافق شده به بیمارستان مراجعه کنید. جراحی لیفت شقیقه با بی حسی یا در بعضی موارد با بیهوشی صورت می گیرد. مدت زمان این عمل بین 1 تا 2 ساعت و دوره نقاهت آن کوتاه است. شما بعد از انجام لیفت شقیقه در بیمارستان بستری نمی شوید و می توانید بلافاصله به خانه بروید.

نتایج لیفت شقیقه با جراحی مدت زیادی باقی می ماند و می تواند دائمی در نظر گرفته شود. دلیل اینکه ما این نتایج را دائمی نمی دانیم این است که عوامل متفاوتی می توانند در زمانی که نتایج محو می شوند تأثیر بگذارند. برای مثال اگر سبک زندگی یا رژیم غذایی ناسالمی دارید، به خوبی از پوست خود مراقبت نمی کنید و به سیگار کشیدن ادامه دهید، نتایج در زمان کمتری ناپدید می شوند و امکان دارد نیاز به ترمیم داشته باشید. در غیر این صورت نتایج جراحی برای همیشه باقی می ماند و چهره شما را همیشه جذاب و زیبا نگه می دارد.

لیفت شقیقه با نخ چگونه انجام می شود ؟

در روش کشیدن شقیقه ها با نخ، متخصص زیبایی به جای استفاده از روش های جراحی و تهاجمی، با استفاده از نخ های مخصوص، پوست شقیقه ها را به راحتی بالا می کشد که باعث کشیدگی پوست شقیقه ها می شود و باعث می شود آن را محکم تر و زیباتر کند. برای این کار باید یک برش کوچک به عمق 2.5 سانتی متر در ناحیه گیجگاهی ایجاد کرد و برای این کار نیازی به برداشتن موهای این ناحیه ندارید. لیفت شقیقه به غیر از جذابیت بیشتر چهره می تواند باعث بیشتر شدن تولید کلاژن در پوست و جلوگیری از پیری پوست شود. از آنجایی که این روش آرایشی باعث تحریک تولید کلاژن می شود، به مرور زمان فرد سفتی پوست را در ناحیه شقیقه مشاهده می کند.

بدن انسان به گونه ای ساخته شده است که به طور طبیعی به هر جسم خارجی در بدن واکنش نشان می دهد، بنابراین بعد از مدتی بدن با تحریک کلاژن سازی سعی در از بین بردن بخیه ها می کند و بخیه ها از بدن خارج می شود. در روش لیفت شقیقه با نخ از دو نوع نخ pdo و mono استفاده می شود که در ادامه آن را بررسی می کنیم :

لیفت شقیقه با نخ pdo :

این نخ ها از جنس پروپلین هستند که قابل جذب هستند و قلاب های مخصوصی دارند. با نخ های لیفتینگ pdo عمل لیفت صورت و حتی لیفت بدن با روشی غیر تهاجمی انجام می شود. این نوع نخ های لیفتینگ برای پوست های حساس می تواند گزینه مناسبی باشد و بعد از گذشت ۶ ماه جذب صورت می شوند.

لیفت شقیقه با نخ مونو :

این نوع نخ های لیفتینگ  نوعی نخ لیفتینگ pdo هستند که برای از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، از بین بردن چین و چروک اطراف لب و محو کردن چین و چروک پیشانی کاربرد دارد. نخ های لیفتینگ مونو بعد از ۴ تا ۵ ماه جذب صورت می شوند و نیاز است دوباره این روش تکرار شود.

روش های انجام لیفت شقیقه

قبل از لیفت شقیقه با نخ باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

قبل از لیفت شقیقه باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

 • سعی کنید 2 هفته قبل از لیفت شقیقه از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • در جلسات مشاوره با پزشک خود رودربایستی نکنید و درباره همه انتظارات خود با او گفت و گو کنید و درباره بیماری‌هایی که دارید یا داروهای خاصی که مصرف می‌کنید با پزشک صحبت کنید.
 • از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون پرهیز کنید. برای مثال آسپیرین، وارفارین، ویتامین E، زعفران از این داروها هستند که نباید استفاده شود.

 

برای آشنا شدن با لیفت ابرو با نخ به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه<span
برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود داشته باشید و دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت شقیقه آشنا می شوید :

 • تا چند روز روی صورت خود نخوابید و تا جایی که امکان دارد سر را بالاتر از بدن خود قرار دهید.
 • مسکن‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را در اسرع وقت استفاده کنید.
 • تا زمانی که که پزشک تعیین نکرده است از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
 • اگر که از روش جراحی برای لیفت شقیقه‌ها استفاده کردید باید ۱۰ روز بعد برای کشیدن بخیه به کلینیک مراجعه کنید.
 • تا جایی که امکان دارد از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید دوری کنید و از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • سعی کنید تا یکی دو روز بعد از لیفت حمام نروید. بعد از این مدت از پاشیدن آب با فشار زیاد روی شقیقه‌های خود پرهیز کنید و در زیر آب داغ قرار نگیرید. از ماساژ یا فشار دادن شقیقه‌ها خودداری کنید.
 • اگر کبودی، قرمزی و تورم تا 2 هفته بعد از لیفت از بین نرفت حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • تا چند روز از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی یا بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید.
 • برای کم شدن عوارض از کمپرس سرد استفاده کنید اما توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم روی ناحیه لیفت قرار ندهید.

آیا لیفت شقیقه با لیفت ابرو پیشانی یکسان است ؟

در لیفت شقیقه فقط بخش های بیرونی پیشانی تحت تاثیر قرار می گیرد. نمی توانید از این روش برای از بین رفتن چین و چروک پیشانی استفاده کنید. در روش های لیفت ابرو، کل ابرو تحت تاثیر قرار می گیرد. اما در لیفت شقیقه فقط گوشه ابرو قابل بالا کشیدن است. ترکیب لیفت شقیقه با این دو لیفت صورت و حتی لیفت چشم می تواند نتایج رضایت بخشی را برای افراد داشته باشد.

بهترین زمان برای انجام لیفت شقیقه چه زمانی است ؟

لیفت صورت هنگامی انجام می‌شود که کناره‌های ابرو یا چشم‌های شما پیرتر شده یا با بیشتر شدن سن چروک می‌شوند. بهترین زمان برای انجام لیفت صورت شقیقه هنگامی است که این موارد را روی صورت خود می بینید. اما اگر این موارد در سنین پایین روی صورت شما دیده شود و علت آن وراثت، بیماری یا هر مورد دیگری است، باید برای تشخیص بهترین روش لیفت صورت با پزشک مشورت کنید. پزشکان توصیه می کنند که این عمل در سنین 17 تا 20 سالگی انجام شود.

عوارض لیفت شقیقه با نخ

هر گونه عمل جراحی و غیر جراحی عوارض خودش را دارد باید قبل از انجام هر عملی با عوارض آن آشنا شوید.  در ادامه با عوارض لیفت شقیقه با نخ آشنا می شوید :

 • احتمال به وجود آمدن عفونت
 • حساسیت به لمس
 • ورم و کبودی خفیف
 • زمان زیادی برای بهتر شدن کامل نیاز است.
 • بی حسی در ناحیه
 • خون ریزی
 • به وجود آمدن زخم های قابل مشاهده

اگر که نخ ها از جای خود تکان بخورند و یا جایگذاری آن ها درست صورت نگیرد عدم تقارن در دو طرف صورت اتفاق می افتد. در صورتی که در انتخاب پزشک و کلینیکی که می خواهید این عمل را انجام دهید دقت داشته باشید تا دچار این عوارض نشوید.

آیا لیفت شقیقه برای از بین رفتن چروک های گوشه چشم مناسب است ؟

این روش می‌تواند روشی مناسب برای از بین رفتن افتادگی چشم‌ها و ابروها باشد و برای فرم دهی به آن‌ها استفاده شود. به غیر از آن با استفاده از لیفت شقیقه در کنار لیفت ابرو می‌توانید حالت ابروهای خود را زیباتر هم بکنید. این روش می‌تواند روی حالت گونه شما تاثیرگذار باشد و باعث جذاب تر شدن چهره شما شود.

عوارض لیفت شقیقه با نخ

کلام آخر

قبل از انجام لیفت شقیقه با نخ از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. برای لیفت شقیقه بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.