هزینه لیفت بینی با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت بینی با نخ آشنا کنیم. اکثر افراد دوست دارند مشکلات بینی را برطرف کنند و فرم بینی خود را زیباتر کنند اما بسیاری از افراد از جراحی بینی هراس دارند و تمایل به پرداخت زیاد برای جراحی ندارند. امروزه با روش های جدید می توان بدون نیاز به جراحی، بینی خود را زیباتر کرد و ایرادات ظاهری آن را از بین برد. یکی از این روش ها لیفت بینی با نخ است که نیاز به بیهوشی ندارد و دارای کمترین عوارض و هزینه مناسب است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت بینی با نخ با ما همراه باشید.

لیفت بینی با نخ چیست ؟

لیفت بینی روشی است که برای اصلاح ظاهر عیوب بینی یا بعضی از شرایط پزشکی مثل انحراف و مشکلات تنفسی استفاده می شود. با استفاده از این روش می توانید تغییراتی را در بخش های مختلف بینی ایجاد کنید و تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت را بیشتر کنید. از این روش می توان برای درمان برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب های ورزشی استفاده کرد. این کار به روش های متفاوتی صورت می گیرد که اکثر آن ها نیازی به جراحی ندارند. بسته به شرایط شما، پزشک امکان دارد در بعضی موارد جراحی لیفت صورت را توصیه کند.

لیفت بینی با نخ چیست ؟

انواع روش های لیفت بینی با نخ

روش های لیفت بینی به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. در روش های غیر جراحی، بیمار بیهوش نمی شود و عمل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. در این روش هیچ جای زخم روی بینی دیده نمی شد و ماندگاری آن کمتر از روش های جراحی است. اما برای کسانی که از جراحی می ترسند می توان آن ها را درمان خوبی در نظر گرفت. در ادامه با انواع روش های لیفت بینی با نخ آشنا می شوید :

لیفت بینی با نخ :

نتیجه این روش که یکی از روش های غیر جراحی لیفت بینی است، 1 تا 2 سال ماندگاری دارد و پس از آن نیاز به ترمیم دارد. در این روش پزشک از بخیه های کوچک داخل بینی استفاده می کند تا آن را به دلخواه شما بسازد. پزشک با توجه به شکل بینی و محل درمان، بخیه ها را در جای مناسب قرار می دهد و با کشیدن و فیکس کردن آن ها، شکل بینی را اصلاح می کند. نخ های مورد استفاده در این روش از انواع بخیه ها بوده و ضخامت آن ها 0.12 میلی متر می باشد. این نخ ها پس از مدتی جذب بدن می شوند و به همین خاطر نتایج این روش ماندگار نیست.

پزشکان در این روش از بخیه های پیدوا، گاگ، پلیکولید یا هوریکان استفاده می کنند. لیفت بینی با نخ پیدوا جدیدترین روش است و در بعضی موارد نتیجه آن تفاوت چندانی با جراحی ندارد. استفاده از نخ های دیگر به تشخیص پزشک و ناحیه درمان بستگی دارد. لیفت بینی با نخ عملی بدون درد است. زیرا پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. زمان عمل با این روش حدود 15 دقیقه است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و منزل ندارد. پس از لیفت بینی با نخ می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

لیفت بینی با نخ برای درمان انواع مشکلات بینی استفاده می شود و موثر است. می توان میزان موفقیت آن را بالا دانست. اما در بعضی موارد که آسیب در اثر شکستگی یا انحراف استخوان بینی باشد، نمی توان از این روش استفاده کرد. نتایج این روش خیلی زودتر از جراحی نشان داده می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهتر است. هزینه های آن بسیار کمتر از هزینه های جراحی است.

لیفت بینی با تزریق ژل :

این روش برای افرادی مناسب است که می خواهند افتادگی بینی خود را از بین ببرند و یا روی بینی خود زخم دارند. اگر غضروف بینی شما کمی بیرون زده است، می توانید از این روش برای برداشتن برجستگی ها و صاف کردن بینی استفاده کنید. لیفت ژل با تزریق ژل یا فیلرهای پوستی در ناحیه مختلف بینی انجام می شود. با توجه به نوع ژل استفاده شده، سن بیمار و بافت پوست، نتیجه این روش بین 1 سال تا 1 سال و نیم ماندگاری دارد.

تزریق ژل بینی برای درمان مشکلات عمده بینی استفاده نمی شود. با این روش فقط می توانید بعضی انحرافات یا برجستگی های بینی را اصلاح کنید. ژل های مورد استفاده در این روش حاوی اسید هیالورونیک است که می تواند خاصیت ارتجاعی پوست بینی و جوانی و شادابی آن را بیشتر کند.

لیفت بینی با جراحی :

جراحی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا مراقبت های طولانی مدت پس از عمل دارد و گاهی اوقات با بی حسی موضعی انجام می شود. در بعضی موارد، بسته به شرایط بیمار، امکان دارد از بیهوشی عمومی استفاده شود. در هر دو مورد در هنگام عمل دردی احساس نمی کنید. مدت زمان این عمل بین 2 تا 4 ساعت است و پس از 1 تا 2 ساعت بهبودی می توانید به خانه بروید.

برای انجام لیفت بینی، برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود تا پوست بینی به راحتی بلند شود. سپس پزشک بر اساس فرم بینی و صحبت هایی که با بیمار در جلسات مشاوره داشته است، مشکلات را حل می کند و بعد از عمل، محل برش را بخیه می زند. در بعضی موارد که آسیب شدیدتر است، امکان دارد نیاز به ایجاد برش در پایه بینی باشد. بعد از عمل از آتل برای ثابت نگه داشتن بینی استفاده می شود.

چه افرادی برای لیفت بینی با نخ مناسب هستند ؟

هیچ محدودیتی برای لیفت بینی وجود ندارد و هر کسی که احساس می کند بینی اش نیاز به اصلاح دارد می تواند از نتایج خوشایند این روش لذت ببرد.  لیفت بینی در بخش های مختلف بینی مثل تیغه، نوک، برآمدگی، تیغه و پوست انجام می شود. از روش های مختلف لیفت بینی می توان برای ترمیم یا بهتر شدن نتایج جراحی استفاده کرد. اما در بعضی موارد، پزشک امکان دارد جراحی زیبایی بینی را توصیه کند. این اتفاق در مواردی که انحراف یا مشکلات بینی شدیدتر است توصیه می شود.

این که شما برای لیفت بینی با نخ مناسب هستید به نظر پزشک بستگی دارد. پزشک با توجه به صحبت هایی که در جلسات مشاوره انجام شده است تصمیمی می گیرد که کدام روش برای شما مناسب است و کدام روش برای شما مناسب نیست. پس مشاوره قبل از عمل را جدی بگیرید.

مزایای لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

قیمت مناسب :

بسیاری از مردم این کار را به خاطر هزینه بالای جراحی انجام نمی دهند. لیفت بینی یک راه حل مقرون به صرفه با نتایج ماندگار برای آن ها است.

نیاز نداشتن به جراحی و بیهوشی :

اگر از جراحی یا بیهوشی می ترسید، سعی کنید لیفت بینی غیر جراحی را امتحان کنید. این روش ها بسیار بدون درد هستند و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند.

نداشتن محدودیت سنی :

برای روش های متفاوت لیفت بینی محدودیت سنی وجود ندارد. می توانید در هر سنی از این روش استفاده کنید و از نتایج آن لذت ببرید. البته قبل از عمل با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید تا نتیجه خوبی از لیفت بگیرید.

داشتن عوارض کم :

جراحی بینی و استفاده از داروهای بیهوشی عوارض زیادی دارد. در حالی که روش های لیفت بینی بدون جراحی برای چندین روز هیچ عارضه ای جز تورم یا التهاب برای شما ایجاد نمی کند. در بعضی موارد امکان دارد یک اسکار کوچک ایجاد شود. عوارض جراحی بینی با جراحی بسیار کمتر از جراحی بینی معمولی است. زیرا این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

مزایای لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ چه معایب و عوارضی دارد ؟

عوارض روش های مختلف لیفت بینی کمی مختلف است. رینوپلاستی همراه با جراحی بعد از عمل کمی ورم و کبودی در صورت به خصوص اطراف چشم نشان می دهد که بعد از یکی دو روز بهتر می شود. امکان دارد بعد از از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی، درد یا فشار در بینی خود احساس کنید. این طبیعی است و مدت کوتاهی پس از عمل از بین می رود. بینی شما امکان دارد تا چند ماه بعد از جراحی کمی متورم باشد. این تورم به سختی قابل توجه است و تا 6 ماه پس از عمل برطرف می شود.

نتایج لیفت بینی امکان دارد رضایت بخش نباشد یا باعث نامتقارن شدن بینی شما شود. این اتفاق هنگامی رخ می دهد که لیفت بینی در یک مرکز غیر قابل اطمینان انجام شود. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، می‌توان با بعضی جراحی‌های اصلاحی خفیف آن را درمان کرد. عوارض دیگری در بالا رفتن عمومی بینی وجود دارد که پس از مدتی بدون نیاز به اقدام خاصی برطرف می شود. شایع ترین عوارض آن درد، بی حسی، کبودی، تورم و زخم روی بینی است.

مراقبت های قبل از لیفت بینی با نخ :

قبل از لیفت بینی با نخ باید مراقبت هایی را انجام دهید و رعایت این عناصر علاوه بر آمادگی برای عمل باعث کم شدن عواقب و ماندگاری نتایج بیشتر می شود. دانستن این موارد نیازی به شرکت در جلسات مشاوره قبل از لیفت صورت نمی کند. زیرا در طول این جلسات، توصیه های پزشک بر اساس شرایط شخصی شما خواهد بود. می توانید همه سوالات خود را از پزشک بپرسید و ترس و نگرانی های خود را از بین ببرید. در ادامه با مراقبت های قبل از لیفت بینی آشنا می شوید :

 • اگر در جلسات مشاوره دارویی دریافت کردید آن را در اسرع وقت و به طور منظم استفاده کنید.
 • از 2 هفته قبل از لیفت از سیگار و قلیان استفاده نکنید. استفاده از دخانیات باعث اختلال در فرایند اکسیژن‌رسانی شده و می‌تواند دوره درمان و نقاهت شما را بیشتر کند.
 • قبل از درمان استفاده از مواد غذایی و داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید. اگر امکان قطع داروها وجود ندارد، حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا دستورالعمل‌های موردنیاز را به شما بدهد.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، قبل از انجام این روش به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت های را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت بینی آشنا می شوید :

 • تا چند روز بعد از لیفت در زمان خوابیدن سر خود را بالاتر قرار دهید.
 • سعی کنید استفاده از سیگار و قلیان را متوقف کنید و از دود آن‌ها دوری کنید.
 • اگر لیفت بینی را با جراحی انجام دادید، باید 1 هفته اسپلینت را روی بینی خود نگه دارید.
 • حتما بعد از انجام عمل برای بررسی نتیجه و وضعیت خود به پزشک مراجعه کنید.
 • از کمپرس سرد بر روی بینی خود استفاده کنید. این کار را ۶ تا ۸ بار در طول روز و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید.
 • تا چند روز زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و از محیط‌های پر گرد و غبار دوری کنید.
 • از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین خودداری کنید. در برخی موارد امکان دارد خود پزشک این کار را به شما توصیه کند.
 • تا جایی که امکان دارد از انجام ورزش‌هایی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال که احتمال برخورد توپ به صورت و آسیب به بینی در آن‌ها زیاد است پرهیز کنید.
 • با توجه به توصیه‌های پزشک رژیم غذایی خود را متعادل کنید تا روند بهتر شدن سریع‌تر شود.
 • تا مدتی فعالیت‌های سنگین ورزشی و شنا را متوقف کنید.

هزینه لیفت بینی با نخ

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه عمل لیفت بینی، کلینیکی است که در آن عمل انجام می دهید. کلینیک های معتبر قیمت های مناسبی دارند و هزینه کمتری برای جلسات مشاوره دریافت می کنند. بررسی لیست قیمت لیفت بینی نشان می دهد که هزینه های عمل های غیر جراحی بسیار کمتر از جراحی است. البته باید هزینه های قبل از عمل شامل آزمایش، عکس و غیره را در نظر بگیرید.

در بعضی موارد، پزشک امکان دارد از چسب برای تثبیت نتایج استفاده کند. باید قیمت چسب لیفت بینی را به این لیست اضافه کنید. آنچه در مورد لیفت بینی مشخص است این است که هزینه این عمل بسیار کمتر از جراحی زیبایی بینی است و به همین خاطر می تواند گزینه خوبی برای بسیاری از افراد باشد. در روش های غیر جراحی عواملی مثل نوع ژل یا بخیه مورد استفاده، مهارت پزشک، شهر محل زندگی و قیمت در تعیین قیمت مهم هستند. به عنوان مثال قیمت لیفت بینی در تهران با سایر استان های کشور کمی متفاوت است.

روش بهبودی بعد از لیفت بینی چگونه است ؟

بعد از انجام لیفت بینی با تزریق ژل، امکان دارد در ناحیه تزریق احساس درد و تورم کرده و قرمزی را مشاهده کنید. در عرض 1 تا 2 ساعت قرمزی پوست کم کم می شود و نتیجه لیفت بینی دیده می شود. بعضی از پزشکان زیبایی بعد از تزریق از کیسه یخ برای کم کردن قرمزی و التهاب استفاده می کنند.

نتیجه اصلی بعد از 1 تا 2 هفته به وضوح دیده می شود و قرمزی یا کبودی به طور کامل از بین می رود. لیفت بینی یک دوره نقاهت نیست و پس از آن می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. در روش لیفت با نخ، روند بهبودی مثل فیلر بینی است. امکان دارد متوجه تورم خفیف و کبودی گذرا شوید که ۲ تا ۷ روز بعد از بین می‌رود.

هزینه لیفت بینی با نخ

کلام آخر

قبل از انجام لیفت بینی با نخ درباره هزینه لیفت بینی با نخ تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این جراحی انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه لیفت بینی با نخ همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.